אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

נצחון מוחץ לתושבי שכונת טופז בראשון לציון
על כוונת העירייה לבנות גני ילדים לחרדים בשכונתם

כתבה שהתקבלה מאת הפורום החילוני

תושבי שכונת טופז בראשון לציון, שכונה בעלת אופי חילוני מובהק בעיר, סיכלו כוונה של העירייה להקים על מגרש פתוח בלב איזור המגורים, גני ילדים לציבור החרדי.

התושבים התארגנו בראשית השנה, בעזרת פעילי הפורום החילוני, למאבק ציבורי נגד החלטת ראש העירייה לבנות גנים חרדיים, למרות התחייבות קודמת שלו לבנות במקום גנים של ויצ"ו ונעמ"ת.

ראש העירייה דב צור האשים את התושבים ב'חוצפנות' ו'בגזענות', ואמר כי הגנים יוקמו 'על אפם וחמתם', אולם לאחר שהתגלה שאשתו של סגנו, אריה כהן, עומדת בראש עמותת 'אור הללויה', המיועדת להפעיל את הגנים, הוא הסיר את ההצעה, בישיבה של מועצת העיר שהתקיימה לפני חודש.

הפורום החילוני היה מעורב בשלבי הארגון של התושבים - פגישה עם ועד הפעולה, השתתפות בהפגנת תושבים והפנייה לייעוץ משפטי. חברת המועצה מסיעת 'הירוקים', ליאל אבן-זוהר, היתה פעילה מאד בסיוע לתושבים וכן גם חברי מועצה נוספים. גם העיתונות המקומית היתה מעורבת ושמה את הנושא על הבמה התקשורתית.

הצלחת המאבק היא דוגמה מרשימה ליכולת של תושבים שנתקלים ביוזמה של עמותה חרדית, המגובה ע"י הרשות השלטונית (בד"כ מסיבות תקציביות או כאלה הכרוכות בהסכמים פנימיים), לסכל יוזמות העומדות בניגוד לאופי השכונה ולרצון התושבים. התארגנות מהירה, בחירת צוות מוביל, עריכת הפגנות מחאה, גיוס כוחות פוליטיים תומכים ושימוש מושכל בתקשורת, סייעו להצלחת המאבק.

הפגנה של תושבי שכונת טופז בראשון לציון נגד ראש העיריה בפברואר 2013.
הוכח שכשהתושבים מתארגנים נכון למאבק, יש תוצאות.


ספטמבר 2013חברים ב- עוצב על ידי