הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 121: ינואר-פברואר 2012

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

חרדים מנצלים הדיור למשתכן - ועושים 'סיבוב' במאות אלפי שקלים

חומת שתיקה: בכל יום ילד חרדי נפגע מינית

ישי בשלו: "צבא? עם ישראל שורד בזכות התורה"

נחמיה שטרסלר על אהוד ברק וחוק טל: "ברק בטוח שאתם אידיוטים" ומוסיף: ישראל בתהליך של התאבדות

ח"כ גפני: "לא ביקשנו שחילונים יעשו בשבילנו ויתורים"

הכנסת נכנעת לחרדים: אין שירת נשים בכנסת

המקומון החרדי "חדש בבית שמש" טוען כי תמונות של ילדות מלכלכות את העיתון ("החרדים לא יכניסו לביתם עיתון שאינו מותאם ו'נקי'")

משה גפני: "חרדי - אל תתגייס לצבא"

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אורה, אורן, אייל, גידי, דן, דני, דניאל, יובל, יוסף, מוטי, מיכאל, ניצן, עירון, רון, רוני, רונן, רותם, שי, תומר ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

15.01.12

ynet

ניר מלכי אויים ע"י עובדי חברת קדישא לאחר שבישר להם כי הוא מבקש לתרום את אבריה: אם יהיו בגופה חתכים, לא תבוצע טהרה בגופתה והיא תיקבר כפי שהיא. למרות שאיום זה לא נכון, הוא החליט שלא לתרום את האברים.

הרבה חרדים הנענים לתביעת רבותיהם להימנע מתרומת איברים - נהנים בעצמם מאברים שקבלו כתוצאה מתרומה. מסתבר, שלקבל מותר. רק לתרום לאחרים אסור!

20.01.12

הארץ

נחמיה שטרסלר במאמרו "ברק בטוח שאתם אידיוטים" מספר לנו על כך שחוק טל הוא פרי באושים של אהוד ברק, שניצל את אמונתו של הציבור החילוני וקידם את חוק טל: "ברק רצה למצוא חן בעיני החילונים, ולכן הציע בכנסת הצעת חוק לגיוס חובה של כל החרדים... החילונים האמינו והצביעו בעבורו. אך רגע לאחר שניצח בבחירות, בגד בהם, הכניס את החרדים לקואליציה, ונתן להם את חוק טל, שהוא גושפנקה חוקית להשתמטות ולפרזיטיות. הפוך בדיוק מכל מה שהבטיח ערב הבחירות".

 

24.01.12

nrg

בית הדין לעבודה קבע כי פיצוציות הן לא "בית אוכל" וכי אין בהן "מטבח, כלי אוכל או תפריט", ולכן הפעלתן בשבת אסורה. יהודה נתיב מפעיל כבר שנים רבות פיצוצייה בשדרות מוריה בחיפה. מדובר בציר מרכזי שבו פועלים גם בשבתות בתי קפה, מועדונים, פאבים ומקומות בילוי. למרות זאת הוא נקנס על הפעלת פיצוציה בשבת.

כפיה דתית מכוערת בחסות בית המשפט.

24.01.12

קשת

חניכים בקורס חילוץ והצלה של פיקוד העורף נלקחו על ידי מפקדיהם לביקור מיוחד בקברו של הבאבא סאלי בנתיבות. חלק מהחיילים והוריהם הביעו מורת רוח על הביקור, שבוצע לטענתם בניגוד לרצונם. מדובר צה"ל נמסר בתגובה בין היתר כי "ביקור זה נועד להעביר את ערכי הדת לחיילים".

לא צריך לנסוע עד לנתיבות כדי לדעת מהם "ערכי הדת". יש לפתוח את אתר חופש ולחפש את המאמר "חוזה עם הסטרא אחרא".

30.01.12

הארץ
כלכליסט

שר האוצר יובל שטייניץ והקבינט החברתי-כלכלי החליט כי יוענק שכר גבוה משמעותית לרבני הערים. מדובר בהצעה שגיבש השר לשירותי דת, יעקב מרגי, בתיאום עם שר האוצר. לפי ההצעה, שכר של רב בעיר בה יותר מ-250 אלף תושבים יטפס ב-10,000 שקל. שכרו של רב בעיר המונה 50-100 אלף תושבים יזנק בכ־12 אלף שקל. זוהי העלאה בשיעור חסר תקדים של 54%-143%.

 מעניין לאילו עובדי-ציבור עוד הועלה השכר בממדים כאלה. האם למורים? או לרופאים, למשל? מדוע דווקא לרבנים? האם שירותי הדת חשובים לציבור יותר מהחינוך והרפואה? לשטייניץ פתרונים!

15.02.12

ynet

חנות למכירת מוצרי טיפוח מים המלח בשם "המילניום השביעי" ומנהלה נקנסו, לפי חוק שעות עבודה ומנוחה, בסך 14,400 שקל והן לפי חוק עבודת נוער בסך 58 אלף שקל, על שהעסיקו יהודים בשבת השופט אייל אברהמי קבע, כי תכליתו של החוק האוסר להעסיק עובד יהודי בשבת, תואמת את אופייה של מדינת ישראל, ומטרתו להביע את הדאגה לרווחת הפרט, תוך שמירת הצביון של יום השבת כיום מנוחה.

מדוע שלא לסקול את העובדים בשבת, זה גם תואם את "אופייה של מדינת ישראל" ויש לזה גם תקדים במקרא! (ר' ירמיהו י"ז 27: "ואם לא תשמעו אלי לקדש את יום השבת ולבלתי שאת משא ובוא בשערי ירושלים ביום השבת, והצתי אש בשעריה ואכלה ארמנות ירושלים, ולא תכבה".)

26.02.12

ynet
nrg
nrg
הארץ

בתגובה לביטול חוק טל ע"י בג"ץ, הרב עובדיה יוסף אמר "לא צריכים להתקיף, השם יילחם לכם ואתם תחרישון". מנגד, יהדות התורה וש"ס הכריזו במשותף, כי יסרבו לדון בפגיעה כלשהי במעמדם של עשרות אלפי בחורי ישיבות ואברכים שאינם משרתים בצה"ל או בשירות האזרחי. "אין לנו קיום בלי תורה, על זה נמסור את הנפש". ח"כ יעקב ליצמן הביע דאגה לפגיעה אפשרית בכספי הישיבות.

חרדים יודעים להלחם אבל רק נגד העם שלהם, ובעד האינטרסים של הסקטור שלהם.

26.02.12

נענע10
קשת

ועדת השרים לענייני חקיקה, בראשותו של ח"כ כרמל שאמה, דחתה את הצעת החוק של חבר הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ), שביקשה לקבוע כי שירותי התחבורה הציבורית יפעלו גם בשבת.

 

29.02.12

כלכליסט

"הוועדה למען השבת" מאיימת בחרם על הבעלים החדשים על אייס אם הבעלים החדשים יבחרו להמשיך לפתוח סניפים בשבת.

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

05.01.12

nrg

ספרים "חילוניים" ביישוב המתחרד "רכסים" ליד חיפה הוצאו מהספרייה האזורית, והספרים המעטים שנשארו, פרי עטם של חילוניים, עבר לחדר נעול, שייפתח רק בשעות מסוימות פעמיים בשבוע. כמו כן, ישנה הפרדה בין גברים לנשים והספרנית החילונית לא תשרת את הציבור החרדי, כי לבושה אינו צנוע מספיק. ראש המועצה דן כהן אמר אתמול בתגובה "הספרים החילוניים לא נדרשו ועצם העובדה שהם היו שם מנעה ממרבית האוכלוסייה להגיע לספרייה".

הספרים האיומים מנעו באלימות את הגעת החרדים האומללים לספרייה, כדי ליהנות שם מספרי הקודש.

05.01.12

קשת
הארץ
כלכליסט

תושבי בית שמש הגישו באמצעות עו"ד רפי אטינגר ממשרד אזולאי, אפיק, אטינגר ושות' ערר על החלטת הוועדה המחוזית ירושלים לאשר את תוכנית הבנייה של שכונת רמת בית שמש ג-2, שלפיה ייבנו 1,800 יחידות דיור לציבור החרדי. בערר נכתב: "ייעוד השכונה החדשה לציבור החרדי נעשה מבלי שנתקבלה על כך החלטת ממשלה, וללא סמכות כדין. מדיניות זו לא פורסמה באופן רשמי, והיא "נרקמה בחדרי חדרים, מבלי שלציבור ניתנה הזדמנות להתנגד לה או לתקוף אותה, ומבלי שנערך בנדון זה דיון ציבורי נאות או דיון ציבורי כלשהו".

מי שחי רק לפי חוקי ההלכה - מדוע הוא חייב לקיים גם את חוקי "המדינה הציונית"?

19.01.12

וואלה!

תושביה החרדים של טבריה מתנגדים לפתיחתו של בר-מסעדה שיפעל בעיר גם בשבת "בגלל סמיכותו של העסק לקבר רבי מאיר בעל הנס". מנהל מחלקת הכשרות בעיר, הרב רפאל כהן: "בעלי המקום לא יודעים איזה צער הם גורמים לצדיק כשהמקום פתוח בשבת".

צער? בהנחה שבאמת קבור שם מי שהם טוענים שקבור שם ולא איזה "סוס צדיק", הבן אדם מת. הוא לא מרגיש שום צער. החרדים משתמשים בדמגוגיה, במיתוסים ואגדות כדי לכפות את רצונם.

19.01.12

נענע10

רב של חב"ד, שהגיע לראשון לציון, מטריד את מנוחת השכנים בכל יום שישי לקראת כניסת שבת בכך שהוא משמיע מוזיקה מחרישת אוזניים מגג הבניין.

המואזין היהודי!

22.01.12

nrg

אישה אלמונית, שסיפרה שהיא מתקשרת טלפונית מטעם בית הספר החרדי אור ישראל שבדרום תל אביב, הציעה להורי ילדים מבית ספר חילוני להעביר את בנותיהם לבית ספר חרדי בתל אביב. משפחות רבות התרעמו על השיחה, בעיקר לאחר שהתברר להם כי אותה אישה מחזיקה ברשימות הכוללות פרטים של בנותיהם ומספרי טלפון. האישה טוענת כי מאגר השמות הגיעו אליה מאנשים מבית הספר.

