אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
האם כשרות טובה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > עוד  לגירסת הדפסה     

חופש

שלום לך ידידנו/תנו החילוני/ת!

לא קל, מה? לוחות המודעות ליד הבית שלך מתכסים מדי פעם בכרזות של מטיפים חרדיים, בעלי קמיעות ומחזירים בתשובה. הכפייה הדתית חוגגת, וחלק מאתנו אפילו נתקלו במחזירים בתשובה ליד גדרות בתי הספר. ועוד ועוד ועוד.

את/ה עסוק/ה בלימודים או בעבודה או בשניהם יחד, ובעיניים כלות אתה רואה את התקציבים נשפכים על בחורי הישיבות, אתה רואה אנשים שנראים מיושבים בדעתם (תת אלוף, או אולי כבר אלוף, עמידרור הוא דוגמה אחת) בזים ולועגים לך, האדם החילוני הריק מתוכן. "הלא יהודי".

כמה דברים לנו אליך:

קודם כל, אנחנו מאד שמחים לארח אותך אצלנו באתר. בין אם את/ה אתאיסט/ית מוחלט/ת (אינך מאמין/ה בקיומו של אלוהים), ובין אם את/ה מאמין/ה שמישהו יצר את היקום (קרא לו מצדנו אלוהים), אבל אין לו שום עניין ומעורבות בגורלם של כמה (כשישה מיליארד) יצורים זעירים שעסוקים בעצמם עד מעל לראש על כוכב לכת זעיר (אם ככה את/ה חושב/ת, אז את/ה, דרך אגב, מה שקוראים "דאיסט/ית").

או אולי את/ה סומך/ת על איינשטיין שאמר, פחות או יותר (בתרגום חופשי מאנגלית): "אני מאמין באלוהים של שפינוזה, שנגלה לעינינו בסדר ההרמוני של מה שקיים, לא באלוהים שעוסק בגורל ובמעשים של בני האדם" (עוד ציטוטים של אנשים חכמים מאד תמצא ב"מה אמרו אנשים חכמים על הדת ועל האמונה"). שפינוזה, דרך אגב, היה פנתאיסט.

רגע, נסחפנו קצת. רצינו להגיד שאנחנו מאד שמחים לארח אותך אצלנו באתר, ושאנחנו אופטימיים לגבי העתיד. לא, אנחנו לא מטורפים. וגם לא אדישים (אדישים לא מבלים לילות כימים בבניית אתר נפלא כזה :) להיפך, אנחנו חושבים שכדי שהאופטימיות הזו תתגשם, צריכים לקום עכשיו מהכסא ולעשות משהו.

על מה מבוססת האופטימיות? על השכל של בני האדם. לפני כמה מאות שנים לא היו כמעט חילונים בעולם. איך אמרה אשה חכמה: "היתה תקופה שבה הדת שלטה בעולם. התקופה הזו ידועה כימי הביניים" (מתוך ה"web החילוני", לאשה הזו קראו Ruth Hermence Green). מה קרה מאז? הרבה אנשים חכמים הבינו שלמרות שזה אולי פחות נוח להיות אדם לא דתי, זה הרבה יותר מעניין ובעיקר הרבה הרבה יותר נכון. והאדם, יצור חכם (טוב, חכם יחסית למה שמסתובב כאן על כדור הארץ), עושה, כאשר מדובר בדבר רציני כמו האופן שבו הוא חי את חייו, מה שנכון ולא מה שנוח. וכאשר מדובר בדבר רציני כמו האופן שהוא חי את חייו, כאשר מדובר ב חופש ,האדם (את/ה ואני) מוכן להאבק.

לאן להמשיך מכאן? הנה כמה המלצות:

  • על מטרות האתר, אפשר לקרוא כאן.

  • למה אנחנו לא מסתפקים במלחמה בכפייה הדתית, ומסבירים למה אלוהים פרסונלי לא קיים - אפשר לקרוא כאן.

הכי חשוב, כמו שכבר אמרנו, זה לעשות משהו. אפילו אם המשהו הזה הוא לא כל כך הרבה. דוגמאות? לסייע לה.ל.ל, או לדעת אמת. עוד רעיונות - בדף "לעשות משהו" כאן וגם בדף "בולמים את מערך ההטפה החרדי" כאן.

אם אתם רוצים לכתוב אלינו - קראו כאן. כאן תוכלו למצוא מידע על איך לעזור בבניית האתר ובנושאים נוספים, ועל לתרום לנו - כאן.

וגם, כמובן, בקר/י אותנו לעתים קרובות (לפחות פעמיים בשבוע...) וספר/י לנו מה אתה חושב או שלח/י לנו חומר.

בידידות,
האנשים שמאחורי אתר חופש


אוגוסט 1998חברים ב- עוצב על ידי