אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 129: מאי-יוני 2013

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

משחק לוהט במאה שערים: רביעיות נגד הציונות.

בנו של הרב עובדיה יוסף במעמד חניכה של מקווה מפואר בירושלים (שהוקם בעלות של יותר מ-14 מיליון שקלים): "לכושים שמשחקים כדורסל יש כסף באוצר, לבתי כנסת לא".

ליצמן מציע: 10 שנות מאסר למחרימי חרדים.

הרב אליקים לבנון, הרב של אלון מורה פסק: "ילדה יותר מגיל שלוש, הלבושה בגד ים, יש איסור על גברים לראותה, שמא הם יבואו לידי הרהורי עבירה".

חתן אות יקיר ירושלים הוא רב שהואשם במעשים מגונים.

העיתון הליטאי "הפלס" מאשים את "הפקרות החינוך החילוני" ברצח אשר בוצע בבאר-שבע.

רשת "החינוך" של ש"ס חשודה בליקויים חמורים.

תינוקת "בעולת עץ" - גרסת שנות האלפיים.

בפ"ת, דתיים לא משכירים בתים לחילונים.

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.05.13

כלכליסט

עיריית בית שמש גבתה, שלא כדין, 5 מיליון ש"ח מכלל תושביה. לאחר שהוגשה תביעה ייצוגית בעניין זה, ע"י בני הזוג משה ושרית כהן לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים ב-2008, עיריית בית שמש העבירה למעלה מ-90% מהכסף לבתי כנסת שבתחומה, ולא החזירה את הכסף לתושבים. מוטי כהן, חבר מועצת העיר מטעם האופוזיציה אמר לעיתון "כלכליסט": "התביעה המשפטית הזו היא תביעה מכוונת. אם הם רוצים להעביר כספים לבתי כנסת פרטיים איך הם יעשו את זה? במליאה אי אפשר לאשר את זה, אז מייצרים חור תקציבי ומרוויחים פעמיים. בית המשפט בסך הכול אישר הסכם שהובא לפניו, הוא לא היה חלק מהתהליך ולא הביע עמדה בנושא."

הרצחת וגם ירשת?

26.05.13

הארץ

אלפי חילוניים ירושלמים חגגו את יום המנוחה השבועי שלהם במתחם תחנת הרכבת הישנה בירושלים. מספר חרדים כבר הספיקו לאיים ולהגדיר את האירוע כ'...פירצה חסרת תקדים בחומת שמירת השבת בפלטין של מלך ירושלים עיה"ק'. עם זאת, בין המוני החילונים ניתן היה להבחין אתמול גם במשפחות דתיות לא מעטות שמסתובבות בין הדוכנים.

ככה זה צריך להיות, למעט האיומים של החרדים.

02.06.13

mynet

פקחי המועצה הדתית פשטו על שוק מחנה יהודה שבירושלים וחלקו קנסות לסוחרים שהציגו תעודות כשרות שאינן של המועצה הדתית המקומית, כי לטענתם הצגת תעודת כשרות שאינה של המועצה הדתית זוהי הונאה בכשרות. אחד הסוחרים החליט לוותר על התעודה ואמר: "בעבר, כשהייתי הבעלים של מסעדת 'צחקו', יכולתי להחזיק בפריג'ידר ראש של חזיר ולא היו יודעים. המשגיח אף פעם לא בדק דבר - הוא היה מגיע, בודק בכמה ענפי פטרוזיליה אם אין ביניהם איזה חרק, הכול משהו כמו עשר שניות, ואז הסתלק מהמקום."

כן ירבו בעלי עסקים המוותרים על תעודות הכשרות של המועצה הדתית, ובכלל! תעודות הכשרות לסוגיהן זו סחטנות מאפיונרית.

15.06.13

ynet

חבר הכנסת יעקב ליצמן ממפלגת יהדות התורה רוצה להציע חוק שיעגן את איסור הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. על-פי הצעתו של ליצמן, לחוק-יסוד, ששמו "שימור הסטאטוס קוו בישראל", יהיה מעמד ייחודי. שכן אחד מסעיפיו קובע כי "אין בכוחו של חיקוק לשנות חוק זה, להפקיע זמנית את תוקפו או לקבוע בו תנאים." ובמלים פשוטות - חוקים עתידיים לא יוכלו להכניס שינויים בחוק-יסוד שמציע ליצמן.

ממש כמו אלוהים, מחוקקים חוקים שלא "ניתן לשנותם".

23.06.13

nrg
וואלה!

רשת מעין החינוך של ש"ס תקבל ממשרד החינוך בקרוב כ-527 מיליון ש"ח. זהו גידול של כ-50 אחוזים ביחס לשנה שעברה. התקציב למוסדות החינוך של אגודת ישראל יגדל בשנה הבאה בכ-20%. התקציב לרשת זו יעמוד בשנת 2013 על כמיליארד ש"ח. וכל זאת למרות העובדה שהגידול בתקציב משרד החינוך כולו ב-2013-2014 הוא 12% בלבד.

אריה דרעי עוד התלונן בנושא קצבות הילדים: "אתם פוגעים בזכויות אדם בצורה הכי קשה שיכולה להיות" (ynet). הקוזק הנגזל. חילוניים, התוספות הללו הם על חשבון ילדכם. עשו חשבון.

25.06.13

כלכליסט
הארץ

בית המשפט העליון פסק כי על עיריית תל אביב לסגור את המרכולים הפתוחים בשבת ולשמור על החוק. השופטת נאור רמזה כי ניתן לשנות את החוק: "אם אופייה של תל אביב מחייב, לדעת העירייה, שלא לסגור עסקים כמו טיב טעם ו-AM-PM, ניתן לשנות את חוק העזר בדרך הקבועה לכך בדין."

אולי מעז יצא מתוק: ראש עיריית תל אביב לשעבר, רוני מילוא, רואה בפסיקה הזדמנות לשנות את חוק העזר כך שכל עסקי הפנאי יוכלו להיפתח גם בשבת, ותולה תקוות בשר הפנים התל אביבי, גדעון סער (דה-מרקר). בפייסבוק כבר פרסמו קריקטורה על הנושא.

30.06.13

ynet

חברת החשמל פועלת לספק "חשמל כשר" בימי שבת וחג מפני שיש חרדים אשר מפעילים גנרטורים מזהמים במהלך שבת וחג כדי לא "לחלל שבת". הכל, כמובן, בהשגחה דתית של המכון המדעי-טכנולוגי להלכה.

לאחר מספר כשרויות מרובות על כל מיני מוצרים כולל חומרי ניקוי ואקונומיקה, הנה עוד מקור לסחיטת כספים. החרדים מפחדים מסגירת מעגל חשמלי בשבת, אבל כל ילד שלמד פיזיקה בתיכון יודע שגם עם החשמל "כשר" (מה שזה לא יהיה), הרי הפיזיקה היוצרת אותו תישאר זהה והחשמל יהיה תמיד זרם חילופין שסוגר ופותח מעגל 60 פעמים בשנייה.


גיוס החרדים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.05.13

הארץ
ynet

כ-30 אלף חרדים הפגינו מול מרכז הגיוס בירושלים, נגד הכוונה לגייס לצה"ל בחורי ישיבות. במשך ההפגנה נזרקו לעבר השוטרים שנכחו במקום אבנים, ואחד המפגינים אף השליך לעברם רימון עשן. מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי תיאר את ההפגנה הזו כ"הפרת סדר המונית, שוטרים עמדו במשך שעות וספגו מכל הבא ליד, כולל מוטות ברזל וסלעים. יש לנו שני שוטרים פצועים במצב בינוני. אני רואה בחומרה רבה את ההתנהגות הזאת ונחקור את המארגנים."

מעניין מה הייתה התגובה לו הנפגעים היו החרדים ולא השוטרים. כמו כן מעניין אם גם כנגד יידוי אבנים על-ידי ערבים נוהגים השוטרים לעמוד חסרי אונים ולספוג, בחוסר מעש, את מה שמוטח בהם!!!

17.05.13

mako
mako
ynet
נענע10

חרדים במאה שערים התנפלו על חיילים חרדיים שעברו במאה שערים. חלק מהחרדים שהתנפלו כינו את החייל בשם הגנאי 'חרד"ק' - כינוי גנאי לחרדים המתגייסים.

זוהי תוצאה של הסתה מאורגנת. ראו ב-mako. עוד כתבה קשורה בוואלה!

26.05.13

ynet

בית הדין הצבאי קבע כי שני בחורי ישיבה שהשתמטו כשמונה שנים ייכלאו לתקפות קצרות של חודשיים ושלושה חודשי מאסר. במקרים אחרים של סרבנות שירות ע"י חילונים על תקופות השתמטות או עריקות כה ארוכות העונשים יכולים להגיע לחצי שנת מאסר ואפילו ליותר משנה.

לשם השוואה, סרבן שרות נכלא מנובמבר האחרון ל-150 ימי מאסר (הארץ).

31.05.13

ynet

כתבה המספרת על התנהגותם של החרדים הבאים לבקו"ם לצורך מיונים ראשוניים. בין הפרטים המוזכרים ניתן למצוא התנהגות מזלזלת כפי נשים (זורקים תעודות זהות כדי שלא ייווצר מגע), התנהגות מוזרה ("חלקם מגיעים כשהראש שלהם מכוסה בטלית או עם מסיכה על הפנים כשרק העיניים גלויות."), לא עונים על המבחנים. החיילים המאבחנים מסכימים "כל ההליך הוא בעצם מלחמת התשה."

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.05.13

mako

תלמידה בתיכון התורני-מדעי הרא"ה ברמת גן פרסמה מכתב שקיבלה בבית סיפרה ובו ישנה דרישה מהבנות והוריהן להקפיד על לבוש צנוע גם מחוץ לכותלי בית הספר: "זאת יש לדעת כי תלמידה יוצאת בבוקר מהבית ולבושה מלמד על תוכן 'הבית שממנו יצאה'. אין אנו נסחפים בלבושנו אחר אופנת הרחוב במיוחד בקשר ללבוש. בנות ישראל חייבות לשמור על לבוש תרבותי וצנוע." התלמידה מלינה על כך שבמקום לשים דגש על מוסר ותרבות, הדגש העיקרי הוא על צניעות.

 

04.06.13

כלכליסט

עמותות של קבוצות רכישה חרדיות מבקשות לקנות דירות בבית שמש כאשר תוכנית המתאר של הבתים מותאמים לציבור החרדי. מוטי כהן, יו"ר האופוזיציה בעיר אמר "כשמסתכלים על התוכניות רואים שכל השטחים המתוכננים הם כאלה שמותאמים לאוכלוסייה החרדית - לא תראה שם מגרש כדורגל או בית תרבות."

 

25.06.13

הארץ

קבוצת רבנים החליטה להחרים את הקניון בשכונת רמות בירושלים כי הוא לא צנוע מספיק.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.05.13

ynet

שני צעירים חרדיים חשודים שריססו והשחיתו עשרות מודעות של תיאטרון החאן לאורך הכניסה לירושלים וכביש מספר 1. לטענת אחד החרדים, דמותה של השחקנית תמר אלקן פוגעת ברגשות החרדים.

הפעם הזו האלימות היא כנגד מודעה שבה מופיעה אישה, בפעם הבאה עלולה להיות האלימות מופנית כנגד אישה. והיו דברים מעולם.

03.06.13

mako

תושבת צפת ומנהלת חנות של מעצבת מקומית, אורטל בן הרוש, קיבלה איומים מגורמים חרדיים בעיר על מנת שתפסיק להציג בחלון הראווה בגדים לא צנועים, בנימוק שהדבר פוגע ברגשותיהם. כמו כן, חלון הראווה של חנותה הושחת.

 

30.06.13

וואלה!

שניר כליף, סטודנט בן 23 מירושלים, נוסע לכפר חסידים שבאזור חיפה פעמיים בחודש, כדי לבקר את חברתו. כדי להגיע עד אליה, הוא נאלץ לעבור מסע שכולל החלפת אוטובוסים וכן מונית, לתדהמתו הוא גילה כי קיים קו 999 שמתאים בדיוק לצרכיו והוא אף זול יותר בעשרים אחוזים אך הוא "מיועד" לחרדים וכולל קוד לבוש. הוא פנה על גבי הפייסבוק לאגד ודרש לבטל את האפליה הנהוגה בקו זה.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.13

nrg

משחק קלפים בשם "רביעיות" מחולק במאה שערים. הקלפים מכילים כיתובים כנגד הציונות כגון: אחד מאדמו"רי חב"ד, הרב שלום דובער, צוטט בכרטיס נגד הציונות: "והמסייעים בידי הציונים עליהם לתת את הדין, כי מחזיקים המה ידי מחטיאי הרבים." אחד מתושבי השכונה סיפר כי מטרת המשחק היא "להחדיר דרך משחקים לילדים את ההיבדלות והבוז שאנו רוחשים לציונות וליידע אותם כבר מגיל קטן על כוונותיהם ומעשיהם של הציונים."

שטיפת מוח מילדות באמצעות משחקים.

03.05.13

mynet

קורין אלבז, כתבת mynet, מדווחת על ניסיונותיה לשכור דירה בפתח תקווה ובראש העין, אך היא נתקלה בסירוב על רקע היותה חילונית.

 

08.05.13

ynet

כ-60 חרדים המשרתים בצבא ביקשו פטור ממדים כאשר הם נעים בתחבורה ציבורית, כי כאשר הם מגיעים לביתם לאחר השרות, הם ובני משפחתם סופגים התנכלויות מצד הקהילה החרדית בקרבה הם חיים. אשתו של חייל חרדי מספרת: 'מנהלי תלמודי תורה בשכונה אינם מקבלים ילדים שאביהם משרת בצה"ל, וכמעט בכל פעם שהוא חוזר הביתה, צעירים חרדים בשכונה יורקים עליו, מקללים אותו ומאיימים עליו.' בפועל רק שליש מהבקשות של החרדים המשרתים אושרו.

 

19.05.13

נענע10

פרשן חדשות ערוץ 10, אבישי בן חיים, ערך תחקיר על התמודדות חרדים לאחר הבחירות והוצאתם מהממשלה. הוא צילם אירועי מחאה שארגנו גורמים שונים בעולם החרדי, ושם מדברים בחריפות נגד שר האוצר יאיר לפיד ונגד הציבור החילוני. בין הדברים שנאמרו בגנות העולם החילוני על רקע הכוונה לגייס חרדים הם: "הם פרזיטים שחיים רק בזכותנו. בזכות כל בחור עמל. מכנסיים של תלמיד חכם קודמים לחיי [עם] הארץ" ו'אנחנו נשמור על הזוללים בת"א?'

 

21.05.13

ynet

עיתון "הפלס" שמייצג פלג קנאי של חרדים ליטאים התייחס לרצח בסניף באר שבע בפרסום ידיעה שבה נכתב "ההפקרות השוררת בקרב הרחוקים מתורה גבתה אתמול מחיר דמים נורא נוסף... "כל הניסיונות של החינוך הממלכתי, המגדל את פרי הבאושים הזה, לעצור את המגיפה - עולים בתוהו, שכן 'רק אין יראת אלוקים במקום הזה - והרגוני'. באווירה של הפקרות ונהנתנות, חיי הזולת אינם שווים כקליפת השום."

עורכי, כותבי וקוראי עיתון ה"פלס", היומן הזה ורבים אחרים שיבואו אחריו מוקדשים לכם.

02.06.13

הארץ

הרב עובדיה יוסף, יצא אמש (שבת) בהתקפה חריפה נגד "אנשי דמים ומרמה" ו"אויבינו ושונאינו" שגוזרים גזרות ואיחל להם השמדה.

האם "אנשי דמים ומרמה" קשורים לגזרות הכלכליות?

11.06.13

ynet
הארץ

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה נאם בכנסת ובנאומו יצא נגד ההספד שפרסמה שרת התרבות והספורט לימור לבנת על מותו של יורם קניוק, וכינה את קניוק "שונא היהודים": "שרת התרבות ... באה ומספידה את ההפסד הגדול ששונא היהודים הזה מת - זה לא ייאמן כי יסופר. זאת התרבות היהודית? על זה אנחנו מדברים? זאת מדינה יהודית? זה מה שעשו לעם ישראל?"

נתן זהבי העצבני הגיב על הדברים של אייכלר בתכניתו ב-103FM. וכי לא במקורותינו נכתב "אחרי מות, קדושים אמור"? שלוש פרשות שבוע, שמהרצף שלהן הסיקו יהודים מסקנות במשך אלפי שנים?

27.06.13

nrg

הח"כים החרדים מנסים לטרפד את הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן לפיה, חללי צה"ל שאינם יהודים לא ייקברו בנפרד. סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, אמר "משמעות ההצעה היא יצירת קרע עצום בעם ישראל."

וכי לא הקבורה הנפרדת היא זו שיוצרת קרע עצום בעם???


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.05.13

נענע10

הרב נחום כהן, עתיד בקרוב לקבל אות יקיר ירושלים אך כבר לפני כ-16 שנים, בית דין רבני האשימו אותו בביצוע מעשים מגונים בנשים שפנו אליו. הרב יעקב יוסף התייחס לפני מותו לדברים ואמר שהיה סיכום שנחום כהן לא ייפגש עם נשים והקהילה הרבנית-חרדית "תשתוק" (קרי, לא יעבירו את הנושא לטיפול מוסדות המדינה). בפועל, נחום כהן המשיך להיפגש עם נשים. עקב אי-מסירת המידע על פשעיו לכאורה של נחום כהן מעולם לא התנהל כנגדו הליך פלילי.

החרדים אינם מקבלים את מרות המדינה ולכן הם אינם פונים לארכות לערכאות המשפט של המדינה, כמו כן, יותר "טוב" לכבס את הכביסה המלוכלכת בבית אבל זו בעיה שהכביסה מצחינה גם לאחר הכביסה.

07.05.13

mako
ynet

ח"כ איילת שקד, יו"ר סיעת הבית היהודי, קיבלה איומים על חייה והודעות מטרידות אחרות מפעילי ש"ס כי העזה להציב אולטימאטום לרב עובדיה יוסף במסגרת המרוץ לרבנות הראשית. גורמים בסביבתה של שקד סיפרו כי במאות המסרונים שקיבלה נכתב בין היתר "תמותי", "נהרוג אותך" ועוד.

 

13.05.13

ynet

בנימין סץ, תושב ירושלים בן 46, הורשע כי ביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בכמה ילדים חרדים. הצעירים שבהם היו בני שבע בעת המעשים. הילדים והפושע המורשע התגוררו בשכונה חרדית במרכז ירושלים.

 

16.05.13

הארץ
nrg

חבר הכנסת יעקב ליצמן, לשעבר סגן שר הבריאות, נחקר באזהרה בחשד שהיה מעורב במתן אישורים למתן רכב נכה לאדם שלא היה זקוק לכך.

 

20.05.13

נענע10

ישראל בשארי הורשע בביצוע מעשה מגונה בבת 6, בתו של האחראי במקום, בזמן ששהה בעזרת הנשים של בית הכנסת בו נהג להתפלל באילת. בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עליו שנתיים מאסר במסגרת הסדר טיעון.

 

21.05.13

נענע10

תחקיר "המקור" מגלה את הקשר התעסוקתי שבין ניסים חדד ועזרא דבורה, שני גברים מביתר עילית, בחשד שהפעילו משמרות צניעות ל"שמירה על הצביון החרדי" לבין עיריית ביתר עילית ורבנים בעיר. עבודתו של חדד היא לתקוף נערים ונערות שאינם צנועים מספיק לדעתו.

 

23.05.13

ynet

החרדים, זאב ואולגה גורליק נאשמים ברצח גרושתו של זאב ובניסיון להסתיר ראיות לאחר שניסו לפרק את גופתה של הגרושה בחומר לפתיחת סתימות.

 

26.05.13

נענע10
nrg
הארץ

ראש העיר החרדית אלעד, יצחק עידן, ובכירים נוספים בעירייה נעצרו בחשד לקבלת שוחד בתמורה למתן הקלות בנייה והיתרים מיוחדים. העבירות המיוחסות להם הן: קבלת שוחד, מתן שוחד, תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות תכנון ובניה, גניבה בידי מורשה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת המסים.

 

28.05.13

ynet
nrg

אהרון גוזלן, יו"ר עמותה גדולה בבני ברק, נעצר לאחר שעלה החשד שגנב כספי תרומות בסך של מאות אלפי ש"ח שהיו מיועדים לעמותה המסייעת לחולים.

 

30.05.13

ynet

מנחם אדרי, רב בישיבה "בן איש חי" בירושלים, וחברו יצחק זוהר הורשעו בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה, קשירת קשר, נשיאת נשק ועבירות נוספות. אדרי ירה באלי ליברטי, תלמיד בן 26 בישיבה, לאחר שסולק ממנה ואיים לפגוע באחד מתלמידיה.

 

02.06.13

mako

תלמיד בישיבה התיכונית "דרכי נועם" בפתח תקווה פנה לפורטל מקו ודיווח על גזענות מחרידה כנגד הקהילה האתיופית והתימנית, כמו כן דיווח על התעמרות בתלמידים. הישיבה הזו הופיעה בעבר בכותרות כישיבה שמסרבת לקלוט אתיופים.

 

04.06.13

News1

"אגודת השוחטים יפו - תל אביב" נחקרה ע"י חטיבת החקירות ברשות המיסים, כי האגודה נחשדה בהעלמת מס בסך מיליוני ש"ח. ביצעו חיפושים בבתי עשרות חשודים ומעורבים נוספים ובמשרדי האגודה. אחד החשודים הוא דוד יעקב אסתרזון, מנהל האגודה, והוא חשוד בהעלמת הכנסות בסכום הנאמד במיליוני ש"ח וכן - שהקים מערך גיוס של עובדים פיקטיביים בקרב המגזר החרדי, להם הונפקו תלושי שכר על-פי דרישתם. חשוד נוסף הוא יעקב גוטפריינד, בן 49 מבני ברק, החשוד כי עיסוקו האמתי הוא פריטת שיקים בהיקפים ניכרים, פעילות אשר לא דווחה כלל לרשות המסים.

 

05.06.13

נענע10

רב בשם יעקב וימר הורשע ע"י שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בביצוע עבירות מין קשות בילד בן 12 במשך שנתיים.

מעניין כיצד יגיבו על ידיעה זו חברי קהילתו, כולל הורי הילד, ש"עשו להם אותו לרב"...

06.06.13

כלכליסט

דו"ח של משרד רואי חשבון חושף כי רשת החינוך של ש"ס הפעילה, ככול הנראה, בתי ספר ללא רישיון משרד החינוך, לעתים למרות צו סגירה; שלמה שכר לעובדים שאינם קיימים; העסיקה בני זוג, קרובי משפחה ומקורבים; הפעילה כיתות עם 10 תלמידים או פחות; משרדים ורכבים שעומדים ללא שימוש; ניסתה להעלים מידע ו"לטפל" בקבצים. משרד רואי החשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ ושות', הכין את הדו"ח לבקשת אגף החשב הכללי באוצר.

 

06.06.13

ynet

שוטרים שהגיעו למאה שערים על מנת לטפל באירוע, הותקפו ע"י עשרות חרדים שיידו אבנים על מכוניתם.

 

10.06.13

נענע10

חרדי המתגורר בירושלים, חשוד בביצוע מעשים מגונים בילדות בגילאי 6 עד 8. בחקירתו הכחיש עד כה את כל החשדות המיוחסים לו. הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט שלום בירושלים.

 

10.06.13

נענע10
ynet
וואלה!

גבר בן 43 מבית שאן תקף מינית שלושה נערים המשתייכים לקהילתו הדתית וביצע בהם עבירות מין קשות ביותר. הוא נהג לרכוש את אמון הנערים ע"י קניית מתנות.

 

12.06.13

נענע10
ynet

אב בן 48 מהעיר החרדית בית"ר עלית הואשם כי אנס את בתו כשהייתה בת 9 וביצע בה מעשי סדום ומעשים מגונים. הבת פחדה מאוד מאלימות אביה וחששה להתלונן. כדי להימנע ממעשי האונס התדירים, הייתה מנסה להעמיד פנים שהיא במחזור, אולם זה לא עצר את אביה.

 

20.06.13

כלכליסט
ynet
וואלה!
ynet
נענע10

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר חשוד בשורת עברות שהן: קבלת שוחד, גניבה בידי מורשה, מרמה והפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. המשטרה עצרה גם מקורבים לרב ובניהם, ושני ראשי עמותות גדולות שלפי החשד סייעו לרב הראשי בקבלת השוחד.

 

24.06.13

ynet

פרשת התעללות מינית חמורה נחשפה בישיבה שהיא גם פנימייה במגדל העמק. שני חרדים התעללו מינית בילד בן 12 שעבר התעללות פיזית בביתו ולכן הגיע לפנימייה. אחד החרדים הואשם בעברת מין והיה אמור להיות במעצר בית במגדל העמק אך העביר את זמנו בפנימייה החרדית, ללא ידיעת הרשויות.

מזעזע. לצורך שהייה כזו בישיבות משחררים את הבחורים הדתיים משירות צבאי!

25.06.13

nrg

פעוטה כבת שנתיים וחצי בלבד ממשפחה חרדית בישוב ביתר עילית ייתכן ונאנסה. החשד עלה לאחר שהורי הפעוטה הביאו אותה לטיפול רפואי בקופת החולים בישוב. בתום בדיקות שונות שנערכו לה, עלה החשד בקרב הצוות הרפואי כי בת השנתיים עברה תקיפה מינית קשה. במשטרה ציינו עם זאת, שמהחקירה הראשונית, לאחר תשאול ההורים והקטינה, עולה כי הפעוטה נחבלה כתוצאה מנפילה בגן משחקים.

למי שלא מכיר את הראש היהודי שממציא פטנטים, אז הנה פטנט הלכתי ישן נושן: "מוכת/בעולת עץ" (דעת אמת). ממש מזכיר את המקרה הנ"ל. מחריד!

26.06.13

nrg

מועצות דתיות רבות עושות שימוש במאגרי נתונים לא חוקיים לצורך קבלת פרטים על אזרחים ישראליים, במקום לקבל נתונים רשמיים ממשרד הפנים, כך חושד משרד הדתות. במועצות דתיות רבות מעדיפים לשלם דמי שימוש עבור המאגר הלא חוקי, להימנע מהגשת השאילתות ומהמתנה לנתונים, ובוחרים לערוך חיפוש במאגרים הבלתי חוקיים שעבורם נדרש תשלום שנתי.

מים גנובים ימתקו.

28.06.13

mako

גיא פלג מחדשות 2 מספר על רב מפורסם בירושלים שחשוד שירה בתלמידו. שמו של אותו רב מנחם אדרי. בכתבה מנחם עדרי מעיד על עצמו שהוא "מברך" ופתאום יש "ניסים ונפלאות" וגם מעיד על עצמו שהוא התרחק מפשיעה, אך ככול הנראה, דיבורים לחוד ומעשים לחוד. הרב הזה כעת חשוד שירה בתלמידו אליהו ליברטי, לאחר שפנה למשטרה וסיפר על פשעי אותו רב.

אין הנחתום מעיד על עיסתו וגם לא חסידיו השוטים.


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

21.05.13

נענע10

יושב ראש ש"ס, אריה דרעי, כתב על הרצח בבאר שבע, בו רוצח רצח ארבעה אנשים בסניף בנק הפועלים: "אין שום הצדקה חלילה למעשה נפשע כזה, אבל המקרה המזעזע הזה צריך להדליק אותות אזהרה חמורים. אני קורא שוב לממשלת ישראל לעשות חושבים בטרם יעבור התקציב האכזרי אשר עלול להכניס עוד אלפי משפחות חדשות למעגל העוני," כתב יושב ראש ש"ס.

חלילה! אין שום הצדקה לרצח אבל אם אפשר לגזור קופון פוליטי אז למה לא? ופרט לזאת - האין כאן בכל זאת רמז, ולא כל-כך דק, שיש נסיבות מקלות גם למקרי רצח כאלה?

06.06.13

וואלה!

רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון פסק כי "אסור לילדה מגיל שלוש הלבושה בגד ים להיכנס לבריכה עם גברים, שמא הם יבואו לידי הרהורי עבירה" והוסיף ש"לילדה עד גיל בת מצווה, כלומר גיל 12, מותר להיכנס למים עם גברים, אך עליה לעשות זאת כשהיא לבושה בחולצה ובמכנסיים."

מפייסבוק, ללא מילים.

19.06.13

mako
הארץ

במגזר החרדי לא מוכנים לקבל הדרכה בספרי לימוד ייעודיים עבור התגוננות במצבי חירום מפיקוד העורף, אלא אם כן יסולקו תמונות ותכנים שאינם "צנועים". בין התכנים הלא "צנועים" ניתן למצוא איור של ילדה מתקלחת, איור של נער ונערה הולכים מחובקים ואיור של רגל של גבר. בנוסף, הציבור החרדי מערים קשיים אם חייל חרדי מפיקוד העורף בא ללמד את התכנים הללו.

יאללה, שמי שחושב שאיור של ילדה הוא פסול שילך לקרוא תהילים.

20.06.13

nrg
הארץ

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) הציע הצעת חוק שקובעת עונש של עשר שנות מאסר למי שיפעל להחרים את הציבור החרדי. לפי הצעת החוק "להדרה זו אין מקום בחברה פלורליסטית מתוקנת ומתחשבת, היודעת להוקיר ולכבד את הזולת באשר הוא, חרף השונות בה."

אין בעיה אם במקביל תתקבל הצעת חוק של 50 שנות מאסר לכל חרדי הקורא להחרמת עסק פרטי או גוף ציבורי, לכל חרדי המדיר נשים באוטובוס ולחרדים המחרימים ילדות בבתי ספר על רקע עדתי. עקרון ההדדיות, מילה שלא קיימת בלקסיקון החרדי. ממש משעמם לליצמן בכנסת.

30.06.13

ynet

תינוק בן שמונה ימים בירושלים שדימם לאחר שעבר ברית מילה ובמשך שעה וחצי לא הפסיק לדמם מאיבר מינו. התינוק טופל ע"י בית החולים שערי צדק ומצבו הוגדר יציב.

 


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.05.13

ynet

פעוט בן השנתיים נהרג בנפילה ממרפסת בית משפחתו במודיעין עילית. דודו של התינוק אמר: 'אנחנו אנשים מאמינים, הקב"ה נתן והקב"ה לקח, אבל אנחנו בטראומה. אנחנו לא מעכלים.' מנחם קולידצקי, עיתונאי חרדי תושב העיר, סיפר: "בני המשפחה והשכנים שהגיעו למקום קראו פרקי תהלים. זה היה מצמרר. כולם קיוו לנס."

המשטרה חוקרת חשד לרשלנות (mako).

02.05.13

mako

עשרה מקרים שבהם אנשים ניצלו ממוות בצורה מופלאה. בין המקרים ניתן למצוא גבר שנרפא מאיידס ומסרטן, ילד שניצח את החיידק הטורף, נערה ששרדה התרסקות מטוס באוקיינוס ועוד.

מעניין, כמה מהם יהודים "שומרי תורה ומצוות"? כנראה אף לא אחד.

10.05.13

ynet

אישה חולצה בחיים לאחר ששהתה 10 ימים מתחת להריסות לאחר שמפעל טקסטיל קרס בבנגלדש. "מצבה מצוין ביחס לנסיבות," אמרו על הניצולה.

למי התפללה האישה בזמן ששהתה תחת ההריסות? בוודאי לא ליהוה! היא מעולם לא שמעה עליו.

28.05.13

נענע10

ילד בן שלוש טבע בברכת שחיה והיה מתחת למים כחמש דקות, פרק זמן שגורם לרוב לפגיעה קשה. ההורים ישבו ליד מיטת בנם וניסו לשוחח עמו. הוא פקח את עיניו והגיב. לדבריהם: "זה רגע הנס שהבנו שמוחו לא נפגע מאוד." האם הוסיפה: "צריך להשגיח, לא להשאיר את הילד דקה אחת, דקה אחת בלי השגחה."

אלוהים לא משגיח. את זה כבר הבנו.

30.05.13

וואלה!
mako
נענע10
nrg
ynet

תינוק בן שמונה ימים אושפז בבית החולים לאחר טקס חיתוך עורלתו מפני שאיבד את הכרתו. פרופ' אילן דלאל טוען כי לא ניתן להגיד אם נגרם לתינוק נזק, אך "ברית היא מהלך דרמטי מבחינה פיזית, שכרוך בכאב. במיוחד אם הוא ללא הרדמה. בהחלט יכול להיות שזה הטריגר לבעיה קיימת, אך לא כתוצאה מדימום" (וואלה!). בני משפחתו של התינוק מבקשים להתפלל לרפואתו של שמואל בן אורית.

עדכון: התינוק מת לאחר שבוע (נענע10).

11.06.13

נענע10

מריה שטיינמאר, אוסטרלית בת 22, ניצלה ממוות, כאשר המצנח שלה נפתח לכיוון הלא נכון בעת שקפצה מגג של מלון. במהלך הנפילה ארצה היא התנגשה בבניין, ולבסוף התרסקה על מרפסת בקומה העשירית. היא נפצעה באפה ונשרטה.

 

17.06.13

ynet

צעיר בריטי כבן 20 נפל מקומה מספר 15 לאחר שהשתכר, ניסה לטפס למרפסת שמעל דירתו ובאורח "נס" נפצע באופן לא קשה - יחסית.

 

21.06.13

נענע10

פעוטה בת שנתיים וחצי בשם קיקי מסין, שנפלה מחלון הקומה החמישית ונתפסה בידי פועלים שהצליחו לתפוס אותה. שניים מהמצילים נפצעו באירוע, אחד בצווארו והשני בידו. קיקי יצאה מהסיפור עם שריטות בלבד.

לא יאומן כי יצולם. קיקי לא תברך את ברכת הגומל.

22.06.13

ynet

כריסטינה טורה, מורה מברוקלין הצילה תינוק בן שנתיים שנפל ממדרגות חרום. בכתבה המצולמת נשמע הכומר של הקהילה של הורי התינוק מודה לאלוהים על שכריסטינה הייתה שם.

הכומר לא מציין את ההערה שאמונתו מחייבת אותו להאמין שאותו אלוהים גם גרם לתינוק ליפול. דו-פרצופיות.


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

14.05.13

ynet

רוב בתי הספר של רשת "מעיין החינוך התורני" של ש"ס מדורגים בעשירון התחתון של ציוני בחינת המיצ"ב. הרשת מקבלת מהמדינה מימון זהה לזה של מוסדות המדינה הרשמיים, ובשל כך בתי הספר שלה מחויבים ללמד את מקצועות הליבה באופן מלא. גורם מתוך רשת החינוך החרדית אומר 'הילדים, כמו גם המורים, לא לוקחים ברצינות את מבחני המיצ"ב, ובהתאם לכך התוצאות. המבחנים האלה לרוב לא מעניינים גם את ההורים.'

שימשיכו להילחם בלימודי הליבה! התוצאות תלכנה ותיעשינה גרועות יותר.


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

12.05.13

mako
וואלה!

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס אמר בטקס חנוכת מקווה מפואר בשכונת הר נוף בירושלים: "אנחנו נמצאים במצוקה קשה, אצלם אנחנו אזרחים סוג ד'. יהודי דתי לא יכול לחיות בלי מקווה, אז שלא יחיה! לא אכפת להם מהדברים הללו" ואף הוסיף הערה גזענית "אם מדובר בתקציב לספורט, להביא כמה כושים שישחקו כדורסל, יש כסף בשפע אין קיצוצים, אבל כשמדובר בתקציב לבתי כנסיות למקוואות טהרה אין שום דבר."

תמונתו של הרב הזה צריכה להופיע בהגדרה המילונית של הקוזק הנגזל. לאחר שהרב הזה אמר את מה שאמר, ראש עיריית ירושלים עלה לבמה וסיפר שהשנה הושקעו 87 מילוני ש"ח על מבני דת (פי שלוש משנה שעברה).

11.06.13

גלובס

נגיד בנק ישראל היוצא, סטנלי פישר, מזהיר מפני הריבוי הטבעי של אוכלוסיית החרדים והערבים: "יש לנו אתגר דמוגרפי: אם יימשכו שיעורי הצמיחה הנוכחיים, האוכלוסייה החילונית תהפוך למיעוט תוך מספר עשורים, ותהליך שבו אוכלוסייה שבה שיעור ההשתתפות בעבודה נמוך תהפוך לרוב האוכלוסייה לא יוכל להימשך תוך המשך הצמיחה של רמת החיים. לשמחתי אנו עדים כבר לשינויים בתחום זה."

 

28.06.13

וואלה!

67% מתקציב התמיכות של משרד הרווחה בשנת 2012 הגיע לישיבות ולמוסדות חרדיים. 100% מתקציב סעיף "תמיכה באחזקה שוטפת של תלמידים נזקקים בפנימיות" הלך למוסדות חרדיים. לטענת משרד הרווחה: "הכסף מגיע לתקנת התמיכה בילדים נזקקים בפנימיות. הוא מיועד לנושא זה ולא בהכרח לפנימיות של חרדים."

 


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.13

mako

הרב אליהו בקשי דורון קבע כי מותר לקבל תרומת איברים מנשא HIV. זאת בשל הסיבה כי "המחלה אינה בבחינת פיקוח נפש ואפשר לחיות עמה זמן ממושך. מותר וצריך לעשות את ההשתלה על מנת להציל חיים."

מנגד מפורסמים פסקי הלכה מפגרים ממש. למשל: לאדם דתי שזקוק לתרומת דם לא כדאי לקבל תרומה מאדם שלא שומר כשרות. הסיבה: הדם של אוכלי הטריפות "מטמטם". כך עולה מספר הלכה חדש בנושא תרומות דם" (mynet).

07.05.13

הארץ

הרב טאלי בריקס מבר אילן, מנהל החוויה הישראלית (תוכנית לימודים לבוגרי תיכונים מארצות הברית) הודה שהתקין מצלמות נסתרות במסדרון של מגורי הבנות, כנראה שלא בידיעתן. לפני מספר ימים התפטר מתפקידו, עקב תלונות של סטודנטיות. להגנתו אמר הרב, כי התקין את המצלמות כדי לצלם עובדי תחזוקה ואנשים זרים הנכנסים למקום.

אם הרב הזה לא התכוון לבצע עבירה, אז יכולה להישאל השאלה מדוע לא ליידע את הבנות המתגוררות במגורי הבנות, לפני התקנת המצלמות?


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

05.05.13

הארץ

כריס אממיה, ביולוג מאוניברסיטת וושינגטון בסיאטל וצוותו גילו בדג הסילוקאנת גנים אשר עשויים להפוך זימים לרגליים בתהליך ארוך של אבולוציה. כמו כן, התגלה רצף של גנים שיכולים להפוך זימים לגפיים. בניסוי שנערך גילו, כי עכברים שלהם הוכנסו הגנים הללו פיתחו גפיים.

מי פוחד מתורת האבולוציה?

29.05.13

ynet
הארץ
ynet

ה-בי-בי-סי מדווח כי חוקרים באוניברסיטת בולוניה שבאיטליה טוענים שבידיהם מגילת קלף התורה השלמה העתיקה ביותר שידוע על קיומה. התמיכה המדעית בטיעון זה נובעת הן מתיארוך של פחמן, הנוסח הוא נוסח בבלי וכן קיימים במגילה סימנים שנחשבים כיום לאסורים.

מאוד מעניין לקרוא.

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי