אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > עיתונות חרדית  לגירסת הדפסה     

20.9.2002

החילוניים הם מכונות בשר

מאת דרור, אתר חופש

בכתבה שפורסמה באתר "ynet", מצוטט מאמר מהעיתון החרדי "השבוע".

כך נכתב ב- ynet:
מן המפורסמות הוא שכשהחרדים רוצים להביע סוג של אמפתיה לחילונים הם מכנים אותם "תינוקות שנישבו". השבועון החרדי "השבוע" בחר בגיליונו האחרון בהגדרה החריפה יותר - "מכונות בשר", כמאפיינת את החילונים. במדור "תשעה קבין" אשר מופיע בעיתון בלא חתימה, אך מיוחס לעורך העיתון אשר צוקרמן, נכתב כי "אחת הרחמנויות על החילוני בן זמנינו היא אובדן החג. הוא יכול לזלול קישקע ולערות לתוכו כמויות של טשולנט וקניידלעך... אבל את החג הוא לא יקבל בתוך עטיפת נייר הכסף. זה לא. הדבר שיישאר מהחילוני הזה בן זמננו הוא מכונת בשר, כזאת שטוחנת וטוחנת וטוחנת... לא נעים, אבל באמת זה מה שיש".

כותב המאמר קורא לציבור החרדי לרחם על החילוניים במקום להתווכח איתם וקובע "רחמנות היא הנשק הטוב ביותר המוכר בסביבה. אם אתה מרחם על מישהו הוא כבר לא יוכל לשלוט עליך, כמו שקורה עכשיו". עורך "השבוע" אשר צוקרמן הסביר כי הכינוי "מכונת בשר, כזאת שטוחנת וטוחנת וטוחנת" הוענק על ידי עיתונו לחילונים "כדי להדגיש את העובדה שהאיש החילוני הוא חסר אידיאלים" וביקש להבהיר כי "מכונת בשר זה לא תואר אלא תיאור מצב של חומרנות". צוקרמן הוסיף בקשה לעיתונות הוגנת ואמר: "אם אתה כותב על זה, תתקיף אותי כמה שיותר. מה אכפת לך? בציבור שלי זה טוב לי, ובציבור שלך זה טוב לך".

הדברים שנכתבו במאמר הנ"ל אינם חדשים, אבל אין ספק שחובתו של כל עיתון חרדי להזכיר אותם לקוראיו לעיתים קרובות, כדי שלא ישכחו מיהם החילוניים. בהזדמנות זו, ברצוני להפנות לכותב המאמר, ולכאלה שכתבו בעבר מאמרים דומים, מספר שאלות:

חילוני - מכונת בשר

1. האם החילוניים הם תמיד מכונות בשר, או שמדי פעם הם אנשים ממש, כמו החרדים למשל?

2. האם אנשי התרבות החילוניים, סופרים, משוררים, שחקנים, אמנים ועוד רבים וטובים, אלה שגורמים לכך שרמתה התרבותית של ישראל גבוהה יותר משל אירן, האם כולם הם מכונות בשר?

3. האם אנשי המדע החילוניים, מדענים, מהנדסים, חוקרים ועוד רבים וטובים, אלה שבזכותם רמתה המדעית של ישראל גבוהה יותר משל סוריה, האם כולם מכונות בשר?

4. האם המוני האזרחים החילוניים שעובדים לפרנסתם ומשלמים מסים, אותם מסים שבזכותם אתה וחבריך מסוגלים להאכיל ולהלביש 10 ילדים ויותר, האם אזרחים אלה גם הם מכונות בשר בזמן עבודתם, או רק בשעות הפנאי שלהם?

5. האם חיילים חילוניים שמשרתים שלוש שנים ולמעלה מזה בצבא, חלקם מסכנים את נפשם כדי שאתה וחבריך תוכלו לישון בלילה ולכתוב מאמרים בעיתונים, וחלקם אף נותנים נפשם למען שאתה וחבריך תוכלו לישון בלילה ולכתוב מאמרים בעיתונים, האם גם החיילים האלה הם מכונות בשר בזמן שרותם, או רק עם סיום השרות?

6. האם אלוהים שלך ברא את מכונות הבשר האלה בכוונה כדי שתטחנה למענך ולמען חבריך, או שמה זה איזה שהוא תעלול של הטבע, האבולוציה חס וחלילה?

יש עוד כמה שאלות, אבל נסתפק בינתיים באלה.חברים ב- עוצב על ידי