אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יוצאים בשאלה  לגירסת הדפסה     

דעת אמת בחולון נגד מלאך המוות

מאת כתב 'חופש' שנכח באירוע

ביום חמישי 25/4/02 בערב התקיימה הרצאתו של ירון ידען בחולון.

קדמה להרצאה סדרה של איומים על המארגנים, והתנכלויות לאנשים הקשורים באופן עקיף באירוע, כפי שדווח באתר חופש בכתבה "יש לך הודעה ממלאך המוות" וגם במקומון "זמן מקומי" של מעריב:


זמן מקומי, מעריב, 25.4.02

הכתבה במעריב זמינה (בינתיים) גם באינטרנט:
http://images.maariv.co.il/cache/ART281106.html

וכפי שדווח במקומון "חולון בת-ים":

דעת אמת בחולון

דעת אמת בחולון

דעת אמת בחולון
חולון בת ים, 25.4.02

ראשית, ברצוני להודות לכל אלה שעסקו במלאכה וארגנו את האירוע, וכמובן לירון שריתק את הקהל כהרגלו. דווקא לתוכן ההרצאה עצמה, שהיא הדבר החשוב, לא אתייחס הפעם. ניתן לקרוא על דעת אמת באתר דעת אמת, ולמי שטרם היה - מומלץ לבוא לאחת מההרצאות העתידיות. אתייחס בעיקר לדברים שקרו מסביב.

בנוסף להשחתת המודעות בכל רחבי העיר, שקראו לקהל הרחב לבוא להרצאה, ובנוסף להתנכלויות ולאיומים המתוארים בקטעי העיתונות הנ"ל, תרמו עוד גורמים חרדיים את חלקם, כאשר הסתובבו בעיר בשכונה בה נערכה ההרצאה, והכריזו ברמקולים את הנוסח הזה: "לתושבי השכונה היקרים, לאחרונה נערכת פעילות מסיונרית בשם האמת, זוהי פעילות נוצרית השמרו לנפשותיכם."

באולם עצמו בערב ההרצאה נכחו כארבעים איש בקהל. חלקם היו כמובן אנשי דעת אמת, חופש ושינוי. חלקם עיתונאים מהעיתונות המקומית, עם ציוד צילום והקלטה. נכחו גם אנשים שונים מהעיר שבאו כי נענו למודעות, חלקם "חילוניים" ומיעוטם חובשי כיפה, וגם כאן ניכרו מספר סוגים - החל מכאלה שרתחו ולא שלטו בעצמם בהערות ביניים, וכלה בכאלה שגילו סימפטיה והנהנו רבות בהסכמה.

אנשי דעת אמת השכילו לארגן מספר מאבטחים, ואכן נזקקו להם. חברינו מ'גורמים חרדיים מקומיים' שלחו את צאן מרעיתם, קבוצה די גדולה של נערים דתיים או חוזרים בתשובה, ואלה עשו כל שבידם כדי להפריע למהלך התקין של הערב. בהתחלה הם התגודדו בחוץ והשומרים לא נתנו להם להיכנס. בהמשך, באופן מכוון, נתנו לקבוצה קטנה מהם (כשבעה-שמונה) להיכנס פנימה "כדי להקשיב", אך לאחר שהחלו להרעיש ולהתפרע, ואף שברו ציוד במזנון של האולם, הם סולקו החוצה ע"י המאבטחים. אחר-כך התפרעה כל הקבוצה הגדולה מחוץ לאולם. אז הופיעה המשטרה, ולפי מה ששמעתי אף נכנסה איתם לתיגרה. שמעתי גם על מעצר כלשהו ואולי אף על שוטר שנפגע - כאמור, לא ראיתי זאת במו עיני, אבל אנשים שהיו ליד הדלת סיפרו כך.

השוטרים הגיעו בנוכחות די מרשימה (כולל מספר שוטרים, ניידת, פרש על סוס ומאבטח חמוש שנצמד לירון) ולבסוף נרגעו הרוחות ונעלמו כל המתגודדים בחוץ. כאמור, למעט הפסקה בת מספר שניות - לא הפריע הדבר למהלך התקין של ההרצאה בפנים, וייתכן ואף היתה לזה תרומה כלשהי.

אנשים רבים בקהל רצו לשאול ו/או להעיר דברים, והיה בסוף ההרצאה פרק של שאלות ותשובות שכלל שאלות והערות מכל קצווי הקשת. שם נשמעו הן גינויים והן הודעות תמיכה נלהבות. לדעתי גם זה היה בסך הכל דבר חיובי ותרם לתוכן הערב. סך הכל אני מגדיר את האירוע כהצלחה, ושמעתי מאנשים שנכחו במקום שנהנו מאד.

דעת אמת בחולון
חולון בת ים, 2.5.02חברים ב- עוצב על ידי