אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > עוד  לגירסת הדפסה     

עובדות מפתיעות שלא ידעת על התורה

חוברת בהוצאת עמותת חופש

שיטת ההוראה ברוב בתי הספר בארץ מציגה את הכתוב בתורה (ובתנ"ך בכלל) כאילו היה אמת היסטורית. עם זאת, הידע המחקרי/מדעי לגבי הסיפורים לא תמיד מתאים לכתוב בהם. חלק מהעובדות המפתיעות לגבי סיפורי התנ"ך מופיעות... בתנ"ך עצמו.

מי כתב את סיפורי התורה, ומתי? מדוע אנו רואים שמות שונים ל"אלוהים" במקומות שונים בספר, והאם כולם מתייחסים לאותה דמות? מהי בכלל דמותו של אלוהים? האם "ישראל" ו"יהודה" באמת היו בעבר מאוחדות? האם דוד הרג את גוליית? התשובות המפתיעות לשאלות אלה ואחרות ידועות לחוקרים ומופיעות גם בתנ"ך עצמו, אם רק יודעים לחפש - העורכים הקדומים של הטקסטים התנ"כיים לא תמיד עשו עבודה מושלמת.

החוברת הקצרה "עובדות מפתיעות שלא ידעת על התורה" דנה בכל הנושאים הנ"ל, ומביאה מקורות מעניינים מהתנ"ך עצמו לגביהם. תלמידים - הפתיעו את מוריכם לתנ"ך עם ידע מתקדם על הסיפורים שמלמדים אתכם!

להורדת החוברת - הקליקו כאן.

אם אתם רוצים בנוסף שנשלח לכם מספר חוברות מודפסות על מנת לחלק לחברים או למורים, כתבו אלינו וציינו את כתובתכם. אנו מתנצלים מראש - בגלל עומס העבודה ומגבלות התקופה (קורונה, אתם יודעים) - לא תמיד נוכל להיענות מהר לבקשה. נשתדל לתת עדיפות לחברים שאנו מכירים ולאנשים שיתרמו מעט לעמותה.

 


יולי 2020חברים ב- עוצב על ידי