 

03.02.12

דה-מרקר

6,000 דירות חדשות במחירים אטרקטיביים לחרדים ודתיים יוצעו למכירה בעיר שעתידה להבנות, 'חריש'. למשל 400-500 אלף שקל לדירת שלושה חדרים. החברה הקבלנית בינו עמי הפיצה שאלון לפיו אך ורק לחרדים או דתיים יש אפשרות לרכוש שם דירות.

 

07.02.12

ynet

בשכונה הירושלמית המתחרדת, קריית יובל בירושלים, נתלו בשבת האחרונה כרזות שבהן מופיעים ציורים של נשים בעירום כמעט-מלא, כמו לדוגמה ציור האומנות "הולדת ונוס", של בוטיצ'לי. המודעות נתלו בשבת כך שהחרדים לא יסירו אותם.

מתברר כי מי שעומד מאחורי היוזמה הם צעירים, חלקם אף מצהירים כי הם חרדים לשעבר, והם נלחמים על ירושלים ועל הבית (ynet).

08.02.12

הארץ

שלושה מכל ארבעה ילדים שייכנסו בסוף הקיץ הקרוב לכיתות א' בבית שמש ילמדו במערכת החרדית הרשמית, כך עולה מנתונים חדשים שמסרה אתמול (שלישי) מחלקת החינוך בעיר.

בכוח הרחם.

26.02.12

הארץ

המשטרה ומכבי האש מעריכים, כי שריפה בבניין שבט הצופים אריאל שבשכונת רמות בירושלים הוצתה ע"י גורמים חרדיים קיצוניים, שמבקשים לסלק את השבט החילוני מהשכונה המתחרדת, אך עד עתה לא נעצר איש.

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

28.12.11

הארץ

סינמטק תל אביב ניסה למנוע מגברים לצפות בסרט "הלב ששר", של היוצרת החרדית רובין גרבוז. הד"ר יוסף אלגזי שהגיע השבוע להקרנה סיפר: "הקופאית בישרה לי בתקיפות כי הסרט מיועד לנשים בלבד. הייתי המום, רק כשהבעתי מחאה וזעם, ואנשים שעמדו ליד הקופות הקשיבו לחילופי הדברים, היא שינתה את דעתה והכריזה כי לא מדובר באיסור, אלא בבקשה". בסרט עצמו הייתה כתובית שהסרט מיועד לנשים בלבד.

הדרת גברים.

01.01.12

קשת

עיריית בית שמש הפיצה באתר האינטרנט שלה מודעות למופעים לילדים לקראת חנוכה, ושם מצוין באופן ברור כי הכניסה לחלק מהם - היא לבנים בלבד. חשוב לציין במופעים שפועלים בחסות עיריית בית שמש, שתקציבה מורכב ממסי כלל התושבים בעיר.

מה הילדים יעשו עם ילדות, לדעת החרדים בבית שמש, אם יהיו ביחד במופע. לדעתנו המבוססת הילדים יצפו בהצגה. מה יקרה שם לדעת החרדים?

01.01.12

ynet
הארץ
וואלה!
נענע10

מאות פעילים חברתיים יצאו במאבק למניעת הדרת נשים במרחב הציבורי. הם יצרו מפגני מחאה בקווי אוטובוסים ברחבי הארץ יחד עם חלק מחברי הכנסת. הפעילים עלו על "קווי המהדרין" של חברות האוטובוסים במטרה למחות על ההפרדה בין גברים לנשים. רוב האירועים הסתיימו ללא כל תקריות ובהבנה גם מצדם של הנוסעים החרדים, אולם לצד אלה נרשמו מקרים בהם הנהגים התנגדו למוחים.

 

02.01.12

וואלה!

קבוצת חרדים בטבריה, ובראשם הרב אשר עידן, פנתה באחרונה אל משרד התחבורה ולהנהלת התחבורה העירונית בטבריה ובצפת, בדרישה להפעיל פיילוט של קווי "מהדרין" על מנת לאפשר לציבור החרדי בהן לנסוע בקווים מופרדים, כשלנשים יותר לשבת בירכתי האוטובוס. המטרה היא, שאם הפיילוט יצליח אז התכנית תורחב גם לערים נוספות בצפון.

הדרישה הזו היא בניגוד מוחלט לחוק.

02.01.12

כלכליסט

עו"ד עוז חיים מזהיר: "סילוף תמונות באמצעות טשטוש או הסתרת פניהן של נשים בפרסומים שונים הינו אסור לפי חוק. חברות הפרסום שעושות כן עלולות להיות מחויבות בפיצויים בגובה מאות אלפי שקלים בגין פגיעה בזכויותיו של צלם התמונה."

 

02.01.12

ynet
וואלה!

חרדי, תושב מודיעין עילית בן 28, נעצר בחשד להטרדה, לאחר שבחודשים האחרונים התקבלו נגדו מספר תלונות, לפיהן קרא קריאות גנאי לעבר נשים שהתלבשו בצורה שאיננה צנועה לטעמו. בין היתר הוא חשוד שקרא למספר נשים "פרוצה". בשלב זה הצעיר נחקר במשטרה וטרם הוברר האם יובא להארכת מעצר.

 

02.01.12

nrg

תמונתה של המועמדת למועצה האזורית גוש עציון, אוריה דסברג, רוססה בגרפיטי אדום, בעוד שתמונתו של המועמד יאיר וולף שצולם לידה לא רוסס. ככול הנראה מדובר בהשחתה על רקע של הדרת נשים מסיבה דתית. כמו כן מקורביה טוענים שדסברג קבלה קריאות שונות בפייסבוק בהן "לעצור את המתמודדת הדתייה שאינה צריכה לעסוק בפוליטיקה שהיא תחום גברי".

 

03.01.12

ynet

סופיה רון-מוריה תושבת ירושלים, המנהלת אורח חיים דתי-אורתודוקסי וכתבת פוליטית ב"מקור ראשון" מבקשת להלחם על זכותה להספיד: בואו נשמור על המדינה היפה שבורחת לנו בין האצבעות, יום אחד לפני שיהיה מאוחר מדי. ואם עליי לבחור בין הרב מרדכי בלוי, שהפרדה מוחלטת בכל מקום היא חזון חייו, לשלי יחימוביץ', שאורח חייה ודעותיה המדיניות שונות מדעותיי, אני מוכנה במאבק הזה ללכת אתה יד ביד.

 

03.01.12

הארץ
nrg
נענע10
וואלה!

עקב החלטת המטכ"ל בצה"ל לחייב חיילים דתיים להשתתף בכל האירועים הרשמיים גם אם נשים שרות בהם, החליט רב חיל האוויר סא"ל משה ראב"ד התפטר מתפקידו כרב הפרויקט לשילוב חרדים בצה"ל, כי לטענתו "הושמטו סעיפים שנועדו לשמור על יראת השמיים של החיילים, וכן נוסף סעיף שמתיר פעילות שעלולה לפגוע ביראת השמיים".

אוי ואבוי, חיילות שרות מול חיילים והשמיים נופלים. לאחר זמן לא רב הסא"ל הזה ביקש להתנצל בפני ראש אכ"א (ynet) אבל הוא צריך להתנצל גם בפני כל נשות ישראל.

04.01.12

קשת
וואלה!

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נטש טקס חנוכת אגף חדש בבית החולים קפלן ברחובות בגלל שירת נערות מקהלת נווה-עוז מפתח תקווה .הרב הראשי לישראל יונה מצגר שנכח אף הוא באירוע נשאר במקומו, והיה עסוק בקריאת פרקי תהלים ממכשיר הטלפון הנייד שלו.

ראש הממשלה ושר הבריאות - לטיפולך. סגן השר שלך חושב על ערווה כאשר מופיעות מולו נערות.

05.01.12

nrg
ynet

הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת הר ברכה שבשומרון ואחד הרבנים הדומיננטיים בציונות הדתית, קורא לחיילים לא לשמוע שירת נשים ו-"לסרב לציית לפקודה החילונית": "ההלכה נשארה במקומה, והיא מחייבת כתמיד, וחייל שפקדו עליו לשמוע זמרת נשים בהופעה חיה במסגרת טקס, צריך לצאת. עכשיו, כשהנושא נעשה ציבורי, נכון שיעשה זאת בפומבי ובראש מורם".

 

05.01.12

ynet
ynet

כנס הגינקולוגיה השנתי של פוע"ה (המכון לפוריות על-פי ההלכה) מדיר רופאות מלהרצות, כי הן נשים, ובקהל תהיה הפרדה בין גברים לנשים. חברות ארגון הנשים הדתיות "קולך" מוחות: "המכון מקיים כנס ציבורי, המוני, שבו מדברים גברים בלבד על שלל נושאים נשיים, אינטימיים - על פוריות האישה, מיניותה, אבריה המוצנעים וכיוצא בזה, ללא מתן זכות לנשים מומחיות בתחומים הללו לדבר". הן מוסיפות "התנהלות זו מדגישה לא רק את הפליית הנשים והדרתן, אלא גם את ההתייחסות אליהן כאובייקט מיני".

בתגובה, רחלי מלק-בודה קוראת לרבנים לצאת מהמיטה ופוסקת שהעיסוק הכפייתי של הרבנים במיניות האישה כלל אינו צנוע (ynet): "משהגיע החתן, הפלא ופלא, נוכחתי לדעת שהאדם שעומד להיות הכי מעודכן במצב גופי והפרשותיו, אחרי רופאת הנשים שלי, הוא לא פחות מאשר הרב שפסק לנו באותה תקופה. בשם הצניעות הוא קיבל דיווחים חמים מהשטח על החוויות מהלילה הראשון שלנו, ידע לפני כולם שאני בהיריון, והיה מעורב בהחלטה איך, כיצד וכמה זמן מותר לי למנוע את ההיריון הבא."

08.01.12

נענע10
ynet
nrg
הארץ
וואלה!

זאב פרנק, חרדי בן 29 מירושלים, מואשם בגין הטרדה מינית לאחר שקילל אישה וירק עליה בשל אופן לבושה. כתב האישום נגדו כולל גם סעיפים של התנהגות פסולה במקום ציבורי, העלבת עובד ציבור ותקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.

 

08.01.12

קשת

נוסע/ת באוטובוס בקו 22 שנסע הבוקר בירושלים צילם/ה חרדי תולש מהאוטובוס פרסומת לנעלי נשים כי לדעתו הפרסומת לא צנועה מספיק.

עצם הידיעה שנעל מסוימת נועדה עבור אישה - כבר גורמת לסוטים מסוימים לזקוף כפופים...?

11.01.12

גלי צה"ל

משה גפני, יושב ראש ועדת הכספים, מגיב להחלטת ראש אכ"א בשבוע שעבר, לפיה חיילים לא יורשו לצאת מטקסים רשמיים בגלל שירת נשים וקורא לחילונים: "חיו ותנו לחיות. לא ביקשנו מהחילונים לוותר על דבר, אלא רק לצאת בשקט כשאישה שרה".

גפני בבדיחה משעשעת: "לא ביקשנו מהחילונים לוותר על דבר". חה חה חה.

11.01.12

וואלה!

חרדים סיקריקים הדביקו כרוזים במרכז מסחרי בעיר מודיעין עילית, לפיהם יופרדו הנשים והגברים במעליות. הנשים יורשו להיכנס רק למעלית הישנה והגברים רק למעלית החדשה. בכרוז מודגש כי "ההנהגה הינה מרצון התושבים והמשתמשים במעלית לגאוות ופאר שכונתנו".

"ההנהגה הינה מרצון". 'רצון' עוד מילה שהוכנסה למכבסת המילים החרדית: "אני מודרת מרצון" (ynet).

15.01.12

nrg

יושב ראש הכנסת, ריבלין, החליט כי מעתה לא יוזמנו לשיר את המנון ה"תקווה" נשים, אלא גברים מהמליאה ישירו אותו. הוא מסביר את החלטתו: "במליאת הכנסת יש לנו בעיה, שכן ביום השבעת הכנסת יש אירוע בו אנו שרים את שירת התקווה ובו מזמינים זמרים. עד היום, ולא רק בתקופתי, הקפידו להזמין זמרים שהם גברים. היום אם נעשה זאת יאמרו שאנחנו מדירים נשים. מצד שני אם נביא נשים נפגע בציפור נפשם של כ-18 חברי כנסת המשמשים במלכות הדמוקרטית. החלטתי יחד עם יועצי 'לחיות עם זה': מהפעם הבאה לא נזמין לא זמר ולא זמרת אלא גבר ואישה, האחד מנגן על כינור השני על פסנתר או להפך, ואנחנו נשיר את התקווה בעצמנו".

"להיות עם חופשי בארצנו"?????

17.01.12

קשת
nrg

כמאה צעירים בני ישיבות ההסדר כבר חתמו על עצומה והצהירו בה, כי לא יתגייסו לצה"ל אם שירת הנשים תימשך, כי מבחינתם חוקי התורה קודמים לחוקי הצבא ולכן, כאשר קיימת סתירה, יבחרו בכל מחיר בחוקי התורה.

פרסום העצומה גרם תגובות קשות מפוליטיקאים (nrg), שיודעים מה שאנו רוצים לשמוע אבל לעשות את הנדרש, זה כבר יותר מדי. ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) הגדיר את החותמים על העצומה: "תינוקות שנשבו מרעל רבנים" אבל הרעל הזה מקורו בהלכה ששנלר מקדש.

20.01.12

גלי צה"ל

מועצת הרבנות הראשית לישראל תקים ועדה יחד עם משרד הביטחון לבחינת סוגיית שירת הנשים בצה"ל. בישיבת המועצה, אמר הרב הראשי לישראל, יונה מצגר: "אנחנו לא יכולים לחלוק על מה שכתוב בשולחן ערוך, ששירת נשים אסורה" והוסיף "יש למצוא משהו שלא יפלג את העם להגיע לפשרה, ולהגיע לאחדות תוך הידברות".

ועדה? לבחינת שירת נשים? האם צוחקים עלינו? האם יתירו גם לנשים להשתתף באותה וועדה בה יוחלט על הדרתן?

20.01.12

נענע10
ynet
וואלה!

עלון "באהבה ובאמונה" של מכון מאיר פרסם מודעה על האזכרה שתתקיים לציון שנה לרצח בני משפחת פוגל באיתמר, כאשר פניה של אם המשפחה שנרצחה, רות פוגל, טושטשו מטעמי צניעות.

לראות תמונתה של אישה שנרצחה גורמת הרהורי זימה? נרקופיליה? ועל כך רשם אורי משגב במאמרו "פניה המטושטשות של רותי פוגל" בהארץ: "מטעמי "צניעות" הנה כי כן, שחור על גבי פיקסלים, אישה שנרצחה לפני שנה עם בעלה וילדיה הקטנים מנועה מלהופיע אתם כעת בתמונה משפחתית, מחשש שתהווה בעיני המתבונן אובייקט מיני, מקור לפריצות ויצר הרע." הרב שלמה אבינר אמר: "לו הייתה חיה, בזה הייתה רוצה" (קשת, ynet). האם אפשר להניח כי הוא העלה אותה באוב, כדי לאשר את הפרטים?

24.01.12

קשת
נענע10
נענע10
ynet
ynet
nrg
הארץ
וואלה!

נטלי משיח, בת 27, הותקפה ברחוב יהודה הנשיא בבית שמש על ידי חרדים קיצונים. הם הקיפו את כלי רכבה והחלו ליידות לעברה אבנים. משיח נפצעה באורח קל בראשה, למכוניתה נגרם נזק מהשלכת האבנים, ובנוסף נוקבו צמיגי המכונית והמפתחות נגנבו.

המשטרה מגדירה את התקיפה: "תקיפת הצעירה בבית שמש - לינץ' גזעני" (נענע10, וואלה!). השאלה היא אם המשטרה עושה משהו גם כדי לתפוס את הפורעים ולהביאם לדין, או שהיא מסתפקת בהצהרות חסודות!

25.01.12

וואלה!

אלמונים ריססו בצבע שחור שלט פרסום בעיר צפת, שעליו התנוססה תמונת אישה המדגמנת עבור חברת מגפיים. בצפת חוששים מהקצנה חרדית ובשל כך ציינו גורמים בכירים בעירייה כי "אנחנו מגנים כל פגיעה ברכוש ציבורי ומקווים שצפת לא תידרדר למחוזות זרים".

 

26.01.12

הארץ

במודעה המפרסמת אירועים לציבור הדתי-לאומי ברחובות טושטשו פניה של העיתונאית סיון רהב מאיר.

 

26.01.12

קשת

נהגות שביקשו לעבור קורסים לנהיגה מונעת בימי שישי, שהוא היום הפנוי של רוב העובדים במשק, נתקלו בסירוב לרשום אותן לקורס. הסיבה: הקורס מיועד לגברים בלבד. בשיחה שהוקלטה ע"י חדשות ערוץ 2 עם נציג השירות מתברר, שהמפעילים מתאימים את עצמם לאוכלוסיה החרדית, אף על פי שמדובר בשירות שמיועד לכל האזרחים במדינת ישראל.

 

29.01.12

nrg

ראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי, לא פגשה חיילים מהגדוד החרדי "נצח יהודה" כי הרב של הגדוד, סרן אריאל אליהו וגם הרב שמלווה את הגדוד, הרב יצחק בר חיים התנגדו לכך וזאת למרות שמפקד הגדוד, סגן אלוף עמיחי סגל, רצה שברביבאי תערוך שיחה עם חיילים ולא רק עם הסגל הפיקודי. רב הגדוד סיפר כי "יש בגדוד בהגדרה הדרת נשים, והסבירו לה (לברביבאי) למה לא מפגישים אותה עם לוחמים".

גם אנחנו מאוד היינו רוצים לשמוע מדוע ברביבאי לא יכולה לפגוש חיילים ומה עומד מאחורי ה"פקודות".

31.01.12

ynet

לקראת חג הפורים פורסמו בעיתונות החרדית שבבית שמש פרסומות לתחפושות פורים, כשפניהן של בנות המציגות תחפושות לפורים מטושטשות. מהמקומון החרדי "חדש בבית שמש", שצנזר את המודעות, נמסר: "הניסיונות של אנשים שאינם נמנים על הציבור החרדי להתערב ברצונו של ציבור אחר הינם פאתטיים וצפויים לכישלון, משום שהקוראים החרדים לא יכניסו לביתם עיתון שאינו מותאם ו'נקי'".

תמונות של ילדות בעיתון = לכלוך? האם הבנות הן המלוכלכות או הראש הכחול של החרדים הרואים לכלוך בכל מה שקשור בנשים ובבנות?

09.02.12

וואלה!

רבנים קטעו פעילות מיוחדת לכבוד ט"ו בשבט, אותה הדריכו מש"קיות חינוך, אשר נערכה בבסיס סודי של חיל הים,בשל פנייתם הבהולה של חיילים חרדים מפרויקט "נח"ל חרדי ים".

ושוב, חיילות מסולקות כאילו הן אברי מין מהלכים, תוך התערבות רבנית.

15.02.12

הארץ

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן יצא אתמול מאולם ועידת ישראל הראשונה לבטיחות ילדים, כי מקהלת בנות 12 עלתה לשיר. מלשכתו נמסר: "סגן שר הבריאות אינו נוהג להיות נוכח בעת שמושמעת שירת נשים, בהתאם לאורחות חייו ולהשקפתו. אין כל צורך להתנצל על כך".

לראות בשירת ילדות איבר מין זה לא משהו שיש להתנצל עליו?


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - שירת נשים בצה"ל

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

20.02.12

וואלה!

חיילים חרדים מחיל האוויר, חיל הים, הנח"ל החרדי ואגף התקשוב, אינם מרוצים מהחלטתו של הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ, לפיה, גם חרדים צריכים להשתתף בטקסים רשמיים, אפילו אם שרות בהם נשים. הם כתבו לו מכתב בו אמרו, כי שירת נשים מעלה בהם "הרהורים" על נשים ועל כן הם מבקשים ממנו שיפטור אותם מלהאזין לה בצה"ל ובכך הם מקווים להעמיד את פרץ בפני בעיה הלכתית.

בואו נפטור את הבעיה לרפי פרץ. אם החרדים הללו כל כך חרמנים, שאפילו אישה ששרה גורמת להם לפנטז על כל מיני דברים מיניים, הרי שהם אינם שפויים, ועל כן עליו להכריז עליהם כעל שוטים ושוטים אינם חייבים במצוות.


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

10.01.12

ynet
הארץ

רבה של אשדוד, הרב יוסף שיינין, אמר בטקס חילופי מפקדים בתחנת המשטרה בעיר, שנשים אינן יכולות לפקד על תחנת משטרה, כי זה תפקיד גברי. לאחר הטקס הוא הסביר: "הקדוש ברוך הוא ברא את הנשים עדינות". בתגובה לדברים, קהל, שהורכב ממכובדי העיר וקצינים במשטרה, בהם גם לא מעט נשים, התמרמר.

 

23.01.12

וואלה!

חברת 'מוניות ירושלים' פרסמה כי היא עובדת עם "נהגים יהודים בלבד". בשיחה עם חדשות וואלה! עם סדרן נאמר "יש הכול. זה בשביל החרדים, שיחשבו ככה. זה רק בשביל הפרסום".

למי להאמין?


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.01.12

נענע10
הארץ
הארץ

פשקווילים שנתלו אתמול בערב בירושלים על ידי חרדים השוו בין מפקד מחוז ירושלים במשטרה לצורר הנאצי. בפשקוויל אחד נכתב: "אדולף ניסו שחם - רוצח עם!", "עברנו את היטלר, נעבור גם את ממשיכו". כמו כן נכתב איום כנגדו: "פושע נגד האנושות: אחריתך ואחרית משפחתך - כמוריך, היטלר ודומיו, צוררי העם היהודי, לדיראון עולם".

 

03.01.12

nrg

קבוצה של חרדים, המאמינים כי בגן הלאומי תל קדש שבגליל העליון קבורות דבורה הנביאה ויעל אשת חבר הקיני, החלו לעלות לרגל ולהתפלל במקום. ד"ר יוסי בורדוביץ': "הם כתבו בטוש שזה קברן של דבורה הנביאה ויעל אשת חבר הקיני, ויש שם תופעות חוזרות ונשנות של הדלקת נרות וגרימת שריפות. בשלב מסוים אלמונים הגיעו עם מקדחה, קדחו בתוך השיש המדהים של אחד הסרקופגים (ארונות קבורה עתיקים מאבן), ותקעו דיבלים ממתכת, תוך גרימת נזק נוראי לעתיקות, וקבעו שם עששית לנרות. בשלב מסוים הם התחילו לצבוע את האבנים בתכלת, והשחיתו שלטים שעליהם כתובות המילים' גן לאומי' או 'מקדש'". לאחר שהוסבר שאמונתם שגויה, נופץ אחד הסרקופגים עם פטיש.

 

03.01.12

nrg
ynet
הארץ

שני אחים חרדים בני 18 ו-19 נעצרו בחשד שביצעו עבירות מין קשות באחותם הקטנה במשך תקופה ארוכה. לאחר שהאחות, כיום בת 14, ביקרה אצל רופא נשים, התברר כי היא עברה התעללות מינית. הצעירה התלוננה כי אחיה ביצעו בה עבירות מין מאז שהייתה בת 11. לדבריה, הם אנסו אותה וביצעו בה מעשי סדום. על פי החשד, הוריהם של האחים והאחות ידעו על המעשים אולם לא עשו דבר כדי למנוע זאת.

החשש שמא ידיעה כזו תזיק לשידוכים במשפחה, חשובה בעיניהם יותר מגילוי העריות ומן הסבל שנגרם לילדה!

04.01.12

ynet
נענע10

טניה רוזנבליט, תושבת אשדוד "העזה" לשבת בקדמת האוטובוס, למרות שהתבקשה לעבור לחלקו האחורי, קיבלה איומים על חייה. לדבריה, האיומים התקבלו בשיחת טלפון, בפייסבוק וגם באי-מייל. בעקבות זאת פנתה רוזנבליט למשטרה במרחב ירקון. בשיחה עם ynet היא אישרה את הפרטים, אך סירבה להרחיב. אחרי פרסום המקרה בהבלטה, טענו חרדים באשדוד כי רוזנבליט פעלה באופן פרובוקטיבי וגם איימה להתפשט.

 

04.01.12

נענע10
ynet

חרדים אלמונים תקפו פקח של עיריית ירושלים ברחוב מאה שערים בזמן שזה חילק דוחות. הפקח לא נפגע, אך מצלמתו נגנבה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה וכעת לא ברור האם האירוע קשור למתיחות בין החרדים לחילונים בתקופה האחרונה על רקע קווי המהדרין והדרת הנשים מהמרחב הציבורי, אך החשד נופל על כך שהפקח הותקף כיוון שהוא נתפס כאיש הממסד.

 

04.01.12

nrg
ynet

הרב אליהו בן-חיים,רב בולט בארצות הברית, הודה, כי לקח חלק בפרשת הלבנת כספים, כדי להסתיר כמיליון דולר מכספי צדקה בהליכים לא חוקיים בפני אדם שפעל כמודיע משטרתי. הוא נשפט לחמש שנות מאסר. בן חיים טען כי היה מעורב בפרשה למען הקהילה אך השופט לא האמין לו.

 

05.01.12

ynet

עשרות חרדים יידו אבנים על אוטובוסים ברחוב נהר הירדן בבית שמש. שני חרדים נעצרו. שוטר אחד נפגע קל מפגיעת אבן.

 

06.01.12

ynet
nrg

שלושה חרדים נעצרו בשני אירועים בירושלים ובבית-שמש. בירושלים נעצר חרדי בחשד שקרא לאשה חילונית 'פרוצה'. בבית-שמש נעצרו שני חרדים, בחשד שיידו אבנים לעבר אוטובוס ופצעו שוטר במחאה על מעצר חבריהם בימים האחרונים.

 

08.01.12

הארץ

בני קצובר, אדם דתי (ממנהיגי ההתנחלות בשומרון), אמר בראיון שהעניק ל"בית משיח", ביטאון פלג התנועה המשיחית של חב"ד: "הייתי אומר שכיום לדמוקרטיה הישראלית יש תפקיד אחד מרכזי והוא להיעלם מהשטח. הדמוקרטיה הישראלית סיימה את תפקידה, והיא חייבת להתפרק ולהתכופף בפני היהדות. היום כל האירועים מנתבים להכרה שאין דרך אחרת, אלא להעמיד במרכז את העניין היהודי על פני כל עניין אחר, וזו התשובה לכל המצב והאיומים".

בני קצובר, מכחיש שאמר את הדברים (הארץ) אבל טען כי הוא חוזה "כי המשטר הדמוקרטי בישראל במתכונתו הנוכחית דינו להתפרק, והוא אכן עושה זאת בשלבים ובבטחה" והוסיף "הפתרון הבסיסי הוא להעדיף את "היהודי" על פני "הדמוקרטי". נראה כי הוא לא הכחיש אותם מספיק.

08.01.12

קשת
ynet
הארץ
וואלה!

הרב יעקב דויטש, בן 61 מעפולה, נאשם בשורה של תקיפות מיניות בשתי נערות ושני נערים בני 13-15 שהגיעו לקבל ממנו ברכות וייעוץ רוחני. הרב דויטש, מנהל מוסדות חינוך בן 61, הכחיש בעבר את החשדות נגדו, וטען כי מקורן בעלילה. לאחר הנערות הוא אמר: "מדובר בהוראה משמיים" ושהיא הייתה אשתו בגלגול הקודם.

קובי דוד, מערכת וואלה! חדשות מספר לנו כיצד הפך הפדופיל, לכאורה, לרב מקובל (וואלה!). ועל הוראה כזו משמים נאמר: "עשה לך רב!" רב מהגלגול הזה, או מהגלגול הקודם?

08.01.12

nrg
הארץ

שלושה גברים נוספים משכונת נחלאות בירושלים נעצרו בחשד כי אנסו באופן שיטתי עשרות ילדים וילדות למשפחות חרדיות המתגוררות בשכונה. על-פי החשד, השלושה משתייכים לקבוצת גברים שבשנים האחרונות ביצעו בילדים רבים שורה של עבירות מין, ובהן גם מעשי סדום ומעשי מגונים.

 

08.01.12

News1

הח"כ לשעבר עופר חוגי, יחזיר למדינה 800,000 שקל שהוציא ממשרדי העבודה והחינוך, ושנועדו כביכול לעמותות הקשורות למעיין החינוך התורני של ש"ס. המדינה טוענת כי מדובר בכספים שהוצאו במרמה ממשרד העבודה בגין מצגי שווא בהם זכתה חברת המימד העשירי שבבעלותו של חוגי.

 

11.01.12

וואלה!

ושב ראש ועדת הכספים חבר הכנסת, משה גפני, קורא לחרדים שלא להתגייס לשירות צבאי: "החילונים מנסים להוציא את הדת מהצבא, שמקלקל את החרדים המגיעים אליו. אם פעם הייתי אומר לבחור חרדי ללכת ל-'שחר כחול', היום אני אומר - אל תלך לצבא כלל".

ב'הארץ' בכתבה שפורסמה על "פרופיל חדש": חוק העונשין קובע שמי שהסית או שידל אדם שחייב בשירות בכוח מזוין שלא ישרת בו או שלא יתייצב לפעולה צבאית, דינו עד חמש שנות מאסר.

11.01.12

וואלה!
קשת

נער חרדי בן 16, תושב בני ברק, הודה כי הוא שעומד מאחורי האיום שפורסם על חייו של יאיר לפיד. בהודעה הוא איים על לפיד, עם שגיאות כתיב, כי סופו "יהיה כמו זה של רבין" ותאר את לפיד כ-"אנטישמי שונא ישראל".

מעניין מהיכן קיבל הנער החרדי את החינוך הזה "לתפארת מדינת ישראל".

13.01.12

ידיעות אחרונות

ילדה למשפחה חרדית עברה התעללות מינית ע"י שני אחיה הגדולים. הגדול (בן 20) נהג לאנוס אותה והשני (בן 19) נגע בה במקומות אינטימיים. כשההורים גילו זאת ופנו לרב הוא יעץ להם לשמור על כך בסוד, וההתעללות המינית נמשכה שנתיים נוספות. הסיפור נחשף לאחר שהנערה ספרה את מקרה ההתעללות לפסיכולוגית וזו ערבה את המשטרה.

גילוי עריות, מסתבר, איננו בחזקת פשע בחברה החרדית! יותר מדי מקרים כאלה מתרחשים שם, ולא כולם מדווחים, כמובן! אז כדאי לבדוק מה השתבש כאן: עצם החוק או החינוך בחברה החרדית!!!

15.01.12

נענע10
הארץ
ynet
News1
כלכליסט

שישה גברים נעצרו בחשד לעבירות כלכליות בהיקף של מיליוני שקלים. השישה, מתוכם חמישה חרדים, חשודים כי הלבינו כספים באמצעות משרד לארגון תרומות שפתחו בשכונת מאה שערים בירושלים. מבדיקה סמויה של החשבונות, נראה, כי התרחשה הונאה בכספי תרומות בסכומים גדולים מאוד באמצעות פיצול צ'קים, משיכות מזומנים בסכומים גבוהים מאוד והעברתם לחשבונות פרטיים, העברת כספים לחו"ל באמצעות בלדרים, עבירות מס הכנסה, שימוש כוזב בחשבונות העמותות, כדי להעביר באמצעותם כספים ובכדי להתחמק מתשלום מס, הלבנת הון באמצעות זיוף מסמכים וקבלות בארץ ובחו"ל. בנוסף, הם חשודים שמשכו כספים מתוך התרומות לשימושם האישי וכן - שילמו לעובדים במשרד משכורות, שאינן מדווחות בסך מאות אלפי שקלים בשנה.

 

15.01.12

ynet
הארץ
נענע10

בתגובה למעצרם של חמישה חרדים ובהם עוזרו האישי של מנהיג העדה, הרב יצחק טוביה וייס ואדם נוסף בחשד כי הלבינו מיליוני שקלים, מאות חרדים ממאה שערים הפגינו נגד המשטרה. כוחות גדולים של משטרה פינו את המתפרעים, שחסמו כבישים ונשכבו תחת גלגלי האוטובוסים באזור. המפגינים קראו לשוטרים: "נאצים", "רוצח", ואף יידו אבנים לעברם.

מעניין לבדוק אם למען "עיסוק" זה שוחררו אותם חרדים משירות בצה"ל. כן מעניין מה עונשם של אנשים שקוראים לשוטרים "נאצים" אם אינם נמנים עם אנשי העדה החרדית...

16.01.12

nrg

פעיל חרדי המוכר בקווי המהדרין הפועלים בעיר, נחשד שהטריד את הצעירה טניה רוזנבליט. על פי החשד, מדי יום שלח מספר רב של הודעות דואר אלקטרוני לרוזנבליט. בין השאר כתב לה: "את אויב העם היהודי".

 

17.01.12

הארץ

תלמיד כיתה ג' מממלכתי-דתי "אורות" שבבית שמש, סיפר כי הותקף בידי קבוצה של צעירים חרדים, חלקם ילדים, שעה שעשה את דרכו מבית הספר לביתו. לטענתו הצעירים הקיפו אותו, קיללו אותו, ירקו עליו ויידו לעברו אבן גדולה שפגעה בגבו. אביו של הילד אמר כי זו אינה הפעם הראשונה שבה בנו מותקף בידי חרדים

כשאין בסביבה בנות בלבוש "בלתי צנוע", אז אפשר להיטפל גם לנער שחובש כיפה סרוגה...

22.01.12

הארץ

בן משפחה של עובדיה יוסף מסר לח"כ איתן כבל מסמך המפרט את "ניסיונות ראשי ש"ס להשתלט על מערכת הרבנות בישראל בדרכים בלתי כשרות הגובלות בפלילים". מדובר בשרשרת המינויים הבאים: למנות את הרב יצחק יוסף, אחד מבניו של הרב עובדיה, לרב הראשי לירושלים; את הרב בנימין אטיאס, אחיו של שר הבינוי והשיכון, לרב העיר פתח תקוה; את יעקב צ'יקוטאי, הנשוי לבת של הרב עובדיה, כרבה של מודיעין-מכבים-רעות ועוד.

דיי כבר עם המפלגה הזו, דיי!

22.01.12

nrg

אב בן 61 תושב המרכז נשלח ל-20 שנות מאסר בגין תקיפה מינית של חמישה מילדיו במשך 19 שנים. חלק מהתקיפות בוצעו, על פי החשד, בבית כנסת.

גילוי עריות כבר אמרנו? אמרנו! אז מה?

23.01.12

נענע10

אלי שמחיוף, סגן ראש עיריית ירושלים, הושעה מכל תפקידיו בעירייה, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו בפרשת הולילנד. ברקת הודיע לראשי ש"ס שמעמד המפלגה לא יפגע.

קטן עליהם, על ראשי ש"ס...

24.01.12

nrg

משרד החינוך פרסם מכרז סודי להעסקת חברת חקירות פרטיות כדי שזו תבצע עבורו יותר מ-700 מעקבים אחר ישיבות וכוללים מתוקצבים, וגם אחר אברכים הזוכים למלגות לימודים ואחר הורים לילדי גן הזוכים למלגות בהתאם למצבם הכלכלי וזאת לאחר שנחשפו מספר הונאות בשנים האחרונות.

אל דאגה, הלחץ החרדי בפעולה: מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, הנחתה להשעות את מכרז החקירות הסמויות נגד הישיבות (nrg) ולהחילו על כלל האוכלוסייה, וזאת למרות שהשחיתות והגנבות שהובילו למהלך, נמצאו בחברה החרדית דווקא.

24.01.12

נענע10
ynet
קשת

ראש הסגל של ראש הממשלה, נתן אשל, בכיר בלשכתו של נתניהו חשוד כי הטריד עובדת בלשכה באופן ממושך וחדר לפרטיותה.

במקרה זה הכיפה שעל ראשו הייתה שם גם קודם לכן! זה לא שהוא חבש אותה רק לאחר שנלכד בפשעו.... מה שנכון - נכון!

01.02.12

ynet

עשרות חרדים יידו אבנים לעבר אנשי רשות המסים, שהגיעו למאה שערים כאשר הם ערכו חיפושים בשני בתים של חשודים המעורבים בפרשת "זהב לבן". שני חלפני הכספים החשודים במעורבות בפרשה נעצרו, ולאחר מכן נעצרו שני בני אדם שיידו אבנים.

 

02.02.12

הארץ

בניו של ד', מנהיג הכת הברסלבית מירושלים נעצרו בחשד כי לצד אביהם ושני הנאשמים האחרים בפרשה, ביצעו בשנים האחרונות עבירות מין חמורות בחלק מאחיהם הקטנים. החשודים הובאו אתמול להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

 

03.02.12

דה-מרקר

הרב האמריקאי מנחם יולוס ממדינת מרילנד, שכינה עצמו "אינדיאנה ג'ונס היהודי" וכמי שמציל ספרי תורה אבודים של קהילות יהודיות שחרבו בשואה ובמקומות אחרים בעולם, הודה אתמול באישומי הונאה בבית משפט מחוזי בניו יורק. הכנסותיו של יולוס ממכירת ספרי התורה הסתכמה ב-1.2 מיליון דולר, אותם הוא ניצל לצרכיו האישיים למרות שהכספים היו שייכים לארגון הצדקה שהקים.

פתיים מאמינים, לא מתים, הם רק מתחלפים.

06.02.12

ynet
ynet
nrg
וואלה!

שלושה מבניו של מנהיג הכת הברסלבית מירושלים, נעצרו בחשד שהשתתפו יחד עם אביהם ושני נאשמים נוספים בפרשה, בהתעללות בילדים בכך שביצעו בשנים האחרונות עבירות מין בחלק מאחיהם הקטנים. העצורים חשודים בשיבוש מהלכי חקירה בכך שהם תכננו להעביר את העדים לדירה בצפון כדי שלא יוכלו להעיד נגדם.

בתורה, אין עדים? אין פשע! (וכדאי שהעדים יהיו גברים, שומרי מצוות).

10.02.12

ynet
ynet

צעיר בן 22 מהרצליה, נחשד כי איים בסכין על תלמיד ישיבה בבית כנסת ברחוב כצנלסון בעיר תוך דרישה כי ילמד אותו תורה. משסרב, הוציא הצעיר סכין ואיים כי אם לא ייענה לבקשתו, הוא ידקור אותו.

מה לא עושים למען לימוד תורה???

10.02.12

ynet

אחת החשודות בהתעללות מינית בילדים ובשיבוש הליכי חקירה ירקה על חוקר במהלך דיון להארכת מעצר של חברי הכת הירושלמית.

 

12.02.12

גלובס

ערוץ 2 חשף כי חרדים רוכשים דירה במכרזי דיור למשתכן בערים שונות בארץ מיד לאחר הרכישה, שמתבצעת במחיר מוזל ביותר, הרוכשים מוכרים את הדירה כדירת יד שנייה - וגורפים לכיסיהם את ההפרשים, שמסתכמים במאות אלפי שקלים לכל דירה. כך יוצא שדווקא אזרחים שלרוב אינם עובדים ולא שירתו בצבא - מנצלים בציניות הטבה שנויה במחלוקת שהמדינה נתנה להם, ומגדילים את הרווח האישי שלהם במאות אחוזים. אטיאס אמר שדירות אלה נמכרו לפני זמנו והוא יכניס סעיף שיאסור על מכירת הדירה במשך 10 שנים מקנייתה.

ומה עם השכרת הדירה במחיר מופרז? זה מותר?

14.02.12

News1

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן טוען, כי בשנה שעברה נחקרו על-ידי חוקרי הילדים כמה מאות ילדים חרדים נפגעי עבירות מין. אך זה רק קצה הקרחון של ההיקף האמיתי של התופעה. מנהל השירות הפסיכולוגי-חינוכי במודיעין עילית, ישי שליף, אמר עקב התערבותו של הרב אלישיב לא עובר יום ללא דיווח על מקרה של התעללות מינית. מנהלת מרכז "בלבנו" לטיפול בילדים ובבני נוער שנפגעו מינית, בת שבע שיינין, הסבירה כי הנבדלות של החברה החרדית מסכנת את שלום הילד.

 מעניין מדוע יחסית למספרם באוכלוסייה, מקרי הפגיעה המינית בילדים חרדים ע"י בני משפחותיהם וחרדים אחרים רבים יותר מאשר בחברה החילונית. האם לא כדאי לבדוק מה משובש באורח חיים, המזמין תופעות כאלה??

14.02.12

ynet
וואלה!

כתב אישום הוגש נגד שלוש מנשותיו של מנהיג "הכת המתעללת" וכנגד שלושה מילדיו הנאשמים בעבירות של התעללות בקטין, מעשה מגונה, שיבוש הליכי משפט ומעשה סדום בנסיבות מחמירות.

 

16.02.12

ynet

מורה בפנימייה באזור לנערים חרדים, בן 36, נעצר בחשד שביצע מעשים מגונים בתלמיד בן 13 באולם הספורט של בית הספר. המורה מכחיש וטוען שזו עלילה של התלמיד, הסובל מבעיות משמעת.

חרדי? סובל מבעיות משמעת? לא יכול להיות.

19.02.12

וואלה!

אשר דהן, שהואשם ברצח הרב אלעזר אבוחצירא בבאר שבע בסוף חודש יולי אשתקד, הוכרז ככשיר לעמוד לדין על ידי ועדת פסיכיאטרים שבדקה אותו. אשר דהן חשוד כי דקר את אבוחצירה לאחר שהאחרון השיא לו עצה לא מוצלחת.

 

19.02.12

הארץ

שאול כהן, חייל צה"ל ששירת כנהג, הואשם בגנבת נשק מסוג אם-16 בשנת 2009. הוא ניצל את הנשק לבצע שוד מזויין בסניף "ילו" בירושלים באוגוסט 2010. בצילומי האבטחה של המקום, נראה השודד לוקח באיומי רובה 3,500 שקלים. כמו כן עלה החשד כי הוא שדד את סניף דואר בירושלים. כהן הוא חייל חרדי, נשוי ואב לילדה קטנה, השתחרר משירות זמן קצר לפני הגשת כתב האישום נגדו. הוא הכחיש במשך תקופה ארוכה את החשדות נגדו, אך בחודש שעבר הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, בגניבת הנשק בלבד ובהתנהגות בלתי הולמת. בית הדין גזר עליו 45 חודשי מאסר.

 

21.02.12

קשת
נענע10
ynet
נענע10
וואלה!
נענע10

הרב יגאל קריספל, מנהל תיכון לבנות חרדי בעיר חשוד בביצוע שורה של עבירות מין בתלמידות תוך כדי ניצול מרותו. פסיכותרפיסטית ששמעה על מקרה של תקיפה מינית של אחת הנערות כבר לפני שנה סיפרה, כי היא דיווחה על המקרה אך בחברה החרדית הסיפור הושתק. הנאשם כופר באשמה, אף השופטת קבעה כי קיים חשד סביר לביצוע העברות.

מעורבים בפרשה אמרו כי אם הפרשה תיחשף במלואה, תיפתח תיבת פנדורה גדולה: "לא רק אותו יצטרכו לחקור, אלא גם אנשים שידעו ושתקו, גם מבית הספר, גם רבנים שישבו בכמה בתי דין וגם פוליטיקאים שאליהם קשור המנהל בקשר משפחתי". ושוב, החינוך החרדי המעולה...

22.02.12

קשת

אם לתלמיד בן ארבע מאזור השפלה הגישה תלונה למשטרה לפיה ילדים תקפו מינית את בנה בן התשע בזמן שלמד בחיידר. לטענתה, הוא סיפר לה שהותקף בשירותים ע"י ילדים אחרים. מסתבר כי הילד שלה הוא לא היחידי שהותקף. אך למרות שהיא דווחה על המקרה, בסגל ה"חינוכי" החליטו להתעלם מהתקיפה ולהרחיק את המתלוננים.

הניסיון והמחקר מלמדים, שילדים שתוקפים מינית, כנראה, הותקפו מינית גם הם. זה מה שקורה ב"חיידר" החרדי?

25.02.12

ynet

צעיר בן 20 מאלעד נעצר בחשד שדקר בחפץ חד צעיר אחר בגבו, בעת שצעד ברחוב, ופצע אותו באורח קשה. הצעיר פונה לבית החולים, נותח ואושפז להמשך טיפול. החשוד הכחיש את המיוחס לו.

אז בישוב החרדי אלעד לא רק פוגעים מינית בילדים (ראו ביומנים קודמים!), אלא גם דוקרים צעירים בחפץ דק? מעניין.... ומה לגבי הטענות החרדיות שמעשי אלימות הם נחלתה של החברה החילונית בלבד?

27.02.12

ynet

צעירה נוספת טוענת כי הרב יגאל קריספל בן ה-47, מורה במוסד החרדי בנתניה תקף אותה מינית, וזאת לאחר ששתי בנות התלוננו על אותה העבירה.

 

28.02.12

ynet

תלמידה שלכאורה הותקפה מינית ע"י הרב יגאל קריספל, החשוד שאנס וביצע עבירות מין בתלמידות, טוענת כי הוא התקשר אליה ממעצרו ואיים עליה.

אם אכן לא הייתה לו גישה לטלפון, מן הראוי שייבדק האם זה מישהו אחר שהתחזה לרב הזה. כי אם כך - יש להביאו לדין יחד עם הרב הזה.

29.02.12

הארץ

עוד סימפטום להקצנה החרדית בירושלים: אישה חרדית, כבת 70, הותקפה שלשום באכזריות בביתה שבשכונה על ידי קבוצת גברים, שלדבריה היו לבושים כחרדים, לאחר שהאשימו אותה בקיום פעילות נוצרית מיסיונרית. לאחר התעללות קשה אחד התוקפים אמר לה "אם יתברר שהמידע שקיבלנו באמת היה שגוי, נחזור ונסדר לך את הבית כמו שהיה".

ומה לגבי העצמות השבורות? האם זה יועבר לטיפולו של "ברוך רופא חולים"?

29.02.12

News1

רפאל מרגליות, חרדי בן 37 מירושלים, המנהל בפועל של חברת מעדני שעפסל המספקת שירותי קייטרינג, והממוקמת בבני ברק, חשוד בהעלמת הכנסות במיליוני שקלים. על-פי החשד, מרגליות ומר שעפסל, בעל המניות העיקרי בחברה, לא דיווחו על מלוא הכנסותיהם משירותי הקייטרינג שסיפקו ולא הגישו דוחות של החברה.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.01.12

ynet

ילד יהודי נושא טלאי צהוב ומרים זרועותיו בכניעה - זה המראה הקשה שניסו מאות מפגינים חרדים לצרוב בתודעת הציבור החילוני. המפגינים מחו על "היקום הציוני, שמשתולל בהתקפה חסרת תקדים על החרדים" בעקבות סוגיית הדרת הנשים. מפגין: "החילונים מתנהגים אלינו כמו נאצים". איש העדה החרדית ותושב שכונת מאה שערים, משה, שלקח חלק עם אחיינו בן ה-8 ב"מיצג השואה", אומר היום ל-ynet כי הוא לא הופתע מההד התקשורתי של המפגן ואינו מתחרט על המעשה. משה דיבר לראשונה ב"קו החשיפות" - קו חדשות טלפוני חרדי.

שום מיצג אינו מגונה בעיני אנשים בחברה החרדית כדי לגנות באמצעותו את החברה החילונית-ציונית!...

02.01.12

גלובס

סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס ממשיך לקדם את חקיקת "חוק החשמל הכשר", למרות שמי שהגה אותו, שר התשתיות עוזי לנדאו, הורידו מסדר היום, כי מדובר בחקיקה דתית הפוגעת במרקם היחסים בין חילונים לדתיים. ל"גלובס" נודע כי עלות היישום של החוק הוערכה בשעתו ב-60 מיליון שקל שדרושים להחליף את המערכת החשמלית אך עלות זו אינה כוללת את העלויות הכרוכות בהחלפת מאות מעובדי חברת החשמל היהודים המועסקים כיום בשבתות, כשלפי דרישות ההלכה רק גויים של שבת מורשים לעבוד במתקני החברה.

ההלכה אוסרת על יהודי ליהנות מעבודתו של גוי בשבת.

03.01.12

קשת
News1

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור רייך, דחתה את תביעת "האגודה לשמירת הפרט" נגד "מקור ראשון", שטענו כי "מקור ראשון" הפלו את האגודה בכך שסירבו לפרסם מודעה הקוראת למתלבטים בזהות המינית לפנות אליהם. העיתון טען, כי זכותו להימנע מפרסום מודעה הקוראת לפעול נגד ההלכה, וכי התעורר גם חשש ממשי מפגיעה כלכלית בו אם תפורסם המודעה. רייך קיבלה את הטענה ופסקה "טענת הנתבעת, כי קיימת לה זכות שלא לפרסם מודעות/כתבות שעומדות בניגוד להלכה הדתית, בין היתר בשל זכות הקניין של העיתון הפרטי כדוגמת הנתבעת, הוכרה בפסיקה במדינת ישראל".

"קיימת לה זכות שלא לפרסם מודעות/כתבות שעומדות בניגוד להלכה הדתית" - ואם מישהו היה רוצה לפרסם מודעה לנישואי קטינות לפי ההלכה. האם גם אז "מקור ראשון" היו מונעים פרסום?

12.01.12

ynet

משה יהודה לייב לנדא, רב העיר בני-ברק, מזהיר, כי פתיחת ברזי מים בחלק מבנייני המגורים רבי-הקומות גורמת לחילול שבת כי השימוש בברז גורם באופן ישיר להפעלת מערכת חשמלית לשאיבת המים - עבירה שהעונש עליה, על פי דין תורה, הוא סקילה.

הרב, מותר להוריד מים בשבת? לחתוך נייר טואלט כבר ידוע לנו שאסור.

17.01.12

נענע10
הארץ

שר הפנים אלי ישי אמר בכנס של מחזירים בתשובה כי צה"ל נכשל במלחמת לבנון השנייה כיוון שהחיילים לא התפללו ולא "נשאו עיניהם אל אלוהים": "בששת הימים כל מדינות ערב נלחמו נגד עם ישראל... (במלחמת לבנון השנייה) היינו הצבא הכי חזק במזרח התיכון, לא כמו במלחמת ששת הימים, הכי חזק. בלי מצרים, בלי סוריה, בלי לבנון, בלי עיראק, בלי תימן, בלי לוב, בלי לבנון, רק 2,000 חיזבאלונים. ותראו מה קרה במלחמת לבנון השנייה. אתם יודעים מה ההבדל?"

ליאורה חסון, אמו של גיא, שנפל במלחמת לבנון השנייה גינתה את הדברים ואמרה "אלי ישי, דם בני על ידייך. אתה עושה היום חשבון עם התנהגותו?" (גלי צה"ל).

18.01.12

הארץ
נענע10
ynet
News1

יושב-ראש ש"ס, השר אלי ישי, אמר כי הוא מתנצל על הדברים שיוחסו לו על כך שתלה את ההפסד במלחמת לבנון השנייה בכך שצה"ל לא סמך על אלוהים, אלא על כוחו ועוצמתו אך הוא לא מתנצל על מה שאמר.

הסרטון ב-ynet מראה ומשמיע בדיוק מה אלי ישי אמר וגם מראה את ה"הכחשה" שלו.

26.01.12

ynet

הרב עובדיה יוסף, והרב הראשי שלמה עמאר, פרסמו מכתב האוסר על שימוש באינטרנט, שבו הם קובעים כי כל אדם חייב להציל את בני משפחתו (ואחרים) מפני הסכנות הרוחניות ברשת. במוסף התורני של העיתון "יום ליום" נכתב "בצורה ברורה ונטולת ספק, להשליך את כלי הטומאה והתועבה, ולציית לגדולי הדור".

חשיפה מרעישה: למפלגת ש"ס יש אתר אינטרנט וגם מפורסם שם העיתון שלהם. הצביעות! הוי, הצביעות!

26.01.12

נענע10
הארץ
News1

ביטאון ש"ס יפרסם מאמר ובו נטען כי צה"ל הוא מקום עם פריצות והפקרות מינית ולכן "אין לו עזרה משמיים". ההצלחות לצה"ל מגיעות משומרי התורה: "הצבא המופקר, למרות פריצותו, אינו מצליח לקעקע את השמירה השמימית". וכל זאת לאחר דברי ההבל של אלי ישי. בש"ס, החליטו להודיע על השעייתו של מחבר המאמר מתפקידו בביטאון התנועה.

חבל שלא משעים את אלי ישי.

29.01.12

קשת

אברכים ובחורי ישיבות שהגיעו ללשכת הגיוס בירושלים כדי להגיש את טפסי הבקשה לפטור, התלוננו על תור שאילץ אותם להמתין יותר משעה.

שערורייה, להמתין שעה לקבלת הפטור? יש לפטור את החרדים גם מזה ויפה שעה אחת קודם....

03.02.12

גלי צה"ל

משרד החינוך חילק לתלמידים שאלון שמטרתו לכאורה להעלות את המודעות לבריאות בקרב התלמידים בישראל, אולם השאלון מכיל שאלות דתיות ו"מסקנות" לפיהן בריא להיות דתי. על פי השאלון אדם שמבקר בקביעות בבית הכנסת הוא בעל קשרים חברתיים ענפים יותר, ולכן זוכה לתמיכה חברתית רחבה יותר. עוד נכתב כי "אמונה דתית עשויה להפחית התנהגויות שמעלות את הסיכון למחלות כמו עישון וצריכת אלכוהול, לגרום להסתכלות חיובית על החיים, ולהערכה עצמית גבוהה יותר".

 

08.02.12

nrg

רבנים הבכירים במגזר החרדי מתערבים במערכת הבריאות בתחום בריאות הנפש והוציאו פסק הלכה לפיו סיוע נפשי יינתן רק ע"י אדם מאותו המין כדי למנוע יחסים בין המטופל למטפל.

 

08.02.12

קשת

שופטת פסקה כי דוד שהתעלל מינית באחייניתובת ה- 25 יקבל 6 חודשי מאסר על תנאי ו-5,000 שקלים בלבד, כי לפושע יש סרטן. השופטת הסבירה את העונש הקל: "הוא זקוק היום לרחמי השמיים ורחמי בית המשפט", כתבה השופטת. "רחמי בית המשפט יקבלו ביטוי בגזר הדין ואני מקווה שגם השמיים יחוסו עליו".

האם השופטת לא שמעה על כרת?

15.02.12

nrg

ח"כ משה גפני, תוקף בחריפות את האקדמיה. בראיון שהתפרסם בעיתון החרדי "יתד נאמן" הוא אומר כי "השיגעון לתארים אקדמאיים הוא ממש עבודה זרה, אין לזה שום משמעות". הוא טוען כי "השיגעון" הזה "גורם נזק גם לילד, גם למערכת וכמובן נזק לכולם ללא שום תועלת. איננו יכולים להשלים עם המצב הזה, מבחינה עניינית, מקצועית ואידיאולוגית".

אנו מקווים שיימצא המטפל בעל רקע אקדמי נרחב מספיק שיוכל לטפל בשיגעונות של גפני.

16.02.12

ynet

אברך כולל מירושלים החליט "לתרום" שנה מחייו לזכותו של המנהיג החרדי אלישיב ולמען אריכות ימיו. דווח כי המעשה גרם לאברך תחושת סיפוק גדולה, והוא אף שוקל לפרסם בעיתונות קריאה לאחרים לנהוג כמותו. בשיחה עם ynet הדגיש אהרון: "זה רציני, זה ממש לא גימיק. עשיתי את זה בעקבות פסיקה של הרב אלישיב עצמו בנושא חסד".

כמה קל להפריח מילים באוויר ואף להוסיף איוולת על טיפשות ולומר על זה שזה "לא גימיק".

16.02.12

ynet

רבני "צוהר" קיימו מעין טקס "עגלה ערופה" סמוך למקום שבו נהרגה החיילת מנאש יז'אצו, בכביש 66 בצפון. הטקס, שמוזכר בתורה, נועד לבקש מחילה על מותו של אדם שלא ידוע מי אחראי לכך, ולעורר את העם לתשובה.

החקירה כבר מצאה חשודים במעשה אבל לרבנים כנראה זה לא משנה. מדוע לא לנצל טרגדיה לתחרוד אנשים?

20.02.12

קשת

במהלך טיסה של אל-על מבריסל לנתב"ג, קבוצה של נוסעים חרדים השתמשה קרטונים מתקפלים ופרסה אותם במושבים בהם ישבו חבריה, כדי להפריד אותם מהנוסעים האחרים. צוות המטוס לא העיר להם, והמחיצות המאולתרות נשארו במקום עד לנחיתה ואף צוין כי אין זו הפעם הראשונה שזה קורה.

יש לתת לחרדים שחפצים בכך שקיות ניילון שחורות להתכסות בהן, שמענו שזה גם מכסה את העיניים וגם מונע מטומאה לחלחל ולהזיק לכוהנים כשטסים מעל בית קברות.


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

15.01.12

ynet

הקרוואן של אריאל טל נשרף עד היסוד. המשפחה הצליחה לצאת מהקרוואן הבוער ואריאל אמר "זה כמו נס משמיים. אני אדם שעובד מהבוקר, כך שאין לי סיבה להתעורר בשעת לילה כזאת, אבל הקב"ה כנראה רצה שאתעורר באותו לילה."

מספר ימים לאחר מכן אנסטסיה טימצוק, בת 19 מבת ים, נהרגה בשבת לפנות בוקר בדירה ברמת גן (ynet) עקב שריפה. מה יש לאריאל טל לומר על המקרה הזה?

29.01.12

ynet

בית כנסת ביישוב חריש נשרף כליל על כל תכולתו הכוללת ספר תורה, ספרי קודש, טליתות ותפילין. מתפללים בבית הכנסת אמרו כי הם מאמינים שלא יד המקרה גרמה לשריפה ושמדובר בהצתה, אבל מחקירה של אנשי הכיבוי והמשטרה עולה כי ככל הנראה מדובר בקצר חשמלי.

חבל שהמאשימים המקומיים לא פרטו במי בדיוק הם חושדים ולמה.

09.02.12

ynet
וואלה!

ילדים בבית ספר לתלמוד תורה של חסידות בעלזא גילו בכיתתם ברחוב האדמו"ר בור עצום שנפער במרכז החדר במהלך הלילה, בשעה שהמקום היה ריק מאדם. הבור נוצר כנראה עקב עבודות במקום.

וכעת המחבת"ים ינצלו מקרה זה אבל ישכחו כל מקרה אחר שלא עולה בקנה אחד עם מטרתם.

29.02.12

קשת
וואלה!

חיים אבוחצירה, בן 28, חלה במחלת לב קשה וקטלנית אשר מנעה מלבו לתפקד כרגיל. הרופאים השתילו בגופו לב מלאכותי שיאריך את חייו. לאחר בדיקה התגלה כי הלב שלו חזר לתפקוד סביר והוחלט להוציא את הלב המלאכותי. חיים אמר לאחר הניתוח "אין לי איך להודות לאלוהים שהציל אותי".

אלמלא הרופאים שטיפלו בו ומלכתחילא השתילו בו את הלב המלאכותי, הוא לא היה יכול להודות לאף אחד, בטח לא לאלוהיו שלפי אמונתו, שם אותו במצב זה.


