הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 133: ינואר-פברואר 2014

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

ועדת שקד וחוק הגיוס:
אלפי חרדים חסמו כבישים ברחבי הארץ, 24 נעצרו, ניידת הוצתה באשדוד וחרדי אחד מעביר שעורי משחק.
החרדים מאיימים: "מתאבדים ימסרו נפש למען התורה".
החרדים חוגגים: "חוק הגיוס ריק מתוכן".
"הולך להיות פה רצח רבין חדש, לפיד יירצח על ידי חרדי".

יוקר המחייה:
כשרות - הכירו את המנגנון שאת מחירו משלם כל אזרח בישראל.
יוקר הכשרות: מחירי הפירות והירקות.

ספאם טלפוני חרדי:
תבע את ברסלב על שיחות מטרידות וקיבל פיצוי של אלפי שקלים.
מי עומד מאחורי השיחות המטרידות?
"שלום, כאן הרב שקר כלשהו".

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.01.14

ynet

בני זוג שהתגרשו פנו לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה למחוק את רישומו של הגבר כאבי בנה של האישה כי הילד אינו בנו של בן זוגה. בית המשפט דחה את הבקשה בנימוק שלפיו השארת הרישום על כנו משקפת את טובת הקטין, שכן השינוי המבוקש עלול להפוך את הילד לממזר.

איזה כיף לעבוד על אלוהים.

09.01.14

ynet

היועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים טוען בעקבות עתירתה של אם, שנכפה עליה למול את בנה, לבג"ץ כי טובת הילד היא להיות נימול.

אוי, נו באמת. זהי רק טובתו של הממסד הדתי/רבני שהילד יהיה נימול. היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין מתנגד להחלטת בית-הדין הרבני בנתניה ובית-הדין הרבני הגדול, שקבעו כי על האם לשלם 500 ש"ח כל יום שבו היא לא מלה את בנה. בעמדה שהגיש לבית המשפט העליון כתב כי "בית-הדין חרג מסמכותו" וכי "ספק אם הכרעת בית-הדין התקבלה בהתבסס על עיקרון טובת הילד" (הארץ).

16.01.14

כלכליסט

נגד הבנקים - פועלים, לאומי, בינלאומי, איגוד, מזרחי ודיסקונט הוגשו תובענות ייצוגיות, שהוערכו בכמה עשרות מיליארדי ש"ח, וטענו כי הבנקים בישראל גובים ריביות פיגורים המנוגד להלכה. בית המשפט אפשר לעותרים להסתלק מהתביעה עקב עניינים בירוקרטיים.

 

19.01.14

כלכליסט

נתוני החשב הכללי במשרד האוצר חושפים כי ממענקי התמיכות של הממשלה ב־2013 (בקיזוז התמיכות ברשויות המקומיות ובקופות החולים הגירעוניות) עברו לישיבות וכוללים. כך עולה מנתוני החשב הכללי במשרד האוצר. היקף התמיכה במוסדות התורניים אמנם ירד ב-־27% בשנה שעברה, אולם תקציבים אחרים לחרדים, ובעיקר לבתי הספר היסודיים של ש"ס ושל אגודת ישראל, ממשיכים להיות מתוקצבים כרגיל, אף שאינם מלמדים לימודי ליב"ה באופן מלא.

 

26.01.14

mako
nrg
נענע10

ארגון להב"ה (ארגון דתי ששם לעצמו מטרה למנוע התבוללות) פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שפורסם שבנו ביחסים עם גויה נורווגית בשם סנדרה לייקנגר. הזוגיות בין השניים תועדה בפייסבוק של נתניהו ולייקאנגר, כשהשניים העלו תמונה שלהם במהלך טיול שערך נתניהו הבן במולדתה של זוגתו.

בנימין נתניהו מיהר להתייחס לנושא ואמר שאין דברים בגו (נענע10), כמובן. גם הוא בוודאי יודע כיצד ההלכה מתארת יחסי מין בין ישראלי לגויה. שם הגויה היא כמו בהמה ולכן יש להורגה.

26.01.14

וואלה!

החברה קדישא ברחובות תלתה שלט בבית הקברות שאותו היא מפעילה ובו החברה קדישא ממליצה על הפרדה מינית. עו"ד אורלי ארז-לחובסקי המייצגת את התנועה הרפורמית, אמרה שהתנהלות זו בלתי חוקית כי "היועץ המשפטי לממשלה כבר קבע שגם שלטים שרק ממליצים על הפרדה מגדרית מנוגדים לחוק."

 

02.02.14

mynet

עשרות חרדים הפגינו בשבת בצהריים כנגד קפה "בצלאל" במרכז ירושלים כדי למחות נגד פתיחתו בשבת. החרדים שהגיעו למקום התגודדו בסמוך לבית הקפה והחלו בקריאות 'שבעס'. מנגד, התקבצו החילוניים אשר בילו באותה עת בבית הקפה ופתחו בשירה בליווי גיטרות. שני הצדדים הבטיחו שיגיעו למקום בהמוניהם גם בשבת הבאה.

פוסט בפייסבוק שפורסם בדף "כפיה דתית - הגיע הזמן שנעצור את זה" אומר: "חייבים לחזק את כוחות האור נגד החשכה המתגברת. אם אתה לא רוצה לצאת לבית קפה בשבת זה לא אומר שגם אני צריך להישאר בבית. מה לא ברור?"

07.02.14

דה-מרקר

כתבת תחקיר של חגי עמית מדה-מרקר על הכשרות לפני כניסת הרפורמה של השר בנט ומה עלול להיות לאחר הרפורמה של בנט. הכתבה מראה שהכשרות הינה עסק מסואב שמטרתו להוציא כסף מהמסעדות ומהמלונות והתשלום כמובן עובר לצרכנים, שנפגעים ממוצרים יקרים שלא לצורך ופגעיה אנושה בתחרות. לאחר הרפורמה, יש הטוענים, שהמשגיחים יקבלו שכר מינימום מהחברות הכלכליות שיוקמו לצורך כך ואת השאר הם יקבלו בשחור. בנוסף, לציבור החרדי המצב לא ישנה כי ממילא החרדים אוכלים לפי הכשרות של הרבנים שלהם.

הכשרות היא שוט של החרדים על הציבור החילוני. הפתרון לבעיה נמצא כבר באירופה. שם ישנו מס דת למי שדתי בלבד!

10.02.14

mako

חיילים טירונים וחרדים הלינו כי הצבא לא מפריד בין המינים במהלך שרותם. במקרה אחד, מש"קיות ת"ש הגיע למתחם הטירונות כדי לערוך שיחות עם החיילים ובמקרה שני, חיילות אכלו בחדר האוכל. שלושה חיילים חרדים יצאו בזעם מהבסיס.

זה הרי ידוע לכל שברחובות לא מסתובבות נשים וחיילות. מריח בכיינות וילדותיות.

18.02.14

ynet
nrg

חברי כנסת חרדים תקפו את הנגידה קרנית פלוג אשר טענה כי הגידול בחלקם של החרדים והערבים באוכלוסייה והזדקנות האוכלוסייה יובילו להאטה בצמיחת המשק. חלקם תיאר את דבריה של הנגידה כהסתה ודרש לפטרה.

שימו לב, חברי הכנסת החרדים טובים מאוד בלתקוף ולזעוק חמס. אבל מה הם עושים בפועל? כלום! זה משרת את האינטרסים שלהם.

25.02.14

mako

מחיר הירקות והפרות מושפע ממחיר חותמות הכשרות שעליהן. כל חקלאי הרוצה בחותמת כשרות נאלץ להיפרד ממאות אלפי ש"ח בשנה עבור מספר כשרויות שונות שיתאימו לדרישות של קהילות דתיות שונות. בשנה הבאה העליות עלולות להיות גבוהות יותר עקב שנת השמיטה.

פראיירים לא מתים הם רק משלמים.

25.02.14

וואלה!
ynet
נענע10

המתחם הענק של הסינמה סיטי צפוי להיות סגור בשבתות עקב כפיה דתית. תנועת 'התעוררות' הירושלמית הבטיחה להילחם על מנת שהמתחם יפעל בשבת.

 

26.02.14

ynet

כל מי שקובע תור במרפאת יפה נוף בבית שמש באתר קופת חולים לאומית, מקבל הודעה לפיה יש "לבוא בלבוש צנוע". הדרישה הגיעה מהתושבים ולאומית הוסיפה את השורה הזו. כאשר תושבים חילוניים הלינו על כך, היה מי שטען "זכותם לבקש להגיע בלבוש צנוע. אתם מצד שני ככל הנראה לעולם לא תגיעו למרפאה הזאת, אז למה לדחוף את האף ולעשות דווקא?"

אם זוהי מרפאה שמשרתת רק את האוכלוסייה החרדית, אז אין טעם בהודעה זו, כי החרדים מכירים את קוד לבוש של עצמם. אם המרפאה משרתת גם אוכלוסיות אחרות אז הטענה המוצגת בכתבה אינה נכונה. לא מפתיע. חוץ מזה - מה שאינו צנוע בעיניהם, יכול להיחשב צנוע בהחלט בעיניכם. אז בואו לבושים כפי שבא לכם, וכפי שנראה צנוע בעיניכם!

27.02.14

mako

חרדית נשואה הרתה למאהבה מחוץ לנישואים. המאהב איים על החרדית אם תגלה שהילד שלו ותדרוש מזונות הוא יפיץ סרטונים אינטימיים שלה ויפגע במוניטין של אביה, שהוא רב נחשב. המקרה הגיע לבית משפט ושם נפסק כי המאהב סחט את האישה אך הסחיטה הייתה ללא תכלית כי ממילא בית המשפט לא היה מאשר להכיר במאהב כאבי הילד כי הילד ייחשב כממזר.

הילד הוא של המאהב, אבל בית המשפט מתעלם מעובדה זו, בעקבות כפיה דתית שמקורה בחוקים ארכאיים כאילו רשומת "על הנייר" כזו או אחרת יכולה לשנות את המציאות. מגוחך.


גיוס החרדים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.02.14

וואלה!
mako
נענע10

החלטת בג"ץ בעניין מניעת תקצוב הישיבות ופעולת משרד האוצר שהתווספה לכך, הוציאה אלפי חרדים להפגנות בירושלים, אשדוד ותל אביב. בהפגנות, הוצתה ניידת משטרה, נחסמו כבישים ע"י פחי אשפה ויידו אבנים על שוטרים.

ראו מה צולם באחת ההפגנות. חרדי עושה עצמו בוכה. ממש סטודיו למשחק (פייסבוק).

07.02.14

וואלה!
mako
ynet
ynet

הרב דוד זיכרמן, אמר שההפגנות האחרונות היו "יריית הפתיחה למאבק הבלתי מתפשר של הציבור החרדי". זיכרמן טען כי רגע ההכרעה מבחינת החרדים כבר הגיע, שכן תמה התקופה בה ניסו "לסדר את הדברים" בצורה שקטה. "השלטון יעמוד בפני מתאבדים שימסרו את הנפש על התורה." הוא הוסיף שאם דרישות החרדים לא ייענו, הם לא יהססו ללכת לכלא: "קיבלנו הוראה ללכת לכלא בשמחה. שיכינו כלא חרדי," אמר.

מתאבדים? כמו אצל המוסלמים שמתפוצצים ברחובות? מעניין מהיכן החרדים שואבים את הרעיונות הללו. יפה שלרב דוד זיכרמן יש דרישות: "כלא חרדי" לא פחות ויחייבו את המדינה גם לספק להם אוכל כשר למהדרין מן המהדרין... ולפרנס את 15 הילדים שלהם...

08.02.14

וואלה!
mako

13 כתבי אישום הוגשו לבית משפט השלום באשדוד נגד חרדים, בהם שני קטינים, שהפגינו בעיר ביום חמישי נגד חוק הגיוס. לפי כתב האישום, המתקהלים הצטיידו לקראת ההפגנה בשקיות שהכילו קיא, צואה ושתן, קראו לשוטרים "נאצים", וסירבו להתפזר למרות אזהרות המשטרה.

 

17.02.14

nrg

רבנים חרדים ספרדיים, כגון הרב שלמה מחפוד, חוששים כי ועדת שקד תעמיס את מכסות הגיוס לחרדים בעיקר על התלמידים ממוצא ספרדי. גורם חרדי שהיה מעורב בהכנת מתווה החוק בוועדות שעסקו בנושא גיוס החרדים הסביר "החוק אינו מקיים משא ומתן עם כל ישיבה בנפרד. התוצאה הישירה היא שליבת החברה הליטאית-למדנית תישמר, בעוד שהקצוות יתרופפו."

שוב, דופקים את השחורים.

20.02.14

נענע10
ynet
הארץ

התקשורת בארץ חושפת את המרמה מאחורי חוק הגיוס של ועדת שקד. היעד של החוק הוא לכאורה גיוס של כ-5000 חרדים בשנה מתוך שנתון של כ-10,000 אולם, הגדרת החוק מאפשרת למי שנשר ממסגרות חרדיות להיחשב חרדי לצורך החוק, חצי ממש שכבר התגייס ישרת בשרות אזרחי והשאר ישרתו בשרות צבאי לא משמעותי. החרדים חוגגים את "חוק הגיוס" הזה.

להלן קריקטורה שפורסמה בפייסבוק. חבל שזה לא באמת מצחיק.


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.01.14

mako
mako

הטרדות טלפונית שמגיעות מכל מיני "ישיבות", "עמותות" ו"מוסדות" (כגון ישיבת 'רחל אמנו', ישיבת 'אור הרשב"י', "מוסדות רחל אמנו בארץ הקודש") כבר הפכו לעניין שבשגרה. כעת עו"ד גל עינב מבקש לתבוע את המטרידים.

 

21.01.14

nrg
nrg

תומכי ארגון "קבלה לעם" ו"תנועת הערבות" מתפקדים לליכוד מתוך מטרה להשתלט על המפלגה מצד חברי אותם ארגונים. גורמים בליכוד העריכו כי מדובר בכמות טפסי התפקדות שנעה בין 2,000 ל-4,000, כשעדיין לא ברור כמה מאותם טפסים כבר הוגשו למשרדי המפלגה. החשש בליכוד מדבר על כך שזוהי רק ההתחלה, ושהצטרפות של אלפים נוספים היא רק שאלה של זמן. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש לעצור את תהליך ההתפקדות ולמנוע את המשך קידומו.

יש פתגם שאומר, מי שהולך לישון עם כלבים שלא יתפלא אם הוא קם בבוקר עם קרציות.

21.01.14

nrg

היישוב מבוא חורון, מושב שיתופי הממוקם בצפון עמק איילון השייך למועצת מטה בנימין, קובע, כי נשים המבקשות להתגורר ביישוב מחויבות לתקנון צניעות מחמיר ומפורט, האוסר על נשים להסתובב ברחובות היישוב כשהן בשרוולים קצרים או בחצאיות שאינן צנועות מספיק.

 

23.01.14

ynet

הרכב האוכלוסייה של העיר לוד עומד להשתנות: הוועדה המקומית לוד, בראשות ראש העיר יאיר רביבו, אישרה להפקדה בוועדה המחוזית תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה לאוכלוסייה החרדית, שתכלול כ-3,600 יחידות דיור.

 

30.01.14

mynet

תושבי רחובות בשכונות 'שקולניק', 'מקוב', 'היובל', 'קריית ההגנה' ו'שעריים' מובילים מאבק כנגד העירייה שרוצה להקים מבני דת במקום פארקים וגני ילדים. אחד מהנאבקים אמר "אני בן אדם דתי בעצמי, אבל בשכונה לא חסרים בתי כנסת. מה שחסר לתושבים, שרובם אנשים קשי יום, זה גני ילדים ופארקים."

 

30.01.14

mynet

רב אליעזר מלמד, מהרבנים הבולטים של הציונות הדתית, מבקש לפתור את בעיית הערכיות במשטרה ע"י שעורי תורה שיועברו לשוטרים ע"י רבנים ואברכים.

בוודאי, כי זה הרי ידוע ומוכח מעל כל ספק ש"תלמידי חכמים" הינם טלית שכולה תכלת ללא פגם ורבב. מדהים שהדברים נאמרים בזמן בו מופנים חשדות כבדים כלפי ה"רנטגן" ופרשת השוחד.

05.02.14

mako

דורון קיבל שיחת טלפון מטרידה ממרכז ברסלב העולמי, וקיבל מהם פיצוי של 2,623 ש"ח לאחר שתבע אותם בבית משפט לתביעות קטנות. דורון מספר כי ההליך היה פשוט: "ממש הופתעתי כמה קל וידידותי זה היה. לקחתי פורמט לתביעה, לפי חוק הספאם באינטרנט, מילאתי אותו לבד ובלי עורך דין, כמו טופס רגיל ופשוט, הגשתי לבית משפט לתביעות קטנות, קבעו לי דיון, שגם היה די פשוט. החבר'ה שתבעתי, אמנם כתבו כתב הגנה, אבל אפילו לא טרחו להגיע לדיון והכל נגמר ברגע."

 

06.02.14

mynet

נטאלי לב (25) אמנית צעירה מעפולה פתחה חנות קעקועים בטבריה. מיד לאחר השיפוץ והפתיחה החלו להתנכל לה התושבים החרדים שבמקום. הם הטרידו אותה טלפונית, תקפו אותה ואת אביה וניפצו את חלון הראווה. לאחר שבועיים היא סגרה את החנות. "אני מרגישה כאילו סילקו אותי משם," היא אומרת בכאב, "לא עזבתי מרצוני החופשי, רק בגלל האיומים."

 

11.02.14

mako

בספרייה הציבורית שביישוב רכסים נועלים ספרים "חילוניים", שהם ספרי לימוד וקריאה, בחדר נפרד. הגישה אליהם מותרת רק לאחר קבלת אישור של (לא פחות מ-) ראש המועצה המקומית. רכסים היה בעבר יישוב מעורב, אך הוא עבר בעשור האחרון מהפך מהיר והתחרד עד שנעשה למה שמכונה "בני ברק של הצפון". "אין מה לחפש פה לחילונים, כל הצעירים עזבו מפה," סיפרה לחדשות 2 תושבת רכסים ב-50 השנים האחרונות. "הילדים שלנו נולדו פה ועזבו, כי אין - זה רק הם. אבל לי אין לאן ללכת, אחרת הייתי יוצאת מפה."

 

25.02.14

ynet
כלכליסט

וועדה הארצית לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע) במועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה הערב הקמת ישוב חרדי חדש עבור 80 אלף חרדים אשר יחליף את הישוב חריש, אשר איבד מצביונו החרדי עקב מלחמה עיקשת של חילונים. לתכנון התנגדו החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים.

מכאן ניתן ללמוד, כי ציבור נחוש העומד בתוקף על דעתו - מגיע להישגים. כדאי שהחברה החילונית תלמד מהחרדים כיצד יש לנהוג כשמאמינים באמת במשהו!


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.01.14

ynet

פדופיל שהורשע בדין בתקיפת קטינים, לא חויב ברבנות במתן גט לאשתו, שהצהירה, שאינה יכולה לחיות עם אותו פדופיל עקב פשעיו, וזאת - כי לטענת הפדופיל, אשתו התבטאה כלפיו בחיבה והאשימה את עצמה במעשיו הנלוזים.

הגיון רבני, לכו תבינו.

10.01.14

mako
נענע10

"דוד לאו ויצחק יוסף אינם ראויים עוד לכהן בישראל כרבנים ראשיים," אמר שר האוצר, יאיר לפיד, לאחר שהרבנים הראשיים קראו לנשים שלא להתגייס לצה"ל. 'מדובר בעובדי מדינה המקבלים משכורת נאה מאוד ממדינת ישראל, יושבים במשרדים הנוחים שלהם, עם הרכבים הצמודים, ומודיעים שהם לא מסכימים שבנות ישרתו בבוץ ובקור כלוחמות בקרקל, בקורס טיס, במג"ב ובקורס חובלים,' הסביר לפיד.

 

30.01.14

וואלה!

קבוצת חרדים מהעיר אלעד מאיימת לסלק חייל חרדי מביתו, אם ימשיך להיראות בעיר עם מדי צה"ל. נמסר לחייל כי "אם בתוך 14 יום לא נראה אותך מתחשב ברגשות תושבי השכונה, נאלץ לקבוע סופית כי אין מקומך בשכונתנו."

 

30.01.14

הארץ

כתובות גרפיטי, בצורת "תג מחיר", התגלו הבוקר על מבנה בית הכנסת הרפורמי "רענן" ברעננה. הכתובות אינן מכילות מראי מקום המפנים למקורות העוסקים ב"כופרים שאין להם חלק לעולם הזה ולעולם הבא" ו"שונאי אלוהים".

 

11.02.14

mako
נענע10

ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), המכהן כסגן שר החינוך, הגיב על סוגיית ההקלות במס לזוגות חד מיניים, וטען כי "משפחה זה אבא, אימא וילד."

הבנו, אז גם אב חד הורי ואם חד הורית אינם משפחה?


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.01.14

וואלה!

בעיר מודיעין עילית החרדית הותקפו בחודש האחרון שלוש בנות בידי גבר חרדי, שזהותו אינה ידועה. הורים לתלמידות בבית הספר "בית יעקב - מעלות בת שבע", שם לומדת אחת הילדות שהותקפו, טוענים כי ההנהלה איימה עליהם שלא לפנות לכלי התקשורת עם פרטי המקרה, כדי שלא לגרום ל"חילול השם". בנוסף, נאמר להם כי אם יתברר שפנו או מסרו לעיתונאים מידע בנושא, ילדיהם יסולקו מהמוסד. גם אחד מהרבנים המרכזיים בעיר, שלאחרונה הובא הסיפור לידיעתו קבע, שצריך לטפל במקרה בדיסקרטיות תוך שמירה על פרופיל נמוך.

 

06.01.14

mako

יצחק אטיאס, אביו של נאור אטיאס שנרצח בבני ברק רואיין ע"י ברהנו טגניה, כתב חדשות ערוץ 2 ושם האב הציע את האפשרות כי הרוצח הוא שליח שנועד לרצוח את בנו ושהגיע זמנו של בנו למות. ברהנו טגניה שאל מהיכן "אצילות הנפש" אז האב ענה מהאמונה שנכנסה בו.

 

08.01.14

ynet
וואלה!

מאות חרדים, רובם תלמידיו ומאמיניו של הרב עובדיה יוסף, הפגינו ברחוב בר אילן בירושלים תוך אלימות פיזית גדולה. הם הבעירו פחי אשפה ויידו אבנים לעבר כוחות המשטרה שנמצאים במקום, מחאה על סגירת בית העלמין "סנהדרייה" לאורך שעות רבות במהלך היממה, שם קבור עובדיה יוסף.

 

09.01.14

mako

עובדת סוציאלית ערבייה הותקפה ע"י ילד חרדי בתחנה של הרכבת הקלה ברחוב הרצל בירושלים. הילד, בן 12, שפך כלור על העובדת הסוציאלית ונמלט. המשטרה חוקרת.

הילד לומד יפה את שיטות "משטרת הצניעות".

12.01.14

mako
וואלה!

המשטרה תחקור את פרסום המודעה בישיבת "תורת החיים" שבה נכתב: "מזל טוב לבבי לאריאל שרון לרגל פטירתו."

וכי זוהי "תורת החיים" שמלמדים בישיבות? למען "לימודים" כאלה משחררים אותם משירות בצה"ל?!

12.01.14

וואלה!
mako

בית המשפט השלום בפתח תקווה פסק כי רב של בית מדרש בפתח תקווה ירצה חמש שנות מאסר בגין שורת עבירות נגד ארבעה אחים ואחיות, שתי נערות ושני נערים, בהן אונס, מעשים מגונים, תקיפה והתעללות. אותו רב היה מהלך על האחים אימים ואף טען בפניהם בין היתר שיש לו כוחות נסתרים. הוא תקף מינית את האחיות ותקף פיזית את האחים.

 

16.01.14

ynet

נערה בת 14 התלוננה במשטרת מחוז ירושלים כי הותקפה מינית על-ידי גבר חרדי באזור התעשייה הר חוצבים שבירושלים. המשטרה מבצעת סריקות באזור באמצעות פרשים ומסוק לאיתור החשוד.

 

17.01.14

וואלה!
mako
דה-מרקר

כתבות סקירה על החשדות הכבדים כנגד יאשיהו פינטו בגין מתן שוחד לבכיר במשטרה, וכן על העושר הלא יאומן שבו הרב הזה חי (למרות חזותו ה"צנועה").

 

19.01.14

ynet

דוד קרויבץ, תושב העיר החרדית, אלעד בן 42, נעצר בחשד שנהג לבצע מעשה מגונה בפומבי לעיני ילדות בנות 10, ואף תקף מינית את אחת הילדות. בחקירתו הודה קרויבץ במעשים אך הכחיש כי תקף מינית ילדה.

 

20.01.14

nrg

ה"וואטסאפ", תוכנת המסרים המידיים החינמית, הפכה לגן עדן של חובבי רכילות וחדשות מהמגזר החרדי. למרות ה"איסור" ההלכתי על רכילות ולשון הרע. לדוגמה, באפליקציה הזו, הפיצו חרדים סרטון שקרי ובו כאילו אישה חרדית משתתפת בקטע פורנוגרפי. כמו כן, הופצה תמונה שטופלה בתוכנת הפוטושופ והציגה אישה חרדית אחרת באופן פרובוקטיבי התמונה הזו הרסה את חייה של האישה ובן זוגה. בנוסף מופצות תמונות מזעזעות ממקרי פיגוע ותאונות. וזה לא הכול, גם המגזר החילוני עלול לסבול מכך, למשל בקבוצות ה"וואטסאפ" החרדיות הופצו בעבר גם מספרי הטלפון האישיים של עמוס שוקן מו"ל עיתון "הארץ", יו"ר "מרצ" לשעבר יוסי שריד והעיתונאי בן כספית. בכולם התרחש "לינץ' סלולרי".

 

26.01.14

נענע10

צחי חזן, תושב בית שמש בן ה-55, הורשע בהרכב של שלושה שופטים ברצח יושב ראש חברה קדישא האשכנזית בחיפה, בנימין הסה, שנרצח בתאריך ה-16 בינואר 2011.

 

27.01.14

mako

נחום רוזנברג, רב חרדי המתגורר בברוקלין, החליט לצאת נגד מספר פדופילים מתוך קהילתו המנסים לצוד את ילדי השכונה. הוא מספר כי "בנים היו באים אלי ומספרים לי שהיו נוגעים בהם במקווה, בנות היו אומרים שהאבות שלהן נכנסים לישון איתן." הנוהל לטיפול במקרי פדופיליה הוא תשלום כספי למתלונן אך ללא התערבות השלטונות. עמיתיו של רוזנברג, רבנים אחרים, גינו אותו על כך והוא סבל מהתנכלות פיזיות שכללו רגימתו באבנים והתזת אקונומיקה.

מה הפלא, אותו נחום רוזנברג נחשב מוסר ומלשין.

28.01.14

ynet

צעיר חרדי נעצר בחשד שתקף את רב ישיבת יקיר ירושלים כי, לטענתו הרב התנכל לו, באמצעות מוט ברחוב הטורים בבירה. החשוד הודה במעשה.

 

28.01.14

ynet

תושב אלעד בן 42 הואשם בגין מעשים מגונים בילדות בנות 10 עד 12, חלקן חברות של בתו. באחד המקרים ביצע מעשה מגונה בילדה ששיחקה עם בתו ובמקרה אחר ארב לילדות בגן ציבורי בעיר, וזאת לפי כתב האישום. הנאשם הודה בחקירתו ברוב העבירות המיוחסות לו והוא יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו.

 

29.01.14

mynet

לאחרונה התחזק החשש מפדופילים בשכונות החרדיות בירושלים, והרבנים נאלצו להורות לאנשי החינוך להציף את סוגיית הפדופיליה בפני התושבים משום שמספר ילדות, משכונת מקור ברוך שבירושלים, נפגעו בתקיפות פדופילים.

מעניין, מדוע ולמה קיימת תופעה נלוזה זו בחברה החרדית?! האם לא כדאי שהאחראים לחינוך החרדי ישאלו את עצמם מה לקוי בחינוך שלהם?! ואולי כדאי שיחדלו לתקוף בהאשמות את החינוך החילוני?!

30.01.14

וואלה!

הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים" ממאה שערים, שחשוד בביצוע עבירות מין בנשים, ונמלט מאיימת הדין, עבר לגור בזימבבואה שבדרום אפריקה, כך פורסם בוואלה! חדשות. עוד עלה כי ירון ימין, אחד מחסידיו של הרב, ואיש עסקים המתמחה בתחום האנרגיה וכריית זהב ויהלומים בונה את ה"אחוזה" המפוארת עבור ברלנד וחסידיו.

 

03.02.14

ynet

קטטה אלימה שהתרחשה בישיבת תיכונית מרשת "שעלי תורה" הסתיימה בספר שהושלך על תלמיד וגרם לאובדן ראייה בעין אחת. בעקבות המקרה הגיש התלמיד תביעה נזיקית נגד התלמיד הפוגע, נגד בית הספר ונגד עמותת "שעלי תורה".

החרדים מספרים לנו שאצלם בבתי הספר אין אלימות. הסכינים והסמים הם נחלתם הבלעדית של החילונים. האם הספר היה "חילוני"?! מספרי לימודי הליבה?!

04.02.14

הארץ

בית המשפט באונטריו שבקנדה קבע כי 14 הילדים מקהילת "לב טהור" לא יוחזרו לרשות הוריהם בשל הזנחה, התעללות וקיום נישואי קטינים בניגוד לחוק. בישראל הצטברו בשנה וחצי האחרונות עדויות על התעללות בקהילה הזו, המונהגת על ידי הרב שלמה הלברנץ, ישראלי ש"חזר בתשובה" ועזב את ישראל עם קבוצת תלמידים ב-1990. בעקבות כתבה במוסף "הארץ", בני משפחות של חברי הקהילה התלוננו במשטרת ישראל וגוללו סיפורי זוועה על התעללות, ענישה פיזית, שימוש בתרופות פסיכיאטריות לשליטה בחברי הקהילה, חטיפת ילדים ממשפחותיהם בישראל ובקנדה ונישואים בכפייה של ילדות בנות 14 עם גברים מבוגרים.

חינוך למופת בהשראת הקבלה המעשית.

06.02.14

נענע10

אנשים מהזרם החרדי הקיצוני "אתרא קדישא" מתכוונים לפגוע בחייו של שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, בן ציון גרינברגר, לאחר שהשופט פסק נגדם, בהפגנות האלימות שאירעו בבית שמש לפני מספר חודשים.

 

09.02.14

News1

ראש עיריית בני ברק, חנוך זייברט, מבזה את בית המשפט וייקנס ב-4,000 ש"ח ליום, כך קובעה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר דפנה אבניאלי. השופטת אבניאלי הורתה לעיריית בני ברק ולזייברט אישית לפנות חוות גנרטורים בלתי חוקית ומזהמת, שהוקמה בגבעת הבנים בעיר לשם אספקת חשמל בשבתות לחרדים שאינם מוכנים להשתמש בשירותיה של חברת החשמל מחשש לחילול שבת. למרות זאת, עד היום לא פונו הגנרטורים.

 

10.02.14

nrg

מדריך בישיבה תיכונית בדרום הארץ חשוד בהטרדה מינית ובביצוע מעשים מגונים במספר תלמידים במוסד החינוכי בו הועסק. המדריך היה אחראי על השכמתם בכל בוקר ולכן היו בידיו מפתחות לכל חדרי הפנימייה. הוא פוטר לאחר תלונת הילדים.

 

11.02.14

ynet

פדופיל שלימד בחיידר בהולנד מצא מקלט בישראל לאחר שבשנת 2012 תקף ילדים בני פחות מעשר. לאחר שהפרשה התפוצצה, נשבר קשר השתיקה שאפף את המקרה בקהילה בהולנד.

 

12.02.14

וואלה!

יעקב יצחק ראטה, המכונה האדמו״ר משומרי אמונים, הורשע באונס ונידון ל-16 שנות מאסר באגף התורני בכלא מעשיהו. כשסיים לרצות את עונשו, בחודש מרץ אשתקד, עזב את ישראל וטס עם משפחתו לארה״ב שם תכנן להנהיג קהילה חדשה. שלטונות ההגירה גילו שיעקב יצחק ראטה שיקר בטפסי ההגירה שלו כאשר הצהיר שאין לו עבר פלילי ולכן הוא נעצר על ידי ה-FBI באשמה שהונה את השלטון. מקורביו טוענים כי משפחתו הלשינה עליו.

ממש טלנובלה. מתי יוצא הסרט לאקרנים?

17.02.14

נענע10
mako
הארץ

גבר בן 34 מתל אביב, חשוד בגין עבירות מין בתוך המשפחה. לפי כתב האישום מדובר בפשעים הכוללים גילוי עריות, מעשי אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים במרמה, מעשי התעללות קשים. הגבר, אב החורג לבנות אשתו בת ה-41, הציג מצג שווא לפיו הוא מוריד מלאך שנכנס לגופו ולאחר מכן החל לומר דברי תורה ורוח וגולל בפניהם את עברם ועתידם. לאחר שרכש את אמון הבנות דרש מבנות המשפחה לקיים אתו "נשיקת רוח", הדרך בה כינה את המעשים המיניים שביצע בהן. מיד לאחר מכן סיפר כי המלאך יצא מגופו וכי אינו זוכר את אשר קרה.

זוהי תוצאה ישירה של החינוך הדתי המטורף שקיים בארץ. "מוריד מלאכים", "דברי תורה ורוח". מה פשר הקשקושים הללו? ומה קרה לאם הבנות? גם היא האמינה לו?

18.02.14

נענע10

הרב משה שפירא, העומד בראש קהילה גדולה של "חוזרים בתשובה" בירושלים, אמר לארבעה מחסידיו לתקוף קשישה בת 72 אשר לדעתו אישרה תקיפה מינית של ילדים ע"י פדופילים. בתיעוד שניתן לחדשות10 נראה הרב אומר: "צריך פשוט להכות אותה עד לאשפוז, וגם לא יהיה אכפת אם לא יהיה את מי לאשפז." יש לציין, כי המשטרה בדקה את הטענות כנגד האישה והן התבררו כלא נכונות.

מתאים לשיטות של משמרות הצניעות. ממש צייד מכשפות.

25.02.14

ynet

כתב אישום נגד סוהר בכלא "אשל" אשר בבאר שבע הוגש לאחר שהסוהר ניסה להבריח לאסיר בכלא סמים בכמות גדולה, וכן ציוד אישי האסור להחזקה. לפי האישום, הוא עשה זאת תמורת ספרי קודש ושוחד כספי בסך אלפי ש"ח. כמו כן הוגש כתב אישום נגד האסיר, והוא מואשם בין השאר בעבירות של מתן שוחד ובניסיון לאספקת סם. הסוהר נעצר לפני שהספיק להגיע עם הסמים לכלא.

 

25.02.14

mako

בית הדין הרבני בירושלים, עובר בימים אלה למיקום אחר. בעת המעבר נותרו מוטלים במסדרונות, מסמכים המכילים את הפרטים האישיים ביותר של אזרחים הנמצאים בסכסוכים שונים, וכל עובר אורח יכול לקרוא אותם או לקחת אותם.

 

26.02.14

mako

העיתונאי החרדי המוכר דב הלברטל (שהיה מקורב לאלישיב) טוען כי הרצח הפוליטי הבא יהיה רצח של יאיר לפיד לאור חוק הגיוס. במהלך התוכנית "לא סותם ת'פה" ברדיו גלי ישראל, דב הלברטל אמר "הולך להיות פה רצח רבין חדש, לפיד יירצח על ידי חרדי."

למידע זה נוסיף כי תמונה של לפיד במדי נאצי הופצה באפליקצית הוואטסאפ (וואלה!).


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

11.02.14

נענע10

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, התייחס בראיון לחדשות 10 לגיוס החרדים ושם אמר: 'בן ישיבה שלומד תורה נושא בנטל לא פחות מחייל בצה"ל. אני מאמין שמי שלומד תורה מהבוקר ועד הלילה נושא בדיוק באותה מידה בנטל הביטחוני, הלאומי, הערכי והתרבותי.'

בהחלט נכון. מאוד מסוכן ללמוד תורה. אפילו נהרגים שם מאש כוחותינו.


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.01.14

mako

אישה נוצרייה תושבת הצפון שסבלה מגידול סרטני אלים ברגלה, טוענת שהתפללה והסרטן נעלם.

שימו לב שמדובר באישה נוצרייה. אילו הייתה חרדית ויהודייה, המחזירים בתשובה היו עושים מזה רעש גדול. גולש פייסבוק בשם "הקוף הכופר" הגיב לכתבה וכתב: "מה קורה כשמחברים מקרה נדיר של החלמה טבעית מסרטן יחד עם רופא חסר אחריות וצוות צילום שמחפש סנסציה גם כשהיא לא שם? מקבלים כתבה פושעת שתגרום ללא מעט אנשים בעלי אמונות תפלות להימנע מהתמודדות ומקבלת הטיפול מציל החיים."

19.01.14

הארץ
ynet

דב בער גליקמן (30), חבר הקהילה היהודית באוקראינה, שעשה את דרכו בליל שבת אל ביתו - הותקף במכות על ידי שלושה צעירים ולאחר שנפל, נדקר שלוש פעמים, ככל הנראה בגפיו. צעקותיו הבריחו את הדוקרים. הוא הצליח לדדות כשהוא שותת דם עד לבניין בית הכנסת המרכזי, שבו ממוקמת גם הישיבה, והתמוטט במקווה - שם קיבל את הטיפול הראשוני.

פוסט בפייסבוק שואל: מדוע לא "תהילים נגד דקירות"? ו"תפילות נגד אנטישמיות" לא עוזרות כנגד התקפות כאלה? התשובה נעוצה בשאלה.

23.01.14

ynet
mako

שמעון גרוס, אביהן של יעל ואביגיל שהורעלו למוות מהרעל הנוראי פוספין, אמר בהלווייתן: "יעל ואביגיל היו נשמות טהורות, מתוקות, חמודות, אלוקים רצה אותן לידו." בניו, מיכאל ויצחק מאושפזים גם הם משאיפת הרעל ועליהם אמר: "רק התפילות יעזרו, אין שום דבר אחר בעולם כי המצב שלהם קשה מאוד מאוד."

הרב הראשי דוד לאו קרא לציבור להקדים את זמן כניסת השבת בחמש דקות כסגולה לרפואת ילדי משפחת גרוס (ynet). הרי ידוע שהשבת באמת תיכנס חמש דקות יותר מוקדם. אנו היינו מגדילים ראש ומקדימים אותה ביום שלם. הרב חיים קנייבסקי טען כי "האסונות תכפו כי מבזים את גדולי [ארץ] ישראל" (פייסבוק). באמת?! למה לא לגזור קופון? פוסט אחר בפייסבוק הגיב גם הוא למקרה ושאל האם אלוהים הזה לא יכול היה להמתין למותן הטבעי של הבנות, הרי מבחינתו זה לא באמת המתנה. חוץ מזה, האם אפשר ללמוד מכך שאת שני הבנים אלוהים לא רצה לידו, כי נשמותיהם אינן טהורות???

24.01.14

וואלה!

ילמה תאודורו דו נסימנטו, תושבת מדינת המחוז גויאס שבברזיל, ונכדה חואן פדרו בן החמש נדרסו ע"י מכונית שעלתה על שניהם והם יצאו ללא פגע. נכדה בן החמש אמר כי "זה היה נס מאלוהים."

להידרס ע"י מכונית ולצאת "ללא פגע" זה נס? מה לגבי התרחיש שלא להידרס בכלל מלכתחילה?

03.02.14

mako

אביהם של הילדים מיכאל ויצחק שנפגעו מרעל קטלני והילדות אביגיל ויעל שמתו מאותו הרעל, אומר לחדשות ערוץ 2: "אפשר לקרוא לזה נס. אחד יוצא על הרגליים מטיפול נמרץ, והשני בעזרת השם, אנחנו מקווים שבימים הקרובים יתחזק וגם כן יחזור לעצמו. אנחנו מודים לבורא עולם ולעם ישראל על התפילות."

הרשת החברתית פייסבוק רעשה על אותם הדברים. לא דנים אדם בצערו, אבל זוהי תוצאה של שטיפת מוח מגיל צעיר. בפייסבוק פורסמה קריקטורה הקשורה לנושא ומציגה באור לא מחמיא את אותם המאמינים שמודים לאלוהים, אך מתעלמים מטיפול רפואי שהם מקבלים.

06.02.14

mako
ynet

תינוק בן שמונה ימים הובהל לבית החולים הדסה-הר הצופים לאחר שסבל מדימום רב שנגרם מטקס ברית המילה. נסיבות המקרה עדיין נבדקות ובשלב זה לא ברור מה גרם לתינוק לדמם.

מה גרם לתינוק לדמם? אולי ניתוח חסר תכלית בידי מי שאינו מוסמך לכך מבחינה רפואית?


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.01.14

דה-מרקר

רשת החינוך הפרטית של מפלגת ש"ס, מעיין החינוך התורני, ששמה הוסב לאחרונה לבני יוסף, התחייבה לבצע צעדי התייעלות ולאפשר למשרדי החינוך והאוצר לפקח על פעילותה (כמצופה מגוף המתוקצב על ידי המדינה). בתמורה לכך, תקציבה של הרשת לא יקוצץ, והוסר האיום בהחלפתה ברשת ציבורית ממלכתית. עם זאת, הרשת לא תחויב בלימודי ליבה.

במה הועילו חכמים?


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

16.01.14

mako

הרשתות החרדיות מציעות מחירים אטרקטיביים לחרדים בגלל שהחרדים מוותרים על מותגים: היועץ המשפטי של המועצה לצרכנות זאב פרידמן הסביר: "הרשתות של החרדים מציעות מחירים כאלה כי החרדים פחות מסתכלים על מותגים, ויותר חשוב להם המחיר. לכן הרשתות מתאימות את עצמן."

נחשו מי משלם על ההוזלות הללו? הרי לא ייתכן שהרשתות מוכרות את הדברים הללו בהפסד. איך אמר בכיר בענף המזון? "אם הרשתות מורידות מחירים במקום אחד, הן תמיד מוצאות באיזה מוצרים ובאילה סניפים להעלות מחירים במקום" (דה-מרקר).

17.01.14

כלכליסט

שר האוצר לפיד אמר על בעלי העסקים העשירים במשק, שחוו נפילה קשה בעסקיהם: "אולי עדיף שהטייקונים שנפלו היו מתייעצים עם כלכלנים ולא עם רבנים" והוסיף: "עצוב לי לראות את היהדות נהפכת לכזו - שילוב של כשפים והתערבות בנושאים שלא צריך להתערב בהם."

 

21.01.14

ynet

במגזר החרדי מתפתח מסחר ענף בחפצים שבהם השתמשו ה"צדיקים" והרבנים שלהם. עלות החפצים יכולה להגיע לעשרות אלפי ש"ח למרות שחפצים אלה שווים הרבה פחות. בין החפצים, ניתן למצוא, שופרות, כיפות, מקל הליכה, סכו"ם וצלחות.

ערכם של "חפצי האומנות" הללו נקבע לפי השוק. קרי, יש מי שרוצה ויכול (כלומר בעל ממון רב) לרכוש אותם. מישהו שמע על עוני במגזר החרדי?


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.02.14

וואלה!

"מקור הרוע בשירת נשים, שהיא מעוררת את התאווה בקרב השומעים היושבים בקהל, כמו גם את יצר השחיתות שלהם ומחשבות לא ראויות נוספות." זהו ציטוט מפסק הלכה איסלאמי שהתפרסם לאחרונה באיראן. הוא פורסם ע"י אייתולה מוחמד-ג'ואד פאזל-לנקארני, איש דת המתגורר במרכז הדתי הגדול ביותר באיראן.

איסלאם ויהדות, לא כל כך שונות אחת מהשנייה.


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

13.01.14

ynet

מחקר חדש, שפורסם בכתב העת Annals of internal medicine, מגלה כי אין די הוכחות מדעיות לכך שמילה מונעת מחלות מין, סרטן פין, דלקות דרכי שתן, או אפילו איידס מחוץ לאפריקה. מחקר זה, כאמור, מפריך מחקרים קודמים בנושא. ד"ר מדרן, מעורכי המחקר, אמר שלעורלה דווקא יש תפקיד במחסום נגד הדבקה. העורלה שומרת על לחות ומגבירה את הסיפוק המיני. לדבריו, ההצדקה הרפואית היחידה לביצוע ברית מילה היא לטפל בבנים או גברים הסובלים מבעיות חריגות במבנה הפין.

 

07.02.14

וואלה!

חוקרים תעדו עקבות אדם מלפני 800 אלף שנה שהושארו בשפך נהר בוצי במערב אנגליה. העקבות, העתיקות ביותר שהתגלו אי פעם מחוץ ליבשת אפריקה, ככל הנראה שייכות לקבוצה קטנה של בני אדם שחצתה את שפך הנהר בעיירה הפיסבורו שבמחוז נורפוק לכיוון דרום, דרך שטח שבו רעו ממותות, היפופוטמים וקרנפים. המדענים מתארים את העקבות כ"אחת התגליות החשובות ביותר, אם לא החשובה ביותר, שנמצאו בחופי בריטניה".

ממותה, עוד חיה שנוח לא העלה לתיבה שלו. כנראה שכח.

יומן חופש