הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 131: ספטמבר-אוקטובר 2013

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

פרוטקשן חרדי: שלם - ותוכל לבנות על קברים.

ברק: הדין הדתי מאלץ קשר זוגיות בניגוד לרצונו של אדם, ופוגע בזכות החוקתית לכבוד האדם.

בת ים: חרדים אשכנזים משתלטים על בתים של חרדים ספרדים.

חשד ממשי לזיופים בבחירות המקומיות בבית שמש.

נערה נאנסה בקהילת החרדים סאטמר ונודתה מקהילתה כי היא "מוסרת".

חסידת סקווער מניו-ג'רזי מארה"ב, שעברה התעללות מינית, התאבדה לאחר שהקהילה החרדית אסרה עליה לראות את ילדיה.

הרב לא דיווח על חשדות לעבירות מין שביצע גבר נשוי בן 23 בגיסתו בת ה-14, בניגוד לחוק.

בית הספר היוקרתי "לוסטיג" ברמת גן בודד והחרים תלמידה שתמכה בשרות לאומי.

הסתה פרועה של חרדים כנגד חרדים המתגייסים לצה"ל וכנגד חילונים.

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.09.13

וואלה!

תחקיר וואלה! חושף את השיטה של ארגון "אתרא קדישא" לסחוט כספים מארגוני בנייה וארכיאולוגיה. אנשי הארגון, בעזרת רשת של מלשינים, מאתרים מקומות בנייה שבהם קיים חשש להימצאות קברים. הם פונים לבעלי הקרקע ומבקשים לפקח על האתר תמורת תשלום. כשהקבלנים והיזמים מסרבים, הטרור מתחיל.

כשרות עבור קברים?

03.10.13

נענע10

תכנית "צינור לילה" חשפה שחברת אגד גובה תשלום מופחת מאנשים שיוצאים מריכוזי אזור דתי ומגיעים לריכוזי אזור דתי, אך אם אדם מבקש לרדת בתחנת ביניים, הוא נדרש לשלם מחיר גבוה. כך למשל, נוסע שיבקש להגיע מצפת לבני ברק, יתבקש על פי האתר לשלם 37 ש"ח. מי שיתעניין בירידה עוד לפני התחנה הסופית, בהרצליה למשל, יצטרך להיפרד מ-47 ש"ח - למרות שירד בתחנה קרובה יותר, ובפועל נסע פחות. התופעה קיימת גם בקווים נוספים.

 

16.10.13

הארץ

בית משפט לענייני משפחה חייב נער בן 16 מהצפון ללמוד בישיבה תיכונית, לפי דרישת אביו ובניגוד לרצונו, אך בית המשפט המחוזי בחיפה הפך בשבוע שעבר פסיקה הזו.

 

24.10.13

נענע10

בית הדין הרבני החליט, כי ילדה שהוריה התגרשו, האב שלה ניתק קשר ממנה ומאימה, ואח"כ האם מתה מסרטן, תועבר לחזקתו של האב, למרות שהילדה חיה אצל משפחת האם תקופה ארוכה. שירותי הרווחה קבעו, כי המעבר יהיה טראומטי וכי יש לבנות קשר הדרגתי עם האב. מהנהלת בתי הדין הרבניים נמסר כי "החלטת בתי הדין נעשתה בכפיפות ובהמלצת שירותי הרווחה."

מוזר שההחלטה באה מבית הדין הרבני ולא מבית המשפט לענייני משפחה. ניתן לשער כי האב הוא דתי, ולכן הוא עירב את בית המשפט הרבני שיעדיף אותו על פני משפחת האם, למרות שהוא ניתק קשר מבתו, לדוגמה: "האב חרדי, האישה חילונית - איפה ילמד הילד?" (ynet).

29.10.13

ערוץ 7

ערוץ החדשות הדתי, ערוץ שבע, הביא את דבריו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס פרופ' אהרן ברק כפי שדווח בעיתון "ידיעות אחרונות": "כבוד האדם משמיע לנו כי מוכרת זכותו של כל אדם ליצור את קשר הזוגיות שבו יחפוץ. דין המטיל חובה על אדם ליצור קשר של זוגיות בניגוד לרצונו הוא דין הפוגע בזכות החוקתית לכבוד האדם. בדומה, דין המונע מאדם ליצור קשר זוגיות עם מי שיחפוץ בו פוגע בזכותו החוקתית לכבוד האדם."

מדהים לראות את התגובות לאותה כתבה. כמות השנאה שנמצאת שם מזעזעת. נזכיר כי מדובר באתר שפונה לציבור הדתי-אורתודוקסי אך לא חרדי.

