אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

אלוף (מיל.) יוסי פלד ואריה דרעי נלחמים בעמלק

מאת גיל

לצוות חופש שלום,

במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" מתאריך 11.10.02 פורסמה כתבה מאת אבישי בן-חיים תחת הכותרת "תכנית שיקום". הכתבה עוסקת באריה דרעי ובחילונים מפורסמים אשר הוא ראיין ברדיו הפיראטי "קול הנשמה".

אלוף (מיל.) יוסי פלד ואריה דרעי נלחמים בעמלק

אחד המרואיינים היה אלוף פיקוד הצפון, יוסי פלד. הנה חלק מהדיאלוג בין השניים, כפי שהופיע בעיתון:

"דרעי: ...עסקת בעמלק, למה דווקא עמלק מצווה למחות אותו? עמלק הראה שאפשר להלחם בעם ישראל. זה דבר אחד. אבל האסון הנורא של עמלק - 'כי קרך בדרך' מלשון מקרה. בא עמלק והיה פתאום מדען, פתאום הוא אינטיליגנט ואמר כל בריאת העולם זה מקרה, הכול זה טבע, הכול נוצר מאליו, אין בכלל השגחה עליונה, אין אלוקים. זה האסון של עמלק, שהוא קיים בכל דור ודור, לצערנו הרב. עמלק לא חייב להיות אויב פיזי, הוא גם אויב רוחני.

פלד: אני מסכים, אני רוצה להגיד לך, אריה, עסקנו בעמלק, ועמלק כל פעם לבש צורה ושינה צורה, אז אותי מדאיג באמת חוסר הסובלנות הפנימית שלו, חוסר האהבה ההדדית שלנו, השנאה הפנימית שלנו, ואם עם ישראל לא ירגיש אמונה, כל אחד בדרכו באמונה, את השייכות לארץ הזאת, למה אנחנו פה ולא באוגנדה... "

אלוף (מיל.) יוסי פלד ואריה דרעי נלחמים בעמלק

הנה רצף הטענות של דרעי:
1. יש למחות את העמלק.
2. מדען/אינטיליגנט הכופר באמונה באל שברא את העולם ומשגיח עליו, הוא עמלק.

המסקנה משתי הטענות הנ"ל היא, שיש למחות את אלו הכופרים באמונה בבריאת העולם ובהשגחה. ולדברים האלו האלוף פלד עונה "אני מסכים". ועוד הוא מוסיף כמה מפריעים לו "חוסר הסובלנות הפנימית, חוסר האהבה ההדדית" בעם ישראל. אחרי שהוא בעצמו הסכים שיש למחות חלק מעם זה. ממש סמל הסובלנות והאהבה ההדדית. ובכלל, מדוע מתראיין אלוף בצה"ל בתחנת רדיו פיראטית המשדרת באופן בלתי חוקי? הרי תחנות אלו מפריעות לתקשורת בארץ, בין השאר לתקשורת בין מטוסים ובין מטוסים למגדלי פיקוח. מי נתן את האישור לראיון הזה?

אשמח אם תפרסמו את פנייתי באתרכם,

גיל

מערכת חופש מקבלת את בקשתו של גיל, מפרסמת את מכתבו, ומוסיפה עליו סריקת קטעים מהכתבה, על מנת שלא יעלה בדעתו של איש שמשהו כאן פוברק...חברים ב- עוצב על ידי