אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 104: מרץ-אפריל 2009

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

לקראת יום העצמאות ה-61 של מדינת ישראל:
הרב שרלו קובע "חקיקה דתית - חלום שהתנפץ"

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אורן, גידי, דן, דני ח., דניאל, יוסף ג., "ישראלי", מיכאל, ניצן, עדה, עירון, רוני, רונן, רותם, תומר, הפורום לשוויון בנטל ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

01.03.09

ynet

44 אחוז מן הצעירות לא מתגייסות לצה"ל. זהו זינוק של 12 אחוזים בשמונה שנים. רוב המלש"ביות לא מתגייסות בגלל הצהרת דת. בקרב הבנים, 25 אחוז לא מתגייסים כיום, בעוד שלפני 8 שנים "רק" 18 אחוז לא התגייסו.

כאשר הממשלה נותנת לאזרחי מדינתה פירצה כל כך גדולה להשתמטות בחסות ה"חוק" - מה הפלא שיש אנשים ש"בוחרים" להתקרב לדת. החרדים מרוויחים כפול: גם לא מתגייסים וגם גורמים לחילוניים להתחרד. יוסי פריצקי שואל (ynet) "למה תלינו על המשתמטים?"

01.03.09

קשת

זהות תרמי זרע תועבר לרבנים: "מנהלי בנקי הזרע ישמשו כנאמנים של בתי הדין הרבניים ובתי המשפט, ויסייעו ככל שניתן, בכפוף לכללי הסודיות הרפואית המחייבת אותם. מנכ"ל משרד הבריאות ימנה מעת לעת את אחד ממנהלי בנקי הזרע המוכרים על-ידי משרד הבריאות, כאמור, כנאמן, שאצלו תרוכז רשימת שמות תורמי הזרע. נאמן זה יעמוד בקשר עם בתי הדין הרבניים... מנהל בתי הדין הרבניים יוכר כנאמן של בנקי הזרע ומשרד הבריאות, ועמו ינהל אימות פרטי התורמים על-פי קודים חסויים שהוסכמו מראש, על מנת להימנע משימוש בזרע של פסולי חיתון כללי החיסיון החלים על מנהלי בנק הזרע חלים גם על מנהל בתי הדין, והשימוש במידע שיגיע לידיו יהא למטרה זו בלבד של הבטחת נישואים".

 

03.03.09

ynet

הרב הראשי לשעבר, לאו מתנגד למדינה דמוקרטית בארץ ישראל. "אתם רוצים להכניס פלורליזם, ליברליות, רפורמה? יש מספיק מדינות שמתיימרות לכך. מדינות דמוקרטיות יש 192 אבל מדינה יהודית אין יותר מאחת. אם רוצים עוד מדינה שיקראו לה דמוקרטית, אז מה היהודית שבה?"

יהדות אורתודוקסית נוגדת את הדמוקרטיה ואינה מאפשרת ש"מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות". לידיעת הרב לאו, מדינה יהודית ודמוקרטית היא חוק יסוד.

05.03.09

ynet

הרבנים הראשיים מנסים למצוא נוסחה לבעיה שלא קיימת, נישואים ללא יהודיים. הם פוסלים מכל וכל נישואים אזרחיים בכפיה: "הם (ישראל ביתנו) דורשים גם יהודי וגויה, ואת זה בוודאי אין אף אחד שיתיר. לא יעלה על הדעת שנישואין מעורבים יותרו על ידי איש מרבני ישראל. אנחנו נעשה את הכל כדי לשמור על כרם ישראל שיישאר קדוש. אם חלילה נפתח פירמה נגד ההלכה או בלי הסכמה מגדולי ישראל - נפלג את העם".

הרבנים הראשיים לישראל מאיימים בפילוג העם. זה מאוחר מדי, הפילוג כבר קיים, בזכותם.

11.03.09

ynet

הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו נפגש עם נתניהו בזמן הקמת הממשלה ואמר לו "תן כסף למוסדות תורה".

 

16.03.09

ynet

איגוד הסיף ביקש מבית המשפט להסיר את הצו שמחייב אותו לא לקיים את התחרות בשבת עקב עתירה של הסייף הדתי יובל פרייליך. בית המשפט סירב. כזכור אביו של הנער טוען כי הנער שומר שבת ולכן נמנע ממנו להתחרות בשבת.

אנו מאחלים בהצלחה לסייף הצעיר, ומי ייתן ויגיע לאליפות העולמית והתחרויות שלו יפלו בשבת. נשמח לדעת מי יקבל ניצחון טכני במצב זה.

17.03.09

קשת

הרב שמואל רבינוביץ', "רב הכותל" מורה לאפיפיור שיבקר בארץ במאי הקרוב להוריד את הצלב לכשהוא נכנס לכותל. "עמדתי היא שזה לא יאה להיכנס לאזור הכותל המערבי עם סמלים דתיים, כולל צלב", אמר הרב רבינוביץ' לעיתון. "אני חש באותו אופן לגבי יהודים שנכנסים עם טלית ותפילין לכנסייה". מדווח כי אותו רב מנע כניסת נוצרים לפחות פעמיים.

ברוני הדת היהודית האורתו' מחרחרי ריב וגורמים לשנאה גם בקרב אלה שאוהדים אותנו. ההלכה היהודית פוסקת כי "הנוצריים עובדי עבודה זרה הן..." (ספר המדע, הלכות עבודה זרה וחוקות הגויים, ט: ד).

17.03.09

קשת ynet

חרדים מתנגדים לתערוכת bodiesשבה מוצג גוף האדם ע"י שימור שלו.

החרדים כרגיל מתנגדים לכל מה שעלול לפתוח אופקים. זה מזכיר את אנשי הדת באפריקה שמתנגדים לתערוכה של שלדים המראים את השלבים השונים בהתפתחות האבולוציונית של האדם (התייחסות לכך בסדרה של דוקינס)

19.03.09

mynet

הדתיים בכרמיאל מתנגדים למופע שיועד לציבור עולי רוסיה אשר תכניו הם ארוטיים.

יש המון פורנוגרפיה בתכנים המקודשים ליהדות האורתו'. ראו באתר דעת אמת.

19.03.09

ynet

החרדים השיקו קו מהדרין אלטרנטיבי ובו הפרדה מוחלטת בין גברים ונשים. הנסיעה, לפי החרדים, היא חינם ולכן אגד לא יכולה לתבוע את החברה המפעילה.

מעניין כיצד החברה המפעילה מרוויחה כסף. מתרומות אולי?

19.03.09

וואלה!

עיריית תל אביב גובה אלפי שקלים מעובדים זרים שמוכרים את מרכולתם בשבת כי אסור להפעיל עסקים בשבת. בית המשפט יצא להגנת העובדים.

בושה לעיריית תל אביב. פעולה זו היא ניצול ציני של הדת היהודית האורתו' להרוויח כסף מכפיה דתית.

22.03.09

דה-מרקר

עלות התוספת לקצבאות הילדים למשק הינה 1.5 מיליארד שקל.

 

24.03.09

ynet

הרבנות הראשית התלוננה ברשות השידור כנגד הקונסרבטיבים בגלל שהשיקו קמפיין לחתונה קונסרבטיבית. האורתודוקסים טוענים כי בקמפיין יש "הונאה והטעיה של הציבור". התנועה הרפורמית דוחה את הטענה הזו מכל וכל ומוסיפה: "העובדה שהרבנות הראשית מתנגדת לחופות הנערכות במסגרת התנועה היא אינה דבר חדש. הרי מונופול הנישואין, הגירושין, הגיורים והקבורה נמצא בידיה והיא אינה מעוניינת לוותר על עמדת כוח כה חזקה ועל מחזור כספים של מיליוני שקלים".

 

25.03.09

הארץ

מאמר הארץ: "נתניהו הציע לחרדים יותר מלבני, וכך קנה שלטון בכסף, תוך מכירת חיסול של הערכים שהוא עצמו מאמין בהם".

קצבאות הילדים מעודדות ילודה ועוני ומפלות לרעה מגזרים שעובדים ומעבירות תקציבי ענק למגזרים שבוחרים לא לעבוד.

26.03.09

mynet

זעם במגזר הדתי בחיפה עקב תערוכת הגופות במוזיאון מדעטק. יו"ר סיעת יהדות התורה, הרב אריה בליטנטל, יצר קשר עם רבנים הראשיים בעיר ועם גופים דתיים רבים, וקרא להם לסייע לו במאבקו נגד התערוכה. בפניה מצוין בליטנטל : "מדובר בתערוכה מצמרת של גופות אדם בשלמותם בתנוחות אמנותיות. התמונות קשות לצפייה, לכן אבקש כי הרבנות הראשית לחיפה אשר לה אחריות יהודית ערכית, תתריע את הציבור מפני נזקי הנפש שהדבר יכול לגרום בהיבט ההלכתי".

מה זה "אחריות יהודית ערכית"? היהדות האורתודוקסית מצווה ע"י אלוהים לרצוח את כל האנשים שאינם "נשמעים לדבר השם" בסקילה, בשריפה בחנק ובסייף, אז גופות משומרות, זה מה שמפריע להם?

29.03.09

הארץ

כפייה דתית בצה"ל, קובעת מערכת עיתון הארץ לנוכח הפלישה הרבנית חרדית לצה"ל.

דן מלר, מצוות האתר: "התפקיד של רב בצבא הוא לדאוג לחיילים הדתיים. פרט לכך אין לרבנים מה לעשות בצבא." (הארץ).

29.03.09

הארץ

במהלך 2008 קם מחדש משרד הדתות ותקציבו עלה ב-50% מ-282 מיליון שקלים ל-430 מיליון. כ-150 מיליון שקלים הועברו לכיסוי גירעונות של מועצות דתיות ו-80 מיליון שקלים ניתנו למבני דת. כמו כן דווח שלאחר הקמת הממשלה ייבחרו רבנים בשבעה ערים ויישובים: ירושלים, אשדוד, קריית אתא, אור עקיבא, עכו, בית דגן ויישוב נוסף. משרות רב עיר הן מהמשרות הנחשקות בציבור החרדי, בין היתר בשל המשכורת הגבוהה.

מעניין לחשוב מה היה קורה אילו השכר שאותם חרדים מקבלים היה שכר המצווה בלבד.

02.04.09

הארץ

הרבנות הראשית לישראל רוצה להשתמש בטכנולוגיה לטובת שמירת הכשרות בפסח ודורשת מרשתות השיווק לחסום ברקודים של מוצרי חמץ במהלך החג, תוך איומים שאם המערכת לא תתוקן החנויות יאבדו את הכשרות שלהן.

נקווה שכל החנויות יאבדו מהכשרות. אנו ממתינים לאיום הזה, כך נוכל לקנות בשקט, ללא כשרות ובלי לממן את תעשיית הסחיטה.

06.04.09

nrg

חנות לממכר חזיר נפתחה מול בניין הרבנות בצפת. הרבנים זועמים "זאת עזות מצח! לפתוח חנות של חזיר בלב העיר צפת, בשכנות צמודה למוסד הרבנות? זאת ממש פגיעה בערכים של כל יהודי ובפרט בעיר צפת. זה לא יהיה!". תושב העיר דויד עמיאל: "בפעם האחרונה שהייתה חנות כזו בשכונת רסקו בעיר, מישהו הצית אותה".

לאחר מספר ימים דווח ב-nrg כי הוצא צו סגירה למקום.

06.04.09

ynet

"הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" מפעיל את פרוייקט ה"מלשינון" (כפי שב-ynetכינו זאת) וקורא לציבור לדווח לתיבת דואר מיוחדת על בעלי עסקים המפרים את חוק החמץ, ולשלוח אליו תמונות או כל חומר מפליל בעניינם.

ב-ויקרא פרק כג כל היהודים נדרשים למלא פקודה: "בסוכות תשבו, שבעת ימים; כל-האזרח, בישראל, יישבו, בסוכות. למען, יידעו דורותיכם, כי בסוכות הושבתי את-בני ישראל, בהוציאי אותם מארץ מצריים: אני, יהוה אלוהיכם". האם המלשינון יפעל גם אז כנגד יהודים אשר מסתובבים חופשיים?

10.04.09

mynet

מופע תיאטרון ארוטי הגיע לאשדוד והועלה בבית יד לבנים. חברי המועצה הדתיים זועמים.

לפי הכתבה: "כנראה שחלק מהצופים הזדעזעו למראה המעורטל של הבנות", האם אותם "מזועזעים" לא ידעו לאיזה מופע הם נכנסים?

12.04.09

דה-מרקר

במגזר החרדי הופצו פשקווילים שתוקפים את נוחי דנקנר, שהינו בעל השליטה בשופרסל המפעילה את רשת 'יש' הפונה גם למגזר החרדי. בפשקוויל נכתב: "עובדה! נוחי דנקנר בעלי 'יש' גדול מחללי השבת".

 

13.04.09

ynet

קבוצה של כ-30 חרדים מהעדה החרדית הפגינו כנגד מכירת חמץ בירושלים. ההפגנה התנהלה בשקט יחסי והמפגינים התפזרו שכהגיעה המשטרה.

זכותם של החרדים הכופים להפגין, כל עוד הסדר נשמר. לצערנו, בחלק מהמקרים, ההפגנות הופכות אלימות וברבריות. מסיכום של האתר ynet עולה כי ההפגנות היו יותר מציקות מאשר אלימות.

15.04.09

הארץ

רועי לחמנוביץ', יועץ התקשורת של שר הפנים, אלי ישי (ש"ס), הודיע: עד שנה הבאה, בפסח, נסיר את המילה "בפומבי" מחוק החמץ כך שלא יהיה חוקי למכור חמץ בשום אופן. עוד הוסיף "אם מישהו יחליט לעשות בלגן ולהביך אותנו, נפעל בדרכים שיביכו אחרים".

לתשומת לבכם בש"ס: "כאשר יענו אותו כן ירבה ויפרוץ", והמבין יבין. ובאותו נושא אפשר לקרוא את מאמרו של שחר אילן (הארץ): "שוב נכנסים לנו לצלחת".

17.04.09

Ynet הארץ nrg NEWS1

האו"ם קבע "חל איסור על "הכפשת הדת" כי הכפשה כזו היא פגיעה בזכויות האדם. רוי בראון, המייצג במועצה את ארגון הגג International Humanist and Ethical Unionטוען: "זה יוצר אווירה שבה כל מדינה שרוצה לחוקק חוקים נגד כפירה, יכולה להצדיק אותם באמצעות ההחלטה הזאת", עוד הוסיף בשיחה עם "הארץ": "אנחנו מתמודדים עם מתקפה מחושבת וסבלנית על ערכים ליברליים בסיסיים. חופש הביטוי הוא שמחזיק את כל שאר החירויות. בלעדיו, איך נחשוף עריצות, שחיתות או אפליה?"

דת במהותה היא פגיעה בזכויות האדם, פגיעה בזכותו לחשוב באופן עצמאי.

17.04.09

הארץ

עירית בית שמש הרסה מתקנים של התעמלות שהיא עצמה הקימה בעלות של מאות אלפי שקלים כי "רבנים" המוטרדים מבעיות הצניעות במקום פנו לראש העיר.

שימו לב, השכונה שבה רוצים להרוס את מתקני האימון היא שכונה דתית וכעת יש עליהם כפיה חרדית. בוקר טוב אירן.

19.04.09

ynet

רבני אירופה יוצאים לקרב כנגד מועצת השרים של האיחוד האירופי על רקע דיון מכריע בהצעת חוקה העלולה למנוע מיהודים שחיטה כשרה ברחבי היבשת עקב אכזריות השחיטה ה"יהודית הכשרה". רבה של בריטניה, יעקב צבי סאקס: "השחיטה, שיטת הריגת הבהמות היהודית לצורך מזון, מקובלת מאז ומקדם כזכות יסודית לאזרחיה היהודים של אירופה. ההשלמה עם מנהגי דתם של תרבויות המיעוטים בחברה הינה אחת מעמודי היסוד עליהם מושתת אופייה הליברלי והדמוקרטי של אירופה". דובר ועידת רבני אירופה, משה פרידמן, מסר ל-ynet: "מטבע הדברים, בערב יום השואה יש רגישות גבוהה יותר לצעדים כאלה, כמו הגבלת השחיטה, העלולים לפגוע בזכויות היהודים ביבשת, וכולנו זוכרים לאן הם הובילו בעבר. אנו משוכנעים שהיחסים הטובים עם ראשי האיחוד האירופי יביאו לבלימת היוזמה ולשמירה על הסטטוס קוו גם בנושא זה".

זהו ניצול ציני ובזוי של עקרונות הליברליזם והדמוקרטיה וכן זכר קורבנות השואה. להלן קטע הלקוח מהבלוג "החברים של ג'ורג'": "רבני אירופה מודאגים. הנהגים הברבריים שלהם לשחיטת בעלי חיים, שקובעים שאם בעל החיים לא נמצא בהכרה מלאה כשמזים את כל דמו הרי שבשרו טרף, נמצאים על הכוונת של האיחוד האירופי, שמעביר יותר ויותר חוקים להגנה על בעלי חיים. אז מה הפתרון? איך גורמים לגויים להבין שטאבו של יהודים חשוב יותר מסבלן של בהמות? אה, פשוט: מזכירים שפעם היתה שואה ושמי שיאסור היום על יהודים לגרום סבל לבהמות, הוא צאצא של רוצחים קדמונים או רוצח לעתיד בעצמו."

23.04.09

ynet

"פשיטת צניעות על חנויות מאה שערים". משלחת אברכים חרדים ביצעה פשיטה על חנויות בגדים בשכונות גאולה ומאה שערים בירושלים. האברכים תלו שלטים האומרים: "אנא הכנסי לחנותי בלבוש צנוע". יואליש קרוייס, ממובילי המהלך, אמר ל-ynetגם המוכרים שלא הסכימו לתלות את השלטים הבינו בסוף שאין להם ברירה - "אחרת יוחרמו על ידי הרבנים ויישארו בלי פרנסה".

גם הנאצים ימ"ח החרימו את עסקי היהודים בגרמניה הנאצית.

23.04.09

ynet

הרב שרלו, מתנגד לחקיקה דתית, "החקיקה הדתית בצורתה הנוכחית אינה מחזיקה מעמד בחיים בפועל... החלום כאילו הגברת החקיקה תביא ליותר שמירת יהדות ואהבתה ולזהות יהודית עמוקה יותר של המדינה, מתנפץ לנגד עינינו כמו כל החוקים האלה... "זהותה היהודית של המדינה תיקבע הרבה מאוד גם לאור תדמיתם ומעמדם של נושאי דבריה בציבור", כתב, "כשאנו נהיה מופת מוסרי ובעלי בשורה רוחנית - ההסכמה לזהות היהודית של המדינה תלך ותגבר, ועימה גם הזהות האמיתית של כלל ישראל".

הרב שרלו, קראת את מחשבותינו.

28.04.09

דה-מרקר

קצבאות הילדים יוגדלו בעשרות אחוזים. העלות למשק עומדת על 1.4 מיליארד ש' וההעדפה, כמובן, למשפחות מרובות ילדים.

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

02.03.09

mynet

לפני כשנה חרדים חדרו למודיעין והטיפו לילדים ברחובות, ההורים הגישו תלונה במשטרה אבל הפשע הזה התמסמס. בימים אלה חזרו החרדים ובכוונתם להקים בית כנסת וכולל למרות שרוב החרדים כלל לא תושבי המקום.

 

16.03.09

nrg mynet

בשכונת הקטמונים, התושבים הפגינו כנגד התחרדות השכונה. בשכונה ישנם ארבעה גנים חרדיים ואפילו לא גן חילוני אחד. אהרון אלה, מארגן ההפגנה: "הקטמונים היא שכונה שהולכת לקראת התחדשות עירונית וקולטת משפחות של צעירים ילידי העיר, מתוך הסתכלות לעתיד ובמטרה למנוע את בריחתם לישובי עוטף ירושלים, וזה דבר שהתחרדות השכונה עשויה לעצור".

 

22.03.09

mynet

ברחוב הרצל בבת-ים קם בית כנסת פיראטי שמפריע למנוחת השכנים ובו פועלים רמקולים ודופקים על שולחנות. בעל הנכס הוציא דרישה להפסקת פעילות בית הכנסת ואת הפסקת הבנייה הלא חוקית לכאורה שנעשית בו. העירייה אינה ממהרת לאכוף את החוק.

האם אלוהים צריך מערכת הגברה כדי לשמוע טוב יותר?

22.03.09

nrg

חילונים בשכונת קריית היובל מתנגדים להשתלטות דתית במסווה של הקמת בית כנסת לא חוקי.

קריית יובל באתר חופש.

26.03.09

הארץ

צבא הגנה לישראל מזמין רבנים שיתארחו בבה"ד 1 בשבת כדי להרצות בפני החיילים. בבסיס תוקם בריכה ובה תונהג הפרדה בין גברים לנשים בשעות מסוימות.

 

29.03.09

mynet

רחוב נהר הירדן בבית שמש ישנה את שמו ל-"הרב ש"ך", על שמו של המנהיג הקודם של הפלג הליטאי ביהדות החרדית, לאחר שהרחוב ייסגר לתנועה בשבתות.

 

31.03.09

הארץ

עיריית קרית גת תסגור את המועדון היחיד בעיר המשרת בני נוער מהקהילה האתיופית בשעות אחר הצהריים. במקומו, מספר מנהל המועדון, אפרים אווקה: "תתחיל לפעול מסגרת להחזרה בתשובה של בני הקהילה האתיופית" וכן התבקשו האתיופים ש"הבנות לא יהיו בסביבה, כדי שלא יהיה מגע, כי הן לא מתלבשות מספיק צנוע".

במהדורה המודפסת בעמוד כתב עיתון הארץ "קרית גת תהפוך את המועדון היחידי לנוער אתיופי למרכז להחזרה בתשובה". בושה וחרפה, האם בהשתלטות הם מקווים "לקרב רחוקים"?

02.04.09

mynet

ראש המועצה המקומית כפר ורדים, סיון יחיאלי, נלחם בהצלחה בניסיונות השתלטות דתית על כפר ורדים. הוא הפסיק בניית מקוואות וכן סגר גן של "חב"ד שלא עמד בתנאים הנדרשים.

קצת נחת.

07.04.09

mynet

ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, תומכת בהפעלת הסעות לים בשבתות: אני "תומכת בהסעת המונים מוסדרת לים גם בשבתות על מנת לאפשר גם לתושבים שאין ברשותם רכב פרטי ליהנות מהחופים והים". נציג סיעת המפד"ל בעירייה, חבר המועצה צבי וייס: "אני נגד תחבורה ציבורית בשבת ובעזרת השם נקווה שנצליח למנוע שינוי כזה, כמו שהצלחנו למנוע את פתיחת 'קפה קפה' בשבת ברחוב סוקולוב ואת פעילות תיאטרון האנסמבל בשבת. לי נראה, שלא האנשים שנוסעים באוטובוס הם שבאים בשבת לים ולטיילת של הרצליה פיתוח".

חבר המועצה צבי וייס, האם רק שומרי שבת מגיעים לחוף הים בשבת?

14.04.09

nrg

הרב אלישיב מתסיס את התושבים הדתיים כנגד החילוניים בקריית יובל על רקע הסבה בלתי חוקית של דירה לבית תפילה ואף קורא בריש גלי לעבור על החוק באומרו: "אתם חייבים להיאבק, אפילו אם פירוש הדבר הוא לעבור על החוק... יש מצבים שבהם אסור לוותר. אתם זוכים לקדש שם שמים בכל תפילה ותפילה, וחלילה מלהפסיק במאבק זה".

ההלכה האורתו' אומרת: "כל מקום שיש בו עשרה מישראל, צריך להכין בו בית שייכנסו בו לתפילה בכל עת תפילה; ומקום זה, הוא הנקרא בית הכנסת. וכופין בני העיר זה את זה לבנות להן בית הכנסת, ולקנות להן ספר תורה נביאים וכתובים." (הלכות תפילה פרק יא: א). טוב, פעם לא היתה צפיפות אוכלוסין.

23.04.09

mynet

המועצה הדתית וחברה קדישא בהוד השרון פלשו לשטחים לא להם וקברו שם נפטרים. לפי פסק דין ראשון שניתן בנובמבר 2004 בבית המשפט המחוזי בכפר סבא: "אם עד ליום 31.12.05 לא יושלמו הליכי התכנון וההפקעה בקטע, יהיה על הנתבעות (המועצה הדתית וחברה קדישא, א.ג.ש) לסלק ידן, לרבות כל השייך להן, מתחומי המקרקעין". שופט בית משפט השלום בכפר סבא, דוד גדול, קבע לפני כשלושה שבועות כי יש להעתיק את הקברים ממקומם, הסתמך בפסיקתו להעתקת הקברים על סעיף הלכה, לפיו, "המוצא קבר בתוך שדהו ואינו יודע אם נקבר שם מדעת בעל השדה, מותר לפנותו ומקומו טהור". הרב ראובן הילר מתנגד ואומר : "זה פשוט בדיחה וניסיון לסחוט כספים ופשוט כואב הלב. אני איאבק נגד הסיפור של העתקת קברים ואני בהחלט מתכוון לנסות ולהגיע לאיזשהו פתרון, כי בעלי הקרקע הם לא אנשים שחסר להם כסף".

זוהי השתלטות בזויה על קרקעות, גם משתלטים על החיים וגם על המתים. בושה וחרפה, משתמשים בגופות כדי לנכס לעצמם קרקעות.

27.04.09

nrg

ישיבת צעירים חרדים שקוראת לעצמה "הגרעין", ושנשיאה הוא הרב הראשי לתל אביב-יפו מאיר לאו, פלשה והתנחלה בבית כנסת שבשכונת יד אליהו, שבתל אביב. תושבי יד אליהו מדווחים כי הפולשים החרדים אנשי הישיבה אף הרסו חלקים במבנה. תושב השכונה: "מרגע שהם נכנסו זה פשוט בלתי אפשרי להוציא אותם. ניסינו בדרכי נועם, אבל זה בלתי אפשרי. אנחנו עושים הרבה פה אירועים ופעילויות, וזה יותר מקום חברתי. פנינו להנהלת הרובע, אך שם טענו כי ידם קצרה מלהושיע. זה בית הכנסת שלי, של הילדים שלי ושל השכנים שלי, ולא של פולשים".

 

28.04.09

nrg

חרדים פלשו לבית הכנסת המרכזי בשכונת הדר בחיפה וגרמו למתיחות בין חרדים לבין דתיים-לאומיים. אנשי הציונות הדתית: "התהליך של התחרדות הדר הוא בעייתי. חבל שמקום שזוהה במשך עשרות שנים עם הציונות הדתית, נתפס גם הוא על ידי החרדים".

 

28.04.09

ynet

משפחה חרדית מבני ברק אירחה נערה מאופקים במהלך מבצע "עופרת יצוקה". במהלך האירוח הנערה עברה שטיפת מוח וסרבה לחזור למשפחתה. משפחת הנערה נאלצה "לחטוף" בחזרה מבית החרדים. במשפחה החרדית נמצא כי קיימת התעללות בילדי המשפחה.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

08.03.09

ynet

פשקוויל ארסי של נטורי קרתא כנגד חיילי מדינת ישראל ומשטרת ישראל: "כבר עוררו רבות יראי השם על דבר הפורצים בימי הפורים, להלביש בגדי נאצה החתום בחותמת כפירה של פאליציי וצבאם הטמא, ושאר טומאות כיוצא באלה, כהצלה זק"א וכו'... מפעפע כארס של עכנאי, להרגיש חשיבות בלבישת בגדי טומאה וכפירה רחמנא ליצלן, וזאת היפך מהרגשת היהודי הפשוט לשונאם בתכלית שנאה שנאתים... האם בבגדי הכומרים לעבודה זרה היה מישהו מתלבש? על אחת כמה וכמה בלבוש משרתי מפלצת הכפירה מזרע ישראל... בניו של מלך מלכי המלכים הקב"ה אינם מתלבשים בבגדי עמלק ה-נא-ציוני... גם בפורים אין לובשים מלבוש שכתב עליה זלזול וגנאי בהמנהיג והקהילה, וכל שכן שלא שייך לנאמן המלך לסבול מלבושי נאצה ומרידה הנעשים לדמות עצמם כמשמשי ההכחשה במלך העולם".

זו עוד הוכחה כמה מסוכנת דת יכולה להיות. ניתן לפרשה בכל צורה ולצקת למוחם של אנשים כל תוכן שטני שלא יהיה.

09.03.09

ynet

יעל משאלי בפניה לאורתודוקסיות הדתיות: אין פמיניזם אורתודוקסי, "כל עוד מתעקשות הפמיניסטיות הדתיות על המסלול האורתודוכסי, אין להן באמת מה להציע לנשים ובכלל (חוץ מפתרונות אישיים נקודתיים). כל עוד אתן נותנות במו ידיכן את הכוח לגברים, ויהא מצומצם בעיניכן ככל שיהיה בסופו של דבר, אתן שומטות את השטיח מתחת לרגליכן פורצות הדרך והאמיצות".

 

10.03.09

nrg

הרב יעקב יוסף משתלח ביוסי שריד: "ארור המן, ארור יוסי שריד אתה מזכיר את כל אלה שעשו צרות לעם ישראל בגשמיות ברוחניות וכיו"ב. זה מה שאנחנו אומרים מדי שנה בשנה וחוזרים על זה שלוש פעמים. כל דבר שאנחנו רוצים לחזק אותו כופלים אותו שלוש פעמים".

הם לא לומדים, פשוט לא לומדים כלום מההיסטוריה. יוסי שריד לא נשאר חייב (הארץ) במאמרו "קללה לבטלה".

11.03.09

ynet

בעדה החרדית במאה שערים, מגרשים צעירים וצעירות "שבאבניקים" שנאספים יחד  במהלך הפורים בעזרת דגים מסריחים אשר נרקבו במשך חודש ימים.

"שבאבניקים" הם פליטי החברה החרדית.

15.03.09

ynet

אין כניסה לנשים לבית העלמין באליכין. מוטי עבדיאל, מתנדב בחברת קדישא "כאן נהוג שנשים לא מלוות כלל את המת בתוך בית העלמין... בזמן ההספדים נשים מתבקשות לעמוד ברחבה הפתוחה, והגברים עומדים בתוך המבנה. כשיוצאים לעבר הקבר אישה לא יכולה לגשת עד לקבר - גם אם זה בעלה שנפטר והבנות לא הולכות אחרי הוריהן. רק לאחר שהגברים הולכים - הנשים ניגשות לקבר. זה מנהג שכופים על כלל הציבור. זה לא ייחודי לאליכין . יש מנהג דומה אצל החסידים בירושלים, אבל זו לא הלכה אלא נורמה חברתית"

"נורמה חברתית"?! זה לא נורמאלי! ב-01.04.09 פורסם ב-ynet שאותו רב ישוב חזר בו לאור איום בתביעה משפטית כנגדו.

16.03.09

NEWS1 ynet

בית המשפט העליון דחה עתירה, שהוגשה ע"י המרכז לפלורליזם יהודי נגד היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, בדרישה להעמיד לדין את הרב הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו, בעקבות התבטאויותיו גזעניות לכאורה נגד האוכלוסייה הערבית. עו"ד עינת הורביץ: "יש להצטער על כך שדרך ההסתה היא דרכו של רב ומנהיג ציבור בישראל, המשתמש במעמדו כפלטפורמה לליבוי איבה כלפי אוכלוסיות שונות ומבזה את היהדות בשימוש הנלוז שהוא עושה בה. יש לקוות שבעתיד ישכילו רשויות החוק למצות את הדין עם כל המסיתים לגזענות והמלבים את אש השנאה, כולל רבנים, ולא יסתפקו בדרך הקלה של העמדה לדין של אוהדי כדורגל בלבד".

 

18.03.09

ynet

סקר על הומופוביה: 25% שונאים הומואים כאשר 7% שונאים מתרצים את שנאתם "זה אסור בדת".

בוודאי ההומופובים היהודיים האורתודוקסים ישמחו לדעת שפדופיליה מותרת ביהדות.

23.03.09

mynet

אישה שנפרדה (לא התגרשה) מבעלה המשיכה בחייה ומצאה אהבה חדשה. בעלה, שהוא סרבן גט, טען בבית המשפט הרבני כי אישתו בוגדת בו. במשך שבע שנים, האישה מסורבת גט ורק לאחר שהוכנס הבעל לכלא למשך שנתיים והורעו התנאים שלו, הוא ניאות לתת לה גט. המחיר שהאישה תשלם הוא שכעת היא אינה יכולה להינשא לבחיר ליבה (ברבנות) וגם היא עלולה לאבד את הילד.

 

23.03.09

mynet

עובדת בכירה בגן חב"ד פוטרה מעבודתה. היא הגישה תביעה כנגד מעסיקיה בבית הדין לעבודה, אך משעשתה זאת ילדתה בת הארבע וחצי, סולקה מהגן. האם: "מנהלי העמותה עושים הכול כדי שאבטל את התביעה. משרד החינוך לא יכול להישאר אדיש כלפי ההתנהלות של רשת חב"ד לילדה. בפורים, כשהילדה כבר לא הורשתה להיכנס לגן, התחננתי בפני הגננת שתיתן לה לפחות להגיע למסיבת פורים, אולם לא התייחסו אליה. היא ישנה עם הילדים, אבל אפילו את משלוח המנות והממתקים שכל הילדים קיבלו היא לא קיבלה. ביום למחרת, כשניסיתי להביאה לגן, דחפה אותה הגננת כדי שלא תיכנס לגן. על זה כבר לא יכולתי לעבור בשתיקה".