30.10.13

mako

עשרות אברכים סולקו מהכולל שלהם כי הם הצביעו למפלגה לע"ץ (בני תורה) בניגוד להוראתו של ראש העירייה היוצא אברהם רובינשטיין. רובינשטיין הוקלט כשהוא אומר "הרב חיים קנייבסקי אמר שכל מי שהצביע למפלגה לע"ץ (בני תורה), בצורותיה השונות, יש להוציא אותו מהכולל. ככה הוא אמר בנחרצות: היפרד נא מעליי!" חשוב להדגיש: מדובר במוסדות דת שמרביתם מתוקצבים על ידי המדינה וכן ראש העירייה היוצא הינו עובד מדינה, מה שלא ממש הפריע לו לקבוע חוקים משלו ולאיים בשלילת פרנסתם של אותם אברכים על כך שפשוט לא תמכו במועמד מהמחנה שלו.

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.09.13

הארץ

המשרד החל בהליך שמטרתו להוציא מספרי הלימוד במדעים לתלמידי חטיבות הביניים הממלכתיות-דתיות, ומספרי ההדרכה למורים פרקים העוסקים ברבייה של בני אדם, ופרקים העוסקים באמצעי מניעה ומחלות מין.

איך באים ילדים לעולם? החסידה מביאה אותם.

15.10.13

mako

חסידות באבוב האשכנזית מגרשת תושבים חרדים מזרחיים משכונה בבת-ים,כדי לפנות מקום לחרדים אשכנזיים אחרים. התושבים המזרחיים מרגישים נרדפים.

לא נורא. שילמדו על בשרם מהי השתלטות חרדית.

15.10.13

נענע10
ynet

מבקר המדינה, יוסף שפירא, קבע ששר השיכון לשעבר, אריאל אטיאס (ש"ס), נהג להתערב פעמים רבות באופן אישי בהחלטות רשות מקרקעי ישראל, על מנת לקדם נושאים הקרובים לו, לטובת הציבור החרדי, למרות שהובהר כי הדבר אינו בסמכותו.

נו... ומה עכשיו? יהפכו את ההחלטות שלו? ודאי שלא. הכלבים נובחים והשיירה עוברת ומתחרדת.

20.10.13

נענע10

ח"כ פרוש מ"יהדות התורה" תומך בליאון לראשות עיריית ירושלים בגלל מדיניות שתאפשר "כיבוש" של השכונות החילוניות. "הוא לא בודק כל כך איפה הגבול," אומר הרב פרוש בראיון שנערך עמו ברדיו "קול ברמה", "איפה אפשר להניח את הגבול ברמת אשכול, בגבעה הצרפתית, במרכז החילוני. מותר לנו לשפר עמדות בירושלים."

 

23.10.13

ynet
mako
נענע10

על רקע ניסיון זיוף הבחירות בבית שמש, עולה שוב ההצעה לחלק את בית שמש לחלק חרדי וחלק דתי וחילוני, בהתאם לאחוזי ההצבעה למועמדים השונים. סיגל, דתייה-לאומית אמרה ל-ynet: "אנחנו מאמינים שהניצחון לא היה כשר. יש כאן השתלטות של החרדים, והמשמעות היא שהשכונות העתידיות שנבנות יוקצו לאוכלוסייה החרדית."

נזכיר מה אמר אלי ישי לפני עשרה חודשים בערך: "כבר ב-2003 הייתה המלצה להפריד וכבר אז אמרתי שזה לא נכון. עיר חרדית תהיה בלי הכנסות, בלי מסים, בלי תעשייה. זה לא נכון לעשות את זה" (נענע10). אפילו החרדים מודעים לכך שללא האוכלוסייה החילונית לא יוכלו להתקיים!

29.10.13

נענע10
וואלה!

חרדים השתלטו על מגרש חניה בשכונת נווה יעקב בירושלים והחלו בונים שם "בית כנסת" שלטענתם מתאים לצורכיהם. תושבי המקום גילו שרכביהם סולקו ממקום הבניה, וכי בניית המבנה נעשתה ללא אישור מתאים מהעירייה, אך הרשויות והמשטרה מטילות את האחריות אחת על השנייה. אחת התושבות הנפגעות סיפרה: "מדובר בקבוצה קטנה מהעדה הספרדית שרוצה בית כנסת שעונה בדיוק למנהגים שלהם. השכונה מפוצצת בבתי כנסת, אבל הם רוצים מבנה משלהם. הם אומרים שאין להם מקום אחר להקים בית כנסת ושאם יש לנו בעיה אנו יכולים לצאת מהשכונה."

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

30.10.13

ynet

דו"ח מבקרת עיריית ירושלים חושף, כי בירושלים יש ספרייה תורנית ברחוב ירמיהו 60, שהיא נכס עירוני אשר חולק לשניים ובו גם בית כנסת. בספריה זו יש איסור כניסה לנשים. כמו כן, התגלו ליקויים בנושא הצבת קופות צדקה במקום.

 


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.09.13

ynet

חסידי ברסלב התפרעו במטוס שעמד להמריא לעיר אומן שבאוקראינה במחאה על עיכוב בטיסה. משטרת נתב"ג עצרה לחקירה את המתפרעים.

 

09.09.13

ynet

קטטה אלימה פרצה בין חרדים מארגון "אתרא קדישא" לבין מאבטחי מתחם הבנייה גולובנציץ. חרדים מארגון "אתרא קדישא" שוב הגיעו למחות נגד פגיעה בקברים. 6 מאבטחים ו-2 מפגינים עוכבו לחקירה.

תיקון, החרדים מארגון אתרא קדישא לא הגיעו למחות על "פגיעה בקברים" אלא הם הגיעו למחות על כך שלא שלמו להם דמי חסות (ראו ב-וואלה!)

10.09.13

ynet
וואלה!

הנערה בת ה-19, שנאנסה ע"י היועץ החינוכי שלה, נחמיה ווברמן, הגיעה לתפילות החג בבית הכנסת בברוקלין, מעוז הקהילה החרדית סאטמר - אך גורשה ממנו בבושת פנים משום שפנתה לשלטונות לאחר שנאנסה. אחד המתפללים שזיהה אותה, החל לקרוא לעברה: "מוסרת, החוצה מבית הכנסת!"

עדיף בעיניהם לכבס את הכביסה המלוכלכת בתוך הקהילה החרדית כדי שהקהילה החרדית תישאר "טהורה" בעיניי אחרים.

10.09.13

News1
mako
נענע10
ynet
וואלה!
נענע10

חסיד ברסלב תושב ירושלים הורשע בעבירות של החזקה בתנאי עבדות, התעללות בקטינים, כליאת שווא ועבירות מין ואלימות חמורות. החסיד הואשם, לאחר שנחשף כי עמד במרכז פרשת התעללות מחרידה בילדים בירושלים, בה היו מעורבים תשעה חשודים - שלושה גברים ושש נשותיו - אנשי כת שהתגוררו בבירה ובאזור טבריה. גורמים בצוות החקירה אמרו אז כי "המקרים של גואל רצון ואליאור חן יחדיו הם סיפור קטן ביחס לעניין הזה."

להלן עדות מהתופת (mako).

15.09.13

News1

שופט בית המשפט למשפחה בפתח תקוה, צבי ויצמן פסק, כי חסיד חב"ד ניסה להשתלט על ביתה של קשישה ערירית שנפטרה, לאחר שהתיידד עמה, תוך שהוא מציג צוואה מזויפת, וטען שקיבל איתות מהרבי מליובאוויטש לכך שעליו לממש את הצוואה.

היזהרו כאשר אתם מכניסים זרים לביתכם.

16.09.13

דה-מרקר

אנשי מכס נתב"ג תפסו כ-400 אתרוגים ברשותם של שלושה נוסעים, שניסו להבריח את האתרוגים ארצה, תוך התחמקות מתשלום מסים וללא אישור של הגנת הצומח במשרד החקלאות ואישור שירות המזון במשרד הבריאות. בין המבריחים: מנהל ישיבה מבית"ר עילית, שעבר "במסלול הירוק" ובבדיקה במזוודותיו נמצאו כ-125 אתרוגים מהודרים.

 

17.09.13

nrg

גבר תושב היישוב החרדי אלעד, ביצע מעשה מגונה בילדה בת 7 בבניין מגוריה בבני ברק. החשוד הפתיע את הילדה בחדר המדרגות של הבניין בו היא מתגוררת ברחוב האדמו"ר מקוצק בעיר. האיש הוריד את החולצה של הילדה המבוהלת, והביא עצמו לסיפוק מיני. הילדה הצליחה להימלט ולקרוא לעזרה. החשוד נתפס ע"י המשטרה כי במהלך המנוסה מהבניין באמצעות רכבו, האיש סיכן עוברי אורח ופגע ברכבים בדרך.

 לא נתפלא אם בקהילה החרדית ינדו את הילדה ואת הוריה משום שהפיצו את סיפור המעשה ברבים!

19.09.13

mynet

שלום פבזנר (45), משגיח כשרות משכונת חב"ד בקרית מלאכי הואשם כי תקף מינית ילדים רבים. רונן (שם בדוי) מספר על התקיפות המיניות שעבר וכן על מעצרו של האיש רגע לפני שביקש לעזוב את הארץ.

 

02.10.13

נענע10

בגלי צה"ל דווח כי סופר סת"ם, תושב ירושלים כבן 50 ובנו בן ה-14 נעצרו בחשד שתקפו מינית שבעה ילדים שגרו בבניין שלהם. על פי החשד, השכן נהג לפתות ילדים באמצעות ממתקים, לבוא עמו למרתף הבניין, שם ביצע בהם את זממו. בנו נהג בשיטה דומה. המקרה הראשון קרה לפני כשנה ובזמן זה הותקפו, על פי החשד עוד כשישה ילדים.

 

02.10.13

ynet

דבורה טמבור, חסידת סקווער' מניו-ג'רזי מארה"ב התאבדה לאחר שהקהילה החרדית בה גדלה מנעה ממנה לראות את ילדה, לאחר שיצאה לחופשי ולתבונה. יציאתה לתבונה נבעה מכך שהיא הותקפה מינית בעברה ולאחר זאת, משפחתה התרחקה ממנה.

מנוולים!

