אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > במות חופש  לגירסת הדפסה     

במת חופש

שנאה, קללות, גידופים וניבולי-פה

לנושא ה"שנאה" המפעפעת כלפי הציבור היהודי החילוני מצד גורמים ואישים חרדיים מסוימים הקדשנו באתר מאמרים ובמות לא מעטים - ראה למשל הבמות  שנאה ו- קללות.

ברמה הנמוכה ביותר של התרבות האנושית מצויות הקללות. הקללה היא שפתו של הנקלה, הבור, עלוב הנפש ויותר מכל - של הפחדן. בהעדר יכולת תרבותית-מוסרית-אנושית להתמודד עם יריבים לדעה - גם אם מסוגל הוא להתרומם לרמה של דו-שיח אנושי - בורח הבור הפחדן לשפת הקללות.

בימי קדם שימשה הקללה אמצעי של הפחדה, ולכך אף הקדשנו אחת מפרשות השבוע שלנו באתר פרשת כי תבוא.

טענה נפוצה החוזרת ונשנית במכתבים שמגיעים אלינו מגולשים דתיים רבים היא, שאתר 'חופש' וחברי הצוות שלו מביעים שנאה לדתיים ולדת. המציאות מלמדת את ההיפך הגמור: קללות, ביטויי שנאה וניבולי-פה הם מנת חלקם של גולשים דתיים רבים, שבאמונתם הבלתי מסויגת באלוהים הם רואים בכל אדם אחר, שאינו כמותם ושאלוהים מבחינתו אינו קיים - יעד לשנאה גלויה, עד כדי השתלחות חסרת-רסן של מוחם ולשונם, וירידה לתת-רמה של גסויות וניבולי-פה. דומה, שכל אחד מהדתיים גסי-הנפש הללו משוכנע ש'אלוהים', בו הוא מאמין בכל נימי נפשו, נתן לו יפוי-כוח בלתי חוזר להשתלח בגסות בבני-אדם, וכי רבניו-מוריו הפקידו בידיהם, מן הסתם, כתב הכשר בחותמת אמונית-דתית,שכך ייעשה לאדם שהרבי אינו חפץ ביקרו.

קשה גם להשתחרר מהמחשבה, שאת הבסיס לשנאה למדו אותם דתיים אומללים מהתורה עצמה, אותה תורה הנחשבת במקומותיהם "קדושה", ואם לאלוהים מותר לשנוא בני-אדם, להם - על אחת כמה וכמה.

להלן ציטוט של עשרות מכתבי-נאצה, בהם מאות קללות וגידופים, על שפתם הקלוקלת ושגיאות הלשון, הדקדוק והכתיב שבהם, המובאים במקורם וללא כל שינוי, הנשלחים אלינו מ"אחינו", גולשים דתיים, חרדיים ו"נובו-רישים" - מתחרדים טריים, המכנים עצמם חוזרים בתשובה. אוי לאותה חזרה, ואבוי לאותה תשובה. המכתבים מתפרסמים כאן בדיוק כפי שהגיעו אלינו, על סגנונם המחליא, על שנאתם היוקדת ועל שגיאות השפה האיומות שבהם. הקורא יתרשם מיהו הציבור המתייצב כנגדנו, מה רמתו ומה איכותו.

חופש

(1) חחח אתם אפסים ופחדים.. במקום לתמוך בעם שלכם ולתמוך במי שמאמין ..אתם תומכים ברוצחים ואמונה המוזרה והסתם שלהם...

תראו מזה.. בתורה הקדושה שלנו כתוב שירושלים צריכה להיות שלנו... (בתורה של היהודים) ואתם נראה לי יהודים... ובתורה שלהם של החמאס והערבים לא כתוב אפילו את ירושלים והכול שטויות לא מוזכר אפילו ירושלים.. אבל לא - אתם מעדיפים לתמוך בהם מאשר בעם של עצמכם..זאת פחדנות וגועל נפש ..מה אכפת לכם מי שמאמין מה עשו לכם דתיים למה אתם נלחמים בהם בכלל.

אז יש תפנאטים בסדר... בסך הכול הם אנשים טובים שהולכים בדרך הדת שעושה אותם ישרים ואגונים...יום יבו יגיע שעתכם בעולם הזה כמו של כל אחד מאיתנו..כמה בושה תיהיה לכם בשמיים כמה בושה... מילא להיות שמלאנים בשקט בסדר... אבל לעשות תדברים שאתם עושים... גועל נפש גם מוסרית... גם הרוב שלא מאמינים חושבים כמוני תדעו לכם... יש לכם עוד זמן להשתנות.

נוו יאלה בוא נביא לכם גם את תלך אביב זה שטח שלהם יאלה נוו ... נכון או לא ...?!?!?!?

סתם אפסי המדינה הזאת אתם אף אחד לא סובל אותם ... ונהייתם מיעוט יאלה חאלס... אתם והאתר המפגר שלכם...

 ארורים תהיו לא רק אתם גם ילדים שלכם חבל מאוד שאתם גורמים סבל רב למשפחה שלכם יעזור לכם רק חזרה בתשובה אתם רוצים חופש יהיה לכם אל תדאגו החופש שלכם גם גזירה מן השמים   אתם זפת+חופש=בהמות רק ל שחיטה אתם ארורים רוצים לעקור יהדות ערכים  מה רע ש אנו רוצים לשמור ו לקיים מצוות כואב לכם יש לכם זמן להתנצר כמו הרצל הנוצרי בגוף ונשימה או להתאסלם אתם לא ראויים להיות  יהודים תפסיקו עם הפרופוגנדה המלוכלכת  אם אתם הגיבורים כאלה תפרסמו את המכתב אתם פחדנים מה תענו על זה   איזו נאה יש לי לנוגדי השמיים.

(2) פעם אחת אמא של ישוע הזונה הלכה לחפש  זיון בשדה הלכה והלכה עד שמצאה גבר עם זין רציני, אגב לאם של יש"ו [ יש"ן בראשע תיבות מח שמו וזכרו] ולא לשכוח להוסיף, הבין זונה,כן אימן של יש"ו  היתה זונ, אם תשאלו איך אני יוד,הלוא  מרים היתה יהודיה זונה, מזדיינת עם כל מי שיש לו קלי גדול, ובכן באותו יום הלכה מריה  הזונה לחפש איש עם כלי גדול אך לא מצאה, חזרה הביתה מאוכזבת, מי ראה את אכזבתה, אבא שלה, הבין האב את אכזבת ביתו וגמל איתה חסד, ומי יצא מחסד זה, ישו הממזר הבן זונה, ומאז ועד היום, רוצים אנשי המסיון לכפר על הזיון של הזונה, ולהצדיק את חרמנותה, לכן משתדלים הם ללכלך כמה שיותר יהודים לדת הסריחה שלהם, לא יעזור לכם בני זונות, מריה תשאר מזדיינת.

(3) גם היום שלכם יגיע - אני מאוד מעריך  את זה שאתם שואפים לחופש אבל זה לא בדיוק מה שאתם עושים. אתם מטיפים לשנאה מוחלטת באנשי הדת היהודית שהיו כאן מאז ומעולם, אתם אלא שנשארתם חשוכים וקטנים בעוד שיש היום קבוצות רבות שמנסות לגשר בין דתיים לחילונים אתם מטיפים לשנאה לדת ומאכילים אנשים בשקרים ובדעות של אנשים שכל מהותם היא שנאה לדת היהודית שהיא בעצם אתם. אין בעיה להיות חילוני , יש בעיה להיות חילוני ששונא את הדת שבעצם הייתה המרכיב העיקרי בתולדות העם היהודי לאורך כל הדורות   אני לא אדם דתי בכל מאודי אבל יש לי כבוד לדת שאותה אף-אחד לא כפה עליי להפך הכפייה היא בצד החילוני לדברים שאין ברצוני לעשות ומריכחים אותי. אני מקווה שתשנו גישה מהר כי אתם פשוט בזיון לנו שיש אנשים אכוליי שנאה כמוכם. " מהרסיך ומחריביך ממך ייצאו "

(4) אתם לא יותר מנאצים עלובי נפש חלקכם הם צאצאים של נאצים ככה זה שהסבתא הלכה עם קצין אס אס.. אתם ערימה של הומאים ולסביות מתוסכלים ומחורבנים ואגב בתור חילוני אם יש דבר כזה...  אני אומר שאני יהודי שמאמין ושאכפת לו מדתו ואמונתו ומשורשיו ואתם זה המיץ של הזבל האנושי

אההה כן... ואל תענו כי לא תיענו.. חלאות אדם שכמותכם אנטישמים נבלות

על החתום: עמותת "חילונים עם מוסר"

(5) יא כלבים בני זונות אהלן אהלן אני חילוני גמור ולא שומר שבת עדיין.... אבל בעזרת השם אשמור כי אין מה לעשות ישנה רק אמת אחת והיא הקדוש ברוך הוא. שבקרוב ישרוף לכם את האתר  ואת בני המשפחה ואותכם הוא ישאיר בחיים כדי שתהיו עדים לכל האסונות שיפקדו אותכם גויים.

אם אתם רוצים הוכחות שהאמת היא התורה הקדושה אני מזמין אותכם לביתי בלוד....(שימו לב לעיר) ותאמינו לי 5 דקות איתי ואתם חוזרים בתשובה.

אני סמוך ובטוח שיש לכם מקור פרנסה כמו לפועל בנין ערבי.... הילדים שלכם לא יזכו לגדול והבנות ילכו עם ערבים עם אימפרזה טורבו ויאנסו אותן יום אחר יום. יקחו לכם אותן לשטחים והן יהפכו לשפחות מין של שהידים לפני שהם הולכים לזיין 72 בתולים שרירים עם שיער בחזה . ימח שמכם והשם יקום את הדם של אלו שהחזרתם בשאלה(מה שקשה לי להאמין שהצלחתם לעשות)

חזק וברוך!!!!! אשששששששרייייייינו מה טוב חלקינו שזכינו להתקרב לרבינווווווו ..................... אומן אומן ראש השנה אוייי אווייייייייייייייייייייייי אוייייייייייייייי

(6) יא בני זונות שמאליניים! יא חתיכת אפיקורס מנייאק דמכם מותר...אין לי בעיה לחסל אחד אחד מכם!! תחנקו יא עוכרי ישראל בני זונות מנייאקים...אם אני אפגוש אחד מכם אני אפצוצץ לו את הפרצוץ השמאלי הממושקף שלו..

(7) חולה נפש האתר הזה יופי שלא ידוע רק להגיד לכם ואני מאחלת לכם שכל מה שתעסקו תיפלו שהיה לכם חיים בזבל כמוכם חרא עם חרא ושיקחו את נשמתכם ויהרסו אותה כי אתם עם האתר עושים מלחמת אחים ובכללם ישנאו דת וכל הקשור לדת בטוח שאתם לא יהודים פדיחה שבתוך עולמנו יש אנשים כמוכם ואתם תסתכלו טוב ימשיכו להיות כל הקשור לדת תמות

(8) אני מרחם עליכם 

תכנסוו דחוףףףףףףףףףף  אני מרחם על מי שכותב באתר הזהה יש לו גהנוםםם בגודלללל שעולם לא יכול להכיל... תסגרו את האתר אתם עוכרי ישראל התורה היא האמתתת עם רק הייתם יודעים שכורח ובניו עדיין צועקים .."משה אמת ותורתו אמת!!!" תזכרו טוב את התגובה הזאת... בעולם הבא אתם תצטערו שלא שמעתם בקולי..

(9) שלום רב לכם מטומטמים - אני בחיים לא יחזור בתשובה. תגיד שהתנ''ך לא אמת  כל הדתות לא נכונות - אבל להגיד שאין בורא זה טיפשי ומטופש ואתם חבורה של סתומים וחולה נפש

תחזרו אלי

(10) כוסאמק כוסאמאשלכם

אתמול ראיתי את אמא של הילד כאפות שבנה את האתר הזה. מי שבנה אותו ישרף הלוואי אין על התורה דרך האמת !! אךךך הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהבים אותך!!! שתגדלו תבינו שאין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים... חכו ותראו את עולם האמת שרמוטות

(11) שלום   אחרי שאנחנו רואים הסיפור של ההומואים שאתם בעד   אפילו חיות   חתול הולך עם חתולה אריה עם לויא כלב עם כלבה  ההומואים פחות מבהימות כניראה כן בלי דת   צדקו חזל אפשר להגיע להיות פחות מבהמה    תתעוררו

(12) אני עד עכשיו לא מבין, חשבתי שהאשכנזים הם הכי חכמים בארץ, מסתבר שלא, כי אתם אטומים עם כל הקטע הזה של רבין, למה לא לעשות זכר גם לרחבעם זאבי אחד הפטריוטים הגדולים בארץ, מי זה הרבין הזה שהרס את המדינה, שלא לדבר בכלל שהוא רצח בפקודת בן-גוריון יהודים בספינת אלטלנה, יא חבורה של אדיוטים אתם חופש אדיוטים!!!!!

(13) גועל נפש של אתר, לא ידעתי שקיימים כמוכם אנשים עם כזו שינאה, ממש השטן בהתגלמותו. אני לא רואה הבדל גדול בין אנשים ששונאים יהודים לאנשים ששונאים יהודים שגם מאמינים ביהדות, אני לא מעיז לחשוב לאן תגיעו אם השינאה העצומה הזו. אני רק מקווה שהשואה לא תחזור על עצמה. קבלו עצה קטנה: תחשבו לפני שאתם עושים משהו ותחשבו הרבה!!!!!!!

(14) איך אתם לא מתביישים לעצמכם! לא תצאו מזה בשלום בני בליעל!!!

גויים, ועוד מדברים איתי על חופש... אתם קודם אומרים שאתם לא מתכוונים לפגוע בדתים ובאמונות שלנו ושזה לא נורא להאמין לאלוקים..אבל אחר כך אתם כותבים דף שלם על "הוכחה שאין אלוקים"... טיפשים, נראה אותכם גם כותבים את השם של אלוקים! הקדוש של הקדוש ברוכו שאסור לומר או לכתוב אותו או לקרוא אותו.. לידיעתכם הרב, אתם פוגעים גם ביהדות, גם במאמינים, ג בדתיים, גם בישראל ובעוד מיליוני אנשים ובמיוחד באלוקים הוא ובעצמו הקדוש ברוכו!!! בני בליעל!! כדי להאמין באלוקים אתם צריכים להאמין ולראות את קיומו והוכחות שהוא קיים מהחיים שלכם, אין אלוקים בעיתונות. זה לא דבר פוליטי. ואתם? אתם מעיזים אפילו לחבר חופש עם "הוכחה" שאין אלוקים... למה שלא תכתבו גם מוות לערבים?? מה יהיה ההבדל??? ולמה שלא תכתבו לכנסיה הקתולית דף שלם שישו לא קיים????? לא..דווקא בחרתם באלוקים, שהוא הדת שלנו ובוראינו.. לא תצאו מזה בשלום בני בליעל!!!

(15) יש לכם אתר אנטישמי אבל יהודי, עצוב. החומר המיסיונרי שלכם גורם לי בחילה קשה ורצון להקיא. אתה אכול שנאה עצמית, רדידות ופרימיטיביות שכלית, ללא יכולת להגיע, לשום פאראדיגמה תבונית, למעשה, את זה כבר ראינו, במשפט הראשון שלך, אך בינתיים האישיות המתוסבכת שלך, מחד משעשעת, אך מאידך הלב בוכה על אחד שמוצאו מהעם היהודי, אם אכן, שעליו נאמר, 'שכשהם יורדים, יורדים מטה מטה'- היינו, למטה מדרגת בע"ח. נו, בא נמשיך עם ההתנהלות שלך הלאה ונראה לאיזה תהומות יותר עמוקים של תסבוך וטמטום אתה מגיע.

(16) אתם נבלות, זבלים!!! ואתם תשלמו על הכל ביוקר, "כל כלב בא יומו". אתם גם טיפשים בנוסף לכל ולא יודעים מהחיים שלכם הלוואי והייתם כמו הדתיים והלוואי ואני אזכה להיות דתי כי הם אנשים תרבותיים ויהודים אמיתיים ולא גויים כמוכם שאין לכם שום זיקה ליהדות אלוקים ברא אותכם לא בשביל שתזלזלו בו כחה. אבל אתם עוד תקבלו על זה בגדול. היום שלכם עוד יגיע!!!!! בהמות

(17) זה אתר מגעיל!!! גורם לשנאה בעם!!! איך אתם רוצים להשיג דמוקרטיה כשאתם מוחקים דרך אחת בעם?!?!?! זאת דמוקרטיה?!?! זאת הסתה מושפלת!!! אנטישמיות לשמה!!! כתבתם המוןןןןןןןןן שטויות והכל מחוסר ידעעעעעע!!!!!!!! כזו בורות שלא תיאמן!!!! אם הייתם מכירים רבע מדרך החיים של התורה לא הייתם מקימים ת'תאתר ולא מעלים את זה על דעתכם!!!!

מה הסתה?! מה חזרה בתשובה?!?! הקמנו מיסיון?!?! הכרחנו מישהו לחזור בתשובה?!?! מי ששואל ומעוניים לדעת מקבל תשובות!!! וכן אין שום סיבה שלא יהיו מקומות מאורגנים לכך!! אבל לא סחבנו אף אחד בכוח!!! אנחנו לא מיסיונרים שבאים מלקקים ונותנים מתנות וככה משכנעים!!! לנו יש היגיון צרוף לתת ויכולתם לדעת אם הייתם שואלים!!! אבל לבוא ולדבר ולתת הוכחות שכל הוכחה ניתן לסתור בכזאת קלות!!!!

מי אתם שתגידו שאין אלוהים?!?!? ומי ברא אתכם?!?! הקוף?! האדם יצר את אלוהים?! ומי יצר את האדם?! המפץ הגדול?! ומי ברא את המפץ הגדול?!?! אם יכולתי מעבר לאי מייל הייתי מביאה אנשים שיסתרו לכם את כלללל האתר!!!!

ואני מתלהמת ומתעצבנת מהדרך שבא הדעות שלכם מובאות!!! הסתה שנאת חינם שגורמת לפילוג בעם ואנטישמיות!!! אתם כועסים על אלוהים בגלל היטלר?!? אתם נשמעים בדיוק כמוהו!!! ואנחנו עוד נשתמע! אין ספק!

(18) כולכם חבורת כלבים!! !!אין לכם מושג כמה רע אתם עושים לעם עם האתר העלוב שלכם!!!!!  וזה לא חשוב עם אני דתי או חילוני, האתר שלכם מפגר בצורה מדהימה!!!!!!!!!  כדי לכם לסגור אותו, ומהר!!!!!!!  מכתב זה נשלח בשם מקבץ של 113 אנשים דתיים וחילונים - תושבי אדמתישראל הקדושה

(19) אנשים כמוכם שונאים כל דבר. חבל מאוד שבארץ ישראל אנשים כמוכם שונאים כל דבר שמזוהה עם היהדות.תתביישו לכם. כמדומני גם היטלר דיבר כך

(20) אתם חארות כל הלחמה שלכם היא רק בדתים לכו יהומואים

(21) חזירים! חבל! חבל מאוד שאתם פועלים נגד הדת!  לא יצא לכם מזה שום דבר ואולי משום זה אתם כ"כ מפחדים מהרב אמנון יצחק. יש לכם בעיה אתם לא מסוגלים לראות את האמת "ההוחכות" שהבאתם נכתבו ע"י אנשים שונאי דת והמחקרים מפוברקים ידעתם שרק לחיות הכשרות כששוחטים אותם להם ורק להם הדם לא נשאר במוח כך שהם לא מרגישות כלל סבל .חבל לכם על הזמן!!!!!!!!! תראו את האמת הבעיה שאתם לא מסוגלים מרוב החזירים שאכלתם.

(22) עד לאן זבלים כמוכם יכולים להגיע אני יוצא מהאתר וחושב עד לאן זבלים כמוכם יכולים להגיע אני פשוט רוצה לאחל  לחלאות כמוכם להעלם מן העולם אתם ומי שהביא אותכם לעולם ועם אתם באמת אנשים אמתיים תפרסמו גם את ההודעה הזו בתגובות...

(23) אולי אתם עבריינים אן  סוטים או מה??? חוץ מזה, אמונה קיימת אצל אנשים מסויימים כמו כל דבר אחר: אופי, מצב רוח וכיוצב' אל תילחמו בזה... זה דבר ניצחי הטבוע בחיפוש האדם אחר תשובה כזו כמו שלכם או אחרת כמו של הדתיים.

(24) אין לכם אומץ להתמודד עם שום דבר המחיים עול אמיתי

אחים שלי מחופש כבר קבעתם מזמן שאנחנו הפרימיטיבים ואתם בחופש הנאורים והרי אין לדרוש מפרימיטיבים את אותם דרישות מהנאורים!! כך שרק אתם מחוייבים לחופש ונאורות ועליכם להכניס את הלינקים הללו, דבר שלאחר המייל שקיבלתי מיכם לא נראה לי שתעשו. מסקנה: עדיף להיות פרימיטיבי חרד לדבר השם  אשר שייך לשרשרת בת שלושת אלפים שנה של יהדות מפוארת מאשר נאור ריק מתוכן שממציא לעצמו הוויות חדשות המלאות ניכור לשורשים שלו וכל המילים השדופות שלכם לא שוות כלום. אתם אנשים שאין לכם אומץ להתמודד עם שום דבר המחיים עול אמיתי.

(26) ריקים ועלובי נפש אנחנו לא רצים אחרי ריקים ועלובי נפש שמדרדרים לתוך תהום הנשיה אז רוצו לבדדדדדדדדדדד

(27) מטומטמים אני מרחם עליכם אתם פשוט חולי נפש שמחפשים לעצמכם מקלט נפשי דרך דמיונות פרועים שלבסוף אתם מאמינים להם . אם אחד מכם היה דתיואפילו לא חרדי אני צנצנת! חולי רוח שכמותכם.יצאה בת קול משמים ואמרה: משה, משה, ישועה גדולה נדרשת לך, ויפה שעה אחת קודם שמעו זאת מלאכי השמיים ונכמרו רחמיהם על המסכן, ואספוהו אחר כבוד לשלוותה. שם יימצא לו, כך מקווים הכל, מזור ומרפא.

(28) אתם בכוח רוצים ללכת לגיהינום האתר שלכם כל כך מעורר רחמים.  אתם בכח רוצים ללכת לגהנום, זה לא יאומן ממש. אתם טובעים במים עמוקים ואנחנו זורקים לכם גלגל הצלה אבל אתם לא רוצים. אוי אוי אוי  ממש לא מרחם אליכם איך אדם משקיע את חייו בהכחשת היהדות בזמן שבדתות אחרות אנשים מוכנים למות על קידוש דתם (לא שאני משווה). היכונו ליום בוא תתנו דין וחשבון על מעשכם בעולם הזה לפני בורא שמש ירח וכוכבים.

תתעוררווווווווו!!

(29) you guys are soooooooo fucken retarded! you have no clue what the hell you are talking about and u have a good place in hell

(30) סבל רב אחריתכם

(31) בתרבות רקובה ומסריחה עוד משורשה תת רמה מספיק עפ הריקניות בשם החופש: אולי אתם קוראים לעצמכם בשם חופש אבל אתם כבולים עמוק וחזק בתרבות רקובה ומסריחה עוד משורשה, העובדות מוכיחות והעתיד עוד יוכיח

נ.ב בשם אותה נצרות ואותו סילבסטר נשפך אין ספור דם יהודי מה גם שכיהודי\ה מספיקה העובדה שאותו "חג"  הוא חג נוצרי  ולכן לא צריך לחגוג אותו

(32) חייבים להגלות אתכם כופרים בארץ ישראל קם העם היהודי.... משמע תרבות יהודית על פי התנך חייבים להגלות אתכם כופרים..אבל אין זה משנה כי יום יבוא ותנפחו את נשמתכם כמו כל נפש חיה ואז ואז ואז...חחחחחחחחחחח   אני לא רוצה לחשב על זה למרות שאני בטוח שגם בחיי היום יום אתם סובלים... ושלא תעזו לענות לי חבורת כופרים אין אני רוצה לטמאות את האיי מייל הזה

(33) אם הטמטום היה כואב הייתם כולכם כל חייכם בבית החולים. מאב גאה שעשה וימשיך לעשות לילדיו ברית מילה בע"זה. הידעתם כי תפוצת מחלת הסרטן באיבר המין הגברי והנשי בקרב האוכלוסיה היהודית הוא הנמוך ביותר בעולם-מדעית

(34) אתה שקרן!, אתה בור ועם הארץ!

(35) הכותבים באתר הם זבל אנושי עוכרי ישראל, חלאות. מספיק כבר עם נסיונות התיחלון והשימוד שלכם ה"חופש" שלכם הוא רצון לחיות בהפקרות ואת זה הבנו מההתחלה כתבות רדודות ביותר שלא אומרות כלום. אתם נותנים פול גז בניוטרל. עם ישראל הוא עם ניצחי וניסיונות השימוד שלכם לא יצליחו לכם. אני מתפלל שהאתר שלכם יקרוס מאד נוגע ללב התסביכים הנפשיים שלכם אבל מיותר להפיץ זאת באינטרנט ולגרום  לאנשים נורמליים בחילה. נאצים מסריחים, ימח שמכם

(36) אפסים, יהודים בני כלבות

סיירתי באתר שלכם באינטרסנטיות רבה, ואני חייב לציין שאהבתי ונהניתי לקרוא את התוכן באתר, במיוחד את החלק על איבר המין הגברי וסקס וכל דבר גס אבל אז נתקלתי במשהו מסריח מאוד. כל השמות שלכם הם שמות עבריים !!! תתביישו אפסים, יהודים בני כלבות, ואתם עוד מעיזים לקרוא לעצמכם "חופש", אתם סתם דוסים שחורים עם אףיהודי גדול שרוצים לכלוא אותנו בעולם של דת ומסורת בזויה, מזויפת, ולא חוקית.  הרי כולם יודעים שהיהודים העתיקו הכל מהאיסלם ובגלל זה הם כובשים ומרעיבים אתהעם הפלסטיני ! וזה לא חוקי !!!  אני עצמי שיניתי את השם שלי מ"אסף" ל"אספסיאנוס" על שם השליט הרומי הדגול שהוביל את המהלך הצבאי נגד המרד היהודי והחריב את בית המקדש. רק הדרך שלנו היא חוקית

(37) אתם סתם מקנאים ואנשים לא מאמינים וסתם חראים

(38) שונאי ישראל! מסיתים מגעילים! גם בחברה החילונית יש פגמים! מה אתם חושבים? כולכם שינויניקים שונאי דתיים! עם כל השנאה שלכם אתם לא תורמים לשום חופש ולשום נעליים! אתם מסוג האנשים שאם הסוכן שלהם רימה אותם אז הם בודקים אם יש לו כיפה! מעניין מה סבא-רבא שלכם היה אומר אם הוא היה שומע אתכם.

(39) כופרים שכמותכם אמרתם שאילן בגימטרייא זה בוא בשלום, ובכן כתוב בגמרא שלעולם לא אומרין לאדם לך או בוא בשלום אלא לשלום שכן מצינו שדוד המלך אמר לאבשלום בנו לך לשלום והאחרון נתלה באלה. אז אם אילן רמון זה בוא בשלום בגימטרייא ולאבוא לשלום אז אין פלא שזה היה גורלו המר-יהי זכרו ברוך ומנוחתו עדן בניגוד אליכם שאותכם ישר ישימו בכף הקלע ללא כל דין וחשבון.

(40) הדבר היחיד שאני התרשמתי ממנו, זה איך חבורת מטומטמים הצליחהלהקים את האתר הזה, אתם פשוט מבלבלים את המוח, ובכמויות, אני לא חרדי, אבל אני ממש בהלם מהכמות של השטויות, מה אני יגיד לכם, אתםיצירה חדשה של אלוהים בעצם אתם אטאיסטים, מזה משנה, אתם משהו מיוחד, זן חדש, זןנדיר.  שיהיה לכם בהצלחה בתחיית היקום ובבניית העולם החדש שלכם,  תנסו אולי ללמוד לייצר ויכוח נורמלי, לא לוחמני, אולי זה יעזורלכם לשקם את עצמכם.

(41) מזבלה של חמוריםאני בעד לפנות אתכם לחיריה האגודה למען איכות הסביבה

(42) שאלוקים ירחם על נשמתכם האומללה...

(43) זה עצוב שיהודי כול כך שונא יהודי אחר. הגויים רצו לעקור אותנו מהיהדות שלנו בלי היהדות עדיף להגר לארה"ב

(44) טוב הבנו שאתם לא רוצים את החרדים בתל ברוך, אבל מזוזה מה הבעיה? אתם חבורה של פלצנים שמאשים בכל את החרדים. מדבר אילכם אדם שהוא בכלל לא דתית ולא קרוב לזה אפילו מה אתם רוצים מהם בסופו של דבר צוחק מי שצוחק אחרון

(45) מזמן לא קראתי כזה אוסף שטויות מהול בשנאה קשה כלפיי אנשים בעם ישראל! תתביישו לכם! ככה להשמיץ אנשים? ואחרי זה החרדים הם לא בסדר.. ממש גרמתם לי להתבייש שבעם שלי קיימים כאלו אנשים! הרי אם אתם לא יודעים המון מעמותות הסיוע והעזרה לזולת בארץ מופעלות ע"י מתנדבים דתיים וחרדיים. ואם לא שמתם לב לעוד נקודה- הם עוזרים לכ-ו-ל-ם! והם לא עושים הפרד בין חילונים לדתיים. אתם יודעים כמה אנשים ניצלו בזכות אנשים דתיים? כמה משפחות היום מצליחות לשרוד רק בגלל משלוחי המזון שמשאירים להן בסתר?

אז בפעם הבאה תחשבו טוב טוב לפני שאתם מוציאים כאלו מילים מהפה שלכם!  ואם אפשר לסכם בשתי מילים את האתר שלכם-  גועל נפש!! אני אמליץ לא להיכנס!  הזדעזעתי!!

(46) כל מעשיכם זוהי שנאה ליהדות ואנטישמיות במסוה מודרני.אולי תנצחו במספר מקומות אבל בגדול אתם מפסידים.קצב הילודה של הדתיים גדול עשרת מונים מהחילונים ועוד מספר עשרות שנים אתם  תהיו בגטו .מה שנותר לכם זה לארוז מזוודות .

(47) שהשם ייקח אתכם... בואו אלינו לחטיבת הראל ניקח אחד אחד מכם ונשרוף אתכם באש הגהנום...

(48) את לא מרפה אהה? העיקר לבלבל את המוח ולפגוע בכלכך הרבה אנשים.. זו תוצאת ההתבוללות שבגללה פרצה השואה!!! תתכונני לתביעה משפטית.. את ועמותת חופש המזופתת והאנטי שמית

(49) אני חוזר בתשובה טרי ברוך השם  ואתם פשוט מסכנים אין לכם מה לעשות בחיים מה אכפת לכםםםםםם  אתם חושבים שתצליחו לעקור את התורה 3000 שנה כל אומות העולם ניסו לעקור את התורה ולא הצליחו אז אתם חושבים שאתם תצליחו  חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח  ואתם יודעים שאתם לא יהודים אתם זה הערב רב שהתערבב בתוכנו ביציאת מצרים ואתם מעכבים מאיתנו את הגאולה כל זה כבר רשום בזוהר. אני מרחם עליכם  באמת מרחם כי בטוח יש ביניכם כמה יהודים טועים שסתם יאבדו את העולם הבא  שלהם וישרפו אותכם לאט לאט בגיהנוםםםםםםםם

(50) כל האתר הזה שלכם מסית אנשים נגד היהדות וכותב דברים בכלל לא נכונים שרק נראים לכם לעין, אבל אתם לא יכולים באמת להבין אותם ואת המשמעות שלהם... זה ממש לא בסדר...

אז תפסיקו!! אנשים מתחילים לחשוד ביהדות בגללכם!!! אתם מסיתים אותם בשקרים!!!!!

ומאיפה לכם שהשם לא נתן את התורה וכל הוטויות במיץ עגבניות האלה!!! שמרו את דעותיכם לעצמכם!!!!!!!! ואם אתם חושבים ככה - תחשבו בלב, כי כך אתם מחללים את קדושת השם...שאומרים שכל מיני דברים אינם נכונים וממציאים דברים רק עפ"י זה שאתם חושבים כך! אז זה לא יפה בכלל!! ויש פה הרבה אנשים שחושבים כמוני וממליצים שתפסיקו להמציא דברים שנראה לכם..ואת דעותיכם תשמרו לעצמכם!!! אז תפסיקו לרשום דברים כאלו!!!!!!!!!!!!!!!  פשוט ת-פ-ס-י-ק-ו!!! ותתעסקו בעניינים אחרים, כי יש עניינים חשובים יותר מלהמציא דברים!! נו, באמת!!

ובכל זאת--שיהיה לכם שבת שלום......

(51) שלום לכם בניו ובנותיו של ה" אנא מכם הפסיקו להכפיש את התורה היקרה באמת שאינכם מבינים את עומקה של התורה,אני מתפלל עלכם שה" יתן לכם את החוכמה להבין את רצון ה" שהוא אך ורק להטיב וגרום לתיקון עולם וניצחון על הרוע

(52) השיעומום שלכם עבר כל גבול הבנתי שמשעמם לכם אבל עד כדי כך תעשו לי טובה אלוקים ברא אותנו כל כולנו מעפר ולשם נחזור אז מה איך נבראתם מהאוויר ממש לו תגידו תודה שאתם פה במקום זה אתם מסיתים את כולם על זה שברא אותם תעשו לי טובה  השיעמום שלכם תוציאו במקום אחר ה"  ישמור אתכם ויסלח לכם בייי מימני מרום עובד גאה בזה שאני בת של מלך מלכים הקדוש ברוך  הוא זה שאתם בזים לו ואני אשמח לדון איתכם על זה בעצם אין על מה להיתווכח  למה מי אני בכלל כולה אחת שנבראה מעפר ה"  סולח למי שנופל אבל לא למי שלא קם בייייייי

(53) בגלל שאינך רוצה להמשיך לדון בנושא זה בגלל שאתה פחדן הומו ואתה רואה שאני צודק ואינך מעוניין להודות בטעויות אז אני יאחל לך שבקרוב אלוקים ישלח לך מחלות סרטן ודיכאונות ותמותו אתה וכל האנשים באתר המגעיל והדוחה הזה תתבישו לכם ישרמוטות אוכלים בתחת בני זונות כולכם תמותו ותיהו חולים והתפילות שלכם לא יעזרו יבני זונות תראו איך אתם מדברים... רק תראו!! שימו לב לעצמכם אני משער שהיו לכם סבים וסבתות דתיים... תדע שאני לא דתי אבל מאמין בני זונות שכמותכםם שרמוטותת מוות  בייסורים

(54) לכו לעזאזל. הגהנום מחכה לכם. חסרי בושה, נאצים

(55) אתם יכולים לכבד דתות זרות אבל את דתכם אינכם מסוגלים משום שבה האמת  אבל אם אינכם רוצים לקיים את התורה אתם לא חייבים אך זה טיפשי להסית ולהדיח הרי מיתוך הכתבות שאתם עושים וטורחים בהם כל כך רואים את שנאתכם ושנאה לעולם לא יכולה לבוא ממידת האמת אלא מיתוך רעות הלב

אתם לא מבינים את רוב הקולות הנשמעים שברחוב החרדי ולכן הם גם נאמרות במעגל סגור ברחוב בלבד ואינם יוצאים לרחוב שלכם אז אינכם חייבים להסית ולהוציא דברים החוצה ולסלף מידה זו דומה לכל גוי ולנאצים שונאי ישראל מאז ומעולם וכבר אמרו חכמים עם הארץ שונא לתלמיד חכם יותר מגוי

תאמינו לי שאינכם מבינים דבר וחצי דבר ממסורת ישראל אלה דברים שרק מי שרוצה להבין והוא טוב יוכל ואנשים שכמותכם מחולקים ל2 האחד רשע או שפשוט סתם בור

ודרך אגב אחרי ימים מועטים של 70 שנה" אם" יבואו איתכם בדין שם לא מעניין אם אתם מאמינים או לא כי אתם חייבים בשבוע מהר סיני ונקודה למחשבה ...גם ללא מאמין שיחשוב מתוך הגיון ולא מיתוך ליבו או שנאתו וכו" יבין ויודה שרוב הסיכוי הוא שאין מצב שאין בורא לבריאה (לפחות) אז תעשו חישוב עם מי יש לכם עסק וכמה שהוא טוב שנותן לכם חיים שבהם אתם משתמשים נגדו בחזרה ..יהיה חבל מאד ...

אני אומר את הדברים בכנות רבה

הכותב בחור ישיבה

(56) אתם זבל מפגרים נאצים וחולי נפש

הסיפור המטומטם שכתב "אלון" כביכול זה אחד הסיפורים הכי דבילים ששמעתי, מעניין למה אותו אלון גר לו בארץ ישראל שיגור באוגנדה ביחד עם הרצל האנטישמי שילך שיגור בגרמניה ביחד עם היטלר ואולי היטלר יעשה ממנו סבון על כל חילול שבת שעושה אלון לכף הכלע ישלחו אותו פשוט בחור דביל האלון הזה מי יודע חול איידס הוא מסכן אלון הוא קוף שלא התפתח ממשפחת הקופים ואם האלון הזה כל כך אמיץ שיכתוב את כתובת המגורים שלו איפה שהוא גר או את מספר הטלפון שלו נראה אותו את השפן הזה הפחדן הכלומניק הזה אתם אתר שמסית ומדיח מחבל חמאס יותר טוב ממכם אתם עוד באים בדרישה לאנשים שיתרמו לכם כספים רעל צריך לתרום לכם לכו תעבדו פרזיטים יושבים לי מול המחשב וכותבים שטויות אפילו פורום אין לכם באת כי אתם יודעים איזה תגובות תקבלו יזבלים יזונות ודרך אגב אני היתי קיבוצניק תומך מרץ ואחרי שעברתי מוות קליני אני יודע את האמת יש דין ויש דיין וכל מעשיכם בספר נכתבים לא תוכלו לברוח אתם שבויים בסטרא אחרא או אולי אתם חברים של הסטרא אחרא כי אתם מחטאים את הרבים כמו ירובעם בן נבט ועליכם כתוב שאסור להגיד עליכם זכות אתם כולכם רשעים ארורים בני בליעל בני זנונים נחשים ועקרבים

(57) אתר שלכם זה אתר זבל של נאצים שתחזרו בחזרה לכוס של אמא שלכם שנישרפת בגיהנום ביחד עם הסבתא שלכם ינאצים בני זונות צריך להרוג אותכם ולבתר את הגופות שלכם יזונות בני אלף זונות יהומואים חלאות המין האנושי שברא אותכם השטן ואשמדאי אל תדאגו בקרוב מלאך המוות יקח אותכם ושמה תראו את האחים של כם הנאצים והם יזינו אותכם חזק בתחת עד שייצא לכם עשן מהאוזניים

(58) אתר שלכם דומה לנאצים מי שעומד בראש האתר שלכם זה היטלר או גלבס או איכמן אבל אל תדאגו כמו שאת הנאצים ניצחו אותם ובסופו של דבר העמידו אותם לדין או שהתנקשו בהם ככה יקרה גם לכם.

(59) נאצים מסריחים בגלל שיש בארץ ישראל נאצים מסריחים ונבלות כמו מקימי האתר החופש הנאצי הזה יש  פיגועים ואסונות

(60) לתאי הגאזים טרם החלטתי אם הכוח המניע שלכם הוא שנאה או פחד. מה שבטוח - היטלר ימ"ש - לו היה רואה את החומר שלכם - היה בהחלט גאה בכם, ואולי אף היה נותן לכם עיטור כבוד דקה לפני שהיה שולח אתכם, כמו את כל יהודי  טוב, לתאי הגאזים.

(61) הנאצים הם משל לידכם תתבישו לכם! אנטישמיות טהורה... הנאצים הם משל לידכם. הם לפחות שנאו עמים אחרים. אתם שונאים את העם שלכם. אני מאחלת לכם שהילדים שלכם יחזרו בתשובה!

(62) כ"כ חבל שהיטלר לא שרף את כולכם. אתם יצרתם את הנאציזם אז כמו היום נחשים צפעים שכמוכם מחרחרי ריב ומילחמה וחבל...כ"כ חבל שהיטלר לא שרף את כולכם. אתם יצרתם את הנאציזם אז כמו היום. אתם בושה ליהדות אשכנז המפוארת .ליבכם עקום משינאה ואת רגשות הנקם של השואה. אתם מוציאים על אנשים תמימים שלא רצחו אתכם כמו היטלר והערבים. במקום לפשפש במעשיכם בעקבות האסון הנורא שפקד אותנו בגלל היהירות, התכסיסנות והזילזול במסורת שהיא לשון מוסר,אתם ממשיכים ביצרכם הרע לעורר שינאה ליהודי. כמו שסבותיכם לימדו את היטלר איך לשנוא כ"כ טוב כך אתם מלמדים את הערבים ואת העולם כולו שהיהודי הוא רע בעוד שהיהודי הוא הכי פחות מזיק לעולם באמונותיו ובמעשיו. אתם פחדנים שפלים כי אפילו לטרוריסטים אתם לא מעיזים לדבר ככה. אתם לא תקומו במישפט כי מבחינתכם הלו אין שופט.

(63) טפי עליכם סגרו ומהרר את האתר ואני מת לראות בן אדם כמוכם שהוא מפיץ נגד הדתיים

קיצר יא בני זונות כושלאמאמא שלכם אתם צריכים להיתבייש בכם ביי

(64) fuck  you fuck  you fuck  you fuck  you fuck  you
fuck  youfuck  you fuck  you fuck  you fuck  you 
fuck  you fuck  you  fuck  you fuck  you
לכו לעזאזל שונאי דתיים שכמוכם

(65) זה אתר מגעיל!!! גורם לשנאה בעם!!! איך אתם רוצים להשיג דמוקרטיה כשאתם מוחקים דרך אחת בעם?!?!?! זאת דמוקרטיה?!?! זאת הסתה מושפלת!!! אנטישמיות לשמה!!! כתבתם המוןןןןןןןןן שטויות והכל מחוסר ידעעעעעע!!!!!!!! כזו בורות שלא תיאמן!!!! אם הייתם מכירים רבע מדרך החיים של התורה לא הייתם מקימים ת'תאתר ולא מעלים את זה על דעתכם!!!! מי אתם שתגידו שאין אלוהים?!?!? ומי ברא אתכם?!?! הקוף?! האדם יצר את אלוהים?! ומי יצר את האדם?! המפץ הגדול?! ומי ברא את המפץ הגדול?!?!

אם יכולתי מעבר לאי מייל הייתי מביאה אנשים שיסתרו לכם את כלללל האתר!!!!

יש לכם שאלות? סבבה! אבל לענות עליהן לבד?!?! גם שואל וגם עונה?! אז איפה פה השאלה?! אולי יש עוד אנשים בעולם שיודעים עוד משו?!?! מה ההתגוננות הזו?! למה לא ללכת לדעת?! כי אתם מפחדים ש"תלכדו ברשת"?!?! למה כי זה נכון?!?! הרי אתם יכולים ללכת מתי שאתם רוצים- אבל נוח לכם כמו שאתם!! אתם מעדיפים לחיות בהתעלמות והסתרה ולא להיחשף לעוד תחומים. להכללללל חוץ מליהדות!!! אז מי אתם שתדברו?!

ואני מתלהמת ומתעצבנת מהדרך שבא הדעות שלכם מובאות!!! הסתה שנאת חינם שגורמת לפילוג בעם ואנטישמיות!!!  אתם כועסים על אלוהים בגלל היטלר?!? אתם נשמעים בדיוק כמוהו!!! ואנחנו עוד נשתמע! אין ספק!

(66) תסלחו לי, אבל האתר שלכם הוא מסיון אחד גדול! אני גם לא הכי חזקה מבחינה דתית, אבל את זה אפילו אני יכולה לראות. אתם בשאיפה לאחד את הדתיים והחילונים? מה שאתם עושים פה הוא בדיוק להפך. במאמרים שלכם אתם פשוט מפלגים את העם שלנו, כאילו שהוא לא מספיק מפולג. אתם פשוט מסיטים את העם נגד הדתיים. קחו זאת לתשומת ליבכם. תודה.

(67) I think that you are stupid

all of you are dogs.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(68) ואלו הם דעותיי לגביכם:

א. הרצל היה פדופיל ומאוד קשה לי לקחת ברצינות דעות מאדם שלוקה בנפשו!

ב. ל"חופש" מייחל רק עבד...מי שנולד חופשי מחפש מסגרת להשתייך אליה.

אסף פרידמן

(69) יש לכם אתר מגעיל שפשוט מחליא אותי. אתם כ"כ נגד היהדות, נגד הדת. תנו כבוד למסורת ואל תנסו לטשטש את הזהות שלכם יהודי נשאר יהודי והיטלר יימח שמו וזכרו הרג את כולם ולא עינין אותו אם הוא חרדי עם פאות שמדבר איידיש או יהודי שמנסה להיות נוצרי משכיל! צאו מהסרט שלכם. יש לכם נשמה יהודית במקום לנסות ולהקשיב אתם משתמשים בציניות ובצחוק על כל מה שסבא רבא שלכם האמין!

פשוט בושה.

מקווה מאוד שתחזרו בתשובה.

הערה לסיום:

כבאירועים רבים אחרים במאבק הציבורי שבין הדת למדינה כן גם בתחום האלימות המילולית יש לעלובי הנפש דוגמה ללמוד ממנו: מספר הספרים, המקודש כל כך למאמינים באלוהים. בפרק כ"ו בספר ויקרא, ובפרק כ"ח בספר דברים, מקדיש הסופר המקראי עשרות פסוקים לאיומים וקללות למקרה של אי-ציות או סירוב להישמע למרות האלוהית:

"והיה אם לא תשמע בקול יהוה אלוהיך לשמור לעשות את כל מצותיו וחקתיו אשר אנוכי מצוך היום ובאו עליך כל הקללות האלה והשיגוך. ארור אתה בעיר וארור אתה בשדה... ארור פרי בטנך ופרי אדמתך... ארור אתה בבואך וארור אתה בצאתך... ישלח יהוה בך את המארה את המהומה ואת המגערת בכל משלח ידך אשר תעשה עד הישמדך ועד אבדך... ידבק בך הדבר עד כלותו אותך מעל האדמה אשר אתה בה שמה לרשתה. יככה יהוה בשחפת ובקדחת ובדלקת ובחרחור ובחרב ובשידפון ובירקון ורדפוך עד אבדך... יתן יהוה את מטר ארצך אבק ועפר מן השמים ירד עליך עד השמדך. יתנך יהוה נגף לפני אויביך... והיית לזעוה לכל ממלכות הארץ. והיתה נבלתך למאכל לכל עוף השמים ולבהמת הארץ ואין מחריד. יככה יהוה בשחין מצרים והעפולים ובגרב ובחרס אשר לא תוכל להרפא. יככה יהוה בשיגעון ובעיורון ובתמהון לבב. והיית ממשש בצהרים כאשר ימשש העיור באפלה ולא תצליח את דרכיך והיית אך עשוק וגזול כל הימים ואין מושיע. אישה תארש ואיש אחר ישגלנה בית תבנה ולא תשב בו כרם תטע ולא תחללנו. שורך טבוח לעיניך ולא תאכל ממנו חמורך גזול מלפניך ולא ישוב לך צאנך ניתנות לאויביך ואין לך מושיע. בניך ובנותיך נתנים לעם אחר ועיניך רואות וכלות אליהם כל היום ואין לאל ידך. פרי אדמתך וכל יגיעך יאכל עם אחר... והיית רק עשוק ורצוץ כל הימים. והיית משוגע ממראה עיניך אשר תראה. יככה יהוה בשחין רע על הברכים ועל השוקיים אשר לא תוכל להרפא מכף רגלך ועד קדקדך... והיית לשמה למשל ולשנינה בכל העמים אשר ינהגך יהוה שמה. זרע רב תוציא מהשדה ומעט תאסוף כי יחסלנו הארבה. כרמים תטע ויין לא תשתה ולא תאגר כי תאכלנו התולעת... בנים ובנות תוליד ולא יהיו לך כי ילכו בשבי... ובאו עליך כל הקללות האלה ורדפוך והשיגוך עד השמדך... ועבדת את אויביך אשר ישלחנו יהוה בך ברעב ובצמא ובעירום ובחוסר כל ונתן עול ברזל על צוארך עד השמידו אותך. ישא עליך יהוה גוי גדול מרחוק ומקצה הארץ... ואכל פרי בהמתך ופרי אדמתך עד השמדך... ואכלת פרי בטנך בשר בניך ובנותיך אשר נתן לך יהוה אלוהיך...ובשליתה היוצאת מבין רגליה ובבניה אשר תלד כי תאכלם בחוסר כל... והפלא יהוה את מכותיך ואת מכות זרעך גדולות ונאמנות וחיליים רעים ונאמנים. והשיב בך כל מדוה מצרים אשר יגורת מפניהם ודבקו בך...והיו חייך תלאים לך מנגד ופחדת לילה ויומם ולא תאמין בחייך..."(דברים כח 69-15).

יש בתנ"ך הרבה דברים יפים, ערכים אנושיים נעלים ושובי-לב ברמתם התרבותית והמוסרית, כמו גם בדרגה הפיוטית אליה הגיעו, וגם ברכות יש בו לרוב. כל אחד יכול למצוא בתנ"ך את התכנים, הרעיונות או הפסוקים הראויים בעיניו, בהתאם לרמתו ולתרבותו. מאחר ואין הטוב והיפה מחפים על הרע, המכוער והאלים, ימצאו עלובי-הנפש, הנקלים, הבורים ועמי-הארצות את התכנים ההולמים את רמתם ותת-התרבות שלהם. בבחירתם הם נותנים דרור ליצריהם ולסטיותיהם או לנטיות לבם. הקללה היא אחת מהן, כשבינה לבין רצח רק צעד קטן אחד מפריד. 

 

הקללות הן החלק הפחות חמור של מחשכי-נפש האדם. את הרע בהתגלמותו פגשנו בארבעה בנובמבר 1995.


דצמבר 2008


חברים ב- עוצב על ידי