אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

עבריינות, אלימות, פשיעה
וחשדות לפשיעה ואלימות בעולם הדתי והחרדי

אוקטובר 2002
ראה הקדמה כמו ביומנים הקודמים

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

טענות על הטרדה מינית נגד הרב שלמה אבינר; הרבנים הראשיים ומנהל בתי הדין הרבניים כיסו על פרשת הטרדה מינית

31.10 (מ): "שתי נשים מספרות על קשרים עם הרב שלמה אבינר, מחשובי הרבנים של הציונות הדתית, שיש בהם לכאורה משום הטרדה מינית". הסיפור המלא מתפרסם ב"סופשבוע" 1.11.

"הרב שלמה אבינר ניהל במשך שנים קשרים קרובים עם שתי נשים, שהיו בהם לכאורה מעשי הטרדה מינית; מרבית הרבנים אליהם פנו סירבו לעזור להן; כמה מבכירי הרבנים של הציונות הדתית ידעו, אבל שתקו"

"לפני שנתיים פנתה שרה באמצעות קרוב משפחה אל הרב צבי טאו, ראש ישיבת "הר המור" והציגה בפניו את השתלשלות העניינים. הרב טאו שוחח בעקבות הדברים עם הרב אבינר והורה לו להפסיק לקבל נשים. לדבריה, הורה לה הרב טאו להשתיק את העניין ולהשמיד את המכתבים של הרב אבינר שעוד נותרו לה."

"רות ושרה החליטו לנסות להיעזר ברבנים אחרים. "העברתי לרב מרדכי אליהו מכתב שבו סיפרתי באריכות את כל הסיפור", מספרת שרה. "הרב העביר לי תשובה שכדאי שאפנה עם העניין לרב אברהם שפירא. כתבתי גם לרב שפירא וקיבלתי ממנו תשובה שהוא לא רוצה להתערב בסיפור הזה. חזרתי לרב אליהו ושאלתי מה זה אומר שהוא לא עונה לי ומה אני צריכה לעשות עכשיו. קיבלתי תשובה שאסור לי לנקום, אלא לעשות רק מה שצריך כדי להציל את עצמי".

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

1.10 (י): עקבותיו של יצחק בר-דע, הרב הספרדי הראשי של רמת-גן, נעלם. עומדים להגיש נגדו כתב אישום על קבלת שוחד. בני משפחתו: הוא בשליחות.
ראה ידיעה בהמשך מיום 25.10.

2.10 (מ): רשם העמותות קובע: חברה קדישא בת"א ממשיכה להפר חוק". (גלובס): רשם העמותות: חברה קדישא ת"א פועלת בניגוד לחוק ולמנהל תקין - יש לפרקה. היכן אתם, רון חולדאי וכל חברי מועצת העיר? אתם המזדרזים להרוס מהר כל מרפסת קטנה שנבנתה בניגוד לחוק - ומה עם העבירות החמורות הללו?

15.10 (מ): מיליוני שקלים הועברו באופן בלתי חוקי ממשרד החינוך לעמותות חרדיות של ש"ס ויהדות התורה - פרשה שנחשפה בידי המפד"ל והוצגה בפני היועץ המשפטי לממשלה, שהגיב: "נגוע בפלילים".

16.10 (ה, מ): השר בניזרי (ש"ס) "נחקר במשטרה תחת אזהרה 8 שעות כחשוד בקבלת שוחד". 18.10 (ה, י): השר בניזרי נחקר שוב אתמול במשך 7 שעות.

22.10 (מ): יצחק בקאל, חשב משרד הדתות, הואשם שניסה לאנוס עובדת המשרד.

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

23.10 (מ): שר הדתות החליט לפזר את המועצה הדתית בירושלים בגלל חוסר תפקוד מוחלט במשך 4 שנים וחשד למעשי שחיתות. שכר עובדי המועצה לשנת 2001 היה 53 מיליון שקל. ארבע שנים של אי-תפקוד מוחלט = 212 מיליון שקל מכספי המדינה (שלי ושלך) בוזבזו לחינם.

25.10 (ה): בית משפט השלום בת"א הרשיע השבוע את הרב יעקב אוירבך בסיוע להונאה בכשרות של פטריות שיובאו מטיוואן. מה הסגיר אותו? מחלוקת על תשלום שכר טרחתו של הרב בעד מכתבי כזב שחיבר לטובת צבי ויליגר.
"שכר טרחתו"?? לתומי סברתי עד לרגע זה, ששכר טירחה הוא שכר חוקי עבור שירות חוקי. מה כאן "שכר טירחה"? זה רמייה, גניבה, פשיעה - הכל רק לא שכר!

28.10 (מ): מלחמות השבת שוב בבית-שמש: 10 חרדים נעצרו בחשד שזרקו אבנים על נהגים שנסעו בשבת.

28.10 (מ): ילדה בת 10 מבית שמש הוכתה קשות בידי חברותיה לכיתה לאחר שהאשימו אותה באכילת בשר-חזיר.

29.10 (י, מ): חשד שנער בן 14 פיתה ילדה בת 3, וכנראה אנס אותה. בצילום: כיפה גדולה לראשו של החשוד.

31.10 (י): בני זוג הגישו תלונה לרבנות הראשית נגד אבי זרקי, המכונה "רב הסלבריטיס", שגבה מהם 1200 דולר עבור רישום ועריכת הטקס, ואחר כך התברר להם שלכאורה הוא כלל לא רשם אותם כזוג נשוי. משרד הדתות אסר על זרקי לערוך חופות עד לבירור התלונה, אבל זרקי עובד כרגיל. נו מה, עד שיחליטו לחקור אותו הוא כבר יגיע לפנסיה.

פשיעה בעולם הדתי והחרדיחברים ב- עוצב על ידי