אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

גבעת-עדה


נסיון השתלטות של תנועת חב"ד בשכונת אלון

דיווחים מאת כ., תושב גבעת-עדה (הפרטים המלאים שמורים במערכת)

21.5.2002

ברצוני לעדכן אתכם בתחילתו של מהלך "השתלטות" של תנועת חב"ד בגבעת-עדה. בליבה של שכונת "אלון" בישוב, שכונה בה כ-50 בתי אב חילוניים שוכן בי"ס ממלכתי-דתי אשר בשנים האחרונות השתלטו עליו תנועת חב"ד. בלחץ פוליטי על ראש המועצה הצליחה תנועת חב"ד להשיג את הסכמת ראש המועצה לבניית "בית חב"ד" אשר יכלול אולמות תפילה ובית-תמחוי לנזקקים וזאת בליבה של השכונה החילונית.

תושבי השכונה מתארגנים בימים אלו למאבק משפטי וציבורי שמטרתו לא לאפשר את בניית "בית חב"ד" בשכונה.

לידיעתכם בגבעת עדה מתגוררות רק 2 משפחות מתנועת חב"ד.המגרש עליו מתכננת המועצה לבנות את "בית-חב"ד"


7.10.2002

העניין עדיין לא נסגר והוא עדיין בתהליך, כרגע אנו עדיין בשלב של המאבק הציבורי וטרם הגענו לנקיטת צעדים משפטיים. הקמנו ועד פעולה המונה כ-10 אנשים תושבי גבעת-עדה וריכזנו פעילות ציבורית אשר התמקדה באיסוף חתימות על מכתבי התנגדות לועדת ההקצאות המקומית.

ביום א' 21.7.2002, שנקבע ע"י המועצה המקומית כמועד אחרון להגשת התנגדויות בעניין זה, הונחו על שולחן יו"ר ועדת ההקצאות מעל 500 מכתבי התנגדות (כ-200 בתי אב מתוך כ-600 הקיימים בגבעת עדה, דהיינו כשליש מבתי האב).

בנתיים התפטר יו"ר ועדת ההקצאות מתפקידו במועצה וכן חברים נוספים בועדה התפטרו, הועדה הורכבה מחדש ובימים אלו מונתה יו"ר חדשה לועדה אשר "לומדת את הנושא..."

אנו כרגע לא נוקטים כל צעד נוסף אך שומרים על הגחלת עד לתשובות מועדת ההקצאות למכתבי ההתנגדות.


8.1.2003

המאבק זכה בהצלחה, לפחות בינתיים.

בידי ועד הפעולה של התושבים ישנו עותק של מכתב מלשכת היועץ המשפטי לממשלה, גב' שלומית בקרמן, ובו כתוב כי "...הגב' שרית דנה, היועצת המשפטית למשרד הפנים, למר עמי ארגוב, ראש המועצה המקומית גבעת עדה, ובו היא מנחה את מר ארגוב לבטל את החלטת מועצת גבעת עדה המקצה את הקרקע לבית חב"ד."
(ההדגשה לא במקור)


27.1.2003

שמחתנו הייתה מוקדמת - הביטול להחלטה היה על רקע אי-חוקיותה. ראש מועצת גבעת-עדה החל את התהליך מחדש תוך הקפדה על חוקיות ותקינות: מונתה ועדת הקצאות חדשה, ימונה לה יו"ר וההליך יחל מחדש.....
מאבקנו טרם הסתיים.חברים ב- עוצב על ידי