הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

מנוחה נכונה בטבעון

סוף סוף קברנו את מתינו על פי רצונם והשקפתם של בני המשפחה

יום שלישי, 13 בדצמבר 2005
"מנוחה נכונה" החלה לקבור בטבעון

השבוע חנכנו את בית הקברות האזרחי-חלופי של טבעון. סוף סוף קברנו את מתינו על פי רצונם והשקפתם של בני המשפחה. זה היה לפני מספר ימים, לאחר שקיבלנו רשיון קבורה.

זהו בית-קברות שני של "מנוחה נכונה" בארץ. הראשון נמצא ופועל בבאר-שבע. לאחר מהלכים שנמשכו כשמונה שנים ובהם התנגדויות שונות של המוסדות, הגענו להגשמת רצוננו וזכותנו הלגיטימית. עקב נחישותה של "מנוחה נכונה" והיו"ר שלה בקרית טבעון, ובסיוע ראש המועצה והמנכ"ל עם יתר חברי העמותה, הצלחנו להשיג את מה שהיה צריך להיות מובן מאליו.

עמותת "מנוחה נכונה - קרית טבעון" פועלת על פי "חוק הזכות לקבורה אזרחית חלופית תשנ"ו 1996", שהתקבל בכנסת ביום 13.3.1996. לפי חוק זה "בית עלמין אזרחי חלופי הוא בית עלמין שהקבורה בו תעשה על פי השקפתו של אדם - אם בחר בכך, בצוואה או בדרך אחרת".

העמותה הוקמה ביולי 1998 על ידי תושבי הקריה. "מנוחה נכונה" מאפשרת קבורה מכובדת לכל אדם, מבלי לכפות עליו ועל משפחתו טקסים לא רצויים לו ולמשפחתו. העמותה פועלת על פי רישיון של המשרד לענייני דתות ובהסכם עם המוסד לביטוח לאומי. "מנוחה נכונה" משנה את תרבות הקבורה בארץ. כל סידורי הקבורה (הכלולים בסל הקבורה של הביטוח הלאומי) ניתנים חינם וללא כל תשלום.

השבוע, כאמור, ערכנו את טקס הקבורה הראשון בחלקה החדשה של העמותה. אנו מאוד גאים שעלה בגורלנו להתכבד בנפש גדולה כד"ר עליזה ילון לחנוכת בית העלמין האזרחי. חלוצה הייתה כל ימיה ותרומתה לקהילה הייתה רבה. אישה גדולה ורבת פעלים הנושאת רוח מופת לכל מוקיריה. אנו רוצים לציין את עמידתה העיקשת של המשפחה על רצונה לקבור את עליזה ז"ל בחלקה זו - ממשיכי המסורת בגדלות רוחם.

בטקס נוכח ראש המועצה אלון נבות, אשר תמך ועזר לנו בהכשרת המקום וכן נשא דברים. אנו רוצים להוסיף תודה לראש המועצה.

על קרית טבעון להוות דוגמה ועידוד ליתר הערים. חשוב לא להתיאש ולהשיג רשיון קבורה.

עמותת מנוחה-נכונה
שולה נחמיאס יו"ר
בית עלמין, קרית טבעון
052-6906307


תמונות מטקס הקבורה:
 

 

 

 


דצמבר 2005