אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 117: מאי-יוני 2011

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

"תושבי המדינה משלמים יותר מחצי מיליארד שקל בכל שנה עבור מימון מערך שירותי הדת"

"דעת הרבי מליובאוויטש היא התנגדות מוחלטת לרעיון הציוני"

ההפרדה המינית אצל החרדים - זוחלת

"שכיר חרב" לשעבר במשמרות הצניעות פותח את הקלפים

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אורן, גידי, דן, דני, דניאל, יובל, יוסף, מוטי, מיכאל, ניצן, עירון, רון, רוני, רונן, רותם, שי, תומר ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

05.05.11

גלי צה"ל

יצחק מעוז, אב ששכל את בתו בפיגוע במסעדת סבארו, מסרב להגיע לטקס הזיכרון "שרים לזכרם" במשכן הכנסת כי, לדבריו, ניגון מוסיקה במהלך ספירת העומר, כמו גם שירת נשים, אינם מכבדים את שומרי התורה והמצוות.

מוסיקה עצובה לזכר הנופלים וגם שירת נשים, אינם מכבדים את שומרי התורה והמצוות?

15.05.11

ynet, הארץ

מנכ"ל משרד החינוך, שמשון שושני הוציא הנחייה לבתי הספר להימנע מקיום מדורות בבתי הספר תוך חילול השבת ופגיעה בתלמידים מסורתיים ודתיים.

תלמידים חילוניים לא מסוגלים לחלל שבת מאחר והם בכלל לא מאמינים שאפשר לחלל יום בשבוע.

17.05.11

NEWS1

עו"ד איתי בן-חורין והפורום לשוויון בנטל הגישו עתירה לבג"ץ לפיה יש למנוע את יישומה של "רפורמת גבאי" לשחרור אברכים משירות צבאי. לטענת העותרים, הממשלה מבקשת שיהיה תלמיד ישיבה בן 22 ומעלה פטור משירות צבאי אם יעשה שירות אזרחי של שנה וכן כל תלמיד ישיבה בן 28 יהיה פטור מכל שירות, צבאי או אזרחי.

23.05.11

כלכליסט, ynet, וואלה!

האוצר קורא להגדיל את משכורתם של רבני הערים החדשים עד פי 2.5, כך שמשכורתם תעמוד על 16 אלף שקלים ברשות עם 50-100 אלף תושבים, רב חדש ישתכר למעלה מ- 27 אלף שקלים בעוד ששכר המנכ"ל הוא קרוב ל- 35 אלף.

אסף וול חושב שהעלאת המשכורת לרבנים מוצדקת אבל עוד הוא טוען שאת השנאה מהעם, הרבנים רכשו ביושר לאור ההתעמרות, הסיאוב והמידור שקיימים בזכות הגוף הזה (ynet). עמותת חופש חושבת שכל אדם צריך לממן את אמונותיו האישיות מכספו האישי ומי שמצדיק את העלאת המשכורות של הרבנים על חשבון הרופאים (ynet), במקרה חירום ירוץ קודם לרופא ורק אחר כך לרב (אם בכלל).

23.05.11

nrg

זהבה גלאון (מרצ) הגישה הצעת חוק לפיה תופעל תחבורה ציבורית בשבת. גלאון מסבירה שחוסר תחבורה ציבורית בשבת היא אפליה כנגד ציבור שלם.

24.05.11

גלי צה"ל

לאחר שהאוצר הודיע שהוא תומך בהעלאת שכר של רבני ערים חדשים, כך שמדובר במספר רבנים בודדים, רבני בשכונות התעוררו וכעת גם הם מלינים על שכרם.

תודו שזה היה ממש צפוי!

03.06.11

ynet

בעדה החרדית הוחלט לחזור להפגנות ההמוניות מול חניון קרטא שפועל בשבת הפגנות קודמות הגיעו לכדי יידויי אבנים לעבר מכוניות, הצתות פחי אשפה עם צאת השבת וזריקת חיתולים.

המשטרה מפחדת להיכנס למאה שערים (הארץ), אז מאה שערים תבוא אל המשטרה, אל האוכלוסייה השפויה, אל המבקרים בירושלים ואל התיירים.

06.06.11

ynet, ynet, הארץ

שר הפנים, אלי ישי הודיע כי שעון הקיץ יוארך בין יומיים עד 21 ימים נוספים. חלק מחבריה תמכו בהארכת שעון הקיץ עד לסוף אוקטובר, כפי שנהוג באירופה, אולם השר ישי דחה המלצה זו על הסף משום שהמשמעות היא שעת זריחה מאוחרת, שאינה מאפשרת לדתיים להתפלל לפני תחילת יום העבודה.

יוזם העצומה, ד"ר שמעון אקהויז, אמר ל-ynet: "זו פשוט זריית חול בעיניים. עושים מאיתנו צחוק וחושבים שהציבור מטומטם. בתנועת "ישראל חופשית" כועסים (ynet) ואנו מבינים שזו המשך הכפייה הדתית, ממש כפי שאלי ישי מודה.

11.06.11

nrg

כשמונים חרדים מהעדה החרדית הגיעו להפגנה בחניון קרתא בירושלים כדי לציין שנתיים לפתיחתו של חניון קרתא בשבת וניסו לחסום את החניון. כמו כן מחו על פסטיבל לא כשר.

החרדים מעסיקים את המשטרה ובשבת!

14.06.11

הארץ

רב-אלוף בני גנץ, קובע כי הנוסח "יזכור אלוהים את בניו ובנותיו" יוחלף ב-"יזכור אלוהים".

עמותת חופש מוחה על ההחלטה האומללה (אתר חופש). יהודית ביאלר, שבנה נפל במלחמת ההתשה ומונצח בשירם של מוהר ופוליקר "יורם" פתחה עצומה שזכתה לתמיכת אלפי תושבים (ynet) והרמטכ"ל חושב כיצד להתקפל (וואלה!).

20.06.11

הארץ

חברי במועצה החרדים בירושליים מאיימים במשבר קואליציוני בגלל כוונתו של ברקת למנות סגנית ראש עיר מהמחנה הדתי-חילוני, רחל עזריה.

מתי ברקת ישכיל להעיף את הקואליצה החרדית הזו ולהחליפה בקואליציה נורמאלית?

20.06.11

nrg

מסיבת חוף גדולה שתוכננה להתקיים במרכז ירושלים בקניון ממילא הועברה לקניון מלחה בעקבות לחץ חרדי כי לבושם הצפוי של המשתתפים והמוזיקה הרועשת "יפגעו ברגשות החרדים". חבר המועצה מטעם יהדות התורה שלמה רוזנשטיין אמר שלא ראוי בכלל לקיים מסיבות ויש לשמור על הססטוס קוו.

אז עכשיו גם מסיבות הן מחיץ לססטוס קוו? כל הזמן משנים את הסטטוס קוו בשיטת הסלאמי.

20.06.11

הארץ, nrg

שר הפנים, אלי ישי, להחזיר "עטרה ליושנה" לתעודות הזהות ולהחזיר את סעיף הלאום לתעודות הזהות החדשות, וזאת, לאחר שאלי ישי עצמו ביטל את הסעיף לאחר שבג"ץ הכריח אותו לרשום יהודים רפורמים וקונסרבטיבים בתעודות הזהות.

"ככלב שב על קאו, כסיל שונה באיוולתו" (משלי כו, יא)

22.06.11

ynet

הצעת חוק, שהוגשה על-ידי ח"כ ניצן הורוביץ, ביקשה להתיר הפעלת תחבורה ציבורית בימי שבת. ההצעה נדחתה ברוב של 36 מתנגדים, מול 7 תומכים.

להלן רשימת חברי הכנסת שבגללם אין תחבורה ציבורית בשבת (אתר הכנסת).

25.06.11

ynet

מתחקיר של ynet עולה כי הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן כוללת הרעת התנאים לתושביו החילוניים. נראה כי קווים שהחלו את עבודתם בשבת לפני צאתה יפסיקו נוהל זה שכבר קיים זמן רב ויחלו לעבוד מאוחר מאוד רק בצאת השבת.

דובר משרד התחבורה אבנר עובדיה מבקש להבהיר (NEWS1) מדיניות משרד התחבורה בכל הנוגע ליציאה של אוטובוסים לפני צאת השבת לא השתנתה והסטטוס-קוו בנושא יישמר, כפי שהיה עד כה. אנו מקווים שזו האמת.


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.11

mynet

ישיבת משכנות אברהם ברמת גן מפריעה לתושבי שכונת הלל הסמוכה. לפני כניסת השבת, בוקעת מוזיקה חסידית בדציבלים גבוהים מהרמקולים הממוקמים על גג ישיבת "משכנות אברהם - מוסדות חזון למועד" ברחוב הגלגל. לטענת תושבי שכונת הלל, המוזיקה מתנגנת בכל שבוע כ־20 דקות לפני כניסת השבת.

04.05.11

גלי צה"ל, ynet, וואלה!, הארץ

הרב דוד מאיר דרוקמן, רבה של קרית מוצקין מחב"ד מתנגד להשתתפותם של שמעון רוזנברג ונכדו מוישי בן השנתיים, שהוריו נהרגו בפיגוע הטרור בבית חב"ד במומבאיי, בטקס יום העצמאות כי "דעת הרבי מליובאוויטש היא התנגדות מוחלטת לרעיון הציוני" ואף הוסיף בראיון עם "עושים צהריים" עם יעל דן "אנו מכירים במדינה דה פקטו, מסייעים לה שואפים לחזק אותה ולדאוג לשלמותה. אבל אנחנו לא מכירים במדינה דה יורה, ולא יכולים להכריז לתפארת מוסד שמנותק מיסודות התורה".

כלומר, עד שלא תהיה מדינת הלכה, החרדים החב"דניקים מכירים בישראל ככורח המציאת (זה כמובן מאוד נוח שהמדינה מתקצבת אותם).

12.05.11

ynet

עיריית ירושלים ערכה בשכונת בית וגן יריד "זכויות ייחודי" לתושבי העיר, והזמינה את תושבי בית וגן, בית הכרם, מלחה ורמת שרת, שרוב תושביהן נמנים עם הציבור הכללי. בהזמנה לאירוע צוין שהכניסה לגברים ולנשים בנפרד. לורה ורטון, חברת מועצת העיר מטעם סיעת מרצ הגיבה: "הכותרת 'יריד זכויות' הופכת את הדבר לכמעט מצחיק, אבל כיוון שהוא מיועד לתושבי בית הכרם, מלחה, רמת שרת, ובית וגן - כולן שכונות חופשיות - זה פשוט עצוב".

22.05.11

הארץ

תושבי רמת גן סובלים כבר זמן רב ממוסדות דת אשר מציבים על גגות גגותיהם רמקולים ולפני כניסת השבת, הדתיים מפעילים את הרמקולים הללו בקולי קולות.

30.05.11

ynet

שר התשתיות עוזי לנדאו, השתתף באירוע של חסידי חב"ד המשתייכים לזרם המשיחי, והרעיף שבחים על התנועה ומנגד העביר ביקורת על תושבי רמת אביב אשר נלחמים על הציון החילוני של מקום מגוריהם ונלחמים כנגד המסיון.

להלן סרטון (YouTube - בחורשה של אליאנס) המדגים את הכוונות הברורות והמיסיונריות של חב"ד והשר לנדאו מתעלם במופגן מהתנהגות זו בין כאשר הוא משבח את חב"ד ובין כך שהוא מגנה את תושבי רמת אביב.

30.05.11

nrg, NEWS1

החברה להגנת הטבע לבג"ץ כי לטענתה, השר ישי מבקש להרוס חלקות ירוקות ולהקים עליהן יחידות דיור עבור הציבור החרדי: "מדובר בריאה הירוקה הטבעית היחידה באזור המרכז, מסדרון אקולוגי המקשר בין אזור רמות מנשה להרי ירושלים וגבעות השפלה, ההכרחי לשמירת המגוון הביולוגי של ישראל".

מה אכפת לשר ישי מהסביבה? הבוחרים רוצים דירות זולות, אוויר נקי? סביבה ירוקה? לא באג'נדה החרדית.

08.06.11

ynet

ynet מציג את מפת ההתחרדות של ישראל. התופעה של התחרדות השכונות כוללת בתחילה עלית מחירים המחירים אבל לאחר זמן מה, החילונים בורחים ואז קיימת נפילה במחירים.

כך משתלטים על שכונה. הופכים את חיי התושבים לקשים מנשוא.

10.06.11

הארץ

המאבק נגד הקמת עיר חרדית בחריש נכשל לאחר שוועדת ערר ארצית דחתה את רוב ההתנגדויות שהגישו נגד התכניות להקמת העיר. התכנון הוא להקים עיר ל-50 אלף תושבים חרדיים במקום שבו נמצא היישוב הקטן חריש שבו גרות כיום 300 משפחות חילוניות.

14.06.11

הארץ

פורום השכונות הארצי פתח אתר והודיע על התרחבות. בחודשים האחרונים הצטרפו לשורות הפורום עוד כעשרה נציגי יישובים שמזהים במקום מגוריהם ניסיונות השתלטות של גורמים חרדיים וחרדיים-לאומיים לסביבתם הקרובה. בין היתר, מדובר בתושבים מגבעת שמואל, מבת ים, מערד, משכונת נווה שאנן בחיפה ומהיישוב חריש.

29.06.11

הארץ

תושבי רמת אביב החילונים נצחו במאבקם נגד גן חב"ד שהוקם וסיפח שטחים ציבוריים באופן לא חוקי וזאת לאחר קשיים רבים שנתקלו בהם התושבים כולל מצד העירייה. הגן חייב להסגר בתוך שנתיים ללא אפשרות דחייה. ויו"ר עמותת תושבי רמת אביב, דיוויד שולמן, מצטרף לביקורת על העירייה. "העירייה, בראשות ראש העיר הזה, החוק מבחינתם הוא בגדר המלצה. כשזה נוח מיישמים, כשזה מפריע לא מיישמים".

שאפו...


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - סאגת תורת המלך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.05.11

גלי צה"ל

הממשלה ביטלה את תקציב הישיבה ביצהר חודש לאחר שהחזירה את התמיכה הכספית עקב העמדות של רבני המקום התומכים בפעילות "תג מחיר", וחתומים על הספר "תורת המלך" המתיר הרג גויים חפים מפשע במצבים מסוימים, כמו כן תלמידים רבים מישיבת "עוד יוסף חי" מעורבים מזה זמן רב בביצוע עבירות אלימות קשות כנגד תושבים פלסטינים ורכושם.

27.06.11

ynet

בציונות הדתית נדהמו ממעצרו של הרב דב ליאור לאור תמיכתו בחיבור המסית "תורת המלך". הרב חיים דרוקמן אמר: אין כל היגיון בחקירת הרב ליאור כי הדברים גלויים ו-"אם רשויות החוק סבורות כי אלה דברי הסתה - שיעמידו אותו לדין, מה יש לחקור?". מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר: "אנו ... רואים בזאת ביזיון לתורה וללומדיה, וניסיון לבלום את חופש הביטוי של הרבנים באמצעים חמורים בלתי מקובלים ואנטי-דמוקרטים". הרב דוד לחיאני מצפת: "אנו נמצאים לפני משבר שלא היה כמותו ביחסים בין ציבור שומרי התורה לבין הרשויות".

שהמדינה תפסיק לממן את הרבנים האלה כבר, אז נראה כמה פטפוטים הם יפטפטו ובמי הם ייתמכו.

27.06.11

ynet, NEWS1

נאמניו של הרב דב ליאור בקריית ארבע שחשוד כי תמך בספר מסית לרצח אמרו בתגובה למעצרו: "מעצר הרב ליאור הוא הכרזת מלחמה במלוא מובן המילה. נחסום צמתים ונשבש את החיים במדינה בכלל האמצעים וללא קווים אדומים", אמרו הפעילים. דב ליאור נלקח לחקירה לאחר שסירב להתייצב כי "התורה אינה עומדת לחקירה". ואכן חסמו הנאמנים לסרוגין את הכניסה לירושלים. הפעילים גם הציתו צמיגים. שישה מהם נעצרו.

האם כל העצורים והמתפרעים מקבלים קצבה ומלגה מהמדינה? כדאי לבדוק כדי לראות מה משקים פה בגינה.

27.06.11

ynet

לאחר שחרורו מחקירה, נשא דברים הרב דב ליאור בפני מאמיניו: "להאשים רבנים - אם הם כותבים משהו בנושא מחקר תורני - בהסתה לגזענות ולאלימות זה לקוח מעולם הברברי. אבל תלמידי החכמים מה להם ולאלימות. תלמידי חכמים, אוהבי שלום, כל עיקרם לחנך את התלמידים, לחנך את הדור - מה הוא הטוב וממה צריך להתרחק".

נזכיר כי במהלך היום תומכיו של הרב ליאור תקפו שוטרים, חסמו את הכניסה לירושלים ניסו מאות פעילי ימין לפרוץ לבניין בית המשפט העליון בירושלים ולפרוץ לביתו של שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה. ראו עוד ב-YouTube.

27.06.11

ynet

הרבנים יונה מצגר ושלמה עמאר פרסמו: "אנו מיצרים וכואבים על אחרי המעצר הפגיעה החמורה בכבודו של רב ודיין חשוב, מגדולי רבני ישראל וממנהיגי הצבור הדתי"

ועוד רבנים שמקבלים משכורות מהמדינה חותרים תחתיה.

27.06.11

nrg

גורם בכיר במשטרה מספר על הפניות אל דב ליאור אך זה התעלם ושיקר: "התקשרנו אליו, שלחנו אליו מכתבים ופניות וביקשנו שיגיע לחקירה. הרב, באמתלות שונות ניסה להתחמק, הבטיח שיגיע ולא הגיע. הוא ביצע תרגילים כאלה ואחרים כדי לא לפקוד את חדר החקירות".

28.06.11

nrg

כתבת קול ישראל אפרת וייס הותקפה ע"י צעיר דתי כשבאה לסקר את מפגן קבלת הפנים לרב החשוד בהסתה, הרב דב ליאור לאחר שחרורו מהחקירה. על פי העדויות, צעיר חובש כיפה סרוגה יצא ממכונית ובמהלך דין ודברים בין השניים, התיז גז פלפל לעבר פניה, חזר לרכב במהירות ונמלט.

28.06.11

הארץ

יוסי שריד, במאמרו "זו לא תורה, לא זה מלך": שניהם, כרוב עמיתיהם הרבנים מהציונות-הדתית-לאומנית שיצאה לתרבות רעה, סבורים... אף אחד לא יסתום להם את הפה - גדול ומכוער ככל שיהיה, איש לא ישתיק "דעת תורה", אפילו היא מעוותת ומנוולת, ומעבירה צמרמורת בגוו של כל אדם בריא בשכלו... ואליהם מצטרפים גם חברי כנסת ועוזריהם, פרחחים בשירות הוד רבנותם-מלכותם, שלא מזמן הציעו לפטור רבנים בחוק מאחריות לדברי הסתה והתרת דם, כי רק להם ניתנה מלכות שדי.

28.06.11

וואלה!

"אויב התורה" לשיטתם של תומכי הרב דב ליאור וכן הרבנים שכתבו והסכימו על הספר "תורת המלך" הוא המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. הפעילים אמרו: "אנחנו מבטיחים שיהיה לו לא נעים בתקופה הקרובה. שי ניצן הוא עוכר ישראל, שונא את הציבור שלנו, שונא את ההתנחלויות ועושה כל מה שהוא יכול על מנת לפגוע בנו... כל פעולותיו נועדו לשמח את השמאל הקיצוני ולפגוע בתורת ישראל. לא ניתן לדברים הללו לעבור בשתיקה".

28.06.11

ynet

כעשרים וארבעה תומכי הרב דב ליאור שתומך בספר "תורת המלך" שנעצרו אמש, בשעה שהפגינו והתפרעו בירושלים בעקבות מעצרו של הרב דב ליאור מקריית-ארבע שחררו בתנאים מגבילים. משטרת ירושלים: "החשודים נעצרו בעקבות עבירות חמורות של התקהלויות אסורות, הפרות סדר, והצהרות מחאה בלתי חוקיות, חלקם גם על תקיפת שוטרים. לאחר שחקירתם הסתיימה הם שוחררו בתנאים מגבילים, והמשטרה תבדוק היטב אם הם ממלאים אחר תנאים אלה. המשטרה תמליץ להעמיד לדין את החשודים ששוחררו".

עשבים, המון עשבים.

28.06.11

ynet, נענע10

במשרד המשפטים הוציאו הדעה לפיה דב ליאור נעצר כי סרב להגיע לחקירה: "במדינת חוק, בה נחקרו במשטרה נשיא מדינה, ראשי ממשלה, שרים, חברי כנסת, חכמי דת ואישי ציבור בכירים, אין איש מעל לחוק ואין איש רשאי לראות עצמו פטור מן החובה להתייצב לחקירת משטרה".

כנראה שדב ליאור חושב שהוא כן מעל החוק.

28.06.11

ynet

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק מתייצבים לצידו של המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן שהוגדר בפי החסידים של דב ליאור וחבריו כ-"אויב התורה". "אנחנו מרגישים מותקפים, משפחתו של ניצן חיה בפחד. אנחנו לא רוצים לתאר את ההרגשה שאב המשפחה נמצא בחו"ל ופעילי ימין מנסים לפרוץ בכוח לבית שלו". הגורמים הוסיפו ותקפו: "לאן הגענו? אשתו וילדיו של ניצן נמצאים בבית באותו זמן שהוא מגן עלינו, על מדינת ישראל, בפורום בינלאומי. עד לאן המצב יכול להתדרדר?".

חסידי הרב ליאור וחבריו מבקשים לתקוף את בני משפחתו של עובד בשרות המדינה. לאן הגענו? נזכיר מה אמר הרב שלהם זה רק אתמול: "אבל תלמידי החכמים מה להם ולאלימות. תלמידי חכמים, אוהבי שלום, כל עיקרם לחנך את התלמידים, לחנך את הדור - מה הוא הטוב וממה צריך להתרחק". יופי, איזה חינוך.

29.06.11

גלי צה"ל, nrg, גלי צה"ל

המשטרה צפויה לעצור את הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף וזאת לאחר שקציני משטרה בכירים ביקשו מהרב יוסף אתמול להגיע לחקירה או להיפגש עמם בחשאיות, אפילו בביתו, אך כמו הרב דב ליאור גם הוא סרב. הרב חתם גם הוא על הסכמה לפרסום הספר "תורת המלך", העוסק בהלכות הריגת גוי, ואף הוא חשוד על כן בהסתה לגזענות.

בנו של הרב הגיב לדבריו ואמר אמר כי הוא אינו חושש מחקירת אביו, שלדבריו "רק תגדיל ותאדיר את אבא" (ynet). איזה כיף לו, ככול שאתה יותר קיצוני, כך יותר אוהבים אותך. עם ישראל חי, אבל לא לאורך זמן.

29.06.11

הארץ

יו"ר האיחוד הלאומי, חבר הכנסת יעקב כץ (כצ'לה) מאיים "נבוא חשבון עם מי שאחראי לפשע של מעצר הרב ליאור... ואני אומר לך שגם לשי ניצן יתברר בבוא היום שהחזקים בכל הדורות הם המכבים הנאמנים לה' ולתורה, ואנחנו ננצח, ובגדול. כל אותם אלו שעושים את המעשים הנפשעים הללו כביכול בשם חוק ? יתנו את הדין".

חשבנו שתלמידי חכמים לא מתעסקים באלימות כפי שדב ליאור אמר "אבל תלמידי החכמים מה להם ולאלימות. תלמידי חכמים, אוהבי שלום". אה.. הבנו, תלמידי חכמים לא מתעסקים באלימות אבל החסידים שלהם כן.

29.06.11

קשת, ynet

הרב אלישיב והרב עובדיה יוסף נגד הספר "תורת המלך": "פסיקות כאלה יכולות להביא סכנת נפשות ליהודים בחו"ל. משחקים פה באש, ממש 'רודפים' ומסכנים יהודים אחרים" אמר אלישיב.

לא הדברים המכוערים שנאמרו בספר הם אלה שמדאיגים אותם, אלא הפחד מתגובת הגויים שעלולה להיות כנקמה לדברים אלה.

30.06.11

קשת, נענע10, וואלה!, ynet, קשת

שר המשפטים יעקב נאמן הותקף מילולית בעת שהתפלל במערת המכפלה בחברון עקב פעולותיו כנגד הספר "תורת המלך". פעילי ימין שזיהו את השר, התגודדו מסביבו וצעקו לעברו: "פגעת בכבוד התורה, פגעת ברב ליאור".


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.05.11

ynet

עובדיה יוסף פסק שמותר לשמוע נשים מדברות בתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" שיעדה הוא המגזר החרדי לאחר שרשות השידור חושבת להטיל סנקציות כספיות על התחנה החרדית כי אין אפשרות לנשים לדבר שם. אפילו חברת כנסת שרצתה לדבר על הדרת נשים לא הורשתה לעשות כן.

מעניין מה היה קורה אילו לא היה איום במניעת כספים לתחנה, האם גם אז עובדיה היה פוסק כמו שהוא פסק. איתמר מרילוס כתב על כך: "בחברה החרדית הפכה הדרת הנשים לקידוש השם זוטא, ואפשר רק לדמיין מצב שבו עורך עיתון חרדי יפנה אל הממשלה ויביע את התנצלותו (הכנה או שאינה כזו) על עריכת תמונה במתכוון".

12.05.11

נענע10

בפסטיבל הסרטים התיעודיים דוק אביב יוצג סרטה של הבמאית החילונית אפרת שלום דנון: "החולמות". הסרט הוא על נשים חרדיות שיוצרות סרטים. במהלך הכנת אחד הסרטים של החרדיות הסרט נראה חרדי צועק על אנשי הסט שדבר כזה לא יכול להיות.

19.05.11

הארץ

לאור הביקורת החריפה על האפליה בסמינרים של הבנות החרדיות, משרד החינוך ביקש "להנהיג בתוך ארבעה חודשים שינוי מהותי בפיקוחו על רישום תלמידות לבתי הספר במגזר החרדי ועל שיבוצן". יו"ר ועדת הכספים מיהדות התורה איים שיהדות התורה תפרוש מהקואליציה אם תתקבל החלטת בזק בוועדת השרים, מבלי לקיים דיון עם אנשי משרד החינוך ומרכז החינוך העצמאי והוסיף "גדולי התורה נגד האפליה".

אם "גדולי התורה נגד האפליה" אז כיצד היא השתרשה אצל החרדים בצורה כה חזקה? אתם מבינים, גדולי התורה נגד האפליה כשמאיימים על החרדים...

24.05.11

ynet

סוזן אייד תובעת את חברה קדישא על סך אלף שקלים כי בלוויה היא הופרדה ע"י הרב שמנהל את הטקס מידידיה על בסיס המין שלה. לדבריה, ההפרדה שנכפתה עליה עוררה בקרבה תחושות של השפלה, זעם ועלבון. "איני מבינה איך ייתכן שבמקום ציבורי כמו בית עלמין יכול מישהו להורות לי היכן לעמוד, רק מפני שאני אשה".

אריאנה מלמד מחזקת את סוזן ומספרת לנו על הקורות אותה לאחר שאביה נפטר וההצעות החצופות שקיבלה (כמובן, הכל אמור להיות בתשלום) מכל מיני גופים דתיים כאלה ואחרים (ynet). רבקה לוביץ' מספרת (ynet) על איסור משנה ובו לנשים אסור להספיד את יקירהן. הקול הוא קול הערווה אפילו שהן אינן שרות.

27.05.11

הארץ

יואל קרויס, מהעדה החרדית האנטי-ציונית העביר לספרייה הלאומית של מדינת ישראל בירושלים כמות אדירה של פשקווילים שאסף לאורך שנים רבות. הפשקווילים ייסקרו וימוינו חלקם עלה לאתר הספריה והחלק האחר לא פורסם עקב חשש מפרסום תכנים של הוצאת דיבה.

