אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
הספר: ויקרא את שמם אדם - פרשות השבוע בפעמת הזמן
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

כפר ורדים

"כפר ורדים ... הוקם ביוזמתו של התעשיין סטף וורטהיימר, כחלק מתוכנית רחבה יותר שכללה את אזור התעשייה תפן. במסגרת התכנית נועד כפר ורדים להיות מקום מגורים איכותי שיפעיל מערכות חינוך ותרבות מפותחות שימשוך אוכלוסיה חזקה ממרכז הארץ. הבתים טובלים בירק וגינות, תשתיות החשמל הטלפון והכבלים מונחות מתחת לפני הקרקע ..." (מתוך "אתר ההתיישבות בגליל")


חילונים מאמינים. בבית המשפט
אנשי כפר ורדים מגלים טעמה של השתלטות חרדיתחילונים מאמינים. בבית המשפט

קראו כאן על "עתירת המקווה" בכפר ורדים.

פברואר 2011אנשי כפר ורדים מגלים טעמה של השתלטות חרדית

במהלך השבועות האחרונים יצרו איתנו קשר מספר אזרחים מודאגים מכפר ורדים (הכינוי במקור), עם מספר סיפורים שונים הקשורים כולם בחרדים ובכפר ורדים, עם בקשה "לראות את הכתוב על הקיר". באופן "מופלא" מתרחשים כל הדברים האלה כמעט בו-זמנית. לאלהים פתרונים?

מכתבים מסוימים הפנו את תשומת ליבנו לאתר האינטרנט החדש הנושא את הכתובת "כפר ורדים", אשר בראשו מתנוססת תמונתו של הרב מנחם מנדל שניאורסון ז"ל, ובעצם הינו אתר הטפה דתית מטעם ארגון 'חב"ד'. בחירת הכתובת לא נראתה לכותבים (והאמת, גם לנו) מעשה שנעשה תום לב. מבחינה משפטית גרידא מצטייר נושא זה כעילה לגיטימית לתביעה משפטית לגיטימית.

טקסט נוסף הלין על דברים שצצו בכפר, חלקם לאחרונה: רב, מרכז חב"ד ובו בית כנסת נוסף, גן ילדים לילדי החרדים מהסביבה, סדר פסח כללי, תחום שבת (ערוב), ועוד מעט גם מיקווה. האם נמשכו כל אלה לכפר ורדים לצורך לימוד במערכת החינוך האיכותית הקיימת? הכותב (והאמת, גם אנחנו) סוברים שלא.

מכתב אחר התריע מפני תהליכי החזרה בתשובה של ילדים שהתחילו לקרות לאחרונה בכפר, בצמוד ל"דרכי נועם" בהם משתמשים המחזירים בתשובה, אותם ייחס הכותב גם כן לארגון 'חב"ד'.

תושבי כפר ורדים, אנא - למענכם ולמען ילדיכם - התעוררו! קראו באתר "חופש" איך התפתחו הדברים במקומות בהם התארגנו התושבים ונאבקו על אורח חייהם הקיים, ואיך התפתחו במקומות בהם התמהמהו לעשות כך.

מספר קישורים רלוונטיים מהתקופה האחרונה:
  בכפר ורדים רוצים לשמור על האופי החילוני (הארץ, מאת ג'קי חורי)
  תושבי כפר ורדים: חב"ד משתלטים עלינו (nrg מקומי, מאת אלי לוי)
  כפר ורדים - בחירות התחרדות

אוגוסט 2008


לראש הדףחברים ב- עוצב על ידי