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.01.12

הארץ

נחמיה שטרסלר במאמרו "ישראל בתהליך של התאבדות" כותב: "המחלה היא החינוך החרדי. זה חינוך שמעביר את הצעירים החרדים דרך שטיפת מוח יסודית, שבסיכומה הם מאמינים שדמוקרטיה זה שלטון רשע, ששוויון זכויות לנשים הוא טריפה גמורה, שחופש והומניזם טובים רק לגויים" ומוסיף "החלק המרגיז והאבסורדי בתהליך הזה הוא, שהרוב החילוני, ברוב טיפשותו, מממן את מה שיוביל לקצו. הוא מעביר תקציבי עתק למערכת החינוך העצמאית של החרדים. הוא נותן לאברך קצבאות ומענקים גדולים בהרבה ממה שמקבל חייל בשירות חובה, או סטודנט הלומד רפואה או הנדסה. כי הציבור החילוני הוא ציבור מתאבד".

חברי עמותת חופש חילוניים אינם מתאבדים, אמנם, אבל אותם חילונים שתומכים במימון החינוך העצמאי של החרדים - מביאים לכדי התאבדות של החברה הישראלית כולה. גם החרדים בסופו של דבר לא יוסיפו להתקיים בצורה הנוכחית אם לא יהיה מי שיפרנס אותם!

01.02.12

nrg

מנתוני משרד החינוך עולה כי רק כחצי אחוז מהתלמידים לומדים על תורת האבולוציה של דארווין, וכמעט כל התלמידים המסיימים 12 שנות לימוד אינם מכירים את התאוריה המדעית הסוברת כי המינים השונים התפתחו מאב קדמון משותף, ומכירים רק את תפיסת הבריאה הדתית. כמו כן מתברר, כי מורים דתיים אינם חייבים ללמד נושא זה.

 

01.02.12

ynet

עשרות חרדים-לשעבר מארגנים תביעה נגד המדינה על נזקים שלטענתם נגרמו להם מאחר שלא למדו מקצועות בסיסיים במוסדות שבהם התחנכו - תחת פיקוח הרשויות.

 

07.02.12

כלכליסט

איש העסקים זוהר זיסאפל, מבעלי קבוצת רד-בינת, ביקר בחריפות את מערכת החינוך החרדית: "קצה נפשה של החברה החרדית עצמה באלפי צעירים שכאילו תורתם אומנותם" והוסיף "בסוף נישאר עם קבוצה של צעירים שיודעים חשבון ברמה של כיתה ו' וללא שליטה באנגלית- הם לא ימצאו עבודה בעולם המודרני ובוודאי לא ימצאו עבודה כלל. אני קורא להפסיק כל תמיכה במוסד חינוכי שלא ילמד את מקצועות הליבה".

 

09.02.12

nrg
כלכליסט
דה-מרקר
ynet

כ-180 מיליון שקל מתקציבה של ההשכלה הגבוהה יועברו לטובת הקמת מסגרות אקדמאיות לציבור החרדי תוך שמירה על הפרדה בין המינים. המסגרות יתמכו בהשלמת השכלה לחרדים ולחרדיות.

הנה רעיון מהפכני: ללמוד לימודי ליבה מגיל 6 עד 18. מישהו חשב על זה?


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.01.12

קשת

מבדיקה ברשת השיווק "רמי לוי" מתברר כי יותר זול לאכול "מהדרין". מעדן "דנונה" של חברת שטראוס עולה פחות בגרסת ה"מהדרין", שמיועד לאוכלוסייה שמקפידה יותר על כשרות. רמי לוי להגנתו אמר: "אם שטראוס מוכרת לי את המוצר בהשגחת בד"ץ במחיר זול יותר, אני אמכור אותו בהתאם".

איך זה יכול להיות? המסקנה היא אחת בלבד: מחייבים את הציבור החילוני הגדול בתשלומי כשרות, גם אם אינו נזקק לכשרויות החרדיות למיניהם (בנוסף לכשרות של הרבנות הראשית!) והדבר מאפשר לחברות המשווקות להוריד מחירים מהציבור החרדי שכן נזקק לכשרויות הללו... מה כאן אינו ברור? האם זה המקרה היחיד בו הציבור החילוני-חופשי מממן מכיסו את פרנסתו של הציבור החרדי ואת הגנתו???

04.01.12

הארץ

ענר שלו במאמרו "מדינת החרדים" כותב על מדינת הרווחה של החרדים" "חלמתם על שתי מדינות לשני עמים? החלום התגשם. חלמתם על מדינת רווחה? החלום התגשם. הפגנתם למען דיור בר השגה? גם החלום הזה כבר התגשם. חתרתם למדינה שאינה כורעת תחת נטל הביטחון? גם החלום הזה נהפך למציאות. דרשתם יום לימודים ארוך, כיתות קטנות, חינוך גבוה בחינם? כל החלומות האלה מתגשמים במדינת החרדים, החיה בשכנות טובה לצדה של מדינת ישראל".

 

10.01.12

ynet

סטודנטים לתואר שני אינם זכאים לקבל סבסוד ממשלתי במשפחתונים של ילדיהם, בניגוד לאברכים בכולל. הסבסוד כולל סטודנטים לתואר ראשון אבל למרבית הלומדים לתואר ראשון אין ילדים.

 

15.01.12

כלכליסט
גלובס

אלי ישי החליט כי על משפחות מרובות ילדים לקבל הנחות בארנונה באופן משמעותי. כמו כן, על פי החלטתו של ישי, ההנחה תחול רטרואקטיבית לתקופה של 3 שנים. החלטתו זו גוררת שורת גינויים חריפים.

 

25.01.12

דה-מרקר
כלכליסט

אטיאס ומנהל מינהל מקרקעי ישראל ערכו מסיבת עיתונאים להצגת הקריטריונים לדיור בר השגה וזאת לאחר הסערה שחוללה ח"כ שלי יחימוביץ (העבודה) שחשפה את העדיפות שהעניק אריאל אטיאס בדיור הציבורי לאוכלוסייה החרדית על פני נכים. בקריטריונים מתעלמים מהצעות ועדת טרכטנברג בנושא מיצוי כושר השתכרות וכמו כן מוצג שאין עדיפות למשפחות עם הרבה ילדים.

המצג לפיו אין עדיפות למשפחות עם הרבה ילדים - שקרית, מאחר והניקוד לזכאות כולל את מספר הילדים וגם את מספר שנות הנישואין. אצל החרדים מתחתנים בגיל ממוצע של ,18 שהוא צעיר בהרבה מהחברה החילונית, שצעיריה באותו גיל רק יוצאים לשרת בצבא! הדבר גורר העדפה על זוגות צעירים חילוניים אפילו. קראו עוד במאמרים בהארץ, כלכליסט, ומאמרו של נחמיה שטרסלר בהארץ.

30.01.12

nrg

עשרות בתי כנסת בחיפה יפונו בתוך חודשים ספורים ויוסבו לגני ילדים, כך החליט ראש העיר יונה יהב. יונה יהב הסביר כי בעבר בתי הכנסת היו גני ילדים וכעת הוא מבקש ליישם חוק חינוך חינם לגיל הרך ולהחזיר את המבנים לייעודם הקודם. אריה בליטנטל, חבר מועצת עיריית חיפה מטעם יהדות התורה: "לא יעלה על הדעת שמפנים בית כנסת ומשאירים מבנים ציבוריים אחרים".

האם האדון בליטנטל בא בטענות גם כשהפכו בעבר גני ילדים לבתי כנסת???

01.02.12

דה-מרקר
ynet

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר הביע דאגה בכנס הרצליה לנוכח הריבוי של החרדים ואי-השתלבותם במשק. יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, הגיב על דברי פישר ואמר "פישר צריך לדעת שהעולם לא נבחן דרך החור שבגרוש, אלא בחיים ערכיים ומוסריים. כל ילד שנולד במשפחה [חרדית] הוא עולם מלא של אושר ושמחת חיים".

כל ילד שנולד למשפחה חרדית מאושר? כנראה גפני לא קורא עיתונים. ולגבי ה"ערכים המוסריים" שלו, ובכן, ה"חוזה עם הסטרא אחרא" בחופש, מספק לנו הבנה על אמות המידה של גפני.

03.02.12

ynet

תני גולדשטיין מזכיר לנו שכשני מיליארד שקלים הולכים מדי שנה לטובת תקציבי הדת בישראל, ומספר לנו שבמדינות אחרות נהוג להטיל מס על המאמינים בלבד, או לחילופין נהוג להתרים את מי שמעוניין לתרום לכנסיות ולמסגדים, אך לא לחייב בתשלומי דת את אלה שאינם דתיים!

 

06.02.12

ynet

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן מתנגד לקריטריונים לדיור בר השגה כפי שנקבעו ע"י אטיאס "בהיגיון ובשוויון ובמינון נכון, ואין להסכים לקריטריונים שלא ייתנו מענה למי שנושא בנטל וממלא את הקופה הציבורית שמממנת את ההטבות, ללא מתן סיכוי לילדים שהם והוריהם שרתו בצבא". אך אומר "אין מצוקת דיור קשה מזו של המגזר החרדי. ראיתי ילדים גרים שם במרתפים ובמחסנים חשוכים".

ואנחנו ראינו ילדים עם טלאי צהוב... מי שלא יכול לפרנס את ילדיו, שלא יעשה אותם.


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

15.01.12

כלכליסט

ח"כ מאיר שטרית הגיש הצעת חוק לביטול המועצות הדתיות. שר הפנים לשעבר הציע לבטל את חוק שירותי הדת היהודיים, מה שצפוי להביא לסגירתן של המועצות הדתיות הפזורות בישראל, כי "המועצות הדתיות הן גופים פוליטיים מיותרים לחלוטין והעיריות יכולות לתת שירותי דת טובים יותר. גם בקואליצייה מבינים שמדובר במנגנון מושחת".

 


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.02.12

קשת

מדענים טוענים שמצאו מאובנים של צורת החיים הראשונה על פני האדמה. המאובנים הזעירים, שדומים בצורתם לאגרטל, נמצאו באתרים נוספים בסלעים רחבים בארץ ומעידים לדברי החוקרים על צורת חיים שהתקיימה על כדור הארץ לפני 550 עד 760 מיליון שנה.

אוי, שוב תוקפים את הבריאה?

יומן חופש