אכן אוסף חשוב המראה את עליבותה של העדה החרדית בפרט והציבור החרדי בכלל שנוטים להשתמש בכל מילת גנאי, הכוללת מילים מהשואה, לצורך השגת מטרותיהם.

06.06.11

וואלה!

הרב בצרי "מומחה" להוצאת "דיבוקי שדים" טוען שהומואים ולסביות הם אנשים שנכנס להם שטן לראש: "הם רוצים לעשות תועבה כי היצר הרע והשטן מכניסים להם בראש להיות מתועבים והם מתגאים בזה".

האם הרב בצרי רוצה לעשות לעצמו עוד פרנסה ולקבל "תואר" של מוציא דיבוק של שטנים? (הערה, "שטן" הוא המצאה נוצרית. אין "שטן" ביהדות).

09.06.11

הארץ

תמר רותם מספרת במאמרה "אבירי השולחן הכפול" על תהליך הזחילה של ההפרדה המינית אצל החרדים שהחלה בבתי הכנסת וכעת חולשת על חיי היום יום שלהם, במוסדות החינוך, בריכות, חתונות, רחובות, קופת חולים וגם בבתים של החרדים.

15.06.11

ynet

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה), עזב את כנס הסיפורים "הצעה לספר" שהתקיים במשכן הכנסת בעקבות הופעת להקת ילדות ששרו ושחלקן לבשו חולצות בעלות שרוולים קצרים. ח"כ אייכלר אמר שהוא לא עודכן מראש שתהיה מה שהגדיר "שירת נשים" ובשל כך עזב את האולם וחזר עם סיום הקטע האמנותי שלהן.

ילדות ומיניות בעיניים חרדיות. אין בושה?

17.06.11

הארץ

כתבת סקירה על האלימות והשנאה שבין קנאי "העדה החרדית" לחסידי גור במאה שערים ועל המלחמה המתחוללת בניהם על רקע נדלנ"י.

ימות המשיח הגיעו? חרדים משתלטים על בתים של חרדים והדבר מעורר שנאה עזה.

17.06.11

וואלה!

כתבת סקירה לפרשת האפליה בעמנואל בה תלמידות ספרדיות הופרדו מתלמידות אשכנזיות. לאחר שאולצו ההורים החרדיים לבטל את ההפרדה, מספר הורים אשכנזיים מנעו מבנותיהם ללמוד עם ספרדיות ולכן נכנסו לכלא. כיום, הורי התלמידות האשכנזיות השייכות לחסידות סלונים חושבים כי פרשת עמנואל הייתה ואיננה.

בת היענה החרדית.

21.06.11

הארץ

מודעה, הנושאת את הלוגו של חברת התחבורה הציבורית, אגד, תארה את הסדרי הפרדה בין המינים הנהוגים בקווי אגד הנוסעים לשכונות החרדיות בעיר, וזאת בסתירה ברורה לעמדת בג"ץ. אגד טוענת כי המודעה זוייפה.

כמה קל לחרדים לזייף מסמך ולהציגו כאמת. הנה מודעה אמיתית שפורסמה ע"י אגד.

21.06.11

ynet, NEWS1

רבקה לוביץ' מספרת על "תעודת הכשר" שנתנו בתי הדין הרבני הגדול וגם בג"ץ לסחיטה שבוצעה בין גבר לעגונתו. אישה היתה עגונה במשך שבע שנים לבעל סרבן. באחד הדיונים, הציע הבעל המעגן כי הוא ייתן גט ואח"כ ייפסקו לטובתו הפיצויים. האישה שלא חשבה שמישהו ישקול את עניין הפיצויים לבעל ברצינות, קבלה את ההסכם ולאחר מספר חודשים קיבלה דרישה לשלם לבעל 60 אלף שקלים. האישה ערערה לבית הדין הרבני הגדול ולבג"ץ שקיבלו את מתן הפיצוי כלגיטימי.

29.06.11

ynet, הארץ

אירוע הצדעה שמקיימת מינהלת השירות האזרחי למתנדביה מתוכנן להופיע הזמר הראל סקעת שהוא הומוסקסואל מוצהר. הדבר גרר מחאה מקרב רבנים, פעילי ימין ובנות שירות לאומי כי הוזמן "אמן שלא מתאים לאופי האירוע". הבנות אף ציינו כי ייתכן שיחליטו שלא להשתתף בו. גורם במינהלת אמר ל-ynet כי מסקר שנערך כדי לברר מיהו האמן המועדף עליהם - סקעת היה הפופולרי ביותר.


פינת הפשיעה והפינה האפלה - הונאת ענק בכוללים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.06.11

ynet, כלכליסט, גלי צה"ל

כ-10,000 תלמידי ישיבות חרדים (אברכים) לכאורה הונו, גם כן לכאורה, את המדינה וזכו במלגת לימודים חודשית בהיקף כולל של כ-4.5 מיליון שקל. לאחר חשיפת שיטת הרמייה של הכוללים אשר הצהירו על מספר תלמידים גדול ממה שבאמת יש להם וזייפו תעודות זהות, נפסלו אלפי זכאים. כעת מסתבר שהכסף שהועבר לנפסלים לא יוחזר אלא יחולק בין הזכאים. גורם במשרד האוצר מבהיר כי משרד החינוך רשאי לעשות בכספים ככל העולה על רוחו. ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה.

האם משרד החינוך יכול לעשות ככול העולה על רוחו גם אם מדובר במסירת כסף לאנשים שלא היה מגיע להם מלכתחילה?


פינת הפשיעה והפינה האפלה - רבנים תומכים בקצב שאנס

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

18.05.11

נענע10, ynet

אבישי בן חיים, מספר שקצב סירב לעסקת הטיעון שנתנה לו מהפרקליטות (לפיה הוא יודה בביצוע מעשים מגונים, יפצה את המתלוננות וייגזר עליו עונש מאסר על תנאי) בעצת רבנים. הראשון, הרב אליהו, הנחשב בקרב הדתיים כבעל "השפעה שמיימית" אמר "יבטל ויצליח" והשני הרב טאו אמר שהוא חייב לבטל את העסקה כי מדובר בכבודו של סמל דתי.

הנבואה נתנה לשוטים ולמאמינים בה וההיסטוריה ידועה...


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.11

נענע10, ynet

הרב הרב הראשי של חיפה, שאר ישוב כהן, לא יעמוד לדין בגין עבירות של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד כי הוא הצהיר בפני פרקליטות מחוז ירושלים כי הוא לא ישמש יותר בתפקיד ציבורי. הרב שאר ישוב כהן נחשד בפרשת משנה לתיק "תיק הרבנים" (בפרשת מרמה, שבמסגרתה אנשי כוחות הביטחון והמשטרה קיבלו תארי רבנות אחרי שעות לימוד מועטות ב"מכללות") שנוגעת להתנהלות במכללת אריאל בראשה הוא עמד.

אוי, אנחנו רגועים, הרב מצהיר שהוא לא יעסוק בתפקידים ציבוריים. בהחלט עונש "הולם", במרכאות, למעשה הרמייה לכאורה.

01.05.11

nrg

שישה אברכים מאזור ירושלים חצו את הגבול בין ישראל למצרים במהלך טיול מנחל גשרון לאזור הר צפחות, מדרום לעיר. בטיול חצו גדר נמוכה, אותה לא זיהו כגדר הגבול ועברו למצרים. אחד מהאברכים הצליח לחזור לישראל והשאר נחקרו ע"י המצרים. בסופו של דבר הם הוחזרו לישראל ונלקחו לתחנת המשטרה באילת, שם ייחקרו ויוחלט אם לפתוח נגדם תיק פלילי בגין חציית הגבול.

03.05.11

קשת, כלכליסט

החוזר בתשובה, יהודה ברקן הודה בהעלמת מס בהיקף של כמילון שקלים וחצי. ההכנסות של ברקן הגיעו בעיקר מעיסוקיו בהפקת אירועים במגזר הדתי, בהנחיית תכניות רדיו, בהרצאות שונות ובמכירת זכויות השידור בסרטי קולנוע לחברת "שידורי קשת בע"מ".

04.05.11

ynet, נענע10, nrg

תושב ירושלים, בשם יאיר שיר מנג'ם (ynet), בן 40 שהועסק אב בית בכמה ישיבות בבירה נעצר בחשד שביצע מעשים מגונים ומעשי סדום בשבעה קטינים בני 8 עד 16, במהלך עבודתו. צ"מ ידידיה יעקב, קצין פשעים תחנת לב הבירה, אמר על החשוד שהוא היה: "מבצע מעשה סדום. בהמשך החקירה עלה כי יש לחשוד עבר בתחום בפדופיליה. בחקירתו קשר עצמו לילדים, הודה שהיו אצלו בבית, אבל הכחיש את העבירות המיוחסות לו - ביצוע מעשי סדום".

"היום התברר כי האיש שנעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים בילדים הוא חולה צהבת." כך עדכן כתב nrg, יוסי אלי ב-23:24, 04/05/11. יש חשש שהוא הדביק את הילדים.

04.05.11

נענע10

כתבת תחקיר המקור עוקבת אחרי ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, והשוחד שכביכול קיבל עבור העמותה "יד שרה" מיזמי הולילנד על מנת לקדם את ענייניהם הפרטיים על חשבון הציבור הירושלמי.

05.05.11

נענע10

אלחנן בוזגלו "שכיר חרב" לשעבר במשמרות הצניעות מספר לפרשן לענייני חרדים, אבישי בן חיים על פעולותיו במשמרת הצניעות הכוללות קשירת פדופיל (לטענתו) לפסי רכבת ותקיפת אישה שחזרה לתבונה. עוד בוזגלו מספר שלפני כל "פעולה" רבנים מחליטים מה עונשו של הקרבן וכמובן בוזגלו מקבל כסף על תקיפותיו.

מערכת המשפט החרדית בפעולה, קודם נתעלל בך ואח"כ נברר את האמת וגם נגרוף כמה אלפי דולרים תוך כדי כך. והרבנים שמורים על ההתעללות? חפים מפשע?

08.05.11

ynet

צעיר עוכב לחקירה כי ניסה להצית את דגל ישראל בכיכר השבת בירושלים.

לפחות יודעים שם מתי יום העצמאות...

12.05.11

ynet

גבריאל בידניי, רב אורתודוקסי מישראל, קיבל שני חודשי מאסר מבית המשפט בניו-יורק לאחר שמישש קצינה במהלך טיסה מישראל לניו יורק. ילדיו כתבו מכתב לשופט, והביעו חשש כי הרשעתו תפגע בסיכוייהם למצוא שידוך ראוי.

13.05.11

nrg

חיים, קרוב משפחתו של הדיין דב דומב חשוד לכאורה בקיום מעשים מגונים באחותה הצעירה של אישתו, דינה. לפי התלונה, כשהיתה אחותה של האישה בת 13 ובמשך יותר מארבע שנים נהג הגיס לבצע בה מעשים מגונים בעת שהיו לבדם בבית. האחות סיפרה כי לא הבינה שמדובר במעשים אסורים, בעוד הגיס נותן לה להבין שהדברים מותרים גם מבחינת ההלכה. לאחר הגילוי, דינה בקשה להתגרש מחיים אולם דינה, אחותה ובני המשפחה האחרים מצאו את עצמם תחת מכבש לחצים כבד מצד דייני בית הדין, כשמטרת הלחצים אחת: לחלץ את הבעל, קרוב משפחתו של הדיין דומב, מהתיק הפלילי שלו.

איזה סיפור מהסרטים, רק בציבור החרדי דבר כזה יכול לקרות: ילדה תמימה שלא יודעת דבר על העולם מחוץ לד' אמותיה, גיס נצלן שמבטיח לה שמעשיו כשרים לפי ההלכה ואישה שתקועה באמצע הסיפור ומבקשת להתנתק מהאדם שלכאורה פגע קשות באחותה, סובלת מנחת ידם וכוחם של דיין בבית הדין הרבני כי אחד מהרבנים הבכירים הוא גיסו של הבעל המתעלל מינית בילה בת 13 לכאורה.

14.05.11

ynet

תושב פתח-תקווה, בן 62, נעצר בסוף השבוע בחשד שפיתה ילדים באמצעות צעצועים ולאחר מכן ביצע בהם מעשים מגונים בסמוך למקווה בעיר. החשוד, שהורשע בעבר על עבירה דומה, הכחיש את המיוחס לו: "הבאתי את הבן שלי למקווה וחכיתי לו בחוץ. במהלך ההמתנה ניקיתי את הרכב ומצאתי בתוכו גולות ופוגים וחילקתי אותם לילדים".

15.05.11

הארץ, NEWS1

בהוראת שר המשפטים יעקב נאמן הוגשה טיוטת המכילה תלונה כנגד אב בית הדין הרבני בתל אביב, הדיין דב דומב, לאור מעורבותו, לכאורה, במתן גט לצעירה בלוקה בפיגור בניגוד לרצונה תוך כדי כך נתנו לה מידע שגוי על הדברים עליהם היא חותמת.

17.05.11

ynet

יחיאל חזן, חרדי קיצוני כבן 21 מירושלים, נאשם בהצתת דגל ישראל ביום הזיכרון אשתקד לאחר ששופט בית משפט השלום בירושלים, דב פולק, דחה בקשתו לבטל כתב אישום נגדו.

ראו את עזות המצח של החרדי הזה, לשרוף דגל ישראל (כי הוא בז לה) ואז לבקש משופט בישראל שיבטל את האישום כי לטענתו זהו חופש הביטוי שלו.

20.05.11

נענע10, נענע10

חסידי גור הותקפו ע"י נטורי קרטא לאחר שחסידי גור התקיפו משפחה של נטורי קרטא על רקע סכסוך נדל"ן.

27.05.11

הארץ

המשטרה חושדת כי חברה קדישא הספרדית בחיפה מכרה קברים במחירים מופקעים ומנגד, לאנשי שלומה נתנה קברים בחינם. כמו כן, העבירה הכנסות מקבורה לבית האבות הספרדי בעיר שבניהולה. החשד התעורר במהלך חקירה סמויה כנגד נתן ביטון, עובד החברה, אשר, לפי החשד, סחר בקברים ושלשלם את הכספים לכיסו. נתן החליט לספר למשטרה על אי-הסדרים בחברה.

30.05.11

NEWS1

משה זוסמן הוא חרדי שחשוד בהונאת ענק של לקוחות חרדיים בתחום המסחר במט"ח. לטענת המדינה היקף ההונאה שביצע החשוד היה בסך הכל למעלה מ-10 מיליון שקל. העבירות המיוחסות לו הן קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף ועבירות מחשב.

כאשר הונאה כזו, לכאורה, פוגעת בציבור החרדי, אנו מניחים שהם לא ימהרו להאשים את החשוד בהיותו "עשב שוטה" אלא ידרשו למצות עמו את הדין וזאת הניגוד למקרים שבהם "עשבים שוטים" פוגעים בחילוניים.

30.05.11

נענע10, ynet, וואלה!

מאות דתיים הסתננו ל-"קבר יוסף" והתעמתו עם חיילי צה"ל וזאת לאחר שצה"ל אישר ל-1600 אנשים להכנס לקבר הזה בצורה בטוחה. המתפללים שהתפרעו התבצרו במתחם הקבר ודחפו וקיללו חיילי צה"ל ושוטרי משמר הגבול שהוציאו אותם מהמקום. כמה חיילים נפגעו מהמכות.

דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי: "רק תארו לעצמכם מה היה קורה אילו נחטף או נהרג חלילה חייל צה"ל בעת הניסיון לחלץ את המתפללים משכם", וכינה את המתפרעים "פורעי חוק". עוד הוסיף: "זה לא ראוי ואני לא מכיר רב שנותן לזה גיבוי" (הארץ). אולי תת-האלוף לא מכיר רב כזה, אבל אנו דווקא כן, קוראים לו אליעזר ברלנד. קראו עוד בכתבתו של יאיר אטינגר "יהדות אקסטרים: הרב אליעזר ברלנד משגע את חסידי ברסלב" (הארץ).

31.05.11

הארץ

שוטר במשטרת ירושלים מודה שהמשטרה מפחדת להכנס למאה שערים על מנת לאכוף את הסדר. הדברים נאמרו בהקשר מעצרו של שלום ברוך רוסט, 54, אחד ממנהיגי פלג "הסיקריקים" הקיצוני בשכונות החרדיות של ירושלים. לפי המשטרה, רוסט עמד בראש שורה של מעשי נקמה מצד פלג הסיקריקים נגד חסידי גור שבאחד מהם ניסו הסיקריקים להצית מבנה ותינוקת בת חצי שנה.

ראו מה אמר אביחי רונסקי, דובר היישוב איתמר לאחר הרצח (גלובס) וקראו מה עשו הסקריקים. ממש אנשים ללא צלם אנושי. בחדרי חרדים דאגו לצנזר את האמת (בחדרי חרדים).

31.05.11

nrg

חייל מגדוד 82 של השיריון שימש כחפרפרת נערי הגבעות בתוך צה"ל והוא העביר להם מידע על כוונת צה"ל להרוס את המבנים שלהם ולמנוע "חילול שבת".

ברור כשמש למי שייכת הנאמנות של החייל הזה, ואולי של חיילים דתיים אחרים. ראו עוד ב-YouTube.

31.05.11

ynet

30 חרדים הגיעו להפריע לחפירות ארכיאולוגיות בשכונת רמת בית שמש ג' שבעיר בית שמש. כוח משטרה עצר שניים מהמפריעים והרחיק את השאר. החפירות באתר נמשכות.

2 מתוך 30? פרס למתפרעים.

31.05.11

הארץ

גבר תקף מינית ילדים בקהילה חרדית סגורה בצפון הארץ בין 2007 ל-2010. הגבר תקף קטינים מהקהילה במקומות שונים - בביתו, במחסן, בבית הכנסת, בבריכה, בסאונה ובקאנטרי קלאב. לדברי הנאשם, כפי שהם מובאים בכתב האישום, הוא נהג לבחור נערים אשר שפתם "חרגה" מהשפה הדתית המקובלת והתנהגותם פיתתה אותו. נגזרו על הפדופיל 11 שנות מאסר.

01.06.11

ynet, ynet

רב ידוע מנתניה בשם דוד חפוטה (בן 65), נעצר בחשד שאנס בת 13 במשרדו והטריד מינית נערות וילדות נוספות. הרב הכחיש בחקירתו את המיוחס לו, אך סיפר: ביצעתי מעשים מגונים בילדה. "הרב מאוד מוכר ומאוד מפורסם", ציינו היום בנתניה תושבים מופתעים, "הוא נחשב לחזן בחסד עליון ומבוקש בבתי כנסת".

01.06.11

ynet

גבאי בית כנסת בדרום העיר תקף ונגח בפניו של מנהל אגף הנכסים בעירייה, אלי לוי. כך עולה מתלונתו של אלי למשטרה. כתוצאה מעוצמת הנגיחה, נחבל לוי באפו ונזקק לטיפול רפואי. הגבאי מכחיש.

02.06.11

ynet

סמי לוי דתי מש"ס, לשעבר ממלא מקום ראש העיר חדרה, הסגיר עצמו למשטרה לאחר שנחשד כי שלח נערת פיתוי למנכ"ל העירייה, איקי צור. בנוסף, נעצר גם שאול לוי, קצין משטרה בדימוס וחברו הטוב של הבכיר, בחשד ששכר את שירותיה של האישה כדי שתפתה את צור ותגרום לו להצטלם עמה בעירום, לצורך סחיטה.

03.06.11

וואלה!

לפי ידיעה שהתפרסמה באתר "חדרי חרדים", דייני בית הדין הגרא"ד לוין לענייני ממונות בשכונת מאה שערים בירושלים הורו לילדים לסקול כלבה שהגיעה לבניין לאחר שסברו כי התגלגלה אליה נשמתו של עורך דין שהיה שנוא עליהם. אב בית הדין, הכחיש אתמול כי היתה כל התעללות בכלבה למרות שהוא לא היה במקום.

טרוף!

03.06.11

ynet

ד', בת 46 מנתניה, בעלת קליניקה פרטית לפסיכותרפיה, טיפלה בנערות חרדיות אשר הופנו אליה וסיפרו לה כי מנהל המוסד החינוכי התעלל בהן מינית. היא דווחה על התלונות להנהלת בית הספר וכן דיווחה על הטענות לרבנים בקהילה החרדית בעיר. בתגובה הופעלו עליה לחצים לחזור בה מהדברים, ואבי אחת הנערות הגיש תלונה נגדה, בה התלונן על כך שהציגה את עצמה כפסיכולוגית. היא שוחררה בתנאים מגבילים. המשטרה פתחה בחקירה כנגד מנהל המוסד החינוכי.

עוד שקרים וטיוח בקהילה החרדית? למי שתוהה כיצד אב לנערה שמדווחת כי נאנסה ע"י מנהל המוסד החינוכי, יכול לצדד בתוקף, לכאורה, נסביר שהדבר עלול לפגום קשות בשידוך. עדיף לטאטא את הדברים.

08.06.11

ynet

שש שריפות פרצו הלילה בשכונת מאה שערים בעיר ירושלים, ובשרותי כבאות והצלה בירושלים מעריכים כי מדובר בהצתות. אחת ההצתות הייתה עגלה של תינוק. נער בן 16 נעצר בחשד להצתות. במשטרה נבדק החשד כי הצעיר, תושב השכונות החרדיות, עמד גם מאחורי שורת ההצתות בערב החג בשכונת מאה שערים.

האם זה קשור לשנאה שבין חסידי גור לנטורי קרתא (נענע10)?

12.06.11

nrg

שירותי הכבאות במחוז ירושלים טוענים שילדים חרדיים משכונות חרדיות מציתים בכוונה חורשות בגלל שמשעמם להם. קצין הכיבוי אסף אברס: "הם עומדים לידנו כאשר אנחנו מכבים את השרפות ואומרים לנו בפנים: 'אתם עוד תחזרו לכאן עוד כמה שעות"..."זו תופעה שקיימת בכל המגזר החרדי. הם מסתובבים בלי שמישהו ישלוט עליהם. מבחינתם זה אקשן, מתלהבים מזה שאנחנו מכבים ואפילו לפעמים מפריעים לנו. כל הנושא הזה החל קצת לפני ל"ג בעומר, אז 'המשחק' החדש הזה עלה למודעות."

מה משותף בין ירושלים לבני ברק (ynet, וואלה!)? ילדים משועממים חסרי משמעת וכבוד מינימאליים.

12.06.11

ynet

עשרה חרדים נעצרו על ידי משטרת זבולון לאחר שהתפרעו והשחיתו ציוד באתר ארכיאולוגי הסמוך ליישוב איבטין שממזרח לקריות.

12.06.11

ynet, וואלה!

נער חרדי בן 14, תושב בני ברק, חשוד כי היה מעורב בעשרות הצתות בעיר בשבועיים האחרונים. בשריפה האחרונה ראו עוברי אורח בנער היוצא מהבניין בו פרצה השריפה. לאחר תשאול ומתוך דבריו עלה החשד כי מדובר במצית עצמו שאף נהג לצלם את השריפות ולהעביר אותן לאתר החרדי "בחדרי חרדים". פרקליטת הנער טוענת שהנער חולה בנפשו.

אש התורה בוערת בו.

13.06.11

ynet, nrg, נענע10, וואלה!, NEWS1

דוד חפוטה מנתניה חשוד כי אנס ילדה בת 12. הוא פגש בילדה בבית הכנסת בנתניה כשזו באה לשאול את עצתו. הוא סיפר לה שהיא עתידה להיות אמו של המשיח וגרם לה לקיים עמו יחסי מין. בהמשך הוא קיים שיחות עם חברותיה של הילדה ואמר להן גם שהן עתידות להיות אימן של המשיח.

באתר ישראל now קיים כתב החשדות כנגד הרב הזה. לא להאמין עד כמה הוא רשע ועד כמה הנערה פתייה. אשמים גם הוריה שלמדו אותה לבטוח בכל אדם בעת תואר רב.

15.06.11

ynet, nrg

כנגד רבה הראשי הספרדי של העיר, שלמה שלוש הוגשה תלונה למשטרה על סחיטה ע"י בעל האולם. בעל האולם טוען כי הרב שלוש איים עליו, בגלל שלאחרונה פיטר את משגיח הכשרות, שהוא אחד מעוזריו. כמו כן עולה חשד כי שלמה שלוש, קיבל שוחד מבעליו של אולם שמחות בתמורה להנפקת תעודות כשרות לאולם אירועים.


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.05.11

mynet

עשרות צעירים חרדים צולמו בערב יום השואה, בגן סאקר בירושלים, כאשר הם עושים מנגל. התחקירנים מדווחים שהחרדים שעמם דברו לא היו מודעים לכך למעט חרדית אחת.

02.05.11

ynet

חרדים מ"נטורי קרתא" הפגינו בכיכר השבת בירושלים במהלך צפירת הדומייה לזכר הנספים בשואה והציתו דגל ישראל שעליו צויר צלב קרס. המפגינים צעדו תחילה הלוך ושוב במרכז הצומת המרכזי שבשכונת גאולה החרדית, כשהם מניפים שלטים בגנות הציונות, משווים אותה לשואה, וקוראים "הציונים אינם יהודים".

04.05.11

הארץ, נענע10

לאחר הירצחו של לבנת בן יוסף, שניסה הוא וחבריו להסתנן ל-"קבר יוסף", ניסו כארבעים פעילי ברסלב להסתנן לקבר לאחר שצה"ל לא אישר להם זאת, אבל אישור לאחרים בצורה מסודרת כן להיכנס למתחם הזה שבשכם.

אם הם מסכנים את החיים של עצמם, ניחא, אבל מדוע לסכן חיים של חיילים?

04.05.11

ynet

רבני "בד"ץ בית יוסף" הסירו כשרות של מאפייה בשם מאפיית "ביסקוטי" מבני ברק שהחלה לעבוד תוך כדי חג הפסח. הכשרות חזרה לאחר מספר ימים למקום אלא שכעת המקום נקרא מ"מגדניית קארין". נציגת מאפיית ספרה שמדובר בייצור שלהם תחת שם חלופי - לדרישת "הרב יגאל מהבד"ץ". מהבד"ץ נמסר שהכשרות הוחזרה זמנית.

המוח היהודי ממציא פטנטים. לשנות שם למאפייה שעברה עברה, לטענת הבד"ץ הוא באמת פתרון יצירתי.

05.05.11

הארץ, וואלה!

הרב הראשי לישראל יונה מצגר מודאג מכך של"ג בעומר נופל השנה, כמו שנה שעברה ביום ראשון כי הדבר אומר שפעולות האבטחה בהר מירון יחלו לפני צאת השבת. רבנים אנטי-ציונים לא מסכימים להזיז את המדורות במירון אבל גם יש בעיה עם הבגרות במתמטיקה.

אז שלא תהיה אבטחה, בטחו בה' (או שלא???)

08.05.11

קשת

מיקי גיצין מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית" מדווח על כך שבנק הפועלים הציג פרסומות עם עלמה זק לכבוד יום העצמאות ברחבי הארץ בעוד שבריכוזים חרדיים עלמה הפכה לגמד: "הנשים החזקות של החברה הישראלית מעדיפות להוריד את הראש ולבלוע את הגלולה המרה, רק כדי לא להסתכסך עם הפוליטיקאים או הצרכנים החרדים. אבל על השתיקה של היום הן עלולות מחר לשלם את המחיר".

בארה"ב קרה מקרה דומה שבו עיתון חרדי העלים את הילרי קלינטון וההתנצלות החרדית לא אחרה לבוא (CNN), בארץ הפוך.

10.05.11

CNN, nrg, הארץ

שבועון של הקהילה החרדית בניו יורק ביידיש, "די צייטונג", פרסם צילום של בכירי הממשל בארה"ב צופים בהודעה על חיסולו של בן לאדן אולם הצילום עבר ריטוש כך שהנשים בתמונה המקורית (הכוללת את הילרי קלינטון) נמחקו. עורך העיתון התנצל בכתבה ב-CNN.

ומנגד, אצלנו בארץ, לא רק שהחרדים לא מתנצלים על העלמת נשים וילדות מצילומים אלא גם חברות מסחריות עוזרות להן להעלים נשים ואפילו להפוך אישה לגמד (קפה דה-מרקר).

11.05.11

הארץ

העסקנים החרדים בירושלים לוחצים לביטולו של פסטיבל האופרה שמתוכנן בעיר לחודשי הקיץ, מכיוון שחלק מהמופעים מתוכנן להתקיים בתוך כנסיות. ראש העירייה ניר ברקת הסכים לשקול את הסרת לוגו העירייה מחלק מהפרסומים.

אם האופרה הייתה במסגדים, לא הייתה לחרדים בעיה מאחר והנוצרים נחשבים בעיניהם כעובדי עבודה זרה, אבל לקבלת תקציבים מנוצרים (מארה"ב) - אין בעיה.

20.05.11

הארץ

כתבת סקירה על הרב של הברסלבים בקהילת 'שובו בנים', אליעזר ברלנד והקשר שלו אל הרצח של בן יוסף לבנת. לפי הכתבה, ברלנד מטיף להסתננות של חסידיו תוך כדי סיכון חייהם.

24.05.11

נענע10

אבישי בן חיים מגלה כי חברי כנסת דתיים מתנגדים להצעת החוק שהועלתה לאחרונה לפיה תינתן העדפה בעבודה בשרות הציבורי למי ששרת בצה"ל. החרדים טוענים שזו אפליה כלפיהם.

30.05.11

ynet

תופעה במודיעין עילית: חרדים מחפשים רשתות אל-חוטיות על מנת להתחבר לאינטרנט ובכך לעקוף את איסור הרבנים לגלישה ברשת שאינה למטרות עבודה בלבד. רבנים פרסמו דרישה לסגור את רשת האינטרנט הביתית בסיסמא

גטו, אוי, הגטו המחשבתי.

31.05.11

ynet

הרב שרלו פסק אסור לעבוד כמציל בברכה או במדריך קייקים כי הסביבה "לא צנועה" וזה כמו הליכה לים מעורב.

גם הרחוב הוא מעורב, לא? רגע, גם בבתי החרדים יש נשים ויש גברים ביחד, באותו הבית (נראה שקוראים לזה 'משפחה') - איזו תועבה!

31.05.11

הארץ

יוהן האוברס, הולנדי בן 60, מנסה לשחזר את תיבת נוח לפי מה שרושם בתורה שבכתב.

יופי, כעת יוכלו הדתיים לראות מה מגוחך הרעיון לשם את הזוגות של "כל החיות" בתיבה. מומלץ: קומדיה אתאיסטית על סיפור תיבת נוח והמבול ב- YouTube (לראות עד הסוף).

01.06.11

ynet

עוזרים הפרלמנטרים קיבלו מסרים דתיים מטרידים ב-SMS ושידול להנחת תפילין: "בעזרת ה', לתת משלך, לתת מעצמך. לתת זה הכי לקבל, תניח תפילין תראה גאולה". הודעה אחרת נפתחה באופן דומה: "ב"ה מדהים. אתה ואני מצווה יכולים להביא לכאן גאולה. תניח תפילין". למרות שתלונה הוגשה למשטרה, הדבר לא הופסק.

מדוע יש צורך להזכיר את הדבר הזה - "תפילין"?

07.06.11

mynet

אמנון יצחק שלח אנשים שעקבו אחר שלושה חרדים צעירים שהפליגו לקפריסין. הוא פרסם תמונות שלהם באתר ולכן הם סולקו מהישיבה.

מה קרה לפסק ההלכה? והאמר ר' אלעא הזקן אם רואה אדם שיצרו מתגבר עליו ילך למקום שאין מכירין אותו וילבש שחורין ויתעטף שחורין ויעשה מה שלבו חפץ ואל יחלל שם. [סדר מועד --- מסכת חגיגה -- דף טז - א]. שחורים הם לובשים כמעט תמיד.

15.06.11

mynet

הרב יצחק זילברשטיין, חתנו של הרב יוסף אלישיב, אישר לנערה מתחרדת לפצוע את עצמה ברגליים כדי למנוע מהוריה לומר לה לא להתלבש "בצניעות".

נשים, כסו את עצמיכן לגמריי. הרי אתן תועבה לעיניים הזכריות. "והמסתכל אפילו באצבע קטנה של אישה, ונתכוון ליהנות, כמי שנסתכל במקום התורף; ואפילו לשמוע קול הערווה, או לראות שיערה - אסור" (ספר קדושה -- הלכות איסורי ביאה -- פרק כא -- פסוק/ים ב).

19.06.11

ynet

ח"כ גפני רוצה שבתמורה לכך שחרדים יצטרפו לשורות הצבא, צעירים חילוניים ילמדו תורה מבוקר ועד לילה.

כמה איוולת, כמה??? דמגוגיה בגרוש.

23.06.11

כלכליסט

ח"כ ישראל אייכלר מבקש לקדם הצעת חוק לפיה, שלוש שנות לימוד בכולל יהיו שווים לשנת לימוד אקדמית אחת.

הבל נשאר הבל, לא משנה כמה זמן דופקים את הראש בו. חבל שאייכלר לא מקדם שעבור כל שלוש שנות בזבוז בכולל, ישלמו האברכים שכר לימוד אוניברסיטאי.

26.06.11

הארץ

שר המשפטים יעקב נאמן השווה בין רצונות של היטלר למה שהוא מכנה "ההתבוללות": "כמה יהודים מצטרפים בכל שנה ליהדות הגולה על ידי גיור, וכמה מתבוללים? בואו נתמודד עם האמת", אמר לרבנים, "מה שהיטלר יימח שמו וזכרו לא הצליח לעשות, יש היום בגולה, עם התבוללות נוראית".

שמעתם מתבוללים? אתם כמו היטלר. בארץ יש עונש מוות לצוררים הנאצים.


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

23.05.11

וואלה!

יואל הסופר, בן 19 מרחובות, בלע משרוקית דקה ממתכת אותה רכש בהילולה ההמונית של ל"ג בעומר בהר מירון. לאחר שהגיע הביתה, שרק בה ושאף אותה בטעות לריאה. אביו ניסה להוציא את החפץ הזר ללא הצלחה והם נסעו לבית החולים קפלן ברחובות, שם הוצא החפץ בניתוח.

17.06.11

ynet, ynet

הרב יעקב מזוז סיפר ל-ynet כי הבנות שנהרגו בפיצוץ בלון הגז בנתניה חילקו לאחר שיעור תורה נרות שבת לתושבים, וציין כי "בדרך כלל הן מחלקות נרות בימי שישי, אך הפעם הן הקדימו - וכך מצאו את מותן".


חינוך - ההפלייה בבית הספר בעמנואל

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.06.11

ynet

המועצה המקומית ביישוב החרדי עמנואל שבשומרון החליט להחזיר את בנות הספרדיות ל"מגמה החסידית" אבל הם יופרדו משאר הבנות האשכנזיות. ראש המועצה, עזרא גרשי, אישר מידע זה.


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.05.11

ynet, NEWS1

מוסדות הפטור החרדיים, בהם לומדים תלמידים מכיתות א' עד ח' וזכאים ל- 55% מימון מתקציב המדינה, קיימו לימודים כרגיל ביום העצמאות ה-63. גורם במערכת החינוך אמר: "אנחנו כל הזמן מדברים על חשיבות הסובלנות ועל קירוב לבבות בין החילוניים לחרדים, אבל כל עוד החרדים ימשיכו להתעלם בבוטות מקיומה של המדינה, לא ניתן יהיה לעולם לגשר על הפערים".

מה ההתלהמות? את החגיגות עשו כבר ביום השואה.... (mynet)

16.05.11

הארץ, ynet, ynet, נענע10, וואלה!

משרד החינוך מפרסם שיישובים ערביים וחרדיים נמצאים בתחתית הזכאות לתעודת בגרות. מתי פלדמן, תושב בני ברק ואב לשישה ילדים, עובד סוציאלי שלומד לתואר שני במחלקה לעבודה סוציאלית טיפולית, הסביר שלדעתו בעתיד יעלה אחוז הזכאות לתעודת בגרות. אברהם ביטקין, גם הוא עובד סוציאלי מבני ברק, אמר שבעתיד הלא-רחוק חרדים ילמדו גם פיזיקה גרעינית.

אנחנו בדרך למדינה שאזרחיה הבורים יחשבו שהם מה-זה חכמים מעודף בורות, ממש כמו בימי חז"ל.

17.05.11

ynet

מיכה לינדנשטראוס, מבקר המדינה, הגיש דו"ח ובו ביקורת חריפה על המצאות אפליה בבתי הספר החרדיים, ועל הפיקוח הלקוי של משרד החינוך בעניין זה: "מכלול הממצאים משמשים קרקע פורייה לאפליה על רקע עדתי". הרב עו"ד אורי רגב מעמותת חדו"ש (חופש דת ושוויון) קרא להדק את הפיקוח על המוסדות החרדיים ולשלול ממוסד מפלה תקציבים.

יש גם להדק את הפיקוח על הפוליטיקאים שבזמן כהונתם מאפשרים את הביזיון הזה. חיים אמסלם, השר הסורר מש"ס כתב: (ynet) "לא קשה למצוא את הסיבות להעלמת עין הזו. היא מאפיינת רבות מהסוגיות הציבוריות בהן מעורב הציבור החרדי. רשויות השלטון מעדיפות להתעלם ולתת לחרדים להתנהל כרצונם. זה תורם לשקט הקואליציוני ומונע עימותים מיותרים".

17.05.11

וואלה!, NEWS1, וואלה!

מבקר המדינה חושף את הידוע לכל: בנות ספרדיות לא מתקבלות לסמינרים אשכנזיים בעוד שאשכנזיות מתקבלות בקלות.

אין חדש תחת השמש, מדברים פקה פקה ועושים גולו גולו. הפתרון הוא הפסקת תקציבים מוחלטת למוסדות כאלה וגם למוסדות שמפרידים בין ילדות לילדים.

18.05.11

וואלה!

דו"ח מבקר המדינה מבקר את התקנונים שנמצאים בבתי הספר החרדים "בית יעקב". לפי התקנונים קיימים חוקים, אשר לא נוגעים כלל לתלמיד ואינם קשורים אליו, למשל: על האחים ללמוד אך ורק בבתי ספר חרדיים, איסור להתרועע עם "חברה לא מתאימה" ואיסור להשתתף במופעים "שאינם לרוח בית יעקב", כמו כן האב צריך ללבוש לבוש "ישיבתי" וכמובן, אסור לקחת ספרים מספריות שאינן ראויות.

19.05.11

גלי צה"ל

משרד החינוך מחייב בית ספר ממלכתי-דתי בפתח תקווה להתפצל וללמד בנים לחוד ובנות לחוד למרות החלטה של ועד בית הספר שהחליט על לימודים משותפים.

אנו מצפים ממשרד החינוך שיבוא לבדוק את אורך החצאיות של הילדות ואת אורך הפאות של הילדים. בושה בושה בושה שקיימים כאלה אנשים במשרד החינוך.

23.05.11

וואלה!

עו"ד אביעד הכהן, פרקליטו של עו"ד יואב ללום הגיש לשר החינוך מכתב ובו דרישה, המסתמכת על דו"ח המבקר, לבטל לאלתר את כל הרישום לבתי הספר העל יסודיים החרדיים לבנות לשנת הלימודים הבאה כי הליכי הרישום לסמינרים החרדיים ממשיכים להיות אפופי סוד ומסתורין, ללא קריטריונים אובייקטיביים ברורים ומפורסמים ומבלי שהילדות שנדחו יקבלו הודעה מבעוד מועד.

כל עוד משרד החינוך מתקציב את הבושה הזו, בלחץ הסיעות החרדיות ובניגוד לכללי השיוון והדמוקרטיה, היא תמשיך להתקיים.

31.05.11

כלכליסט

שופט העליון יורם דנציגר אמר התלמידים החרדים והדתיים מופלים לטובה בחינוך והציג נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שלפיהם יש שני מגזרים בארץ שנהנים מעדיפות. האחד הוא הממלכתי דתי, והשני הוא המגזר החרדי. מבחינת מספר התלמידים בכיתות, הציג דנציגר כי בחינוך הממלכתי יש 28 תלמידים בכיתה, בממלכתי-דתי 22.2, ובמגזר הערבי ערבי - 32.

חינוך חרדי? יש דבר כזה?


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

30.05.11

כלכליסט

בדיקת "כלכליסט" מצביעה על שערוריה: "תושבי המדינה משלמים יותר מחצי מיליארד שקל בכל שנה עבור מימון מערך שירותי הדת... מרבית הציבור הישראלי מעביר את חייו עם מפגש מינימלי בלבד עם מערך שירותי הדת הממלכתיים. למען הסר ספק, גם הציבור החרדי, שייסד מערכת עצמאית פרטית מקבילה, פוגש את שירותי הדת הממלכתיים מעט מאוד". העיתון קורא להפריט את שרותי הדת.

גם עמותת חופש קוראת להפרטה. מי שרוצה -ישלם מכספו לרב, ושזה ייתן קבלה (הכוונה כמובן לקבלת מס). ובינתיים, ח"כ גפני טוען "המדינה נהיית יותר ויותר אכזרית כלפי אזרחיה, והדבר נכון לכל הממשלות בשנים האחרונות. מחירי מוצרי היסוד עולים בצורה דרסטית ומקשים על מילוי הצרכים הבסיסיים" (כלכליסט). צביעות! חצי מיליארד דולר הולכים לשרותי דת.

08.06.11

כלכליסט

כתבה על עמותת פעמונים אשר עוזרת לחרדים לצאת מהמינוס מגלה שבשנים האחרונות יותר ויותר משפחות חרדיות קורסות תחת נטל ההוצאות בחברה החרדית. בכתבה מסופר על משפחה שנקלעה לקשיים, ההכנסות של המשפחה לרבות קצבאות ילדים בסך 1,020 שקל (עבור חמישה ילדים מתחת לגיל 18), ועזרה מההורים בסך 650 שקל לחודש, עמדו על 9,200 שקל. עיקר ההכנסה הייתה ממשכורתה של חנה כמורה - 6,200 שקל. ולמרות זאת כמעט ולא היה להם כסף לאכול בגלל שהם הוציאו המון כסף על אירוסי הבת.

22.06.11

הארץ

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה סקר המצביע על ירידה ברורה ברמת הפריון של נשים חרדיות לאורך העשור הקודם: מכ-7.6 לידות לאשה בממוצע לכ-6.5 לידות - ירידה של כ-15%.

יבוטלו קצבעות הילדים. תראו כיצד הנתון הזה ממשיך לרדת במהירות.

23.06.11

גלובס, כלכליסט

בעקבות מחאת הקוטג', חברת תנובה הציעה למספר ישיבות ברחבי הארץ לרכוש קוטג' במחיר של 2.2 שקלים בלבד, חצי ממחירו בשוק. ישיבת פוניבז' עטו על ההצעה.


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.11

ynet

לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוקרן בערוץ הראשון סרטו של הבמאי האמריקני לארי פרייס, "הרבי והקצין הגרמני" שמספר את סיפור הצלתו של וסף יצחק שניאורסון, הרבי השישי מלובביץ' (מחב"ד) בזמן השואה. לפי הסיפור הוא ניצל כי הנאצים רצו לזרוק עצם לארה"ב כדי שזו לא תחל במלחמה נגדם בלחץ הקהילה היהודית בארה"ב.

10.05.11

וואלה!

רב טוראי חיים סטשבסקי בן 26, חייל חרדי המשרת מזה כשנה כטכנאי בחיל התקשוב במסגרת פרוייקט שילוב חרדים (שח"ר) קיבל אות הצטיינות מנשיא המדינה, שמעון פרס, ליום העצמאות תשע"א. בשיחה לווואלה! חדשות סיפר סטשבסקי שחברים ומשפחתו מגנים את הצטרפותו לצבא (למעט אשתו ואמו).

12.05.11

נענע10

כתבה על ילדים שנולדים עם שני אברי מין, זכרי ונקבי. בכתבה המצולמת מופיע חרדי שהוא בעצם בעל שני אברי המין והוא מודה לאלוהיו על כך שהוא שייך למין ה-אינטרסקס.

22.05.11

ynet

פעילים נגד מנהג ברית המילה בסן פרנסיסקו מבקשים לאסור על המנהג הזה במדינתם ללא הבדל דת. אם הצעת החוק תעבור, תיאסר מילת גברים מתחת לגיל 18. המנהג מעורר המחלוקת יהפוך לעבירה שעלולה לגרור קנס של 1,000 דולרים או שנת מאסר.

23.05.11

ynet

בני דורון במאמרו "הציבור על מדרגות הרבנות" מספר על כך שהציבור אינו נוהר להינשא ברבנות לאור ההתעללות הרגשית שהציבור חווה שם.

24.05.11

וואלה!, ynet

צוות מיוחד מטעם שר הרווחה, כחלון, בחן את פעילות הכתות הפוגעניות, וכן את הצעדים המומלצים לגורמי הרווחה הרלבנטיים. הדו"ח מפרט מספר איתותי מצוקה שאופייניים אצל אדם המבקש להצטרף לכת, כמו שינוי בדפוסי ההתנהגות, ניתוק הדרגתי ממערכות חיים שגרתיות (משפחה, חברים, זוגיות), שינוי בתזונה, בשינה או בלבוש, חוסר יציבות תעסוקתית, שינויים באופן גידול וחינוך הילדים ועוד.

מזכיר גם "חוזרים בתשובה" שלרוב הם אפילו יותר קיצוניים מאלה המתחרדים אותם.

08.06.11

קשת

שחקנית הנבחרת בכדור סל לנשים, נעמה שפיר, שמצהירה שהיא דתייה, לא תוכל לשחק עם חולצה שמכסה את כתפיה באליפות אירופה שתיפתח בעוד עשרה ימים בפולין. כך החליט בית הדין לערעורים של פיב"א.

כשהגחמות הדתיות מתפוצצות בפרצוף...

26.06.11

הארץ

בית המשפט העליון הורה השבוע למשרד הפנים להכיר בנישואיהם של 14 זוגות שהתחתנו בחו"ל באופו אזרחי על ידי מיופי כוח מבלי שהיו בפועל במדינה שבה התחתנו.

29.06.11

קשת, ynet

בהולנד אושרה הצעת חוק האוסרת לשחוט בעלי חיים בלי להמם אותם באמצעות מכת חשמל קודם לכן מאחר והשחיטה הזו, המזוהה עם שחיטה כשרה אינה הומנית.

שיתוף פעולה בין יהודים למוסלמים מבקש להפוך את ההחלטה הזו (nrg). וזו לא הפעם הראשונה שיש שיתוף פעולה בין הקבוצות הללו (ynet).

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי