הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 120: נובמבר-דצמבר 2011

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

הטרוף הדתי שנוצר עקב הדרת הנשים והתגובה החילונית:

פעיל בארגון החרדי "אתרא קדישא": "אם החילונים תוקפים אותנו זה אומר שאנחנו בסדר"

תגובת האתר החרדי "צופר" להתנגדות החילונית: "אנחנו נילחם בהם. נהרוג בהם. נשמיד אותם מעל פני האדמה" וחבר הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) נגד עיתונאים (כלבי השמירה של הדמוקרטיה): "לעשות להם את המוות - במסגרת החוק"

עורך ביתד נאמן: הפרדה בין המינים "טבעית - כמו באושוויץ"

סרט חרדי טוען: לבוש בת ישראל עשוי להמיט שואה על עם ישראל ופאות לא צנועות גורמות סרטן לילדים חרדיים

אלי ישי מודה שחרדים חיים על חשבון החילונים

עשרות גברים חרדים מנעו מקבוצת נשים להצביע

אלי ישי ואריה דרעי על הדרת הנשים: "חסר לנו בעיות אמתיות שאנחנו מחפשים דברים שלא קיימים?", "כאילו אין לנו במה להתעסק"

וגם:

בתי ספר בחינוך הדתי בוחרים להתעלם מרצח רבין

מנהלים בכירים במשרד החינוך ומנהל של בית ספר בירושלים חשודים כי מסרו דיווחים כוזבים למשרד החינוך וקיבלו טובות הנאה ממוסד חינוכי חרדי בירושלים ובינתיים בלחץ חברי הכנסת החרדים, משרדי הממשלה הפסיקו לערוך ביקורת בישיבות ובכוללים המתוקצבים בידי המדינה

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אהוד, אורה, אורן, גידי, דן, דני, דניאל, יובל, יוסף ג., לאה, ניצן, עירון, רון, רוני, רונן, רותם, שי, תומר ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית - קווי המהדרין

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

20.12.11

גלובס, ynet

נוסעי קווי המהדרין, בבני ברק שממשיכים בהפרדה בין המינים באוטובוסים של אגד, מקבלים הנחות משמעותיות בקווי הנסיעה הללו מאגד. ממשרד התחבורה נמסר כי הדברים "נובעים מסיבות היסטוריות שנקבעו לפני שנים רבות ולא מתוך רצון להעדיף אוכלוסיה זו או אחרת. מזה זמן מה פועל משרד התחבורה להאחדה של כל תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בישראל ולתיקון התעריפים הנדרשים".

הדבר כבר ידוע שנתיים ולא עושים דבר.


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.11.11

כלכליסט

שר הפנים אלי ישי הוציא צו שפוטר מארנונה כל מוסד חינוכי שיש בו פנימייה. הנמענות המרכזיות של ההטבה: יותר מ-300 ישיבות גדולות אשר כמעט בכולן קיימות פנימיות בהן ישנים התלמידים. עלות המהלך לפי הערכות: עשרות מיליוני שקלים בשנה שייגרעו מקופת העיריות. הצו הוצא לאחר שראשי ישיבות רבים פנו לשר וביקשו ממנו כי יקדם הקלה בנושא.

מעניין האם אלי ישי היה מוציא את הצו הזה שיכלול גם מוסדות חילוניים ללא התערבות ראשי הישיבות? במטרה להכשיר את השרץ, אלי ישי מבטיח "אלחם למען פטור מארנונה לסטודנטים מ-2012" (כלכליסט) כאילו יש איזו הקבלה או קשר בין הימצאות בישיבה ללימודים אקדמאים. באוניברסיטה - לומדים, בישיבה - שוטפים.

12.11.11

ynet

חרדים מרובע ג' באשדוד מנעו מהעירייה לתקן צינור מים שהתפוצץ בשבת ולכן התושבים החילוניים נשארו ללא מים זורמים עד צאת השבת. במקום זאת העירייה סיפקה 150 ליטרים של מים שאזלו במהירות. אחד התושבים סיפר ל-ynet: "זו בושה וחרפה שאנחנו חיים בעידן כזה, כמו חומייני. צריך לציין כי לחלק החרדי בשכונה יש מים, כי הקו שלהם לא נפגע. אז זה לא מעניין אותם שאחרים נפגעים, העיקר שלא יעבדו בשבת".

מהעירייה נמסר: "צריך להתחשב בכולם". איך בדיוק התחשבו בתושבים שמהם נמנעו מים זורמים?

30.11.11

ynet

הנהלת "קניון הזהב" בראשון לציון מבקשת להפעיל את הקניון בשבת עקב ביקוש רב מהציבור החל מהתאריך 10.12.11. יעקב הלפרין, שבבעלותו רשת "אופטיקה" מתנגד למהלך ואמר שמייסד הרשת היה דתי וכן "המאבק אינו רק דתי אלא גם כלכלי וסוציאלי. לדבריו".

מוזר, ממתי לסקול אדם על עבודה בשבת היא נימוק סוציאלי? ראו את מקרה המקושש המתואר בתורה.

04.12.11

ynet

קבוצה של כ-50 רבנים מפתח תקווה מתנגדים להפעלת האצטדיון בעיר בשבת ולכן הגישו מכתב לעיריית פ"ת, בדרישה שלא לפתוח את האצטדיון העירוני החדש, כדי לא לגרום לחילול שבת המוני. לטענת הרבנים, בעיר יש ציבור מסורתי שיפגע מכך, כי הוא עזר בכספו להקים את האצטדיון.

והציבור החילוני בעיר, לא עזר? כרגיל ההתחשבות היא חד-סטרית.

09.12.11

הארץ

יוזמה חדשה של בעלי מסעדות בירושלים: "לבקש" מעובדיהם החילוניים לשים כיפה ולהתחזות לדתיים כדי למשוך לקוחות.

עבודה בעיניים. מפתיע שהיא עובדת על דתיים?

11.12.11

גלי צה"ל

עשרות בתי עסק בשדרות התחייבו ברצון להעסיק עובדים בלבוש צנוע בלבד. במסגרת 'הסכם הצניעות' התבקשו החנויות לחתום על כך שעובדיהן יגיעו בלבוש צנוע שלא יכלול חצאיות מיני, חולצות בטן וצווארונים חשופים. בתמורה, קיבלו החנויות "תעודת כשרות" לחנותם.

על הקשר בין "צניעות" לכשרות המזון כבר דברנו?


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.11.11

mynet

הורים מתלוננים שהישיבה של הרב יניב עשורי מחדרה מרחיקה מהם את ילדיהם. אחת האימהות מספרת: "הבנו שהבריחו לנו את הילד לישיבה בירושלים. שלושה חודשים לא ראיתי את הבן שלי". הורים נוספים מספרים "הכל נעשה בשקט, כך שלא יוכלו לצאת נגד דרכו החדשה", הם אומרים. "ההורים מגלים את זה, כשהכול כבר גמור, כשכבר הראש של הילד מורעל לכאורה", אומרת אושרה, אימא לשני ילדים ש"נפלו", כדבריה, לישיבה של הרב עשורי.

על כך נכתב באתר חופש: הורים יקרים - הבעיה שלכם מחוץ לקונצנזוס. אם לא תגיבו - איש לא יעזור לכם!!! והרי זה "סיפור" שנמשך כבר עשרות שנים!!! אז אולי תקומו מרבצכם ותעשו משהו???

17.11.11

nrg

התנועה הקיבוצית הפיצה מכתב הקורא לחיילים בני הקיבוצים "לתפוס פיקוד" ולדווח לראשי התנועה על כל אירוע חריג מבחינה דתית שהם רואים במהלך שירותם לאור ההקצנה הדתית בצה"ל.

 

17.11.11

nrg

פעילים של המרכז לקבלה, שבראשו עומדים הרב פיליפ ברג ואשתו קארין, פשטו אתמול על משכן הכנסת וחילקו "ספר קבלה" למרות שהדבר אסור. הפעילים נצלו את תמימותה של הדוברת והעוזרת הפרלמנטרית של ח"כ פרץ, עזית סלם, שאשרה להם להיכנס אך לא ידעה, לדבריה, על כוונתם.

הפעילים הללו נעצרו? הוגשו נגדם תלונות במשטרה?

18.11.11

ynet

חב"ד לוקחים ילדים מהזרם הממלכתי (לא דתי) אליהם לכפר חב"ד שמתחילים ללמוד תורה,. שם הילדים נחשפים להטפה דתית של חב"ד.

אח"כ הורים לא מבינים מדוע ילדם התחרד, והם כבר לא מכירים אותו עוד. ממש לפלא.

18.11.11

הארץ

הורים דתיים התאגדו והקימו "פורום ממ"ד לכתחילה", מונה כבר למעלה מ-400 הורים, נוכח ההקצנה הדתית ההולכת וגוברת בחינוך ממלכתי-דתי. בין סימני ההקצנה, איסור על שירת בנות, הפרדת בנים ובנות באוטובוסים, קוד לבוש דתי ו"צנוע" הן לילדים והן להורים, שעורים לא דתיים הפכו לשעורים דתיים במסווה, ללא ידיעת ההורים וכן צנזורה על סיפורים ושירים שאינם דתיים.

 

21.11.11

כלכליסט

תוכנית של הוועדה המחוזית ירושלים, לבניית 1,800 יחידות דיור לציבור החרדי בבית שמש גוררת התנגדות התושבים של בית שמש. התושבים טוענים כי הוועדה המחוזית התעלמה מן הטיעונים ב־7,400 התנגדויות שהוגשו לתוכנית.

 

01.12.11

הארץ

נסים דהן, מש"ס, מכהן כיו"ר הוועדה הממונה בקציר-חריש. ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ אמנון כהן מש"ס, אשרה את בקשת שר הפנים אלי ישי לדחות את הבחירות במועצת קציר-חריש ולהאריך את כהונת הוועדה הממונה זו הפעם השלישית ללא בחירות. הסיבה: "הליך הרחבת חריש כעיר חרדית הוא פרויקט לאומי ויש לאפשר לוועדה הממונה (בראשות דהן) לפעול לקידום הליך זה.

סתימת פיות במסווה של דמוקרטיה תוך ניצול בזוי של הדמוקרטיה וכל זאת בהליכים לא דמוקרטיים.

01.12.11

mynet

תלמידים ממוסד לבנים המשתייך לזרם החרדי אשר באשדוד חשודים כי זרקו אבנים על בנות בית הספר היסודי לאמנויות צמח א' ברובע ח' בעיר, בזמן אירוע לציון כ"ט בנובמבר. במינהל החינוך הבטיחו ליישם פתרון אקוסטי שיגרום לכך שהטקסים הנערכים בבית הספר הממלכתי לא יישמעו במוסד החרדי.

מעשה נבלה, במקום להעניש את המפגעים, נותנים להם פרס.

02.12.11

כלכליסט

כשישים תושבים מבית שמש, ביניהם ותיקים ועולים חדשים מהמדינות האנגלו-סקסיות וממדינות חבר העמים, חילונים, דתיים וחרדים, הפגינו מול ביתו של שר הפנים אלי ישי, במחאה על קידום תוכניות בנייה לחרדים בלבד בעיר. המפגינים טענו: "ש"ס מוכרת את בית שמש לחרדים", "ש"ס שונאים עולים חדשים", "לא ניתן את בית שמש לחרד" ו"בחרנו ש"ס, קיבלנו ג'".

 

04.12.11

ynet

רבה של אלון מורה, הרב אליקים לבנון, חוזה "בעתיד תהיה פה מדינת הלכה"... "זה תהליך שאולי הנכדים שלי יראו, אבל החברה הישראלית לא צריכה לחשוש מזה" ומשווה את האנשים לפרפרים שימשכו אחרי האור אל עבר מדינת ההלכה.

כל אחד צריך לחשוש ממדינה בה הורגים כל מי שאינו מאמין באותם הבלים שהחרדים/דתיים מאמינים בהם.

05.12.11

כלכליסט

הקמת העיר החרדית חריש יוצאת לדרך ובה ישווקו בתוך התחלה 6,000 דירות לחרדים בלבד. תושביה החילונים של חריש הלינו כי העיר החדשה תוכננה לחרדים בלבד, תוך טרפוד קידומו של היישוב ופרסום מכרזים חדשים לקרקעות, זאת - אף שהם מחזיקים ברשותם רשימה של כאלף משפחות חילוניות שהביעו נכונות להתגורר בחריש. כמו כן, אם חילוניים יגיעו לחריש, ייסלל עבורם "כביש מילוט" כדי שהם יכלו לצאת בשבת מהעיר.

מדהים, כביש מילוט לחילוניים.

08.12.11

נענע10

סניף קופת החולים שטראוס שבירושלים, שמשרת אלפי מבוטחים של "כללית" מרחבי הבירה, מחייב את הנשים להגיע בלבוש צנוע בגלל שחלק מהלקוחות הם דתיים. משיחה עם נציג שרות עולה כי הדרישה באה מהלקוחות הדתיים. בעקבות הפרסום, הכללית הודיעה כי תפסיק לדרוש זאת.

 

12.12.11

ynet

חרדים קיצונים הפגינו נגד בית הספר היסודי "אורות נריה" - מוסד דתי-לאומי לבנות. הם קראו לבנות בשמות גנאי כגון פרוצות. הצלם הותקף על-ידי שניים מהמפגינים, שתחילה דחפו אותו, ולאחר מכן אחזו בו בחוזקה והצמידו אותו לקרקע עד שחבר חילץ אותו מידיהם - אך הדברים לא תועדו מאחר שהוא אחז במצלמה.

אל תתפלאו אם הדתיים הלאומיים לא יגיבו. ראשית משום שהם חרדים מהחרדים, ושנית - הרי מדובר בבנות, לא כן?

13.12.11

ynet

הורים לחיילים קיבלו הזמנה לסיום קורס החובשים שאותו עברו ילדיהם, תוך דרישה להגיע בלבוש צנוע. בצה"ל יבחנו את נוסח ההזמנה בעתיד.

מה חושבים שם מנסחי ההזמנות? שההורים יגיעו בביקיני?

18.12.11

nrg

בטחנת הרוח של שכונת רחביה, אשר נמצאת ברחוב רמב"ן, הוקם בית חב"ד. מאחורי היוזמה עומד הרב ישראל גולדברג והוא מצהיר "המטרה שלי היא להחזיר בתשובה כמה שיותר יהודים". הקמת בית חב"ד בשכונה הצליחה להכעיס את הרוב החילוני המתגורר בשכונה. תושבים רבים חוששים כי חסידי חב"ד מעוניינים לשנות את צביונה של השכונה.

ויש להם סיבות טובות לחשוש! הרבה תקדימים יש לתופעה זו בערים אחרות בארץ!

25.12.11

nrg

בשכונת רמת אביב בתל אביב מתנגדים לפעילות חב"ד בשכונתם במהלך החנוכה "זה לא אירוע תמים".

נכון! זה לא אירוע תמים כלל ומאחוריו אג'נדה ברורה.

25.12.11

ynet

הרב בני נחום, נכנס לבסיס צה"ל והטיף לכ-20 לוחמי פלוגת ההנדסה של גדוד הסיור של חטיבת גולני תוך ניצול חג החנוכה. מבדיקה ראשונית עולה, כי נחום נכנס לשטח הבסיס שבגליל המערבי לאחר שקיבל אישור ממפקדים זוטרים, אך חרג מסיכום מוקדם על מטרת המפגש עם החיילים ואורכו. "מדובר בחיילים מצוינים, שלא ידעו מה לעשות בסיטואציה הזו, שנוצלה היטב ובאופן מביך על ידי הרב", אמר ל-ynet קרוב של אחד מהם. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הביקור אושר בתום לב".

שלא יהיה ספק, הביקור אולי אושר התום לב אבל אין שום תום לב בביקור עצמו, יש כוונת מכוון.

26.12.11

נענע10

התושבים החילונים באשדוד מביטים בדאגה על הנעשה בעירם. 25% מתושבי העיר הם חרדים ונראה שמספר זה רק הולך לעלות בשנים הקרובות והחילונים חוששים לעתיד ילדיהם. ויקטוריה, תושבת רובע ג' בעיר: "במתנ"ס שהילד שלי גדל בו, היה צהרון, היה קייטנות, היה הכל. עכשיו הם לקחו הכל לידיים שלהם".

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

09.12.11

הארץ, nrg

הרב יעקב פרטיג, היו"ר היוצא של הנהלת המינהל הקהילתי קובע כי הבחירות בבחירות למינהלים הקהילתיים בשכונות החרדיות של מרכז העיר ירושלים בשכונות הבוכרים, גאולה ומאה שערים, ייערכו בהפרדה מלאה בין המינים. עם זאת, מעיריית ירושלים נמסר כי צוותים של מטה הבחירות וועדת הבחירות המקומית יסיירו בקלפיות כדי לאכוף את הנהלים האוסרים הפרדה.

 

11.12.11

קשת

א' בת ה-16, תלמידת תיכון בבית ספר ממלכתי דתי בדרום הארץ ביקשה לשיר בתחרות כישרונות צעירים אולם גורמים בבית הספר איימו עליה שאם תשיר מול גברים היא תסולק מבית הספר. בית הספר מקבל מימון מלא מהמדינה ובמשרד לא רק שלא מסתייגים מההחלטה, אלא גם תומכים בהנהלת בית הספר, ומפנים אותנו לתקנון בית הספר שבו נאסר במפורש על התלמידות להשתתף בפעילויות שמנוגדות להלכה כמו שירה בפני גברים.

 

11.12.11

נענע10

חברת הפרסום "כנען", הפועלת בירושלים ומשווקת שטחי פרסום על אוטובוסים מסרבת לפרסם קמפיין כנגד הדרת נשים: "אין בכוונתנו ליצור, חלילה, אפליה מגדרית או אפליה כלשהי, אך לצערנו, מאחר שלא ניתן לאכוף את הוונדליזם, אנו נאלצים להימנע מפרסום נשים בערים בהן יש ריכוז גדול של ציבור חרדי".

הפושעים מקבלים פרס.

12.12.11

ynet, גלי צה"ל, nrg, נענע10, הארץ, וואלה!, קשת, נענע10, ynet,‏ nrg

הממשלה תבחן עונשים על הדרת נשים. ראש הממשלה נתניהו ציין בטקס הממלכתי למאבק בסחר בבני אדם, שאסור להדיר אנשים "בוודאי לא חצי מהאוכלוסייה". ל-ynet נודע כי מחר צפויה ועדת השרים למעמד האישה להקים צוות בין-משרדי למלחמה בהדרת הנשים.

מעניין אם באמת יטילו עונשים על המדירים!!!

13.12.11

nrg, קשת

במרכז הספורט והכושר עבור הסטודנטים והסגל בקמפוס האוניברסיטה העברית נקבעו שעות פתיחה שבהן לנשים אסור הכנס למקום ומוגדרות תחת השם "פעילות תחזוקה". מתברר כי בלחץ גורמים דתיים על הנהלת האוניברסיטה הוחלט, כי בשעה שהגברים שוחים בבריכה, נשים לא יורשו להתאמן בחדר הכושר - והמתחם כולו ייסגר עבורן לפעילות.

ב-19.12.2011, שבוע לאחר פרסום הכתבה, התבשרנו כי: "ניצחון לסטודנטיות: בעקבות חשיפת מעריב על "שעות התחזוקה" במכון בקמפוס גבעת רם, בהן אסור לנשים להתאמן, בוטל הנוהל המפלה" (nrg).

13.12.11

גלי צה"ל

הטלת קנסות על בתי עסק, חברות פרטיות, ורשויות מקומיות היא אחת הדרכים בהן חושבים בממשלה להילחם בתופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי.

וואלה, זה אחלה כסף.

13.12.11

הארץ

ציפי אריאל, פנסיונרית של המשטרה ומאבטחת ותיקה, מונתה להיות אחראית אבטחה בקניון "סנטר 1" בכניסה לירושלים, אולם ביומה הראשון נאמר לה לעזוב כעבור זמן קצר. ההסבר, לדבריה, היה שהקניון, שחלק גדול מלקוחותיו הם חרדים, לא מסכים להעסיק אישה בתפקיד מנהלת האבטחה: "אמרו לי שראש הקהילה החרדית התקשר למנהל הקניון ואמר שיעיפו אותי בתוך שעה או שאף אחד לא יישאר בקניון".

מתי יתחילו "להעיף" נשים מהמשטרה? ומתי יחדלו להעסיק נשים בכל מקום? ואולי גם מהחברה החרדית? ומהחברה בכלל? ולמה לא מישראל?

13.12.11

ynet,‏ ynet

שר הפנים, אלי ישי, חושב שתופעת הדרת הנשים שולית וזוכה להתייחסות ציבורית מוגזמת.

איפה הוא חי? תופעת הדרת הנשים כבר הגיעה לתמיכה רבה בציבור החרדי.

13.12.11

נענע10

אריה דרעי חושב גם הוא (בדומה לאלי ישי) שתופעת הדרת הנשים בישראל לא כל כך רווחת, ושהיהדות מתייחסת בכבוד לאישה.

השוואת האישה לאיבר מין אינו כבוד (למשל: שער באישה - ערווה), אלא אם כן דרעי חושב שזה משהו מכובד.

13.12.11

קשת, וואלה!

בטכניון החליטו להקצות ימים ושעות בהם יוכלו להשתמש במתקני המכון גברים בלבד, לאור בקשתם של מספר סטודנטים דתיים. מתנועת ישראל חופשית, הנאבקת בהדרת נשים ובהפרדה המגדרית, נמסר, כי "אין אפשרות לנתק את ההפרדה המגדרית בחדר הכושר בטכניון, מהתופעה הרחבה של הדרת נשים מהמרחב הציבורי. אנחנו עדים לתופעה מסוכנת של הקצנה בתחום, וניסיון להפוך את ההפרדה לנורמה חברתית במדינת ישראל".

הגזרה בוטלה בלחץ הציבור השפוי (קשת).

14.12.11

דה-מרקר

תחנת הרדיו החרדית רדיו קול חי מסרבת להעלות נשים לשידור. דובר בית החולים רמב"ם, דוד רטנר, הגיש תלונה נגד התחנה לרשות השנייה כי מפיקי תחנת הרדיו פנו אליו בבקשות לתאם ראיונות עם רופאים מבית החולים, אך ביקשו שהרופאים יהיו גברים.

הגירוי המיני של הגברים הדתיים הוא בגדר טרוף ומחלת נפש.

14.12.11

גלי צה"ל

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, אמר כי המשטרה תפעל למצות את הדין עם האחראים להדרת נשים. "אנחנו לא מפחדים, מי שינסה לאיים עלינו או על נשים ימצא את מקומו בבית הסוהר".

אמן כן יהיה רצון.

14.12.11

ynet

בחסות עיריית רחובות וראש העיר, חב"ד קיימו אירוע שבו הכניסה לגברים בלבד. תושבים חילונים בשכונה זועמים: "איפה נשמע דבר כזה, שבאולם ציבורי בשכונה חילונית מתקיים אירוע בחסות העירייה והוא מיועד לגברים בלבד?", אמר אחד מהם. "מתי הפכנו לחרדים? למה העירייה נותנת לזה יד? מה עם הנשים, לא מגיע להן להשתתף?"

לא, מקומן של הנשים בבית!!!

14.12.11

הארץ, קשת

יוזמה ציבורית חופשית מתוכננת שיעלו גברים ונשים יחדיו לאוטובוסי מהדרין בהם קיימת הפרדה בין המינים. המשתתפים צפויים להתאסף ב-1/1 בשעה 17:30 בנקודות שייקבעו מראש בירושלים ובאזור המרכז ולעלות באופן מאורגן על האוטובוסים שבהם מתקיימת הפרדה בין גברים לנשים.

 

14.12.11

News1, הארץ

העיתון החרדי "יתד נאמן" פרסם מאמר של אחד מעורכי העיתון כתגובה לדבריה של הילרי קלינטון על הדרת הנשים בישראל המשווה את תופעת הדרת הנשים ל"הפרדת המינים" שנעשתה במחנות ההשמדה, והגדיר אותה כ"דבר טבעי לעשות": "גם בתקופת השואה, כשגרמנים הפעילו את מכונת ההשמדה במלוא הקיטור, היהודים הוחזקו במחנות ההשמדה בבלוקים נפרדים לגברים ונשים. אפילו חיות האדם הללו התייחסו אל ההפרדה כדבר טבעי. גברים הושלכו להתגורר בבלוק הגברים ונשים בבלוק הנשים, לא מתוך התחשבות, גם לא מתוך מחווה אנושית, כי זה היה דבר טבעי, אף אחד לא נזכר שם בטהראן".

דבר נבלה נפל בישראל. איזו השוואה!!! והם אינם מתביישים להשוות?! אז מדוע אינם משווים אותנו לנאצים גם בשאר מעשיהם ה"טובים"???

15.12.11

נענע10

בעל חנות דגים בשכונה חרדית, יצר ביוזמנו שתי כניסות לחנות - האחת לגברים והשנייה לנשים, בלבוש צנוע כמובן, ובחנות מתגאים "פה יש הפרדה מוחלטת, אפליה בין נשים לגברים". הרציונל מאחורי ההחלטה: "שלא יהיה ערבוב כדי שלא יגבר היצר".

חרדים רואים חרדיות, או סתם נשים, והופ, גובר היצר. לא נורמאלי.

15.12.11

nrg

בחדר הכושר של הכנסת נהוג להפריד בשעות מסוימות בין גברים לנשים לאחר פנייה של ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי). ההחלטה התקבלה לפני כשנה. כעת דורשים חברי הכנסת שלמה מולה ונינו אביסדזה (קדימה) מיושב ראש הכנסת ריבלין להפסיק את הנוהג הזה משום ש"הכנסת אמורה לשמש דוגמא ומופת לשוויון זכויות בין גברים לנשים ולא דוגמא ומופת להדרת נשים". בן ארי אומר שזו "רדיפת הציבור הדתי" ומציע גם לבטל את ההפרדה בשירותים.

דמגוגיה, איפה לומדים את זה? מה, עד עכשיו היו שירותים משותפים לנשים ולגברים??? או שהם מתכוונים לשירותי המזנון, או שירותי השמירה ע"י משמר הכנסת?

15.12.11

ynet

מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, דורש לפסול את התוצאות בקלפי ברחוב שטראוס בירושלים ישנו חשד שחרדים מנעו מנשים להצביע בבחירות למינהל הקהילתי שהתקיימו ביום שלישי.

 

18.12.11

הארץ

חרדים מאשדוד גידפו את טניה רוזנבליט שעלתה ביום שישי בבוקר על קו אגד 451 מאשדוד לשכונה חרדית בירושלים, לצורכי עבודה, וישבה בקדמת אוטובוס לירושלים. החרדים דרשו שתעבור לחלק האחורי כי ‘כי גברים יהודים לא יכולים לשבת מאחורי נשים' ומשסירבה עיכבו את הנסיעה בחצי שעה. אחד החרדים מנע את נסיעת האוטובוס למשך חצי שעה ושוטר שהגיע למקום ביקש מטניה שתעבור אחורה.

 

18.12.11

nrg

ל', ילדה בת עשר שלומדת בבית הספר הממלכתי-דתי נווה עציון בירושלים כנראה לבשה מכנסיים כאשר ביקרה בקניון. לאחר שהדבר נודע לסגל ההוראה בבית הספר היא עברה טקס משפיל שבסופו הושעתה. בעקבות האירועים שיגרו הוריה מכתב חריף למפקח בתי הספר באזור.

