אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 124: יולי-אוגוסט 2012

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

תחקיר של ערוץ 10 מראה את השקרים של כל מיני חרדים אשר מקבלים פטור מהצבא אך בפועל הם עובדים.

בתי הספר החרדיים משתלטים על המקום ובתי הספר הממלכתיים נדחסים.

חנוך דאום מראה בתוכנית מחוברים שתמונתו הוסרה מתמונת המחזור כי הוא תמך באוננות בעוד שתמונת דתי, שהיה בכיתתו וניסה לרצוח בנות, לא הוסרה.

עקב פרשת חזון ישעיה, רשם העמותות מודה שחלק מהעמותות משמשות להלבנת הון.

שופט בית המשפט העליון, ניל הנדל, טוען שיש לקדם את המשפט העברי.

הדר גלרון: ט"ו באב: חג האהבה? נסו חג האונס.

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אורה, אורן, אייל, גידי, דן, דני, דניאל, יובל, יוסף, מוטי, מיכאל, ניצן, עירון, רון, רוני, רונן, רותם, שי, תומר ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.08.12

נענע10

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בבקשה להורות באופן מידי לקבור את הגופות המוצגות בתערוכת גוף האדם בתל-אביב. ולסגור אותה. מארגני התערוכה אומרים שהם קיבלו את כל האישורים הנדרשים ומדובר בכפיה דתית.

ליצמן, ראה אילו דברים מוצגים במוזיאון ישראל (קישור) - אולי בא לך לסגור גם אותו?


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות - מצוקת הדיור

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.08.12

דה-מרקר

כ-20 מתושבי היישוב חריש בוואדי ערה הקימו את "מאחז חריש החופשית" בפעם השנייה. הם מתנגדים למחירים הנמוכים אותם עומדים לשלם חרדים, בעוד שהחילונים מודרים מקנית דירה עקב השינוי באורחות החיים. לטענת התושבים, בחודשים האחרונים נרשמו באגודת "חריש הירוקה" שהקימו למעלה מ-1,000 זוגות חילוניים המעוניינים להקים את ביתם במקום, ואשר זכאים לתנאים דומים ברכישה. אורי אופיר, תושב קיבוץ מצר, חבר לתושבי היישוב בהקמת המאחז ואמר: "לא ייתכן שבזמן שבכל הארץ זוגות צעירים קורסים תחת נטל הדיור, בחריש מתכוונת המדינה לחלק קרקעות בחינם לעסקנים חרדיים, תחת קרטל של רבנים שמפעיל לחץ על המדינה ועל הקבלנים הנערכים למכרזים. בית המשפט הכריע שכל מכרז בחריש צריך להיות שוויוני לטובת כלל הציבור. עלינו לשטח כדי להזכיר לאריאל אטיאס ולאלי ישי שהם השרים של כלל הציבור ולא רק שרים לענייני חרדים."

 

16.08.12

כלכליסט

חברת אשדר תבנה למגזר החרדי בביתר עילית 72 יחידות דיור, כאשר המחיר המקסימלי למטר מרובע יעמוד על פחות מ-5000 ש"ח.

במילים פשוטות, דירה סבירה תעלה רבע מיליון ש"ח. חילוניים לא יצליחו לקנות במחיר אטרקטיבי כזה דירה לעולם.


גיוס חרדים לצה"ל

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.07.12

נענע10
הארץ

ראש הממשלה נתניהו אמר בשיחות סגורות: "במדינת היהודים לא יגבילו מכסה ללומדי תורה. במדינת היהודים לא ייכנס אדם לכלא בשל לימוד תורה." אליו מצטרף השר משה יעלון, שאמר דברים דומים והוא מסרב לקבוע מכסה כזאת ומציב יעדים לגיוס. בעוד שפלסנר דורש סנקציות פליליות על חרדים שלא יתייצבו לשרת, יעלון דורש שלא יהיה מצב שבו חובש כיפה ייכנס לכלא רק משום שהוא דתי.

סרטון קצר שמראה בזעיר אנפין מה לומדים שם ב"תורה" (YouTube) וגם כמובן נזכיר את החוזה עם הסטרא אחרא. לא רק שמי שלומד תורה צריך להתגייס, אלא יש לכלוא חלק מהם שמאמינים בדברים הללו.

08.07.12

ynet
nrg

הרב עובדיה יוסף מבקש לבטל את חופשת בין הזמנים לאברכים לאור "גזרות הגיוס": אני מבקש שראשי הישיבות ידאגו שהשנה לא יהיה חופש. יש ללמוד תורה ולהתחזק בתורה, אנחנו עכשיו נמצאים בצרה גדולה. יש שחושבים למעט את כבוד התורה, למעט את לימוד התורה, למעט לומדי התורה, למעט את עמלי התורה לצערנו הרב - והרי ישראל לא קיימים, אלא בזכות התורה."

הרב עובדיה לא יכול ללמוד תורה כאשר כואב לו הגב. מסכן. אל תבכה כבוד הרב.

08.07.12

ynet

הפגנת "הפראיירים" כללה כ-35 אלף אנשים (גלי צה"ל) אולם בעיתונות החרדית דווח כי אנשים עברו שם במקרה ונתקעו בפקקים: "ההפגנה אמש הייתה דיאטטית למדי. 15 אלף איש זה בערך מספר האנשים שעוברים באופן אקראי בשלוש שעות ברחבת המוזיאון בתל אביב." 'יתד נאמן', ביטאון הפלג הליטאי ביהדות התורה, כינו את ההפגנה "הפגנת הסתה". 'המבשר' החסידי כינה את ההפגנה "הפגנת שנאה בתל אביב".

"האמת" היא נר לרגלי הכתבים החרדים הללו.

09.07.12

נענע10
הארץ

העיתונות מפשפשת בעבר ומוצאת שהוויכוח על גיוס מחרדים שמתנהל בימים אלה, התקיים גם בתחילת שנותיה של מדינת ישראל הצעירה. בן גוריון כתב "בארצות ניכר אין הגויים נזקקים למגני ישראל. פה כולנו יהודים, וביטחוננו תלוי רק בנו. זוהי קודם כל שאלה מוסרית גדולה אם ראוי הדבר, שבן אימא פלונית ייהרג להגנת המולדת, ובן אימא אלמונית יישב בחדרו ולומד בבטחה, כשרוב צעירי ישראל מחרפים נפשם למות."

בן גוריון התנגד נחרצות למתן פטור גורף לחרדים אבל אנו כבר מכירים את ההיסטוריה וטבעה של ההיסטוריה לחזור על עצמה.

11.07.12

הארץ

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, טוען כי רעידת האדמה שהייתה 570 ק"מ מצפון מערב לישראל, דרומית מערבית לרודוס נוצרה בגלל מחלוקת על גיוס החרדים" "חושבים שהם משתמטים, שינסו כל הגיבורים לשבת ללמוד שבוע אחד כל היום, ויראו מהו הקושי האמתי שיעמלו עמלה של תורה ויראו כמה אומץ ועוז רוח, כמה גבורת נפש צריך לזה."

כן, ללמוד שטות והבל במשך שבוע זה באמת קשה מנשוא. ההבל הזה גורם לאנשים להאמין שרעידות אדמה קורות עקב מעשים של בני אדם ולא ח"ו תהליכים גאולוגיים. צריך להיות נבל ברשות התורה כדי לנצל זאת.

12.07.12

ynet

במאמר המרכזי של העיתון "יום ליום" של ש"ס מאיימים בהחרפת הצעדים כנגד הכוונה לגייס חרדים, בהם ירידה מהארץ, מרד מסים, שביתה איטלקית ואף תביעה נגד מדינת ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג.

נראה שהחרדים הפסיקו "ללמוד תורה" והם מתעסקים כל היום בגיוס העתידי שלהם.

15.07.12

ynet

בשיעורו השבועי התייחס הרב עובדיה יוסף לכוונה לגייס חרדים כאל גזירות וכינה את הקוראים לגיוס חרדים: "רשעים" והוסיף "עינם צרה בנו, אין להם אמונה אלה. הם כופרים."

יש לכופרים המון אמונה, אבל לא אמונה בהבל, קשקוש ורעות רוח.

16.07.12

nrg
נענע10
וואלה!

כ-5,000 חרדים וביניהם ילדים עם אזיקים, הפגינו בכיכר השבת בירושלים נגד היוזמות לגיוס חרדים לצה"ל. הילדים נשאו שלטים: "הצילו אותי, שלא אפול לכשאגדל, לציפורני שמד השירות הצבאי הלאומי והאזרחי." בשלטים אחרים נכתב: "מעולם לא לקחנו מכם תקציבים ולכן אנחנו לא נתונים לחסדיכם - לא מדבשך ולא מעוקצך."

"מעולם לא לקחנו מכם תקציבים"? האומנם? עבור מה הוקם משרד הדתות? וראו מה עושים במשרד השיכון.

22.07.12

ynet

בנימין נתניהו מנסה לקבור את ועדת פלסנר ולהחליפה ב"מתווה יעלון" אשר מסרסת את הדברים שפלסנר קבע ודוחה את הקץ.

 

25.07.12

mako
נענע10

היקף גיוס לוחמים חרדים לצה"ל הגיע למספר שיא במחזור האחרון: מדובר ב-200 חרדים שיצטרפו לגדוד "נצח יהודה".

משרד הביטחון חושף את השקר ומספר ש-17% מה"חרדים" הם דתיים-לאומיים (הארץ) ובכלל, 200 חרדים? זו טיפה בים. ממה מתלהבים?

25.07.12

נענע10
ynet
נענע10

שערורייה ידועה: תחקיר ערוץ 10 מראה כי חרדים שרשומים כ"בני ישיבה" מחפשים עבודה ומבקשים לעבוד ב"שחור" כדי שלא יגויסו לצבא. התחקיר חושף שלל תרמיות ושקרים של "בחורי ישיבה" שמקבלים כסף מהמדינה בגלל זה, אבל בפועל יכולים לעבוד בכל שעות היממה. עוד נחשף, שיש לישיבות אינטרס שבחורי הישיבה יישארו ברישומיהם כי הישיבה מקבלת כסף על כל ראש (לא משנה אם נמצא, משנה אם רשום).

 

01.08.12

גלי צה"ל

בני ברק גועשת ורועשת לאור חוק טל שפג תוקפו. רבנים שם קוראים לבחורי ישיבה לא התגייס ומשפיעים על הילדים.

 

14.08.12

כלכליסט
הארץ
ynet

שורה של ארגונים עתרו לבג"ץ במטרה להפסיק את ההקצבות ל-54 אלף תלמידי ישיבות ואברכים. עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, ישראל חופשית, הפורום לשוויון בנטל וח"כ לשעבר רוני בריזון טוענים כי התלמידים איבדו את מעמד דחיית השירות בשל פקיעת החוק ודורשים להוציא צו ביניים שימנע המשך העברת הכספים.

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.07.12

וואלה!

החזרה בתשובה בצבא: פעיל ש"ס מטבריה, שמעון כהן, מתכנן להעביר סדנאות לבחורי ישיבה שעתידים להתגייס לאחר שחוק טל פג, ולנצל את הימצאותם בצבא כדי לתחרד חיילים חילוניים.

וזה יצטרף ל"לוחמי חב"ד" אשר אורבים לחיילים בשערי הבסיס או נכנסים אל תוככי הבסיס עצמו וכן כל מיני רבנים אשר מרצים לחיילים גם אם הם קוראים לסרב פקודה (ynet).

19.07.12

ynet

חרדים מחסידות ויז'ניץ' אוסרים מכירת דירות לחרדים אחרים, כי במקור השכונה "יועדה" להם. מי שיקנה דירה מבלי לעבור ב"ועדת קבלה" לא יקבל שירותים תורניים.

חילוניים, אם חרדים עושים זאת לחרדים, מותר גם לכם לעשות זאת לחרדים.

26.07.12

mynet

תושבי גבעת המבתר בירושלים מצטרפים לחבריהם ברמת אשכול והגבעה הצרפתית והקימו בשבועות האחרונים סיירת של תושבים, שתפקידה לזהות מוסדות חרדיים לא חוקיים. אחד התושבים הלין: "נראה שכל מי שרוצה לפתוח מוסד חרדי זוכה להעלמת עין מצד העירייה. זה פוגע בשכונה, שהולכת ומתחרדת. אנחנו רוצים להמשיך להתגורר בשכונה ולא נוותר עליה. הבעיה היא שאנחנו לא זוכים לשיתוף פעולה מהעירייה."

 

07.08.12

ynet
וואלה!

המגזין האמריקאי היוקרתי "טיים" פרסם כתבה על המתח השורר בין חילוניים לחרדים בירושלים עם כותרת "הקרב על ירושלים - כיצד הפכה עיר הקודש לקו העימות במאבק על זהותה של המדינה היהודית". קארל ויק, ראש נציגות העיתון בירושלים סיכם את הכתבה: "היהודים האורתודוקסים, שאורח חייהם המסוגר ייתכן ומבוסס על חשש מהעולם הבא, נהנים מסובסידיות בטיפול בילד, חינוך ודיור. עוצמת הקהילה גוברת כשמספר חבריה עולה. אילו לא תרוסן, היא תשנה באופן יסודי את זהותה של ישראל."

 

26.08.12

נענע10

חרדים השתלטו על בית ספר ממלכתי בירושלים וכתוצאה מכך התלמידים יאלצו להידחק בצפיפות איומה בכיתות. העירייה שלחה מכתב ובו היא דורשת את סילוקם של החרדים אך הם בשלהם. לאה קורצוויל, יושבת ראש ועד הורים של בית ספר גוננים: "באו ולקחו לי את המבנה שהובטח לי. בפועל נכנסו לפה מוסדות חרדים שמעולם לא היו פה."

שיטת מצליח מצליחה לחרדים מול הרפיסות של החילונים.

28.08.12

נענע10
דה-מרקר

השר אריאל אטיאס הצהיר (ynet) כי העיר חריש תהיה "פתוחה לכולם", אך מילים לחוד ומעשים לחוד. התוכנית עיר מותאמת למגזר החרדי ובמצגת שפרסם משרד הבינוי בנושא בניית העיר נכתב בבירור: "חריש - עיר חרדית חדשה".

קראו את מאמר הדעה של חמי בר-אור: "האגדה על העסקנים החרדים" בהארץ.


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

05.07.12

ynet

נילי פיליפ מבית שמש הגישה תלונה במשטרה לאחר שראתה כי שלט חדש הוצב בבית שמש הקורא להדיר נשים ממרחב ציבורי: "בבוקר הגעתי לרחוב הזה וראיתי את השלט. הוא דומה לזה שהיה שם בעבר ושבעקבותיו נוהל המאבק." היא הוסיפה כי בקרבת מקום חוותה בעבר אלימות פיזית מחרדי שזרק עליה אבן ופגע בראשה וגם סבלה מאלימות מילולית.

 

11.07.12

ynet

אריאלה מרסדן, תלמידת תיכון בת 15, התבקשה על-ידי נהג אוטובוס שמפעילה חברת "סופרבוס" לעבור לשבת בחלקו האחורי. היא תבעה את עלבונה בבית משפט לתביעות קטנות בבית שמש ונפסקו לה 13 אלף ש"ח.

זוהי כנראה הדרך היחידה בעזרתה אפשר להפעיל חוקים ולאוכפם על האוכלוסייה החרדית הקיצונית.

11.07.12

הארץ

המדינה השיבה לבג"ץ בעקבות עתירה שהוגשה על ידי תנועת "ירושלמים" לפני תשעה חודשים, ופסקה שהיא מתנגדת להדרת נשים על שלטי פרסום של האוטובוסים. הבג"ץ הוגש בעקבות סירובם של חברת הפרסום כנען ואגד לפרסם קמפיין של התנועה בבירה במחאה על תופעת הדרת הנשים.

יופי! כעת רק נותר העניין הפעוט לכלוא לתקופה ממושכת את אלה שמשחיתים את הרכוש והפרסומות בדבר פרסום נשים.

12.07.12

ynet
וואלה!

החנות האורתופדית בבית החולים שערי צדק הסתירה ע"י מדבקות לבנות מוצרים שבהן צולמה אישה על עטיפת המוצר. בבית החולים מאשימים את הספק מבית"ר עילית ששם את המדבקות.

 

12.07.12

nrg

השר דניאל הרשקוביץ (הבית היהודי) מתנגד לגיוס חיילות, גם חילוניות, כי "ההלכה אומרת שלא נכון שבנות ישרתו בצבא."

דניאל הרשקוביץ שכח שההלכה גם אוסרת על נשים להסתובב בחוצות: הרמב"ם, ספר נשים - הלכות אישות - פרק יג: ...גנאי הוא לאישה שתהא יוצאה תמיד, פעם בחוץ פעם ברחובות; ויש לבעל למנוע אשתו מזה, ולא יניחה לצאת אלא כמו פעם אחת בחודש או פעמיים בחודש, כפי הצורך...

30.07.12

ynet

דמויות של אישה וילדה הוסתרו בכוונה תחילה מאריזתה של מברשת שיניים אורל-בי (Oral B) קלאסיק. לקוחה בשם מור עלתה על המעשה ופנתה לסופר פארם. לפי התשובה שקיבלה מסתבר שזה מוצר שהיה אמור להיות משווק לחרדים והגיע לסניף בתל-אביב. "פרוקטר אנד גמבל מדירה נשים במדינת ישראל?" היא שואלת ולא מסירה אחריות מסופר פארם.

נראה איזו מהומה תקום אם הנשים תכרזנה על חרם נגד החברה המדירה אותן!!!

30.07.12

ynet

הרב שמואל אליהו קורא לנשים שלא להתגייס למשטרה, בעקבות פרשת האונס שבו הואשם ניצב ניסו שחם: "בנות, אל תעשו שירות לאומי במשטרה. אל תכנסו למערכת שמזלזלת בנשים. אל תכנסו למערכת שלא מקשיבה לכן. אל תכנסו למערכת שמקדמת מנצלי נשים. אל תכנסו למערכת שבשבילה אישה היא חפץ מזולזל. שימרו על כבודכן!"

ההלכה משווה את האישה לאיבר מין, האישה היא כלי להולדת ילדים ושרות בעלה. לאישה אין זכות לשאת חפצים אלא אם כן יש לה הוכחה שהן שלה. נשים ברחו כל עוד נפשכן מהדת!!! הרב שמואל אליהו צודק בקראו לכן לא להיכנס למערכת שאינה מקשיבה לכן ומנצלת אתכן!

30.07.12

הארץ

הארץ חושף: הרב צבי טאו, נשיא ישיבת הר המור מהציבור הציוני דתי, חיבר חוברת על מעמד האישה שבה הוא קובע כי "הבית הוא המקום של האישה ולא המרחב החברתי." עוד פוסק הרב בחוברת, כי פיתוח השכלה עמוקה אצל נשים "יפגע באיכות החיים של האומה". עוד הוא כותב: "הבית הוא המקום הטבעי להוציא לפועל את נטייתה המיוחדת של האישה. השטח הטבעי של רוב הנשים הוא הבית, ולא המרחב של הפעילות החברתית. בתוך הבית פנימה לא רוגשת סרת החיים הסובבת סביב חשבונות הרבים שביקשו להם בני האדם ולא שורה התחרות המאפיינת את חיי השוק. בתוך הבית פנימה יכולה האישה לחיות את חייה באמיתתם."

הרמב"ם, ספר נשים - הלכות אישות - פרק יג:
גנאי הוא לאישה שתהא יוצאה תמיד, פעם בחוץ פעם ברחובות; ויש לבעל למנוע אשתו מזה, ולא יניחה לצאת אלא כמו פעם אחת בחודש או פעמיים בחודש, כפי הצורך...

02.08.12

ynet

ראש העיר מודיעין עילית יעקב גוטרמן, הרב אברהם ויינברג ובכירים נוספים התחבאו בחדר צדדי במהלך טקס של חנוכת המטה המשטרתי החדש בעיר, כאשר שוטרות עלו לשיר גם במהלך ה"תקווה".

איזה סוג אנשים יכולים להתחרמן מנשים ששרות את ההמנון הלאומי? נזכיר כי המשך הפטור אוסר על הגבר לראות את האישה, אפילו את אצבעה קטנה שמשלה לאיבר מין נקבי.

05.08.12

ynet

גורמים קיצוניים ממשיכים לתלות שלטים הקוראים להדרת נשים מהמרחב הציבורי למרות הבטחות פוליטיקאים לשינוי המצב. העירייה טוענת כי ניסיונות להוריד את השלטים מסתיימים בתקיפה של אנשיה, והמשטרה אינה עוזרת להם להשליט סדר. המשטרה טוענת שאין זה תפקידה להוריד את השלטים, אלא רק לסייע לעירייה להורידם.

נו אז מה הבעיה? למעט החרדים הקיצוניים שממררים את החיים?

09.08.12

mako

דברה ריידר, יהודייה אמריקנית מפלורידה, מספרת כי בטיסת אל-על מארצות הברית לישראל, היא הועברה ממושבה כיוון שגברים חרדים לא רצו לשבת לצידה. היא תובעת 50 אלף ש"ח.

נשים ישראליות צריכות ללמוד מהאמריקאיות בעניין זה. רק כסף יכול למנוע את החוצפה!

26.08.12

הארץ

לאחר חשיפתו של כתב הארץ, עידו קינן, שחברת סלית הסירה את דמותה של האישה משקיות המלח, הרשת הגיבה בציניות לפרסום והצביעה על האבסורד שבמעשה. בין התגובות ניתן למצוא תמונה המראה מה חילוני רואה כאשר הוא מסתכל על שקית המלח ומה רואה חרדי.

הנה שלל תמונות מצחיקות על הנושא. חבל שעלינו לצחוק מדברים כל-כך עצובים!

27.08.12

וואלה!
ynet
וואלה!
דה-מרקר
הארץ
nrg

חברת אגד ביחד עם חברת הפרסום כנען החליטו שלא יוצגו בני אדם כלל על שלטי הפרסומות שעל האוטובוסים, לאחר שחברת כנען לא הסכימה לפרסם תמונות של נשים. זוהי תגובה להחלטת בית המשפט לפיה אסור להדיר נשים מפרסומות על אוטובוסים גם אם חרדים תוקפים את האוטובוסים הללו. דובר אגד, רון רטנר, אמר בתגובה: 'ירושלים היא עיר מעורבת שחיים בה בין השאר עשרות אלפי חרדים, שלצערי מקצתם קיצוניים ביותר, והם עשו שפטים באוטובוסים של אגד, רגמו אותם באבנים והשחיתו פרסומות... גיבשנו הסכם פשרה עם חברת הפרסום עד תום החוזה עמה בסוף 2013, שעומד בהחלטת בג"ץ,' נמסר.

במילים אחרות זוהי כניעה בוטה לטרור (דה-מרקר).

28.08.12

הארץ

תנועת "קולך - פורום נשים דתיות", הגישה בקשה לתביעה ייצוגית בסך 104 מיליון ש"ח נגד תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" כי, לטענתן, תחנת הרדיו החרדית מונעת מנשים להתראיין, וכי נשים המעוניינות לעלות לשידור מוזמנות לשלוח פקס.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.07.12

וואלה!

רב העיר צפת, שמואל אליהו, לא יעמוד לדין בשל חשד להתבטאויות המהוות הסתה לגזענות מאחר ולא היה ניתן להוכיח כי הדברים שיוחסו לרב, היו כפי שפורסמו בתקשורת.

מוזר, גם מחברי הספר המטורף "תורת המלך" העוסק בהלכות הריגת גוי בעתות שלום ומלחמה, לא הועמדו לדין מסיבה מאוד דומה: הקושי להוכיח שהספר פורסם דווקא "מתוך מטרה להסית לגזענות" וגם כי זהו חיבור הלכתי. קראו באתר "החברים של ג'ורג'": "רוצה רשיון להסית? חבוש כיפה".

08.07.12

הארץ

יצחק פרץ, ח"כ ושר מטעם מפלגת ש"ס בעבר המכהן כיום כרבה הראשי של רעננה, הגיב בארסיות כנגד משתתפי אירוע הגאווה ברעננה: "לא די שאינם מתביישים במעשיהם הפוגעים ביסודות המוסר האנושי," כתב פרץ במכתבו, "אלא עוד מתגאים בהם והופכים אותם לדגל המתנוסס בראש כל חוצות ובכך הם מרעילים את האווירה הציבורית ומשפיעים לרעה על הנוער היקר שלנו." ורמז להשוואה בינם לנרקומנים.

ועל כך נאמר "כשיש אלוהים מותר לשנוא הומואים וזרים" (הארץ). ה"מוסר האנושי" של הרב הזה הוא פשע כנגד האנושות (חוזה עם הסטרא אחרא).

16.07.12

ynet

חסידות "תולדות אברהם יצחק", אחד מפלגי "העדה החרדית" הפיצו חוברת תקנות בענייני טכנולוגיה וצניעות. בין התקנות ניתן למצוא כי לאישה אסור לצאת מהבית, היא חייבת לגלח את ראשה פעם בחודש, אסור לה ללכת בנעליים "מרעישות" והיא חייבת לכסות גם את עורפה ועוד ועוד.

שמענו את הבדיחה על החור בסדין. אולי שיוסיפו תקנה שבבגדי האישה יהיה חור באזורים המיועדים, ואז כבר לא צריך סדין.

02.08.12

nrg

בשעה שהקהילה ההומולסבית צועדת במצעד הגאווה בירושלים משה פייגלין פרסם בפייסבוק שלו אמרה כנגד הקהילה ההומו-לסבית. בין הדברים שרשם: "יתכבדו נא הצועדים - ויחזרו איש איש לארונו. שלא יתבכיינו, אף אחד לא מתערב להם שם בענייניהם. יואילו נא לוותר על ניסיונות ההשתלטות שלהם, וישאירו את רשות הרבים לאנשים נורמליים."

ואתה פייגלין? הסתכל במראה.

06.08.12

ynet

הרב חיים משה וייסברג, אחד המוהלים החרדים החשובים מכנה את אנשי איגוד רופאי הילדים בגנאי "אנטישמיים" לאחר שהם קראו להימנע ממציצת איבר המין של התינוק לאחר חיתוך "ברית המילה". המוהלים החרדיים מצפצפים על האזהרות הרפואיות וטוענים שהם ימשיכו למצוץ איבר מין של תינוק כי זהו המנהג.

במדינה מתוקנת, מי שמכנה רופאי ילדים במילה "אנטישמיים" צריך לתת את הדין אבל כמה חבל שאנו לא מדינה מתוקנת.

07.08.12

ynet
הארץ

חסידי ברסלב העבירו, בצעד חריג, עצמות של גופת רב ממקומה, כי לידו נקברו פרופסור ואשתו. חסידי ברסלב התמרמרו על כך שאביהם נטמן ליד אישה וליד מתים אחרים שיש "פקפוק" לגבי רמת שמירת המצוות שלהם ובני המשפחות של המתים באים כולם "בפריצות נוראה". לטענתם המת מצטער על כך שהוא קבור ליד כאלה ש"לא שומרים מצוות".

אראל סג"ל כתב מאמר דעה על הנושא (מעריב, 09.08.2012) בשם "על גופתו המתה" ושם הוא שואל: "למה מותר להוציא גופת יהודי מקברה בשל רמתם הרוחנית הנמוכה של שכינה אך אסור לגעת בקברי הפלישתים ליד בית החולים באשקלון?"


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.07.12

נענע10
ynet
nrg

שלושה גברים חרדים חשודים שאנסו צעירה גרושה שפנתה אליהם לעזרה, והם ניצלו את מצבה הכספי. השלושה, תושבי ירושלים, חשודים כי אנסו אותה וביצעו בה מעשים מגונים במספר הזדמנויות שונות. אחד משלושת החשודים עומד בראש מספר עמותות, מנהל ישיבות ותלמודי תורה. וחשוד אחר חשוד גם בביצוע מעשים מגונים במספר קטינים.

מקסים. מהיכן הם למדו את אופן ההתנהגות הזה?

03.07.12

נענע10
ynet

אלחנן אסתרוביץ', בן 31 מירושלים, הואשם שריסס כתובות נאצה ביד ושם, באנדרטת גבעת התחמושת ובאנדרטת הבקעה. הנאשם לא הביע כל חרטה ואף הצהיר כי הוא יפוצץ את הכנסת.

טאליבן יהודי.

05.07.12

וואלה!
ynet
ynet

עד המדינה בפרשת הולילנד סיפר כי ניתן ללופליאנסקי שוחד בסך 1.2 מיליון ש"ח ע"י העברתו ל"יד שרה", עמותה לזכר אמו של לופליאנסקי.

 

05.07.12

וואלה!

חרדי תושב ירושלים בן 47, גרוש ואב לבת, ייאסר למשך שבע שנים לאחר שהורשע בביצוע שורה של מעשי סדום ומעשים מגונים באחיותיו הקטנות במשך שנים מאז שהיו בנות ארבע. בנוסף, קבע בית המשפט כי הוא ישלם להן 60,000 ש"ח פיצויים. הוא התעלל מינית באחיותיו, אחת מגיל ארבע והשנייה בגיל 9.

שבע שנים לפדופיל שביצע גילוי עריות?

06.07.12

וואלה!

תביעה משפטית חושפת כי מוסד חרדי שילם לעובדיו במלגות, משכורת "שחורה" כדי לא לשלם מיסים והציג את עובדיו כאברכים.

 

06.07.12

הארץ

מנחם רוט עבר התעללות קשה מאביו החרדי ואח"כ חווה התעללות מינית מחרדי אחר. הוא החליט לעשות על כך סרט.

הגיע הזמן שמישהו יחשוף, סוף סוף, את ההתעללויות המיניות שסובלים ילדים בחברה החרדית. אולי זה יביא לכך שאחת ולתמיד יסתמו המלעיזים הללו את פיותיהם בהאשמת החברה החילונית בפריצות מינית!!!

17.07.12

ynet

צעיר חרדי בן 21, בשם ישי (ישראל) כהן, המשמש כתב ב"חדרי חרדים", החל לפרסם סדרת כתבות על פדופילים הפוגעים בילדים בשכונות חרדיות. הכתב מנסה לשבור את קשר השתיקה סביב תקיפות מיניות של ילדים חרדים, הנמצאות בקונצנזוס הדוק בלב המגזר והדבר מושתק בציבור החרדי.

 

24.07.12

וואלה!

חנוך דאום חושף סיפור ילדות בתכנית הטלוויזיה "מחוברים". לפי סיפורו, תמונתו נגזרה מתמונת המחזור, אך חרדי, בן מחזור שלו, שניסה לרצוח בנות ומרצה עונש של 15 שנים בכלא מצולם כאשר חיוך נסוך על פניו.

בתמונת המחזור תמונתו של ח.דאום חסרה בגין "חטאו"-אוננות...ירחם השם מי שישמע. תמונת חברו לכיתה, כשחיוך רחב נסוך על פניו, שמרצה 15 שנים על ניסיון לרצח אחרי שהניח פצצה בבי"ס לבנות נותרה על הלוח. המגזר הדתי-לאומי - בושה!

25.07.12

ynet

עשרה חרדים חשודים בהפרות סדר באתר ארכאולוגי ליד היישוב מסילת ציון שבאזור בית שמש. במשטרה אומרים כי הם הפריעו למהלך העבודות במקום ולכן עוכבו לחקירה.

 

27.07.12

nrg

חשוד בן 25 נעצר באשמה כי תקף מינית ילדים שהגיעו לשיעורי תורה בבית כנסת בדרום העיר. הילדים, גילאי 10 עד 13 סיפרו כי הותקפו מינית על ידי החשוד, שביצע בהם מעשים מגונים. לטענת הילדים, מרבית המעשים נעשו בבית הכנסת השכונתי לאחר שהגיעו למקום כדי לקבל שעורי תורה. החשוד עצמו מכחיש את החשדות נגדו.

אז מי כאן משקר???

29.07.12

נענע10
nrg

רב הואשם ביצוע מעשים מגונים בנער אותו לימד לבר המצווה וכן בביצוע מעשים מגונים בבנו הקטין במשך ארבע שנים. על פי האישום, הרב נהג לתקוף מינית בהזדמנויות רבות את בנו, מאז שהיה תלמיד בכיתה ו'. לפני התקיפה המינית היה הרב הזה נוהג לומר לבנו כי אלה "דברים של קבלה", הקשורים בחובות של אבא לבן שלו, וכי הוא עושה את זה לטובתו כדי לעזור לו בשמירת הברית.

כאן לא צריך אפילו ללמד את הילד "עשה לך רב!" כי הרב עשה אותו, ולו...

30.07.12

nrg

צעיר בן 20 מביתר עלית מואשם כי ביצע מעשים מגונים בילדות בנות 6 עד 10. על פי האישום, הוא תקף ילדות במהלך השנים 2009-2012, בערים בני-ברק ובית"ר עלית.

 

05.08.12

נענע10
nrg

רן לוי, תושב תל אביב בן 25 מואשם בגין ביצוע מעשים מגונים בקטינים. החשד הוא כי הוא ביצע שורה של מעשים מגונים בנערים שהשתתפו עמו בשיעורי תורה בבית כנסת בעיר. כתב האישום מייחס ללוי בסך הכל 8 מקרים של ביצוע מעשים מגונים בקטינים. במהלך חקירת המשטרה, הוא הודה בביצוע המעשים המיוחסים לו.

 

06.08.12

mynet

הפרופ' לפילוסופיה חיים מרנץ (71) הותקף ע"י חרדי לאחר שלא פינה את מקומו עבור חרדית הנשואה לרב בכיר.

והדרת פני זקן...

08.08.12

הארץ

רשם העמותות דורש להחמיר את הביקורת כלפי עמותות, כי רבות מהן משמשות לדבריו צינור להלבנת הון. את הצורך בהרחבת הסמכויות תולים ברשם בפרשת חזון ישעיה (בראש העמותה עומד הרב אברהם ישראל), שחשפה חשדות למכירת בשר במיליוני דולרים במקום להעבירו לניצולי שואה. עוד מוזכרים בכתבה: יעקב ברגר, מנכ"ל עמותת "וזאת הברכה לתורה וצדקה בירושלים" ועוזרו, יוסף צדוק, שנחשדו בהלבנת הון ודיווח כוזב למשרד החינוך וכן בעיות בעמותת 'צעירי חב"ד'.

 

13.08.12

הארץ

מחנך בתלמוד תורה בשומרון בשם גיל גורן אשם שאנס ילדים החל בשנת 1999. המידע הגיע למשטרה רק ב-2010 לאחר שאחד הקרבנות של האנס יצר קשר עם המשטרה. ממידע שהגיע ל"הארץ" מתברר, כי המשטרה יכלה להגיע למידע הרבה קודם לכן כי אשתו של האנס ביקשה להתגרש ממנו על רקע התקיפה המינית, אך לא היא ולא הדיינים פנו למשטרה כפי שהחוק מחייב. עו"ד בתיה כהנא-דרור, מארגון "מבוי סתום" המסייע למסורבות גט אמרה, כי לדעתה "מידע כזה צריך להגיע. במידה והדיינים מסתירים מידע כזה הם עצמם חשופים לתביעה פלילית כמשתפי פעולה. המנטליות ממנה מגיעים רוב הדיינים היא, כי תופעות כאלו מטאטאים מתחת לשטיח והם יכולים להסתדר בתוך המשפחה או הקהילה או שהם רואים את עצמם כמוסמכים לטפל בכך."

 

15.08.12

mako
וואלה!

הורים בגן דתי בבאר-שבע טוענים שילד בן 4.5 ביצע מעשים מיניים בחבריו לגן הילדים. מראיון עם אחד ההורים עולה, שהילד התעלל לכאורה בילדות ואיים להוריד את הבגדים שעליהם.

ממי הוא למד דברים כאלה?

16.08.12

ynet

עיריית אשדוד אוסרת על גברים לעמוד ברצועת "ביטחון" של 200 מטרים מהחוף הדתי הסגור כי ישנם דתיים שנהגו להציץ בזמן שהחוף היה פתוח לנשים בלבד.

 

17.08.12

וואלה!

חרדי תושב בני ברק, אליהו אקוה, בן 29, נאשם כי סחט כסף מבן העדה החרדית באשדוד, לאחר שהחרדי מאשדוד ביקש ממנו לסדר לו פגישה מינית עם אישה מחוץ לנישואים. אקוה איים על החרדי מאשדוד כי הוא יעביר את המידע שיש לו עליו למשמרות הצניעות ולמשפחתו של החרדי האשדודי.

מי אמר שגבר חרדי אינו רשאי לבגוד באשתו עם אישה אחרת??? והרי כל שעליו לעשות זה ללבוש שחורים וללכת לעיר אחרת!!! וזה מה שהוא עשה! אז ממה הוא פוחד?

28.08.12

nrg

המורה לתנ"ך בתיכון הימלפרב צולם כאשר הוא משחית רכוש, לכאורה, אשר שייך לקשישה בת 75. הוא תועד שובר את עציציה, ואשתו שפכה, לכאורה, אקונומיקה על בנה ועל אחד מחתוליה של השכנה.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

04.07.12

nrg

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, בשיתוף עם ועדת רבנים מהרבנות הראשית, מקדמים יוזמה למתן "כוכבי כשרות" לבתי המלון בישראל. לפי היוזמה, ככול שהמלון נכנע לתכתיבים אורתודוקסיים, הוא יקבל עוד "כוכבי כשרות". למשל, מלון שיעסיק עובדים לא יהודיים במטבח יאבד 2 כוכבים ומלון שישמור על חוקי ההלכה ויקנה בשר מאטליזים חרדיים יקבל 5 כוכבים.

אתר חופש מציע שמלון יקבל ששה כוכבים אם הוא יעיף את אורחיו לבתיהם לפני שבת ולא יקבל כל מיני נוצרים ושאר עובדי אלילים. קראו את דבר של זוהר ישראל בנושא (mako): "כה זה בישראל - ההתחשבות באחר היא חד צדדית. החילונים חייבים להתחשב ברגשות הדתיים, אבל חלילה שאלה יעשו חצי צעד לכיוון השני. העובדה היא, שהחילונים יכולים להמשיך ולספוג. הם יותר פלורליסטים וסובלניים, ונאמנים ככל האפשר למוטו "חיה ותן לחיות". אצל הדתיים זה: חיה כמו שאנחנו רוצים, ואז אולי ניתן לך לחיות."

13.07.12

הארץ
ynet

"ועד רבני אירופה", ארגון בינלאומי בו חברים 400 רבנים אורתודוכסים מכנים את איסור המילה בתינוקות עקב מילה של מוסלמי שגרמה לנזק: "ההתקפה הגרועה ביותר על החיים היהודים מאז השואה".

לצערנו ממשלת גרמניה משחקת לידיהם (הארץ) מבלי לשים לב שאם אדם רוצה לקיים פולחן דתי - שיקיים אותו על עצמו ולא על אחר.

16.07.12

mako

אב בית הדין הרבני בירושלים, הרב אליהו אברז'ל "פסק" כי גבר שאשתו עקרה או כזו שלא רוצה ללדת ילדים יכול לקחת פילגש והיא תגור עם הבעל ואשתו.

פילגש? מילה מכובסת לביגמיה או פוליגמיה שאסורה על פי חוק אבל, במחשבה שנייה, את מי זה מעניין? הרב הזה אינו פוסק הלכה אלא ממחזר הלכה. ריבוי נשים מעוגן בהלכה.בימים עברו לא ידעו שגם גברים יכולים להיות עקרים. היום כבר יודעים זאת. אז מה תהיה דעת ההלכה לגבי גבר עקר? האם אשתו תוכל לדרוש גט ממנו בשל כך? או לקחת לעצמה "פילגש ממין זכר" (הרי אין בעברית ביטוי כזה לגברים, כי מאהב זכר - הס מלהזכיר!!!) שיחיה בשלום ובשלווה עם האישה ובעלה העקר באותו בית???

16.07.12

וואלה!

מפלגת הליכוד מציעה כי בחורי ישיבה יאלצו לעבור בדיקה ביומטרית, כדי לפקח על הימצאותם בישיבה, כמו שעון נוכחות, ומכיוון שמדובר בטביעת אצבע, לא ניתן יהיה לזייף נוכחות. כך מאמינים בקדימה. כדי לאכוף את החוק, יתקשרו נציגי משרד החינוך לוודא שבחורי הישיבה נמצאים.

משרד החינוך: "הלו?, כאן משה זוכמיר?"
פלוני אלמוני מעבר לקו: "בוודאי, אני משה זוכמיר, אני ולא שרף, אני ולא מלאך."
משרד החינוך: "סבבה, המשך ללמוד תורה."
אם ה"שיחה" הזו נשמעת לכם מפגרת, אתם לא לבד. מי שרימה את המדינה ע"י התחזות, לא יהסס לעשות זאת דרך הטלפון. תזכורת: חשד: ישיבות זייפו תעודות זהות והונו במיליונים (
ynet) וגם אברך מביא אברך: רמאות בהסמכה לרבנות (ynet).

18.07.12

mako
mynet
News1

אדמו"ר בכיר באחת החסידויות הידועות והמוכרות בירושלים, נתפס על "חם" לפני כמה ימים בביתו ואתו אישה עירומה, כך לפי העיתון "ישראל היום". חסידיו של האדמו"ר ניסו להשתיק את הפרשה, אך פתק שהושאר ברכבו פוצץ את הפרשה וגרם לעזיבת חלק מחסידיו הקרובים. אחד המעורבים בפרשה סיפר: "הרב הזה נחשב בקרב מאמיניו למלאך, לא לבן אנוש - אדם שנמצא בעולמות העליונים. הידיעה שהוא כשל במקום הכי גרוע ממוטטת את הכל וגורמת לעזיבתו. מזה כבר אי אפשר להתאושש." לדברי גורם המעורב בפרשה, המידע הנוכחי הוא רק קצה הקרחון בפרשה המביכה, שפרטיה המלאים, ככל הנראה, יתגלו בימים הקרובים.

ממש טלנובלה. אנו כבר במתח לפרק הבא.

23.07.12

ynet

אבי כלה חשד שחתנו החדש מנהל רומן, ולכן שכר חוקרים פרטיים שגילו כי החתן מנהל רומן עם ראש הישיבה שלו. האב של הכלה נותר בדילמה כי בתו כבר ילדה ילד ואם היא תגורש, היא תתקשה למצוא שידוך.

 

26.07.12

הארץ

במחקר שנעשה בקרב נשים מוסלמיות הסיקו החוקרים כי תפילות הפחיתו ב-50% את הסיכון לאלצהיימר. הפרופ' רבקה אינזלברג, "תפילה היא מנהג שמושקעת בו חשיבה, והפעילות האינטלקטואלית בתפילה, מעבר לתוכן התפילות, עשויה להוות את הגורם המגן מפני אלצהיימר."

כנראה הפרופסורית הנכבדה מעולם לא ראתה כיצד מתפללים. קוראים בספר וממלמלים קשקושים אבל עם עובדות לא מתעסקים. יאללה יהודים, התחילו להתפלל כמו המוסלמיות!!! כי מי יודע אם זה עובד גם על תפילות של יהודיות? אז ליתר ביטחון...

29.07.12

nrg

החרדים בטבריה מתנגדים להתקנת שעוני מים דיגיטליים כי לטענתם הדבר "מחלל שבת".

אז שישאבו מים מהבאר הקרובה למקום מגוריהם, לפני השבת כמובן.

30.07.12

נענע10

ח"כ זבולון אורלב מהבית היהודי מבקש לחוקק חוק יסוד בית המקדש, לפיו יוקם בית המקדש השלישי, נשים יודרו ממנו, בעלי חיים יוקרבו בו, וכמובן החוק יסמיך את הממשלה לבצע את הפרויקט לגייס עבורו את התקציב.

יש אנשים שאין להם מה לאכול ועם הזבל הזה הוא מתעסק?

31.07.12

כלכליסט

בני הזוג אברהם וסינדי צימרינג משכונת רחביה בירושלים, רוצים לתבוע את בנק הפועלים בתביעה ייצוגית בגובה 18 מיליארד ש"ח, שהגישו נגד הבנק למחוזי בתל אביב כי הבנק גובה ריבית בניגוד להלכה.

 

01.08.12

ישראל היום

השופט אחיקם סטולר פסק, כי רופא התרשל בתפקידו לאחר שילד נפגע מהרפס במהלך מציצת ברית המילה ע"י המוהל שלו. נגיף ההרפס גרם לפגיעה מוחית בתינוק.

רק בישראל. לא ההורים ולא המוהל אשמים אלא הרופא. ולמען הסר ספק אין שום טיפול בהרפס, מי שנדבק - לא מבריא ממנו לעולם. הנגיף יכול להיות רדום אבל לעולם נשאר בגוף הנשא.

06.08.12

mynet

במאה שערים החרדית מוכרים משקפיים לגברים אשר מטשטשות את הראייה כדי שהגברים המרכיבים אותם לא יוכלו להסתכל על נשים "לא צנועות". הנשים הקיצוניות לובשות לבוש שמטשטש את מתאר גופן, ואף חובשות כובעים מחודדים כדי להסתיר את מיקום ראשן.

אם אלוהים היה קיים היינו חושבים שהוא כבר מרכיב משקפיים כאלה, אחרת איך אפשר להסביר את הטמטום? המוח המוסלמי ממציא ליהודים פטנטים: עיר לנשים בלבד (נענע10).

08.08.12

News1

ניל הנדל, שופט בית המשפט העליון, אמר ביום עיון של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין שיש לעשות יותר לקידום המשפט העברי. שופט בית משפט השלום בתל אביב, מנחם קליין, הילל את המשפט העברי ואמר "המסר המרכזי של המשפט העברי, אמר, הוא האובייקטיביות, החתירה לצדק וההכרה בכך שזהו המשפט של עם ישראל."

משפט עברי הוא כינוי מכובס להלכה.

14.08.12

דה-מרקר

אופטיקה הלפרין משווקת מסגרות למשקפיים במחיר 245 ש"ח לציבור החילוני וב-200 ש"ח לציבור החרדי.

על זה נאמר: "חמור - שיאכל קש!" כלומר - חילוני שקונה אצל אופטיקה הלפרין - שיאכל אותה!

27.08.12

ynet

קובי נחשוני מעלה טור לאור מותו של ניל ארמסטרונג, אשר היה האדם הראשון שצעד על הירח. בטור, מספר קובי על שאלה שנשלחה ע"י חסיד של הרבי מלובביץ'. החסיד שאל כיצד נברך את ברכת חידוש הלבנה אם כעת ברור לכל שאפשר לגעת בה וזאת בניגוד לברכה. בחסידות התחמקו מהשאלה.

 


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.07.12

וואלה!
ynet
nrg

ילד בן 11 מבני ברק שתה לשוכרה בבית כנסת בעירו וכתוצאה מכך הוא נפל ונחבל בראשו. הילד הובא בתחילה לקבלת טיפול במרפאה מקומית וחובשים של מד"א ממרחב ירקון פינו אותו כשהוא מחוסר הכרה ומונשם לבית החולים שניידר בפתח תקווה. מבית החולים נמסר כי מצבו התייצב.

 

06.07.12

nrg

מטוס אל על כמעט התרסק לאחר שאחד ממנועיו נפגע והטייס נאלץ להפסיק את פעולתו. אחד מהנוסעים הדתיים סיפר שנוסעת נזקקה לטיפול רפואי, היא קיבלה אותו מרופא והוסיף "זה נס גדול, זה גם השגחה פרטית."

האם ההשגחה הפרטית הזו נרדמה בשמירה כאשר המנוע נפגע? למאמין הדתי לא אכפת.

08.07.12

וואלה!

פעלולן הלך על חבל בגובה של 200 מטרים בעיר פינגז'יאנג שבסין ונפל ממנו לאחר שהלך עליו כחמישים דקות. הוא נמצא חבול אך בחיים, לאחר הנפילה האיומה הזו וטען כי נפל עקב תשישות ורוחות עזות.

 

13.07.12

ynet

וויליאם מרטין לה-פבר, בן 28 הוא צעיר בעל אוטיזם ששרד שלושה שבועות במדבר אסקלנטה המבודד שבדרום יוטה. נאמר כי האיש צעד כ-65 ק"מ במשך שלושה שבועות לפחות, לפני שנמצא. "זהו אחד השטחים הכי קשים ובלתי-סלחנים שאפשר למצוא עלי אדמות - צוקים משוננים, מדפי אבן, אבני חול, לענה וערער (סוגי צמחים)," אמרה דוברת משרד השריף, בקי ברונסון.

 

17.07.12

וואלה!

קיילה מקרי, ילדה בת שבע מרובע ברוקלין בניו יורק, הסובלת מאוטיזם נפלה מחלון ביתה בקומה הרביעית ועובר אורח תפס אותה הישר לידיו והציל את חייה.

 

19.07.12

mako

אחיו של דניאל פחימה, אלי, מבקש מעם ישראל להתפלל להחלמתו של אחיו לאחר שאחיו נפצע קשה בפיגוע הרצחני שהיה בבורגס, בולגריה. בפיגוע נרצחו 5 ישראלים ועשרות נפצעו, חלקם קשה.

מפייסבוק.

14.08.12

נענע10
וואלה!

ג'רמי פוליי ויורי קוזנצב השתתפו במרוץ "פייקס פיק" בקולורדו ובמהלכו מכוניתם נפלה לתהום והתהפכה. הנוסעים יצאו עם פגיעות קלות בלבד למרבה התדהמה.

 


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.07.12

נענע10

סגן שר החינוך מנחם מוזס ניהל שיחה סגורה עם מנהלי מוסדות חרדיים בעיר אלעד וסיפר להם שהחל מהשנה הקרובה 52% מהילדים בגני הילדים יהיו שייכם למגזר הדתי והחרדי. ההתפלגות בגני הילדים בשנת הלימודים הקרובה תהיה 32% למגזר החרדי, 20% לחינוך הממלכתי-דתי, ויחד הם יהיו 52% לעומת 48% בחינוך הממלכתי-חילוני. משמעות הדבר היא שיהיו יותר גני ילדים לציבור החרדי והדתי ובהתאמה יותר תקצוב של המגזרים האלה.

תחילת הסוף. האם בגני ילדים הולכים יחד בנים ובנות? כי אם לא - כדאי לקחת בחשבון שיש צורך במספר כפול של מבנים וכוחות הוראה בגנים כאלה בהשוואה לגנים "חילונים".

31.07.12

דה-מרקר

כ-30% מכלל התלמידים בחינוך היסודי בישראל למדו במוסדות חרדיים ורק 57% מהם נדרשו ללמוד את מקצועות הליבה בהיקף מלא.

 

09.08.12

ynet

מנתונים שהוצגו ע"י משרד החינוך עולה כי מחצית מבני ה-18 במדינה לא היו זכאים בשנה שעברה לתעודת בגרות. עוד עלה כי רק 8.8 אחוזים מתלמידי המגזר החרדי היו זכאים לבגרות ו-29.7 אחוז במגזר הבדואי.

המדינה מתקדמת יפה אל עבר מדינת עולם שלישי.

17.07.12

ynet

אלפי דירות, שנועדו לאוכלוסיות חלשות, הושכרו על־ידי הרשויות והחברות המשכנות (חברות בת של משרד השיכון) לישיבות, לעמותות, לבתי כנסת ועוד - אך לא למטרת אכלוס, כך עולה ממשרד מבקר המדינה.

יש נזקקים אבל הם נראה לא דתיים אז זה בסדר.

22.07.12

כלכליסט

אי תעסוקת חרדים גוררת קצבאות ילדים של מעל אלף ש"ח למשפחה חרדית עקב ריבוי הילודה במגזר זה, בעוד שמשפחה חילונית מקבלת כחצי מהסכום של משפחה חרדית.

 

22.07.12

כלכליסט

ההפסד למשק הנובע מההשתתפות הנמוכה של גברים חרדים בשוק העבודה מחושב על סמך התוצר הגולמי (תל"ג) שאוכלוסייה זו הייתה יכולה להפיק אך כלכליסט בדק ומצא עלויות נוספות למשק, ישירות ועקיפות, של תופעה זו. עלויות אלו כוללות את אובדן ההכנסות לביטוח הלאומי, הקצבאות המשולמות לאברכים וההנחות בארנונה ובמעונות יום הניתנות למשפחות חרדיות, בשל היותן מרובות ילדים ובעלות הכנסה נמוכה.

 

31.07.12

הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח למפלגת הבית היהודי לסבסד את החינוך הדתי-לאומי והשוואתו לחינוך הרגיל על חשבון המדינה. המשמעות היא שהמדינה תעניק על חשבונה כיתות מוקטנות ושעות נוספות וארוחת צהריים לחינוך הדתי בלבד. זאת למרות שהמדינה כבר מפלה לטובה בתקציבים את תלמידי החינוך הדתי.

 

18.08.12

ynet

שלומי צדקי, מנכ"ל עמותת "יש סיכוי" לשינוי שיטת הממשל, מספר על התמריצים שהמדינה מספקת לחרדים על מנת שלא ישתלם להם לצאת ולעבוד וכך מעודדת המדינה פרזיטיות ועוני מחפיר.

ניתן לשלוט ביתר קלות בהמון נבער ובור שמפחד מכל מיני אמונות תפלות, מאשר בציבור משכיל. אז למה צריכים לדאוג להשכלה לעם?


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

22.07.12

דה-מרקר

"ניו יורק טיימס" פרסם מאמר בו הוא מביע דאגה לדמוקרטיה בישראל. בין הסוגיות הקשות נמצאת סוגיית החרדים: "השינויים הדמוגרפיים בישראל מקשים על פשרות פוליטיות. מומחים אומרים שזרימת יהודים מברית המועצות לשעבר ושיעור הילודה הגבוה בקרב החרדים גורמים לכך שישראלים רבים חסרי אמון תרבותי בערכים הדמוקרטיים עליהם נוסדה המדינה."

 

22.07.12

וואלה!
נענע10

שני בתי חולים בשוויץ הודיעו על הפסקת המילה עקב פסיקת בית המשפט בגרמניה עד לבחינת הסוגיה - כך דיווחו כלי תקשורת מקומיים.

 

24.07.12

ynet

גם אוסטריה החליטה להפסיק את ניתוחי המילה לאחר שבית המשפט בגרמניה פסק כי ניתוח זה אינו חוקי, וזאת - לאחר שילד מוסלמי נפגע ממוהל מוסלמי עקב ניתוח כזה.

 

03.08.12

ynet

הדר גלרון מזדעזעת מהחג היהודי שנקרא "טו' באב" כי ציון החג הזה הוא ציון של אונס של נשים ע"י שבט בנימין: "ונחזור לסיפורנו. ט"ו באב הוא למעשה לא יום האהבה, אלא יום האונס, ולא נראה שיש סיבה לחגוג אותו עם לבבות משוקולד. אני עוד שומעת מבעד לזמן ולמקום את צרחותיהן הבלתי נענות של הנערות בכרמים."

 

14.08.12

nrg

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב פסקה כי עיריית רמת גן חרגה מסמכותה לאחר שזו התנתה את מתן רישיון העסק לחנות AM:PM בכך שהם לא יעבדו בשבת. השופטת פסקה, כי שיקולי העירייה היו פסולים ואף הטילה עליה עונש כספי כבד.

 


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

13.07.12

הארץ

לפרופסור מנחם כהן, מהמחלקה לתנ"ך באוניברסיטת בר אילן שוקד על תיקון שגיאות בתנ"ך בסדר גודל של עשרות רבות של טעויות, אולי מאות. לרוב אין מדובר בטעויות דרמטיות, היעדרה של יוד, ניקוד שגוי, הטעמה לא נכונה, ועוד.

כדאי לקרוא באתר דעת אמת על מיגוון נוסחאות התורה.

17.07.12

mako

'קשת' העלתה תמונה של חוזה המדינה לפייסבוק, וקיבלה תגובות קשות כנגד חוזה המדינה. ביניהן גם כאלה שהאשימו את הרצל באנטישמיות. הם פנו לד"ר מוטי פרידמן, המנהל לשעבר של מוזיאון הרצל, שמסר להם: "יש בין החרדים שהאמת אינה נר לרגליהם," מבהיר ד"ר פרידמן. "הם מוציאים דברים מהקשרם ומסלפים ללא בושה ובמצח נחושה את העובדות."

דבר חדש??? הרי הוא אבי אבות הציונות!.... וזו לכשעצמה כבר אנטישמיות בעיניהם!

10.08.12

הארץ

הנחתת כלי הרכב הרובוטי קיוריוסיטי (Curiosity) על מאדים הסתיימה בהצלחה. המשימה המרכזית של קיוריוסיטי היא לחפש שם אחר סימנים לאפשרות קיומם של חיים בעבר הרחוק של כוכב הלכת. כלי הרכב הרובוטי הוא למעשה מעבדה כימית המצוידת בעשרה מכשירי מדידה שיאפשרו לחקור את מרכיבי החומרים שעל פני כוכב הלכת, כולל קרקע, סלעים ואטמוספרה.

הפרויקט הצדדי של אלוהים?

28.08.12

ynet

מדענים מצאו באיטליה מספר חרקים בני 230 מיליון שנה, אשר השתמרו בתוך שרף. בין הממצאים היו שתי קרדיות (חרקים מיקרוסקופיים) וחלק של זבוב ועל פי המדענים הם עתיקים ב-100 מיליון שנה יותר מהשיא הקודם שנרשם לחרקים קדומים ומתוארכים לתקופת הטריאס.

אנו בטוחים כי יהוה שם אותם לפני 6000 שנה. קראו עוד במאמר של עזרא רזניק בחופש.

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי