אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > מאמרים וספרים  לגירסת הדפסה     

ויברא האדם את אלוהים בצלמו

האמת טועה

ספר חדש מאת ד. ניצן

בהוצאת ראובני, ספרי צמרת בע"מ

מאת כתב "חופש" לענייני חינוך ותרבות

השער הקדמי של הספר

האמת טועה מכתר המחבר, ד. ניצן, את ספרו החדש,שב-38 פרקיו הקצרים מסביר לקורא בשפה פשוטה ו"בגובה העיניים" את הגישה ההגיונית לטיעונים הדתיים, בכל הדתות, בדבר האגדה אודות קיומו של "אלוהים". שכן, כל דת מוכרת את מרכולתה בטענה שדברה אמת. אז מי צודק בשאלה מי ברא את מי, שואל המחבר, הנוצרים, המוסלמים, או היהודים? והאם באמת אין לחילונים מה להציע בשאלות החשובות של הווייתו של היקום, היווצרותו וכל התהליכים המתקיימים בו, כולל ובייחוד על כדור הארץ הקטן שלנו? האם דת ומדע יכולים לחיות זה עם זה?

רק לאחרונה פרסם משרד המדע והטכנולוגיה (כן, לא טעינו! משרד המדע והטכנולוגיה של מדינת ישראל במאה ה-21 למניין האומות) קול קורא לחוגים בתחום "מדע, טכנולוגיה והלכה" לשנת 2010. כיצד מסוגל אדם שחי עם מסרים דתיים בכל הנוגע לאוכל, מין וביולוגיה להבין את מציאות החיים, ולקבל שה"אמת" שמכרו לו במרכולת הדתית אינה אלא שקר, או במקרה הטוב דמיון חסר בסיס? איך מסוגל אדם חילוני להגן על ילדיו מפני שפע האיוולת המקיף אותם, והמוחדרת למוחם במסגרת החינוך הכללי, החל בגן הילדים (סיפורי המקרא, בראשית ברא אלוהים, וכו'), שלא להזכיר את מערכות ה"מידע" הדתי של תגרני ה"קבלה" וסרסורי ה"החזרה בתשובה"?

הספר ויברא האדם את אלוהים בצלמו - האמת טועה מגיש לקורא סדרה של נושאים המהווים את עיקר השאלות שהחילוני המצוי מוצא את עצמו איתן בעימות עם טיעונים אמוניים-דתיים, כשלא פעם למדע אין תשובה מוחלטת, אבל לדת יש עליהן תמיד, תמיד, תשובות של "אמת מוחלטת נצחית ובלעדית". כתבתי "לדת", שכן לכל דת האמת המוחלטת הנצחית והבלעדית לה, ואין אמת של הדת האחת דומה לאמת של הדת האחרת. השאלות כוללות, בין השאר, את נושא האבולוציה (כמה מובן! רק לאחרונה פוטר המדען הראשי של משרד החינוך משום שאינו מקבל את קיומה של האבולוציה כעובדה מדעית. שימו לב: אותו אדם לא כיהן כרב הראשי של משרד החינוך, אלא כמדען הראשי של המשרד!...), למה אנחנו כאן? מהי תכלית חיינו? נסים ונפלאות, וכמובן, כל השאלות על "אלוהים" שברא וציווה, הכשרות ופסקי ההלכה - כל נושא מוגש בשפת העם, מתובלת בהומור, הכול קריא וברור ומובן לכול.

השער האחורי של הספר

"מה שמדאיג אותי", כתב קרל סייגן בספרו החשוב עולם רדוף-שדים - המדע כנר בעלטה, "במיוחד על סף האלף החדש, הוא שהפסוודו-מדע והאמונות התפלות יגבירו משנה לשנה את כוח הפיתוי שלהם, ושירת הסירנות של הבערות תגדיל עוצמה וקסם... להבת הנר מהבהבת קלושות. שלולית האור הקטנה שהיא מטילה רועדת. העלטה מתגברת. השדים מתחילים להגיח ממחבואיהם". לנוכח שפע הפרסומים הדתיים, העלונים והקלטות של תגרני-הדת השונים, כולל משיחי-השקר למיניהם, המלעיטים את הקורא בכל אותה בורות ובערות, והנדחסים לידי תלמידי בתי הספר בשערי מוסדותיהם, בצמתי-רחובות ובתיבות הדואר, מהווה ספרו של ד. ניצן ויברא האדם את אלוהים בצלמו את הנר המאיר בעלטה כנכס חיוני, שחייב להימצא על המדף בכל בית, על מנת לשמור על שפיות בני הבית, ולשמש מגן רעיוני-רוחני מפני שדי הדת, המגיחים מכל חור אפל.

מומלץ בחום! אל תחמיצו!


נובמבר 2010חברים ב- עוצב על ידי