מכנסים? בקניון? פריצות!

18.12.11

כלכליסט

מארק שון חושף את צביעותו של שר התחבורה, ישראל כץ, שהוציא דרישה לחקור "הדרת נשים" שכנראה נועדה להרגיע את הרוחות. ומזכיר לנו שאותו שר תמך בהדרת נשים לפני כשנתיים.

הנה הכתבה ב-ynet: "שר התחבורה: יש מקום להפריד בין נשים וגברים".

18.12.11

ynet

בלשכת התעסוקה בכרמיאל מתקיימת הפרדה בין נשים לגברים שמוזמנים לחתום כדי לקבל דמי אבטלה. כך נודע ל-ynet. נשים באות בימי שלישי בלבד, ואילו גברים רק בימי ראשון וזאת לבקשת המגזר הדרוזי.

התנהגות הדרוזים מזכירה את התנהגות החרדים באזורים מסוימים בארץ.

18.12.11

ערוץ 7

הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, אמר בראיון ל"מהדורה המרכזית" של רדיו קול חי: "חס ושלום לא יעלה ולא יבוא החלום הרע הזה, זה נגד ההלכה לבחור אישה לכהן בבית הדין" ו-"רב לא יכול להיות אישה, דיין לא יכול להיות אישה, יש אנשים שרוצים לעקור את התורה בצורה הקשה ביותר - זו עקירת התורה".

 

19.12.11

נענע10

מצלמות חדשות 10 תיעדו את הנסיעה בקו האוטובוס העובר במושב החרדי תפרח שבדרום והראו שהנוסעים דורשים מכל הנוסעות לשבת בחלקו האחורי של האוטובוס. המושב תפרח היה בעבר מושב מסורתי. לאורך השנים הלך היישוב והתחרד והיום ראשוני התושבים הפכו למיעוט.

זה גורלו של כל ישוב חילוני או מסורתי, כאשר חרדים משתלטים עליו...

19.12.11

נענע10

סרט חרדי בשם "החלום האמריקאי המזויף" ששודר במוצאי שבת לאחר הדרשה של הרב עובדיה מש"ס, מאשים את פריצות הנשים החרדיות ברוב הרעות החולות בעולם. הסרטון מקשר בין לבוש הנשים לעוני, סרטן אצל ילדים ואפילו לשואה.

עצם המראה של נשים מביא עליהם את כל הרעות החולות שבעולם...

19.12.11

גלי צה"ל, גלובס, גלי צה"ל

אנשי עסקים חרדים קבלו בקשה מאחד הרבנים האשכנזים שיקימו חברה שתספק תחבורה ציבורית לחרדים, בחינם. לפי התכנון, החברה תקיים נסיעות פנימיות בירושלים וכן הסעות בינעירוניות בקווים ירושלים-בית שמש וירושלים-אשדוד - כך דווח היום (ב') בגלי צה"ל.

 

19.12.11

ynet

בתגובה למקרה שאירע השבוע בקו אוטובוס באשדוד, אז סירבה הצעירה טניה רוזנבליט לדרישת נוסעים חרדים לעבור מקדמת האוטובוס לאחוריו. פעילים חילוניים תלו פשקווילים: "כל אישה היא בת מלך. יהודים ראו אור כי מהרו בניך, מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו". הכרזות גם קראו לעם ישראל לנקוט מעשה: "אל תעמדו מנגד", נאמר. "אנו קוראים לכל יהודי אשר חרד לכבוד עמנו למחות כנגד מחפשי רעתנו ולהחזיר עטרה לראש נשות ישראל".

 

19.12.11

News1

חבר הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) מבקר את הנלחמים למען זכויות הנשים ואמר שמי שמובילים את מסע ההסתה כלשונו נגד החרדים הם מתייוונים, המקבלים הון עתק מגורמי חוץ ומרפורמים. עוד אמר, כי הוא חושש מאוד מתוצאות המסע התקשורתי המציג את החרדים כמשתלטים. אייכלר קרא לפעול נגד עיתונאים המתנכלים לציבור החרדי באותן שיטות שהם פועלים, באופן שיגרום להם לשלם מחיר אישי ומשפחתי - להפגין נגדם, לבצע עליהם תחקירים ו"לעשות להם את המוות - במסגרת החוק". הוא ציין כי יש לגרום להם לחשוש מלהסית נגד חרדים ומתנחלים כשם שהם חוששים מלדבר נגד נשים, אתיופים וערבים.

"לעשות להם את המוות - במסגרת החוק"? מעניין כיצד ניתן לעשות זאת מאחר והטרדה היא נגד החוק.

19.12.11

נענע10

בחודש אוקטובר בשנה שעבר בקשה דליה איזק ובתה להגיע חזרה לביתם שבנשר ממחלף נתניה, לאחר שהשתיים ניסו לעלות לאוטובוס אגד. אחד הנוסעים החרדים איים עליהן ברצח והנהג ביקש שהן יכסו את עצמן.

 

20.12.11

הארץ

חברת כנען, זכיינית הפרסום על האוטובוסים בירושלים, ביקשה ערבות של 50 אלף שקלים מפעילי תנועת "ירושלמים", שביקשו להעלות קמפיין מחאה על הדרת נשים ממודעות על האוטובוסים בעיר, למקרה שייגרם נזק לאוטובוסים, בשל ונדליזם של חרדים. זאת מאחר שהחברה נחשבת אחראית לנזק לאוטובוס. הרב הקונסרבטיבי אורי איילון, מהפעילים המרכזיים למען פלורליזם בעיר: "זה נוח לכל הצדדים להגדיל את הסיכון ולא לנסות בכלל לפרסם. כך נותנים פרס לאלימות".

 

20.12.11

News1

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ד"ר אריאלה גילצר-כץ קבעה, שאישה חרדית אינה זכאית לסרב להצעת עבודה רק משום שאין באותו מקום עבודה הפרדה בין גברים לנשים וציינה: "לו נתקבל ערעור זה, עשוי הדבר לתמוך ב'סטנדרטיזציה' של הפליה והדרה, ובכך נעודד נשים להסתגר בביתן ולא להשתלב בשוק העבודה".

לו הערער היה מתקבל הוא היה פירצה בחוק וכעת גם גברים חרדים וגם נשים חרדיות היו מוצאים דרכים כיצד לא לעבוד ולבטל את זמנם באוהלה של תורה ולקיים שטיפות מוח לתחרוד.

20.12.11

קשת

כתבים מרחבי העולם מסקרים את תופעת הדרת הנשים, ומקבלים יחס מגעיל מהחרדים.

אז מי הם המרבים אנטישמיות בעולם?

21.12.11

נענע10

בביתר עילית פורסם בימים האחרונים עלון, עליו חתומה העירייה, שקורא לגברים ונשים לשבת בחלקים נפרדים של האוטובוסים בעיר.

סנקציות מהממשלה על דבר כזה? מה פתאום!!

21.12.11

קשת

בבית שמש, סמוך לבית כנסת, מוצב שלט גדול הקורא לנשים לחצות את הכביש לצד השני, ולהתרחק מבית הכנסת כי "המיקום הרגיש". בעירייה מסרבים לפנותו - בטענה, כי הניסיון מלמד שהסרתו "רק תגביר את הצבתם של שלטים דומים ברחבי העיר".

הניסיון מלמד שמי שעובר על החוק ונכנס לכלא ומשלם קנסות כנראה לא יחזור לסורו, אבל בעיריית בית שמש בוחרים בדרך הקלה.

22.12.11

מקור

נושא הדרת הנשים נמצא גם ברכבת ישראל. נוסעים מבקשים מנוסעות להסתלק מהקרון שאותו הפכו ל"בית כנסת". אחד הנוסעים פנה לכתבת ערוץ 10 ואמר "אפשר לבקש ממך לעבור? יש עוד מקומות פנויים. עכשיו זה בית כנסת".

בית כנסת על גלגלים. המוח היהודי ממציא לנו פטנטים. ומה עם סבתא על גלגלים?

22.12.11

הארץ

מזמן חופשת החנוכה, עיריית פתח תקווה אילצה ילדים לשבת בהפרדה מינית בזמן הצגות. שיחה עם נציגי העירייה העוסקים במכירת הכרטיסים מעלה, כי ההצגה מיועדת גם לילדים בגיל הרך.

מי הוא זה שמקשר בין מין לילדים? איך קוראים לתופעה בזויה?

22.12.11

News1

ועדת הרדיו של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הכשירה את הדרת הנשים ואישרה בתום דיון סוער את לוח השידורים של התחנה לשנת 2012. נשים לא יוכלו לדבר בכל התוכניות, אלא בתוכניות שמיועדות להן. מי שרצה להכשיר את לוח השידורים טען כי אם הדרת הנשים לא תאושר, אז התחנה תשדר באופן פיראטי.

אם התחנה תשדר באופן פיראטי, שמסכן חיי אדם, יתכבדו מפעיליה לשבת בכלא. הפחד מפירטיות אינו הצדקה לעברה אחרת על החוק.

23.12.11

ynet,‏ nrg

עשרות בחורי ישיבות קרעו מודעות של מפלגת קדימה מאוטובוסים של "אגד" בסמוך לצומת שמואל הנביא יחזקאל בירושלים, והשחיתו את שלט הבחירות של המפלגה, לאחר שחסמו את נתיב הנסיעה של האוטובוסים.

