אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
הספר: ויברא האדם את אלוהים בצלמו
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

עבריינות, אלימות, פשיעה
וחשדות לפשיעה ועבריינות בעולם הדתי והחרדי

ספטמבר - אוקטובר 2003

חשוב: ראה הקדמה כמו ביומנים הקודמים

10.9 (י): החשודים ב"מחתרת היהודית". כיפות רבות לראשיהם.

12.9 (מ): כתב אישום הוגש נגד דודי אפל (בתמונה: לראשו כיפה שחורה יפה) הנאשם במתן שוחד לשורה של אישי ציבור "כדי שיעזרו בקידום פרויקטי בנייה שבהם היה מעורב. (ה): "מדובר לכאורה בעבריין שיטתי".

18.9 (מ): "בכיר במקרקעי ישראל מואשם בקבלת שוחד. לפני פחות משבוע הואשם דוד אפל כי נתן שוחד לכמה אנשי ציבור. אתמול הוגש כתב אישום ראשון נגד אחד מהם". 12.9 (י): "כתב האישום החמור שהוגש אתמול נגד איש העסקים דוד אפל מגולל 'שיטת פעולה' של מתן שוחד לאישי ציבור תמורת קידום ענייניו העסקיים. 18.9 (ה): בכיר לשעבר במינהל הואשם בקבלת שוחד מהקבלן דוד אפל.

17.10 (7 ימים ידיעות אחרונות): "כי השוחד יעוור עיני חכמים" - כתבה מאת שוש מולא ועופר פטרסבורג על דודי אפל: "לפני מספר שנים דוד אפל חזר בתשובה. מאז הוא הספיק לאמץ את בית הכנסת השכונתי בתל-ברוך, החליף רב, הכניס את בנו ושותפיו לעמותת בית הכנסת, הקים שם כולל ושיכן בו אברכים חרדים, רב עם השכנים המפורסמים שמתנגדים להתחרדות השכונה, עשה שמחת תורה עם אריה דרעי, שחט תרנגולות, נבחר ליו"ר העמותה, סילק את מתנגדיו וסילק את הרב שהוא עצמו הביא במעמד מבזה בערב יום-כיפור. מי שלא ראה את דוד אפל עושה מצוות, לא ראה מהומה אמיתית מימיו". הקטע הבא הוא "מתוך דרשה שנשא דוד אפל בשבת לפני כחודשיים (פרשת שופטים) בבית הכנסת השכונתי בתל-ברוך: כי השוחד יעוור עיני חכמים"... אומרת רוני רובינשטיין, רעייתו של השר לשעבר אמנון רובינשטיין (תושבת השכונה): מה מצפים מאיתנו? הקימו פה כולל, הביאו חרדים מבחוץ, אז מה, היום אני אלך לשם להתפלל? השתגעתי? היה בית כנסת בשכונה ששירת את כל התושבים, והיום לרוב התושבים אין בית כנסת, אלא לאפל וחבורתו"...

16.9 (מ): רב בן 50 מנתיבות חשוד שביצע מעשים מגונים בנער בן 13, אשר למד אצלו לבר המצווה. 17.9 (מ): הרב - יעקב בטיטו - הודה: שלחתי ידיים לתלמידים נוספים.

18.9 (י): חברי מחתרת "בת עין" הורשעו בניסיון לרצח. 1.10 (י, ה): 15 שנות מאסר לשלושת חברי החוליה שהניחו פצצה ליד בית ספר ערבי. בצילום: שלמה דביר-זלינגר, עופר גמליאל וירדן מורג, שלושתם בעלי זקנים, פיאות וחובשי כיפות.

21.9 (מ): חשד שצעירים חרדיים סיממו נערות וצילמו אותן בעירום. 22.9 (י): זמר חסידי ידוע נעצר בירושלים בחשד לפיתוי קטינות חרדיות. נעצר גם חברו, והחשד הוא שהם גם סיממו את הנערות וצילמו אותן.

24.9 (י): הרב יעקב יוסף אוירבך נעצר שלשום בחשד שהעניק חותמות הכשר למוצרים לא כשרים המיובאים מחו"ל. הרב אוירבך הורשע בתחילת שנות ה-90 בסחיטה באיומים ונידון לחצי שנת מאסר. לפני שנה הורשע הרב אוירבך בעבירה על חוק הכשרות ונידון ל-5 חודשי מאסר על תנאי. מוזר - במקצועות רבים נשלל רישיון העבודה המקצועי של פושע שהורשע בעבירה שיש עימה קלון. מדוע לא חל הדבר גם על רבנים שסרחו?

3.10 (עסקים מעריב): תורת הקבלה - האם יצליח מס הכנסה לשים ידו על המיליארדים שמגלגלות חצרות הרבנים? כתבה מאת ליאור כגן. " תעשיה שלמה של מאות רבנים ומקובלים, העוסקים במתן ברכות וקמיעות, תעשיה שלהערכת אנשים הקרובים לתחום מגלגלת סכומים דמיוניים, המגיעים עד ל-3 מיליארד שקל".

21.10 (ה): יוסף עובדיה בן 32 מתל-אביב הורשע אתמול בביצוע עבירות מין בקטינות. בצילום: עובדיה עם כיפה.

21.10 (ה): מנהלים ושדרנים של ערוץ 7 הורשעו בפלילים בהפעלת רדיו פיארטי. אחד מהם, יעקב כץ, הורשע גם במתן עדות שקר. בצילום - המורשעים, כיפות חמודות לראשיהם.

22.10 (מ): איש חב"ד, ליאוניד רויטמן, הורשע אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים בהונאה חמורה ביותר של עולים חדשים מאז קום המדינה, עבירות מירמה, גניבה והפרת אמונים.

29.10 (י): זאב אסמן בן 43 מיבנה הואשם באונס צעירה ובדקירתה. בצילום - זאב אסמן וכיפה חמודה לראשו.

31.10 (י): חשד שזוג חרדים התעללו בארבעה מתוך 13 ילדיהם. (מ): הבת הבכורה התלוננה במשטרה שנכלאה במחסן בגלל שלא הקפידה בשמירת מצוות.חברים ב- עוצב על ידי