אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
הספר: ויברא האדם את אלוהים בצלמו
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

הרב שעשוע וההשתלטות החרדית בשכונת תל-גיבורים

מאת: שמואל ברטנשטין, חבר מועצת העיר חולון

עוד פרק בעלילות הרב שעשוע וההשתלטות החרדית: איך הסיוט של תושבי תל-גיבורים תופח למימדי ענק, והעיריה מאשרת בדיעבד.

תקציר הפרקים הקודמים: העיריה מאשרת השתלטות חרדית על קרקעות בתל-גיבורים. הרב שעשוע בתפקיד הצעצוע של מוטי. שמואל ברטנשטין הגיש ערר.

בפרק הקרוב: עם האוכל בא התאבון. עכשיו בונה שעשוע הרחבה עצומה בחלק האחורי של המבנה. ביהמ"ש הוציא צו הפסקת עבודה, אבל הוא ממשיך לבנות. השעשוע הזה הוא הסיוט של התושבים. עד כה אשרה העיריה בדיעבד את כל החריגות המפלצתיות.

רקע: יום אחד התעוררו תושבי רחוב חזית חמש בתל-גיבורים וגילו שהוקם בית ספר חרדי. שתי קומות, ללא אישור. מאותו יום הפכו חיי התושבים לסיוט מתמשך. יוסף שעשוע, בעל המקום, הגיש אמנם בקשות להיתר בניה, אך למה לחכות כשאפשר לבנות? לכן קודם בנה, ואחר-כך קיבל אישורים מהעיריה. עם האוכל בא התאבון. אחרי ש"הצליח לו" זו הפכה לשיטת הסלמי: בונים כיתות לימוד, בונים מקווה טהרה, מקימים קרוואנים,בונים ובונים, התושבים מתמרמרים ופונים לעיריה, שמגנה, אבל מאשרת. וכך אמר ראש העיר מר מוטי ששון:

"... יש לנו עסק עם אנשים שכל חוקי הבניה בכלל זרים להם, הם יוצרים עובדות משלהם בשטח ...."

ותוך כדי ההסברים למה לדחות את ההתנגדות, אישר את החריגות בדיעבד פעם נוספת.

כרגע פועלות במקום כיתות לימוד, מקווה טהרה וגם המרתף אויש על ידי אנשי שעשוע. השכנים חיים בתוך סיוט. ובתוך כך בונה השעשוע הרחבה אימתנית. ברור לכל שאי אפשר לספוג נפח כזה בתוך שכונת מגורים. אז אם מוטי לא מפנה את המפגע, אולי בכוונתו לפנות את... התושבים?!

ברטנשטין: "אסור לתת לרשויות לרמוס את זכויות התושבים. מי שבנה שתי קומות וזכה באישורים בדיעבד, לא פלא שהיום הוא מרשה לעצמו להגדיל את מתחם הבניה שלו בלי סוף ולבסוף גם ידרוש לסגור את הרחוב כדי לא להפריע בשבת. מישהו צריך לעצור את פורעי החוק. ויפה שעה אחת קודם."


יוני 2008חברים ב- עוצב על ידי