אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > במות חופש  לגירסת הדפסה     

אויי כמה שהם לא אוהבים את ההלכה הזו..

שני מכתבים ממבקר חרדי באתר

מכתב ראשון:

קראתי את תוכן האתר באופן שטחי. אני מסכים כמעט עם כל מה שכתוב שם. אני חרדי תושב ירושלים ויש לי הרבה מידע יותר ממה שאתם בעלי האתר מדמיינים לעצמכם. צר לי שזה המצב בציבור החרדי; אני לא מחזיק ממכם החילונים, אך גם לא משכני החרדים. אני מאמין בעצמי, אני אחנך את ילדיי בעתיד שיילמדו ולאחר מכן שייצאו לעבוד לפרנסתם. אני לא מאמין בדתיים, אני מאמין אבל בדת. כל טוב לכם, ותעזבו, רובם היום בארץ לא ממש הגונים וישרים.

מכתב שני:

שלום. ובכן אני מאמין לך ומבקש שתכבד את רצוני ולא תחשוף את שמי. אני כיום נשוי זה כשלוש שנים, למדתי בישיבות חב"ד, ותאמין לי באופן כללי שאתה רואה חרדי ברחוב, אינך יכול לעשות הכללה גורפת לגבי כולם. יש את החב"דניקים - אנחנו לא חובשי כיפות דתיים לאומיים. אנו חרדים שחורים אבל להיות חבדניק לפי דרכו של הרבי מליובאוויטש זה לא להסתגר בתוכנו, אלא לצאת לרחוב למען קירוב לבבות, ללכת לשירות מילואים קבוע לאחר החתונה ולשאת בעול הפרנסה. ואני מאושר להיות חבדניק, מה שכואב לי זה העובדה שרוב הצבור החרדי מורכב מפלגים ליטאיים וחסידיים הדוגלים בפרזיטיות ואסיפת דולרים בחו"ל, ואת זה אני לא סובל, שאני צריך לצאת לרחוב ואנשים באוטובוס, ברחוב כשרואים אותי הם לא בודקים לעומק לאיזו קבוצה אני שייך ועושים הכללה "חרדי" ובכן לעניינינו.

ישנה תעשייה שלימה של גידול אדמו"רים למיניהם, ממש מצחיק פשוט כל יום צץ לו איזה שמוק באצטלא של קדוש ומתחיל לאסוף סביבו עדה של מטומטמים המאמינים בו, ואתה יודע למשל שאדמו"ר פטור ממסי עיריה וארנונה? ממש אחלה פרנסה..

אתה יודע, אני שונא את ש"ס, הרב עובדיה נראה לי ....... , אבל החלטתי שאם יש ציבור כל כך גדול הנוהה אחריו אולי יש סיבה ובכן הלכתי לראות לווין, ישבתי שעתיים במוצ"ש -- כלום!! גיבוב של פסוקים עם בדיחות נבובות, ואתה רואה את הברק המטורף של האנשים בעיניים ואתה אומר לעצמך - הם נורמלים?!- הם ממש כמו אותם איכרים נבערים מדעת שבולעים כל מילה מפיו של הכומר כמו בסיפורים מהמאה הקודמת אוףף לא יכול לסבול אותם, אתה רואה טלוויזיה, שומע רדיו את ליצמן וגפני יוווווו איזה פדיחות איזה בושות... יאללה הם מייצגים אותי?

נעזוב פוליטיקה נעבור לרב אמנון יצחק בלי להיכנס להשקפת העולם המעוותת של התימני הכריזמטי הזה ולשנאת החילונים וכל ה"גהנומים" שלו הוא פשוט ....... . חבר של אחי רצה לארגן לחברה ערב עם אמנון. אוקיי, הוא מתקשר - קובעים על מחיר סביר והאמרגן של הרב מפליט "כבדרך אגב" שאת מערכת ההגברה יש לרב עדיפות לקחת דווקא חברה מסויימת לרמקולים. -- "אוקיי האם יש הבדל במחיר?" -"כן- זה עולה כך וכך (אינני זוכר את הסכום המדוייק) וזרק מחיר מופקע פי 4 מהמחיר של החברה הכי יקרה בארץ. זהו בקיצור הרב לא מתעניין בכסף הוא מתעניין אך ורק שאתה דרור תחזור בתשובה... חה...חה....חה...

נעבור לישיבות ולאברכי הכולל, ובכן תתעצבן לשמוע דרור אני יודע שזה מאוד יצרום לך אבל אני מאמין בכל ליבי שלימוד תורה אכן מגן על עם ישראל מלבד שתורם על שימור הזהות היהודית וכו' וכו'. אבל מה שקורה הוא דבר מעניין שאתה לא יודע....- בחורי הישיבות ואברכי הכולל .. לא בדיוק לומדים כל הזמן... הם בחלקם הגדול די משועממים.ומה שמרגיז אותי זה שהרבנים לא מודים בזה שללמוד תורה כל היום זה עניין ששיך רק למתי מעט, ולכן מה שיוצא זה שרובם פשוט מכלים את שנותיהם הכי טובות בכלום ואני ביניהם. תאמין לי דרור אם לא הייתי קורא קצת ספרים בשירותים לא הייתי יודע לכתוב ככה בלי שגיאות, אתה רואה גדודים גדודים גדודים של פסיכים שלא יודעים עברית אנגלים מתמטיקה בסיסית - פשוט כלום וגמרא ותנך הם גם לא למדו כי הם היו מתוסכלים מכל האוירה הקודרת של גיל ההתבגרות בין כותלי הישיבה ולכן זוהי התוצאה.
ומה בחור שיצא משם יכול לעשות או להיות אברך ולגרבץ בכולל בנחת בשעה שהאשה כורעת תחת נטל הפרנסה ורצה לעשות בייבי סיטר או שעורים פרטיים כדי לכסות את המינוס בבנק, כדי שהדביל שלה יוכל לשבת בנחת, וכשיגיעו מים עד נפש אזי יארוז את מטלטליו ויטוס למקום מרוחק לעשות "שנורר". ממש נפלא... ולכן היו כאלו שתפסו יוזמה והקימו את הנח"ל החרדי, ואז התעוררו משנתם הרבנים מבועתים וצעקו מרה גוועלד. יאללה מה יש ? הם לא מסוגלים ללמוד אז שילכו לצבא.

ונעבור לארגוני החסד והצדקה שגורפים מיליוני שקלים לכיסם הפרטי, יש לי סיפור על בית התבשיל. יש לי סיפורים על "וועד הרבנים לענייני צדקה". חסדי נעמי גם לא טהורים. יש לי עוד מבוע של דברים אבל שמורות עיני נעצמות, עכשיו דרור אתה מוכן ללמוד קצת תורה? יש לי משהו מעניין בשבילך - רמב"ם בהלכות תלמוד תורה פרק ג'. אני מצטט: "כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה - הרי זה חילל את ה' ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא.... ועוד אמרו "אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות" ו" כל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטילה וגוררת עוון" סוף ציטוט.. מעניין ? אויי כמה שהם לא אוהבים את ההלכה הזו..
טוב דרור לילה טוב. זה לא הכל אבל עייפתי ביי.חברים ב- עוצב על ידי