אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

הקליקו כאן לאתר דים-סאם
הקליקו כאן לאתר מסעדת דים-סאם

המכתב הבא הגיע השבוע אל מסעדת דים-סאם בתל אביב ועותק ממנו הועבר אלינו:

בס"ד

לכבוד
הנהלת דים-סאם, השלום והברכה;

שמחנו לשמוע שהחלטתם לפתוח מסעדה כשרה בנוסף למסעדתכם וותיקה יותר.

אך אם עם זאת הצטערנו לשמוע כי החלטתם להעניק 10 אחוזי הנחה לשגרירי עמותת "חופש" המיסיונרית, המחללת את קודשי ישראל, ומנסה להשמיד ולאבד כל רקע מסורתי אשר עוד נותר אצל העם היהודי.

עם מתן ההנחה הזו - אשר קורא בעצם לשכנע אנשים מהשורה לעודד במיסיון חילוני-כפייתי אתם מביעים את תמיכתכם במיסיון המחולן הזה, ועל כן אין יותר חשיבות למסעדה "הכשרה" החדש אותה פתחתם.

אנו, בתור חברה בה עובדים דתיים וחילונים גם יחד, חברה הדואגת לפלורליזם - אך לא לכזה שמתכחש למיסיונריות של הפלורליזם אותו הוא יוצר על חשבון האחר, אנחנו מבקשים מכם בכל לשון של בקשה להסיר את מתן החסות שנתתם למיסיון הזה.

כרגע אין יודעים בחברה הדתית כי אתם נותנים חסות לארגון מיסיון זה, אך בטוחים אנו כי אם יוודע הדבר תאלצו להאבק בחרמים של הציבור הדתי ואולי אף לסגור את מסעדתכם החדשה.

אנחנו פונים אליכם בשם מס' אזרחים שפנו אלינו למען נפנה אליכם. אנחנו לא חושבים שאכן יש לפרסם דברי לעז עליכם, אך זה תלוי אחרי בכל בנאמנותכם לעם כולו וכל עוד תסירו את מתן החסות שלכם - אין בכוונתינו להעביר הלאה מידע זה..

בתקווה לשיתוף פעולה למען העם כולו ללא מסיון על חשבון האחר,

הנהלת חברת cell-5 לקידום אידאלים בעם על כל גווניו.


הקליקו כאן לאתר דים-סאם
הקליקו כאן לאתר מסעדת דים-סאם

בתשובה, שלחנו את המכתב הבא:

24 באפריל 2003

לכבוד מנהל מסעדת דים סאם.

א.ג.נ.

ראשית, תודה על שמיהרת לשתף אותנו במכתב האיום שקיבלת.

לצערנו, איומים והטרדות הנן מנת חלקו הכמעט-יומיומית של אתר חופש, והצטערנו לראות שהטרדות כאלה התפשטו גם למי שמפגין תמיכה בערכי החופש וההתנגדות לכפייה אותם חרתה העמותה על דגלה. כמו מאות המכתבים האנונימיים שקיבלנו עד היום לאתר ולעמותה, אנו סבורים שזהו איום סרק, של אלמוני המפחד להזדהות בשמו, אך מעז להפריח איומים בשם הציבור הדתי בכללותו.

מסעדת דים-סאם הנה עסק כלכלי שלך, ועם כל הכרת התודה על תמיכתך בחופש האכילה, לנו אין זכות לקבוע מה תעשה ואיך תנהג במקרה זה. דבר אחד אנחנו למדים מן ההיסטוריה של האיומים והסחטנות - הסחטנות הנה נשקו של הפחדן, והסחטן לעולם אינו מסתפק במועט. כניעה לאיום רק מזרזת את השלב הבא: דרישה להכשר של כל רשת המסעדות, הכשרי בד"צ וכיו"ב.

מסעדת דים-סאם פתוחה לקהל הרחב בחופש זכויות מלא. מי שרוצה - יבוא ויאכל, ומי שאינו רוצה - יתכבד וילך למקום אחר. לחרדים יש מסעדות גלאט-כושר לאין סוף, וממילא אינם אוכלים במסעדות שיש להן סניפים שאינם כשרים. אנו סבורים שהדרך הראויה להתייחס למכתב הנה להשליכו לפח האשפה, ששם מקומו, יחד עם אופן חשיבת כותבו.

ללא כל קשר להחלטתך, אתר חופש ייתן לך תמיכה ועידוד, ככל שאנחנו יכולים. ברשותך, האתר יעלה על במתו את מכתב האיום ואת תשובתנו זו, ונקרא לכל חברינו, שגרירינו ואוהדינו לבוא למסעדה, לאכול וליהנות בה.

אנחנו אתך בלב ונפש,

צוות אתר חופש וועד העמותה ע.ל.ה.-חופש.

הקליקו כאן לאתר דים-סאם


אפריל 2003חברים ב- עוצב על ידי