 

23.12.11

הארץ

יוכבד הורביץ היא אישה שעולה באופן קבוע לקו 451 ויושבת בקדמת האוטובוס למורת רוחם של החרדים.

כל הכבוד!!! אם החוק אינו מגן על נשים - עליהן לעשות להגנת זכויותיהן בכוחות עצמן!!!

23.12.11

קשת

חרדים בבית שמש יורקיםעל ילדות ומקללים אותן. "הם רוצים שאני אתלבש כמו חרדית ושאני אתן להם את בית הספר" מספרת ילדה בת 7 בשם נעמה הלומדת בכיתה ג'. במהלך הצילום, חרדים תקפו את צוות הצילום של. "אולפן שישי" וקראה לה להסתלק מבית שמש. "איננו צריכים להסביר את עצמנו", הם אמרו. "יש לנו תורה ומצוות. אין חוקים, אין מדינה, אין שום דבר. היום זה חנוכה - תסתלק, שלא יהיו פה מתייוונים".

אחד החרדים בכתבה ציין כי מי שלא מתנהג כמוהם נחשב לאדם חולה.

25.12.11

nrg, וואלה!, ynet

מאיר דוד אייזנבך, חרדי בן 27 תושב בית שמש, נעצר ע"י המשטרה בחשד לתקיפה, לאחר שירק לעבר צעירה מפני שהייתה לבושה באופן שאינו צנוע לדעתו. לדברי המשטרה, הצעיר הודה במיוחס לו ויובא היום להארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

לצערנו החרדי הזה שוחרר למעצר בית, כי השופטת אינה מבינה מהו הגורם ההלכתי שהניע את החרדי הזה לירוק על האישה. שמו ותמונתו מפורסמים בוואלה!.

25.12.11

וואלה!, nrg, הארץ

שי גל, וצוות צילום שחשפו את היריקה על נעמה מרגוליס בת ה-8 מבית שמש, הגיעו לעיר להמשך סיקור תופעת ההתנכלויות כלפי נשים ונתקלו בתגובה אלימה של חרדים. ממשטרת ירושלים נמסר, כי העיתונאים הותקפו על ידי כמה עשרות חרדים, וכמו כן יידו אבנים לעבר הרכב של הצוות. אחד מאנשי הצוות נפגע קל בידו כתוצאה מהתקרית וטופל על ידי צוות מד"א במקום, וכמו כן נגרם נזק לכלי הרכב. המשטרה פתחה בחקירה לאיתור התוקפים והציוד שלדברי הצוות נגנב מהם במהלך התקיפה.

כלב השמירה של הדמוקרטיה חוטף מכות מאלה שמתעבים את הדמוקרטיה.

25.12.11

גלי צה"ל

מודעות הקוראות להפרדה בין גברים לבין נשים בקו החדש של חברת קונקס, בין ירושלים לבין בני-ברק נתלו על מספר תחנות. באחת המודעות נכתב: "קו 422 - גברים מקדימה, נשים פנימה". עם זאת, בעיריית ירושלים מבהירים כי "הקווים פתוחים לכלל הציבור על-פי חוק; כל נוסע רשאי לשבת בכל מקום באוטובוס".

 

25.12.11

ynet

שישה ח"כים חתמו היום על מכתב פומבי שנשלח לרבנים הראשיים, הרב שלמה עמאר והרב יונה מצגר, בבקשה לקיים כינוס מיוחד שיעסוק בתופעות הדרת הנשים בציבור החרדי. מטרת המכתב, שנשלח ביוזמת ח"כ חיים אמסלם, יו"ר תנועת "עם שלם" ועליו חתמו זבולון אורלב ("הבית היהודי-המפד"ל"), דוד רותם (ישראל ביתנו"), ציפי חוטובלי ("הליכוד"), אורי אריאל ("האיחוד הלאומי") ועתניאל שנלר ("קדימה"): להוציא קול קורא הלכתי חד וברור, שהתופעות הללו פסולות על פי ההלכה.

האם שמעתם את הבדיחה האחרונה לפיה חברי כנסת פנו לרבנים הראשיים כדי שאלה יוציאו "קול קורא הלכתי חד וברור, שהתופעות הללו פסולות על פי ההלכה"? מי שפגע באישה בשוק--אסור לו להלך אחריה, אלא רץ ומסלקה לצדדין או לאחוריו; וכל המהלך בשוק אחורי אישה, הרי זה מקלי עמי הארץ. (ספר קדושה -- הלכות איסורי ביאה -- פרק כא -- פסוק/ים כא). "...גנאי הוא לאישה שתהא יוצאה תמיד, פעם בחוץ פעם ברחובות; ויש לבעל למנוע אשתו מזה, ולא יניחה לצאת אלא כמו פעם אחת בחודש או פעמיים בחודש, כפי הצורך..." (ספר נשים -- הלכות אישות -- פרק יג -- פסוק/ים יד). הבדיחה הם חברי הכנסת, למי שלא הבין.

25.12.11

וואלה!, ynet, נענע10

עשרות חרדים התקהלו לאחר שפקחי עיריית בית שמש הורידו את השלט הקורא לנשים לעבור מדרכה בגלל בית כנסת באזור. חלקם ניסו לתקוף את השוטרים והיתר קיללו אותם, בין היתר, גם בכינוי "נאצים".

מעניין מדוע אין תגובת עונשין במקרה שמעורבים בו חרדים!

25.12.11

קשת, nrg

תחקיר חדשות ערוץ 2 חושף כי בירושלים חנויות אינן מעסיקות נשים בלחץ רבנים חרדים וחנויות שכן מעסיקה נשים - מוחרמת ע"י הציבור הדתי באזור. קניון "רמות" בירושלים לא מציג נשים כלל, בסניף המקומי של רשת "זול ובגדול" מסרבים להעסיק נשים, והם לא לבד.

 

26.12.11

וואלה!

אנה סמירנוב, בעלת חנות להלבשה תחתונה לנשים בעיר בית שמש, סובלת זמן רב מהתנכלות של חרדים לחנותה. לאחר שכמה קיצונים חרדים ניפצו את חלון הראווה בחנות שלה. הסיבה: המוצגים בחלון לא עלו בקנה אחד עם הסטנדרטים של הצניעות שחרדים דורשים להשליט בעיר.

מעניין כיצד היו מגיבים לו יידו אנשים חילוניים אבנים בחנות לממכר ספרי-קוידש!!! האם לא היו זועקים "געוואלד"???

26.12.11

ynet

לאחר שפקחי העירייה בבית שמש הסירו שלט המדיר נשיםנתלה שלט אחר בגרסה אחרת: "מפאת קדושת המקום נשים מתבקשות שלא להתעכב במקום זה".

עוד נראה שלטים דומים על חילוניים וגויים.

26.12.11

הארץ

סוזי אייד, תושבת נתניה הגישה השנה תביעה לבית משפט לתביעות קטנות בעיר על סכום של 32 אלף שקל, נגד חברה קדישא לאחר שנדרשה ע"י רב לעמוד מאחורי מחיצה יחד עם יתר הנשים. עם תחילת הטקס, נכתב בתביעה, ביקש הרב שניהל את הטקס מטעם חברה קדישא מהגברים לעמוד בצד אחד של המחיצה ומהנשים בצד האחר. את התביעה היא הגישה מכוח חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ומקומות ציבוריים אבל בחברת קדישא טוענים שזו לא אפליה.

לא, מה פתאום, זו לא אפליה, זו סתם, הטרדה מינית קטנה, קטנטנה כזו, והכל בנחמדות, כמובן, בלי כפייה.

26.12.11

ynet

בכירי הקריה החרדית בבית שמש מבטיחים שכל השלטים שהוסרו ע"י פקחי העירייה יחזרו, הם טוענים שכל החיכוכים הם עקב פרובוקציה של התקשורת ומסיימים ב:"הציבור החרדי הינו ציבור שקט שרק מבקש לחיות את חייו על-פי השקפת עולמו, ובנקודה זו לא יהיו פשרות".

אכן, חרדים ששוברים חלונות ראווה, שתוקפים צלמי עיתונות ורכושם, שיורקים על ילדות קטנות, או שתוקפים חיילים חרדים - הם באמת שקטים.... מה בכלל רוצים מהם???

26.12.11

הארץ

כ-300 חרדים התעמתו עימות אלים עם שוטרים בבית שמש. הם רדפו אחר השוטרים, יידו לעברם אבנים, צעקו עליהם, התעמתו איתם ושרפו פחים. לפחות שוטר אחד נפצע, ושני אזרחים נעצרו. בשעות אחר הצהריים המאוחרות השתרר שקט לאחר שכוחות המשטרה יצאו מהשכונה.

אילו חרדים שקטים. ממש לא שומעים אותם.

27.12.11

וואלה!

הרב דוד קאהן, האדמו"ר מתולדות אהרון, הנחשבת לאחת החסידויות השמרניות והקיצוניות בעדה החרדית, הגיע אתמול לבית מדרשו בבית שמש ואמר "צריכים להילחם ולשמור על השלטים ועל קווי המהדרין. אסור להתפשר - המלחמה היא על הבית היהודי". קאהן השווה בדבריו את מאבק חסידיו ברשויות החוק למלחמת החשמונאים. "בכל דור יש לנו מלחמה עם היוונים. אנחנו רואים היום שהיוונים והמתייוונים של היום הם נכנסים בנו, והם רוצים להשמיד את תורתך, שהם הדברים של עיקרי הדת - קדושה וטהרה. כל אחד ואחד חייב לעמוד על המשמר, אנחנו צריכים ללחום את מלחמת החשמונאים של אז, ולא להיבהל מכל המסביב".

לא רק בחסידות השמרנית והקיצונית הזו משווים את מי שנלחם בתופעת הדרת הנשים למתייוונים. אתר צופר החרדי פרסם תגובה קיצונית וחמורה במיוחד נוכח המאבק בהדרת נשים: "אם ינסו לכפות עלינו את חיי הפריצות של מתייווני ימינו - אנחנו נילחם בהם. נהרוג בהם. נשמיד אותם מעל פני האדמה (ynet). והנה עוד דוגמה לחרדים שקטים.

27.12.11

ynet

האתר החרדי "צופר" פרסם מאמר של הכותב שמואל קופר, המשווה בין ימי החנוכה לבין ישראל של המאה ה-21 וטוען: "הרשעים היו המתייוונים, והצדיקים היו החרדים לדבר ה'... הרוחות הרעות של אותם טמאים, רשעים וזדים - מתעוררות לחיים ביתר שאת בעצם ימים אלו, בחג החנוכה השנה". ואף מאיים ברצח "אם ינסו לכפות עלינו את חיי הפריצות, הזימה והתועבה של מתייווני ימינו - אנחנו נילחם בהם. נהרוג בהם. נשמיד אותם מעל פני האדמה. פיזית. בדיוק כמו שעשו החשמונאים עוסקי התורה לזדים שניסו לעקור אותה. המתייוונים של הימים ההם הם בדיוק החילונים של הזמן הזה...".

 

27.12.11

ynet

צביעות חברי הכנסת אינה יודעת גבולות: בתוך המשכן עצמו ובחסות הכנסת מונעים כבר תקופה ארוכה שירת נשים בטקסים הרשמיים במליאה: הכנסת בתגובה: "יושבי ראש בעבר בחרו לכבד (רגשותיהם של) ח"כים מסוימים".

 

27.12.11

נענע10, nrg, הארץ, וואלה!, כלכליסט

כ-4,000 בני אדם הגיעו לעצרת המחאה נגד הדרת נשים בבית שמש, מול בית הספר "אורות", שתלמידותיו הוטרדו על ידי תושבים חרדים. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום כדי למנוע התפרעויות. תושבים דתיים לאומיים רבים שהשתתפו בהפגנה, הדביקו על בגדיהם סטיקרים עליהם נכתב: "אני חרד לבית שמש". על שלטים נוספים עליהם נכתב "הדרת נשים, הקו האדום שלנו", "לא מוותרים על בית שמש" ו"בית שמש עיר ציונית".

 

27.12.11

ynet

צמיגיהם של ארבעה כלי רכב נוקבו לאחר ההפגנה בבית שמש. אחד מכלי הרכב היה של פעיל מר"צ. המפלגה מסרה: ״למרות אלימות החרדים, תמשיך מר"צ להוביל את המאבק למען ישראל שפויה וחופשית".

 

28.12.11

ynet,‏ nrg

לפני שנתיים בראיון למהדורת חדשות מקומית בנוגע להקמת מרכז מסחרי בבית שמש, הבהיר אבוטבול כי הוא לא יהיה פתוח לחילונים מבחינתו. "ברגע שבתוך מבנה כזה מגיעים גם כן ציבורים אחרים אז הדבר יכול לגרום לפרובוקציות לא קטנות". הוא נשאל האם חילוני יורשה להיכנס למרכז המסחרי והוא ענה בשלילה: "כדאי ששמה יבינו את זה שאנחנו לא רוצים להגיע אליהם גם לשמה, כל אחד צריך להיות עם הציבור שלו".

חברי חופש חוזי עתידות. בעתיד ייכתב: "אין כניסה לכלבים וחילונים".

28.12.11

הארץ

רופאת שיניים בסניף של קופת חולים מאוחדת במודיעין עילית, המספק שירותים לאוכלוסייה חרדית נדרשה לעבוד עם שרוול ארוך כדי לא לפגוע ברגשותיהם של החרדים.

כרגיל, רגשות החרדים כה שבירים עד כי מפרק חשוף מזעזע את עולמם.

28.12.11

nrg

מאות נשים, בניצוחו של ארגן תנועת ויצ"ו, הגיעו לשדרות רוטשילד בתל אביב ויצאו בצעדת מחאה כנגד תופעות הדרת הנשים. את הצעדה ארגנו בשיתוף ארגוני נשים נוספים, ולוקחות בה חלק גם חברות כנסת ונשים במשרות ציבוריות.

 

28.12.11

נענע10, נענע10, ynet,‏ ynet,‏ nrg, הארץ, וואלה!

החיילת דורון מטלון, הותקפה מילולית ע"י חרדי בקו האוטובוס 49א של אגד. החרדי הרים את הקול ואמר לה: "אישה לכי לחלק האחורי של האוטובוס את לא צריכה לעמוד פה את יכולה להעביר את הכרטיסייה שלך דרך אנשים. גם את חיילת לכי לחלק האחורי של האוטובוס". אח"כ כינה אותה: "פרוצה, שיקסע, את מביכה את עצמך כשאת עומדת ליד אברכים בחלק הקדמי. בושה".

שלמה פוקס, בן 44 תושב העיר ירושלים הוא החרדי שלפי החשד תקף את החיילת, הואשם בהטרדה מינית (וואלה!). להגנתו אמר החרדי "אני לא מטריד מינית, לא היו דברים מעולם" והאשים את החיילת בתקיפה: "אם כבר, היא הטרידה אותי. אני רציתי להתרחק והיא התקרבה". אוי! מסכן החרדי! חיילת אימתנית תקפה אותו מינית (ynet).

29.12.11

הארץ, nrg, וואלה!

מאות חרדים הבעירו פחים וקראו "נאצים" לעבר כוחות המשטרה שהגיעו לפנותם במספר רחובות בבית שמש במחאה על הארכת מעצרו של משה פרידמן, שתקף השבוע צוות של חדשות ערוץ 10. במהלך העימותים האלימים נעצרו שלושה חרדים ובהם אישה. בעקבות מעצרה, החלו להגיע למקום עשרות בני אדם נוספים. לבסוף הצליחו השוטרים לפזר את ההפגנה ולפנות את רוב המתפרעים.

 

29.12.11

נענע10

בית החולים מעייני הישועה בבני ברק מסרב לקבל נשים המגיעות לקבלת טיפול רפואי אם הן אינן לבושות בצניעות הראויה כדרישתם. עדות ממבקרת בבית החולים: "באתי עם חולצה קצרה וביקשו ממני שאלבש משהו עליי. הם נתנו לי חלוק שחור ואמרו שרק עם זה אני יכולה להיכנס ולהסתובב בבית החולים".

מזכיר קצת את אבינר: אם חובש רואה גבר ואשה פצועים, עליו להציל קודם את הגבר כדי להציל את מצוותיו (אתר חופש); ובאותו המטבע, אם תראה חילונית ודתייה פצועות, תציל את הדתייה (היא גם תהיה לבושה לטעמך).


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - שירת נשים בצה"ל

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.11.11

נענע10

הרבנים צבי טאו, שלמה אבינר ועמיאל שטרנברג פנו לרמטכ"ל, בני גנץ, ודרשו ממנו: "אל תכפה שירת נשים על חיילים דתיים".

הרבנים הללו בעצם מצטרפים ללחץ על הרמטכ"ל להשפיל נשים, שהחל עם הרבנים הראשים (ynet).

14.11.11

הארץ, הארץ

19 אלופים במילואים פנו אמש במכתב לשר הביטחון, אהוד ברק ולרמטכ"ל, בני גנץ, בדרישה למנוע את הזילות בכבודן של נשים בצה"ל, בשל תביעות של חיילים דתיים. האלופים מזהירים מפני פגיעה במוטיבציה של נשים לשרת בצבא וכן, במה שהם מגדירים כ"ערכי היסוד של החברה הישראלית". על המכתב חתומים, בין היתר, מפקדי חיל האוויר לשעבר אביהו בן-נון ועמוס לפידות, ראש אכ"א לשעבר, רן גורן והאלופים במילואים מנחם עינן וזאב ליבנה.

 

17.11.11

ynet

הרב הצבאי הראשי, רפי פרץ, סבור כי יש לצמצם ככל הניתן את שיקול דעתם של המפקדים, כי האירועים האחרונים - ששיאם בהדחת צוערי קורס קצינים על הימנעות משמיעת שירת נשים - הוכיחו כי הדרג הפיקודי בשטח מתקשה לעיתים לקבל החלטה נכונה.

החלטה נכונה מהי? החלטה דתית?

17.11.11

הארץ

המועצה לשלום וביטחון פנתה השבוע לשר הביטחון אהוד ברק ולרמטכ"ל בני גנץ, כדי שיפעלו למיגור תופעת הדרת הנשים. הם מתנגדים למה שהם מכנים "הפיקוד הכפול" של רבנים מול מפקדים, המנחים הנחיות סותרות ומזהירים מאסון בשעת מבחן.

 

18.11.11

הארץ

ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף אורנה ברביבאי, אומרת כי הצבא "צריך לאפשר לכל חיילת ולכל אישה לשיר בכל טקס ועל כל במה. חייבים לאפשר גם לחיילים דתיים וגם לנשים לבצע שירות משמעותי, מבלי להדיר אותם מתפקידים".

אבל החיילים הדתיים הם אלה שחונכו שיש להדיר נשים. וגם אורנה ברביבאי היא אישה, אז מה זה משנה מה היא אומרת???

18.11.11

גלי צה"ל, ynet, הארץ

רב השומרון, אליקים לבנון, התבטא ברדיו "קול חי" החרדי בחריפות נגד הפקודה האוסרת על חיילים דתיים לעזוב טקסים צבאיים בהן שרות נשים ואמר: "זה ייהרג ובל יעבור. הם מקרבים את המצב שבו רבנים ייאלצו להורות לתלמידים לצאת מאירועים כאלה, גם אם תעמוד כיתת יורים בחוץ ותירה בהם", קבע והוסיף "אני מאוד מקווה שיהיו שם אנשים שיבלמו את הדבר הזה, כי אם לא - לא תהיה לנו ברירה, ואני אמליץ לכל מי שישאל אותי שלא להתגייס לצה"ל".

בפעם האחרונה שבדקנו, עידוד השתמטות היא עברה פלילית. אה, אופס, שכחנו, דתיים לא משתמטים הם מקבלים פטור. ראש המכינה הקדם צבאית רבין אמר "אעתור לבג"ץ נגד הרב לבנון" (גלי צה"ל).

22.11.11

nrg, גלי צה"ל, קשת

ראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי, משיבה למתנגדי שירת נשים ואומרת: "עמדת הצבא, עמדת הרמטכ"ל ועמדתי היא שנשים צריכות לשיר מעל כל במה" אם זאת ציינה שלמפקד יחידה יש שיקול דעת: "מצד אחת אתה מאפשר לנשים לשיר ומצד שני, במקום שנדרשת רגישות מיוחדת... אתה מביא אותה לידי ביטוי".

לאלוף אורנה ברביבאי. איזו רגישות עלינו לגלות כלפי אדם המכנה את קולה של אישה "ערווה"?

14.12.11

nrg

ח"כ ניסים זאב (ש"ס) הציע פתרון "יצירתי" לחיילים הדתיים אשר נתקלים בשירת נשים: חלוקת אטמי אוזניים לחיילים דתיים, כדי שלא יאלצו לצאת מטקסים במהלך שירת נשים.

איוולת. האיוולת הגדולה ביותר היא שהאדם הזה מקבל כסף לומר הבלים כאלה.

30.12.11

הארץ

חייל בשרות סדיר סירב לצנוח, כי מי ש"שילחה" (דחפה אותם מפתח המטוס אל האוויר) את החניכים בקורס, הייתה אישה. החניך המתין לטיסה נוספת שהצניחה לוחמים, שבה היו רק מדריכים גברים.

איזו טיפשות. ה'אישה' לא נוגעת בו, היא משלחת אותו בעזרת נגיעה בשק המצנח שלו. עד כמה סוטה אדם צריך להיות כדי להתנגד לכך שאישה תיגע לו בשק המצנח? היא לא נוגעת לו בשק אחר.


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.11.11

הארץ

מבדיקת "הארץ" עלה, כי בעמותת "יהודה וישראל", אשר בני נוער באים להתנדב אצלה כחלק מפרויקט מעורבות אישית, אוסרת נוכחות גברית בהופעה נשית, וקיום הופעות של אמנים גברים לרוב. מנכ"ל העמותה, בשמת כרמון-הדני הגיבה: "באופן רשמי וחד משמעי: ב'יהודה וישראל' יש שירת נשים. הייתה מחלוקת והיא נפתרה. הסיטואציה הסתבכה כשבראש העמותה ישנו רב, והוא בדרכו לא נוח לו עם שירת נשים". לדבריה, בעקבות חילוקי הדעות, עזב הרב גל "כל תפקיד רשמי בעמותה, כי הוא לא יכול לתמוך במקום שמאפשר שירת נשים".

עזיבת רבנים נוספים תהיה רק רווח נקי לצה"ל, ולא רק במשכורת!

02.11.11

ynet, הארץ

פרסום של כרטיס אד"י שאמור לעודד תרומת אברים העלים נשים. חנה פנחסי כועסת וכותבת "כאישה דתית ופמיניסטית אני יכולה להבין את הצורך הזה. לא פעם התקוממתי כנגד הצגה משפילה של נשים בשלטי חוצות. אז מה, יש רק שתי אפשרויות: או להשפיל נשים או להעלים אותן?".

זו סטייה מינית קשה לראות באישה איבר מין. דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות והמרכז האחראי על מאגר הנתונים של אדי הצרה על המקרה ואמרה: "זו הפעם האחרונה שאנו מתקפלים בעניין הזה" (גלי צה"ל).

גם מה"התקפלות" הזו לא מאוחר לסגת!...

07.11.11

גלי צה"ל

בטקס הענקת פרסי הוקרה לזוכים בתחרות מחברי ספרים בתחום הרפואה והלכה, נשים שזכו בפרס לא זכו לעלות לבמה ונציג "זכרי" עלה בשמן לקבל את הפרס. סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: "מדובר בטקס בעל אופי תורני-הלכתי, ויש לדחות כל ניסיון להכפשה על רקע אפליה" והוסיף שכלות הפרס הסכימו לכך שהן לא יעלו לבמה. בארגון "קולך" זעמו על ההחלטה.

ליצמן, הרי ההלכה שלך היא היא מקור האפליה, זו לא הכפשה. אולי ליצמן חושב שהאופי הוא "תורני" אבל הוא גם בעל אופי ממלכתי, רשמי, של מדינת ישראל (הנה ההודעה על הטקס באתר הממשלה). את תגובתן הנזעמת של נשות "קולך" ניתן לקרוא באתרן.

07.11.11

nrg

למרות שנשים מודרות משלטי פרסום בירושלים, נערה אומללה מוצגת בירושלים לצורך קמפיין עמותה קיצונית נגד הפלות, ששמה 'אפרת'. בעיריית ירושלים יושבת ועדה האחראית על נושא שילוט החוצות, שבה רוב חרדי, ותפקידה לצנזר תכנים בפרסומות מסוימות. נוסף על כך, חרדים רבים משחיתים פרסומות שבהן מופיעות נשים. בהשפעת גורמים אלו חברות הפרסום מייצרות גרסאות "חפות מנשים" במיוחד עבור הבירה. עם זאת, לעמותת 'אפרת', שהיא עמותה דתית, הורשה להציג נערה מסכנה. עינת, תושבת העיר מיישבת את הפרדוקס: "די ברור שהחרדים מוכנים לסלוח על תמונה של אישה כשזה משרת את הרצון שלהם לכפות עלינו החלטות בנושא כל כך אישי כמו הפלות".

נשים, תהיה כנועות, מושפלות, כסילות, פתיות על שלטי החוצות בירושלים. זה דווקא נראה בסדר גמור.

07.11.11

ynet, גלי צה"ל, nrg, הארץ

תחנת הרדיו החרדית קול ברמה מדירה את קולן של הנשים מלעלות לשידור ומאפשרת זאת לשעה שבועית אחת בבוקר לנשים לעלות לשידור. מנהל התוכן של "קול ברמה", אבי מימרן הגן על האפליה ואמר שהחרדים יקימו תחנות רדיו פירטיות (כפי שכבר הוקמו בעבר וסכנו את המרחב האווירי של ישראל עקב שימוש בתדרים לא מורשים) אם לא יתאפשר להם להדיר נשים.

אהה, אם החרדים יקימו (מחדש) תחנות פירטיות שיסכנו את חייהם של הנוסעים במטוסים וחייהם של אזרחי המדינה על הקרקע, אז זה ממש "בסדר" להדיר נשים. הדמגוגיה החרדית במיטבה.

11.11.11

nrg

לאחר מקרים רבים של הדרת נשים מפרסומות בירושלים פנה ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אל מפקד משטרת ירושלים, ניצב ניסו שחם, וביקש להגביר את האכיפה נגד משחיתי הפרסומות שבהן מופיעות נשים. "יש למגר את התופעה".

צביעותו של ברקת מזעזעת, שהרי בעירייתו יושבת ועדה של חרדים שמאשרת או פוסלת פרסומות לשלטי חוצות (nrg). אחרי שברקת יעיף את הועדה הזו לכל הרוחות, אולי אז הוא יהיה צבוע פחות.

11.11.11

ynet, נענע10, הארץ, גלי צה"ל

הילה בניוביץ' הקימה מחאה ששמה "ככה לא נראית ערווה" שבה השתתפו כאלף נשים וגברים ברחבי הארץ כנגד הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל. אביטל לבני, רכזת המתנדבים בתנועת ישראל חופשית הסבירה: "בשנים האחרונות מתפשטת בארצנו מגמה מסוכנת של הדרת נשים מהמרחב הציבורי בכל אספקט אפשרי: באוטובוסים, ברחובות, בשלטי הפרסום וגם בשירה בפני קהל. אלו מנהגים השמורים למדינות חשוכות, פונדמנטליסטיות ולא למדינה דמוקרטית".

