אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 103: ינואר-פברואר 2009

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

"הסנהדרין" דורשים לבטל חוקים הנוגדים את התורה

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אורן, גידי, דן, "ישראלי", ניצן, עירון, רוני, רונן, רותם, תומר ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

 

מרדכי אנילביץ' תושב צפת התקין על גג ביתו רמקולים גדולים. לצורך "קבלת השבת" הוא שומע מוזיקה דתית בעוצמה גבוהה ומפריע לשכנים.

mynet

04.01.09

 

בית כנסת "למען שמו באהבה" נפגע בהתקפת וונדליזם. המתפללים במקום מאשימים בוונדליזם את התושבים שהתלוננו כנגד מפגע הרעש שיצרו המתפללים עצמם. אחד השכנים, בוריס קורנבליט (69) אמר: "אני לא מתנגד לכך שבית הכנסת נמצא פה, אלא רק דורש שקט, כי הם מפריעים לי לחיות ולהתקיים...כל ערב משתמשים בבית הכנסת ברמקולים חזקים. אני לא יכול לדבר בטלפון, לא יכול לשמוע טלוויזיה ולא יכול לישון... האנשים בבית הכנסת לא שומרים חוק, ולמרות זאת גם המשטרה וגם העירייה לא מטפלות בהם... אין רחמנות על בן אדם מבוגר וחולה? ככה מתנהגים דתיים?"

mynet

04.01.09

ש"ס רוקדת על הדם.

ש"ס חילקה לחיילים עלונים ובהן תפילות לחיילי צה"ל יחד עם תמונות של רבנים. בכך עברה ש"ס על חוק תעמולת הבחירות.

Jerusalem post

07.01.09

יש לחייב את האחראיים למחדל שגרם את העיכוב בעלות התרומה.

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, קורא למועצת הרבנות ראשית להתיר את בניית ההרחבה הממוגנת בבית החולים ברזילאי. אולם, נזק לבנייה נגרם כי לאור העיכוב בוטלה תרומה של 10 מיליון דולר.

הארץ

07.01.09

ד"ר מיכאל ארמוני, רופא ילדים בבית החולים ברזילאי בשיחה עם כתב חדשות 2 תאר את בית החולים כך: "אתה לוקח פה אבן, אתה זורק, זה פוגע לנו בראש" על איזה קיר מיגון מדברים ביתד נאמן?

העיתון החרדי "יתד נאמן" תוקף את החלטת הרבנות הראשית להעביר את הקברים שנמצאו ליד בית החולים ברזילאי שבאשקלון לצורך מיגון בית החולים. בעיתון נכתב "לא יעלה על הדעת כי בתואנות שווא יגרמו לביזיון של ממש בחילול כבוד המת ובפינוי קברים מהמקום. מדובר במעשה נפשע תוך ניצול ציני של מצב הלחימה". יו"ר האגודה למניעת חילול קברים, הרב מיכה רוטשילד: "מדובר בעלילת דם שפלה וברשעות ממש...כדי למגן את עצמו צריך בית החולים להקים קיר בטון בצדו הדרומי, וזה לא נעשה כבר כמה שנים בלי קשר לבעיה ההלכתית".

ynet

15.01.09

האם רבנים רפורמים, קונסרבטיבים ואנשי תרבות חילוניים ישתתפו ביעוץ? לא נראה לנו, הרי רק לאורתודוקסים יש מונופול על היהדות.

רבני צהר מתכוונים ליעץ לחברי כנסת כיצד יש לנסח חוקים על מנת שיתאימו ליהדות. בכיר בארגון רבני צהר ואחד מיוזמי המהלך: "אין מדובר בחקיקה דתית אלא בהתאמת חוקים שעוסקים בתחומים שונים לערכי היהדות ככל שניתן".

ynet

25.01.09

החוק הזה הוא בחזקת עין תחת עין, שן תחת שן. אדם שמוכן לתרום, יהיה עדיף על אדם שלא מוכן לתרום.

ילדה בת שמונה למשפחה חרדית קבלה תרומת אברים מילד ערבי בן שמונה. האב פסק, שמחנו לקבל את התרומה אבל לא נחתום על כרטיס לתרומה. אמר האב: "אנחנו לא נתרום איברים כי ההלכה אוסרת עלינו, אבל אצלם אין בעיה, כך שלא הייתה כאן דילמה. לקחת איברים אנחנו יכולים, לתת לא נוכל. אבל אני לא אשקר, הרבה מבני המשפחה שאלו שאלות, מה יהיה כשדם ערבי יזרום בגופה של הבת שלי. אבל הדם מתחלף, כך שזו לא בעיה". פרופ' יעקב (ג'יי) לביא, מנהל מחלקת השתלות חזה ולב במרכז הרפואי שיבא ונשיא החברה הישראלית להשתלות, אמר בתגובה "זוהי שערוריה" וסיפר על החוק החדש אותו הוא קידם.

ynet

28.01.09

ואם ימצאו "פסולי חיתון" האם יפרקו את המשפחה, או יכפו על הפסול האומלל להתגייר בניגוד לרצונו?

ברבנות בכפר סבא התגלו חסרים ולקויים ברישום זוגות, יש חשש ל-"פסולי חיתון".

NEWS1

04.02.09

כשאנו מעבירים ביקורת על איוולת המונופול המסואב הזה הקרוי “יהדות אורתודוקסית”, לעיתים מכנים אותנו "אנטישמיים" (ואין שחר לכינוי הנבלה הזה) אבל כשרבנים אומרים דברים קשים - זה בסדר, להם יש "סמכות".

הרבנות המקומית של פתח תקווה שלחה מכתבים לבעלי עסקים ובו נכתב כי עליהם להכשיר את הכלים כי בכלים נגעו ירקות עם היתר מכירה. אילו לא יוכשרו הכלים, לא תינתן תעודת כשרות. הרב אברהם שטרית מרבנות פתח תקווה אמר ל-ynetבתגובה: "בשנה וחצי האחרונות לא היה פיקוח שלנו על המקומות האלה, ומבחינתנו לא משנה אם הייתה שם השגחה של מישהו אחר או שלא הייתה השגחה בכלל. רב חברת תנובה, הרב זאב ויטמן, שכיהן כיו"ר ועדת השמיטה ברבנות הראשית: "מן הראוי היה שגם מי שבעצמו לא סומך על היתר מכירה לא יהפוך אותו ללא לגיטימי... הרב דוד סתיו, שהיה ראש מערך ההשגחה של צהר: "פעם נוספת מתברר שאין שום קשר בין כשרות לבין הלכה, ומדובר בפוליטיקה של עסקנים. לבוא ולומר שאוכל שנסמך על היתר המכירה זה טריפה - זו הוצאת לעז על כל גדולי ישראל שפסקו אחרת, מהרב קוק ועד ר' שלמה זלמן אויערבאך".

ynet

08.02.09

ראשי ונציגי כל המפלגות ממלאים פיהם מים לנוכח הגחל הבוער הזה. אותם "חילונים" הם האחראיים למצבה העגום של המדינה והנצחת הכפייה הדתית.

המפלגות ויחסן לתחבורה הציבורית בשבת.

ynet

08.02.09

 

מלכה ויעקב אלימלך מבת-ים ביקשו לתור את מרוקו במסגרת טיול שורשים. למזלם הרע, המדריך, שהיה דתי, הוביל אותם במסע לקברי "צדיקים" וגרם להם עוגמת נפש.

mynet

10.02.09

לפי התורה, יש לרצוח חילוניים.

קבוצת רבנים הקוראים לעצמם "הסנהדרין" דורשים מן המפלגות הדתיות להתאחד וגם לבטל כל חוק המנוגד לתורה.

ynet

11.02.09

 

החרדים בתל אביב טוענים שחגיגות המאה של תל אביב היא יריקה בפרצוף כי נותנת החסות לאירוע היא הרשת AM:PM.

mynet

12.02.09

חבל שאדם כמו עמוס עוז משחק לידיהם של הכופים החרדיים. קראו את דבריה של יעל משאלי על הדברים הללו, באתר ynet.

עמוס עוז: "לסגור את מרכזי הקניות בשבת"

ynet

15.02.09

קראו מה חושב על כך עורך הספרים, תומר קרמן, באתר קפה-דה מרקר ועוד תזכורת לגבי פשרות שדתיים מוכנים להן.

ש"ס מציגים את הפשרה לשבת יחד עם ישראל ביתנו בממשלה. לפי הפשרה, רק לא יהודים יוכלו להינשא עם לא יהודים.

nrg פוליטיקו

17.02.09

 

תושבי העיר אשקלון עתרו לבג"ץ כנגד הממשלה וכנגד משרד הדתות בגלל העיכובים בבניית האגף הממוגן בבית החולים ברזילאי.

ynet

17.02.09

חולדאי, התקפלת הפעם, בפעם הבאה ברוני הדת יכופפו אותך, יקמטו אותך ויזרקו אותך. הסחיטה החרדית אינה יודעת שובע.

החרדים בתל אביב התלוננו כי החנות AM:PMשפועלת בשבת נותנת חסות לאירועי המאה ולכן חולדאי התקפל והסיר את החסות של החנות מ-"מאירועים בעלי אופי דתי המתקיימים כחלק מחגיגות ה-100, כשהמרכזי שבהם הוא תפילה המונית לתל אביב".

דה-מרקר mynet

22.02.09

מצביעת ליברמן חושבת שהוא רימה אותה (ynet) אך יש כאלה שמוכנים לסבול את השקרים כי יש דברים חשובים יותר, כמו ביטחון וכלכלה.

ליברמן מתקפל לנוכח ש"ס ומוריד את הדרישה שככבה במצע הבחירות שלו לקיום נישואים אזרחיים ל"מקום שלישי".

ynet

24.02.09

 

סטיבן מליק על הסחיטה החרדית: החרדים מנצלים את הדמוקרטיה לצורכיהם אולם כלל לא מאמינים בה.

NEWS1

25.02.09


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

 

דווקא עכשיו, ברגעים של שפל כלכלי ולחימה בעזה במבצע של עופרת יצוקה, מחליט משרד התמ"ת ובראשו אלי ישי מש"ס לסגור את הרשות לעסקים קטנים. הרשות לעסקים קטנים מאשימה את אלי ישי בכך שהסגירה של הרשות אינה מקרית והיא נעשית לפני בחירות כדי להבטיח שמקורבו של אלי ישי שהוא דני מצליח. ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו) טען: "העמותה הזאת הצליחה בשנים האחרונות לשנות את פניה ולהתנקות מכל הרפש שדבק בה בעבר. דני מצליח עשה שם ניקוי אורוות והצליח להעמיד אותה על הרגליים. הפוטש הזה, חודש וחצי לפני בחירות, הוא מאוד לא-סטרילי בלשון המעטה ולא נראה טוב. זה מריח כמו סידור עבודה למקורבים. ולנוכח המשבר הכלכלי - זה פשוט לא מקצועי. העסקים הקטנים לא יקבלו מענה הולם ממחלקה בתמ"ת".

ynet

09.01.09

אל על "חברה הטיסה הלאומית" מתכופפת עוד קצת לדרישות החרדים. הכיפוף הבא עלול לשבור אותה.

לראשונה אל על תפעיל טיסות נפרדות לחרדים במועדים בהם יש תנועה חרדית ערה מחו"ל לארץ וההפך. התנאים בטיסה יותאמו בדיוק לרצון החרדים.

ynet

11.01.09

 

הרב הצבאי הראשי, תא"ל אביחי רונצקי עבר בין החיילים עם ספר תורה ומלמל ברכות. כמו כן חולקו MP3עם "ברכות" של רבנים.

הארץ

11.01.09

 

ארגון "ערכים" הפיק סדרה שבה מוצגים לכאורה "פרופסור" ו"גורמים מקצועיים" אשר נדרשים לסוגיות במזל, עין הרע וגלגול נשמות.

ynet

12.01.09

קבע הרמב"מ: "ישראל שהוא מחלל שבת בפרהסיה, או שהוא עובד עבודה זרה, הרי הוא כגוי לכל דבריו; ואין מערבין עימו, ואינו מבטל, אלא שוכרין ממנו כגוי." אז לא ברור מדוע החרדים נדחפים?

היועץ המשפטי לעירייה בירושלים, יוסי חביליו דורש מהעירייה להסיר את "עמודי העירוב" הפיראטיים.

mynet

15.01.09

 

שני רבנים קיצוניים חדרו, ללא רשות, לכאורה, ליחידת הצנחנים שנלחמת במבצע עופרת יצוקה והטיפו לחיילים. הרבנים הם: הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, שנחקר בעבר על הסתה, וראש ישיבת ההסדר בשדרות, הרב דוד פנדל שטען שדמם של תושבי עזה מותר. ייתכן והחדירה הזו הייתה ידועה לרב חטיבת הצנחנים ורב נוסף ממחלקת "רוח הלחימה" של הרבנות הצבאית.

הארץ

16.01.09

 

מחקר של מכון ירושלים לחקר ישראל קובע כי עוד 21 שנה חצי מהתושבים בירושלים יהיו חרדים, ולמרות זאת בירושלים לא יהיה רוב יהודי. המכון מתעד במחקרו נסיגה כלכלית וחברתית במהלך העשורים האחרונים שכתוצאה מכך האוכלוסייה בירושלים הופכת לענייה.

mynet

19.01.09

תפקיד הרבנות הצבאית היא לספק שרותי דת לאלה הרוצים בכך, ותו לו.

עו"ד מיכאל ספרד, נציג תנועות "יש דין" ו"שוברים שתיקה", על הרבנות הצבאית הראשית ובראשה הרבצ"ר רונצקי "ניצל את מעמדו ואת הגישה החופשית שיש לו לחיילי צה"ל כדי להטיף לאידיאולוגיה לאומנית ולעשות נפשות לתפיסת עולם פוליטית. צה"ל אינו אמור להיות מעורב בשאלות המצויות במחלוקת פוליטית. הרבצ"ר מפר באופן גס את עקרונות היסוד הללו. מעשי הרבצ"ר מכתימים את צה"ל כולו. אין מנוס אלא מהעברתו מתפקידו".

הארץ

26.01.09

 

ראש העירייה החדש בגבעת שמואל, יוסי ברודני מתכוון להעביר את בית הספר החילוני "אלון" לדתיים ואת התלמידים החילוניים למקום אחר, פחות אטרקטיבי. האזרחים החילוניים בישוב מתנגדים לכך נחרצות.

mynet

03.02.09

 

חובש בכיר באיחוד הצלה ואחראי על מתנדבי זק"א בחדרה נקלע לזירת תאונה. במקום להגיש עזרה במיידי החובש דרבן את הפצוע לקרוא "תפילת שמע" כי הוא החליט ש"הנוסע...ספג פגיעה קשה מאוד ודימם דימום מסיבי. הבנתי על סמך ניסיוני שהוא לא ישרוד את הפציעה”.

ynet

03.02.09

 

איבון רוזנשטיין, הגיעה להטיף בבית כנסת בחולון על ערכי המשפחה בזמן שבעלה (זאב) מרצה מאסר על הברחת סמים קשים. להטפה היא הגיעה במרצדס ועברה על חוקי התנועה.

mynet

04.02.09

ככלב השב אל קיאו, כך עובדיה יוסף שב לאיומי הסרק שלו, כמו בכל מערכת בחירות. עובדיה, אנו עדיין ממתינים לשיחת הטלפון המוקלטת ממך.

הרב עובדיה יוסף מאיים על אזרחי ישראל כדי שלא יצביעו לליברמן.

וואלה!

05.02.09

החרדים דואגים מאוד לחופש התנועה שלהם ע"י "עמודי העירוב" אבל גם דואגים לכלוא את החילוניים בשכונותיהם ע"י סגירת כבישים.

חסידי גור פנו למועצת ירושלים בבקשה לסגור את הכבישים ברחובות מלכי ישראל ושרי ישראל כי אין סיבה להשאיר אותם פתוחים. חבר מועצת עיריית ירושלים יוסי לוק, חסיד גור: "עד היום החצי החיצוני של הכביש ברחוב מלכי ישראל שבשכונת גאולה היה פתוח, עקב היותו נתיב התחבורה היחיד למחנה הצבאי שנלר. היום, לאחר שהמחנה הצבאי פונה ועבר למקום אחר, לא נותר עוד כל טעם להמשיך להשאיר את הכביש פתוח".

mynet

15.02.09

 

פרופ' לכימיה פרופ' דני מנדלר הזעיק משטרה בגלל חרדים שהתקינו עמודי "עירוב" פיראטיים ונלקח לחקירה.

הארץ

16.02.09


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

קבע כבר הרמב"מ: וכן המינים מישראל, אינן כישראל לדבר מן הדברים. אין מקבלין אותן בתשובה...והמינים, הם התרים אחר מחשבות ליבם בסכלות, בדברים שאמרנו, עד שנמצאו עוברים על גופי תורה להכעיס, בשאט בנפש ביד רמה; ואומרין, שאין בזה עוון”. (ספר המדע, הלכות עבודה זרה וחוקות הגויים, פרק ב' פסוק ט').

בית הדין הרבני ביטל את יהדותו של תושב ירושלים בית הדין הרבני קבע כי יוסי פקנהיים בן ה-29, שגויר בהיותו תינוק, איננו יהודי לאחר שהתגלה כי אינו מקפיד על שמירת המצוות. פקנהיים מתכוון להיאבק על יהדותו ואומר: בית הדין השפיל אותי.

nrg

08.01.09

עד לאן יכולה אמונה לדרדר את מוחותיהם של אנשים?

בזמן מבצע עופרת יצוקה שבה נהרגים חיילים, נטורי קרתא הפגינו אתמול במאה שערים נגד מדינת ישראל ונגד פעילות צה"ל. בהפגנה נכתב: "הציונים הארורים מגדילים התגרותם באומות העולם אשר על ידי כן ממיטים אסון איום על ראש הכלל... יהודים מאמינים בני מאמינים יודעים כי אין הסכנה וההצלה תלויה בחשבונות גשמיים דמיונות והבלי שווא, כי אם בדבר ה' הארורים מכריזים ומבצעים כפירתם ומרידת והתגרותם באומות בשם כלל ישראל ועל ידי זה לא את עצמם לבד הם מסכנים, אלא את נפשותינו הם קובעים, ואת חיינו אנו הם רודפים. לזאת יתקבצו המאמינים בדבר ה' למחות ולזעוק על הפשע והמרידה ולהתחנן להשם יתברך על מפלתם המוחלטת - אשר זאת היא ההצלה היחידה לעם ה'". עוד התגאו שם כי נערכה בחו"ל הפגנה כנגד ישראל עם הערבים בשבת.

nrg mynet

08.01.09

ברשת תוכלו למצוא את הכתבה המספרת על הגזענות. ישראל 2008.

המנכ"לית של משרד החינוך, שלומית עמיחי, דורשת מבית הספר החרדי "בית יעקב" לבנות להסיר כל סממן של הפרדה עדתית בין הדרך ה-"החסידית" ו"הכללית".

ynet

11.01.09

ממתי חיבוק עם גבר אחר הוא בגידה?

אישה שהתגרשה מבעלה תבעה ממנו את "כתובתה", אך בעלה לשעבר הציג לפני הדיינים תמונות בהן היא נראת מחובקת עם גבר אחר. הדיינים בטלו את תביעתה.

mynet

13.01.09

הרבנים במכון רואים כנס זה כ"פתיחות". אם היה שם שביב של פתיחות, הרי שהנשים היו נשמעות והן היו קובעות מה טוב להן. קראו ב-nrg את דבריה של רחל קרן, יו"ר ועדת התגובות של ארגון קולך ואת תגובתה של עו"ד בתיה כהנא-דרור ב-ynet.

מכון פוע"ה (פוריות ורפואה על פי ההלכה) קיים זו השנה התשיעית כנס העוסק במיניות האישה. בכנס התנגדו למתן חיסון לסרטן צוואר הרחם וכן להקפאת ביציות. למרות שמדובר במיניות האישה, הנשים לא הורשו לדבר בכנס וישבו מאחורי מחיצה.

הארץ

17.01.09

אנו תקווה שזוגתך תגלה את האמת עליך לפני החתונה, אחרת חייה הולכים להיות מלאי מרורים.

שו"ת: "כיצד אני מברר האם אמה של בת זוגתי היא יהודיה כהלכה?" התשובה, בארגונים חרדיים.

ynet

19.01.09

 

אישה מבית שמש, התגרשה מבעלה ופתחה מערכת יחסים חדשה ולכן החרדים באזור מגוריה עושים עליה חרם ועוקבים אחריה.

mynet

20.01.09

 

לקראת הבחירות, אלי ישי מצהיר: אבטל את מצעד הגאווה בבירה וגם אפעל לביטולו בכל הארץ.

ynet

21.01.09

 

רבנים אורתודוקסים בארה"ב הרחיקו מקרבם רב אחר שהשתתף בהשבעה של הנשיא החדש של ארה"ב, אובמה, כי הרב נכח בכנסיה נוצרית והרבנים חוששים כי מהלך כזה יגרום לנוצרים לחשוב שהיהודים אוהדים את הנוצרים.

הארץ

22.01.09

בושה וחרפה, נגיעה באישה נחשבת ל"חיכוך" ויתכן שהמנהג המגונה הזה ידביק חנויות אחרות.

בשכונת הבוכרים בירושלים תונהג הפרדה בין המינים בפיצוציה. אחד הלקוחות מברך על המהלך: "אני חושב שיהיה נעים יותר אם בימי העומס הללו תהיה הפרדה בחנות ואיש לא יתחכך באישה"

mynet

01.02.09

 

הרב אליעזר מלמד במכתב ברכה להומואים הדתיים ב"חברותא": רצוי להתחתן עם מישהי ש"יש גם לה בעיה". רוב הרבנים בכתבה שופכים קיטונות של בוז.

ynet

02.02.09

הפכו את ח"כ ליצמן למוסר.

בשכונות החרדיות תוקפים את ח"כ ליצמן בגלל אי תמיכתו בפרוש לראש עריית ירושלים. בפשקוויל נרשם "הוא אשם" וכן הופצה חוברת תחת הקשר לתוכנית ההתנתקות ובה נכתב:"יש אנשים התולשים ומשחיתים בידיהם את החי. עצוב וכואב לגלות שאנשים הקוראים לעצמם חרדים היו שותפים למהלך של עקירת מאות תושבים ובתי כנסת מארץ ישראל ".

mynet

03.02.09

 

שבתאי קור של ההישתכנזות של ש”ס: מנהיגי ש"ס הולכים להתחנף לליטאים בעוד שהמזרחיים מלגלגים עליהם.

nrg

03.02.09

לא ניתן להשפיע על האוכלוסייה לרעה יותר ממה שהם כבר הושפעו. כל הפוסל...

החרדים בבני ברק רוצים לסגור את בית הספר הדתי, "מעלות נריה" הפועל בלב האזור החרדי, כי התלמידים בו "משפיעים לרעה" על האוכלוסייה החרדית. בפשקוויל נכתב: "זעקה!!! ידוע סבל תושבי אזור מרכז בני ברק מהמפגע של בית הספר 'מעלות נריה' והנזק הרוחני הנגרם לנשמות צעירי הצאן, שהוא חורבן לעיר התורה והחסידות. לפקידי משרד החינוך לצערנו עדיין לא מובן עד כמה הדבר בנפשנו, ומאלצים לשפץ את מגרש הספורט רחמנא ליצלן, למורת רוחם של כל תושבי האזור...המאבק יימשך עד שיסולק הנגע מאזורנו".

ynet

04.02.09

אם אותם הרבנים מאמינים שמניעת הצבת כיסאות ושולחנות בחוצות הוא הדבר שימנע מפגשים "אסורים" כאלה - שיבושם להם.

בבני ברק מסעדות ובתי אוכל בבני-ברק לא יכלו להציב שולחנות וכיסאות מחוץ לבתי העסק כי הרבנים חוששים שמצב כזה מביא למפגשים אסורים בין נערים ונערות דתיים, ואפילו בין נערים דתיים לנערות חילוניות.

mynet

05.02.09

 

הרב עובדיה על מפלגתו של ליברמן: "תמיכה במפלגה הזאת, כמוה כתמיכה בשטן וביצר הרע".

וולאה!

07.02.09

איך? רבקה, איך??? ככה זה כשנשים חיות בחברה שבה הן לא יותר מחפץ שנועד לספק את יצרו המיני של הגבר ולהוליד ילדים.

רבקה לוביץ מספרת על ההשפלה של מתגיירות: "האישה עומדת כשחלוק בלבד לעורה. החלוק לא תמיד עובר את הברכיים, וכך היא יורדת לתוך המים לעיני שלושה גברים. נסו לתאר לעצכם. לא צריך להיות שם כדי לנחש מה קורה לחלוק, למרות שאני אכן הייתי נוכחת שם ויודעת לספר. החלוק עולה למעלה תוך כדי הירידה למים. האישה המסכנה נאבקת כדי להוריד את החלוק ההולך ומתנפח תוך כדי כניסתה למים. אחר הכניסה למים החלוק לא ממש מתייצב והוא שט לו חופשי במים כיד הדמיון הטובה עליכם. בתוך כל ה'בלגן' הזה האישה מקבלת עליה עול מצוות! זהו המעמד לו חיכתה האישה כשנתיים ימים, מתוך התכוננות לרגע מרומם ביותר בו היא מקבלת דת וזהות חדשה ומתקבלת לתוך העם היהודי. כל מילה נוספת מיותרת! בושה וחרפה! איך לא נזעקים על זה? איך נותנים לזה להמשיך לקרות?".

ynet

11.02.09

האישור הזה הוא חילול חופש הזדמנויות בעבודה, הפלייה נוראית כנגד נשים.

סגן ראש העירייה, אריה כהן, קיבל אישור מהעירייה בהרצליה למנות לעצמו "עוזר" במקום מזכירה כי הוא אינו יכול לעבוד עם נשים. התפקיד מוגדר כ"עוזר" כדי שהשכר שלו יגיע עד ל-12 אלף שקלים בחודש.

mynet

17.02.09

"אין האישה מתקדשת, אלא לרצונה, והמקדש אישה בעל כורחה, אינה מקודשת" (ספר נשים, הלכות אישות פרק ד, א').

"אני לא שונאת את הדת. רק את הטעויות שעושים בשמה": סיפורה העצוב של אישה שנשאה בגיל 16 לבעל מתעלל בכפיה, היום, לאחר שחזרה לתבונה היא נלחמת על ילדיה כי הממסד הרבני העבירם לבעלה שהתעלל בה.

nrg

20.02.09

הרבנים אינם צריכים לאשר יחסי מין אנאליים, כי הם כשרים למהדרין: "אשתו של אדם, מותרת היא לו; לפיכך כל מה שאדם רוצה לעשות באשתו, עושה--בועל בכל עת שירצה, ומנשק בכל אבר שירצה, ובא עליה בין כדרכה, בין שלא כדרכה, בין דרך אברים" (ספר קדושה, הלכות איסורי ביאה, פרק כא, י')

הרב יעקב מדן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, תומך ביציאת ההומואים הדתיים מהארון אבל לפי הכתבה אין רב שיאשר יחסי מין אנאליים. הרב אמר: "יש למצות כל אפשרות, אבל כל אפשרות, לטפל בנטייה הזאת".

nrg

21.02.09

למצקצקים החסודים, ביהדות מותר לשכב עם ילדות קטנות. מותר לקיים יחסי מין עם ילדה הקטנה מגיל שלוש ללא "קידושין" ומגיל שלוש ומעלה, יש צורך בנישואים כדי לבעול. היום, לדבר הנורא הזה, קוראים פדופיליה.

1400 צעירות בנות גיל העשרה נכנסות להריון וכ-150 מהן יולדות. הכתבה מביאה את סיפורן של שתי צעירות, אחת ששפר עליה גורלה והשנייה, אתיופית, שגורלה מר מאוד עקב הנידוי החברתי.

קשת

21.02.09

 

הקהילה היהודית בליטא נידתה את הרב שלום קרינסקי המשתייך לחב"ד. האיבה היא על רקע כספי.

nrg

23.02.09

תזכורת על מילים שרוצחות באתר חופש. אז מי מתנדב ל"סיים את המלאכה"? בושה וחרפה, ח"כ בישראל מדבר כמו המאפיה. גם ביקורת, קשה ונוקבת ככול שתהיה - צריך לדעת להעביר מבלי להסית ולהתיר דם.

יעקב כץ (כצל'ה) אמר ש"כל מי שהיה שותף לגירוש חילל את השם, והקב"ה לא סיים את מלאכתו איתו" מספר שעות לפני שהושבע לכנסת.

nrg

24.02.09

בוקר טוב טלי, כשמשמיצים את המין הנשי, זה כואב לך? זו מנת חלקו של החרדי הממוצע.

טלי פרקש יוצאת כנגד ה"פשקוויל המשודרג" שנוצר ע"י "מטורף עם ידע בפוטושופ" אך חושבת שאלה אינם מייצגים את החרדי הממוצע.

ynet

24.02.09

בישראל לא רק שאין חופש מדת, אין אפילו חופש דת. כנראה שרגשות דתיים נחשבים רק אם הם רגשות הגברים האורתודוקסים.

"נשות הכותל" - קבוצת נשים אורתודוקסיות באו לכותל עם ציציות והתפללו בקול. באי המקום היו עוינים לקבוצה, כולל הסדרנים כי "אינן נוהגות כמנהג המקום". ענת הופמן, ראש המרכז לפלורליזם יהודי: "מבחינת הנשים מחו"ל, שזהו מנהגן, זה ששוטר יהודי בישראל אומר להם דבר כזה - זה מזעזע... אנחנו מרגישות שיש פה הרבה זיוף: מצד אחד הכותל הוא סמל לאחדות העם היהודי, ומצד שני הנשים, שהן חצי מהעם, מושתקות, ואיתן המנהג של הקבוצה הגדולה ביותר של יהדות העולם. זו בושה שמהאמריקאים אנחנו רק רוצים צ'קים, ואת כל שאר האמונות והפלורליזם שלהם שישאירו בבית

ynet

25.02.09

הכפייה הדתית אינה יודעת גבולות - גם על גויים אם כופים לשבות. "גוי שעסק בתורה, חייב מיתה; לא יעסוק אלא בשבע מצוות שלהן בלבד. וכן גוי ששבת--אפילו ביום מימות החול--אם עשה אותו לעצמו כמו שבת, חייב מיתה; ואין צריך לומר אם עשה מועד לעצמו". ספר שופטים, הלכות מלכים ומלחמות פרק י, יא').

בעלי עסקים ערביים הגישו עתירה לבג"צ בגלל דוחות שקיבלו על כך שהפעילו עסקים בשבת.

mynet

26.02.09


פינת הפשיעה והפינה האפלה

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

"עברייני מין הזוכים למסתור תחת כנפי הנורמות בחלק מהקהילות האורתודוקסיות..." אלה לא "נורמות" - זו השתקה מכוונת כדי להגן על "שמה" של היהדות החרדית מפני ביקורת.

ארגון של יהודים חרדים מארה"ב שנפלו קורבן לפדופיל, חסיד גור, אברהם מונדרוביץ' ביקש בבית המשפט העליון לטעון בעד הסגרתו של הפדופיל לארה"ב לאחר שזה נמלט לישראל ומצא בה מקלט. הארגון כתב בטיעון: "הארגון פועל להביא לדין עברייני מין הזוכים למסתור תחת כנפי הנורמות בחלק מהקהילות האורתודוקסיות, המונעות חשיפתם ומיצוי הדין עמם... השבת מונדרוביץ' לארה"ב... תשלח מסר ברור לכל מי שנפגע מינית בקהילותינו, ובקהילות סגורות דומות בישראל, שהרשויות מניו יורק ועד ישראל מתכוונות לפעול ככל יכולתן להגן על ילדינו ולהעמיד לדין את אלה שמעזים לפגוע בהם".

הארץ

04.01.09

 

תלמידות מתיכון יוקרתי בצפון טענו כי בעת ביקור בבית כנסת החזן הסתכל להן על החזה, הפריח נשיקות וקרץ להן. גורם בבית הספר מכחיש וטוען להד"מ.

nrg

06.01.09

הנה סרטון ובו שלמה גור המציג עצמו כקורבן.

בתוכנית כלבוטק נחשפה פרשה של ניצול אנשים להשגת תרומות בשיטה אגרסיבית תוך שימוש בשמן של בעמותות אחרות. ראש הארגון הוא אדם חרדי בשם שלמה גור.

רשת

08.01.09

 

הפיצרייה בבאר שבע הוצתה ע"י שני נערים כי פעלה בשבת.

mynet

13.01.09

זהו לא מקרה אונס וגילוי עריות "רגיל". כאן הנערה חשבה שקיום יחסי מין בן אב לבתו הוא ביטוי לאהבה. מזעזע לחשוב כמה עמוקה היא בורות הנערה.

מורה בחינוך החרדי שמה לב לתלמידה עצובה. כשחקרה אותה מדוע היא עצובה התברר כי הנערה חושבת כי אביה כבר לא אוהב אותה יותר. מן השיחה עלה כי האב נהג לקיים יחסי מין עם בתו במשך זמן ארוך אולם לאחרונה הוא בא אליה רק לשעה.

mynet

15.01.09

פדופיליה היא חלק מן הדת היהודית: "הבא על הזכור, או הביא זכור עליו...בין שהיה בועל או נבעל. ואם היה קטן בן תשע שנים ויום אחד ומעלה, זה שבא עליו או הביאו על עצמו, נסקל; והקטן, פטור. ואם היה הזכור בן תשע או פחות, שניהן פטורין”. (משנה תורה, ספר קדושה, הלכות איסורי ביאה, פרק א', יד').

בעדה הבוכרית מקובל "לאכול את הבולבול" לילדים ותינוקות ולכן אמנון כהן, ניסים פנחסוב ורב העדה התגייסו למען בן העדה אשר נדון לתשעה חודשי מאסר בפועל בגין מעשה מגונה שביצע בילד בן תשע.

mynet

22.01.09

 

תלמיד ישיבה תכונית בן 17 מכפר סבא האשים את מורתו בכך שהיא הטרידה אותו מינית.

קשת

25.01.09

רק גניבה? לאחרים הוא אמר לרצוח ולקטול עמים שלמים. יצאתם בזול.

נערים, בני 17, נתפסו בשעת גניבה. לשוטרים אמרו כי אלוהים התגלה להם והורה להם לבצע את השוד.

nrg

26.01.09

 

אברהם פיזרק, אב הבית בישיבה, חשוד שאנס נערים בפנימייה. כשאחד הנאנסים התלונן בפני ראש הישיבה כנגד אותו פדופיל, נמסר לו שזהו המקום המתאים לאנשים כמו הפדופיל.

נענע 10

28.01.09

 

אב במשפחה דתית אנס את בתו במשך שנה והכניס אותה להריון, באותו השבוע שאמה נכנסה להריון מאותו הגבר. לאחר שהפרשה נחשפה, האב לכאורה, ניסה לשבש הליכי חקירה.

נענע 10

02.02.09

הבא על הזכור, או הביא זכור עליו, כיון שהערה, אם היו שניהם גדולים, נסקלים: שנאמר "ואת זכר, לא תשכב, משכבי אישה" (ויקרא יח,כב), בין שהיה בועל או נבעל. ואם היה קטן בן תשע שנים ויום אחד ומעלה, זה שבא עליו או הביאו על עצמו, נסקל; והקטן, פטור. ואם היה הזכור בן תשע או פחות, שניהן פטורין; וראוי לבית דין להכות הגדול מכת מרדות, לפי ששכב עם זכור, ואף על פי שהוא פחות מבן תשע. (ספר קדושה, הלכות איסורי ביאה, פרק א', יד'.)

ילדים נאנסו במשך שנים ע"י דודם. הפרשה התרחשה במאה שערים והיום הובאו הורי הילדים להארכת מעצר כי לא הסגירו את אותו הדוד למשטרה. ההורים אמרו שההלכה אוסרת עלים להסגיר יהודי לגוף שאינו יהודי.

וואלה!הארץ

04.02.09

 

התפתחות מרעישה בפרשת הפדופיל החרדי שאנס את אחייניו בבית הוריהם כאשר ההורים מעבר לקיר. גם אחיו של הפדופיל החרדי נאסר כי הוא נתפס מבצע מעשה מגונה בילד. החוקרים גילו כי גם אחיו הוא פדופיל שתוקף ילדים במאה שערים.

וואלה!

09.02.09

אדם המונע לאחר לממש את חובתו (לא זכותו) להצביע צריך להישלח לכלא, על אחת כמה וכמה אם מדובר בהפעלת אלימות כנגד הבאים להצביע.

בבית שמש, מזכיר הקלפי ניצל את מעמדו וניסה להחדיר לאישה מבוגרת פתק של ש"ס. עוד בבית שמש, חסידי סאטמר הפגינו כנגד הבאים להצביע, חרדים מגור התקוטטו עימם. המשטרה שלחה כוחות גדולים להחזיר את השקט למקום. אושרי, תושב בית שמש מספר: "בערך 50 חרדים קנאים הפגינו מול 50 חרדים שבאו להצביע. הם התגודדו מול הקלפי, הרימו שלטים וצעקו געוואלד. היה בלאגן נוראי במשך שעה, הם התחילו לרדוף אחד אחרי השני. מזל שהמשטרה הצליחה למנוע מהם להגיע קרוב לקלפי, אחרת הם היו מונעים מאנשים להצביע".

ynet

10.02.09

 

אירית רוזנבלום, מנכ"ל ארגון משפחה חדשה מבקרת את קשר השתיקה בחברה החרדית כפי שהשתקף במקרה הפדופיליה שנחשף במאה שערים בו דוד אנס את אחייניו.

ynet

11.02.09

ההורים הקשיבו לרבנים ולא לצו מצפונם. איפה המוסריות?

נעצרו ההורים החרדים ממאה שערים שאפשרו לדוד של ילדים להתעלל בהם מינית. להגנתם הם אמרו שרב אמר להם לא להתלונן.

רשת

15.02.09

 

בישיבה של הרב קוק בן 22 מן הישיבה דקר בבטנו בן 24 על רקע ויכוח.

mynet

16.02.09

 

אב הבית לשעבר של בית הספר הממלכתי-דתי "מעלות משולם" ברחובות לא יכול היה להשתלט על יצרו ותקף מינית נערות בבית הספר. הוא קיבל עונש של שלוש שנות מאסר.

mynet

16.02.09

מעניין מה אמרו החרדים לבודק הביטחוני כאשר נשאלו, "האם ארזתם בעצמכם?"

בן-צין מילר וישראל אייזנבך הם שני בחורי ישיבה שנעצרו על הברחת סמים. חבריהם מלאו את בית המשפט והתפללו למענם.

קשת

16.02.09

אגד, תמשיכו להתחנף לחרדים, ומצבכם יהיה רע ומר.

אלימות חרדית כנגד אגד כי החרדים רוצים להכריח את אגד לאפשר להם לא לגעת בחרדיות.

גלובסynet

18.02.09

 

פרופ' לכימיה דני מנדלר מקבל איומים על חייו מאז שניסה להסיר "עמודי עירוב" פירטיים שהם סממן להשתלטות חרדית שקרבה לאזור מגוריו. "העירוב מכער את השכונה מבחינה סביבתית, והם אף חיברו אותו בצורה פיראטית למעקות בטיחות. זה צעד שמכשיר את הקרקע לכניסה של חרדים לשכונה, ואנחנו רואים בו כפייה דתית. אני לא מתנגד לחרדים, אבל מי שיבוא להתגורר בשכונה יצטרך לקבל את אופייה החילוני".

mynet

19.02.09

 

שלושה חרדים, חסידי סאטמר נתפסו ביפן כשברשותם סמים קשים. החשוד בן צין מילר היה אף נהגו של רבי אהרון טייטלבוים ואחד החסידים טען כי הכסף שעשה שימש אותו לקניית עבודתו.

הארץ

19.02.09

 

אוהל ענק בגבול רמת גן ובני ברק, הוקם לצורך חגיגות החתונה של האדמו"ר מויז'ניץ במימון עיריית בני ברק וללא אישורים מתאימים.

נענע10

22.02.09

חבל שלא יצאה איזו בת-קול או לפחות איזה שה תמים הופיע בסבך לפני שהתוקף הספיק לבצע את זממו.

אריל שמילוב דקר את ד"ר מריוס גיא כשהוא בא לקבלת טיפול והשאיר את הרופא עם נזקים גופניים. נגזרו עליו שש שנות מאסר בפועל. השופטת: "אופי האלימות ותוצאותיה ממקמות את המעשה במקום גבוה ברף החומרה".

קשת

22.02.09

חוקי הדת דחפו את האיש הזה לחיי חולי וסבל.

בית המשפט העליון הטיל מגבלות על פדופיל. השופט קבע: שהוא "אינו מעוניין בזוגיות עם גברים, לאור בחירתו באורח חיים דתי ולפיכך חי הוא בקונפליקט המעצים את דחפיו המיניים ועלול על כן להיות מסוכן כלפי קטינים המוכרים לו או קרובי משפחה".

NEW1

24.02.09

 

למספר שעות שכחו היריבויות בישיבת פוניבז' בגלל מותו של מי שהקים את הישיבה הזו.

ynet

24.02.09


איוולת

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

מדוע מונעים מחרדים את המצוות הללו?

הרב מצגר לחיילים הלוחמים במבצע "עופרת יצוקה": "שלוחי מצווה אינם ניזוקים, ועליכם להיות סמוכים ובטוחים כי תשובו בשלום לביתכם...חיסולו של כל מחבל ומחבל שבא להרוג חפים מפשע הוא בבחינת מצווה".

ynet

01.01.09

מקדשים את המתים כדי שיהיו עוד?

בית החולים ברזילאי באשקלון אינו ממוגן. בניית ההרחבה הממוגנת נעצרה בגלל קברים של פגאנים או יהודים שנמצאו בסמוך.

רשת

02.01.09

רק בירבורים. למחרת היום בו הדברים נאמרו, חיילי צה"ל נהרגו מפגז צה"ל שנורה אליהם, אסון נוראי (ynet).

הרב עובדיה יוסף: יש להתפלל עבור החיילים הנלחמים במבצע "עופרת יצוקה". בנוסף רבני הציבור החרדי הכריזו על צום עשרה בטבת כיום תפילה מיוחד בעקבות הלחימה בדרום.

ynet

05.01.09

מן הכתבה, צריך לקרוא כדי להאמין: "ואם לא די בדרישות הללו ובתהליך ה"גיור" הסבוך שנדרשו חברות הסלולר לבצע, ועדת הרבנים גובה אלפי שקלים בחודש מכל חברה בתמורה לחותמת הכשרות שלה”. חבל שחברות הסלולר נכנעו כמו רבים אחרים.

על המצאת הטלפון הכשר. רבנים חרדים הצליחו לכופף את ידם של מנהלי חברות הסלולר והאחרונים החזירו את הטלפון הסלולרי ל-"תקופת האבן" לפי דרישת הרבנים, קרי ללא אינטרנט, ללא ס.מ.ס. ללא מצלמה. בנוסף, לבעלי הטלפון הכשר יהיה מספר טלפון בעל קידומת קבועה כדי "לסמן" את מי שמשתמש (או לא משתמש) בטלפון הכשר.

ynet

06.01.09

 

חרדית ממאה שערים ילדה תינוקת בעלת מומים. אנשי מגן דוד אדום שהוזעקו לטפל במהלך הלידה נדהמו לגלות שהאישה לא עברה אף בדיקה גנטית "כי זה לא מקובל" בחברה החרדית.

mynet

07.01.09

גויים שצרו על עיירות ישראל...ומצווה על כל ישראל שיכולין לבוא, לצאת ולעזור לאחיהם שבמצור ולהצילם מיד הגויים" (משנה תורה, ספר זמנים, הלכות שבת פרק ב, כג'). מצוות לחוד וחרדים לחוד.

ארגון חרדי היושב במאה שערים מקבל שמות של חיילים והבנות מתפללות.

נענע 10

12.01.09

גם לאברהם היה את שרה והגר, מה הבעיה שיראה נשים נוספות? היהדות תומכת בפוליגמיה - מזעזעת ככול שתהיה.

משגיח הכשרות במלון פוטר מעבודתו לאחר שהתגרש. רבני המועצה הדתית של תל אביב פיטרוהו מהעבודה. על פי הכתבה הרבנים חששו שינצל את עבודתו לארח נשים בבית המלון. השופט קבע כי "התוצאה הסופית היא שעובד איבד את מקום עבודתו משום מעמדו האישי כ'גרוש' ".

mynet

13.01.09

שוב, מקדשים מתים (אם בכלל יש שם משהו) ולא את החיים. לא ברור מדוע השלטונות מסכימים להישמע לחברת עובדי סלעים.

כשני מיליון שקלים יושקעו בהסטת כביש רחב כדי לא לפגוע בסלע. מתחת לסלע, מאמינים החרדים, שיש מערכת קבורה.

mynet

13.01.09

כעת נותר לגיורת לקוות שהיא לא תיתפס כשהיא לא שומרת "מצוות".

שלומית סלומון מספרת על ההשפלה שצריכה לעבור מגוירת בסוף תהליך הגיור. ההשפלה כוללת רבנים המסתכלים על הגיורת כאשר היא טובלת במקווה.

ynet

13.01.09

אשרי המאמין. רק חסר למנחם תכונה אחת חשובה והיא לחיות. גם הרמב"ם כתב: "ותשעה באב, חמישה דברים אירעו בו--נגזר על ישראל במדבר שלא ייכנסו לארץ; וחרב הבית בראשונה, ובשנייה; ונלכדה עיר גדולה ובית תור היה שמה והיו בה אלפים ורבבות מישראל, והיה להם מלך גדול ודימו כל ישראל וגדולי החכמים שהוא המלך המשיח, ונפל ביד גויים ונהרגו כולם, והייתה צרה גדולה כמו חורבן המקדש; ובו ביום המוכן לפורענות, חרש טורנוסרופוס הרשע ממלכי אדום את ההיכל ואת סביביו, לקיים "ציון שדה תיחרש" (ירמיהו כו,יח; מיכה ג,יב)" ספר זמנים, הלכות תענייות פרק ה פסוק ג'.

חסידי חב"ד טוענים כי הרבי שלהם, מנחם מנדל שניאורסון, חזה את קיום הגז הטבעי בחיפה. אלה הם דבריו: "חיפה יש ים, ואין להתרשם מדבר שהוא עמוק. זהו העניין של חיפה שיש לו ים, ושם יש עמק, ובעמק נמצאים אבנים טובות ומרגליות. הקב"ה עשה דבר פלא: הוא הטמין אותם בעומק הארץ, ועל כל פנים בעומק הנהר".

NEWS1

19.01.09

הציניות מבחילה אותנו. היום, גלעד שליט נמצא 940 ימים בשבי אבל מרדכי אליהו הרים להנחתה אז שיקבל: "לא-יימצא בך, מעביר בנו-ובתו באש, קוסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחובר, חבר; ושואל אוב ויידעוני, ודורש אל-המתים. כי-תועבת יהוה, כל-עושה אלה; ובגלל, התועבות האלה, יהוה אלוהיך, מוריש אותם מפניך" (דברים י-יב).

הרב מרדכי אליהו סיפר ששלח את "רחל אימנו" לחזית: "אני אמרתי לה, לרחל: יש מלחמה, אל תמנעי קולך מבכי. לכי לפני הקב"ה תתפללי על החיילים שמוסרים את נפשם למען עם ישראל..."

ynet

20.01.09

האינטרנט גם פתח הזדמנויות עסקיות למיליוני בני אדם, משמש כלי מסחר מפותח ומרחיב אופקים למידע עבור כל החפץ בו. אולי זה מה שמדאיג את מר טיטלבוים, שאנשים ידעו יותר מדי?

האדמו"ר מסאטמר, אהרן טיטלבוים קבע: מצב הפרנסה הגרוע של עם ישראל נובע מן האינטרנט. האינטרנט, אמר האדמו"ר "מכשיל את האדם בראיות האסורות וגורע ומפסיד ממנו את הפרנסה, ועומד בעוכרינו ומזיק לנו ברוחניות".

mynet

22.01.09

צר לנו שמקבלי ההחלטות בכלל מקשיבים לחרדים המפיצים אמונות הבל.

הרבנות הראשית חוזרת מה מהחלטתה למגן את בית החולים באשקלון ולהעתיק את הקברים שנמצאו שם בגלל לחץ חרדי.

ynet

22.01.09

עדי דוד, היי אמיצה וספרי את הסיפור הזה, באופן אישי למשפחות הנופלים במבצע עופרת יצוקה, שלהם "אימו רחל" לא עזרה. על הדרך ספרי זאת לפסיכיאטר הקרוב למקום מגורייך.המון בריאות ושפיות.

עדי דוד חושבת שהסיפור על ה"עזרה של רחל אימנו" במבצע עופרת יצוקה הוא אמיתי וחושבת שמי שמאמין בזה הוא השפוי. כמו כן היא מזכירה שהרב מרדכי אליהו נתן לסיפור הזה חותמת הכשר.

ynet

31.01.09

האישה שזינת תחת בעלה בשגגה, או באונס--הרי זו מותרת לבעלה: שנאמר "והיא לא נתפשה" (במדבר ה,יג), הא נתפסה, מותרת, בין שאנסה ישראל, בין שאנסה גוי. וכל שתחילת ביאתה באונס, אף על פי שסופה ברצון, ואפילו אמרה הניחו לו, שאלמלא לא אנס אותי הייתי שוכרתו--הרי זו מותרת, שהיצר לבשה: מתחילתה, באונס הייתה. ...אבל אשת כוהן ששגגה או שנאנסה, אסורה לבעלה, שהרי נעשת זונה מכל מקום, והוא אסור בזונה כמו שיתבאר בהלכות איסורי ביאה. ואחד אשת ישראל או אשת כוהן שנאנסה, כתובתה קיימת, העיקר והתוספת; ולא הפסידה כלום. וכופין את הכוהן ליתן לה כתובתה, ולגרשה. (הלכות אישות, כד, יח, כ).

האם אישה שנאנסה בביתה אסורה על בעלה? תשובה: הרב מזועזע, התשובה האמיתית, לא, אלא אם הוא כהן ואז היא אסורה כי היא “נעשית זונה מכל מקום”.

ynet

04.02.09

עובדי אלילים הופכים לעובדי ענפים וצמחים. מעבר לכך, כל שנה בתחילת החורף הם מתפללים לגשם, ובחמש שנים האחרונות - זה עוזר כמו כל התפילות, כמו כוסות רוח למת. בעיתון הארץ מדווח כי בינואר 2009 שיא שלילי בכמויות המשקעים.

רבנים התפללו לגשם יחד עם לולב (יש לו כוח מיסטי להוריד גשם, לפי המסורת).

nrg

05.02.09

הרב עובדיה יוסף אינו מבין כלל מהי דמוקרטיה אם הוא מעז לומר לאחרים לבחור רק בש"ס ומאיים עליהם בעונש אם לא יעשו כמצוותו.

הרב עובדיה יוסף מפציר בעם ישראל ללכת לבחור אבל רק ש"ס. כמו כן הוא פלט "יש אנשים אורבים להם, יש אנשים מנסים להשמיד את התורה", ועוד הוסיף כי אבלים שאסור להם לצאת מביתם, חייבים לצאת ולהצביע ש"ס לעילוי נשמת המת.

ynet

09.02.09

"וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ" (ישעיה יא,ו). מה לא עושים עבור (בית) הכיסא. רק הלא רק לפני ארבעה ימים (וואלה!), המנהיג הרוחני של ש"ס השמיץ את ראש המפלגה הזו.

אלי ישי טוען כי ייתכן וש"ס תשב עם "ישראל ביתנו" בראשות ליברמן באותה הממשלה.

גלי צה"ל

11.02.09

כיצד, עוזי לנדאו, תלמיד ישיבה משרת את הלאום שלו בכל שהוא יושב וממלמל? ואם תאמר שהוא מגן על עם ישראל, אז בבקשה, שיעשה זאת מעבר לחזית. ולגבי הסתת הרב, הרב נכשל בלשונו לא פעם, הסית, העליב ופגע באחרים. הרב מסית את עצמו כנגד כל מה שאינו מסתדר עם אמונותיו.

עוזי לנדאו, המוצב במקום השני במפלגת ישראל ביתנו אמר שלימוד של בחורי ישיבה יכול להיות שירות לאומי. כמו כן התייחס עוזי להשתלחות של הרב עובדיה במפלגתו של עוזי ואמר שזה נובע מכך שהסיתו את הרב.

לדעת

11.02.09

ברור כשמש שהמקרה הוא עונש מאלוהים אשר כעס על הרב ואשתו אשר נסעו בחברת תעופה המחללת שבת. האם נפשם העדינה של הזוג כל כך נפגעה עד כי הם היו צריכים לספר לכל עם ישראל, כלל עם ועדה את המקרה המביך שבו נחשפו רגליה של אשת הרב ובעצם לפגוע עוד בנפשם העדינה? ולא ברור העניין, אולי הכסף שאותו הם חשבו לקבל שווה את ההשפלה הנוספת.

רב ורעייתו נסעו בישראייר ולמרות שלטענתם הזמינו מנה כשרה גלאט, הם קיבלו כשרות רגילה. הרב ואשתו לא הסכימו לאכול מן המנה ה"רגילה" ולכן קשרו את אי האכילה בכל שאשת הרב נתעלפה לאחר הטיסה וחצאיתה עלתה וחשפה אותה בפרהסייה. ישראייר נקנסה ב-3800 שקלים.

ynet

12.02.09

ישי במעשיו ובדבריו אלה משווה את האסירים היהודיים עם הרוצחים הפלסטינים וגם בד בבד מנצל ניצול ציני את המצוקה של גלעד שליט ומשפחתו.

אלי ישי קורא לממשלה לשחרר אסירים ביטחוניים יהודיים במסגרת עסקת שליט עם הפלסטינים "כי מחוות עושים בשני הצדדים".

וואלה!

17.02.09

אם במישור הדתי, מתקבל מקרה כזה כנשואים תקפים, הדבר שם את הנשואים אורתודוקסיים ללעג ולקלס, וכמובן את אלה המאשרים את הדבר הזה. פשוט בדיחה גרועה. אולי אפשר לפתור כך את בעיותיהם של רבים שלא מאפשרים להם להתחתן במדינה?

נער בן 17 ונערה בת 14, מבית דתי, בצעו "טקס" המדמה נישואים בן בני זוג לפני עדים וכן קיימו יחסי מין. השלטונות הדתיים הכירו בהם כנשואים אך עליהם להתגרש.

הארץ ynet

26.02.09


ניסים ואסונות

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

 

נגיף הרוטה עושה שמות באוכלוסיות חרדיות וערביות בגלל מעמדן הסוציואקונומי הנמוך, ועלות החיסון היא 500 שקלים.

mynet

04.01.09

 

ח"כ אברהם רביץ מיהדות התורה מאושפז במצב קשה לאחר השתלה של קוצב לב והתדרדרות במצבו.

NEWS1

04.01.09

 

אסון: נכדו של אריה דרעי, עולל בגיל שנה, מת בשנתו כנראה בגלל "מוות בעריסה".

nrg

04.01.09

"שלוחי מצווה אינם ניזוקים" אמר מצגר. חבל שהוא אינו מבין כמה פוגעות הן מילותיו.

אסון: אהרון קרוב, מפקד מחלקה בחטיבת הצנחנים, נפצע אנושות במהלך מבצע "עופרת יצוקה, זמן קצר בלבד לאחר שנישא.

נענע 10

13.01.09

 

תינוק, מהישוב אלעד, נחנק משקית ניילון בזמן שאימו עזבה את החדר לכמה רגעים. אימו של התינוק מפעילה מעון לתינוקות והמקרה קרה בזמן שהיו עוד תינוקות במעון. לא ברור כיצד הגיעה השקית לתינוק, החשד הוא שתינוק אחר השליך את השקית לעברו.

ynet

18.01.09

 

תושבת אלעד נכנסה לתא המטען של האוטובוס יחד עם בתה התינוקת כדי להוציא עגלה והנהג לא שם לב והמשיך בנסיעתו לתחנה הבאה.

mynet

22.01.09

ממש "נס" גדול היה שם. הילד האומלל הולך להישאר נכה, קרוב לוודאי.

ה"תפילות" והטיפול הרפואי הצילו את אוראל יליזרוב בן ה-7, שנפגע מרסיס של גראד.

nrg

05.02.09

מהרבנים מנצלים מוות של אחרים כדי להפחיד את התושבים, שככול הנראה לא ניחנו בהגיון בריא. אולי מחוסר בהגיון באים מקרי המוות?

על דיירי בניין במינץ 4 ברמות ד' בירושלים נחתו מספר אסונות. הרבנים המקומיים נדרשו לשאלת התושבים והורו להם להתחזק יותר.

ynet

08.02.09

 

נס גדול לחתול שנפל לבור עמוק ובתחתיתו קרשים וברזלים. הוא חולץ מהבור עם שריטות קלות בלבד.

mynet

09.02.09


חינוך

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

עד מתי ברוני הדת ימשיכו להחזיק את נתיניהם החרדיים בבית כלא. את העוני והבורות ניתן לנצל לשליטה עד גבול מסוים, אח"כ זה מתפוצץ. אין לחם - אין תורה.

בישיבות החרדיות הופסקו התרומות מיהודים עשירים בחו"ל ולכן הם נאלצים להצטמצם. מדווח על עוני גדול בישיבות.

כלכליסט

07.01.09

מרתיח! קראו את דבריו של מתי גולן, בגלובוס.

חירות אדגה, בת 27 מלוד קיבלה הפניה מלשכת התעסוקה לעבוד בגן ילדים של חב"ד. בגן דחו אותה כי היא לא מהעדה המתאימה.

רשת

26.01.09

האינטרנט אינו מסוכן, הבורות באינטרנט, כמו בכל דבר בחיים, היא המסוכנת.

מחקר חדש בדק 53 נשים חרדיות שגולשות באינטרנט. הנשים דווחו כי האינטרנט הוא מסוכן אבל הן משתמשות בו.

קשת

02.02.09

 

הורים לתלמידים בבית הספר הדתי "תחכמוני" מאשימים את ההנהלה בחוסר מעש בנוגע לאלימות בבית הספר. ההורים: "אנחנו מודאגים מרמת האלימות בבית הספר ומההתדרדרות. אנו, כהורים, מבינים שלא בכל עניין ועניין פונים למנהל, יחד עם זאת הורים וילדים צריכים לדעת שיש על מי לסמוך ולמי לפנות".

mynet

09.02.09

ב"חינוך" הזה ישטפו את מוחם של ילדים צעירים וילמדו אותם לשנוא את כל מה שהוא אינו מתיישב עם השקפת עולם השוללת את מדינת ישראל.

בקרוב עתיד להכנס לתוקפו "חוק נהרי" אשר יקצה תקציבים לחינוך חרדי שאינו מפוקח על ידי המדינה.

mynet

09.02.09

 

תלמידים בישיבת 'נועם רמות' קיבלו אישור קבלה ללמודים מהישיבה היסודית לחיבת הבנים אולם בראיון עם חלקם הם נדחו כי "הרמה הדתית שלהם אינה מספקת". יש לציין כי התלמידים שנדחו למדו באותה הישיבה.

mynet

10.02.09

 

שרת החינוך, יולי תמיר, מבקרת את השופטים שמתירים פתיחת מוסדות חינוך פרטיים שחלקם אף מתנגדים למדינת ישראל, ומבקשת מהם לא לנפנף בחופש העיסוק. "משרד החינוך מפסיד במאבק מול בתי הספר הפרטיים, בגלל מדיניותם של השופטים... עמותות שרוצות לפתוח גנים פרטיים, בעיקר במגזר הערבי וגם במגזר החרדי, מקבלות בקלות יתר תמיכה מבית המשפט. היד קלה מדי על ההדק... חלק מגני הילדים במגזר הערבי שייכים לעמותות פרטיות העוינות את מדינת ישראל ושאינן ממלאות את החובות. אלה מקבלות אישורים מבית המשפט ומתחרות במערכת החינוך הממלכתית".

ynet

17.02.09

חלם, מקצצים בחינוך ומעשירים את ההבלים שבדת.

בפתח תקווה אושר התקציב בקיצוץ רוחבי למעט בשרותי הדת, להם התווספו עשרות אלפי שקלים. הנפגע הראשי הוא החינוך בפתח תקווה. מהעירייה בפתח תקווה נמסר: "כולם יודעים שהנושא הכלכלי הגלובלי משפיע בין היתר גם עלינו. העירייה נערכת להתמודד עם המצב ובין היתר מהדקת חגורה ומשתדלת שלא לפגוע בשרות לאזרח ובאורח חייו"

mynet

23.02.09

לכו לעבוד! אין לכם הכשרה לעבודה? תפנו לרבנים שלכם - האשמה בהם.

המצב הכלכלי פוגע בבחורי ישיבה ואברכים כי התרומות הפסיקו להגיע.

הארץ

23.02.09


כללי

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

 

ארבע עתירות חדשות הוגשו לבג"ץ לפסילת חוק טל שהוארך ביולי 2008. העתירות הן של ח"כ רן כהן (מרצ), השר לשעבר אברהם פורז, עו"ד יהודה רסלר והתנועה לאיכות השלטון. עו"ד אבי ליכט, בשם המדינה השיב לעתירות וטוען "כי השינוי המשמעותי ביישום החוק כבר החל. כי קרוב ל-500 אברכים חרדים כבר משרתים בשירות האזרחי. בנוסף הוא טוען כי "מאות חרדים מתגייסים לצה"ל מדי שנה". נתוני צה"ל סותרים את דבריו שלפיהם מגמת השימוש ב-"תורתו אומנותו" גדלה עם הזמן.

הארץ

04.01.09

ניתן לקרוא באתר חופש כמה הדת אינה דמוקרטית.

ועדת הבחירות המרכזית דחתה את הדרישה של מפלגת "אור" לפסול את המפלגות ש"ס ויהדות התורה מלהיבחר לכנסת כי הן מפלגות אנטי-דמוקרטיות.

פוליטיקו

12.01.09

הרב יובל שרלו, יש הסבר אחר להתנהגות הרבנים האחרים. הרבנים האחרים לא פוחדים מן ה"מדרון החלק" כהגדרתך, אלא הם יודעים מה רשום בהלכה ופוחדים שאנשים יקראו בה. האם אתה מספר למאמיניך את כל האמת על ההלכה?

הרב יובל שרלו מתנגד לרבנים אשר מחמירים יותר מאשר ההלכה מחמירה, הוא חושש כי ההחמרה הזו תגרום לאנשים לאמץ ציווים שלא נכתבו בהלכה. "אני חושב שהנוהג הזה הוא נוהג מזיק ופסול...הוא פסול כי למעשה בראש ובראשונה הם מלמדים תורה שאינה נכונה. הם מביאים את דבר ההלכה לא בצורה האמיתית, וזו הבעיה החמורה הראשונה. כך לא נהג הקב"ה בתורתו, כך לא נהגה הגמרא, כך לא נהגו פוסקי ההלכה וכך לא נהגו פוסקי השו"ת למיניהם".

ynet

18.01.09

 

ישי מטיף לציבור בענייני ביטחון. קובי אור טוען שאין לו זכות לעשות זאת, כל שכן לחלוק על דעתם של הרמטכ"ל ושר הביטחון.

סקופ

18.01.09

 

ראיון עם ירון ידען, ראש מפלגת "אור. "בדת היהודית אין ערכים!!! יש ציות!!...מפלגות ש"ס ויהדות התורה...משתתפות במשחק הדמוקרטי ומאידך בזות לו.

סקופ

20.01.09

 

באינדונזיה מדכאים אתאיסטים. אינדונזי בשם קרנדי,, נוצרי לשעבר שברח מאינדונזיה: "יש לי חופש כאן, אני יכול לעשות מה שאני רוצה באופן מופגן - לבקר את הדתיים ולהקים אתרים מבלי שפונדמנטליסט כזה או אחר ישליך אותי לכלא או ירצח אותי".

ynet

25.01.09

 

קופות צדקה של עמותות הוסרו בגלל שהושארו באופן פיראטי.

mynet

01.02.09

 

הרב חיים נבון מפריך את עשרת הדברות של ש"ס.

ynet

02.02.09

 

הרב אורי רגב, רב רפורמי, מבקר את היהדות האורתודוקסית ומאשים אותה באיפה ואיפה ביחס שהם דורשים לקבל: "יש דפוס קבוע המאפיין את ההתנהגות של הקהילות האורתודוקסיות בכל מקום בעולם, במקומות שבהם האורתודוקסים במיעוט...הם מרימים את נס חופש הדת, מתנגדים להתערבות ממלכתית בנושאים דתיים ומחפשים שיתוף פעולה עם הרפורמים. במקומות שבהם האורתודוקסים שולטים...הם מפנים את גבם לכל העקרונות האלה ואינם רואים פסול בקבלת עזרה מהשלטונות במאבקם נגדנו... הם דרשו מהשלטונות שלא להעביר לרשות קהילה הרפורמית מבנה לבית כנסת". הרב מתכוון להמשיך ולהיאבק על הזכות להינשא ולהקים משפחה.

הארץ

04.02.09

אנשים חרדים, הם אנשים אומללים שהלעיטו אותם בפחדים מכל דבר ומכל עניין. אנשים חיים מתים.

תערוכה חדשה של מנחם כהנא בשם "חרדים". "הם יודעים עלינו הרבה יותר ממה שאנחנו יודעים עליהם" קבע כהנא. אלכס ליבק מוסיף: "כישראלי, כצבר, כחילוני, ראיתי תמיד בחרדים ישות לא ארצית, אנשים רוחניים, יהודים יותר מאשר ישראלים, שבט נפרד בעל מסורת ארוכה ומכובדת, דמותם הצטיירה בעיני כמי שהם עבדקנים, למדנים, שפופים מעל טקסט קדוש כלשהו או צועדים בתלבושת אחידה (מחמת צניעותם) בסמטאות אבן צרות במאה שערים, שקועים בסרעפים או מתפללים עטופי טליתות ותפילין. אנשי רוח טהורים, מעין מדענים, עיוניים ומעשיים, של קדושה וטהרה”.

ynet

05.02.09

 

אילן שחר מזכיר לכל ה"חילונים אבל..." את הניצול החרדי-פוליטי של המפלגות החרדיות ואת התבוסנות של המפלגות החילוניות.

הארץ

05.02.09

אבל לאורתודוקסים יש מונופול על יהדות.

ח"כ עתניאל שנלר: אסור שלמפלגה יהיה מונופול על היהדות.

ערוץ 7

05.02.09

 

אליעזר היון דן במצב הבלתי אפשרי בו נמצא הבוחר החרדי. מצד אחד אסור לחרדי להצביע כי הצבעה לבחירות היא כמו "שלש חמורות" (עבודה זרה, גילוי עריות, ושפיכות דמים). מנגד ישנם רבנים המצווים להצביע אבל רק למפלגתם.

ynet

10.02.09

 

דעה: אסף וול מציין את יום הולדתו של דארווין במאמר שכתב על התחרדות הזרם הדתי בישראל ופסק "לו רצה אלוהים שאדם אחד יחשוב עבור כל השאר, לא היה משקיע בכל אחד מהם מוח בנפח ממוצע של הונדה סיוויק. 1600 סמ"ק של מעבד אנושי רב עצמה אינם דבר של מה בכך".

ynet

15.02.09

 

קובי נחשוני מספר על ההתנגדות לנישואים אזרחיים מן הצד החרדי אך גם מספר על מי שתומך בקו הזה, מן הצד החרדי.

ynet

18.02.09

איזו אטרקציה: עוני ובערות. ממש עולם שלישי.

איל שפירא מתאר טיול במאה שערים ומתמקד בפשקווילים.

קשת

22.02.09

 

על התסבוכת המשפטית של ברית הזוגיות והידועים בציבור.

ynet

24.02.09

 

משרד הבריאות הוציא הנחיות לניקוי מזוזות כי אלה נמצאו כמעבירי מחלות.

קשת

25.02.09


מדע וספרים

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

הספר מיועד לילדים, אם כי ראוי לכל אדם מבוגר שחושב שחתימה על הכרטיס מנוגדת להשקפת עולמו.

"סיפור מהלב" זה הוא שמו של ספר ילדים חדש העוסק בתחום תרומת איברים. אפרים סידון כתב, דני קרמן אייר איורים עליזים, והוצאת "כתר" הוציאה לאור. פרופ' יעקב ג'יי לביא, מנהל היחידה להשתלת לב ב"שיבא": "בדיוק כמו אי קטיפת פרחי הבר, אלו ערכים שיש להנחיל לילדים כבר מגיל בית ספר, וכך יהיו מוכרים לכולם". באירוע נכח גם ילד, בן למשפחה חרדית שהושתל בליבו לב.

ynet

08.01.09

הפרוייקט הסודי של אלוהים?

במאדים נמצא גז מתאן. הגילוי הזה גורם למדענים לחשוב כי אולי הגז הזה הוא תוצאה של חיידקים מתחת לפני השטח.

הארץ

19.01.09

 

פיסיקאים ישראלים הכינו מודל המדמה כיצד גלקסיות נוצרו ביקום הקדום.

ynet

22.01.09

"המבול של נוח" הוא לא רק של נוח אלא הסיפור הזה מופיע במקורות חיצוניים נוספים. חבל שבכתבה לא נתנו גם להם קרדיט.

חוקרים מצאו ש"המבול של נוח" לא היה "נורא" כפי שחשבו המדענים לפני כעשור, אלא הוא עוד פחות מזה.

ynet

28.01.09

 

כתבה על דרווין לרגל יום הולדתו שחל לפני 200 שנה.

ynet

12.02.09

 

מדענים מאוניברסיטת מונטריאול שבקנדה מציגים בכתב העת Nature, מודל מפורט להיווצרות הריבוזום.

ynet

22.02.09

 

פלקודרמים (Placoderms) דגים דמויי כרישים של ימינו, שחיו לפני כ-380 מיליון שנה,קיימו יחסי מין.

ynet

26.02.09

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי