אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
הספר: ויקרא את שמם אדם - פרשות השבוע בפעמת הזמן
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

יום ראשון 12 בינואר 2003

הודעה לעיתונות מאת הפורום למען בחירה חופשית בנישואין

"המפד"ל מוציאה את העולים החדשים אל מחוץ לגדר"

הפורום למען בחירה חופשית בנישואין במכתב התובע מיו"ר המפד"ל לתקן את תשדירי הבחירות ומצע המפלגה:
"המפד"ל מוציאה את העולים החדשים אל מחוץ לגדר".

"הבית שלנו פתוח לכולם", כך טוענת המפד"ל בתשדיריה, אך מסתבר ש"כולם" לא כולל למעלה ממליון העולים החדשים, כמו-גם ישראלים אשר אינם מעוניינים או אינם יכולים להתחתן בחתונה אורתודוקסית, במכתב מזהירה זמירה שגב - מרכזת הפורום - כי בגלל דבריכם ציבור גדול עלול להתרחק עוד יותר מזהותו היהודית".

במכתב בהול שהוציא הפורום למען בחירה חופשית בנישואין ליו"ר המפד"ל - אפי איתם - הזהיר הפורום את איתם כי בתשדיריהם, אשר נוסחו כביכול "למען אחדות ישראל" גורם המפד"ל דווקא לפיצול, ולניכור של שכבות רבות בחברה הישראלית. הפורום למען בחירה חופשית בנישואין תובע מיו"ר המפד"ל לתקן את תשדירי השירות של המפלגה

"בדבריכם אתם מוציאים אל מחוץ למחנה את העולים החדשים המונים למעלה ממיליון אזרחים נאמנים השואפים להשתלב בהוויה הישראלית, אך חלקם נזקקים לנישואין אזרחיים משום שהמימסד הדתי-אורתודוקסי אינו מכיר ביהדותם" נאמר במכתב.

זמירה שגב, מרכזת הפורום למען בחירה חופשית בנישואין, החתומה על המכתב, התריעה עוד במכתב כי גם את אותם יהודים אשר אורח חייהם אינו תואם את תפישת הממסד הרבני האורתודוקסי, והם חפצים לממש את זוגיותם בחתונה יהודית שאיננה אורתודוקסית - גם אותם מוציא המפד"ל אל מחוץ לגדר.

"ניכר בתשדירי המפד"ל כי הפחד מהצורך הגובר ועולה בציבור לנישואין אזרחיים, רפורמיים וקונסרבטיביים גובר אצלם בהתאם. זו הסיבה שבעטייה הם בוחרים לפסול בצורה גורפת כל אורח חיים שאינו תואם את תפישתם" אמרה היום שגב בעקבות התשדירים. שגב מציינת בסיפוק כי למרות ההצהרות הפופוליסטיות המוציאות ציבור רחב אל מחוץ "לביתו הפתוח של המפד"ל", "59%* מהציבור תומכים היום בכינון חופש בחירה בנישואין בישראל, וזה ניכר בהתייחסות הגורפת של המפלגות המתמודדות לכנסת לנושא הנישואים האזרחיים בתשדיריהן."

לפרטים נוספים ולקבלת המכתב:
יונתן לייבוביץ'
דובר הפורום למען בחירה חופשית בנישואין
055-930790


*ע"פ סקר גאוקרטוגרפיה יולי 2002חברים ב- עוצב על ידי