אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 123: מאי-יוני 2012

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

כ-60% מיחידות הדיור בפרויקטים עתידיים יוקמו במתחמים חרדיים.

משרד השיכון משקיע עשרות מיליוני שקלים במבני דת למרות שזה אסור.

חבר המועצה החרדי יעקב הלפרין קרא פסוקי תנ"ך הקוראים לרצוח את קהילת הלהט"ב.

מוסדות חרדיים בירושלים ובביתר עלית, חשודים שהונו במיליוני שקלים את המדינה.

ונדליזם כנגד: כבשן נדיר בן 1,300 שנים בתל יבנה, פסיפס נדיר באתר העתיקות חמת טבריה, אתר חפירות ביהוד, וכנגד יד ושם.

מי משחית אתרי המורשת ברחבי הארץ?

הורים חילוניים שולחים את ילדיהם לגנים דתיים. התקבלו עדויות לאלימות וכן לשטיפת מוח דתית.

מיהם הרבנים העשירים בישראל?

חילוניים? החתונה שלכם לא שווה וגם לא רצויה.

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אורה, אורן, אייל, גידי, דן, דני, דניאל, יובל, יוסף, מוטי, מיכאל, ניצן, עירון, עמית, רון, רוני, רונן, רותם, שי, תומר ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

21.05.12

נענע10
וואלה!
News1

במהלך דיון להעלאת גיל הנישואים (במטרה למנוע נישואי בוסר, הארץ), אמר ח"כ ניסים זאב מש"ס כי הוא רוצה לחוקק חוק שיאסור על קיום יחסי מין מחוץ למסגרת הנישואים כי החוק נוגד את "דת משה וישראל".

הערות נשלחו למערכת ע"י גולשי פייסבוק. כמו כן, ההצעה של ח"כ זאב יצרה אירוע של הלצה בפייסבוק (nrg). קראו גם את הרמב"ם, הלכות אישות: האיש, מצווה על פרייה ורבייה; אבל לא האישה. ומאימתי יתחייב האיש במצווה זו, מבן שש עשרה שנה או מבן שבע עשרה שנה. וכיון שעברו עשרים שנה ולא נשא אישה - הרי זה עובר, ומבטל מצות עשה; ואם היה עוסק בתורה, וטרוד בה, והיה מתיירא מלישא אישה, כדי שלא יטרח במזונות וייבטל מן התורה - הרי זה מותר להתאחר: שהעוסק במצווה, פטור מן המצווה; וכל שכן, בתלמוד תורה.

22.05.12

כלכליסט
News1

חברת מקדונלד'ס מואשמת כי העסיקה קטינים ביום שבת כי מטרת החוק היא "לאפשר לבני הנוער לחוות את יום המנוחה באופן משמעותי".

להשתעמם בבית כי אין מה לעשות בשבת? זו התכלית המשמעותית? מקדונלד'ס שלא מפלה יהודים בעבודה בשבת החליטה להודיעה לנערים העובדים אצלה כי לא תוכל להעסיק אותם בשבת ולתת להם תשלום נדיב עבור כך, אך עם זאת הודיעה "מדובר בתקנה הנובעת מכפייה דתית ואנו ניאבק בה" (mako,‏ mako)

29.05.12

News1

שר התחבורה, ישראל כץ, מודה במכתב רשמי כי משרדו הורה לחברות התחבורה הציבורית לדלג על תחנות של חילוניים כאשר הקווים מיועדים לחרדים. חברות האוטובוסים פוסחות על התחנות כדי שלא יעלו אליהן נוסעים "בלתי רצויים" שעלולים לפגוע בהפרדה בין המינים.

נבל ברשות התורה.

29.05.12

נענע10

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט כי המדינה תתמוך כלכלית ברבנים רפורמים וקונסרבטיבים. שר הדתות, יעקב מרגי איים להתפטר מתפקידו אם יחויב לבצע את ההחלטה.

אל דאגה, מרגי לא יתפטר. השררה חשובה יותר מהעקרונות. בפועל המשרד יעביר את הכספים למשרד החינוך והוא יעביר את הכספים לרבנים הלא-אורתודוקסים (נענע10).

03.06.12

nrg

בעל עסק בעיר אשדוד נקנס בקנס כספי של 20 אלף ש"ח לאחר שבית המשפט קבע כי המוכר תקף מילולית בני זוג חרדים בשעה שביררו עם בעל העסק האם יוכל לספק להם בדחיפות ארון קודש. החרדים ביקשו ארון בדחיפות והציעו לשלם כסך עבור זה ובעל העסק אמר "אני לא זונה שלך ואותי לא תקנה בכסף, לא מעוניין למכור לך." השופט לקח בחשבון שהדברים נאמרו בפני זוג חרדי: "יודגש כי מדובר בתובעים שהם דתיים חרדים, והשימוש במילה 'זונה', כלפי אנשים אלה הינו חמור ובא כדי לפגוע פגיעה עמוקה ברגשותיהם."

האם המילה "זונה" לא מופיעה בתנ"ך הקדוש? היא מופיעה גם מופיעה: שופטים יא א: וְיִפְתָּח הַגִּלְעָדִי הָיָה גִּבּוֹר חַיִל וְהוּא בֶּן אִשָּׁה זוֹנָה וַיּוֹלֶד גִּלְעָד אֶת יִפְתָּח.

10.06.12

ynet
הארץ

קבוצת חרדים הפגינו בצורה אלימה כנגד תנועת רכבים שנוסעת בשבת. מולם עמדו פעילי ישראל חופשית והם טוענים כי הותקפו ע"י החרדים. חבר סניף ירושלים של תנועת "ישראל חופשית", אייל אקרמן סיפר שהחרדים עקבו אחר פעילי החופש, זרקו עליהם זבל, כינו אותם 'נאצים' ויידו בהם אבנים.

 

10.06.12

ynet

סניף "זול למהדרין" בשכונת רמת חן בנתניה דורש מנשים "לא צנועות" לכסות את עצמן בצעיפים "להשלמת קוד הלבוש הרצוי". איתן אלחדז תושב השכונה מספר על ניסיון השתלטות "בחמש השנים האחרונות התחילה בשכונה תופעה של התחרדות, בשל רב כריזמטי שהגיע לאזור. הוא החזיר לא מעט אנשים בתשובה. עכשיו יש בשכונה תושבים חרדים וישיבה, אבל עדיין מתגוררים בה לא מעט חילונים."

לא בחרדים האשם, אלא באותם אזרחים "חילונים" שאינם מגיבים על ניסיונות ההשתלטות החרדית על חייהם! כל עוד הם רוב בשכונה - עדיין ניתן להשפיע על ניסיונות אלה, אבל כשהם יהפכו למיעוט - לא יהיה מנוס, אלא להסתלק מהשכונה, אם בכוונתם לשמור על אורח חייהם החופשי...

11.06.12

mako

קבוצת חילוניים ביקשו לנפוש בשבת במעיין בעמק בית שאן - אבל שם אסרו עליהם להיכנס למקום בטענה לחילול שבת. הסיבה: המעיין נמצא בתוך הקיבוץ הדתי עין הנצי"ב, אף כי אינו שייך לקיבוץ. מקיבוץ עין הנצי"ב נמסר כי החילוניים פוגעים באווירת השבת ולכן הם אוסרים עליהם להיכנס.

המעיין לא שלכם, מי אתם בכלל?

17.06.12

הארץ

הורים חילוניים המאמצים ילדים לא יהודיים נדרשים להפוך את אורח חייהם לדתי אורתודוקסי כתנאי לגיור הילד. הגיור של הילד משמש מנוף להחזרה בתשובה של ההורים. עשרות הורים שביקשו לגייר פעוטות שאימצו, גילו כי הם נדרשים כדרישת-סף לשמור כשרות, לשמור שבת, לקיים בשביל הילד קשר עם בית כנסת ולהעניק לו חינוך דתי פורמלי. אלא שמה שנחשב לדרישה מינימלית מבחינה הלכתית, הוא למעשה ויתור על אורח החיים החילוני. ח"כ ניצן הורוביץ מבקש לבטל את הכפייה הנ"ל.

קראו את סיפורה של איילה (שם בדוי) שלא נכנעה לממסד האורתודוקסי ששואב את כוחות הרב מהחילונים הרופסים ואף מעלה סוגיה כואבת נוספת הדנה בהורים "מעורבים" (ynet). קראו עוד במאמר הדעות של עיתון הארץ.

23.06.12

ynet

כ-150 חרדים חסמו את רחוב הנביאים בירושלים, בהפגנה נגד חילול שבת. החרדים ירדו אל הכביש וירקו על המכוניות החולפות. חלקם התעמתו עם כוחות המשטרה ומג"ב, שניסו לשמור על הכביש פתוח לתנועה.

ובאותו הזמן, בהפגנה חברתית שלא אושרה ע"י המשטרה 85 איש נעצרו (ynet) וגם ככה זה נראה (הארץ). מישהו שם לב לעיוות?


מצוקת הדיור

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

04.06.12

גלובס

גלובס חושף שערורייה: יותר מ-60% מיחידות הדיור בפרויקטים עתידיים יוקמו במתחמים חרדיים או דתיים למרות שאחוז החרדים באוכלוסייה הוא כ-8 אחוז בלבד.

חילוניים, צאו לרחובות.


גיוס החרדים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

28.05.12

ynet

צה"ל משיב ליו"ר ש"ס השר אלי ישי, שטען באחרונה כי 'צה"ל בכלל לא רוצה לגייס את החרדים.' תת-אלוף גדי אגמון, ראש חטיבת התכנון מנהל כוח האדם באגף כוח אדם בצה"ל אמר, כי ישנו מחסור באלפי חיילים והאוכלוסייה החרדית יכולה לצמצם את פערי כוח האדם.

אלי ישי, דמגוג. כבר אמרנו?

05.06.12

הארץ

צה"ל מוכן להקים, במקרה הצורך, עוד שלושה גדודי נח"ל חרדי, לאחר ביטולו של חוק טל, כדי לשבצם ביחידות קרביות. עוד עולה, כי הצבא עשוי להפנות מתגייסים חרדים ליחידות מחוץ לשורותיו, ובעיקר לשירות כחיילים במשטרה ובשירות בתי הסוהר.

 

10.06.12

הארץ

אנשי אגף כוח האדם (אכ"א) במטכ"ל הציגו נתונים לפיהם צה"ל זקוק לתוספת מיידית של מאות חיילים למערכים הטכניים שלו, במיוחד בחיל האוויר. בצה"ל סבורים כי מתגייסים חרדים יכולים לסייע במילוי הפערים שנוצרו.

 

25.06.12

נענע10
וואלה!
ynet
mako
הארץ
News1

בתגובה לוועדת פלסנר לשוויון בנטל, שעתידה לגבש את החלופה לחוק טל, אלפי חרדים הפגינו בכיכר השבת תחת הכותרת "עצרת תפילה ותחנונים לביטול גזירת הגיוס הצבאי והאזרחי". במהלך ההפגנה קראו ילדים "כושי" לעבר לובש מדים ממוצא אתיופי, נוסף על הקריאות "נאצי" והיריקות, שהופנו אל לובשי המדים האחרים. אחד המפגינים קרא להכין את בתי הכלא עבור החרדים כי הם לא מתכוונים להתגייס.

 

25.06.12

ynet

יו"ר ש"ס, אלי ישי, מתנגד נחרצות לגיוס חרדים לצבא, והגדיר את המהלך לגיוס חרדים נוספים לצה"ל כ"ייהרג ובל יעבור". בנוסף, השווה שר הפנים את המהלך ל-"שפיכות דמים, גילוי עריות ועבודת אלילים".

ואצל החרדים יודעים הרבה בעיקר על השניים האחרונים...

27.06.12

nrg
nrg
mako
ynet

דיווחים סותרים בנוגע לסנקציות שיחולו על בחורי ישיבה שלא יתגייסו. לפי דיווח אחד, בחורי הישיבה שלא יתגייסו לא ייענשו אולם הישיבות של אותם הבחורים לא יקבלו תקצוב. מנגד, ח"כ יוחנן פלסנר, העומד בראש הועדה לקידום שוויון בנטל מציע ש"חרדי שלא יתגייס יהיה חשוף לסנקציות פליליות."

"מ'אמר' ועד 'עשה' מרחק של ת"ק על ת"ק פרסה"...


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.12

כלכליסט
News1

שופטת ביהמ"ש המחוזי בחיפה, יעל וילנר, דחתה את העתירות שהוגשו כנגד הישוב החרדי שעתיד לקום ליד חריש, כי לטענתה תכניות המתאר שונו וכעת הם פתוחים לכלל התושבים. העותרים הביעו חשש כי שינוי תוכנית הוא מן השפה ולחוץ ובבוא היום כל המקום ישווק לחרדים. השופטת טענה שכרגע זה לא רלוונטי.

האם השופטת קבעה אילו עונשים ינקטו כנגד מי שיפר את תוכנית המתאר? אם לא, חבל שכך, כי הרי אם המקום ישווק לחרדים הדבר יהיה בחזקת סוסים שברחו מהאורווה וניתן היה לעצור אותם, אך בגלל אפאטיות של שופטת זה לא קרה.

29.05.12

nrg

ועדה פנים מגזרית של הציבור החרדי מתכננן ניסיון השתלטות על שכונת הקטמונים בירושלים. אחד מאנשי הוועדה: "אני יכול להבטיח לך שלא יהיו מלחמות דת בשכונה. זה לא נכון לקרוא לקטמונים שכונה חילונית, כי אלה לא האנשים של קריית היובל. הם לא אנשים אינטליגנטים שיסחבו אותך למשפטים ולתביעות. אלה חבר'ה שהרבה מהם עבריינים לשעבר."

לא יהיו מלחמות כי התושבים סתומים ועבריינים? לרגע חשבנו שלא יהיו מלחמות, כי החרדים לא יתסיסו את המלחמה.

05.06.12

כלכליסט

יקי רייסנר, סמנכ"ל קבוצת צ. לנדאו, אמר בפאנל כללי המשחק בשוק הנדל"ן החרדי בוועדת התשתיות והנדל"ן של "כלכליסט": "או שימצאו לציבור החרדי פתרון או שהוא ייאלץ להשתלט על הערים החילוניות, לא מזדון אלא זו הדרך היחידה שלו להשיג דירה. היום אי אפשר להצביע על העיר הבאה שבה יתבסס הציבור החרדי. אף אחד לא נותן לו אלטרנטיבה אחרת. בסופו של דבר גם החילוני לא רוצה לגור בערים חרדיות."

גזרו ושמרו. החרדים כן משתלטים על אזורים חילוניים. מה הפיתרון? הפסקת קצבאות הילדים למשפחות עם המון ילדים.

14.06.12

גלי צה"ל

הרב רצון ערוסי, רבה של קריית אונו, חבר מועצת הרבנות הראשית ונציג הרבנות בוועדת ההיגוי של המרכז הלאומי להשתלות מציע, שבתי דין מיוחדים בבתי החולים הם שיקבעו האם ניתן לתרום את איבריו של אדם שמת מוות מוחי, ללא צורך בהסכמת המשפחה או בהסכמת הנפטר בעודו בחיים.

אולי ניתן את זכות ההחלטה לאנשי מקצוע כגון רופאים במקום לאנשים שמאמינים שלאישה יש שני מחזורי דם? אנו לא סומכים על החתול ששומר על השמנת. נמאס.

16.06.12

גלובס

חרדים אשכנזיים אינם מאפשרים ליותר משלושים אחוז חרדים ספרדיים לגור עמם באותו בניין. הדבר מתאפשר ע"י ועדות אכלוס אנונימיות, שלא ניתן לבקר אותן, ואת החלטותיהן ולא ניתן לפנות אליהן לערעור.

כל עוד החרדים הספרדים מרכינים ראש לחרדים האשכנזים ומתבטלים בפניהם - לא ישתנה המצב. ה"ספרדים" מעזים להתנגח רק עם אשכנזים "חילונים", כי לגביהם הם כבר למדו שאפשר לבוא בתביעות והחילונים הם הנכנעים בסופו של דבר. תמיד!

16.06.12

נענע10
ynet

עשרות חרדים הפגינו ברחוב הנביאים בירושלים, סמוך לשכונת מאה שערים, במחאה על פתיחתו של חניון קרתא בשבת, וניסו לחסום את הכביש, התעמתו עם שוטרים שמנעו זאת מהם, וגם צעקו לעברם "נאצים" ו"שאבעס". בשבוע שעבר עצרה המשטרה שלושה מפגינים חרדים.

 

17.06.12

ynet

חמישה מרבני בית שמש, בהם הרב יהושע אוזנברג והרב נתן קופשיץ, ממנהיגי הקנאים, הגיבו לפתיחת סניף "אושר עד" באזור חילוני והפיצו פשקוויל שאוסר קניית מוצרים בחנות עקב "פריצות". למרות זאת תושבים חרדים בעיר אמרו כי מדובר בשיא חדש של הקצנה שאינו משקף את "רצון העם" ורק פוגע באמון הציבור במנהיגיו הרבנים: "כולם ימשיכו לקנות שם."

אולי התושבים החרדיים מבינים שמדובר בכסף, כסף ועוד כסף.

26.06.12

הארץ

מד"א הקים ועדת רבנים שתנחה את פעולות ארגון ההצלה בנושאי צניעות, הפרדה בין המינים והלכות שבת. בראש הוועדה יעמוד הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, שנחקר בעבר בחקירה פלילית בחשד להסתה לגזענות. אליהו עורר מחלוקת רבה כאשר קרא שלא להשכיר דירות לערבים.

 

26.06.12

News1

ח"כ נסים זאב (ש"ס) העלה הצעת חוק כי רב צבאי ראשי יהיה חרדי או מזוהה עם החרדים. זאב מסביר כי עקב בעיות גיור צה"ליות על הרב הצבאי הראשי להיות חרדי. צה"ל כנראה יעדיף מקורב לש"ס שנחשבים מקלים במעט בנושא הגיור הצבאי. יו"ר הבית היהודי, שר המדע והטכנולוגיה, דניאל הרשקוביץ, מתנגד בתוקף: "יש גבול לציניות. תפקיד הרב הצבאי הראשי אינו ג'וב שניתן לחלק למקורבים פוליטיים."

החוצפה של ח"כ זאב איננה יודעת גבול. מי יכול להעלות על דעתו שרב צבאי יהיה אדם שמעולם לא שרת בצה"ל עקב "תורתו אומנותו".

27.06.12

נענע10

חדשות 10 חושפים, כי משרד השיכון משקיע עשרות מיליוני ש"ח במבני דת למרות שלפי ההגדרות אסור למשרד הפנים לעשות כך ועבור זה יש את משרד הדתות. בכהונתו של אטיאס עלה פי 9 התקציב שהועבר לצורך בניית מבני דת ועמד על כ-23 מיליון ש"ח. אטיאס טוען שהוא מעביר כספים עבור מבני דת של שכונות חדשות.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.12

nrg

מבקר המדינה קבע, בפרק הדוח השנתי המתייחס לנושא גיוס חרדים בצבא, כי שילוב החרדים בצבא פוגע בחיילות וגורם להדרתן.

 

21.05.12

נענע10

כמה מהסדרנים והסדרניות בצעדת הדגלים החגיגית שנערכה לרגל יום ירושלים ה-45 הפרידו בין גברים ונשים.

 

22.05.12

ynet

לורן אודס מניו ג'רזי טוענת, כי היא פוטרה מעבודתה בחנות בגדים חרדית כי יש לה שדיים גדולים. אודס אמרה שהיא חשה כי המלתחה שלה הולמת את מקום העבודה שלה שמוכר "תחתוני חוטיני ועליהם איור של לב בתוך איבר המין הנשי ומכנסיים קצרים שעל צדם האחורי נכתב 'לוהט'".

 

23.05.12

nrg

שלוש משגיחות לבחינות המיצ"ב שהגיעו לביתר עילית לא הורשו להיכנס לבית הספר, כי הן "לא היו צנועות" וגם כי הן לא היו נשואות בגיל 23.

 

24.05.12

נענע10
כלכליסט

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, סירב ללחוץ את ידה של סגנית ראש הממשלה ושרת הבריאות של בלגיה, לורט אונקלינקס, בוועידה בינלאומית בז'נבה, וחולל תקרית מביכה. העורך הראשי של "יודס אקטואיל" כתב בעקבות התקרית: "התגובה הילדותית של השרה מעידה על בורותה. לסירובו של מר ליצמן ללחוץ את ידה של גב' אונקלינקס אין כל קשר להשקפה כלשהי על נשים או על ניקיון."

איזו בורות מפגין אותו עורך הראשי של "יודס אקטואיל". הרי הסירוב נובע בגלל העובדה שהיא אישה. הרמב"ם, ספר קדושה - הלכות איסורי ביאה: ואסור לאדם לקרוץ בידיו וברגליו או לרמוז בעיניו, לאחת מן העריות; וכן לשחק עימה, או להקל ראש. ואפילו להריח בשמים שעליה, או להביט ביופייה - אסור; ומכין המתכוון לדבר זה, מכת מרדות. והמסתכל אפילו באצבע קטנה של אישה, ונתכוון ליהנות - כמי שנסתכל במקום התורף; ואפילו לשמוע קול הערווה, או לראות שיערה - אסור.

04.06.12

ynet

סניף "אושר עד" בבית שמש מונע מנשים שאינן לבושות לפי קוד הלבוש הדתי לבוא ולקנות מבלי לעבור חוויה משפילה בכניסה הכוללת כיסוי כתפיים. סוניה (29) מבית שמש החליטה לא לעבור על כך בשתיקה.

לאחר פעולותיה של סוניה, הוסרו הדרישות המטופשות (ynet). כל הכבוד לסוניה.

07.06.12

ynet

ביטאון ש"ס "יום ליום", פרסם ידיעה שעסקה בפגישתם השבוע של הרב עובדיה יוסף ורחל אטיאס בת ה-7, שאיבדה את משפחתה בתאונה בטבריה, תוך שהוא מצנזר את תמונת הילדה.

עד מתי תינתן הלגיטימציה להסתיר ילדות בנימוק שהן עלולות לשמש כגורם מיני מעורר?

10.06.12

נענע10
הארץ

"לא יהיה מצב לפיו בהלוויה חילונית או דתית, שאישה תרצה להספיד ואדם מחברה קדישא ימנעו ממנה לעשות כן." כך קובעים ברבנות הראשית לאחר שחרדים כופים את ההלכה ואוסרים על נשים להספיד בטיעון ש"קול באישה ערווה".

 

18.06.12

mako
ynet
nrg

כ-20 בכירות לשעבר במערכת הביטחון פנו לראש הממשלה וח"כים נוספים למנוע מראש הדרת נשים עקב שילוב חרדים בצה"ל: 'אנו צופות בדאגה מהצד על תהליך ההקצנה הדתית בצה"ל, שעלול להחריף עם יישומה של תוכנית חדשה, שלא לוקחת בחשבון את ההשלכות המגדריות של גיוס חרדים על תנאי שירותן ושילובן של נשים בתפקידים וביחידות.'

 

26.06.12

News1

חברה קדישא באופקים תשלם 31,900 ש"ח לבתו של מנוח לאחר שמנעו ממנה להספיד את אביה על רקע היותה אישה. כך קבע (15.6.12) שופט בית המשפט לתביעות קטנות בבאר שבע, עמית כהן.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.05.12

ynet

אהרון, תושב המרכז בן 19, סיפר ל-ynet שנזרק מהספרייה של הקמפוס החרדי בקריה האקדמית "אונו" כי לבש מכנסיים קצרים. בקמפוס החרדי מודים: "במקרה המדובר הגיע הצעיר לבוש בצורה שאינה תואמת את המקובל ופוגעת בכלל ציבור הסטודנטים במקום, ועל כן התבקש בצורה מכובדת לצאת מתחומי הקמפוס."

גברים חילוניים, אתם הבאים בתור ולא, לא מדובר בקיצוניים מבית שמש ומאה שערים. מדובר בחרדים "אינטליגנטיים".

13.05.12

mako
דה-מרקר

שמואל קופר כתב באתר האינטרנט חדרי חרדים מאמר הקורא לרצוח את ירון לונדון כתגובה למאמרו של ירון הקורא לצמצם את כמות החרדים בישראל. לאחר שכבר עלה מאמר בכותרתו השערורייתית, שונתה הכותרת של הטור וכעת היא "לכווץ את קיומו של ירון לונדון".

 

16.05.12

mako
ynet

חבר מועצת ירושלים, יעקב הלפרין (יהדות התורה) קרא פסוקים מהתנ"ך המראים מה דינם של הומוסקסואלים על פי התורה, באולם מועצת העירייה, בדיון שהתקיים לפני מספר ימים, ועורר סערה.

לכבוד יעקב הלפרין: קרא נא את הכתבה הבאה: תודה למצחינים.

20.05.12

ynet

הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, התבטא בחריפות נגד מי שאינו יהודי: "יש שמונה מיליארדים אנשים בעולם. ומה הם כולם, רוצחים, גנבים אנשים בלי שכל. זה הכול נמצא, אבל מי התכלית של העולם, וכי הקדוש-ברוך-הוא ברא את העולם בשביל הרוצחים האלה? בשביל הרשעים האלה?"

גולשי פייסבוק שלחו לנו.

24.05.12

nrg

בבחינת מיצ"ב חיצונית לכיתות ח' בישיבה התיכונית אדר"ת, המשויכת לציונות הדתית, השגיחו שלוש נשים מהעדה הדרוזית. התלמידים במקום שפכו עליהן בקבוקי מים, כתבו על הלוח ועל מחברת הבחינה קללות גזעניות, ושרו לעברן "מוות לערבים". המקרה לא הועבר לטיפול משרד החינוך.

העם הדרוזי אינו ערבי. איזו בורות ונבערות.

28.05.12

ynet
וואלה!
הארץ

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט לסגור את התיק נגד מחברי הספר "תורת המלך", בו נכתב מתי מותר להרוג גויים, ולנותני ההסכמות לו, "בשל היעדר ראיות מספיקות ברף הנדרש במשפט פלילי".

החלטה אומללה. אז יש או אין שופטים בירושלים???

28.05.12

mako

מנהלת בית הספר הדתי 'שובו' בפתח תקווה, בת שבע קפלר, מסרבת לקבל אתיופים כי "רמתם" נמוכה מדי.

 

31.05.12

nrg

שר הפנים אלי ישי אמר "אתה יודע שהרבה נשים בתל אביב נאנסו ומפחדות להתלונן, שלא תדבק בהן סטיגמה של נשאיות נגיף האיידס?"

מאידך, רופאים טוענים שדברי השר הם שקר (nrg). איננו מתפלאים כי השר הוא דמגוג לא קטן ומפקד מרחב יפתח, נצ"מ דוד גז אמר שהזרים אינם מעלים את רמת הפשיעה (ynet) אבל שעובדות אלה לא יפריעו לכבוד השר, ישי.

17.06.12

nrg
וואלה!
הארץ
הארץ
nrg

הרבנים, עובדיה יוסף ושלמה עמאר מתנגדים להכרה ברבנים שאינם אורתודוקסים ולמימון משכורותיהם ע"י המדינה.

לממן משכורות של רבנים המאמינים שלאישה יש שני מחזורי דם זה בסדר?!

18.06.12

ynet
News1

חבר הכנסת אורי אריאל מהאיחוד הלאומי טוען, כי לדעתו אין לגייס הומואים: "יש דברים שמפריעים לצבא להילחם. צריך להתנהל לפי הרוח היהודית, התורה מטילה על כך עונשים כבדים."

בהקשר זה קראו את מאמרו של אלון עידן בהארץ: "כשיש אלוהים מותר לשנוא הומואים וזרים." נזכיר כי אולי התורה מטילה על הומוסקסואליות עונשים, אבל פוטרת פדופילים מעונש, בתנאים מסוימים.


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

24.04.12

ynet

פסיפס נדיר מהתקופה הביזנטית הושחת, וההערכה היא כי חרדים קיצוניים פגעו באתר העתיקות. הפסיפס הוכן ב-563 לספירה והתגלה בחפירות בשנת ,1986 והכיל סממנים נוצריים. אלמונים שהגיעו למקום ניתצו אותו בעזרת מקושים וציוד נוסף, ופיזרו את ההריסות בסביבה. על גבי קיר סמוך רוססו בגרפיטי שחור המילים "גודל ההרס כגודל החילול".

 

02.05.12

mako
נענע10
ynet

תושב העיר החרדית ביתר עילית התבצר עם אשתו בביתם והצמיד סכין לאשתו, ואף איים להרוג אותה, אם לא יאפשרו לו לפגוש את אחד מגורמי העירייה בנושא הקשור לרווחה. אחרי שעה של משא ומתן, הצליחו במשטרה לשכנעו לפתוח את דלת הדירה, לפרוץ אליה ולעצור את הגבר.

 

05.05.12

הארץ

צו מאסר הוצא כנגד סרבנית גט אשר מסרבת לקבל גט כבר 16 שנה. הסרבנית מתנה את קבלת הגט בקבלת כספים.

הרי לכם העיוות הדתי, החוזר כבומרנג לגברים הדתיים.

06.05.12

וואלה!
נענע10
nrg
ynet
ynet

מוסדות חרדיים בירושלים ובביתר עלית, חשודים שהונו במיליוני ש"ח את המדינה, וקיבלו מלגות עבור רשימות תלמידים פיקטיביות בתלמודי התורה.

עוד פעם, ועוד פעם והחילונים אינם לומדים לקח. ynet מגלה שהחשוד ברישום פיקטיבי של תלמידי תורה הוא גם מתלונן בפרשת בחדרי חרדים (ynet).

08.05.12

נענע10

תוכנית ה"מקור" חופשת את הדרך בה ניתן לקבל פטור משרות צבאי ע"י סעיף נפשי. התוכנית מתמקדת בפטור של הציבור החרדי שלא דרך "תורתו אומנותו" אשר מגבילה את הצעיר החרדי בעבודה ויציאה מהארץ. הפטור הנפשי פוטר אותו משרות צבאי ללא כל הגבלה.

 

09.05.12

ynet

שבעה חודשי מאסר נגזרו על "החקיין החרדי", דוד ברוקנר, שהורשע בארבעה מקרים של ביצוע מעשים מגונים בילד בן 12. השופט גד ארנברג כתב בגזר הדין "חומרת מעשיו של ברוקנר מתבטאת בכך שמדובר בניצול מעמדו כבדרן ידוע במגזר החרדי וכי הקטין העריץ אותו ונתן בו אמון שהופר על ידי ברוקנר."

 

09.05.12

mako

בעלי מסעדת "סימה" המיתולוגית בירושלים צילמו משגיח כשרות בזמן שהוא מאיים עליהם: "אתה תשלם ביוקר, אתה אוכל ביום כיפור אני אוציא לך את הנשמה אם צריך. אני אסבך אותך כמו שלא חלמת. זה לא משנה אם עבדתי אתה תשלם לי."

 

11.05.12

News1

חן, אישה חילונית שגדלה בבית דתי בבני ברק מבקשת את עזרת הציבור. היא טוענת שהוריה מתעללים בילדים שנמצאים בביתם בבני ברק, ממש כפי שהיא ואחיה הגדולים חוו התעללות. הרשות בבני ברק רוחצת בניקיון כפיה.

 

11.05.12

mako

נופר ממן מירושלים הותקפה ע"י זוג חרדים, חסידי ברסלב, לאחר שפגשו בה בתחנה המרכזית בירושלים, וילדתם של החרדים צעקה אל עבר נופר שהיא אינה צנועה. ההורים קיללו ותקפו את נופר ונעצרו לאחר שהאוטובוס עליו עלו עוכב.

 

13.05.12

וואלה!
כלכליסט

שלום ביליק הוא האדם המואשם בגנבת מאגר מרשם האוכלוסין והפצתו. הוא העביר את המאגר לעמותה חרדית. ביליק הציג לאברהם אדם, איש העמותה, את מאגר המרשם, והוא השתמש בו. אברהם אדם העביר עותק ליוסף ויטמן, מתנדב בעמותה, שמכר העתק מן המאגר לחיים אהרון, איש מחשבים עצמאי. חיים אהרון הוסיף מאגרים נוספים ואח"כ מכר חיים אהרון למספר אנשים וכן מסר אותו למכרו, משה מושקוביץ, תכניתן מחשבים. מושקוביץ שכלל את המאגר והפיצו. בשלב מסוים הגיעה תוכנת ה"אגרון" לידי מאיר ליוור, צעיר בעל ידע בתחום המחשבים, והוא העלה אותה לאינטרנט במספר אתרים שונים בחו"ל, תחת השם "ארי" (aRi).

 

15.05.12

ynet

צעיר בן 19 ונער בן 17 מאלעד נעצרו בחשד שגנבו קטנוע והמחאות מבית ספר שאליו פרצו, וניסו לפדות את ההמחאות. כמו כן, הם חשודים שהמעשים בוצעו לאחר צריכת אלכוהול וסמים.

אלעד? עיר חרדית? לא? נדמה היה לנו שהחינוך החרדי מ-ו-ש-ל-ם ושם אין סמים בכלל.

17.05.12

וואלה!

חיים מולא, תושב תל אביב בן 21, מואשם בגין עבירות של הצתה והיזק בזדון. לטענת הפרקליטות, הוא זרק מספר רב של בקבוקי תבערה לעבר בתים של פליטים מאפריקה בשכונת שפירא בתל אביב. בבקשת המעצר נכתב: "מעשיו של הנאשם מאופיינים באכזריות, עת יצר מעין 'משרפות' בבתים של מבקשי מקלט. רק בדרך נס לא קיפחו בני אדם את חייהם."

מספר שעות מוקדם יותר פורסם, כי הוגשה תלונה כנגד השר ישי לאחר שהסית כנגד פליטים. נזכיר לישי שגם העם היהודי ברוב הזמן היה פליט. ועוד נזכיר לאלי ישי שגם דתיים וחרדים אונסים, רוצחים גונבים ושורפים.

20.05.12

nrg

כנופייה חרדית חשודה כי פעלה "לעקוץ" כספים במרמה מבעלים של חנות להמרת מט"ח בעיר בית"ר עילית החרדית. שיטת הפעולה כוללת רמיית רב מכובד בעיר ביצוע "עקוב אחריי" מבית הרב לאדם אחר והולכת שולל של בתי עסק באותה שיטה.

 

20.05.12

הארץ

דו"ח רשמי של רשות האוכלוסין וההגירה מגלה כי ב-12 השנים האחרונות נישאו בישראל 4,033 בני אדם מתחת לגיל 17 (נישואי בוסר) שהוא גיל המינימום לנישואים. גיל הנישואים המינימאלי הנוכחי נקבע לפני 62 שנה, ומאז לא שונה בשל התנגדות חברי כנסת חרדים וערבים. ישנו מהלך להעלות את גיל הנישואים המותר.

 

22.05.12

nrg

נכדו של עובדיה יוסף התחתן עם חברתו לשעבר של אייל חבני. חבני חשוד כי ניסה לפגוע בנכד כתוצאה מכך, ובביתו נמצאו דברים החשודים כנשק. הרחוב החרדי הגיב בחריפות לחתונה ובשכונות החרדיות וגם בסמוך לאולם האירועים נתלו פשקווילים ארסיים שכוונו נגד הרעיה הטרייה, בהם נכתב: "לבנו לא יכול לשאת את הזלזול שבן מורנו ורבנו, פאר התורה, הבחור יונתן יוסף, לקח לאישה בחורה פרוצה."

 

22.05.12

mako

ולנטין קובליקר, גבר בן 57 מאשדוד הואשם בשורה של עבירות מין קשות, אותן ביצע על פי כתב האישום בילדה בת 8 במחסן בבית כנסת בעיר.

 

23.05.12

הארץ
ynet

כבשן עתיק ונדיר הנמצא בתל יבנה הושחת ע"י גורמים דתיים. הכבשן, בן כ-1,300 שנים, הוא מהגדולים והמפוארים שנחשפו בארץ ובעולם. "זו לא פעם ראשונה בה אנו נתקלים בהתנכלות לחפירה מצד חרדים", אמר ד"ר אלי ינאי, מנהל החפירה, שהוסיף כי "כואב לראות שהמרססים הרסו בלי לחשוב פעמיים נכס מורשת שהוא של כולנו."

 

23.05.12

וואלה!

יואל (יואליש) קרויס, מי שזכה לכינוי "קמב"ץ העדה החרדית", ומראד טרוה, מואשמים בגין שורה של עבירות מס בגובה של 2.5 מיליון ש"ח. לטענת הפרקליטות, השניים הפעילו במשך כחמש שנים משחטה שפעלה ללא רישיון בשכונת מאה שערים.

 

24.05.12

ynet
וואלה!
הארץ

נראה שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לא יעמיד לדין את מחברי הספר "תורת המלך", שפורסם ב-2009 ומוגדר על ידי מחבריו כ-"דיון הלכתי בתנאים בהם מותר להרוג גוי". על פי המסתמן, לא יוגשו כתבי אישום נגד הרבנים יצחק שפירא ויוסף ירמיהו אליצור שכתבו את הספר. כמו כן לא יוגשו אישומים נגד הרבנים יצחק גינזבורג ודב ליאור, שנתנו "הסכמה" לתכניו.

לא נתפלא אם בעתיד ייכתב ספר על הריגת החילוני. הרמב"ם, ספר נזקים, הלכות רוצח ושמירת נפש: המינים, והם עובדי עבודה זרה מישראל, או העושה עבירות להכעיס, אפילו אכל נבילה או לבש שעטנז להכעיס, הרי זה מין, והאפיקורוסין, והן שכופרין בתורה ובנבואה מישראל - מצוה להורגן: אם יש בידו כוח להורגן בסיף בפרהסיה, הורג; ואם לאו, יבוא עליהן בעלילות עד שיסבב הריגתן. כיצד: ראה אחד מהן שנפל לבאר, והסולם בבאר - קודם ומסלק הסולם, ואומר לו הריני טרוד להוריד בני מן הגג ואחזירנו לך. וכיוצא בדברים אלו.

28.05.12

mako
nrg
ynet
הארץ

גבר בן 65 מצפת, המשמש כגבאי בית כנסת, נעצר בחשד כי ביצע מעשים מגונים בשלושה ילדים. המשטרה חושדת כי המעשים נמשכו כארבעה חודשים, במבנה המשמש כמחסן של בית הכנסת. החשוד מכחיש בחקירתו מכל וכל את המיוחס לו ומודה רק כי הוא מכיר את הנערים שהתלוננו עליו.

 

29.05.12

nrg
ynet

אב שהואשם כי אנס את אשתו ועיוור את בנו, הורשע בגרימת חבלה חמורה, תקיפת קטין חסר ישע, התעללות בקטין ובסחיטה באיומים אך זוכה בבית המשפט המחוזי בירושלים מעבירת אונס וזוכה מהאשמה של פגיעה במאור עיניו של בנו.

בתמונות ובסרטונים רואים אדם בעל לבוש חרדי שחובש כיפה שחורה.

29.05.12

נענע10
News1

עובדי הגן הלאומי חמת טבריה, גילו שהאתר בו הם עובדים הושחת על ידי אלמונים במהלך הלילה. ברשות העתיקות חושדים שחרדים קיצוניים, המוחים על חפירות ארכיאולוגיות אחראיים למעשה הנבלה. המשחיתים זרעו במקום הרס רב. בין היתר נותצו הפסיפסים המרשימים של האתר, שגילם כ-1,600 שנים, ובמקום רוססו כתובות גרפיטי. באחת הכתובות נכתב: "על כל קבר - אתר". וכן הוונדליסטים ניסו למחוק אותיות יווניות אשר היו בבית הכנסת.

 

29.05.12

וואלה!

החקיין החרדי, דוד ברוקנר, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בילד, הופיע באפרת שבגוש עציון לבקשת בית חב"ד מקומי. תושבי המקום קראו להורים שלא לשלוח את ילדיהם למופע. "מדובר בעבריין מין שהורשע במעשים מגונים כלפי ילדים, איך הוא עדיין מופיע לפניהם?" בבית חב"ד החליטו שלפושע המורשע לא היה משפט צדק.

 

30.05.12

ynet

רב מהיישוב רכסים שליד חיפה נעצר בחשד שהפעיל בית מרקחת פרטי "כי מדובר בגמילות חסדים" לטענתו. התגלו ברשותו אלפי אריזות של תרופות, מרשמים וכן כרטיסים מגנטיים של קופות חולים שסיפקו לו "לקוחותיו". כמו כן, נחקר חשד, כי בית מרקחת מקומי שיתף עמו פעולה. בתום חקירתו הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

 

30.05.12

ynet

שישה חרדים הפריעו לביצוע עבודות תשתית בכביש ופיקוח ארכיאולוגי שבוצעו באזור קבר חבקוק, הסמוך לצומת קדרים שבגליל ונעצרו. "העובדים טענו שהם קראו לעברם 'שודדים' ולא נתנו להם לעבוד בטענה כי מדובר בחילול קברים", אמר רב-פקד יקי אוחנה, מדוברות מחוז צפון במשטרה.

לא שמענו את החרדים הנ"ל מוחים על ביזוי בית הכנסת העתיק מתקופת הסנהדרין (נענע10). וודאי השמיעה שלנו מידרדרת עם הגיל.

01.06.12

ynet

תינוק כבן שלושה ימים מהגליל, אושפז ונותח לאחר שבברית המילה קטע המוהל חלק מאיבר מינו. רופאים אורולוגים מטפלים בתינוק בחדר הניתוח ומנסים לאחות את האיבר. מדובר בתינוק מוסלמי ולא יהודי.

ברית מילה, מנהג יהודי? האמנם?

02.06.12

nrg

תלמיד ישיבה חרדי נעצר בחשד שגנב חיות במשך תקופה ארוכה מגני חיות ברחבי הארץ, בהם גן החיות התנ"כי בעיר. הצעיר חשוד שגנב מגן החיות בעיר זוג קופים נדירים מסוג מרמוסט וגרם למותו של אייל מפחד. המשטרה התקשתה לעוצרו בעבר מאחר ומשפחתו הגנה עליו. לאחר שנודע כי הוא לומד בישיבה בבני-ברק הוא נעצר.

 

04.06.12

mako

תלמיד ישיבה שנהג ללא רישיון, פגע בתינוקת וגרם לה נזק מוחי ושיתוק הורשע בדין וקיבל רק 4 חודשי מאסר וקנס של 5,000 ש"ח. שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, צבי סגל, החליט לתת עונש מקל זה כי המורשע מנמצא ב-"דכדוך, מתקשה לשוב לשגרת חיים וייתכן שאף סובל מפוסט-טראומה."

האם חילוני שהיה נמצא במצב זה, היה מקבל עונש מגוחך שכזה?

04.06.12

ynet

חנניה רבינוביץ', צעיר בן 22 מירושלים נעצר בחשד לתקיפה ואיומים לאחר שירק על שתי צעירות שלטענתו לא היו לבושות באופן צנוע מספיק ותקף אותן. עורך דינו של הנאשם ומשפחתו מכחישים.

 

04.06.12

ynet

חרדים מהעדה החרדית, נעצרו ביהוד, לאחר שהתפרעו באתר חפירות ארכיאולוגיות. החרדים התפרעו במקום, השליכו אבנים ולפי החשד אף תקפו שוטרים.

חשוב לצפות בכתבת תחקיר של דנה וייס על הכסף שעומד מאחורי הפרעות החרדיות הללו: "מי משחית אתרי המורשת ברחבי הארץ?"

05.06.12

נענע10
ynet
דה-מרקר
קול ישראל
nrg
וואלה!

נהגו האישי של יעקב ליצמן נעצר, אחרי שהתנגש עם רכב השרד של סגן השר בקיר בירושלים לאחר שהחליט לנסוע ולהתפלל בכותל, וברכבו נמצאו שרידי סם מסוג מריחואנה. מחיפוש שנערך בביתו נמצא עוד מהסם.

החשוד קשר עצמו לסם (וואלה!)

07.06.12

ynet

זוג נשוי מאלעד נעצרו בחשד כי גידלו 210 שתילים של מריחואנה בביתם והחזיקו ברשותם 400 גרם של הסם. השניים חשודים גם כי סחרו בסמים שגידלו. הבעל טען כי הוא משתמש במריחואנה כדי לטפל בכאבים מהם הוא סובל. האישה הכחישה קשר לסמים ואף טענה כי בעבר הביאה לבית שפן כדי שיאכל את השתילים.

האם היה נחמד לשפן?

11.06.12

nrg

ילדים חילוניים נאלצים לשהות בגנים דתיים עקב מחסור בגנים. גננת מנתיבות השפילה וצעקה על ילדים חילוניים אשר לא התפללו או ברכו לפי מצוותה. מעדויות של הורים עולה כי הילדים סובלים בגן מאלימות קשה. באחד המקרים הבחינה הגננת בילד מסדר את תחתוניו והחלה לצעוק ולהשפילו מול חבריו בטענה כי הוא נוהג "בחוסר צניעות". במקרה אחר הילד התחיל לאכול את ארוחת הבוקר לפני שבירך. הגננת הרימה את צלחתו מעל ראשו ודרשה שיברך בקול רם את ברכת המזון. הילד בירך, והיא הטיחה את הצלחת לעברו.

 

11.06.12

נענע10
nrg
הארץ

אלמונים ריססו כעשר כתובת גרפיטי בגנות הציונות, בכניסה לרחבת מוזיאון השואה ביד ושם: "המנהיגות הציונית רצתה בשואה", "אם היטלר לא היה הציונים היו ממציאים אותו". יו"ר יד ושם, אבנר שליו העלה סברה כי מדובר בחרדים קיצוניים הוא הצביע על כך שהכתובות נכתבו בעברית רהוטה כעל הוכחה לכך שהמעשה בוצע על ידי אחד הפלגים האנטי-ציוניים בירושלים. "אני נדהם ומזועזע מאקט מדאיג ובוטה של שנאה בוערת למדינה ולציונות המבטאת חציה של קו אדום שלא ראינו כמותו."

גם במשטרה חושדים בחרדים קיצוניים (nrg, הארץ) אך המחדל ביד ושם מעכב את האישור של החשדות (וואלה!)

18.06.12

ynet

נטורי קרתא שמחים על כתובות הנאצה והוונדלים שכוון כנגד הציונות ביד ושם: "כאשר זורקים אבן על כלב והיא פוגעת בו - הכלב צועק. ואכן, פגעה הפעם האבן טוב כראוי, וכל מקהלת הכלבים הציונית פצחה במקהלת יללה, וזעקה על ביזוי ה'יד ושם' שלהם..."

וכל זאת לאחר שהם דאגו להכחיש כל חשד כלפיהם ואמרו "מדובר כנראה בהזויים משולי המחנה שלא מייצגים אף אחד" (ynet). מעניין מי ההזויים בסיפור.

19.06.12

News1

שופטת בית משפט השלום באשדוד, גילת שלו, קובעת כי מילה היא פעולה כירורגית ולכן מוהל ותלמידו יואשמו ברשלנות רפואית ובפזיזות.

 

20.06.12

ynet

לפי דווח של ynet, חרדים קיצוניים יידו אבן לעבר נהגת מכונית בבית שמש. שמשת הרכב נופצה, אך הנהגת נחלצה מהמקום בלא פגע. על-פי החשד הראשוני, האישה הותקפה משום שהתלבשה באופן "לא צנוע". מהמשטרה נמסר כי התקיפה האלימה התרחשה ברחוב נהר הירדן בבית שמש. נפתחה חקירה, אך טרם אותרו חשודים.

כאן מספרת האישה שהוקפה כי לא הייתה זו אבן אחת אלא מטר אבנים שנזרקו עליה מחרדים (וואלה!) אם כמובן מקבלים את עדותה של האישה.

21.06.12

גלובס

פרופ' דן גלאי קורא להעמיק את גביית המסים בקרב הערבים והחרדים כי לטענתו במס הכנסה נטשו והחליטו שלא להתעסק עם 2 המגזרים האלה עקב אירועי אלימות.

 

24.06.12

נענע10

למרות שבבית שמש הותקפו נשים וילדות הן ביריקות והן ביידוי אבנים ע"י חרדים אשר עלולות היו להרוג ולפחות לפצוע אותן, לא הותקנו מצלמות אבטחה אשר יכולים למנוע או להסגיר את הפושעים.

 

25.06.12

וואלה!
הארץ

גבר חרדי בשנות ה-20 לחייו חשוד כי תקף מינית ילדות ברחבי ירושלים. במרבית המקרים, סירבו משפחות הקורבנות להתלונן במשטרה מחשש שדבר התקיפה יתגלה ויפגע בסיכויי הילדות לזכות לשידוך ראוי בעתיד. ו"וואלה!" חדשות מדווחים כי רק החודש קרו שלוש מקרי תקיפה כאלה. גורם בכיר בעדה החרדית בירושלים סיפר לוואלה! חדשות כי מדובר רק בקצה הקרחון: "חבל שהסיפור מושתק במגזר וכמעט אף כלי תקשורת לא עסק בו."

גורלן של ילדות נפגעות תקיפה מינית הוא הפקר כשמדובר בפושעים חרדים? ומה לגבי הוריהן של אותן ילדות? האם הם פטורים מעונש על שתיקתם?

25.06.12

הארץ
News1

איש חינוך מאזור המרכז, שהורשע בפדופיליה ושוחרר ממאסר לפני כשלוש שנים, חזר לאחר שחרורו לנהל מוסד חינוכי דתי ונצפה מנשק ומחבק קטין שנכנס למוסד. בית המשפט לא האמין לו שמדובר ב"מעשה חברי".

 

26.06.12

נענע10
nrg
הארץ
וואלה!
כלכליסט
נענע10
ynet

שלושה חרדים נעצרו בחשד כי הם העומדים מאחורי הכתובות בגנות הציונות שרוססו ברחבת הכניסה למוזיאון "יד ושם" בירושלים. לאחר מעצרם, נעצר גם חרדי נוסף באותו חשד. חיפושים בדירות החשודים העלו חומר רב בגנות הציונות ומדינת ישראל, פשקווילים עם אמרות אנטי ציוניות, וכן דגלי אש"ף, תרסיסי צבע ובמחשביהם נמצאו חומרים החשודים כדברי הסתה וכן הכתובות שרוססו ביד ושם.

נטורי קרתא שהתנערו מהפשע הזה לפני זמן קצר, הפיצו מסמך המשבח את פעולת החרדים ביד ושם ותקפו את ה"ציונים": "אשריכם גיבורי החיל! שלוחנו ושלוחי כלל ישראל כולו אתם! חזקו ויאמץ לבבכם!" בהמשך נקרא הציבור כולו לסייע "לחלצם משיניהם הטורפות של הציונים". הזויים, כבר אמרנו?

28.06.12

נענע10
ynet
כלכליסט

יוסף ויטמן, בן 32 מבני ברק, הורשע בעסקת טיעון בביצוע עבירות על חוק הגנת הפרטיות לאחר שגנב את מרשם האוכלוסין, אך על פי ההסדר לא יוטל עליו עונש מאסר בפועל, אלא עבודות שירות בלבד, למרות שלגניבת מרשם האוכלוסין השלכות כלכליות נרחבות, השלכות ביטחוניות וכמובן גם השלכות כבדות משקל בתחום ההגנה על מידע אישי בישראל.

מדינת חלם.


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.12

נענע10

אב מקליפורניה ניסה "להקריב" את בנו בן ה-8, לאחר שקיבל הוראה מסבתו המתה וניסה לחתוך את ורידיו של הילד וגם את שלו. השוטרים שלחו את האיש למעצר, והוא יואשם בהתעללות בילד ותקיפה בנשק קטלני.

ובתנ"ך אברהם נחשב לגיבור ויפתח הגלעדי יוצא ללא עונש.

01.05.12

ynet

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) כינה את תומכי סעיף כושר ההשתכרות בבחינת מעון יום, שפל ואנטי דמוקרט באומרו: "מי שמתנה כסף לתינוק במעון יום על זה ששני ההורים שלו קיבלו ג'וב ומיצו את כושר ההשתכרות הוא אדם שפל, אנטי דמוקרט, נגד השוויון. הוא לא אנושי" והוסיף "פה זה מדינה דמוקרטית."

מי שמונע כסף מתינוק הם הורים שמבחירה אינם יוצאים לעבוד או לא יכולים לצאת לעבוד כי אין להם כל השכלה.

02.05.12

הארץ
הארץ

מדינת ישראל בונה במיליון ש"ח גשר "טהרה" לדתיים. הגשר מוביל למה שמכונה קבר הרשב"י במירון.

 

04.05.12

News1

הרב המקובל דוד בצרי טוען כי רופאים אינם יכולים לדעת את מצבו של העובר בבטן אימו, כי כך טען שלמה המלך, ולכן אל לנשים להקשיב להם כאשר הם טוענים שיש פגם בתינוק שעתיד להיוולד. את הרצאתו חתם הרב המקובל בברכה לנשים כי פרי בטנן ייצא בריא.

מזל שהרב הזה ברך.

14.05.12

nrg

משרד החינוך העביר עשרות רבות של מיליוני ש"ח לטובת הקמת מוסדות פטור חדשים או בניית כיתות במוסדות פטור קיימים מתוך ידיעה כי אין שום פיקוח על הנעשה שם. בשנת 2004 וגם ב-2008 פסק בית המשפט העליון כי אסור לתקצב מוסדות חינוך חרדיים שאינם מלמדים את תוכנית הליבה.

איך זורקים כסף אל עבר הבערות?

15.05.12

ynet

עובדיה יוסף ממחזר הלכה ופוסק, שאסור להציל גוי בשבת ואם הגוי הוצל אז מי שעשה זאת דינו כמחלל שבת.

מסכן אולי הוא כבר סנילי. הרי הוא אמר דברים כמעט זהים לפני מספר חודשים (נענע10), הרב עובדיה יוסף: "על רופאים יהודים להתחמק מטיפול בגויים בשבת." בנוסף, קראו את דברי אריאנה מלמד (ynet)

17.05.12

mako

אב בית הדין הרבני בירושלים, הרב אליהו אברג'יל, החליט לשחרר אישה מסורבת גט ולבטל חתונה רק משום שהעדים שחתמו על הכתובה אינם שומרי שבת ומצוות. בעלה של האישה ברח והשאיר אותה עגונה במשך שנים רבות. כאשר גילה הרב שהעדים חילוניים הוא קבע שמעולם לא התקיימה החתונה ולכן אין צורך בגט.

איזה יופי, מאות אלפי חתונות מעולם לא התקיימו. קדימה, נישואים אזרחיים. בנוגע לרב, הרי שמעשהו פחדני. במקום לבטל את הנישואים באופן חד צדדי לאור מעשיו הנלוזים של הבעל הוא היה צריך למצוא פרצות כדי לבטל את הנישואים.

21.05.12

ynet
הארץ

60 אלף חרדים מארה"ב השתתפו במפגן כנגד האינטרנט והטכנולוגיה.

אנו מקווים שימנעו מהם את כל "פלאי הטכנולוגיה" וכשהם ירצו לשתות, הם יאלצו לחפור בורות באדמה. נראה אז כמה זמן יהיה להם להפגנות כאלה.

10.06.12

גלובס

ח"כ נסים זאב (ש"ס) רוצה להעניש בשנת מאסר את מי שמתערטל בפומבי, לרבות התערטלות לשם אמנות או פרסום במדיה ומסביר ש-"איסור פרסום 'תועבה' מטושטש על ידי מושגי חופש הביטוי, ויש להציב הגנה לקהל אשר מרגיש כי החשיפה להתערטלות במקום ציבורי מפרה את זכויותיו."

משרד המשפטים שולל את החוק הזה כי, בין היתר, החוק עלול להתפרש כך ששנת מאסר עלולה להיות מוטלת על אדם שלא התלבש בצניעות לפי הקודים הדתיים (News1). חבל שלניסים זאב אין דברים חשובים יותר להתעסק בהם. כאילו מישהו הכריח אותו להסתכל על צילום של אנשים ערומים.

10.06.12

mako
הארץ

ראש מחלקת הבריאות בעיריית ניו יורק, ד"ר תומס פארלי, פרסם בסוף השבוע אזהרה מפני מציצה ישירה של דם על ידי המוהל בברית מילה, בשל סיכון להידבקות התינוק בנגיף ההרפס, אשר הובילה להדבקה ואף למוות של תינוקות.

אצלנו בארץ אין אזהרה כזו כי אלוהים מרחם על ילדי הגן. מנהל בית המדרש "רשות רבים" במרכז יעקב הרצוג בעין צורים שמתנגד למציצה מספר (ynet) שהמציצה, לפי המשנה, תפקידה להגן על התינוק, וערכה שווה ערך לחיטוי ולחבישת פצע המילה. היא מופיעה יחד עם "נותנים עליה אספלנית" (משנה, שבת י"ט ב') והנה הוא חשף עוד הבל בגמרא.

11.06.12

נענע10
כלכליסט

הורים חילוניים לילדים בגן קיבלו מכתבי סירוב כניסה לגן עקב עומס בגנים החילוניים ובלית ברירה הם רושמים אותם לגני ש"ס "המעיין התורני". גני ש"ס מקבלים את הילדים ללא תנאים אך בזמן השהייה בגן מעבירים להם תכנים דתיים. רשת הגנים של ש"ס נמצאת בגרעון אדיר שיכוסה ע"י קופת המדינה.

מדהים, מדינת ישראל מתאבדת.

12.06.12

mako

הרבנות הראשית בצה"ל מתנגדת לפרסום צה"ל בפרופיל הפייסבוק אשר הראה שני חיילים מחזיקים ידיים, ובכיתוב התמונה רשום כי צה"ל מתייחס בשווה לכלל החיילים. "מבלבל את החיילים הדתיים". לטענתם, "צריך לזכור שבצבא יש גם חיילים דתיים וחרדים."

החיילים הדתיים מתבלבלים מתמונה! כנראה בלבלו להם ת'מוח יותר מדי. אנו מקווה שתמונה כזו (mako) לא מבלבלת אותם. אישה, החושפת את אצבעותיה הערוותיות, המיניות והמגרות, אבל יש לה רק סט אחד. ממש "סקסי".
הרמב"ם, ספר קדושה - הלכות איסורי ביאה: "והמסתכל אפילו באצבע קטנה של אישה, ונתכוון ליהנות - כמי שנסתכל במקום התורף; ואפילו לשמוע קול הערווה, או לראות שיערה - אסור."

13.06.12

ynet

ועדה רפואית בניו יורק הציעה, כי יהודים יצטרכו לחתום על "כתב ויתור" לפני שיוכלו לערוך ברית מילה לבנם, אם ירצו שזו תכלול "מציצה בפה". ההצעה, שפורסמה ב"ניו-יורק טיימס", הועלתה לאחר שבעשור האחרון שני תינוקות נדבקו מהמוהל בהרפס - ונפטרו.

"כתב ויתור"? אולי זה "רישיון להרוג".

25.06.12

nrg
הארץ

אישה כבת 30, מגבעת שאול החרדית גזרה על עצמה "תענית דיבור" ובאותו זמן היא גם ילדה תינוק בחדר השינה ללא ידיעת אבי הילד. כאשר האב גילה זאת הוא הזעיק את כוחות ההצלה, אך האישה מנעה כל טיפול בילד. רק כשהופעל כוח כנגד האישה, הילד שוחרר מאחיזתה והובל לטיפול רפואי. אריאל אטיאס, מתנדב איחוד והצלה שהיה במקום, אמר ש"המקרה היה יכול להיגמר בקלות בצורה מאוד טרגית."

 

25.06.12

ynet

הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, מציע לחתן חילוניים עם עדים פסולים, כדי שלפי ההלכה הם לא יהיו נשואים. לטענתו, בחברה החילונית לא שומרים אמונים והדבר עלול להוביל לתופעות של ממזרות, ועדיף לשקר לחילוניים ולא להשיא אותם מאשר לגרום ליצירת ממזרים. ואם החילוניים חוזרים בתשובה, יש להשיא אותם מייד.

מגיע לכל מי שנשא ברבנות, שירגיש טיפש על כך שהוא עשה זאת.

26.06.12

ynet

חן ארצי-סרור מספרת על הבדיחה העצובה שנקראת עלוני ה"שאלה ותשובה" (שו"ת) הדתיים. במאמרה היא מספרת על אישה מוכה ששואלת את הרב האם לפנות למשטרה. הרב מציע להמתין כמה חודשים ולראות אם יחול שינוי במצב. זאת - למרות שאין לו שום הכשרה או ידע בנושא של אלימות במשפחה.

 

27.06.12

ynet

רבנים שקראו לחיילים לסרב פקודה בעת פינוי מאחזים הרצו בפני חיילים. ביניהם ניתן למצוא את הרב אליקים לבנון מהשומרון והרב שמואל אליהו מצפת. מדובר צה"ל נמסר בתגובה "מדובר בשיעור תורני."

 


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

13.05.12

ynet

הרב אלישיב יצא מאשפוז וביקש ללכת לבית הכנסת. לדברי משפחתו, חל שיפור במצבו ו"הוא היה ערני, נשם בכוחות עצמו ויצא לתפילת מנחה כשהוא חבוש בשטריימל לראשו." קרוביו של הרב אלישיב הדגישו כי הם בטוחים ש"הכול בזכות התפילות", והוסיפו שעל אף השיפור, "המצב עדיין קשה ונחוצים רחמי שמים."

נשלח ע"י גולשי פייסבוק.

22.05.12

ynet
וואלה!
הארץ
mako
נענע10
ynet
גלי צה"ל
נענע10
נענע10
ynet
nrg

משפחת אטיאס מהיישוב בר יוחאי נספתה בתאונת דרכים בשעה שחזרה מבית הכנסת לאחר שהבלמים ברכב לא פעלו. תוך כדי הנסיעה, ולאחר שהרכב הגיע למהירות 130 קמ"ש, הורי המשפחה התקשרו למשטרה והאם צעקה: "אלוהים, תציל אותנו". תוך כדי השיחה נשמע קול נפץ והמכונית נשרפה. רק ילדה אחת ניצלה מהתופת.

תמונה שפורסמה ע"י גולשי פייסבוק. אלוהים לא מציל.

23.05.12

וואלה!

הרב הראשי שלמה עמאר הגיע לנחם את האבלים על שמונת בני משפחת אטיאס שנקברו אמש. הוא אמר כי "רע כזה, אם בא מן השמיים, זה סימן שהמצב של כלל ישראל לא טוב, ואף קשר בין התאונה שגבתה את חיי בני משפחת אטיאס, לגל האלימות הפושה במדינה בעת האחרונה. "הגענו למצב שילדים הולכים והורגים נפשות. ילדים קטנים, צעירים, נשים הורגות. הגענו למצב שהורים הורגים ילדים וילדים הורגים הורים."

יצחק טסלר קורא לרבנים כמו עמאר, במילים יפות, פשוט לשתוק (ynet).

24.05.12

נענע10

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, קשר בין מות חיילים ללימוד תורה במהלך טקס הכתרת חתנו לתפקיד הרב הראשי החדש של פרויקט שח"ר. "כשיהודים יושבים ולומדים תורה בישיבות, זה נותן כוח. בערב חג וערב שבת, שבתי המדרש קצת מדולדלים - ראינו יותר נפגעים, יותר הרוגים," אמר. דבריו של הרב נאמרים על רקע הדיון למציאת חוק חלופי לחוק טל.

 

06.06.12

נענע10

ילד סיני נפל מסורגים ונתלה עליהם בעזרת ראשו מקומה רביעית. דייר סיני הציל את חייו ועזר לילד לעלות בחזרה.

מה, גם ל"גויים" קורים ניסים???

13.06.12

ynet

המשטרה חוקרת מקרה נפילה של ילדה בת שש שנפלה מקומה שנייה בבניין מגורים במודיעין עילית. היא פונתה לבית החולים שיבא בתל השומר במצב בינוני עד קשה כשהיא סובלת מפגיעת ראש.

 

19.06.12

וואלה!

נאסר לופז בן ה-16, תושב מיאמי שבפלורידה נפצע בתאונת דייג כאשר חנית דייג פילחה את ראשו, חדרה אל מוחו וכמעט יצאה מצדו השני של ראשו. אחד הרופאים אמר "לא ייאמן שהיא הצליחה לפספס את כל כלי הדם החשובים במוח."

צריך לברר אם הוא יהודי, כי אם לא - כיצד זכה שייעשה לו נס???

28.06.12

נענע10

תלמיד ישיבה כבן 18 ככל הנראה ירה בעצמו בטעות כששיחק עם נשק. הכדור חדר את ליבו ונעצר באחת הריאות. לנער אין עבר פלילי, אך משפחתו מוכרת למשטרה.

הנער הועבר לניתוח והרופאים הצילו את חייו (וואלה!). "ברוך השם!" (קישור לפייסבוק).


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.12

הארץ

מבקר המדינה קבע כי הרבנות הראשית בצה"ל וחיל החינוך אינם מתואמים בדבר הנחלת ערכים והדבר גורם לחיכוך בין הגופים.

 

03.05.12

גלי צה"ל

עמותת "חינוך ישראלי" טוענת כי לפי מחקר שערכה, רוב העמותות/ארגונים החיצוניים למערכת החינוך הן בעלת גוון דתי. החינוך החילוני פרוץ ואין הגדרה ברורה של הערכים שיש להקנות לתלמידים. לעומת זאת, במערכת החינוך הדתית לא היו מאפשרים כניסה של ארגונים חילוניים למערכת שבה כל בית ספר רשאי לקבוע מי יתקבל ללמד בו על פי זהותו ואורח חייו.

 


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

22.05.12

דה-מרקר

למרות הקיצוצים והעלאת המע"מ המתוכננת, וועדת הכספים לאשר היום למעלה מ-200 מיליון ש"ח שהועברו ברובם לחרדים. ההעברות התקציביות אושרו בוועדה בתוך זמן קצר.

 

28.05.12

נענע10

הממשלה מעבירה מיליארדים לעמותות, אך מנתוני משרד האוצר שהגיעו לידי חדשות 10, עולה, שהציבור החרדי קיבל, רק השנה, 70% מהסבסוד הממשלתי ששולם לכלל העמותות!!!

 

07.06.12

הארץ

מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, אייל גבאי, מציע להחליף את חוק טל המיושן, בהסדר שיגביל את גובה התמיכה הממשלתית כך, שחרדים יקבלו קצבאות רק אם יצאו לעבודה. ההצעה תפגע באופן חמור גם בהטבות הממשלתיות שמקבלות עשרות אלפי משפחות חרדיות.

 

10.06.12

News1

22% אחוזים מכספי העיזבונות עוברים לגופים חרדיים ודתיים. בראש הועדה שמחלקת את כספי העזבונות, אשר לא הוגדרו להם שימושים ספציפיים, עומדת תחיה שפירא, לשעבר שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב (רעייתו של יו"ר הפניקס, אהוד שפירא, ובתו של מי שהיה הרב הראשי לישראל, הרב שלמה גורן).

 

10.06.12

mako
גלובס
וואלה!
הארץ

מגזין פורבס ישראל מפרסם את רשימת הרבנים העשירים בישראל. על פי הערכות שונות, "תעשיית הבאבות" - חצרות הרבנים בישראל - מגלגלת למעלה ממיליארד ש"ח בשנה, אם כי אופי התעשייה והעובדה כי מדובר בתחום אפור שלא תמיד מדווח למס הכנסה, מקשה על אומדן מדויק של שווי החצרות. מרשות המיסים נמסר כי הם מודעים לתופעה של העלמת מיסים ומוסיפים "יש רבנים שמחזיקים בסכומי כסף גדולים בהרבה ממה שהציבור חושב."

אז אין מי שיבדוק???!!! הכל הפקר?!

17.06.12

כלכליסט

פרופ' צבי אקשטיין אינו מבין "למה לתת גני ילדים בחינם למי שאינם עובדים?"

 

19.06.12

נענע10
ynet

הוועדה לקידום השוויון בנטל הבוחנת את החלופה ל"חוק טל" מבקשת לשלול תקציבים מישיבות בהן יהיו אחוזי גיוס נמוכים, וכן מבקשת לקבוע שכנגד בחורי ישיבה שאינם זכאים לפטור ינקטו צעדים אישים, כביטול הטבות בתחומי הדיור והארנונה ויושת קנס אישי הנגזר מהתמיכה הממשלתית שהועברה בגינו לישיבות.

 

22.06.12

הארץ

שבע מסעדות בירושלים מגדירות עצמן כשרות ללא תעודת כשרות. בעלי המסעדות מאסו בהתנהלות של הרבנות עד כדי שנאה, ומוסיפים כי נוכחות משגיח כשרות איננה מבטיחה כשרות כלל.

 


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.05.12

ynet

האגודה לבריאות גילתה בבדיקה, שסידורי התפילה הנמצאים במתחם הכותל המערבי מזוהמים בכמויות עצומות של חיידקים צואתיים, הן בסידורים המשמשים את המתפללים הגברים והן באלו הנמצאים בעזרת הנשים. רב הכותל שמואל רבינוביץ' אמר כי נשים נוהגות לבכות אל תוך הסידור ומכאן הזיהום... נייחס כמובן משנה חשיבות למצב הסידורים בעזרת הנשים ונחליפם בתדירות גבוהה יותר."

איזו בושה, הרי אסור לברך כאשר ישנה צואה גלויה: (דברים כג, יד-טו): "וְשַׁבְתָּ וְכִסִּיתָ אֶת צֵאָתֶךָ. כִּי ה' אֱלֹוהֶיךָ מִתְהַלֵּךְ בְּקֶרֶב מַחֲנֶךָ וגו' וְהָיָה מַחֲנֶיךָ קָדוֹשׁ." מעניין מדוע התייחס הרב לבכי הנשים כגורם לחיידקים הצואתיים. האם משום ש"אישה חמת מלא צואה ופיה מלא דם והכל רצין אחריה"? (ראו כאן)

18.05.12

הארץ

תושבי קריית יובל נאבקו בהחלטה להקים גני ילדים חרדיים בשכונתם ונצחו. במקום הגנים החרדיים תוקם ישיבה חילונית.

 

14.06.12

הארץ

בעשור האחרון ישנו גידול במספר הורים יהודים בישראל שמחליטים לא למול את בניהם. אמנם זו עדיין איננה בחירה שכיחה, אבל היא בהחלט רווחת, והיום, בשונה מבעבר - הורים רבים בישראל מסוגלים להעלות אותה על הדעת. אין בנמצא נתונים מדויקים, אבל לפי רוב ההשערות בעשור האחרון בין אחוז אחד לשניים מכלל התינוקות הישראלים היהודים אינם עוברים מילה.

 

26.06.12

ynet
הארץ
הארץ
וואלה!

בית המשפט המחוזי בקלן שבגרמניה פסק כי מילת ילדים אינה חוקית, שכן היא מהווה פגיעה גופנית ביילוד, ומוגדרת כ"נזק קשה ובלתי הפיך לשלמות הגוף". עוד הוסיף בית המשפט כי חופש הדת והזכויות של הורי הנימול לא יכולות להצדיק את ברית המילה.

בתגובה, בית החולים היהודי בברלין הפסיק לבצע את המנהג הברברי הזה (הארץ) ומנגד, יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, טוען שהאמירה שאדם אינו יכול לקיים את דתו סותרת כל חוקה באשר תהיה (mako). אם כך מר ריבלין הנכבד, שהאדם יקיים את דתו על עצמו, לא על זולתו!!!


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

14.06.12

הארץ

מדענים פתחו שיטה המונעת פגמים גנטיים בעוברים אשר גורמים למחלות מיטוכונדריאליות (מחלות הנגרמות כתוצאה מפגם בגרעין התא) ולמוות ע"י הוספת DNA של אדם שלישי.

המאמינים קוראים למושא אמונתם התכנון התבוני. מה זה הקשקוש הזה "התכנון התבוני" שגורם לפגמים גנטיים?

24.06.12

News1

חוקרי הדסה יצרו תאי גזע עובריים אנושיים בתנאים שמתאימים לשימוש בהשתלה לצורך ריפוי אנושי, זו הפעם הראשונה שתאי גזע עובריים אנושיים הופקו ללא שימוש במרכיבים מבעלי חיים ובתנאים מבוקרים המתאימים לשימוש בהשתלות.

 

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי