אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

הנשיא עדיין שבוי

בנאום שנשא אתמול נשיא מדינת ישראל, מר משה קצב, הוא לא הסתיר את דעותיו בנושאי דתיים וחילוניים. "החילוניים," אמר הנשיא "הם תינוקות שנשבו". ומיד טרח להסביר שהדתי יכול לבחור דרך חילונית או דתית, אך החילוני - עקב חינוכו - אינו יכול לבחור.

ראשית, מדוע "עדיין" שבוי? כיוון שנשיאנו כבר כשל בלשונו בנושאים אלה גם בעבר, ונראה שאינו שם לב לכלל היהודי הבסיסי של "אין חכם כבעל נסיון".

ומספר הערות נוספות לנו לכבוד הנשיא: רצינו להזכיר לו אחר כבוד כי לפי דבריו הוא, ההבדל בין הדתי לבין החילוני הוא בדיוק עשיית הבחירה שכה דיבר בשבחה. אלא שאליבא דנשיאנו, לאחר שמימשת את זכות הבחירה שניתנה לך כבן אנוש, הרי שאתה "חילוני" ולכן דירדרת עצמך לדרגת "תינוק שנשבה". אכן מופלאה הלוגיקה הנשיאותית.

רצינו גם להזכיר לנשיא שהרי הוא יוצא חוצץ, רחמנא ליצלן, כנגד המשיח בכבודו ובעצמו! והנה הוא עבר עבירה גדולה בערערו בפומבי על דבריו של הרבי מלובביץ' שהם הפוכים בדיוק לדברים הנ"ל. וכך אמר מר שניאורסון, מנהיגם ז"ל של הכת המשיחית בתנועת חב"ד: "לאיש דתי להתנהג כחילוני הרי זה נגד מצפונו, מה שאין כן לאיש חילוני להתנהג כאיש דתי, אין זה אלא נגד הנוחיות שלו".

רצינו גם להזכיר לנשיא שהמדינה שהוא עומד בראשה, נהגתה, נוסדה ונבנתה על-ידי תינוקות שנשבו, ואלו הם גם השומרים עליה ועליו מאז ועד עצם היום הזה. ובהזדמנות זאת כדאי אולי לשאול את כבוד הנשיא האם יאה זה להקים בתוך משכן נשיאות מדינת ישראל היכל בו אומר הנשיא פעם בשנה: "שפוך חמתך אל הגויים אשר לא ידעוך ועל ממלכות אשר בשמך לא קראו... שפוך עליהם זעמך וחרון אפך ישיגם. תרדוף באף ותשמידם מתחת שמי ה'".

אין זאת אלא כי הנשיא מן הסתם התחנך על ברכי הדעה השגויה, הקובעת כי החילוניות הינה נטולת ערכים וכל כולה הינה כביכול "אי דתיות" ותו לא. ואל מול הטמעת מודל שגוי שכזה קצרה ידינו מלהושיע.

ואתם, גולשים יקרים בעלי ערכים, חילוניים ודתיים, אם יקרה לכם דמותה של מדינתנו הן בעיני העולם והן בעיני עצמכם, אתם מוזמנים לכתוב לבית הנשיא ולומר לו את אשר על לבבכם, ואולי יפול דבר. שילחו דואר אלקטרוני או כיתבו לפקס מספר 02-5611033. אנו מפצירים בכם לעשות זאת בנימה מכובדת ובלשון נאותה, כראוי למוסד הנשיאות.

נשיא שנשבה


נובמבר 2003חברים ב- עוצב על ידי