אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > במות חופש  לגירסת הדפסה     

מכתב תשובה לדודי על מכתבו לאתר חופש
"כמה מילים טובות לאתר חופש"

המכתב המקורי נמצא כאן

התרשמתי מאוד ממכתבך לאתר חופש ואני מסכים ומזדהה עם כל מלה שכתבת. אומץ לב כמו שלך, לבטא את דעותיך האינטליגנטיות, יש למעט מאוד אנשים בישראל. אל לך להיות מתוסכל מחוסר היכולת שלך לבטא את דעותיך החילוניות אתיאיסטיות לאנשים סביבך, מפני שהצלחת לכתוב לאתר חופש מכתב מדהים שיגיע לישראלים רבים המבקרים באתר.

כמוך גם אני מתלבט כיצד להביא למקסימום חשיפה של דעותינו לאלה מהדתיים והחרדים ולמנהיגינו הכופים את חוקיהם האנכרוניסטיים, אורחות חייהם ודתם עלינו ומחשיכים את המקומות בהם הדת משליטה את עצמה. הנפגעים והמתייסרים משליטת הרבנות ומהחוקים הדתיים החשוכים הם בין השאר, פסולי החיתון ועגונות.

לדעתי צריך לומר ולהצהיר שכמעט ואין דתיים אמיתיים היום, ומרביתם אינם "מאמינים בתורה לשמה" כי יש דתיים מקצועיים. למה הכוונה? ובכן אם נסתכל סביבנו נראה שרוב הדתיים מתפרנסים מהדת, בין אם זה מקבלת הקצבות ממשלתיות או מקבלת משכורות מג'ובים בממשלה, בפוליטיקה, בכשרות, ברבנות הצבאית, ברבנות האזרחית, בשחיטה, במילה, בחיתון זוגות, בלימוד בישיבות, במועצות הדתיות, במקוואות, בבתי דין רבניים, בחצרות המקובלים, בהתרמות לעצמם ולעמותות שרבות מהם לא קיימות והכספים זורמים לידיים פרטיות.

בנוסף יש לומר שמרבית המאמינים שאינם מאמינים "לשמה" זה מהסיבה שהם מאמינים כי צפויה להם טובת הנאה אם יאמינו, טובת ההנאה היא הגעתם לגן העדן. יש כאלה שמאמינים, בגלל פחדם שמא יגיעו לגיהינום אם לא יאמינו באלוהים ויקיימו את מצוותיו.

מסקנה עגומה היא שמה שמניע את מרבית הדתיים הוא מאוד גשמי כלומר "כסף" או מאוד ערטילאי "גן עדן" או מאוד מפחיד "גיהינום". פתאום זה נשמע מאוד מוכר לנו, כי זה נובע ממניעים אנושיים ולא ממניעים אלוהיים.

בנוסף תחשוב שכל הדתיים והחרדים עוברים שטיפת מוח דתית חרדית מרגע לידתם ועד מותם ותגיע למסקנה שאינם יכולים לחשוב אחרת אלא אם כן הם בני אדם מפותחים ובעלי אישיות חזקה ועצמאית במיוחד, הדרושה, כדי לצאת מסביבה דתית, ממשפחה דתית ומשטיפת המוח המסיבית העוטפת אותם יום יום שעה שעה, על כל הנלווה לאורח החיים הדתי ולקיום מצוות הדת.

אל לנו לנסות להשפיע על אנשים דתיים ומאמינים אך עלינו להתחזק ברצוננו לחופש הבחירה לחופש העיסוק, לחופש מכפיה דתית, ולחופש מתשלום מיסים לדתיים ולחרדים שאנו לא מאמינים בדרכם ובשטיפת המוח שהם מנסים לכפות עלינו מרגע לידתנו.

בברכה, מנחם רייס


הערת המערכת: מנחם רייס הוא צלם אמנותי שכבר כתב לאתר חופש בעבר.


דצמבר 2003חברים ב- עוצב על ידי