הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

אני ישראלי

דיון בבית המשפט העליון

הודעה מטעם אנשי אני ישראלי

ביום חמישי 4/3/2010 בשעה 09:00 ייפתח הדיון בערעור אנשי אני ישראלי לפני בית המשפט העליון. יישבו בדין שלושה שופטים בראשות כבוד נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש. (הדיון היה מתוכנן במקור ל-11:30 והוקדם לשעה 09:00 באולם ג' של בית המשפט)

הערעור נסב סביב פסיקת בית המשפט המחוזי שקבע כי לא ניתן לדון בתביעה לרשום "לאום ישראלי" לאנשי "אני ישראלי" היות שהנושא "לא שפיט".

למרות פסיקה מפתיעה זו, השופט קבע באותו פסק הדין כי "לא קיים לאום ישראלי", במיוחד מפני שבתביעה זו, לדבריו, "חברו להם יחדיו בני דתות, תרבויות ולאומים שונים, יהודים, ערבים, דרוזים ועוד". אכן התובעים הם בני הארץ בני דתות ומוצאים אתניים שונים, שהמוצא והדת אינם מפריעים להם לראות עצמם שייכים ללאום המשותף של כולנו, הוא הלאום הישראלי.

לא הסכמנו לפסק דין זה , המעדיף כאילו לפטור את בית המשפט מדיון על תביעתנו להיות רשומים כבני הלאום הישראלי, אבל בה בעת קובע בלי דיון -- שהלאום הישראלי "לא קיים"...

קיומו של הלאום הישראלי הוא בעיה מרכזית לישראל ולאזרחיה. זוהי שאלת מפתח לחיינו ולחיי ילדינו בדור שלנו ובדורות הבאים. אנו תובעים בערעור להכיר בזכותנו להיחשב כבני הלאום הישראלי.

אנו מצפים לדיון ער ומעמיק בשאלה. כתבי עיתונות מן הארץ ומחו"ל מתעניינים בשאלה גורלית זו לעתידה של ישראל, וכולם מוזמנים להביא בכלי התקשורת את תוכן הדיון העתיד להישמע, גם לשוחח עם אנשים מן הקהל באולם.

ישראלים נכבדים,

אנו מבקשים את תמיכתכם בצעדינו: בואו למשפט! ציבור גדול של נוכחים בדיון בבית המשפט יעיד על חשיבות הנושא, ועל העניין שהוא מעורר בציבור הישראלי.

נתראה בבית המשפט העליון ביום חמישי ב-09:00.


מרץ 2010