הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 136: יולי-אוגוסט 2014

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס: "לא צריך צבא" כי אלוהים הוא זה שנלחם

האדמו"ר מסאטמר קבע מתוך "ראייה רחבה יותר וחכמה מתוך עיניים פקוחות בדעת תורה אמתית": הורי הנערים אשמים ברצח ילדיהם

רב חרדי: עדיף שחיילי צה"ל ייהרגו מאשר שיבצעו עברות

רבנים לא סומכים על אלוהיהם ומורים לישיבות לנטוש את הדרום בעת מבצע צוק איתן

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.08.14

ynet

מפגינים נגד עבודות חפירה ארכיאולוגיות שנעשות ברחוב נעמי קיס שבירושלים טוענים, כי באתר החפירות מצויים קברים. כוח משטרה נמצא במקום. לא דווח על נפגעים או עצורים.

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות - גיוס החרדים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

29.07.14

וואלה!

חייל מילואים שלחם ב"צוק איתן" חזר מגבול רצועת עזה והגיע לבקר את הוריו בבית שמש. בשעה שנכנס להתפלל בבית הכנסת באזור, הוא הותקף על ידי חרדים קיצוניים. לאחר שסיים את התפילה, הוא הבחין בקיצונים שמשליכים אבנים לעבר רכבו, תוך שהם מקללים אותו ואת ילדיו בקריאות גנאי הכוללות, 'חרד"ק', 'נאצי' ו'תסתלק מהשכונה'. במשטרת מחוז ירושלים אמרו בתגובה כי "נפתחה חקירה וצפויים מעצרים."

אנחנו מצפים לשמוע את תוצאותיה של אותה חקירה...

17.08.14

ynet
ynet

בירושלים, בבני ברק ובערים אחרות התקיימו ההפגנות במחאה על מעצר תלמיד ישיבה שקיבל צו גיוס, וחלקן גלשו לעימותים אלימים. בירושלים החלו 200 צעירים להפגין ברחוב בר אילן. הם חסמו לפרקים את הצומת, ועצרו בגופם אוטובוסים שנסעו במקום. תוך זמן קצר הפכו העימותים לאלימים - המפגינים התעמתו עם כוחות משטרה ומג"ב וקראו לשוטרים "נאצים". המשטרה עצרה שמונה מפגינים.

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

31.08.14

וואלה!
נענע10
הארץ
mako

בבית הספר הממלכתי חילוני לתרבויות ושפות בשכונה שבבית שמש צמח לו לפתע אגף סגור לבנות חרדיות, אשר נתחם ע"י חומת הפרדה גבוהה. גם את השירותים הפרידו, שרותי הבנות עברו לאגף הבנות ושרותי הבנים נותרו בחלק החילוני, שכעת משמשים את שני המינים. בית הספר לתרבויות ושפות הינו המוסד הממלכתי היחיד הממוקם בשכונת רמת בית שמש א', והוא נחשב למוצלח מאוד, אלא שמיקומו גרם למחנה החרדי בראשותו של ראש העיר משה אבוטבול, לעשות כל שביכולתו להביא לסגירת המוסד ולהקמת מוסד חרדי על חורבותיו.

משרד החינוך פועל לסגור את ביה"ס הלא חוקי בבית שמש (nrg) ופנה לבית משפט השלום בירושלים שהחליט כי אין לו שיקול דעת בנושא, ולכן משרד החינוך יעתור לבית משפט המחוזי (וואלה!). תלמידי בית הספר "שפות ותרבויות" אמרו על המחטף שזה מזכיר דברים לא טובים שקרו לעם ישראל (ynet). אריאנה מלמד כתבה על כך ב-ynet: "בהתעקשות גדולה ודווקאית של עיריית בית שמש. מתחת לטיעון בדבר המחסור בכיתות, מסתתר הרצון לטאטא את החילונים וילדיהם המסוכנים החוצה מן השכונה, למען יהיה המחנה קדוש וטהור. ובכן, מי שרוצה לחיות בגטו - מגיע לו לחיות בגטו. החרדים זכאים לכך כפי שזכאים אזרחים אחרים, מסיבות אחרות, ובלבד שהגטו שלהם נשאר במרחב הפרטי. במרחב הציבורי, החרדים בעיריית בית שמש פועלים כפורעי חוק, כחוליגנים, כמבצעי מחטף מכוער ואנטי דמוקרטי בעליל."


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.07.14

News1

משה בהר וחברתו ח', תושבים חילוניים מאשדוד, עלו לקו 85 של חברת אגד תעבורה, העובר מרובע ג' לרובע ח' בעיר, והותקפו בידי נוסעים חרדיים, שמחו על כך שחברתו של משה יושבת בקדמת האוטובוס.

 

10.08.14

וואלה!

צוער דתי תושב ירושלים הודח לפני שלושה חודשים מקורס קצינים בבה"ד 1 בשל "קיצוניות דתית", לאחר שסירב להשתתף בדיון על יהודים משיחיים וגם סירב להשתתף באימון גופני מעורב עם בנות. במסמך ההדחה צוינו הסיבות האלו, ובין היתר נכתב כי הוא ציין ש"איננו מוכן לראות אישה עושה פזצטא." כאמור הצוער סיים השבוע את קורס הקצינים לאחר שניתנה לו האפשרות לשוב אליו - כך נודע לוואלה! חדשות. מקורב אליו אמר לוואלה! חדשות, "אני יכול רק לקוות שגם נעשתה הפקת לקחים, ובעתיד לא יתייגו התנהגות דתית נורמטיבית כקיצונית."

לסרב לראות "אישה עושה פזצטא" זה מאוד נורמאלי. לא נגוע בטירוף מיני כלל וכלל (פזצטא היא פעולת הגנה עצמית שבה, בעת התקפת פצצות מרגמה או קסאמים, נשכבים במהירות על הרצפה ומגנים על הראש בעזרת הידיים). אנו שואלים את אותו צוער, מה מיני בפעולה הזו? באילו עוד פעולות אתה רואה סקס וזימה?

14.08.14

ynet

חרדים מהעיר החרדית אלעד מתנגדים לשיכון אולפנה דתית של בנות בעירם, כי "הם לא שומרים על צניעות, ולא מקפידים על 'שירת נשים'. ואני לא רוצה שיתחילו לשיר שם בחצר בית הספר." ישראל, אחד מראשי המאבק נגד האולפנה, אומר, כי "כל האופציות על השולחן. האש כבר גבוהה, ואין שליטה על גובה הלהבות. האחריות רק עליהם. אנחנו מבחינתנו מוכנים לכל. נמרר להם את החיים, יורקים יש גם באלעד," הוא מוסיף, בהתייחס לפרשת נעמה מרגוליס, שהסעירה את המדינה סביב המאבק החרדי נגד מוסד חינוכי דתי בבית שמש. "נעשה כל דבר שימנע מהם להגיע לכאן. הכל. מבחינתי שאלעד תהפוך לבית שמש מספר 2."

כאשר אותו ישראל נשאל על "אחדות ישראל" זו הייתה תשובתו: "לא מקבל את זה. אומרים לנו 'אחדות ישראל', תהיו יפי נפש. לכל האחרים מותר היה להיאבק ורק לנו לא?"

18.08.14

הארץ
הארץ
הארץ

תלונה חריגה שהוגשה לנציב תלונות הציבור מגלה, כי דיינים בבית הדין הרבני האזורי בירושלים, הרב ישראל יפרח (שעמד בראש ההרכב), הרב מאיר יששכר מאזוז והרב יוסף גולדברג, סרבו לקבל עדות מנשים. בנוסף התגלה כי בית דין הרבני אילץ אישה להיפגש עם בעלה המכה, ובמקרה אחר ביקש בית דין רבני, להפוך את טקס החליצה למופע פומבי: האישה דיווחה על כך: "הרגשתי כמו במופע פורנו."

 

20.08.14

mako

מכבי שירותי בריאות מבזה נשים בבני ברק, כך טוענת מיכל עדן צפרירי, אישה בהריון, אשר נאלצה להגיע לסניף שבבני ברק לצורך בדיקת אולטרסאונד. היא גילתה כי על נשים חל "קוד לבוש" אשר דורש מהן לכסות את גופן גם בחום של אוגוסט.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

13.07.14

ynet

בעיתון החרדי "יתד נאמן" ציינו בסיפוק שמתקפת הטילים על גוש דן במהלך סוף השבוע הותירה את רחובות תל-אביב שוממים מאדם, ובכך למעשה צמצמה בה את חילול היום הקדוש.

זה לא נכון. חילול השבת נמשך כרגיל. מוזר רק שהם לא הציעו למנוע חילול שבת וחגי ישראל בכל הארץ באמצעות מתקפות טילים!


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.07.14

גלובס

ציבור גדול הכולל מאות בתי אב מהציבור החרדי נטש את קופות חולים כללית וקופת חולים מכבי, לטובת מאוחדת ולאומית, עקב דרישת הרבנים שלהם. זאת, בשל העובדה שהכללית ומכבי מתעקשות שלא לפרסם ב"הפלס". בקופות החולים מאוד לא אהבו את מה שנתפס לפחות כניסיון סחיטה לצורך פרסום בעיתון, אבל כמקובל ביחס של גופים ציבוריים או מסחריים למקרים דומים במגזר החרדי - אין פנייה למשטרה ואפילו לא לתקשורת.

 

03.07.14

וואלה!

תושב אלעד בשנות ה-30 לחייו חשוד שעשה מעשה מגונה בילד בן תשע מבני ברק הסובל מנכות. האיש נעצר בעקבות סרטון ממצלמות האבטחה של הבניין בבני ברק, המתעד לכאורה את האירוע המיוחס לו בחודש מאי. לפי המשטרה, בסרטון ניתן לראות את החשוד מפתה את הילד להיכנס אל לובי הבניין, משוחח עמו, ואז מתחיל ללטף אותו ולגעת באיבר מינו.

הנה הסרטון באיכות טובה למי שמתקשה לראות את הציציות והכיפה של ה"חשוד" (פייסבוק).

07.07.14

nrg
ynet
mako
הארץ

רוצחיו של הנער הערבי מוחמד אבו-חדיר, שחזרו היום לפנות בוקר את הרצח. בשחזור השתתפו שלושת החשודים המרכזיים באירוע, שהודו במעשים וטענו כי ביקשו "לחפש ערבי שקל לרצוח". החשודים הם חרדים, ומתגוררים בבית שמש, ביתר עילית וירושלים, נוסף על יישוב באזור בנימין. אחד מהם, ככל הנראה, הפליל את שותפיו לפשע בחקירת השב"כ. מדובר בקבוצת פעילים קיצוניים, "נוער שוליים" מהחברה החרדית בעיקר.

להלן כתבות וקישורים המראים כמה אכזריות יכולים להיות הרוצחים ואלה שתמכו "וירטואלית" במעשה לאחר שקרה: "ממצאי הבדיקה: הנער הערבי נשרף בעודו בחיים" (nrg). "איזה כיף, הנער הערבי נרצח בגלל שהוא הומו" (mako, פייסבוק - לרשומים).

11.07.14

News1

מנהל עמותה השייכת לש"ס, נחשד שלקח לכיסו הפרטי 500,000 ש"ח שהעביר המשרד לעמותת מקור המעיינות של ש"ס, לשם תשלום שכר למורי המכללה שהיא מפעילה. משרד החינוך הגיש לאחרונה למשטרה תלונה נגד אותו מנהל.

 

22.07.14

ynet

בית משפט השלום בראשל"צ מתח ביקורת על הטיפול הלקוי בחסידים שעוקפים צווי עיכוב יציאה מן הארץ באמצעות זיוף דרכונים, והם אף זכו לכינוי במערכת אכיפת החוק: "תיקי אומן". על פי השופט היימן, מדובר בישראלים שהיציאה מן הארץ נאסרה עליהם בשל תיקי הוצאה לפועל הפתוחים נגדם, אך הם כל כך להוטים להגשים את אמונתם הדתית, עד שהם מעדיפים לעבור על החוק.

 

22.07.14

הארץ

הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, פרסם פסק הלכה המתיר להחריב את כל עזה על מנת "להדביר את האויב" (כהגדרתו): "תורת ישראל מדריכה אותנו בכל תחומי חיינו הפרטיים והציבוריים גם יחד, איך ראוי להתנהג גם בזמן מלחמה" כתב.

 

29.07.14

mynet

ישיבת 'נתיבות התורה' דיווחה על עשרות תלמידים וקיבלה כ־356 אלף ש"ח בשנה, למרות שבפועל שהו בה רק שני בחורי ישיבה. בית המשפט העליון הורה על פירוק עמותת ישיבת 'נתיבות התורה', שהוציאה כספים מהמדינה באמצעות רישום תלמידים כוזב.

שאלת תם: מה קרה לכספים שכבר ניתנו לישיבה?

07.08.14

nrg
ynet

גבר חרדי בן 36 נעצר ע"י משטרת גלילות בחשד שהשחית ושרף שלט חוצות עם תמונתה של הדוגמנית בר רפאלי במחלף גלילות בחודש מאי. על פי החשד, הרקע למעשים הוא התנגדותו לצורת הלבוש של הדוגמנית. החשוד, תושב ירושלים, שמר על זכות השתיקה ויובא מחר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

 

10.08.14

nrg

הפרקליטות תגיש, בכפוף לשימוע, כתב אישום נגד הרב אברהם יוסף, רבה של חולון ובנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, בחשד שניצל את מעמדו כרב העיר כדי לקדם את מערך הכשרות "בית יוסף", שהוקמה על ידי אביו ומנוהלת על ידי אחיו הרב משה יוסף. מחומר הראיות עולה, כי החל מתחילת כהונת הרב יוסף כרב העיר חולון, הוא הנחה את הכפופים לו כי בעלי עסקים לממכר בשר בחולון, המבקשים לקבל תעודת כשרות 'מהדרין' מהרבנות, חייבים לעבוד עם אחד משלושה בד"צים בלבד, שאחד מהם הוא "בית יוסף". הרב יוסף ידע כי בשל מאפייני ציבור צרכני הכשרות בחולון ובאור יהודה, שרובו ספרדי, ובשל הפער במחירי הבשר בין שלושת הבד"צים, יעדיפו בעלי העסקים את בד"צ בית יוסף, השייך למשפחתו.

 

12.08.14

ynet

ה"ניו-יורק פוסט" טוען כי שמותיהם של עברייני מין בקהילה האורתודוקסית בברוקלין הוסתרו מהציבור עקב עסקה בין מי שחקר את המקרים לבין רבני הקהילה החרדית. בשורת מקרים ארוכה, שמותיהם של עברייני המין שעניינם נדון במשטרה ובערכאות משפטיות, לא שוחררו מעולם לכלי התקשורת. זאת, בניגוד לכללים המקובלים בקרב מקרים זהים של עבריינות מין בציבור הכללי.

 

14.08.14

ynet
ynet

רועי ברקן, בנו של השחקן יהודה ברקן, נעצר הבוקר בגין עבירות סמים. ברשותו של ברקן, שנעצר בעבר בגין עבירות דומות, נתפסה כמות גדולה של סמים המחולקת למנות.

יהודה ברקן, רגע, זה לא זה ש"חזר בתשובה" ומטיף לכולם דרך הארגון המחב"תי "ערכים"? זה לא זה שהעלים מס?

17.08.14

ynet

תושבת עמנואל, ששימשה מנהלת בתיכון חרדי במלבורן, נמלטה לישראל לאחר שנחשדה בניצול מיני של שלוש אחיות שלמדו במוסד, תוך כדי שהיא מנצלת את תמימותן ואת מעמדה כמנהלת. האישה תוסגר לאוסטרליה. האישה אמורה לעמוד לדין בגין 47 עבירות של מעשה מגונה, 13 עבירות של מעשה מגונה בקטין, 11 עבירות בגין אינוס ושלוש עבירות נוספות.

 

20.08.14

nrg

דוד (דייב) גורדון, הוא החייל שנמצא ללא רוח חיים לאחר שנעדר במשך מספר ימים, היה ניצול של פגיעה מינית חריפה, שעבר כילד בקהילה היהודית בדטרויט, מישיגן. גורדון היה לוחם מצטיין מחטיבת גבעתי והתנדב בעמותת "מגן", שיעודה לעזור לנפגעי תקיפה מינית. הוא פרסם באינטרנט בלוג ובו חשף את היחס המזלזל שקיבל מכל מיני רבנים ואת קשר ההשתקה בקהילה הדתית (כי זה לא צנוע לדבר על כך).

 

31.08.14

נענע10

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר מואשם, בהסכמת הפרקליטות ולשכת היועץ הממשלתי לממשלה, בעבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. יצוין, כי מיליוני השקלים שלכאורה לקח הרב כשוחד, ניתנו לו בתמורה לביצוע פעולות, הקשורות ישירות לעיסוקו כרב ראשי.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.07.14

mako

האדמו"ר מסאטמר האשים את הורי הנערים שנרצחו, גיל-עד שאער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל, במותם: "עם כל הצער ועוגמת הנפש שיש באירוע כזה, חייבים להסתכל על הדבר הזה גם בראייה רחבה יותר וחכמה מתוך עיניים פקוחות בדעת תורה אמתית... לדעתי, אין להורים להספיד את ילדיהם. עדיף שהם יחזרו בתשובה... חובה עלינו בצער לומר: ההורים אשמים. הם גרמו לרצח של בניהם ועליהם לשוב בתשובה."

מי שכעס על הדברים שבן הבליעל הזה אמר ולא כעס על הדברים שדב ליאור אמר (נענע10), ראוי שיעשה חושבים.

09.07.14

וואלה!
News1

אמנון יצחק טען, כי הטילים ששוגרו על ידי החמאס לעבר תל אביב שהיא "העיר הכי מסריחה בעולם", כלשונו - הם בעקבות החטאים שנעשים בה. בין היתר, ציין הרב כדוגמה את ההומואים ומצעד הגאווה והוסיף כי תל אביב היא "העיר הכי מפורסמת בעולם לענייני גאות". הוא האשים את קיום מצעד הגאווה בתל אביב בכך שחטפו את שלושת הנערים תוך סילוף העובדות וטען, כי הוא חזה את הטילים שייפלו על תל אביב בהרצאות שמסר לפני שלוש שנים.

ה"טיל" היחידי שנפל בינתיים בתל אביב, נפל על בית כנסת של חב"ד (סרוגים). אבל למה לבלבל את המוח בעובדות? כמות התגובות הלועגות לאותו אמנון יצחק שמופיעות בכתבה אומנם מספיקות אבל נוסיף עוד תגובה שמצאנו בפייסבוק.

24.07.14

mako

נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הכריז כי עם ישראל לא זקוק לצבא. הוא צולם אומר למאמינים "אתם חושבים שעם ישראל צריך צבא? עם ישראל לא צריך צבא. אדוני, כשאתה הולך לצבא אתה חושב שאתה נלחם? לא אתה נלחם, אני (הכוונה ליהוה) נלחם בשבילך." הרב שלום כהן שב והדגיש את תרומתו של אלוהים להצלחה במערכה נגד חמאס בעזה. "הקדוש ברוך הוא, צעקנו אליו, צעקנו: 'ריבונו של עולם, תושיע אותנו בלי שיהיה צער לעם ישראל.'"

בדף הפייסבוק של 'הקוף הכופר' פרסמו את התגובה הבאה "הרי הם בעצמם לא קונים את הבולשיט הזה."

07.08.14

News1

הרב ישראל יצחק קלמנוביץ', העומד בראש רשת כוללים חרדים בבני ברק ובירושלים אמר, שמוטב שחיילי צה"ל ייהרגו וייחשבו לקדושים, מאשר שיחיו ויבצעו עבירות חמורות: מי שהולך למקום סכנה - חזקה עליו שהוא מהרהר הרהורי תשובה. ואולם, גם כאן - אולי עדיף שייהרגו: "ואם אחד הרהר תשובה קצת ואחר כך אם יהיה נהרג אחר תשובה - מיתה מכפרת. ואם יחזור לקדמותו - מה יהיה? יעשה עוד פעם כל העבירות, חייבי כריתות, חייבי מיתות בית דין, מחללי שבת, כפירה. הכל יעשה." את החילונים במדינה כינה אפיקורסים [כופרים במזיד]. "מי שאין לו הלימוד זכות הזה, ודאי יש בהם מסיתים ומדיחים ממש, שמצווה לגנותם, אסור להתפלל עליהם!" הוסיף.

