אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
האם כשרות טובה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > מאמרים וספרים  לגירסת הדפסה     

מידה כנגד מידה?

עדויות מהכת החרדית בבירה

שאלה - מי אמר למי ובאיזה הקשר: "ההורים שלהן בוכים וסובלים והצער הכי גדול שהוא מנתק אותן מהמשפחות שלהן"??? אנחנו נזכרנו מיד בכל אותם הורים אומללים שמתקשרים אלינו בקצב של עשרות בחודש, אשר "ציידי נפשות" חרדים פעלו על מנת להרחיק את ילדיהם מהמשפחה ומהתרבות עליה גדלו, והותירו אותם שבורים ומתוסכלים אל מול ילד או ילדה שהפסיקו ללמוד, נמנעים מלהתגייס, ופעמים רבות מתנתקים פיזית באופן מלא או חלקי ממשפחותיהם ומאורח חייהם.

מסתבר שהדובר הפעם הוא לא אחר מאשר ח"כ ניסים זאב (ש"ס), וההקשר דומה, למעשה אפילו זהה. ראו את הכתבה: 'עדויות מהכת החרדית בבירה' מתוך וואלה! (22/2/2013 מאת שבתי בנדט). הכתבה דנה במדרשה דתית בירושלים אשר "הוגדרה ככת" וממשיכה לפעול, בעוד ההורים (דתיים וחרדים) מוחים על הניתוק מבנותיהן ומספרים על התנאים הקשים.

התיאורים בכתבה, הפלא ופלא, זהים במדוייק לתיאורים שאנו מקבלים ממצבים של הורים שילדיהם "הוחזרו בתשובה": 'היא החלה להתקשר אליהן ללא הרף ואמרה להן לחזור הביתה אבל במדרשה החל הלחץ שהן תשארנה במקום', 'שיטת החינוך שלו היא זו שגרמה לניתוק המוחלט של בתה', 'הקשר עם הקטנה שחזרה הוא קשה ומאוד עצוב וגרוע. היא כועסת עלי שבגללי היא מפסידה את העולם הבא', 'המשפחות הללו פועלות כל הזמן כדי למצוא דרך לסגור את המקום, לשחרר את בנותיהן ולהחזירן לחיים הנורמאליים'... נשמע מוכר להחריד, תרתי משמע.

באנגלית יש ביטוי: "a taste of one's own medicine" שפירושו הנפוץ דן ב"דוגמית" מתוך כלל אי-הנעימות שגורם מאן דהוא לאחרים, ועכשיו מקבל אותה בעצמו. ביטוי זה, בן דודו של "הפוסל במומו" - אין טוב ממנו לתאר את המצב הנדון בכתבה.

חופש

עמותת 'חופש' וידידיה שמחים שסוף סוף מימסדים דתיים מכירים בקיומן של כתות מיסטיות, שפוגעות ומסכנות את הקרבן, את משפחתו ואת החברה הישראלית כולה. חבל רק שהם התעוררו כעת, ולא שעו לקריאותינו הרבות, קרוב ל-30 שנה, שכת היא כת, גם אם היא לובשת לעתים מסיכה של בגדים "יהודיים דתיים" תמימה. כל קבוצה אנושית שעונה על ההגדרה "כת" היא כת, וכבר הבאנו ראיות בעבר לכך, שהארגונים המחזירים בתשובה ביהדות הישראלית הם כתות:
http://www.hofesh.org.il/religion_merchants/orgs/mystic_cults_1/mystic_cults_1.html
http://www.hofesh.org.il/religion_merchants/orgs/mystic_cults_2/mystic_cults_2.html

עמותת חופש קוראת לחברי הכנסת החדשים להוציא אל מחוץ לחוק את כל הכתות המיסטיות. הצעה זו עלתה כבר בכנסת בשנת 1987, וועדה מיוחדת - ועדת תעסה-גלזר - ישבה רבות על המדוכה. ההצעה נפלה אז בשל לחצים מצד גורמים דתיים למיניהם. אולי כעת, כאשר הגולם קם על יוצרו, תימצא אוזן קשבת לנושא.


מרץ 2013חברים ב- עוצב על ידי