תגובת עיריית רחובות: "מדובר ברשת חינוך עצמאית, לפיכך העירייה אינה רשאית להתערב בשיקולים ובנהלי שיבוץ". המושג הזה "רשת חינוך עצמאית" צריך להכחד מהעולם. מתי הפוליטיקאים יבינו שאסור להפקיר את החינוך בידי אנשים חשוכים. להלן כתבה בהארץ שמתארת מה דינן של גננות אשר פנו לערכאות חילוניות בניגוד לדעת ה"איגוד החרדי".

25.03.09

הארץ

כמאה קצינים וחיילים דתיים עזבו את עצרת חטיבתית של הצנחנים כי זמרת שרה על הבמה. ברבנות הצבאית מביעים סיפוק אך בחיל החינוך מזועזעים.

"והמסתכל אפילו באצבע קטנה של אישה, ונתכוון ליהנות--כמי שנסתכל במקום התורף; ואפילו לשמוע קול הערווה, או לראות שיערה- אסור" (הלכות איסורי ביאה פרק כא:ב). עוד מעט החיילות יצטרכו ללבוש רעלות מכף רגל ועד ראש כדי לא לפגוע ברגשות הדתיים. קראו ב-notes את דברי של אורה לב-רון.

26.03.09

mynet

חברי המועצה בפתח תקווה מתנגדים לכך שהזמר עברי לידר יופיע יחד עם הזמרת ריטה כי הוא הומוסקסואל. אחד מ"מייצגי הציבור הדתי" טוען: "עברי לידר לא מעניין אותי. הוא חריג ושונה מהרוב, ואני מעריך שאף הורה, חילוני כדתי, לא היה רוצה שבנו יזדהה עם נטיותיו המיניות".

חיים אלבוים במאמרו ב-ynet קובע: "עברי לידר היקר, 'נציגי' הציבור הדתי בפתח תקוה שהתבטאו נגדך אינם נציגיו של בורא עולם אלא להיפך, בהתבטאויות אלו הם מחללים את כבודו ומטעים את הציבור שלהם". נזכיר כי בהקשר דומה, אסף וול כתב על "המצווה הסקסית" (ynet). ליאן, תושבת העיר, אמרה ל-ynet: "סוף כל סוף הביאו זמרים שהנוער מתעניין בהם, ועכשיו רוצים להוריד אותם?.... השתיקו לגמרי את הנוער בעיר! מספיק אנחנו מתחשבים בציבור הדתי! בשבת הכל סגור. אם אני גרה פה בפתח תקווה, מדוע עלי לנסוע מחוץ לעיר לכל דבר?".

27.03.09

ynet

יו"ר המועצה הדתית מגדל העמק, הרב יעקב עמר, התנגד בגופו לכך שאישה תספיד את אביה כי "השטן רוקד". שהבת החלה את ההספד הרב הזה טען: "את אשה, את לא אומרת אף מילה" ובנוסף שהאב הובא לקבורה אותו רב הורה לבת "תלכי אחורה. קודם צועדים הבנים ואחר כך הבנות". בתגובה לעיתונות אישר הרב את הדברים: "בדברי חכמים ובראשם רבי שמעון בר יוחאי, מהזוהר הקדוש, נכתב... שכאשר נשים עולות בשעת הלוויה לשאת הספדים בפני גברים נאמרים על כך דברים קשים וחמורים. החכמים מתריעים שהדבר גורם לא עלינו למגיפה בעם ישראל ושהשטן מרקד בבית העלמין בשעה שנשים נמצאות בלוויות."

די למונופול האורתודוקסי. אנו מפצירים בכל החילוניים אל תכנעו, הזמינו רבנים רפורמים או קונסרבטיבים או חילוניים.

31.03.09

mynet

רשת 'בית יעקב' החרדית שוב דוחה תלמידות ממוצא ספרדי. אחד הנפגעים: "רציתי שגם בתי תקבל את החינוך שלו זכו אמה וסבתה. לצערי גיליתי שבתם של השכנים האשכנזים שלי, שנרשמה אחרי בתי, דווקא התקבלה. בשיחות עם צוות בית הספר נאמר לי שלמרות שבתי עברה את המבחנים היא לא תתקבל כי אנו ממוצא פרסי". שמואל יצחקי מש"ס טוען כי הגיעו לידיו 15 תלונות של משפחות ממוצא מזרחי, אשר ביקשו לרשום את בנותיהן לרשת 'בית יעקב' ונדחו בשל מוצאם.

 

02.04.09

ynet

רבקה לוביץ: "10 המכות של הנשים". רבקה מספרת על ההתעללות של המוסד הדתי אורתודוקסי בנשים, אם הן רוצות להתגרש.

 

04.04.09

סקופ

העיתונים החרדיים 'יתד נאמן' ו'שעה טובה' משתמשים בריטוש תמונות כדי להעלים את השרות החדשות בממשלת ישראל.

"ואיזו היא דת יהודית, הוא מנהג הצניעות שנהגו בנות ישראל; ואלו הן הדברים שאם עשת אחד מהן, עברה על דת יהודית: יוצאה לשוק או למבוי מפולש, וראשה פרוע ואין עליה רדיד כשאר הנשים, אף על פי ששיערה מכוסה במטפחת; או שהייתה טווה בשוק, וורד וכיוצא בו כנגד פניה על פדחתה או על לחייה, כדרך שעושות הגויות הפרוצות; או שטווה בשוק, ומראה זרועותיה לבני אדם; או שהייתה משחקת עם הבחורים; או שהייתה תובעת התשמיש מבעלה בקול רם, עד ששכנותיה שומעות אותה מדברת על עסקי תשמיש; או שהייתה מקללת אבי בעלה בפני בעלה". (הלכות אישות פרק כד: יא). גם הפנדמנטליסטים הסעודים עובדים באותן השיטות (נענע 10).

06.04.09

mynet

אביגיל מיס נבחרה כחברה במועצה הדתית בבת ים. רבני העיר מתנגדים: "אם חלילה תיבחר, יעורר הדבר הרבה מחלוקות, וכדאי למנוע את זה כבר עכשיו".

 

06.04.09

קשת

תחקיר ביקורתי של עובדה על פעילות "עצת נפש".

ראיון עם חיים אלבוים בתוכנית יום חדש.

16.04.09

ynet

שאלה לרב יובל שרלו: "האם אסור לתרום דם שמא התרומה תגיע לגוי, שהרי הדם הוא הנפש"? הרב מזועזע מהשאלה וטוען "הסיבה העיקרית והראשונית היא שתורתנו הקדושה לימדה אותנו כי כל בני האדם נבראו בצלם אלוקים. בשל כך, כל הצלת חיים היא הצלה של צלם אלוקים".

זה מה שהתורה מלמדת: "ישראל הדר עם הנוכרי או עם גר תושב בחצר, אינו אוסר עליו, שדירת הגוי אינה דירה, אלא כבהמה הוא חשוב". (הלכות עירובין פרק ב: ט). "אחד הסך את עצמו, ואחד הסך את אחרים--שנאמר "ואשר ייתן ממנו על זר" (שמות ל,לג). הסך כלים, ובהמה, וגויים שהם כבהמה, או שסך מתים בו--פטור, שנאמר "על בשר אדם, לא ייסך" (שמות ל,לב)" (הלכות כלי המקדש פרק א: ו). "גוי הבא על בת ישראל--אם אשת איש היא, נהרג עליה; ואם פנויה היא, אינו נהרג. [י] אבל ישראל שבא על הגויה--בין קטנה בת שלוש שנים ויום אחד בין גדולה, בין פנויה בין אשת איש, ואפילו היה קטן בן תשע שנים ויום אחד--כיון שבא על הגויה בזדון, הרי זו נהרגת: מפני שבאת לישראל תקלה על ידיה, כבהמה. ודבר זה מפורש בתורה, שנאמר "הן הנה היו לבני ישראל . . . וכל אישה, יודעת איש למשכב זכר--הרוגו" (במדבר לא,טז-יז)" (הלכות איסורי ביאה פרק יב: ח)

22.04.09

ynet

משפחה דתית שעברה לגור בשכונה של חסידי באבוב בבת-ים טוענת כי התושבים שבשכונה מתנכלים לה. בעקבות פניית המשפחה לבית המשפט, הוציאה שופטת בית המשפט השלום בראשון לציון צו למניעת הטרדה מאיימת נגד רב הקהילה, ישראל יעקב מייזליש. אב המשפחה: "כולם מדברים על גזענות של העולם נגדנו, אבל פה יש גזענות מבפנים, והיא הרבה יותר כואבת... אני לא שייך לחסידות ולא קשור אליה. הגעתי לשכונה הזאת ולא ידעתי בדיוק לאן אני נכנס. הוריה של אשתי מתגוררים בבת ים, והיא ביקשה להיות קרובה אליהם אז קניתי פה דירה ממכר שלי מהצבא. אם הייתי יודעת שהם עד כדי כך גזענים, לא היינו באים לפה. הם פשוט לא אוהבים שמתגורר פה בן אדם שהוא לא 'משלהם'. אני ספרדייה גאה, שהולכת עם מטפחת והם רוצים שאלך עם כיסוי ראש כמו של הנשים שלהן. אוסרים עליי לשמוע את השירים שאני אוהבת כי הם בנוסח ספרדי ואפילו לא נותנים לי לטבול במקווה. כל יום אנחנו צריכים להתמודד מחדש עם הצעקות מהחלונות 'פרענקים' ו'ערבים', ועם זריקת אבנים ואיומים חוזרים ונשנים".

 

23.04.09

ynet

להקת מחולה, שבנותיה הולבשו בשקים לפני כשנה בחגיגות חנוכת גשר המיתרים, עלו שוב להופיע לאחר נתק ממושך עם עיריית ירושלים, בערב החגיגי לציון יום כדור הארץ. סגן ראש העיר, יצחק פינדרוס, נטש את האירוע כשבנות להקה עלו להופיע סמוך לעיר דוד משום "קול באישה ערווה". ומסר לעיתונות: "זה לא אישי וזה לא מפריע לי אבל אני שומר מסורת ושומר מצוות. זה משהו אישי ופרטי שלי".

בכל דבר, הם רואים סקס?

23.04.09

ynet הארץ

2500 חרדים בהפגנת "נוסעים נכון" כנגד אגד. המפגינים דורשים מאגד קווים בהם תונהג הפרדה בין גברים לנשים ובכך כופים את רצונם על כלל האוכלוסיה. המפגינים התכנסו בשכונת בית ישראל, במקום בו אירע בשנת 2003 פיגוע התופת בקו 2. לדברי המארגני ההפגנה, ציבור חושב שיש קשר בין בעיות הצניעות באוטובוסים לבין הפיגוע במקום. בהפגנה השתתפו גם נהגי אגד שמסרו כי "האצבע המאשימה צריכה להיות מופנית כלפי משרד התחבורה שלא מאפשר לאגד להפעיל קווי מהדרין נוספים עד שבג"ץ יכריע בעניין. לדבריהם, החברה עצמה דווקא מעוניינת לשפר עוד את השירות לחברה החרדית".

כ"הוקרת תודה" על מאמצי אגד לשיפור השרות למגזר החרדי, מספר שעות לאחר ההפגנה, חרדים יידו אבנים על אוטובוס במאה שערים (ynet).


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

01.03.09

נענע 10

ילדה אתיופית נאנסה בשרותי בית הספר בו היא למדה, היא ספרה את מה שקרה לה למורתה וזו התעלמה ממצוקתה. לאחר שהילדה ספרה לאימה מה שקרה, הוגשה תלונה במשטרה ונעצר חשוד דתי, שעובד בבית הספר. הוא שוחרר לאחר שלא נמצאה תשתית ראייתית כנגדו.

תמוהה מאוד השאלה כיצד ידעה הילדה הזו לתאר בצורה כה גרפית את האונס וידעה לתאר את קולו של האנס ובכל זאת, שחררו את החשוד עליו היא הצביעה.

01.03.09

קשת

ראיון עם דודתם של הילדים שנפלו קורבן להתעללות של אליאור חן - בשיחה היא טוענת כי אמם של הילדים, כלומר אחותה, היא קורבן כמו ילדיה.

כמו כן, היא מכנה את הסדיסט, על פי החשדות, אליאור חן, כ"רב גדול". בושה.

01.03.09

קשת

הווידאופדיה - אנציקלופדית הווידאו של קשת, סיכום על אריה דרעי ופשעיו.

 

02.03.09

קשת

לפני שנה מחבל יהודי, על פי החשד הניח מטען חבלה בדמות משלוח מנות בפתח ביתה של משפחה של משיחיים נוצריים. המטען התפוצץ ופצע אנושות את אחד מילדי המשפחה.

החרדי שרואיין לכתבה אמר: "אם נפריד את הסיפור של הפיצוץ.....נראה שהמשפחה הזו היא כאן המסוכנת. היא גורמת למעשה החבלה החמור ביותר", ובכך הכשיר את הקרקע לפיגוע נוסף מבלי לשם לב לעובדה שדברים כאלה יוצרים "קדושים מעונים".

03.03.09

NEWS1 הארץ

רבה הראשי של קריית ביאליק הרב עמינדב קריספין מואשם בהטרדה מינית של נשים ובביצוע מעשים מגונים בהן תוך ניצול מרות ואיומים.

 

03.03.09

nrg

אברך בן 22 תקף בחור ישיבה בן 21 לאחר שבחור הישיבה קיים שיחות טלפון רומנטיות ואף נפגש עם אשתו. האברך ועוד שלושה מחבריו חטפו את הבחור והשאירו אותו חסר הכרה באיזור גבעת שמואל.

האישה החרדית היא חפץ, אילו היו שואלים את דעתה היא לא הייתה נשאת לאותו בחור בן ה-22 אלא למי שהיא אוהבת. קבע הרמב"ם שהאישה מתקדשת לדעתה - כנראה שכחו זאת בחברה החרדית.

03.03.09

nrg

הוגש כתב אישום נגד שלמה סלומון, בן 26 מרחובות אשר התנפל על הצוות הרפואי בבית החולים קלפן שברחובות. כשהתבקש סלומון ע"י האח במקום  לצאת מחדרו של גבאי בית הכנסת אותו הוא פוקד, הוא סינן לעברו "מה אתם לא יהודים?" וכשאחות בקשה להזמין את קצין הביטחון הוא צעק עליה: "את יהודיה תסגרי טלפון, אסור לדבר בשבת".

סלומון, האם אינך יודע, פיקוח נפש דוחה שבת ואתה, לכאורה, סכנה לציבור. אנו מקווים שהצוות הרפואי לא ייקח סיכון לאור מעשי האלימות הנפשעים כנגדם.

04.03.09

ynet

אם מדימונה חשודה בהתעללות מזעזעת בבנותיה. היא דחפה זנגוויל לישבנן, הרעיבה אותן. המקרה התגלה בזמן ששהתה בתל אביב (בדימונה "לא שמעו" את כאבי הילדות). כשנעצרה אמרה, "חוסך שבטו שונא בנו", וטענה שאיננה מכירה בחוקי מדינת ישראל.

אנו מקווים שהיא תכיר את כובד משכלם של החוקים בכלא, שם מקומה.

05.03.09

ynet

15 קילוגרם בדמות של עשרות אלפי נפצים נתפסו בבני ברק. ממגן דוד נמסר שהנפצים עלולים להזיק למשתמשים בהם.

 

10.03.09

ynet

קהילת העדה החרדית במאה שערים פנתה לשלטונות ישראל, בצעד חריג והתלוננה כנגד אברהם כץ, איש העדה החרדית בן 40, לא לפני שהפדופיל הספיק לאנוס שלושה, שניים מהם קטינים.

 

12.03.09

mynet

"המשטרה פוחדת מהחרדים פחד מוות", כך טוענים תושבים חילוניים הגרים ברובע ג' באשדוד. התושבים החילוניים חגגו עם ילדיהם את חג הפורים כאשר החרדים תקפו אותם כנראה בגלל אורח החיים החילוני. המשטרה לא עצרה אף אדם וטוענת כי "הבעיה נפתרה".

אם נכון הדבר, אנו קוראים למשטרה לחזור בה ולאסור את כל המתפרעים.

12.03.09

ynet

רב מהקהילה הסאטמרית הורשע בניו-יורק בכך שנהג להתעלל מינית בבתו על בסיס יומי, מאז הייתה בת 9. הרב חקר את בתו וסרב לקבל עורך דין, הבת ספרה שזה כמו להאנס מחדש.

 

12.03.09

ynet

יונתן בסה, "הרב המחזיר בתשובה" נשלח לשלוש שנות מאסר לאחר שהוא ביצע מעשים מגונים בנשים בתואנת שווא שיש צורך ב"תיקון, אחרי שהיינו בעל ואשה בגלגולים קודמים" אשר באו לבקש את עזרתו כי חשבו שהוא רב.

הציבור החרדי אינו מכיר בתארי הרב הישראליים ולכן "רב" הוא מי שקיבל את סמכות הקהילה בה הוא נמצא.

15.03.09

nrg

אלחנן בוזגלו, עבריין בן 29 שחזר בתשובה ופעל מטעם ארגון משמרות הצניעות בירושלים, ותקף אישה שחזרה בשאלה כי היא נהלה "אורח חיים לא צנוע". הסנגורית ביקשה להסתפק בעבודות שירות, כי "מניעי אנשי משמרות הצניעות הם אידאולוגיים". השופט קבע לעבריין 4 שנות מאסר ופיצוי כספי לקורבן האומלל.

 

16.03.09

mynet

אדם דתי, תושב הוד השרון (33) נעצר לאחר שתקף את בנו כי הוא "לא רצה ללמוד תורה". התקיפה כללה איומים ("ישבור לו את העצמות") ותקיפה מילולית ("הומו מזדיין"). נגד האדם הזה הוצא צו הרחקה.

 

19.03.09

mynet

כנופיית נערים דתיים, המכונים כ"שאבאבניקים" ברובע ז' באשדוד תוקפים באלימות אזרחים.

 

23.03.09

ynet

העדה החרדית שלחה מכתבים לכשמונים עסקים החשודים, לפי דעתם, בכוונה למקור דברי מאפה בפסח. במכתב "תחינה" שלא למכור חמץ אולם יו"ר הוועדה למען השבת בירושלים, הרב יוסף רוזנפלד, סיפר ל-ynet:"גם השנה יהיו מחאות של אנשי העדה החרדית בשיתוף איתנו".

במילים אחרות אלה הם איומים לפרעות ואלימות במסווה של דברי מתיקה חרדיים.

23.03.09

קשת

מנהלת בית הספר מנעה מתלמידה מלצאת לטיול כי התלמידה לא היתה לבושה כראוי, לדעתה. אביה של התלמידה תקף באלימות את המנהל ואיים להרוג אותה.

 

26.03.09

mynet

מורה באולפנית שח"ם בקרית אתא סילקה תלמידה מהכיתה תוך כדי הקנטה. המורה פנתה לתלמידה ואמרה "קישטה, תעופי החוצה", התלמידה אמרה בחזרה שהיא איננה חתול או כלב ובתגובה המורה סיננה: "את יודעת לעשות 'מיאו'? אז תעשי, ועופי החוצה". האח של התלמידה שהתערב בסיפור גילה לעיתונות כי באולפנא פועלת "משטרת צניעות" בה בודקים לתלמידות את הרגליים כדי לוודא שהן מספיק צנועות.

ולתפארת מדינת ישראל.

26.03.09

נענע 10

רוסטיסלב בוגוסלבסקי, צעיר מפתח תקווה נעצר בחשד לרצח שני הומלסים לפני כשנתיים, כמו כן הוא חשוד שרצח אלפי חתולים והתעלל בהם.

במהלך שהותו בכלא הוא התחרד, הוא סיפר שהוא לומד הלכות ולקרוא תהילים אך כשנישאל האם הוא מתחרט הוא טען "אין לי על מה להתחרט". ועל כך נשאל - במה הואילו חכמים?

26.03.09

נענע 10 ynet

בן 39 דקר את אמו בת ה-60 לאחר שהוא הסתכסך עם אימו. לחוקרי המשטרה הוא סיפר ש"קרה משהו, כוח עליון...סובב אותי" כשנשאל האם הוא מצטער, הוא טען כי הוא "לא מצטער על כלום זה כוח עליון".

ייתכן והוא מכין את הקרקע לטיעון פסיכיאטרי שישחרר אותו מכלא. בנתיים נקבע שהוא כשיר למעצר (nana10) ואימו מאושפזת בבית החולים.

27.03.09

nrg

כתבה מפורטת על תעודות הכשרות הפיראטיות בתל אביב וירושלים. לפי הכתבה: "הגופים הללו, שמכירים היטב את שוק הכשרות בישראל ואת סכומי העתק שהוא מגלגל, מנסים לקפוץ על עגלת הכסף הזו ולגזור את חלקם בכישרון שיווקי מעורר התפעלות".

הנתון החשוב בכל הכתבה הזו היא שעסק הכשרות מגלגל סכומי עתק. סתם, פשוט סתם. הונאה בחסות המדינה.

29.03.09

mynet

סכסוך דתי במושב תלמים בין תומכי ראש עמותת תלמי גאולת עם ישראל, ניר בן ארצי, למתנגדיו, גרם להתפרצות אלימה. תושבי תלמים, זועמים על המהומה והביעו חשש לצאת מפתח ביתם.

 

01.04.09

mynet

מס הכנסה ערך ביקורות בשוק מחנה יהודה, עולה כי אצל 42 אחוז מהעסקים במגזר החרדי ובשוק מחנה יהודה, וכן באזורי תעשייה, התגלו ליקויים.

אין איסור על גניבה בעשרת הדיברות? מה היה קורה אילו לא היה מס הכנסה אלא בית המקדש, האם אז היו מעלימים מס באותה הקלות? בוודאי שלא, הרי אלוהים בכבודו ובעצמו מנהל את הספרים לגבי מעשר הכהנים.

02.04.09

mynet

פדופיל בשם אברהם ויזמן, תקף ילדות קטנות בנות 14 ומטה, הוגש נגדו כתב אישום חמור לפיו ביצע מעשים מגונים בילדות קטנות בביתו ובבית הכנסת. בית המשפט המחוזי החליט לשחרר את ויזמן להשגחתם של רבנים.

פדופיליה היא חלק מהיהדות האורתודוקסית, חבל שהשופטים לא מכירים את ההלכה היהודית.

02.04.09

ynet

הוגש כתב אישום נגד חבר "משמרות הצניעות", שמואל וייספיש בן 22 שתקף עובדים בחנות אלקטרוניקה.

הנה התיעוד של החרדים המשתוללים בחנות (mynet).

05.04.09

ynet nrg

אמם של הילדים אשר עברו התעללות ע"י אליאור חן וחסידיו מדברת. "הרבה פעמים חשבתי שמה שהם עשו לילדיי זה כמו בשואה, שבטח ככה הנאצים היו מתעללים ביהודים, ללא סיבה... שככה נראו האנשים בשואה. אבל חשבתי שמהייסורים האלה, מהכאב ומהצער, הילדים יהיו צדיקים"

 

06.04.09

mynet

אב חרדי מביתר עילית איים לרצוח את בנו לאחר שהבן סירב ללבוש חולצה.

מעניין מה היה טוען האב להגנתו אילו היה מממש את זממו, אולי שכוח עליון אמר לו לעשות זאת.

06.04.09

קשת

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אדם בשנות ה-60 לחייו, שנאשם בשורת עבירות מין חמורות בנכדתו הקטינה - היום בת 17, שנמשכו כעשר שנים.

 

16.04.09

NEWS1

הרב, יעקב אהרון מקס, בן ה-85 הורשע בביצוע מעשים מגונים באישה אשר עבדה בבית הלוויות. על פי כתב האישום הרב גיפף את שדיה של אישה בת 44, בשני מקרים נפרדים כאשר היו סמוכים זה לזה ומלמל תוך כדי כי הוא "רב רע" על שעשה כן.

 

23.04.09

mynet

מזכיר המועצה הדתית בתל אביב, דורון מאירי, שעובד כמשיח כשרות במלון מרינה, קיבל מבית המלון אירוח חינם כולל פנסיון מלא לו ולשפחתו בפסח.

 

30.04.09

mynet

עימות על הזכות לערוך את "סעודת משיח" המסורתית של חג הפסח הובילה לתקיפה אלימה והדדית בין שתי משפחות. משפחה אחת תקפה את אבי המשפחה השניה במכות ואחד מבני המשפחה הראשונה, כתגמול, דקר עם מברג בן משפחה מהמשפחה השניה.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

02.03.09

nrg

האפיפיור יגיע לביקור בארץ הקודש במאי ובעיריית ירושלים יזרימו 10 מיליון שקלים לצורך שיפוצים לכבודו, בנוסף יופסקו העבודות על הרכבת הקלה והפסים ומולאו באספלט לכבודו.

כשאחת הערים העניות בישראל מוציאה סכום כזה על ביקור של איש דת (כל דת) - זהו טמטום ממדרגה ראשונה.

03.03.09

ynet

"ברוך גולדשטיין הוא זכר צדיק לברכה, אך המעשה שלו היה מעשה לא נכון" דברי הרב אבינר. כך מתאר הרב רוצח.

 

09.03.09

ynet

הרב אריאל: על הדתיים חלה החובה להתיר שבועה לצבא.

הנאמנות שלהם היא קודם לאלוהיהם.

09.03.09

ynet

שו"ת: האם מותר לקיים יחסים לפני החתונה? הרב שמואל שפירא טוען שאסור.

טוען הרב שביהדות "משמעותו של הקשר הראשוני (קידושין), הוא התחברות רוחנית, נפשית ורגשית, וללא מגע גופני" אך הנה באה ההלכה ופוסקת כי "מקדש אחת מחמש נשים, ואינו יודע איזו מהן קידש, וכל אחת ואחת אומרת, אותי קידש--אסור בקרובות כולן; ונותן גט לכל אחת ואחת, ומניח כתובה אחת ביניהן ומסתלק. ואם קידש בביאה, קנסו אותו חכמים שייתן כתובה לכל אחת ואחת" (ספר נשים, הלכות אישות פרק ט, כד') כיצד ביהדות משמעה של הקידושין הוא התחברות רוחנית אם יכול להיות מצב שאדם מקדש אישה וכלל אינו יודע מי היא?

11.03.09

nrg

הרב שמואלי הפיץ סיפור מיסטי שמאיים לסכסך בין מצרים לישראל, טוען הרב: הרב מועלם לקח איתו כבד, לב וריאה של בהמה. אחר כך לקחו הוא והרב כדורי 100 מסמרים של ברזל והיו תוקעים אותם. כנראה שעם כל תקיעת מסמר הם היו אומרים איזה דבר. עוד מסמר אחד, עוד ועוד ועוד. אחר כך שמו את הכבד על פתילה, להתבשל על האש שלושה ימים. עד שנעשה שחור כפחם. אחר כך זרקו אותו לקוברו. אז הודיעו שעבד אל-נאצר מת".

הרב שמואלי מתאר דבר דומה לטקס וודו. האם לזה היהדות האורתודוקסית מתדרדרת?. ד"ר איברהים פריד, מומחה מצרי לחקר הקבלה, טוען שההבל הזה נועד כדי שמאמינים יגבירו את תמיכתם ברב שהפיץ את הסיפור, האם מצב התמיכה של הרב כה רעוע?

11.03.09

ynet

ה"וועד להעלאת ארונו של רבי נחמן לירושלים" קורא להעתקת הקבר לישראל. מהרב שלמה אבינר תומך במהלך.

מקדשים עצמות אבל לא את החיים (nrg).

16.03.09

nrg

ממשלה חדשה, סחיטה נושנה: תקציב קצבאות הילדים בכמיליארד וחצי שקלים.

"הציבור מטומטם אז הציבור ישלם".

19.03.09

nrg ynet וואלה!

הרב יוסף שלום אלישיב, מנהיג הליטאים מרשה לגויים להתחתן חתונה אזרחית בינם לבין עצמם כל עוד ליהודים לא יהיה חלק בזה. עוד מוסיף שהחתונה האזרחית תאושר ע"י הרבנות לאחר בדיקת אי-יהדותם של המתחתנים.

אנו "בטוחים" כי הגויים ממש שמחים על פסק ההחלטה הזו, כעת סוף סוף הם רשאים להתחתן. בושה וחרפה לפוליטיקאים שמרשים לעצמם להנציח את העוול לגויים וליהודים כאחד, אשר גורם לכך שלא ניתן לאדם את הזכות להתחתן כרצונו.

23.03.09

mynet

תופעה: דתיים מאכילים את חיות המחמד שלהם בפסח במאכלים כשרים. לורנס, מנהל חנות לחיות מחמד טוען: "האוכל לא טעים לחיות כמו אוכל רגיל" והווטרינר מתריע שלא להאכיל את החיות במצות.

 

23.03.09

nrg

הילולת השמש אצל החרדים. החרדים יחגגו בעוד כשלושה שבועות בבוקרו של ערב פסח, את הארוע שלפי אמונתם השמש נמצאת במקום בו עמדה "בבריאה".

בהלכה הדתית אורתו' מסופר כי כוכבי הלכת נמצאים בתוך גלגלים, וכד"ה הוא תלוי במרכז. "והגלגלים...והם תשעה גלגלים--גלגל הקרוב ממנו הוא גלגל הירח, והשני שלמעלה ממנו גלגל שבו הכוכב הנקרא כוכב, וגלגל שלישי שלמעלה ממנו שבו נוגה, וגלגל רביעי שבו חמה, וגלגל חמישי שבו מאדים, וגלגל שישי שבו כוכב צדק, וגלגל שביעי שבו שבתאי, וגלגל שמיני שבו שאר כל הכוכבים שנראים ברקיע, וגלגל תשיעי הוא גלגל החוזר בכל יום ממזרח למערב.... כל הגלגלים האלו המקיפין את העולם כולו--הן עגולין כדור, והארץ תלויה באמצע. ויש למקצת מן הכוכבים, גלגלים קטנים שהן קבועין בהן; ואין אותם הגלגלים מקיפין את הארץ, אלא גלגל קטן שאינו מקיף קבוע בגלגל גדול המקיף.". הרב אמנון בזק (ynet) יוצא כנגד ה"חגיגה" הזו.

24.03.09

ynet

טייס טוניסאי הורשע בהריגה לאחר שב-2005 העדיף להתפלל מאשר להפעיל את אמצעי החירום במהלך התרסקות מטוסו.

 

24.03.09

סקופ

יעקב בכר-מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר בישראל מודיע כי הציבור יקבל חלב כשר למהדרין בפסח!

העיתונאי, ב. מיכאל כתב טור ב-10.03.2009 ובו רשם "נתבקשתי להשיב לשאלה ההלכתית העדינה: אם פרות שאכלו חמץ לפני הפסח מניבות חלב חמץ, מה דינן של נשים שאכלו חמץ לפני הפסח?... כמה מן השואלים, כך אני חושד, רק ביקשו להתחכם ולהוכיח לי שאפשר להביא את הדברים עד אבסורד עוד יותר גדול. אך תנוח דעתכם: הם לא המציאו דבר. השאלה הבוערת הזו כבר נשאלה ברצינות מוחלטת ואף נדונה, לובנה ונשקלה. גם תשובה ברורה יש לה, מפיהם של כמה וכמה פוסקים. ואלה קבעו כי חלב אם - מותר. נקודה. למה? ככה? אך למען תינוקות מהדרין במיוחד אביא כאן גם את פסיקתו של מוהר"ר הרב הגאון ר' קלונימוס מכליאל שלפר שליט"א ... הוא גורס כי דין חלב אם בדיוק כדין חלב פרה. שהרי אם חמץ מצליח לשרוד את ארבעת קיבותיה של פרה ולחדור לעטיניה, חזקה עליו שישרוד את קיבתה האחת של האישה ויחדור גם לתנובתה... פוסק ר' קלונימוס כך: כיוון שאי אפשר - מחשש לצער בעלי חיים להגעיל את שדי הנשים המיניקות במים רותחים, יש לנהוג בחמץ הזה כדרך שנוהגים בכל חמץ של המדינה ולמכור את דדיהן לדרוזי "

26.03.09

ynet

מחקר חסר אחריות מפרסם: "כבר הוכח שמילת גברים הנעשית תחת פיקוח רפואי, מפחית את הסיכון להידבקות באיידס".

לא פשוט יותר לחנך לחינוך מיני בריא? ראו מחקר חדש, מעודכן יותר.

26.03.09

ynet

"הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" שיגר מכתב מחאה לרמטכ"ל אשכנזי: "מידת הדתיות של אזרחים במדינה דמוקרטית אינה אמורה להיות מעניינו של איש - בוודאי ובוודאי לא מעניינו של הצבא" וזאת בתגובה לדאגתו של קצין חינוך ראשי שהתייחס לחיילים היוצאים מטקסים בעת שירת נשים.

בעשותו כן, "פורום" הזה הצדיק את האיוולת הטוענת כי אישה ששרה מול גברים בעצם חושפת את ערוותה ובעצם מעליב ופוגע בחמישים ואחת אחוז מהאוכלוסייה בשם ה"דמוקרטיה". רק נזכיר כי אותו פורום טען בעתירה כנגד המדינה ש-"מידת הדתיות של אזרחים במדינה דמוקרטית אינה אמורה להיות מעניינו של איש - בוודאי ובוודאי לא מעניינו של הצבא" (ynet).

29.03.09

ישראל היום

"רוח רפאים" נצפתה בבית הרב בלונדון.

 

29.03.09

ישראל היום

במגזר החרדי יקבעו מחירי גג לשידוכים בעקבות המיתון. עסקן חרדי: "מדובר ביוזמה חשובה, אבל זה נוהג שטבוע עמוק בגנטיקה החרדית לטוב ולרע. הבחורים לא יוותרו בקלות כזו על הזכויות המגיעות להם".

איך קוראים לאנשים המוכרים את עצמם? להלן שיחה על הנושא ברדיו 103FM עם גבי גזית (29/03/2009) וגם מאמר על שידוכים בחברה החרדית מאת מרים כהן.

30.03.09

mynet

חברת "מי נתניה" תספק לתושבי נתניה מים ממי קידוחים מאקוויפר החוף השוכן מתחת לאדמת נתניה במהלך החג, במקום חברת "מקורות" כדי שהמים יהיו כשרים לפסח.

אנו מקווים שהפרות (סקופ) והקופים גם ישתו מהמים הכשרים.

01.04.09

ynet

בגלל הניקיונות לחג הפסח, ישנה עלייה של 43 אחוזים בהרעלות ילדים מחומרי ניקוי.

 

06.04.09

mynet

עיריית ירושלים מכרה את החמץ שברשותה, למועצה הדתית. במהלך הטקס, בו השתתף גם הרב הראשי לישראל, רכשה המועצה הדתית את החמץ, וסמוך לערב החג תמכור אותו המועצה הדתית לגוי. בנוסף, פסק הלכה מתיר לקשישים וחולים למכור חלקים מביתם לגוי וכך להימנע מלנקות את כל הבית.

האם לאותם קשישים וחולים מותר לנוע בביתם החמץ (שנמכר לגוי) בחופשיות או אולי הם צריכים לכלוא עצמם באותו חדר מוכשר?

06.04.09

nrg

תלמיד הישיבה שהתערטל בסניף "טיב טעם" בשנה שעברה חזר על מעשיו פעם נוספת, בסניף טיב טעם בתל אביב. השופט שלח אותו למעצר בית.

אולי מוטב לשלוח אותו להסתכלות?

06.04.09

ynet

פסק הלכה חדש: אסור לחרדים להתנדב במד"א, "על כל מתנדב שומר תורה ומצוות להיות חבר בארגונים אלו ולהתנדב אך ורק דרך מסגרות אלו המפוקחות על ידי רבנים המנחים בכל צעד ושעל. וכידוע, ההתנדבות שלא דרך הארגונים הללו עלולים חס ושלום להביא לידי איסורים חמורים, הן בהנהגה כללית ובהשפעה ברוחניות, והן באיסורי תורה ובפרט בהלכות שבת". פסק ההלכה יצא לאחר שבמד"א הוחלט להחליף את הזימוניות במירסים.

באתר חדרי חרדים הגדילו לעשות ואף דיווחו שגבר בן 52 מת בגלל המחדל. נזכיר שמכירת חמץ וגם תרומת אברים לאחר מוות מוחי הם "מוות" לעם היהודי ו"רצח". מושג המוות אצל חלק מהרבנים הוא שונה מן המוות במציאות.

07.04.09

mynet

ברבנות בטבריה יציידו את משגיחי הכשרות באקדח לייזר כדי ליירט ולהרוג מזיקים בעלי כנף. מנהל מחלקת הכשרות במועצה, הרב רפאל כהן, טוען שרכישת האקדחים תמומן על ידי בעלי העסקים שמחזיקים בתעודות כשרות של רבנות העיר. "בימים אלה אנחנו מבצעים מבחני הדגמה על מנת לבדוק את התפעול. רוב הציבור אינו מודע כי אכילת חרקים היא שוות ערך לאכילת חזיר, ולכן היא אסורה בהחלט".

"חגב טמא, הרי הוא בכלל שרץ העוף; והאוכל כזית משרץ העוף--לוקה, שנאמר "וכול שרץ העוף, טמא הוא לכם: לא, ייאכלו" (דברים יד,יט). ואיזה הוא שרץ העוף, כגון זבוב ויתוש ודבורה וצרעה וכיוצא בהן" (הלכות מאכלות אסורות פרק ב: ו). למרות האמור, יש חרקים המותרים באכילה: "מיני חגבים שהתירה תורה, שמונה; ואלו הן: (א) חגב; (ב) ומין חגב, והיא הדובנית; (ג) חרגול; (ד) ומין חרגול, והיא עצרוניא; (ה) ארבה; (ו) ומין ארבה, והיא ציפורת כרמים; (ז) סולעם; (ח) ומין סולעם, והיא יוחנה ירושלמית". (הלכות מאכלות אסורות פרק א: כא). בתאבון.

09.04.09

וואלה!

הרב מרדכי אליהו על עסקת שליט: "זה ילמד אותם לחטוף עוד אחד... אם הוא אדם חשוב - כן, אם הוא חשוב כל כך הרבה, אז כדאי, אם לא - לא. אבל אני הייתי ממליץ שייכנסו לעזה וישחררו אותו. זה הכוח שלנו, לא משא ומתן".

"אין פודין את השבויים ביתר על דמיהן, מפני תיקון העולם--שלא יהיו האויבים רודפין אחריהם לשבותם; ואין מבריחין את השבויים, מפני תיקון העולם--שלא יהיו האויבים מכבידין עליהן את העול, ומרבים בשמירתן." (הלכות מתנות עניים פרק ח: יב). כמה גלעד שווה?

13.04.09

ynet

הרב שרלו בתשובה לשאלת דתייה, שאכלה עוגה המכילה קמח חיטה בפסח: "צריך פשוט לרכז את כל רבני העולם ולגזור איסור מוחלט על מוצרים כשרים לפסח הדומים למוצרי חמץ".

מבזק חדשות: כמו העוגה ההיא, גם מצות מכילות קמח חיטה.

16.04.09

NEWS1

החרדים, משה שטרן וגאלדה ומאיר וייס מבני ברק תבעו את אגד על כך שאוטובוס לא עצר להם בתחנה כי היו מהומות של חרדים שהפריעו ואף איימו על חייו של נהג האוטובוס.

השופט שמעון שטיין דחה את התביעה וביקר את התנהגות החרדים שנוהגים "לעמוד לפני אוטובוסים שעוצרים בתחנה ואף אם מדובר באוטובוס שנוסע בקו שהם אינם מעוניינים לעלות עליו, הם נוהגים לחסום אותו, בטענה שאם לא מגיע הקו לו הם מחכים, אף אחד לא ייסע".

19.04.09

ynet

הרבנים אלישיב ושטיינמן בפשקוויל לקראת הסכנה רוחנית ב"בין הזמנים": "בעניין הפרצה הנוראה ששמענו, שבחורים ממשפחות טובות שוכרים חדרים באכסניות ובמלונות באזור טבריה והצפון ויש בהישג יד מכשירים טמאים ועוד דברים שאין להעלותם על הדעת, והגיעו למכשלות נוראות, ה' יצילנו, שבחורים שכרו חדר על מנת לנוח ולא עמדו בניסיון והתדרדרו עד מאוד".

 

24.04.09

NEWS1

נסים ישעיהו, פובליציסט, רב (לא רופא) קובע: "אם צצה איזו מחלה בגוף כלשהו - לא החיידקים אשמים בהתפרצותה, אלא פגם רוחני כלשהו איפשר לחיידקים לחדור לאותו גוף ולהחלותו". במאמרו הוא מספר על הרמב"ם.

הנה ציטוט של הרמב"ם בנוגע לנושא הנדון: "רוב החולאים הבאים על האדם, אינן אלא מפני מאכלים רעים, או מפני שהוא ממלא בטנו ואוכל אכילה גסה, אפילו ממאכלים טובים. הוא ששלמה אומר בחכמתו, "שומר פיו, ולשונו--שומר מצרות, נפשו" (משלי כא,כג)--כלומר שומר פיו מלאכול מאכל רע או מלשבוע, ולשונו מלדבר אלא בצרכיו." "אמרו חכמי הרופאים, אחד מאלף מת בשאר חולאים; והאלף, מרוב התשמיש. לפיכך צריך אדם להיזהר בדבר זה, אם רצה להיות בטובה. ולא יבעול אלא כשימצא גופו בריא וחזק ביותר, והוא מתקשה הרבה שלא לדעתו, ומסיח עצמו לדבר אחר, והקישוי כשהיה; וימצא כובד ממותניו ולמטה וכאילו חוטי הביצים נמשכים, ובשרו חם. זה צריך לבעול, ורפואה לו שיבעול." (הלכות דעות פרק ד). אנו מאחלים לפובליציסט/רב, המון בריאות, כי ישנן מחלות שאינן נגרמות ע"י וירוסים או חיידקים. והמבין יבין.

26.04.09

ynet

אליעזר היון, כתב חרדי מסביר לחילוניים מדוע הוא לא יעמוד לכבוד הנופלים במערכות ישראל: "והאמת, חילונים יקרים, שאתם לגמרי צודקים. לחרדים לא אכפת. ימי הזיכרון והעצמאות לא קיימים בכרונולוגיה ההיסטורית שלהם. החרדים לא עומדים בצפירה, לא מפני שעמידת דום לזכר ההולכים שייכת ל'מנהגי גויים', הם לא עומדים בצפירה כי היום הזה לא מסמל עבורם דבר שכן ביום הזה צעירי החרדים גם לא אומרים משניות או מקיימים טקסים דתיים אחרים לזכר החללים."

 

30.04.09

ynet

הרב רוזן קובע כי אדם שקיבל הודעה קולית חייב לחזור למתקשר, אחרת עונשו הוא מיתה בידיי שמיים.

ומה קורה אם אותו אדם התקשר בשבת?


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

01.03.09

mynet

אברך, תושב ביתר עילית השתכר השתכר במסיבה להולדת בנו של אחד מחבריו וכמעט מת מהיפותרמיה.

עוד מעט פורים, ואנו מצווים לשתות "עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי" לכן הרב עובדיה יוסף הוציא הוראה ללכת לישון לאחר שמשתכרים (ynet). חשוב מאוד, מה היו עושים תלמידיו אלמלא פסק ההלכה הזה?

02.03.09

mynet

תינוק למשפחה חרדית, שהוא כיום ילד בן תשע נולד ללא רקטום (פי טבעת). הטיפול בו היה כושל.

הדתיים נוהגים לברך לאחר הביקור בשרותים: "ברוך אתה ה' אלהנו מלך העולם אשר יצר את האדם בחכמה וברא בו נקבים נקבים חלולים חלולים גלוי וידוע לפני כסא כבודך שאם יפתח אחד או יסתם אחד מהם אי אפשר להתקים ולעמוד לפניך אפילו שעה אחת ברוך אתה ה' רופא כל בשר ומפליא לעשות".

04.03.09

nrg

גבר עולה חדש מצרפת, בן 27 טבע במקווה באשדוד אשר נמצא בישיבת "שורה ישראל". חקירה ראשונית גילתה כי טובלים אחרים אמרו לצעיר שאם יהיה זמן רב מתחת למים, הטהרה שלו תהיה מושלמת.

 

04.03.09

ynet

הקונים החרדים גם נפגעים מן המיתון העולמי, רשת "ברכת השם", שמכרה לציבור החרדי מוצרים בזול נסגרה, עובדיה לא קיבלו משכורת.

אנו מציעים להשתטח על קברי צדיקים.

09.03.09

קשת

שני בתי כנסת בחיפה הוצתו בהפרש של שבוע. המשטרה חושדת שזה לא נעשה על רקע לאומני.

 

03.04.09

ynet

אריאנה מלמד מבקרת את הסרט "הילדה שלי תחזור לשיר", ששודר בערוץ 10: "זו הייתה קלטת אפקטיבית ביותר למחזירים בתשובה. עובדה, כששולמית אלימלך רואה את בתה הקטנה עדי, רק בת 4 וכבר מחוסרת הכרה בעקבות תאונה מחרידה, היא מחליטה בו ברגע להטיל על עצמה כיסוי ראש מלא.... חסרו לי כאן העובדות ועם כל ההתרגשות והחמלה, לחזור בתשובה לא אצליח, לא הפעם".

והנה כתבה בקשת על סולן הלהקת הרוק "מופע הארנבות של ד"ר קספר", אורן בריזלי, שגם קרה לו "נס". שם, אף אחד לא התחרד ונוסף על כך, אורן הופיע בשבת.


חינוך

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

15.03.09

ynet

ציטוטים מן הפגישה של "השולחן העגול" של המעון הישראלי לדמוקרטיה: הרב ד"ר בני לאו: "מפלגות השלטון החילוניות מעדיפות למכור לחרדים את השליטה בממסד הרבני משיקולים פוליטיים". הרב רפי פוירשטין, "הצבור החילוני - כלומר, דעת הקהל והפוליטיקאים - ויתר על הזהות היהודית של המדינה והפקיר את השדה לציבור החרדי. מי שמשלם את המחיר זה הילד החילוני והמסורתי".

 

17.03.09

הארץ

תלמידי כיתות ה' בחינוך ממלכתי-דתי קיבלו ציון ממוצע של 70 בלבד במבחן שבדק את ידיעותיהם ביהדות בשנת הלימודים הקודמת. גרוע מכך ציוני תלמידי כיתות ד' בחינוך ממלכתי-דתי, שנבחנו על ספר "במדבר", נמוכים הרבה יותר - 56 בממוצע. גורם במינהל לחינוך דתי: "הנתונים החדשים מצביעים כנראה על בעיה בהוראת התנ"ך בבתי הספר הדתיים... אנחנו חייבים לבדוק את סיבת הכישלון של התלמידים".

מה הפלא, מלמדים את התנ"ך בצורה כה משעממת, וזו התוצאה. מעניין הרבה יותר לקרוא את פרשות השבוע באתר חופש.

17.03.09

הארץ

ייתכן כי שר מטעם ש"ס יכהן במשרד החינוך שר חינוך נפרד לחרדים. לתפקיד צפוי להתמנות השר משולם נהרי שהיה סגן שר במשרד החינוך בתקופת ממשלת ברק.

"שר חינוך חרדי עבור החינוך החרדי" זה ממש כשל לוגי, אין דבר כזה חינוך חרדי, יש שטיפת מוח. אריאנה מלמד (ynet) תוקפת את הרעיון הזה ואומרת שהמהלך יביא לעוד בערות ועוני וגם בעיתון הארץ מתנגדים במאמרי המערכת "הרס החינוך, ריסוק החברה", "עוד מכה לממלכתיות". עדי שרצר מ-ynet שואל מדוע אף אחד אינו מתנגד למהלך הזה.

29.03.09

nrg

ראש העיר של ירושלים,ניר ברקת החליט לחזור ולשתף פעולה עם הקרן לידידות, שמקורות המימון של הקרן נעשים בעיקרם על ידי גורמים נוצריים אוונגליסטים ושבראשה עומד יחיאל אקשטיין. גורמים חרדיים מזועזעים כי על אף הידידות בין הקרן לישראל היא פועלת על פי אמונה לפיה, בשעה שכל עם ישראל יישב על אדמתו בארץ ישראל, ימירו היהודים את דתם לנצרות.

החרדים פועלים על פי האמונה שכל החילונים הם תינוקות שנשבו וצריך להחזיר אותם "לדרך הישר". אלה שהם תינוקות שנשבו אינם חייבים במוות אולם הכופרים, חייבים גם חייבים.


כללי

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

30.03.09

ישראל היום

חרדי מברוקלין בשם ג'רי, הקים אתר אינטרנט לחרדים וחרדיות אשר מעוניינים לבגוד בבני זוגם. ג'רי, חושש להחשף בגלל חשש מנקמה בציבור החרדי. לאתר נרשמו 350 גולשים כאשר מהם 50 כבר שילמו 99 דולרים עבור מנוי של שנתיים.

קישור לכתבה באנגלית Ultra-Orthodox Jews Find Un-Orthodox Way of Cheating on Spouses, באתר Bossip.

31.03.09

ynet

תשעה שרים המכהנים בממשלה החדשה תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

 

31.03.09

ynet

"ועד המהדרין" החרדי מגביר את מלחמתו באגד ויצר קשר עם רבנים אשר קוראים לציבור החרדי לנסוע רק בתחבורה הציבורית של ה"מהדרין". עו"ד מרדכי איזנברג בשם ה"ועד": "במציאות הקיימת במשק התחבורה הציבורית במדינת ישראל... לא ניתן להשתמש באוטובוסים... בלא שהנוסעים יבואו בהכרח לכדי נגיעה זה בזה בכניסה, בעמידה או בירידה מן האוטובוס. אין ספק כי יש בכך משום פגיעה בזכות יסוד של האזרח, תוך הפרת חוק יסוד כבוד האדם וחירותו".

"כבוד האדם וחירותו" זה באמת מה שמטריד את החרדים.

03.04.09

קשת

שירותי הרווחה מציגים: "למעלה מ-300 אלף ישראלים יזדקקו בפסח הקרוב לתרומת מזון כדי לעבור בכבוד את החג".

תחקירני ערוץ 2 חשפו את הנאמר בתורי ההמתנה לקבלת סעד, בין הדברים שנאמרו היו: "תגידי תודה רבה להשם", "הייתי תורמת לבית חב"ד", "זה עלייה הרוסית.. הביאו את כל הנרקומנים והמפגרים", "בגלל ביטוח לאומי לא עובדים".

06.04.09

גלובס

ביהמ"ש קבע, תפילה בבית פרטי היא עברה פלילית משום שיש בכך שימוש חורג המהווה עבירה על חוקי התכנון והבנייה.

 

12.04.09

הארץ

גדעון לוי (כתב הארץ) על החילוניים במדינה: "את האשם בכך אין להטיל בחברה הדתית ובממסד שלה. זכותם של החרדים והדתיים לעשות ככל יכולתם כדי להשליט את אמונתם על הרוב החילוני. האשם הוא אך ורק בחילונים. בדיוק כמו שאת האחריות לאי גיוסם של בחורי ישיבות לצה"ל אין להטיל עליהם, אלא על הרוב החילוני שמאפשר זאת, כך הדבר גם בכל שאר תחומי חיינו. אלה אנחנו, החילונים, שמסכימים לכל זאת. אלה אנחנו שנכנעים. בדיוק כמו בעניין האחריות לרודנותו של מיעוט אחר בחברה, המתנחלים, שמפיל את חתיתו על הרוב - כך גם בעניין רודנות החרדים: היא מתקיימת בזכות הרוב החילוני שבחר לציית לה".

תזכורת: לפני כעשר שנים, באחד מניסיונות ההשתלטות הראשונים של חרדים על רמת אביב, פרסמו תושבי השכונה מודעה המתנגדת להגירת חרדים לשכונה ולשינוי אופי השכונה. אותו גדעון לוי יצא בזעקות שבר שמדובר בגזענות כלפי חרדים... האם הוא חוזר בו או שסתם אין לו את האינטליגנציה הדרושה לעשות אחד ועוד אחד?

13.04.09

mynet

דיווח מעכו בפסח: "הצטיידנו במצות אבל הלקוחות הישראלים מבקשים פיתות, פירות ים, חומוס, ומנת הבית המיוחדת קדרת דונינא המכילה מולים, שרימפס, קלמרי, סרטנים, ועוד פרות ים, בכל חג פסח תמיד ככה אצלנו מלא ישראלים".

 

13.04.09

גלובס

עקב מקרה שבו חרדי נשא שש נשים על פי ההלכה האורתודוקסית, בית הדין הרבני האזורי בפתח-תקווה מבקש מהכנסת ומכל גורם אפשרי לפעול להגדרת נישואים פרטיים (שלא באמצעות לשכות הרבנות) כעבירה פלילית, ולקביעת קנסות ועונשים כלפי מי שעורך ורושם נישואים וגירושים בניגוד להוראות הרבנות הראשית.

פוליגמיה מותרת לפי האורתודוקסיה, אבל לא לפי החוק החילוני - מכאן, ניתן להניח, נובעת הדרישה של הרבנות בפ"ת. וחוץ מזה, כמה עולה לפתוח "תיק נישואים" ברבנות? והמבין יבין.

15.04.09

mynet

ראיון עם היהודים "האינדיאנים" שגרים ברמלה.

 


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר או כותרת

הערת המערכת

18.03.09

ynet

האם תמיד נמצאה יבשת אמריקה הצפונית במיקומה הנוכחי? מה היה שטחה של יבשת-העל פנגיאה? מתי הופיעה יבשת אפריקה? ואיך בעצם נראתה מפת כדור הארץ לפני 270 מיליון שנים?

 

19.03.09

וואלה!

סדרה באינטרנט על אבולוציה בהנחייתו של ריצארד דוקינס מחבר ה"גן האנוכי" ה"שען העיוור" ו"יש אלוהים ?"

 

28.03.09

ynet

סעיף 12: העברים הקדמונים לא בנו את הפירמידות במצריים.

 

13.04.09

הארץ

מחקר: יהודים בתקופת התלמוד התנהלו כמו בעבודה זרה והשתמשו בגולגולות של מתים כקמעות.

מה ההבדל? היום יש קמעות של אנשים חיים, אותה עבודה זרה.

24.04.09

הארץ

"מחבואים עם אלוהים" ספרו של שלום אוסלנדר. אחרי שחמק מהעולם החרדי, הסופר מתפנה לסגור חשבון עם "אלוהים". בספרו הוא כותב על חוקיו שסותרים את עצמם, את האפשרות ליזם יום הפקרות ולהתנקות ולכפר על כך ביום ללא חטאים.

 

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי