אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 130: יולי-אוגוסט 2013

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

סגן שר הדתות הצהיר: "זכויות הפרט הן הרס".

מה עושים אנשי חב"ד בגנים חילוניים בירושלים?

הרעלת הכספית במפעל הפיס: "קיבלה הוראה מהרב".

הקמפיין החרדי נגד האינטרנט מחריף: "עדיף להרוג את בנך מאשר שיגלוש".

יוזמה במחלוקת: רב יוצמד לבתי הספר בקריות.

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.07.13

nrg

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) אמר בכנס סגור שנערך לפני כשבועיים במהלך טקס קבלת תארים של המכללה למדינאות בירושלים: "זכויות הפרט הן לא הדבר הכי חשוב בעולם. זכויות הכלל הן החשובות ביותר, והחובות של היחיד כלפי הכלל. זכויות הפרט הן הרס. ברגע שנלך על פי כל הזכויות של כל אחד מהפרטים, לא יישאר לנו כלל. אנחנו במדינה יהודית ואנחנו שונים ממדינות אחרות בעולם. במדינה יהודית צריך שיהיו סממנים יהודיים. מה לעשות שאנחנו עם שונה, ולכן אנחנו קיימים עד היום - וכל העמים האחרים שהיו כבר לא קיימים יותר."

מזכיר משטרים חשוכים.

24.07.13

ynet

רב מהקהילה החרדית אסר על משפחה של אדם שמת מוות לבבי בבית החולים הדסה לתרום את אבריו להשתלה. גורמים בהדסה מדגישים שלא ברור מה פשר סירובו של הרב, מכיוון שהאדם מת מוות לבבי ולא מוות מוחי. כלומר, בעוד שקיימת הסתייגות מסוימת בקרב רבי העדה החרדית בעניין תקפות המוות המוחי, הרי שלא אמור להיות ספק שמוות לבבי הוא מוות מוחלט.

בניגוד לאותם גורמים בהדסה, לנו ברור מדוע אסר אותו רב את תרומת האברים. קוראים לזה "הלכה" עם קורטוב של רשעות. זו רשעות גם מכיוון שכל סרבני תרומות האברים מעולם לא סירבו לקבל אברים מזולתם!

12.08.13

נענע10
mako
ynet
וואלה!
הארץ
ynet
ynet

כ-100 חרדים הגיעו לאתר בנייה ברמת בית שמש, במטרה להפסיק את העבודות במקום - וזאת במחאה על חילול אפשרי של קברים שנמצאים שם. כ-19 חרדים נעצרו, דבר שגרר התפרעות נוספות.

שבתי בנדט, ממערכת וואלה! חדשות טוען כי הפרעות הללו נובעות ממאבקי שליטה (וואלה!).

12.08.13

וואלה!

ישראל מונעת מאלפי אבות לילדים, על פי חוק, להירשם כאבותיהם הביולוגיים, אם הילדים נולדו פחות מ-300 יום מהגירושין של האישה. שכן, פירושו של דבר, שהאישה הייתה נשואה לגבר אחר בזמן ההתעברות, ולכן הילד יוכר כממזר.

החוק ההלכתי הזה מוכיח כי לא משנה מהי האמת אלא מה יחשבו אחרים זהו דינם של אלה שרוצים לחיות עם חוקים שנחקקו לפני שלושת אלפים שנה.


גיוס החרדים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

10.07.13

mako
ynet
הארץ
וואלה!
mako
וואלה!

חייל צה"ל חרדי הותקף ברחוב חוני המעגל בשוק מאה שערים בירושלים, על ידי עשרות תושבים חרדים, לאור העובדה שהמדינה מבקשת לגייס בחורי ישיבות לצבא או לחייבם לשרת בשירות לאומי. כוחות משטרה ומשמר הגבול שהוזעקו למקום חילצו את החייל מהדירה, והתעמתו עם ההמון הזועם. ארבעה חרדים נעצרו. מדובר בחייל המתגורר במרכז הארץ ולומד בישיבת "שובו בנים" (החייל עצמו הוא חרדי).

ככל הנראה התנהגות אלימה ומבישה זו היא תוצאה של הסתה פרועה בחלקים מסוימים במגזר החרדי. ראו סרטון שהועלה לרשת ושמו היה "צו גיוס SS" (עודכן בינתיים ל"צו גיוס" - YouTube). אם מישהו נדרש לדוגמה למה יכולים להפוך חרדים לאחר הצבא, הוא יכול להיכנס לכתבה הבאה ב-ynet: 'מצה"ל להיי-טק: חרדים בנו את "טירת האגם"'. יוסף בראון ויעקב קרישבסקי, תושבי ירושלים בני 21 ו-22, הם החשודים כי תקפו שוטרים שבאו לעזרתו של החייל (נענע10).

11.07.13

הארץ
mako
נענע10
ynet

חייל חרדי נוסף הותקף השבוע בשכונת שמואל הנביא בירושלים ע"י בחורים חרדיים. זו הפעם השנייה שתקרית אלימה כזו מתרחשת.

 

15.07.13

וואלה!
ynet

פשקווילים הופצו בירושלים הקוראים לעשות חרקירי (פגועי התאבדות) בחיילים חרדים שמתגייסים לצה"ל. בנוסף לזאת הוקם גוף המכנה עצמו "מבצר - להגנה מבעיות הגיוס". הארגון מבקש ממי שמתקשר אליו "לדווח על בחור או אברך שהתגייס או מתפתה להתגייס".

 

08.08.13

נענע10
ynet
nrg

מספר צעירים חרדים תקפו חייל חרדי ששב לבית של קרובי משפחתו בשכונת בית ישראל בירושלים. הם החלו לקלל אותו והשליכו לעברו חפצים וירקות. כוח משטרה סייע לחלץ אותו מהמקום בשלום וללא כל פגע והחל בסריקות אחר התוקפים.

התוקפים הללו הם ערב רב שמוסת ע"י רבנים חרדים.


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.07.13

mako

עיריית ירושלים מפעילה קייטנות בחודשי הקיץ לילדים בגיל הרך. היא אפשרה לאיש חב"ד להיכנס ולהעביר תכנים דתיים באוזני הילדים כאשר ההורים של הילדים אינם נוכחים. מבקר המדינה כבר הזהיר בעבר מכניסה של גופים פרטיים לתוך מערכת החינוך.

 

08.07.13

נענע10

בת 25 ואם לילדה קטנה מצאה עצמה עגונה, לאחר שבעלה ניסה להתאבד והפך לצמח. בית הדין הרבני אינו מאשר לה לקבל גט עד שבעלה הצמח יתעורר וישחרר אותה. האישה מספרת כי היא הותקפה ע"י משפחת בעלה: "אנחנו מאוימות, אנחנו מפחדות לצאת מהבית, עם זה שהותקפתי בבית הדין הרבני וקיבלתי מכות והתאשפזתי בבית חולים, כל זה המצב שלי עדיין נמשך, ואני לא רואה אפילו אור בקצה המנהרה."

 

12.07.13

nrg

עיריית בני ברק מבקשת לשנות את שמות הרחובות אשר מכילים סממנים ציוניים לשמות של רבנים. המהלך מכעיס את התושבים הדתיים של בני ברק: "להחליף שמות של מנהיגים מהציונות הדתית, שבנו את הארץ והיו שותפים להקמתה, בשמות של רבנים, זה כבר ממש גירוש כל התושבים הדתיים שנותרו כאן," אמר אחד התושבים הדתיים שעובד בעירייה.

 

12.07.13

נענע10

רבנים חרדים בבית שמש שמתנגדים מאוד לשימוש מאמיניהם באינטרנט, יצאו לאחרונה בקמפיין פרסומי חדש ברחובות בית שמש. ב"קמפיין" הזה מכונית שעליה מותקן רמקול המשמיע בקולי קולות "שיחה" בין אב לבנו. הבן כאילו גולש באינטרנט והוא צורח לאביו שהוא גם טובע וגם נשרף.

ה"קמפיין" הזה כנראה צולם ע"י אחד מתושבי בית שמש הדתיים. ניתן לשמוע בקולו לעג לניסיון הנואל הזה להרחיק את הקדמה מהחרדים.

04.08.13

mako

מחירי קווי אוטובוס שבעבר הוגדרו כ"קווי מהדרין" (אך בית המשפט אסר על כך) ומשרתים כמעט באופן בלעדי את הציבור החרדי, נמוכים בעשרות אחוזים מאלה שמשלמים נוסעים בקווים מקבילים, "חילוניים".

למי שמתפלא: גם בחנויות המזון שבשכונות החרדיות מחירי המזון נמוכים בהרבה מאלה שבחנויות המזון בשכונות החילוניות. ומה הפלא? עבור חותמות ה"כשרות" משלמים החילונים שאינם נזקקים להכשרים - גם עבור החרדים, שהם היחידים הנדרשים להם. עולם הפוך!!!

15.08.13

mynet

הרב משה שאול קליין, מבכירי הפוסקים בחסידות ויז'ניץ, הוציא פסק הלכה שאוסר על נשים ללבוש גרביים בצבע גוף או גרביים שקופים, עקב חשש מ"פריצות".

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.07.13

mako

בסניף שנמצא בעיר החרדית, אלעד, מחייבים את הנשים הבאות לקבל טיפול רפואי בלבוש צנוע. תושבת המרכז בשנות ה-20 לחייה טוענת שהושפלה ע"י רופאה שהורתה לה כיצד עליה להתלבש לפני הגעתה לסניף. כמו כן, מספרת התושבת כי מקרה אחר קרה למטופלת אחרת שבאה לקבל טיפול מפקידה: 'גם הנשים כאן לא רוצות לראות את הזוועה הזו' (הכוונה לבגדים "לא צנועים") אמרה הפקידה למטופלת. לאחר מכן נאמר לה, כי אם היא מעוניינת לקבל טיפול במרפאה, עליה ללבוש את החלוק של הרופאים.

בואו נעשה הפרדה מלאה גם בחדרי הניתוח ואף נדרוש שכל הניתוחים לנשים יהיו כאשר הרופאים, האחיות, וכמובן המנותחות עצמן הם בלבוש צנוע מכף רגל ועד ראש עם רתמת צניעות באזורים הרגישים.

10.07.13

ynet

שלט ענק של המשביר לצרכן הושחת והוצת כי הוצגה עליו דוגמנית בבגד ים. לפני ההצתה, הגיעו למשביר לצרכן כמה עשרות בודדות של מכתבי איומים. בין המכתבים שהגיעו, היה מכתב מגוף שקורא לעצמו "הוועדה העולמית למניעת פרסומי שחץ וטוהר המחנה" והוא אף נתן "כללים" כיצד על המפרסם לנהוג.

העיסוק האובססיבי הזה במיניות הוא פשוט סטייה מינית.

15.07.13

ynet

דניאלה, תושבת ירושלים בת 22, התלוננה שהותקפה על ידי שני צעירים חרדים בכיכר השבת בעיר, סמוך לשכונות מאה שערים וגאולה, משום שלבשה חולצה קצרה וג'ינס - באופן שלא היה "צנוע מספיק" עבור התוקפים. דניאלה מספרת שהיא קיבלה איומים בעבר, אך הפעם ממש תקפו והשפילו אותה.

 

29.07.13

mako
הארץ

חיילי גדוד הנח"ל החרדי, ששהו במוצב מבוא דותן, אסרו על חיילת לוחמת ממשמר הגבול שסיימה פעילות מבצעית להיכנס לחדר האוכל ולאכול שם. לאות סולידריות, החליט צוות הלוחמים שהגיע עם החיילת, שלא להיכנס לחדר האוכל. אם החיילת הגיבה על הדרת בתה: "היא עם נשק, היא מסתכנת, אבל אסור לה לשבת בחדר האוכל ולאכול כמו בן אדם עם כולם. לקבל את הסטירה הזאת מהצבא, אני לא מבינה, יש כאן שני צבאות?"

לא, אין שני צבאות, יש צבא אחד והוא מכיל את שני המינים באופן שווה. על החרדים להפנים זאת בעזרת "גזר" או "מקל".

30.07.13

ynet
nrg

נערה בת 15 דיווחה כי חרדי תקף אותה, לאחר שעברה בסמוך לישיבה ברובע י"ב באשדוד, ואף ירק לעברה בשל לבושה. הנערה אמרה מצדה ל-ynet בעקבות החוויה הקשה שעברה: "אמשיך ללכת בשכונה שלי כמו שאני רגילה."

 

17.08.13

נענע10

חברת דן נכנעת לקיצונים חרדים בכך שהיא ביטלה תחנות אשר מגיעות אל אוניברסיטת בר אילן, כדי שנשים מהציבור הדתי-לאומי לא יעלו על האוטובוסים בקו, כי הן אינן מוכנות לשבת בירכתי האוטובוס.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.07.13

נענע10

ח"כ מוטי יוגב ממפלגת הבית היהודי, בראשות בנט אמר על תופעת ההומוסקסואליות "זו תופעה שראויה לרחמים, לא ראויה לעידוד," אמר יוגב בראיון לתכנית לונדון את קירשנבאום בערוץ 10. "זו לא רק עמדה הלכתית, זו גם עמדה מוסרית שנכון לומר אותה," הדגיש יוגב. "המצוות הגדולות שלנו הן פרו ורובו, קודם לקיים עולם, נעשה המשך של עולם ולא נעצור אותו בנו, כאגואיסטים. זו תפישת עולם של תורה."

האם ח"כ מוטי יוגב ביחסים "תנכיים מסורתיים" כגון אלו המופיעים בפרסום בדף הפייסבוק הזה?

30.07.13

וואלה!
nrg

הרב הראשי האשכנזי הנכנס, הרב דוד לאו, הוקלט בהתבטאות שנויה במחלוקת. הוא רצה לבקר את בחורי הישיבה שצופים במשחקי הכדורגל ואמר: "מאי נפקא מינה (פירוש מארמית: מה יוצא מזה), אם הכושים שמשלמים להם בתל אביב מנצחים את הכושים שמשלמים להם ביוון."

מבחיל.

20.08.13

mako

פשקווילים אשר נתלו בשכונת מאה שערים בירושלים מכנים את צה"ל כ"צבא המוות לישראל". ובהם מסרים בוטים נגד צה"ל ומדיניות הממשלה לחייב גיוס חרדים. תושבי מאה שערים הצדיקו את המודעה, בנימוק, שהמדינה הפקירה את הציבור החרדי, החוק לחייב אותם להתגייס וביטול התקציבים לישיבות ולזרמים החרדים, היא הוכחה לכך שהם מתגעגעים לימים של טרום השלטון הציוני במדינה.

האם החרדים הללו מתגעגעים גם לפרעות תרפ"ט?


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.07.13

וואלה!
ynet

בכירה במפעל הפיס, חשודה שניסתה להרעיל עובדת אחרת באמצעות כספית. פרקליטה הסביר, כי רב נתן לה את הנוזל הזה כדי להשיג שלום בית: "אנחנו מכירים הרבה מאוד אנשים שפונים לרבנים כאלה ואחרים, מקבלים מהם עצות לשים כל מיני דברים, לרקוח כל מיני דברים. הרבנים האלה בדרך כלל עושים ברכה כזו או אחרת, או מספקים משהו רוחני ולא פיזי. כך גם היא ראתה את הדברים." עוד טען הפרקליט שהכספית נמצאת אפילו במי השתייה שלנו.

אותו רב כלל אינו מכחיש את דבריה של החשודה (ראו ב-ynet). כספית היא מתכת רעילה מאוד אפילו בחשיפה מאוד נמוכה. חבל שהעורך דין הזה ואותו רב לא עשו מחקר קטן על תכונותיה הרעילות של הכספית, לפני שהתיזו הבלים מפיהם (מידע על המתכת כספית והמצב בארץ באתר הקרן לבריאות וסביבה וכן כתבה על כוונת משרד הבריאות לאסוף את מדי חום שיש בהם כספית בשל רעילותם והסכנה הטמונה בכך שהכספית תגיע למי התהום - הארץ).

02.07.13

הארץ

הרב נורמן לם פרסם אתמול מכתב התפטרות מתפקידיו כנשיא לשם כבוד של "ישיבה יוניברסיטי" כהודאה שכשל לטפל לראוי באשמות שהועלו בשנות ה-80 נגד רבנים שעבדו במוסד, שלפי החשד ניצלו מינית תלמידים.

לפני זמן לא רב התפטר האפיפיור (פעם ראשונה בהיסטוריה של הוותיקן). השמועות אומרות שהתפטרותו היא על רקע התעללות מינית של כמרים בילדים. די דומה, לא? מי יודע, אולי היהודים הם לא עם נבחר אחרי הכל?

03.07.13

nrg

קיצונים חרדים השחיתו, ככול הנראה, תחנות אוטובוס חדשות בשכונת גאולה שבירושלים, כיון שהספסלים שבהן גורמות ל"התאספויות של בנים ובנות".

 

07.07.13

ynet

תושב אלעד בן 50 נעצר לאחר שעלה החשד שביצע מעשים מגונים בילדי שכניו באופן קבוע. החשוד נעצר לאחר שאחד הילדים סיפר לאביו על המעשים. האב הגיש תלונה במשטרה. החשוד טוען כי הילדים מתנכלים לו.

 

10.07.13

ynet

תושב העיר ירושלים שמלמד בתלמוד תורה, הורשע בביצוע מעשים מגונים בארבעה מתלמידיו הקטינים בשנים 2006-2008. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו שש שנות מאסר.

 

10.07.13

mako

אב מדימונה, בן 40, חשוד שהתעלל באכזריות בבתו בת ה-15, בשל החלטתה שלא לנהל אורח חיים דתי. מסכת ההתעללות נמשכה כחצי שנה. גם האם הכתה אותה ותלשה ממנה בכוח את הנזם ששמה באפה, בטענה שהיא חרדית והדבר נוגד את ההלכה. האב טען להגנתו "בחלק מהדברים שהיא תיארה היא קצת הגזימה. בסך הכול מדובר בחינוך, לא באלימות, ניסיתי להסביר לה שהדרך שלה לא נכונה."

האב הסביר לה במכות שהדרך שלה לא נכונה. יופי של הסבר.

10.07.13

וואלה!

הרב אברהם יוסף - רב העיר חולון ובנו של המנהיג הרוחני של תנועת ש"ס, חשוד כי נתן עדיפות לכשרות המהדרין של בד"ץ בית יוסף תחת השגחתו של אביו - שאליה הוא קשור, על פני כשרויות אחרות. הוא נחקר ע"י אנשי היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן - להב 433.

 

15.07.13

ynet

גבר בן 33 מהעיר החרדית אלעד חשוד כי ביצע מעשים מגונים בנער בן 13 בזמן שהנער נסע עמו במכונית. מהחקירה עולה כי החשוד הבחין בנער בתחנת הסעה, עשה פרסה, אסף אותו ובמהלך הנסיעה החל לבצע בו מעשים מגונים.

ראו הערה מיום 7.7. ביומן זה, בדבר ריבוי מקרי הפדופיליה בעיר החרדית אלעד!

16.07.13

nrg
mako
נענע10

תושב אלעד בן 61 הואשם בביצוע שורה של עבירות מין ומעשים מגונים בחמישה קטינים מתחת לגיל 14 תושבי העיר, תוך ניצול של אמונה של אם המשפחה בו. גם כשהאם גילתה את המעשים הוא המשיך במעשיו, כך על פי החשד.

שוב פדופיליה באלעד???

18.07.13

mako
נענע10

מקלט עירוני במגדל העמק שהיה אמור לשמש ללימוד תורה התגלה כמועדון הימורים לא חוקי הכולל: ז'יטונים, קלפים ורשימת שחקנים הכוללת את ההפסדים והחובות שלהם. המוצגים נתפסו והמקלט נסגר, ומשטרת מגדל העמק פתחה בחקירה.

 

21.07.13

mako

מנחם מצרפי, תושב בני ברק בן 26, נהג ללא רישיון ברכב שלקח מרב ישיבה ופגע בשני נערים. בית משפט השלום בתל אביב גזר עליו חמישה חודשי מאסר בפועל, שבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 3,000 ש"ח.

 

22.07.13

ynet

בדיקות ynet וכן עתירה של "נאמני תורה ועבודה" גילו כי רק מחצית מהמתמודדים בבחירות לרבנות הראשית עברו את מבחני ההסמכה ואת כל הבחינות בדרך לקבלת תואר "רב".

 

28.07.13

mako
ynet
נענע10

קבוצת חרדים תקפה גבר חרדי בשכונת קריית צאנז בנתניה כי היה נראה להם שהוא הביט באישה הרה כשעמד בתחנת אוטובוס בשכונת קריית צאנז בעיר. קבוצת החרדים לא אהבה את מבטיו של הגבר והחלה להכות אותו. צעיר שהותקף פונה לבית החולים לניאדו בעיר במצב בינוני, כשהוא סובל מפגיעות בפלג גופו העליון, בעיקר בצלעות תוך חשש לפגיעה באיברים פנימיים.

זו התוצאה של הלינץ: mako. נשאלת השאלה, מה ימנע מאותם חרדים לעשות דברים גרועים בהרבה לחילוניים?

30.07.13

mako

קבוצת חרדים התרחצו באנדרטת הזיכרון לאסון המסוקים בשאר ישוב, כאילו זו הייתה ברכת שחיה. עידו בן פורת, תושב ירושלים תיעד את המקרה וסיפר שהם אמרו שהם יודעים איפה הם נמצאים, אך אמרו משפטים כמו 'מים לא מעלים את הנשמה' ו'אנחנו מעדיפים לקרוא תהילים ולהדליק נרות. בינתיים אנחנו משתוללים במים.' עוד אמר, כי ציינו בפניו אמירות כגון: "אנחנו חרדים לדבר השם ומשלמים מסים כאן במדינה. אנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים."

ח"כ ניסים זאב החליט, שלמרות הדברים מעדותו של עדו בן פורת, הדבר נעשה ב"תום לב" (טוקבק). על מי ניסים זאב חושב שהוא עובד?

31.07.13

ynet

ישראל דונט, בן 37 מהעיר החרדית אלעד, הואשם בגין שרפת שבעה פחי אשפה ברחבי העיר. לדונט מיוחסות עבירות של נזק בזדון ומעשה פזיזות ורשלנות. בכתב האישום נטען כי "מדובר באדם מסוכן, ובנס לא נגרמו אסונות כבדים יותר." הנאשם הודה במיוחס לו.

אש התורה בפח האשפה.

31.07.13

mako
וואלה!
nrg
נענע10
הארץ

רחל רוזנפלד, אישה חרדית ממוצא אמריקני שהתגוררה בלונדון, נדרשה ע"י זוג חרדי לשבת בירכתי באוטובוס במהלך נסיעה של קו 497 מבית שמש לבני ברק בטענה שזהו "קו מהדרין". נוסעים אחרים גיבו את בקשתם ומנעו את המשך נסיעתו של האוטובוס. פיראס שחדה, נהג האוטובוס הזעיק משטרה שעצרה את זוג החרדים ובתגובה, מספר חרדים רגמו באבנים את האוטובוס. קיים חשש, שכתגובה נוספת, ארבעה חרדים עצרו את דרכו של קו 417 לירושלים, כאשר היה בפינת הרחובות נהר הירדן ולויטס בבית שמש.

לא לתת להם קווים בריכוזי חרדים. שיסתדרו לבד.

01.08.13

mako
וואלה!
הארץ
וואלה!

איש נטורי קרתא מירושלים חשוד כי ביקש לרגל עבור אירן כנגד ישראל. אחדים ממכריו מספרים על שנאתו הרבה לישראל. בשכונת מגוריו נתלו פשקווילים שקוראים להתפלל בשבילו: "נחטף על ידי שודדי האס.אס הציונים."

כתגובה לכתבה, פורסם הפוסט הזה בפייסבוק.

01.08.13

ynet
נענע10

שלושה חרדים, שהשליכו פצצות סירחון והתחפשו לבעלי חיים במטרה לבזות את המוחים נגד היחס לחברי הקהילה ההומו-לסבית - עוכבו לחקירה על ידי המשטרה. כ-100 חרדים בשכונת מאה שערים שבעיר מחו וכינו את המצעד כ"מצעד התועבה". לא נרשמו נפגעים מקרב הצועדים.

 

04.08.13

ynet
ynet

גבר בן 49 מאלעד נעצר בחשד כי ביצע מעשים מגונים בבתו בת ה-9 כי "אשתי לא רוצה ללכת למקווה ואומרת כל הזמן שהיא עייפה." בנוסף הוא האשים את "יצר הרע".

באו ונשפוט את היצר הרע ואז נתלה אותו ברחובות. אז לא רק פיידופילייה ואלימות יש בעיר החרדית, אלעד, אלא גם גילוי עריות?!

07.08.13

הארץ
נענע10
nrg

הרב מוטי אלון הורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בכוח. השופטת חגית מאק קלמנוביץ' אישרה לפרסום חלק מהכרעת הדין. בהכרעת הדין מתוארת שיטת הפעולה של הרב מוטי אלון לפיה היה מחבק ומנשק את תלמידיו ואף מושיב אותם על ברכיו. לאחר שסיים לעשות את רצונו היה מברך את "ברכת הכוהנים".

להלן חלק מהדברים שפורסמו ברשת החברתית, פייסבוק: "מוטי אלון הוא הומופוב. אדם שאמר בראיון לעיתון ירושלים ב-2001 שהומוסקסואליות היא אבי אבות הטומאה. טיפולי ההמרה שהעניק למאות צעירים שפחדו לצאת מהארון העניקו לו גם את הכוח לבצע מעשים מפוקפקים מאחורי דלתיים סגורות." להלן הדברים המלאים בפייסבוק.

08.08.13

וואלה!

שמונה פעילי ארגון "אתרא קדישא" חשודים שתקפו את איש העסקים והקבלן החרדי אריה גולובנציץ בירושלים והכו אותו באכזריות בפתח ביתו לעיני אשתו ובתו. על פי החשד, הפעילים התחזו למתרימים אך בפועל הכו את הקורבן במכשיר קהה עד זוב דם.

אותם אנשים אלימים הם אכן מתרימים. הם מתרימים עבור עצמם (ראו באתר חדו"ש).

12.08.13

וואלה!
ynet
נענע10

שבעה חרדים, מביתר עילית ומאה שערים, נעצרו בחשד כי עסקו בחודשים האחרונים בזיוף מסמכים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון בשווי מאות אלפי ש"ח בירושלים. בין העצורים, נחמן ונתן ברלנד, בנו ונכדו של הרב אליעזר ברלנד, ממנהיגי חסידות ברסלב ומייסד ישיבת "שובו בנים" בירושלים. על פי החשד, הלבנת ההון בוצעו בעמותות ומוסדות הקשורים לישיבה.

 

12.08.13

nrg
ynet

משגיח הכשרות ומחלק פירות למשפחות בקרית מלאכי, חשוד כמי שניצל את עבודתו על-מנת לבצע מעשים מגונים בילדים. תמורת ההבטחה כי ישמרו על סודו "תיגמל" אותם בשקלים ספורים. המעשים בוצעו בבית הכנסת, בברכה, במקווה ואף בביתו של החשוד.

 

21.08.13

ynet

גבר בן 42 מאלעד חשוד כי התעלל בילדיו. בכתב האישום נטען כי בין היתר אילץ האב את הילדים להתקלח במים קרים על מנת לחסוך בחשמל והכה את בנו כי סירב ללבוש כובע וחליפה.

 

28.08.13

וואלה!

משגיח כשרות ממרכז הארץ, בן 30, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע בעילה אסורה בגיסתו בת ה-16, ובביצוע מעשים מגונים באחותה בת ה-11. הוא שילם לשתיים 60 אלף ש"ח פיצויים.

 

29.08.13

וואלה!

שני חברי קהילת חב"ד בפריז נעצרו בחודש שעבר בחשד שהתעללו מינית בילדים בבית הספר ברובע ה-19 בפריז, כמו כן, הם חשודים שהפעילו לחץ על הורי תלמידים בבית ספר יהודי ברובע ה-19 בעיר, על מנת שלא יתלוננו במשטרה על מעשים מגונים שבוצעו לכאורה בילדיהם. חודש פברואר השנה הועמד לדין עובד נוסף של בית הספר, רב ששימש בתפקיד מורה למתמטיקה, בחשד לביצוע עבירות דומות.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

05.07.13

וואלה!

משפחה בת 12 נפשות חיה ברחוב בישוב רכסים בתנאים מחפירים וסובלים ממכת יתושים כי אבי המשפחה נקלע לחובות. שני ההורים אינם עובדים כי האב סובל מבעיות רפואיות לטענתו וכן הוא שקוע ב"צער עמוק" למרות זאת הוא אומר "אני מוכן לצאת לעבוד רק כדי להבטיח שהמשפחה שלי לא תחייה ברחוב." גם האם אינה עובדת כי לטענתה אף אחד לא מוכן להעסיק אותה כי היא צריכה לקבל את פני ילדיה בצהריים. יועצו של ראש מועצת רכסים, שמעון רואש, ביקש לציין בתגובה: "הצלחנו לגייס בעל בית מהישוב עמנואל שמוכן לתת למשפחה לגור בחינם לתקופה של כמה חודשים, ולאחר מכן הם ישלמו מחיר מופחת יחסית. אך אב המשפחה מעוניין למצוא מקום קבע עבור הילדים."

שימו לב, אותו אב מוכן להשפיל את ילדיו ולתת להם לסבול מעקיצות יתושים נוראיות למרות שהוצע לו ברוחב לב דיור בחינם. ויש עוד אנשים שמרחמים עליו?

16.07.13

mako
mako
וואלה!

קמפיין חרדי קורא להורים חרדים להרוג את הילדים שלהם אם הם יגלו שהילדים משתמשים באינטרנט: "אפשר לקחת פטיש ולתקוע לו מסמרים בעיניים, או מספיק לחתוך לו את הידיים." העלון, שלא ברור מי כתב אותו, משווה את האיומים הגדולים בימינו לרצח שישה מיליוני יהודים בשואה. בין השאר נכתב בעלון: "אנחנו ממש באמצע שואה נוראה, כשיהודים יקרים הולכים כצאן לטבח ונשחטים," ו"פיגועים גדולים נעשים מדי יום דרך פגעי הטכנולוגיה והאינטרנט, האייפון ודומיהם. רבים הם הפתאים המתפתים ונכנסים לרשת ולפתע הרשת נמתחת עליהם, כובלת אותם לתוך מלתעות הכרישים וכל באיה לא ישובון."

הדמגוגיה החרדית אינה יודעת גבולות.

08.08.13

נענע10

ברחבי הארץ צומחים להם קברי "צדיקים וצדיקות" במקומות שהיו שוממים או תוחזקו ע"י מוסלמים. בקברי ה"צדיקים" הללו פורחת תעשייה של "קמעות וברכות".

פריירים לא מתים וכנראה שגם לא טיפשים וחסידים שוטים.

13.08.13

nrg

כלי תקשורת חרדיים מדווחים כי ראש מחלקת החינוך של חסידות גור, הרב אברהם בנימין זילברברג, הורה שלא לאפשר לגברים ללחוץ ידיים האחד עם השני מחשש ל"הרהור עבירה".

אנו מציעים כי כל הגברים בחסידות הזו ילבשו שקית גדולה ושחורה על גופם, כך הם לא יראו אף אחד ולא יגעו בשום דבר. אזהרה: השקית עלולה להזכיר להם קונדום.


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.07.13

רשת

אישה בשנות ה-30 לחייה גילתה כי היא נושאת עובר מת ברחמה אך בית החולים אסותא סירב להוציא את הוולד המת ממנה כי אין להם חדרון עם "מערכת ליציאת הנשמה" כפי שדורשת ההלכה. אחת העובדות בבית החולים סיפרה לחדשות 2 כי הרב של בית החולים מאוד מקפיד על העניין. "הרב כל הזמן מסתובב ובודק את הדברים האלה כאן," סיפרה העובדת.

 

22.07.13

mako

שמואל אברהם בן ה-46 בילה עם משפחתו בזמן חופשתו מהישיבה בחוף באשדוד. בניו החלו לטבוע והוא נכנס למים להצילם אך קיפח את חייו תוך כדי כך. אשתו של שמואל קראה למחלצים ובזמן החילוץ קראה "תהילים".

 


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.07.13

נענע10

מרכז המחקר והמידע של הכנסת מדווח כי בבית הספר החרדים לומדים בממוצע שש שעות של לימודי ליבה בכל שבוע כאשר בכך נכללים שעורי פעילות גופנית ושעת מחנך. ד"ר אודי שפיגל ממכון ירושלים לחקר ישראל אמר שלימודי ליבה נלמדים "בדרך כלל במשך שעה עד שעתיים בצהרי היום או לקראת סוף יום הלימודים. הם נחשבים למעין הפוגה מלימודי הקודש... אין תוכנית מסודרת ללימודי החול. רק במקרים מועטים יש למורי החול ידע מקצועי ספציפי במקצוע שאותו הם מלמדים."

בהקשר זה נביא שוב את הדברים מדו"ח מבקר המדינה (אתר וואלה!).

23.08.13

mynet

במחוז חיפה של משרד החינוך עם יוזמה של מנהלת מחוז חיפה, רחל מתוקי, רבנים יוצמדו לבתי הספר ממלכתיים בקרית חיים ובביאליק, ויעבירו תוכניות מורשת ולימודי היסטוריה. מפקחת משרד החינוך של קרית ביאליק, נירה רוזנהיימר סיפרה: "הרעיון הוא לקרב את הילדים למורשת והעמקת השורשים."

כבר שמענו וראינו מה זה "הרעיון הוא לקרב את הילדים למורשת והעמקת השורשים."


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.07.13

nrg

פרופסור אריק אספנג מאוניברסיטת קליפורניה העלה סברה לפיה, לכדור הארץ היו שני ירחים ולא אחד. שני היחידים התנגשו האחד בשני ויצרו ירח אחד. הסברה הזו עשויה להסביר מדוע לירח יש צד שבו הוא שטוח וצד אחר שהוא הררי.

בראשית א' טז': "ויעש אלוהים, את-שני המאורות הגדולים: את-המאור הגדל, לממשלת היום, ואת-המאור הקטן לממשלת הלילה." אופס, אם אכן הסברה תמצא נכונה, זו תהיה עוד סתירה מצלצלת ל"תורת ישראל".

11.07.13

ynet

חוקרים גילו חרס סיני עתיק בן 5000 שנה ועליו כתב פרימיטיבי עתיק. כתב זה מצטרף לכתב קדום אחר שהתגלה עד כה הוא כתב שומרי שנמצא במסופוטמיה (כיום עיראק) וגילו עולה במעט מעל 5000 שנים. הכתב הסיני התפתח באופן נפרד.

בהקשר זה אנו נפנה את הקורא לאתר חופש, לבמה שדנה האמונה שעברית היא השפה הקדומה ביותר. כרגיל, לאמונה זו אין שום אחיזה במציאות אינה אלא הזיה.

18.07.13

כלכליסט

פרופ' פרנס דה ואל (De Waal), חוקר התנהגות חיות מאוניברסיטת אמורי באטלנטה ואחד הזואולוגים המצוטטים בעולם, מצא כי לבעלי חיים יש מוסר. ישנן חיות רבות עם "רגשות של הגינות, הזדהות ואחווה. כל ההתנהגויות האלה נמצאות בטבע, והתגלו עד היום לא רק אצל קופים אלא גם בעכברים, פילים וציפורים, והן דומות שם לאיך שהן נראות אצלנו. בעבר פשוט לא חיפשנו אותן" אמר החוקר.

מותר האדם מהבהמה? לא.

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי