אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > מאמרים וספרים  לגירסת הדפסה     

שאלת חופש: מדוע יש לחוזרים בתשובה פטמות?

ולא רק להם, כמובן, אלא לכל הגברים, ובעצם לכל היונקים הזכרים.
שאלת חופש מספר 6 - השאלה של נעם:

אם אלוהים ברא את האדם, בשביל מה ברא אותו עם פטמות?

דוד

זה סוג השאלות שתורת האבולוציה יכולה לתת להם מענה משכנע, אבל לבריאתנים (אלה שמאמינים שסיפור הבריאה המתואר בספר בראשית מתאר אמת עובדתית) נשארים הסברים מיסטיים, או התשובה ה"מוחצת" נסתרים הם דרכי האלוהים... (השתכנעתם?)

ובכן, שאלנו את הקוראים שלנו את השאלה הזאת לפני שבועיים בערך, וקיבלנו הרבה מאוד תשובות - תודתנו לכל מי שטרח\ה לענות!

כדי למנוע מקוראינו הדתיים עוגמת נפש, עשינו הפרדה ברורה בין התשובות המדעיות והרציניות, לבין התשובות שאומנם חלקן נורא מצחיקות (וחלקן, איך לומר, לא שגרתיות), אך עלולות, חלילה, לפגוע ברגשות הקורא המאמין הרגיש. מי שחושב/ת שעשוי/ה להיפגע מהתשובות העוקצניות יותר, מוזמן לדלג עליהן.

ולמי שהזמן דוחק, אנו יכולים להמליץ על התשובה המדעית המפורטת ביותר - תשובתה של רותי, ועל שלוש התשובות המקוריות ביותר, שזיכו את מחבריהן בחולצת חופש מתנה, התשובות של אסף, ערן, וליאור.

התשובות המדעיות:

אור כתב:

ובכן, התשובה הרשמית היא שהמבנה הבסיסי של הגבר ושל האישה זהה (לדוגמא, הדגדגן של האישה הינו הומולוגי לאיבר הזכרות של הגבר). בהיותנו עוברים המבנה הבסיסי נקבע בלי קשר לזוויגנו (המין שלנו) ורק עם התפתחות ההריון, אנו מתחילים לייצר בגופנו הורמונים אשר גורמים למבנים להתפתח כמו שהם מתפתחים (לראיה - החזה של האישה ושל הגבר בגילים קטנים הוא זהה לחלוטין, ורק עם עלייה ברמת ההורמונים אצל האישה הוא מתחיל לגדול). עוד ניתן לקרוא בספרו הנפלא של סטיוון ג'יי גולד - הידד לברונטוזאורוס בפרק 8.

[אור גם כתב תשובה יותר כיפית .]

[חזרה להתחלה]

דרור מצוות האתר כתב:

בראשית ברא אלוהים את הנקבה, אחר כך נוצר הזכר...

חיפוש של "why do men have nipples" ב-google מחזיר 1010 מופעים (אם מקלידים ללא גרשיים מקבלים קצת יותר... 193,000 מופעים). קראתי מספר תשובות לשאלה והנה תרגום חופשי ממה שכותבת בנושא, באתר ה- BBC , ד"ר טרישה מקנייר:
בתחילת חייו העובר מתפתח על פי תבנית של נקבה. רק 6-8 שבועות מאוחר יותר, בעוברים ממין זכר, מתעוררת ההשפעה של הגן שנמצא בכרומוזום Y (כרומוזום של מין זכר). הגן הזה גורם לייצור של הורמונים כדוגמת הטסטוסטרון (הורמון המין הזכרי), אשר משנים את ההתפתחות הפיזית של העובר ליצירת מאפיינים זכריים. הפיטמות, אשר נוצרות לפני שתהליך יצירת המאפיינים הזכריים מתחיל, נשארות כיוון שאין שום תהליך שגורם להעלמותן. כיוון שכך הדבר, מתברר שהסיפור שאלוהים יצר את חווה מצלעו של אדם הפוך מהמציאות... (הערה - כמובן שד"ר מקנייר לא מתכוונת ברצינות, אלא אומרת את זה בהומור אנגלי אופייני וכוונתה היא, כנראה, שכל הסיפור התנ"כי הוא פרי דמיונם של מספרי התורה ולא התרחש במציאות). למעשה זכרים הינם תוצאה של סיגול תכונות זכריות לנקבות והפיטמות הינן רק עדות אחת לעובדה הזו.
כאן נשאלת השאלה: מדוע לא גרמה האבולוציה לגברים לאבד את פטמותיהם? בעבר כנראה שימשו הפיטמות אצל גברים להנקה, כמו אצל נשים, והדבר היווה יתרון בתקופות של מחסור. כמו כן מחלות שנגרמות בעטין של הפיטמות אצל זכרים (כמו סרטן השד) הן נדירות, ולכן לא היתה סיבה גנטית לאבד אותן.

[חזרה להתחלה]

רותי כתבה:

אלוהים לא ברא לא אדם ולא פטמות. האדם הוא גלגול - איך אתם כותבים באתר חופש? "אבולוציוני", כלומר - מבעלי חיים שקדמו לו. והנה, כל היונקים, בייחוד משפחת הפרימאטים (קופים וקופי-האדם) מתפתחים ביולוגית מהפריית ביצית הנקבה ע"י זרע הזכר. העובר המתפתח הוא בשלביו הראשונים דו-מיני. כלומר - עד שלושה חודשי ההריון הראשונים אברי המין החיצוניים (פין, שק האשכים, שפתיים גדולות, נבטי-שדיים) זהים אצל העובר הזכרי והנקבי, על אף העובדה, שמבחינה כרומוזומאלית הם זכר בלבד (XY) או נקבה בלבד (XX). בחודש ההריון הרביעי נעשית ההפרדה - דיפרנציאציה למין זכר או נקבה: העובר הזכרי XY מפתח את הפין, את שק האשכים, ואת האשכים עצמם, המצויים בשלב מוקדם בתוך הבטן ליד הכליות, ויורדים לתוך השק לקראת הלידה, והעובר הנקבי XX מפתח את השפתיים הגדולות, הנרתיק, הרחם, השחלות, ומאוחר יותר את השדיים והפטמות. בכל פרט בכל מין (זכר ונקבה) נותרים שרידים עובריים של המין השני: בזכר נותרות פטמות, ובנקבה נותר דגדגן.

כמו בכל תהליך בטבע כך גם כאן יש תקלות, מה שאתם קוראים "פאנצ'רים", וקורה שיש תקלה בדיפרנציאציה המינית, ואז נולד ילד/ה, שמבחינה כרומוזומאלית הוא זכר (XY) או נקבה (XX), אבל מבחינת אברי המין הוא דו-מיני, ומראה קיום של אברי מין של שני המינים. ליצור כזה קוראים הרמאפרודיט HERMAPHRODITE, או בעברית מתייוונת "אנדרוגינוס". למה "עברית מתיוונת"? משום שזו מילה ממקור יווני, וחכמי התלמוד מרבים להשתמש במונח יווני זה בגאווה (שום רב בן זמננו לא מלגלג עליהם ועל שפת ההתיוונות הזו, רק על החילונים בני-זמננו הם מעיזים ללגלג) - ראה מסכת נידה או גם כאן גם באתר שלכם כתבתם דבר מעניין בנושא זה אגב - המונח העברי בתלמוד ל"אנדרוגינוס" הוא "טומטום".

גם מאברהם ומשרה - אב ואם האומה הישראלית - לא חסכה ההלכה היהודית את שבט ביקורתה ועקיצות-לשונה. הנה, במסכת יבמות, ס"ד - ע"א-ע"ב אומר רב אמי: "אברהם ושרה טומטומין היו" - ועל שרה אמר רב נחמן (באותו פרק) שהיתה איילונית (עקרה). הציקה מאד לחכמי התלמוד העובדה, שלאברהם ולשרה לא היו ילדים בגיל הטבעי בו בני אדם מולידים. עובדה זו הוותה מקור לפרשנויות שונות, שכללו, בין השאר, את האפשרות שאברי-מינם לא היו טבעיים, ואת האפשרויות שחז"ל שיערו, שמדובר באנדרוגינוסים (טומטומים).

הפטמות אצל הגבר הן, אם כן, שריד שלא התפתח ממצב ביניים זהה לעובר-זכר ולעוברית-נקבה, ואין לזה שום קשר לאלוהים, גם אם תתעקש לטעון זאת.
גם בנושא זה יש תקלות בפס-הייצור בטבע, וקורה שלגבר יש לא רק פטמות, אלא בהתבגרותו מתפתחים אצלו שדיים של ממש. מצב זה מוכר ברפואה בשם גינקומסטיה = GYNECOMASTY, ונערים שלוקים בתופעה זו סובלים מאד, ועוברים ניתוח לכריתת העודף הלא רצוי.

ולסיום - מי שלא מאמין שהתפתחות האדם היא אבולוציונית - מבעלי חיים קודמים, שאינם דומים לו כלל ועיקר, ישנו מצב אצל זכרים ונקבות באדם, בייחוד אצל נקבות, שבגופן מתפתחות יותר משתי שדיים, או שתי פטמות: מוכרים מקרים רבים בנשים, בהם מתפתחות פטמות בבטן העליונה או גם בבטן התחתונה, ונדיר - גם יותר מארבעה שדיים (או שני זוגות), והשדיים המרובים מופיעים תמיד בקו אנכי, בדיוק בצורה בה קיימות הפטמות המרובות אצל הכלב או החתול. מצב זה מכונה ברפואה POLYMASTY = שדיים מרובים, והפטמות המרובות ממקומות בקווים אנכיים המכונים "קווי החלב".

[חזרה להתחלה]

דיל כתב:

זה המחיר האבולוציוני אותו גברים "משלמים" על מנת שנשים תוכלנה להניק. כוונתי היא שהתהליך האבולוציוני שבסופו, ללא כוונת מקור כמובן, נוצרו שדיים ופטמות הנקה לנשים, לא פסח על גופות של גברים. ולכן גם לגברים יש פטמות.

[חזרה להתחלה]

סנדי כתב:

האם נתתם דעתכם על השאלה מדוע כל היונקים היבשתיים כל כך דומים? לכולם 2 עיניים ו 2 אזניים, 4 גפיים 2 ריאות לב אחד וכו... גם מיקום האיברים השונים דומה באופן מפתיע. המוח, הפה והאף בראש, אברי הרביה החיצוניים של הזכר בשיפולי הבטן ושל הנקבה בין הרגלים. הפטמות לאורך הבטן (טורפים ומכרסמים), או בין הרגלים האחוריות (פרות סוסים ודומיהם), בין הרגליים/ידיים קדמיות (הפיל, כל הפרימטים ובת/בן האדם). הסיבה פשוטה מאוד, לבורא היה דימיון צר להחריד ואולי גם לא רצה לעבוד יותר מדי קשה. לאחר שיצר את אב הטיפוס, הוא שכפל אותו בשינויי וריאציות קלים לכל סוגי היונקים היבשתיים.

אז למה בכל אופן יש לזכר פטמות. קודם כל חשוב להדגיש, פטמות הזכר אינן "איבר מת", יש תופעות של הופעת חלב אצל זכרים ("חלב מכשפות") יש בפטמות הזכר ריכוז עיצבי, לגברים רבים יש "שדיים" ( ניתוח פלסטי נפוץ להסרת "שדיים" אלו) ידוע גם על מקרים, אמנם נדירים, של סרטן השד אצל גברים. בגלל עצלות הבורא, ההחלטה על מין הילוד מתקבלת בשלב יחסית מאוחר בעת התהוות העובר, ז"א הילוד העתידי יכול להיות נקבה או זכר כאשר בררת המחדל היא נקבה. כאשר הבורא מחליט על הולדת זכר (כרומוזומים Y ו X ) זה כבר מאוחר ל"מחוק" את כל הסימנים הנקביים. במאמר מוסגר נציין שבאותה מידה יש במערכת אברי המין הנקביים שרידים זכריים, ידועים גם המקרים של הולדת ילוד דו מיני. במקרה זה יש צורך בבדיקה מדוקדקת של אברי הרביה הפנימיים לקביעת מין הילוד.

לסיכום הנושא אפשר להגיד שהבורא זקוק לעוד כמה מיליוני שנות עבודה, שספק אם בקצב ההתאבדות הקולקטיבית שלנו יהיה לו את זה. זוכרים? הבורא לא רוצה לעבוד כל כך קשה, על מנת לסיים את עבודתו ולבדל באופן מוחלט בין זכר לנקבה.

[חזרה להתחלה]

אמיר כתב:

במהלך ההריון התפתח גוף האדם מתא בודד שמתחלק לתאים מתמחים בסוג מסויים של פעולה, למשל תאי כבד,תאי מוח,תאי לב וכיוצ"ב. ההתפתחות המינית היא בשלב מאוחר של ההריון עם היווצרות הורמוני המין. חלקים מסויימים מתפתחים לאברי מין זכריים או נקביים. התפתחות שדיים באופן סופי נעשית רק בגיל ההתבגרות. כך שאותה חלוקת תאים זהה לזכר ולנקבה, אף שמינם נקבע עוד קודם להפריה ע"י הזרע (x או y). הדבר דומה לייצור בשלבים. קודם השלבים זהים ורק אחר כך מתחילה ההתמחות הספציפית בהתאם למין.

דבר נוסף: גם לפטמות הגבר יש תפקיד בגירוי המיני כמו לאישה.

[חזרה להתחלה]

אשד כתב:

מכיוון שהאדם נברא לפני האשה, והאשה בעצמה נברא מחלק מהגוף של האדם (ה- DNA שלו), התשובה לשאלה היא כנראה:

לאדם יש פטמות מכיוון שאילו לא היו לו, גם לאשה לא היו יכולות להיות, ואז היא לא היתה יכולה להניק.

אפשר לסמך השערה זו ע"י העובדה שהגבר נושא בתוכו את שני סוגי הכרומוזומים, Y ו- X, שאחראיים על קביעת המין, שלא כמו אצל האשה, שנושאת רק את כרומוזום X, הכרומוזום הנשי.

אם כל זה נכון, הדרך היחידה שהאשה, בעודה ביצית, יכלה לקבל את כרומוזום ה-X השני הדרוש לה, היא מהאדם, שבגלל שיש לו גם את כרומוזום X, וגם את- Y, חלק מתכונות האשה באות אצלו לידי ביטוי, וביניהן גם הפטמות.

[הערת המערכת: למרות שזה הסבר רציני, יש כאן כמה אי-דיוקים, בפרט במשפט הראשון והאחרון: ההנחה שהאדם נברא לפני האשה היא הנחה שמתבססת על כתבי הקודש ולא על המדע. המסקנה של המשפט האחרון נכונה - שלגבר יש תכונות משותפות לאשה כי הגנים לתכונות אלה משותפות, אבל ההיסק שגוי לחלוטין. אנחנו מבינים זאת כנסיון ליישב את ההסברים המדעים עם סיפורי המקרא. הקורא מוזמן להסיק את מסקנותיו לגבי איכות התוצאה.]


[חזרה להתחלה]

אריק כתב:
Why do male humans have nipples?
Do Male Nipples Prove Evolution?

This is answered in Bergman and Howe's book "Vestigial Organs are Fully Functional". Males have nipples because of the common embryological plan followed during early embryo development. Embryos start out producing features common to male and female -- again an example of ‘design economy’. Nipples are a part of this design economy. However, as Bergman and Howe point out, the claim that they are useless is debatable.

What is the evolutionist's explanation for male nipples? Did males evolve (devolve) from females? Or did ancestral males suckle the young? No evolutionist would propose this, so males nipples are not evidence for evolution or evidence against creation.


[ובתרגום חופשי: למה יש לגברים פיטמות? האם פטמות אצל זכרים מוכיחים את תורת האבולוציה?
התשובה בספרם של ברגמן והאו, "איברים מנוונים פונקציונלים לחלוטין". לזכרים יש פטמות בגלל התוכנית האמבריולוגית המשותפת המתבצעת בתחילת התפתחות העובר. תחילה, עוברים מפתחים את התכונות המשותפות לשני המינים - עוד דוגמא של "חסכון בתכנון". פטמות הן חלק מהחסכון הזה. עם זאת, כפי ש
ברגמן והאו מציינים, ניתן להתווכח עם הטענה שהן חסרות שימוש [אצל הזכר].

מה ההסבר האבולוציוני לפטמות אצל זכרים? האם הם התפתחו מנקבות? או אולי אבותינו הזכרים הניקו? אף מדען אבולוציוני לא יטען זאת, לכן פטמות אצל זכרים אינם ראיה בעד האבולוציה, או נגד סיפורי הבריאה.]


[חזרה להתחלה]

התשובות היצירתיות:

דרור כתב:

הרי התשובה ברורה לכל, אלוהים יודע כל וצופה עתיד כמו עבר והווה.

אלוהים ידע שהאדם אחרי שיגמור לנקב את אוזניו ואפו ולשים עגיל בכל חור ופינה יזדקק לנקודות נוספות לפירסינג ומה יותר מתאים מפטמות בולטות משני צדי החזה. שתי נקודות אור ועור להתקנת קישוטים.

אז הנה לכם עוד הוכחה שאלוהים ידע גם בעת בריאת האדם, איך יראו החיים בעתיד ותכנן אותנו כך שנתאים להם.

[חזרה להתחלה]

אור כתב:

ובכן בגימטריה פטמה שווה ל-134, שהן דלק (134) לחזרה בתשובה נכונה. ולכן כל עוד לא ביצעת פירסינג בפטמותיך, הרי שיש לך דלק לחזרה בתשובה. אם כן ביצעת פירסינג (313) בפטמה (136) אינך יכול ללבוש טלית (439=136+313) כי זה יפריע לך בפירסינג, ולכן אינך יכול לחזור באמת בתשובה.

סיבה נוספת להישארותה של הפטמה אצל החוזרים בתשובה, היא להזכיר להם כי הם בעבר היו חילונים כופרים, אשר כל שעניין אותם הוא ציציותיה של האישה (כפי שאמר הקדוש אורי זוהר - "יש מי שבודק בציציות ויש מי שבודק בציצים) שהמייצגות שלהן הן לא אחר מאשר הפטמות.

סיבה שלישית ואחרונה קשורה גם היא לאורך החיים החילוני והכופר (ומיועדת בעצם גם לחרדים) - מכיוון שאישה אסורה עליהם לפני חתונה, וגם לאחריה יש לשמור נידה שבועיים, הרי שרבים מהם פונים אל משכב זכר. מטרת הפטמות היא להזכיר להם את האישה האסורה עליהם במהלך משכב הזכר, ולגרותם לידי דבר עבירה.

[חזרה להתחלה]

לילית כתבה:

אני בכלל לא מאמינה בהסברי התורה אבל....פטמות? לגבר....באמת שאלה טובה... אולי אלוהים רצה שגברים יחליפו אותנו (הנשים- בהנקה) בעתיד כלומר אולי הוא חובב מדע בדיוני? אולי הוא בעד שיוויון בין המינים ויחליט שצריך לחלק את נטל ההנקה?..שווה בשווה... אולי בכלל הוא הומו.....והחליט שפטמות אצל גבר זה סקסי... טוב נו....גם אישה נבראה עם מידות של חושניות , אז כנראה הוא דו מיני.

בכלל זה מזכיר לי אימרה : אלוהים ברא את הגבר לפני האישה כי הוא היה צריך טיוטה... בגלל זה שהוא חשב שזה סקסי פטמות לגבר...אז הוא השאיר את הפוטנציאל הזה והעביר אותו לאישה בתוספות..

[חזרה להתחלה]

אורי כתב:

אלוהים ברא את האדם עם פטמות, כי אלוהים לא חשב עד הסוף. אם אלוהים היה חושב עד הסוף, לא היה בורא את האדם מלכתחילה. לכן טוב שאלוהים לא תמיד חושב עד הסוף.

[חזרה להתחלה]

עודד כתב:

כדי להקל על המעבר שעשתה דנה אינטרנשיונל.

ותשובה מאוד דומה התקבלה מ- E.L. Cool:

כדי שלדנה אינטרנשיונל יהיה יותר קל להפוך לאשה מבלי שתצטרך לעבור השתלת פטמות!!

וגם אלי כתב לנו:

כדי שיהיה בסיס כלשהוא לאלה שירצו לעשות שינוי מין
כדי להקטין במעט את הקנאה לנשים (בדומה לקנאת הפין של האשה)

[חזרה להתחלה]

רוני כתב:

אלוהים ברא רק את הפטמות. האדם התפתח מהן, באבולוציה...

וברוח דומה, דודו כתב:

אלוהים לא ברא את האדם עם פטמות. אלוהים ברא את הפטמות עם אדם. למה? העיקר הן הפטמות. יצליחו - תהיה סביבן אישה משגעת. לא יצליחו- יהיה סביבן גבר מסכן. העיקר הן הפטמות.

[חזרה להתחלה]


Winner אסף כתב:

בשביל שיוכלו להמציא מצבטי פטמות מוזהבים.

אני בכלל מאמין שאחרי שהתיכו את עגל הזהב, עשו ממנו מצבטי פטמות לרווחתם והנאתם של בני ישראל. ואכן, אין כמו להסתובב עם מצבטי פטמות - בעוד הרוח המדברית החמימה מנענעת אותם קלות.

בנוסף, ידוע הרי שמן (מן - המזון הזה) נמשך לזהב, וככה למעשה הם תפסו את המן. אם היה ביכולתנו לחזור אחורה בזמן לאותו מעמד, היינו מגלים עשרות - אם לא מאות אנשים מסתובבים ומן תלוי להם על הפטמות.

ומאז ועד היום, נוהגים בני הנוער לעשות פירסינג בפיטמותיהם לזכר יציאת מצרים.

[חזרה להתחלה]

אלמוני כתב:

התשובה הנכונה היא

כמובן, כדי שנוכל ללקק ולמצוץ את הפטמות המהממות האלה

תשובה שנייה

המטרה המקורית הייתה, כדי שאבות חד הוריים יוכלו להיניק את הילדים שלהם אבל משום חטאי בני האדם אלוהים החליט להוריד את האופציה הזאת

[חזרה להתחלה]

איתן כתב:

כדי להעמיד בנסיון את האדם. הרי אם ההוכחות האלוקיות היו ברורות לכל בור ועם הארץ - כולנו הינו מקבלים על עצמנו עוול תורה ומצוות. רק אמונה תמימה באמת בבורא עולם נותנת את התשובה האמיתית לקיומנו ולקיום פיטמתנו!

[הערת העורך: התשובה הזאת תויקה תחת התשובות ה"יצירתיות" רק בגלל שאיתן כתב אותה עם סמיילי - :-) - לדעתי יש לא מעט מאמינים שזו תשובתם הרצינית.]

[חזרה להתחלה]

תומר כתב:

פעם, כאשר טיפלו בחולה או פצוע ורצו לבדוק אם הוא בהכרה, היו צובטים לו בחוזקה בפטמה. לאחר מספר מקרים של ניצול הנוהל הזה למטרות שיש בהן קלון, ולאחר שמספר פטמות הוצאו מהקשרן, למרות שמצב ההכרה של הפצוע/ה לא השתפר, הוחלט לשנות את הנוהל והיום נוהגים לצבוט את שריר הטרפז (בין הכתף לצואר) לצורך אותה מטרה.

לאור השינוי הנ"ל שוקלים ראשי השמיים לבטל את הפטמות אצל הגברים, מאחר שנס ליחן בעליל.

[חזרה להתחלה]

שוקי כתב:

אלוהים לא ברא פטמות לגבר - אדם קבל את שתי הפטמות בעיסקת חבילה, בתמורה לצלע שנתן לבריאתה של חווה. ולמה ביקש זאת אדם? על מנת שבעת מצוקה יוכל להשתעשע בדד...

[חזרה להתחלה]

Winner ערן כתב:

אהלן אני ערן וזה סיפור אמיתי לחלוטין:

פעם לפני הרבה שנים רבות עוד כשאלוהים היה צעיר ולא ממוסד הוא ישב לבד ושתה ג'ין בסבבה בבית של אמינם. עכשיו, אלוהים מתחיל להשתעמם ומקווה שאמינם יחזור מהר מהמקווה. תוך שתי דקות אמינם מופיע בדלת עם ניק דרייק ובידיהם בקבוק ובו רק כמה טיפות של וויסקי פצצות כזה שניק משיג במחיר נמוך יחסית כי יש לו קשרים עם אלוהים. שניהם שרים שירי אוהדים של קבוצות אנגליות יריבות בקול רם וזה דופק לאלוהים את השכל. בכל מקרה אלוהים שפוך לגמרי על הספה ואמינם וניק דרייק יושבים מעליו על כסאות נוח וזורקים עליו בייגלה כדי שיתעצבן תוך כדי שהם מצחקקים כנערות בית ספר קתוליות. אלוהים מתעצבן וצועק עליהם להיות בשקט או שהוא לא יודע מה הוא יעשה. נהיה שקט מתוח נורא אבל פתאום האלכוהול משפיע על ניק דרייק חזק והוא מציע לאלוהים לדפוק פטמות גם לזכרים ולכל דבר שזז ואלוהים צוחק כי הוא חושב שניק סתם מדבר לאוויר אבל אז בא אריאל זילבר לבוש במיטב מחלצותיו (סרבל קורדרוי דהוי אבל יפהפה וסנדלי טבע) ושכנע את אלוהים לעשות כדברי ניק דרייק! וההמשך ידוע לכולנו.

[חזרה להתחלה]

Winner ליאור כתב:

זו הכנה לשדרוג עתידי

ובאנגלית It is for future upgrades

[חזרה להתחלה]

Neko כתב:

למה לגברים יש פטמות? שאלתי את הרב (= 207) שבעצמי (= 210), וראיתי שאכן הרב נכנס בי, ולכן ודאי שאני רשאי לענות על השאלה.

פשט - "פטמות" זה למעשה ייחוס קדום ל"פט-מות" שהם כמובן שני מצבי הסיום היחידים שאפשריים בשח-מט (פט = תיקו, מות = מות המלך). כיוון שמדובר במלך, ודאי שיהיו לו פטמות (שגם ככה נראות כמו שני הרצים במשחק).

רמז - "פטמות" (535) זה גם "קנגרו מסוכן" (535), שזה כמובן מסביר שה' בורא האקליפטוס והקואלה רצה להזהיר אותנו מפני הקנגרו, שידוע שהוא מסוגל להתאגרף לא רע.

דרש - למעשה, לא לכולם יש פטמות. יש גברים עם עטינים (= 189 = "גד פטמה גדולה", וזה כמובן מסביר את גדי רבינוביץ' שמשחק את טנצר המנייאק ב"שמש").

סוד - הרי "פטמות לגבר" בגימטריה זה 770, וכנ"ל גם "רוח סוד - בלי הוכחה לקיום הבורא", ומכאן שאכן נסתרות דרכי הבורא.

[חזרה להתחלה]

גרשון כתב:

מקור פיטמות הגבר

מתוך מסמכים המתעדים את האירועים שקרו בתקופה שלפני כחמשת אלפים שבע מאות ששים ושלוש שנים אנו למדים שבעל הגן, המכונה להלן "אלוהים", החליט למנות מנכ"ל שינהל את כל הפעילויות בגן. לשם כך יצר אנוש בצלמו ובדמותו וקרא את שמו אדם. האלוהים, שכדרכו עשה עבודה יסודית, ראה צורך גם לחשוב על דור ההמשך, הלא הם התינוקות, אשר יגדלו ויהפכו לבנים של אדם (להלן "בני אדם"). ברור שתינוקות אלו שיבואו בבוא העת יהיו זקוקים בתחילת חייהם לתזונה מתאימה ולשם כך צייד האלוהים את אדם במקור למזון עשיר הלא הם השדיים ופיטמותיהם. משלוח של תינוקות, שנוצרו בייצור סידרתי על ידי האלוהים, היה מגיע באמצעות החסידות (והדברים ידועים). הכל עבד כשורה, אבל בשלב מסוים, כאשר הגיע משלוח של תינוקות ואדם היה צריך לטפל גם בגן וגם בתינוקות, הוא לא הסתדר. גם קשה היה לאדם לקבל את העובדה שהוא, כמנכ"ל, אין תחתיו מי שיוכל להאציל עליו סמכויות. לכן פנה אל מחלקת כוח אנוש (כך נקראה אז המחלקה) ובקש כוח עזר. ואלוהים נענה לבקשתו ויצר בעבורו אישה שתהיה לעזר כנגדו וקרא את שמה חוה. גם אותה צייד באברי הזנה, קרי שדיים ופיטמות, כך שגם היא הייתה יכולה להשתתף בהזנת התינוקות. לא מצאנו בשום מקום במסמכים עדות לכך שבמסגרת התפקידים שהיו מוטלים על האישה היא הייתה צריכה ללדת ילדים. והחסידות עבדו שעות נוספות.

ואז באה הפרשה, הידועה לכל, פרשת התפוח והנחש.

חוה, אחרי שטעמה מהתפוח ועיניה נפקחו, ניסתה כנראה להתחמק מהתחייבויותיה, דבר שלא מצא חן בעיני אדם והוא ניסה לכפות את רצונו עליה באמצעות לחץ מתון. בכדי להסיח את דעתו של אדם החליטה חוה לתת לו נגיסה מן התפוח וההמשך ידוע.

אלוהים, אשר התעייף מייצור שוטף של תינוקות, ראה בכך מוצא והטיל את המשימה על האישה וגם ענש אותה על שפיתתה את אדם: בעצב תלדי בנים.

אדם, מצידו, ראה בכך הזדמנות להוכיח את עובדת היותו מנכ"ל וחדל מלהניק את התינוקות, כך שתפקיד זה נשאר בלעדי בשדי חוה.

ובמשך הדורות, כתוצאה מאי שימוש, התנוונו שדי הגבר (ע"ע דארווין, צ'ארלס, מוצא המינים, הברירה הטיבעית) ומה שנותר הן הפיטמות שיש להניח שגם הן יעלמו בחלוף הזמן.


[חזרה להתחלה]

אודי כתב:

שמי הוא אודי. היום יום דארווין, ושמחתי למצוא באתר חופש התייחסות מכובדת לאיש הגדול הזה. וזה מתקשר לשאלה שלך באתר, מדוע אלוהים ברא פטמות לגבר. התשובה פשוטה: אלוהים רצה שהגבר ידע ולא ישכח, שלא אלוהים ברא אותו, אלא שהוא תולדה אבולוציונית מבעלי חיים קודמים. פשוט מאד.

[חזרה להתחלה]

אייל כתב:

simple

Males have nipples because... when god planned the sexes he created the foundation of transsexual transformation. He predicted that some men would like to change their sex to female. Scientists recent discoveries shows that through the application of hormones breasts can be grown on man. This tendency and discoveries will continue to grow side by side to explore the best options that god gave man. until, at last, we would need women no more, and man will rule again.

[ובתרגום חופשי: "זה פשוט. לגברים יש פטמות כי... כשאלוהים תכנן את המינים הוא יצר בסיס לשינוי מין. הוא ניבא שיהיו גברים שירצו לשנות את מינם. מדענים גילו שעל-ידי מתן הורמונים, גברים יכולים לגדל חזה. הנטיה הזו והתגליות יצמחו זה לצד זה כדי לחקור את האפשרויות הכי טובות שאלוהים נתן לאדם, עד שסוף סוף לא נזדקק לנשים יותר, וגברים ישלטו שוב."]

[חזרה להתחלה]

יוסי כתב:

אוה, באמת שהתשובה היא מאוד פשוטה. הכל טמון באגו של אלהים.

פעם אחת, לפני שנים רבות, בעת ישיבה שגרתית של ארגון האלים ששלטו אז בכדור-הארץ, התווכחו ביניהם המסובים בשאלה החביבה עליהם - מי הכי חזק (כמובן ששמילקיהו המבליח ישב בשקט והיה מנומס להחריד, אבל זה כבר סיפור אחר). לאחר כמה אגרופים, קללות, קומקומי-פלא ובעיקר מלים וביטויים שהטיחו האלים זה בזה, הגיעו שניים מהם - יהוה ויופיטר - לקו הגמר. בהצבעה קצרה נקבע כי השניים יתחרו ביניהם בבניית עיר; האל שבני-חסותו יצליחו להשתלט על העולם המוכר, יזכה בתחרות ובזכות להשמיד כליל את יריבו מפנתיאון האלים.

ניגשו המתחרים למשימה. כיוון שיופיטר היה היצירתי מבין השניים, הוא הגה ראשון את הרעיון המבריק, לתת לשני אחים לינוק מזאבה. שני אחים אלה, אליבא דיופיטר, אמורים היו להקים אימפריה. יהוה חסר הברק, שבמקרה היה גם עורך-דין מומחה לזכויות-יוצרים, מיהר להעתיק בלי בושה את הרעיון, אך כדי להימנע מהפסד טכני קבע כי לא בזאבים יהיה מדובר אלא בתנים, כי לא מתן אחד יינקו העוללים אלא מרבים וכי זה היה, בכלל, הרעיון שלו מלכתחילה. חיש-קל הוסיף לאפוס הגדול שלו, ה"תנ"ך", את השורה "גם-תנים חלצו שד היניקו" (איכה ד' 3). ונדמה כי החיקוי המשופר של יהוה היה מנצח, על-אף זעמו של יופיטר, אלא שפרסום האפוס הנ"ל גרר את חרונם של כמה מהאלים רמי-הדרג בארגון הנ"ל, שטענו כי יהוה הוציא את דיבתם (משהו בקשר ל"שיקוץ" ו"גילול"), והכריזו עליו מלחמה. בזמן שהקדיש יהוה להשמדתם כליל, הספיק יופיטר להשתלט על חלקים נרחבים מכדור-הארץ, ולנצח, למעשה, בהתערבות. סופו של הסיפור טרגי משהו: יופיטר, שהיתה לו חיבה מיוחדת ללעיסת קצותיהם של עפרונות, מת מהרעלת גרפיט, ובהיעדרו הצליח יהוה להעביר החלטה בארגון כי הוא זה שניצח, והשאר כבר היסטוריוסופיה. בימינו אנו, אגב, כבר כל האלים מתים, חוץ מאל המלחמה (קליוור) וכמובן, שמילקיהו המבליח וולאדק, אל המסרקים הגדול והנורא.

ומה אנו למדים מסיפור זה?

א. בתחבולות תעשה לך מלחמה.

ב. אלהים הוא נחמד ומתחשב. ולמה? שהרי אחרי שהעניק לתנים את הפטמות, ידע הקרדיולוג ("חוקר לב", שכחתי את מראה המקום) המופלא יהוה שהמתנה תעורר את קנאתם של הזכרים האחרים, לפיכך ברא את כל הזכרים עם יכולת - לפחות תיאורטית - להיניק. ולכן אנו נאלצים להתהלך עם זוג פטמות מפואר עד עצם היום הזה וגו'.


פברואר 2003חברים ב- עוצב על ידי