04.10.13

News1

רשם העמותות מבקש מבית המשפט המחוזי בירושלים לפרק את עמותת מוסדות ברסלב נחמת ציון ירושלים שנוסדה על-ידי הרב אלעזר ברלנד, ופועלת מזה כ-30 שנה במגזר החרדי, כי התגלו ממצאים חמורים בפעילותה, המתבטאים בעיקר בהברחת נכסיה ומכירתם לצדדים שלישיים כאשר התמורה המוערכת במיליוני ש"ח לא הופקדה בקופת העמותה.

 

10.10.13

News1
ynet

הרב ישראל טל, הסתיר ולא דיווח על חשדו לעבירות מין שביצע גבר נשוי בן 23 בגיסתו בת ה-14. עבירות המין בוצעו במספר הזדמנויות, תוך שהגבר מבטיח לה שיישא אותה לאישה. הגבר הודה במסגרת הסדר טיעון, וטל הובא לעדות מטעמו במסגרת הנימוקים לעונש. סגן הנשיא, משה דרורי: "מבין השורות עולה, כי הרב טל העיד על כך שידע על הקשר שבין הנאשם לבין הילדה המתלוננת כחצי שנה לפני שפרצה הפרשה; אך הוא לא דיווח, לא למשטרה ולא לגורם טיפולי אחר; הוא שתק. חבל מאוד שכך אירע ולא אוסיף עוד." בסוגריים מפנה דרורי לחוק העונשין, המחייב אדם לדווח על חשד לעבירות מין בקטין, ומטיל עונש מרבי של שלושה חודשי מאסר על הפרת חובה זו.

אוי, איזו כביסה מטונפת.

10.10.13

News1
ynet

שני דיינים בבתי דין רבניים במרכז הארץ חשודים בעבירות של מרמה והפרת אמונים, הדחה בחקירה ושיבוש הליכי משפט. הדיינים, משה אוחנונה מבית הדין האזורי בפתח תקווה, והרב דב דומב מבית הדין האזורי בתל אביב, נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים.

 

11.10.13

nrg

קרן נעים, תושבת צפת חילונית כבת 30, הותקפה ע"י אישה חרדית בעת שנסעה באוטובוס בעיר. קרן לבשה חולצה וג'ינס ועמדה ליד הנהג והדבר העלה את חמתה של אישה חרדית. קרן פונתה לחדר מיון כשהיא סובלת מחבלות יבשות, ולאחר מכן שוחררה לביתה. התוקפת נמלטה לאחר שהנהג עצר את האוטובוס.

 

14.10.13

וואלה!

גבר בן 47 מהעיר החרדית, מודיעין עילית, חשוד כי במשך שנים אנס את שני ילדיו, בן ובת בני 14 ו-15. לפי חשדות, האב נהג לאיים על בתו כי אם לא תסכים לקיים עמו יחסי מין - יכה אותה, מה שאכן קרה לדבריה כאשר סירבה. מעצרו של האב התאפשר בעקבות מידע משירותי הרווחה, לאחר תלונות מצד ילדיו. בחקירתו אתמול הכחיש האב מכל וכל את המיוחס לו.

 

17.10.13

וואלה!

הנהלת בית הספר "תומר דבורה" השייך לרשת מעיין החינוך התורני של ש"ס חילקה, בניגוד לחוק ולקראת הבחירות בראשויות המקומיות, מכתב הקורא להורי התלמידות להצביע ש"ס. "מוטלת עלינו חובת האחריות לשמור על מחננו באחדות, לבסס ולחזק את הוראת מרן. נבקש מכל ההורים להיות נשמעים להוראת מרן ואנו כבית ספר שפועל תחת רשת מעיין החינוך מחויבים משום הכרת הטוב למרן ולכל הפועלים ועמלים למען קיומה... נבחר יחדיו בש"ס, בברכת: 'ועשית ככל אשר יורוך', הנהלת ביה"ס."

 

17.10.13

nrg

תושב בני ברק, בן 20, נעצר בחשד שביצע עבירות מין בקטין. הילד ביקש מבחור, שראה ברחוב, עזרה בחציית כביש, ולאחר שהבחור סייע לילד לחצות את הכביש, הוא הציע לו לבוא עמו למרתף של בית כנסת סמוך ושם ביצע בו עבירות מין. הוגשה תלונה במשטרת מודיעין עלית החרדית, שעצרה את החשוד.

 

17.10.13

ynet
nrg

חסיד ברסלב העומד בראש כת, הורשע ב-18 סעיפים שלפיהם ביצע במשך שנים בבני הבית עבירות מין, אלימות, כליאה בתנאי עבדות והתעללות בנשים ובעשרות קטינים, חלקם ילדיו הביולוגיים. הוא נידון ל-26 שנות מאסר. עוזרו של ראש הכת הורשע בשלושה אישומים בהם מספר מקרים של מעשים מגונים בנסיבות מחמירות; ביצוע מעשה מגונה בנסיבות מחמירות ובמספר עבירות של אינוס, של מעשי סדום ושל מעשים מגונים בנסיבות מחמירות. עונשו הוא שש שנות מאסר.

ומי לא קיבל עונש כלל? האימהות שידעו ושתקו (nrg).

20.10.13

נענע10

תלמידת כיתה י"ב, מבית הספר היוקרתי "לוסטיג" ברמת גן, בו לומדות תלמידות חרדיות לצד מסורתיות, סולקה ובודדה מחברותיה לאחר שהגנה על שרות צבאי או לאומי במהלך שעור שהעביר מנהל בית הספר, שדיבר על איסור שרות צבאי או לאומי. בבית הספר גם פועלת "משמרת צניעות".

 

21.10.13

וואלה!

בגני הילדים של רשת החינוך של ש"ס קיימת, בניגוד לחוק, ניסיון לשדל הורים לילדים בגנים להצביע למפלגה בבחירות המקומיות, וזאת בנוסף לפעילות לא חוקית שנחשפה בבתי הספר של התנועה. למרות שהחוק אוסר על מי שמקבל שכר מהמדינה לפעול ולהשפיע בבחירות לטובת גורם פוליטי כלשהו, גננות העובדות ברשת החינוך של ש"ס התקשרו להורי התלמידים כדי לבדוק אם בכוונתם להצביע לסיעות ש"ס בבחירות לרשויות המקומיות השבוע.

 

22.10.13

News1
כלכליסט

יהודה צדקה (24) ויחיאל שלזינגר (22), שניהם מירושלים, אברכים בישיבת פוניבז' בבני ברק, חזרו ארצה בטיסה מקייב שבאוקראינה לאחר ביקור באומן, וניסו להבריח ארצה כ-3,500 חפיסות סיגריות ועל-פי החשד שימשו בלדרים. צדקה חשוד בהשתמטות מתשלום מסי ייבוא בסך 30,000 ש"ח ושלזינגר בסך 41,000 ש"ח, כך לפי בקשת המעצר שהוגשה על-ידי יחידת הסמים של מכס נתב"ג.

מסכנים, הקצבאות אינן מספיקות.

22.10.13

וואלה!
ynet
mako
נענע10

בדירות בבית שמש נמצאו כמאתיים תעודות זהות, ייתכן של אזרחים השוהים בימים אלו בחו"ל. שמונה חשודים, כנראה מהציבור החרדי המתגורר בעיר, עוכבו לחקירה ובמשטרה בודקים האם נעשה שימוש לא חוקי בתעודות אלו בקלפיות הפרוסות ברחבי העיר.

מעניין מה הצביע עובדיה בבחירות הללו. חשיפת ניסיון הרמייה הזה גרר מחאה גדולה בבית שמש, ומעלה את השאלה האם ראש העירייה שנבחר, בכלל נבחר כדין? (nrg, הארץ).

23.10.13

נענע10
ynet
וואלה!
nrg

שלושה גברים חרדים, תושבי ירושלים, חשודים כי זייפו וסיפקו לצעירים ולבגירים חרדים אישורים, המעידים על נכות נפשית. בחלק מהמקרים האישורים שימשו בעבור ועדות רפואיות וקבלת מענקים מהביטוח הלאומי, ובמקרים אחרים הם סופקו לחרדים שביקשו לחמוק משירות צבאי. תמורת כל אישור קיבלו ראשי הרשת סכום של כ-1,500 ש"ח. בנוסף לאישור, קיבלו המשתמטים אישורים לזריקות הרגעה פסיכיאטריות אותן היו אמורים לקבל מהאחיות בקופות החולים. חברי הרשת היו מחליפים את התרופה הפסיכיאטרית בחומר חסר השפעה אותו הזריקו האחיות, ולאחר מכן היו מציגים את האישור שקיבלו מהאחיות לגורמים המתאימים בצה"ל.

ההערכה היא שהחרדים, יהודה קרייטמן, יליד 1985 מירושלים, ואדם נוסף בן 27, שנגדם הוגש כתב אישום, הונו את הביטוח הלאומי בכמעט 7 מיליון ש"ח (נענע10).

28.10.13

nrg
הארץ
נענע10

נחשפות עדויות המספרות כיצד פעלו חרדים על מנת לזייף בחירות. מהעדויות עולה, כי חרדים לקחו תעודות זהות לא שלהם ועובדי הקלפי הרגישו שיש בעיות בזהות החרדים, ואף שאלו שאלות כדי לאמת אותה, אך היו חרדים שנכשלו בשאלות. במקרה מסוים יו"ר הקלפי התערב לטובת חרדי שלא ידע כיצד קוראים לבנו. עוד התגלו ליקויים בספירת הקולות ביחס למספר האנשים שהיו אמורים להצביע בקלפי. בעל תפקיד בעיריית בית שמש, שהיה אחראי על אשכול של כמה קלפיות, נתפס כשבבגדיו מספר מעטפות.

הדמוקרטיה במיטבה! זהו העתיד של הדמוקרטיה החרדית וזהו פרצופה.

28.10.13

נענע10

רב שהוא גם בכיר במועצה האזורית בדרום השומרון חשוד בהטרדה מינית של נשים דתיות שעבדו תחתיו. הנשים חוששות מהגשת תלונה במשטרה. ההטרדה כללה, לטענתן, ליטופים ושיחות על נושאים פרטיים. ראש המועצה אמר בתגובה: "הבכיר במועצה הודה שכשל, אך טען שמדובר במעשים אבהיים בלבד."

