אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > מאמרים וספרים  לגירסת הדפסה     

אלוהים, אנחנו מסיימים את החוזה.
תבחר לך עם אחר

תורגם מספרדית על ידי ירון פיינשטיין
שם המחבר אינו ידוע

תזכורת ל: אדוננו הכל יכול, המוכר גם בתור השם, שדי, אלוהים, וכו'.

מאת: היהודים, המוכרים גם בשם העם הנבחר.

הנדון: סיום חוזה / סטטוס מיוחד (העם הנבחר).

כפי שאתה יודע, החוזה שערכת עם אברהם צריך להיות מחודש באופן תקופתי. תזכורת זו היא כדי להודיע לך שלאחר אלפי שנים של מחשבה בנידון, אנחנו, היהודים (העם הנבחר) החלטנו (מבלי לפגוע בך כמובן) שאנו לא מעוניינים בחידוש הנ"ל. אנו יוצאים מנקודת ההנחה שהחוזה הזה לא היה בכתב, ושלמרות האמונה הפופולארית, אנחנו (היהודים) לא הרווחנו יותר מדי ממנו. אם תחזור אל העבר הרחוק של החוזה שלנו, תוכל לראות בקלות שכבר מן ההתחלה הכל התחיל ברגל שמאל.

לא רק שפלשו לישראל ויהודה כמעט כל שנה, אלא גם שאנחנו (העם הנבחר) נאלצנו להשקיע המון השקעה ומאמצים כדי להקים לא אחד, אלא שני בתי מקדש. ושניהם נחרבו. כל מה שנשאר הוא קיר אבנים עתיק בשם הכותל המערבי, או קיר הדמעות (ברור שאתה כבר יודע את כל זה, אך היינו רוצים לרענן זאת כדי להסביר את הסיבות בגללן היינו רוצים לוותר על הכבוד שניתן לנו ולסיים את החוזה).

לאחר מכן החיתים, הסורים, גוליית וחבורתו, ועוד רבים אחרים, לא רק שייסרו אותנו באופן מתמיד, אלא גם מכרו אותנו בתור עבדים למצרים, מה שגרם לנו לאבד מאות שנות התפתחות.

אנו מודעים לכך שנכנסת להרבה צרות כששלחת לנו את משה שיוציאנו ממצרים, וגם לכך שהענשת את המצרים המסכנים עם כל המגפות ההן. מה שאנחנו לא מצליחים להבין זה מדוע נדרשו 40 שנה למסלול שאל-על עושה היום ב-75 דקות. בנוסף לכך, ואנו לא רוצים להראות חסרי תודה, במשך שנים שאלנו את עצמנו למה משה לקח אותנו שמאלה לסיני במקום ימינה? אם הוא היה לוקח ימינה היה לנו נפט במקום מדבר שומם!

אנחנו מבינים שהנפט לא היה חלק מהחוזה, אבל אחר כך הגיעו הרומאים ושקענו בחרא עד הצוואר. זה נכון שהרומאים סיפקו לנו מים לשתייה, אקוודוקטים ומרחצאות ציבוריים, אך היינו מאוד מבולבלים כאשר עברנו מתחת למבנים הנפלאים הללו, וכאשר הרמנו את מבטנו ראינו את החברים שלנו או את בני משפחותינו צלובים שם וממוסמרים כאילו היו בולים או סימני דרך.

אפילו אחד מהנסיכים שלנו, יהודה בן חור, נפל בשבי, הולבש כרומאי והתרוצץ כמו משוגע בקולוסיאום הרומאי. אולי הוליווד אשמה, או אולי מישהו אחר, אבל המון אנשים מוכנים להישבע שיש יותר מדי דמיון בינו לבין משה! וזה עדיין כלום, בנוסף לכל זאת, אחד מהרבנים שלנו קרא לעצמו "הבן שלך" (מבלי להזכיר בכלל את אברהמצ'יק) ולפני שהספקנו להתאושש, נפלה עלינו דת שלמה חדשה.

וכידוע, הצרות באות בשלשות. לאחר מכן פוזרנו ברחבי העולם פעמיים או שלוש בשעה שהדת החדשה היכתה יותר ויותר שורשים! אנו מאוד הצטערנו לשמוע שהרומאים הוציאו אותו להורג בדיוק כמו רבים אחרים, אבל (וזה אולי יגרום לך לצחוק בגלל החזרה של המאורע) תנחש את מי האשימו? נכון, אותנו!

בדיוק בנושא זה יש לנו בעיה שלא הצלחנו להבין. אותו רב, שהיה אחינו, ובנך, הלך בדרך מוזרה. מיליוני אנשים סגדו לו, והללו את שמו ואת הניסים שעשה... ולמרות זאת המשיכו לטבוח בנו באלפים. הם טענו שאנו שותים דם של תינוקות ושאנו שולטים בבנקי העולם (אוי, אוי, אוי, אם זה רק היה נכון! היינו יכולים לקנות את כולם ולשלוט במרכזי התקשורת העולמיים, ועוד כהנה וכהנה, וכל צרותינו היו מסתיימות).

האם אתה מתחיל לראות את מה שאנחנו מנסים לומר לך?

נתקדם אם כך מספר עשורים קדימה, למסעות הצלב. אוי ואבוי! עוד פעם טבחו בנו כמו כבשים!! הם, האדונים והאבירים, הגיעו מכל רחבי אירופה כדי לסלק את הערבים ולשחרר את המקומות הקדושים, אבל לפני שהספקנו להגיד "אבל ..." הם כבר טבחו בנו על ימין ועל שמאל (וגם את האמצע הם לא שכחו) כמו רבים אחרים. כל פעם שלמלך או לאפיפיור לא הלך בסקרים, הם פתחו במסע צלב או במלחמת קודש ושלחו לכיווננו גלים של חיילים. היום זה נקרא ג'יהאד.

אתה רואה, העמדת אותנו קצת במבחן בזמנו, אבל מיד הגיע כהן ספרדי מבריק והמציא את האינקוויזיציה. כולנו האמנו שזו רק תכנית בידור, אבל שוב אנחנו שימשנו בתור חומר הסקה כדי להאיר את הגדולות שבערי ספרד. בסדר, זה פסק, וכאשר מסתכלים על זה מנקודת מבט היסטורית, חמש מאות שנה זה באמת לא הרבה זמן.

אבל בינתיים, כל פעם שהתבססנו בארץ זו או אחרת, בעטו אותנו וגרשו אותנו! וכך נדדנו מספר מאות שנים, אבל המצב לא השתנה.

לבסוף, נשארנו במספר ארצות שהתעקשו שנגור בגטאות... הלכנו לגור בגטאות, ותנחש מה קרה? הרוסים הגיעו עם הפוגרומים והקטילות. בהתחלה חשבנו שזו שגיאת כתיב, חשבנו שהם הגיעו עם הקלטות, אבל זו הייתה טעות קטלנית. מסתבר שכאשר לא היה להם שום דבר יותר טוב לעשות, הם העבירו את זמנם בהריגת יהודים (אלה שידועים בתור העם הנבחר, אני לא יודע אם אתה מבין אותי, אבל...).

עכשיו מגיע באמת קטע קשה. הסתדרנו לנו לא רע (תודה) באיזו מדינה קטנה בשם גרמניה, כאשר לאיזה צבעי בתים עלה הרעיון לכתוב ספר עם דעות שתפסו בקרב העם, והוא הפך למנהיג ... וואו , זה באמת היה יום רע בשבילנו, אתה יודע, העם הנבחר שלך. האמת היא שאנחנו לא מצליחים לדמיין איפה היית בין השנים 1940 ו-1945. אנחנו יודעים שכולם צריכים הפסקה מדי פעם, אפילו אדוני הכל-יכול צריך זמן איכות עם עצמו. אבל האמת, כאשר היינו זקוקים לך הכי הרבה, לא הופעת. אולי אתה יודע את זה, אבל למקרה ששכחת, בערך שישה מליון אנשים מהעם הנבחר שלך (ועוד מספר קטן יחסית מעמים שלא נבחרו על ידך), נרצחו בדם קר באותה תקופה.

תראה, אנחנו לא רוצים להתעקש על העבר, אבל המצב רק מחמיר! הנה אנחנו, השנה היא 1948, מיליונים מאתנו נודדים ללא מולדת, והנה עשית מעשה. סוף סוף קיבלנו בחזרה את ארצנו! כן!!! לאחר כל השנים הללו, הצלחת להחזירנו לארץ מוצאנו! אבל (ואנחנו חייבים לציין שלפעמים חוש ההומור שלך נשגב מבינתנו) אז המדינות הערביות הכריזו עלינו מלחמה.

ניצחנו את כל המלחמות, ועכשיו השנה היא 2002 ושום דבר לא השתנה. אנחנו ממשיכים לחטוף את המכות, את החטיפות, את ההאשמות, את הפיגועים ואת ההרוגים. אנו ממשיכים ללא שלום.

הסבלנות שלנו פקעה. די, מספיק. אנו מצפים שתבין ששום דבר הוא לא לנצח (חוץ ממך כמובן) והיינו רוצים (מבלי לפגוע) לבטל את החוזה בעל פה לפיו אנו העם הנבחר שלך. תיראה, לפעמים דברים מסתדרים, ולפעמים לא. בוא נשאר ידידים למשך מספר אלפי שנים, ונראה מה קורה.

אולי תמצא לך עם נבחר אחר? אתה בטח זוכר שלאברהם היתה משפחה מהצד של ישמעאל (אותם אלה שהשיגו את הנפט). מה דעתך שאולי תבחר אותם להיות העם הנבחר שלך לכמה אלפי שנים?

אנו נפרדים ממך עם כל כבוד הראוי לך. בברכה,
היהודים.
חברים ב- עוצב על ידי