 

13.08.14

ynet

הינדים באי האינדונזי ג'אווה ערכו השבוע את המסע השנתי לעבר הר הגעש ברומו כאשר בסוף המסע הם משליכים שלל מנחות ללוע ההר: כסף, אורז, פירות וירקות. המנהג העתיק לא חס על חיות, וכמה מבעלי העזים והעופות התאכזרו והשליכו אותם למותם. חלק מהמקומיים שאינם הינדים נוהגים להמתין במורד ההר עם רשתות פרפרים ו"לצוד" את שטרות הכסף.

מצאו את ההבדלים בינם לבין פאגאנים חרדים: חג ההתאכזרות והג'יפה הפאגאנית (באתר חופש).


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.07.14

ynet

מנהיגי הציבור החרדי הורו למוסדות התורה בדרום הארץ לעזוב את האזור ולהעתיק את פעילותם צפונה ממנו, מחוץ לטווח הטילים, כפי שנהגו בכל סבבי העימות המשמעותיים האחרונים. הרב אהרון לייב שטיינמן הורה להעתיק את הישיבה מאשדוד לכרמיאל, וזו שבזרועה - לבני ברק. האדמו"רים מגור ומבעלז הורו לישיבות בדרום הארץ לחזור לבתיהם. גם הרב שמואל אוירבך קבע כי על תלמידיו למצוא מקום חלופי, כדי לא לסכן את הלומדים.

מי שמאמין לא מפחד? תהילים נגד טילים?

24.07.14

mako

חייל נפגע במסגרת הלחימה במבצע צוק איתן ע"י קליע שנורה מרובה מסוג קלצ'ניקוב, ופגע ברימון יד שהיה בתוך אפוד. בנס גם הקליע לא חדר את האפוד וגם הרימון לא התפוצץ. הרימון הוא רימון המיוצר בתעשייה הצבאית ופותח במיוחד לאחר שורת אירועי בטיחות בצה"ל, בהם פגיעת רסיס ברימון גרמה להתפוצצות שלו. זהו רימון שלא מתפוצץ כאשר פוגעים בו רסיסים, למשל בתוך האפוד של הלוחמים.

זה איננו נס. החייל היה ממוגן והרימון תוכנן כך שלא יתפוצץ, אבל מה זה משנה לעיתונות? צריך לעשות כותרת כדי שכל המאמינים יקראו אותה ורק אותה, ואז יגיבו ויהללו את מושא אמונתם.

05.08.14

וואלה!
mako

אברהם וואלעס, בן 29, הוא תושב שכונת מאה שערים בירושלים. וואלעס משתייך לחסידות "תולדות אהרון" המתבדלת מהמדינה. הוא נהרג לאחר שמחבל דרס אותו. הוא הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים, הגדולה בהם בת עשר בלבד.

 

07.08.14

ynet

רב"ט מידן ביטון ורב"ט נירן כהן תועדו "מניחים תפילין" ולידם חסיד חב"ד, כמה דקות לפני שפיצצת מרגמה פגעה בהם והרגה אותם בזמן שהמתינו בשטח כינוס.

 

25.08.14

mako

עורך האתר הדתי "סרוגים" פירסם מאמר מערכת בו הוא האשים את תושבי קיבוץ נחל עוז בכך שתמכו בהתנתקות, ועל כן הם סובלים כיום מירי כבד של פצצות מרגמה, שהוביל למותו של דניאל טרגרמן בן הארבע. העורך, אריה יואלי, כתב בין השאר כי 99.9% מתושבי נחל עוז תמכו בהתנתקות ובפינוי יישובי גוש קטיף ולכן היום הם משלמים את המחיר ו"מגיע להם". אחרי שספגו ביקורת קשה בעמוד הפייסבוק של האתר הסירו את המילים "מגיע להם", אך העורך איתן בדעתו: "כתב האישום כנגד תושבי נחל עוז עומד בעינו."

 


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

30.07.14

ynet
mako

עקב המתיחות הרבה בזמן מבצע "צוק איתן", חייל ירה אל עבר אישה מכת השאלים המכונה כת "הטאליבן", כי חשב אותה בטעות למחבלת, לאחר שביצע נוהל מעצר חשוד כנדרש.

האויבים שלנו עלולים לקבל "רעיונות" בגלל הכת הזו, להתחפש לאנשים מכת השאלים ולבצע פיגועים.

יומן חופש