 

29.10.13

News1

מנהל השקעות חרדי בשם שלום קופרמן נדון לכחמש שנות מאסר בפועל, בשל מעשי מרמה בהיקף של 6.8 מיליון ש"ח, בעיקר כלפי קורבנות מהמגזר החרדי. כך קבעה שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי. שיטת הפעולה שלו הייתה קבלת הלוואות מעשרה מן המתלוננים, ועשיית שימוש בכספים לצרכיו האישיים כאשר ידע מראש שלא יוכל לפרוע אותם כמו-כן, קיבל קופרמן כספים ממשקיעים, וגנב אותם.

 

29.10.13

ynet

חרדים ממשיכים בקמפיין הסתה כנגד חרדים המתגייסים לצה"ל, והפעם נלוותה לכך הסתה חמורה כנגד הציבור החילוני. בדברי ההסתה, החרדים מוצגים ככבשים תמימות והחילונים כדובים שחומסים את רכושם. כאשר ה"דובים" מצליחים, בעורמה, לתפוס "כבש" חרדי הם מבקשים לטרוף אותו.

מדהים לראות שבפועל, מי שתוקף ומי שחומס, הם אותם חרדים שתוקפים חיילים חרדים. החוצפה זועקת כאן עד לב שמיים.


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

08.09.13

mako

גם השנה נצפו חסידי ברסלב, כשהם טסים לאומן שבאוקראינה, עם בד שחור שמכסה את פניהם, כדי שלא יחזו במראות "פריצות" שעלולה להכשיל אותם ולגרום להם לבצע עבירה מוסרית. הסלקטורים והסלקטוריות בשדה התעופה משתדלים לגלות רגישות כלפי הנוסעים המכוסים בשאל ולברר איתם את כל הפרטים, מבלי שיידרשו לחשוף את פניהם.

זוהי פרצת אבטחה חמורה, שנגרמת בעקבות החסידים השוטים הללו. האם מחבל מתאבד אינו יכול להתחפש לחסיד שוטה כזה? האם אותם הסלקטורים והסלקטוריות יגלו רגישות כה גדולה גם במקרה של פיגוע? ראו מי רצח את כהנא, ואיך.

15.09.13

ynet

"ועדת הרבנים לענייני תקשורת", האחראית על מתן ההכשרים לקווי הסלולרי הכשרים, דרשה מחברות הסלולר לחסום מספרים כגון הקווים לער"ן ולמוקדי חירום שנועדו לנפגעי תקיפה מינית ואונס.

לדעתם יש לכבס את הלכלוך והטינופת בחברה החרדית ולא להוציאה החוצה, כדי שלא יראה עוד כתבות כאלה - ynet.

24.09.13

nrg

משפחתו של עובדיה יוסף מאשימה את הרב עמאר במצבו הרפואי של הרב עובדיה. גורם במשפחה אמר: "מצבו הנוכחי של הרב עובדיה נגרם כתוצאה ממה שהרב עמאר עשה לו במהלך הבחירות לרבנות, כאשר התמודד נגדו וניסה לחסל את סיכוייו של בנו מלהיבחר לתפקיד. כל מחט בגופו של מרן וכל זונדה שמכניסים לו הוא תוצאה מהצער שנגרם לו בבחירות לרבנות הראשית."

שררה וכוח פוליטי. זה מה שמעניין אותם.

29.09.13

וואלה!

העדה הבבלית אליה משתייך הרב עובדיה יוסף, ערפה ראש תרנגולת בבית הקברות וטמנה את הראש למרגלות קברו של המת האחרון מבני יוסף, כי הם מאמינים שאם שני מקרי מוות פוקדים בתוך שנה את המשפחה, מדובר בסימן רע ויש לבצע טקס זה.

חבל על ימי האשפוז והשגחת הרופאים על עובדיה יוסף. נמצאה התרופה למצבו.

01.10.13

הארץ

האדמו"ר הנוכחי של חסידות גור, רבי יעקב אריה אלתר, פסק כי לבוגרים של חסידות גור אסור לרקוד עם הילדים על הכתפיים כי זה עלול לעורר באבות ובילדים "יצר הרע".

Holy Shit, אנחנו בהלם מוחלט.

07.10.13

נענע10

אחרי מותו של עובדיה יוסף החלו לכתוב דברי הלל ושבח עליו. בנענע10, מזכירים את הצדדים המאוד לא מחמיאים שאמר עובדיה יוסף בחייו.

לאורית-קלייר ארזי, מאתר גלובס גם נמאס מהצביעות וכתבה מאמר עמדה: עצרו את פסטיבל הצביעות! בואו נאמר את כל האמת על מרן. גם יוסי שריד שקיבל את מנת הקללות שלו מעובדיה לא נותר חייב (נענע10).

10.10.13

nrg

הרב דוד כדורי, בנו של הרב יצחק כדורי ז"ל סיפר בניחום האבלים של משפחתו של עובדיה יוסף כי אביו, הרב כדורי המקובל והידוע, "נגלה" אליו בחלומו, וסיפר לו כי הרב עובדיה התקבל בשמיים בחגיגה גדולה ובכבוד גדול: "החל מאברהם אבינו ועד לדוד המלך, כל גדולי הדורות הגיעו לחלוק לו כבוד, אולם הרב כדורי עצמו נעדר מהפגישה" כי כדורי נמצא במדור החסידות.

זהו שלשול מחשבתי, שמכין את הדרך לתעשיית הבאבות. ראו פוסט בפייסבוק: ראו מה הרמב"ם קבע על מי שחושב שישנו מליץ בינו לבין אלוהיו (ספר המדע, הלכות תשובה, פרק ג'): "חמישה הן הנקראין מינים: האומר שאין שם אלוה, ואין לעולם מנהיג; והאומר שיש שם מנהיג, אבל הם שניים או יתר; והאומר שיש שם ריבון אחד, אלא שהוא גוף ובעל תמונה; וכן האומר שאינו לבדו ראשון וצור לכול; וכן העובד אלוה זולתו, כדי להיות מליץ בינו ובין ריבון העולמים. כל אחד מחמישה אלו מין."

12.10.13

News1

איטה ארנרייך (63), אם ל-6 ילדים מירושלים, ביקרה במה שמכונה "מתחם קבר רבי מאיר בעל הנס שבטבריה" ובמהלך הביקור הידרדרו סלעים המצויים בסמוך ומעל מתחם הקבר ופגעו בגופה. האישה תובעת את המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים (שהיא חברה ממשלתית) על התחזוקה של המקום.

שערורייה! כיצד ואיך זכותו של הצדיק לא הגנה על האישה הזו? יש לתבוע גם את הצדיק וגם את אלוהיו מיד!

15.10.13

gogay

חברי הכנסת דוד אזולאי, אברהם מיכאלי ויצחק וקנין, שלושתם מש"ס, הגישו הצעת חוק פרטית אשר מבקשת לאסור על חברי קהילת הלהטב"ק לאמץ את הילדים של בני זוגם וגם לאמץ ילדים בכלל, בניגוד לדעתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לאפשר להומואים ולסביות לאמץ.

גולשי הפייסבוק הגיבו בלעג להצעה זו, כמתבקש.

16.10.13

דה-מרקר

שלוש קופות החולים, כללית, מאוחדת ומכבי, פרסמו עצמן, ככול הנראה בניגוד לחוק, באמצעות מודעת אבל לאחר מותו של עובדיה יוסף. "מתעטפים ביגון קודר", "שר גדול נפל בישראל", "כבה המאור הגדול" הן הכותרות במודעות הללו. מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: "...המודעה פורסמה הן מתוך כבוד לרב שפסיקותיו האמיצות בענייני רפואה, הטמיעו עמדותיהם המקצועיות של רופאים באמירה ההלכתית - והביאו בכך להצלת חייהם של רבים."

זכורות לנו כמה פסיקות "אמיצות" שכאלו. הפסיקה שיש להימנע מלטפל בגוי בשבת או (חופש), הפסיקה המונעת מיהודי לתרום איברים (כדי לא לבזות את המת), אך מתירה לקבל תרומת אברים מ"גוי" (nrg). עוד גזרי עיתונות רלוונטיים: אסור לקבל עירוי מחילוני (חופש), אסור להתאבל על מי שתרם גופו למדע (חופש), יש להתעלם מבדיקות אולטרסאונד (חופש). הו, שמש העמים!!!

20.10.13

mako

במקומון "תמורה" בבית שמש פורסמה תעמולת בחירות מטעם המועמד של ש"ס בה נטען שעובדיה יוסף רואה אילו פתקים הבוחר מכניס לקלפי: "בעומדך מאחורי הפרגוד אינך לבד. מרן מביט עליך מלמעלה בעיניו הטהורות ובוחן את ידך הנשלחת אל הפתק. האם יד זו באה לכרות עמו ברית שלומים?" לצד תמונתו של הרב יוסף, מופיעה בתחתית הידיעה הסיסמה, "מצביעים ש"ס, משה אבוטבול, מקיימים את צוואתו של המרן."

אם עובדיה יוסף רואה מה האנשים מצביעים, אז בוודאי הוא רואה מה הם עושים בחדר המיטות ובבית הכיסא.

21.10.13

nrg

בית העלמין סנהדרייה, שבו עובדיה יוסף קבור, הפך לאטרקציה מסחרית. בכניסה לבית העלמין ניתן למצוא דוכנים שונים שמציעים למכירה תמונות של הרב הנערץ לצד אוכל ושתייה למבקרים הרבים. אחד הסוחרים במקום אמר שסביב דמותו של הרב עובדיה עדיין לא התפתחה תעשייה של קמיעות.

יופי, עמותת חופש יכולה לעשות סטארט-אפ.

24.10.13

News1

קרן הצדקה הבני-ברקית "קופת העיר" מבטיחה שמי שיתרום לה 60 ש"ח במשך 13 חודשים, יזכה לתפילה של עובדיה יוסף (המת) מול "כיסא הכבוד". ועוד היא מבטיחה: יום אחר יום יאסוף אתכם מרן אליו באהבה גדולה כשם שאהב בחייו כל אחד מעמנו ויעתיר עבורכם לפני אדון הכול."

נו, שיאסוף את מי שתרם ונפטר מהם. ושוב נזכיר מה הרמב"ם קבע על מי שחושב שישנו מליץ בינו לבין אלוהיו (ספר המדע, הלכות תשובה, פרק ג'): "חמישה הן הנקראין מינים: האומר שאין שם אלוה, ואין לעולם מנהיג; והאומר שיש שם מנהיג, אבל הם שניים או יתר; והאומר שיש שם ריבון אחד, אלא שהוא גוף ובעל תמונה; וכן האומר שאינו לבדו ראשון וצור לכול; וכן העובד אלוה זולתו, כדי להיות מליץ בינו ובין ריבון העולמים. כל אחד מחמישה אלו מין."

29.10.13

ynet

בישיבות גור ובבתי הספר לבנים של החסידות, נאסר להגיש סויה ומוצריה מחשש כי זו תביא להתפתחות נטיות הומוסקסואליות ולהאצת ההתבגרות המינית ו"להתעוררות מינית בלתי רצויה". רופאים טוענים, מנגד, כי אין כל הוכחה שמוצרים המבוססים על סויה, המכילה את הורמון הפיטואסטרוגן, אכן מביאים להתבגרות מינית מואצת, או להגברת החשק המיני.

בפייסבוק לא נשארו אדישים לאיוולת החדשה הזו שבאה מפי אנשים שאין להם מושג ברפואה, מדע וביולוגיה.


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

14.09.13

mako
News1
נענע10
ynet
וואלה!

ילדה כבת ארבע טבעה למוות בצהרי יום שבת במקווה בבני ברק. הילדה נכנסה למקווה שברחוב נויפלד בעיר כשהיא מלווה בשני אחיה בלבד, דרך שער שהושאר פתוח, והמשטרה בודקת חשד לרשלנות כי שער המקווה, הנמצא בבעלות עיריית בני ברק, לא היה נעול. הרב שמואל ספיבק, אביה של הילדה, אמר: "אני עדיין שבור, אבל כשם שמברכים על הטובה - כך מברכים על הרעה" (mako).

 


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

18.09.13

כלכליסט

ועדת העיזבונות, שאחראית על חלוקת הרכוש של נפטרים שלא עשו צוואה לטובת הציבור, חילקה במשך שנים רבות ובאופן תמוה את העיזבונות למוסדות הדת, חלקם מוסדות חרדיים שאינם מכירים במדינה ובוודאי אינם תורמים לציבור ולאזרחי המדינה. הועדה הייתה יכולה לחלק את אותם הסכומים לניצולי השואה אך לא עשתה כן.

יש מקום להקים ועדת חקירה ממשלתית על האפליה המכוערת הזו.

08.10.13

דה-מרקר

מזכ"ל ה-OECD, אנחל גוריה, אמר לשר הרווחה מאיר כהן (יש עתיד) בפגישה בפריז: "ישראל לא תוכל להמריא עם משקל של שני מיליון אזרחים, שבאופן קבוע אינם עובדים. זה ירסק אתכם. אתם צריכים להתמודד עם השמתם של חרדים ומיעוטים בעבודה, ועליכם לעשות זאת מתוך סולידריות ולא להישאב חלילה לפטרונות מול אוכלוסיות אלה."

 


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.10.13

וואלה!
הארץ

מועצת אירופה שהתכנסה לדיון בשטרסבורג שבצרפת קבעה ברוב קולות: "ברית מילה היא מעשה שמפר זכויות אדם, תוך פגיעה פיזית בשלמות גופם של ילדים." חברי המועצה קראו למדינות אירופה "ליזום דיון ציבורי, שיכלול דיאלוג בין תרבויות ודתות, במטרה להגיע להסכמה רחבה על הגנת ילדים מפני פגיעות פיזיות."

הם תמימים שם במועצת אירופה. לא ניתן "ליזום דיון ציבורי" עם דמגוגים שטוענים שההחלטה "מביאה לליבוי רוחות השנאה והגזענות באירופה." (ynet)


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.10.13

ynet

גולגולת בת 1.8 מיליון שנה של אחד מאבותינו הקדמונים מציתה את הדיון המדעי בשאלה האם בני האדם התפתחו רק מזן אחד או שניים, כמו ענפי עץ הצומחים מתוך גזע, או האם התהליך דמה יותר לשיח שממנו יוצאות כמה הסתעפויות, שהולכות לשום מקום.

ריבוי דעות ורעיונות על ראיות מדעיות ועובדות אלה הם חלק מהדיונים המדעיים, וזאת בניגוד לדת, שבה המטרה מצוירת סביב החץ.

יומן חופש