האם ייתכן, שאם במקום אישה תצויר על לוחות הפרסום ערווה של אישה, החרדים יחדלו להשתמש במונח הזה כדי לציין את קולן או שערן של נשים???

שווה לנסות...

13.11.11

הארץ

ראש העיר, ניר ברקת, דרש ממפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, "למגר את תופעת השחתת מודעות עם תמונות נשים בירושלים וכי עלינו לוודא שלמפרסמים המעוניינים לפרסם תמונות נשים בשלטי החוצות ברחבי העיר יתאפשר הדבר מבלי שהם יחששו מוונדליזם והשחתת השלטים או האוטובוסים".

ילד טוב ירושלים. חבל שנזכרת כל כך מאוחר.

18.11.11

גלי צה"ל

אנשי מכון "חי רועי", המכשיר למנהיגות חברתית מטעם המכינה הדתית, הגיעו לסיור במשכן, ודרשו כי בהרצאה מולם ידברו רק גברים. במרכז המחקר והמידע סירבו לבקשה, וההרצאה מפי ראש המרכז, ד"ר שירלי אברהמי, לא התקיימה. ראש המכינה, הרב אלי סדן אמר שזו אי הבנה.

נכון, "קול באישה ערווה" הוא אי-הבנה דתית כי ערווה וקול הינם דברים שונים לגמרי. אני מציעה גם כאן לצייר אישה שרה, ולידה ערווה, כדי להמחיש שמדובר בשני דברים שונים לחלוטין....

20.11.11

nrg

חברי להקת המחול הירושלמית "קולבן דאנס" הקימו קול מחאה נגד הכפייה הדתית של החרדים, אשר הכריחה את הלהקה להתאמן עם וילונות סגורים, וזאת לאחר מקרי וונדליזם כנגד המבנה של הלהקה. מהעירייה נמסר שאין איסור להתאמן בוילונות פתוחים וההנחיה הזו התקבלה על דעת חברי מועצה חרדים ומנהל המקום הקודם.

אז החרדים הם שמנהלים את עיריית ירושלים?

23.11.11

נענע10

תוכנית המקור חושפת את ההפרדה בין תלמידות אשכנזיות וספרדיות בסמינרים הדתיים. הפרשה התפוצצה בשנה שעברה בבית הספר עמנואל, אולם זהו רק קצה הקרחון. התוכנית מצאה שההפרדה בין עדות שונות מיושמת בבני ברק, קריית ספר, ביתר עילית, בית שמש וירושלים והכל בידיעת חברי הכנסת החרדיים, משרד החינוך ושר החינוך.

במקום לשחק בחתול ועכבר - פשוט להפסיק תקצוב. כמה פשוט!

27.11.11

נענע10, הארץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לנושא שירת נשים. "שירת הנשים חשובה לציבור החילוני בדיוק כמו שהנושא חשוב לציבור החרדי". השרה לבנת אמרה: "גם הדרת נשים היא סוג של אלימות נגד נשים! נשים שצריכות לעלות מהדלת האחורית באוטובוס, נשים שחייבות ללכת במדרכות מסוימות בלבד, או בשעות מסוימות שהקצו להן, שאסור להראות את פניהן בכרזות ובשלטים אחרת שורפים את המודעה, נשים שאסור להן לשיר בפני גברים או אפילו להשמיע את קולן בשידור ברדיו, נאסר עליהן להספיד את יקיריהן בהלוויה או אפילו ללכת ליד ארונם בדרכם האחרונה". השר משולם נהרי (ש"ס) ואמר שיש דברים שמפריעים לציבור החרדי וצריך להתחשב בו.

למה צריך להתחשב באנשים אלימים, מילוליות ופיזית? לא צריך להתחשב!!! ואם כן להתחשב - מדוע לא להתחשב ברגשותיהן של הנשים הנפגעות מהדרתן והשפלתן בכל אתר ואתר? וכי לנשים אין רגשות שצריך להתחשב בהן?

27.11.11

נענע10

רוזי דוידיאן בקשה להספיד את אביה לפי בקשתו, שכן, רוזי הייתה הדוברת של המשפחה. הרב שנכח בלוויה לא הסכים שרוזי תספיד את אביה כי היא אישה, והציע לקרוא את ההספד במקומה. רוזי התעצבנה על כך כי זה לא יאה שהרב יקרא הספד שלה ובו רשום "אבא יקר".

 

29.11.11

הארץ

ארגון הצלה חרדי מברוקלין מבקש להדיר נשים חרדיות מלהתנדב בו בטענה, שהרבנים מאשרים שרק גברים יתנדבו.

סביר להניח שהחרדים ממין זכר יתקפלו מהר מאוד, שכן, הם לא חיים בישראל בה מותר להם לעשות ככול העולה על רוחם.

29.11.11

הארץ, קשת

חברי הכנסת יעקב כ"ץ (כצל'ה) (האיחוד הלאומי) וציפי חוטובלי (הליכוד) מבקשים להעניק "חסינות" לצוערים אשר יסרבו להשתתף בטקסים בהם מופיעות נשים. בהצעה נכתב: "לא תינתן פקודה לחייל בניגוד לדתו ולא יודח חייל מתפקידו בשל אי מילוי פקודה המנוגדת להלכת דתו" והרבנות הצבאית. היא זאת שתקבע מהי ההלכה.

 

30.11.11

קשת

נוצרים, כמרים ואחיות, נדרשים להסיר סממנים דתיים לפני שהם נכנסים למתחם הכותל. החוויה הזו משפילה אותם.

הרבו אנטישמיות. כיצד היו יהודים מגיבים לו נהגו כך כלפיהם?

01.12.11

הארץ

עיריית גבעת שמואל ביטלה 24 מופעים של קרקס מדראנו האיטלקי כיוון שבמחציתם הודרו נשים מהמופע. ראש העיר גבעת שמואל, יוסי ברודני: "אני נפגעתי, הרגשתי מרומה. אני עם אנשים שמרמים אותי לא עושה עסקים. אני לא אתן יד לאירוע לסקטור מסוים. אין לי זכות לעשות דבר כזה".

כל הכבוד ליוסי ברודני.

04.12.11

קשת, nrg, הארץ

שרת החוץ של ארה"ב, הילרי קלינטון ביקרה את גל החקיקה האנטי דמוקרטי בכנסת, כמו חוק העמותות, וכן את עניין הפגיעה במעמדה של האישה בישראל. קלינטון רואה בסוגיית שירת הנשים והדרתן מהמרחב הציבורי, והן בנושא האוטובוסים בירושלים, שבהם יושבות הנשים בחלק האחורי - הידרדרות אל עבר איראן.

נזכיר כי לפני כשנה פורסם דו"ח אמריקני שקבע "יותר כפייה ואלימות דתית בישראל" (ynet).

05.12.11

הארץ

בנקודת הזנקה של מגן דוד אדום שנפתחה בירושלים חל איסור על נשים להתנדב בתחנה, מאחר והנקודה מיועדת לתושבי ירושלים החרדים, המבקשים להתנדב בארגון, שנמנעו מלעשות זאת עד כה מטעמי "צניעות".

צניעות? לראות אישה כאיבר מין זו אינה צניעות.

06.12.11

קשת

אורית נבון במאמרה: "הדרת נשים: את בת מלך, אז תסתמי" מראה כיצד ההקצנה בציבור הדתי הופכת אותו מ-"שומר צניעות" לסוטה מין: "מה זו האובססיה המינית הזאת, לעזאזל, ואם אתם אכן לא מסוגלים לשלוט בעצמכם, למה שלא תלכו לטיפול במקום לנסות לסגור אותי בבית ולכסות אותי בבדים מאה אחוז כותנה, מאתיים אחוז פנאטיות? אני מצטערת בשבילכם, גברים אומללים, אנשי מפתח בציבור הדתי-לאומי. אתם חיים משפריץ לשפריץ, עסוקים כל היום בשאלה כיצד לא להשחית את זרעכם לשווא. מרוב צניעות ויראת שמיים, אתם פשוט לא מפסיקים לחשוב על סקס."

 

07.12.11

ynet, גלי צה"ל, הארץ

כמה מאות בני אדם הפגינו ברחבת המשביר בירושלים במחאה נגד הדרת נשים מהמרחב הציבורי. באירוע הופיעה שורת זמרות ובהן: אחינועם ניני, אניה בוקשטיין, איה כורם, יעל דקלבאום, להקת טרנטינה, רונית אורלנד ולהקת "שירת מחר" של התנועה המסורתית.

 

08.12.11

ynet, הארץ

עמותת נוער כהלכה שבראשה עומד הפעיל החברתי יואב ללום, עתרו נגד משרד החינוך ושר החינוך גדעון סער, כמו גם נגד העיריות של ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית וביתר עילית כדי שיופסק נוהג ה"מכסות" של הספרדיות במוסדות חינוך.

אבל אם יש מעל 30% ספרדיות, הסמינר כבר לא נחשב איכותי. אווי. ספרדג'וקיות, זה מגעיל אותי, אלא אם כן מדובר באנשי ש"ס ששולחים את ילדותיהן לסמינרים "נקיים" (הארץ).

08.12.11

nrg

באוניברסיטה העברית עלול להיות דיון על הספר "תורת המלך". לאירוע הוזמן הרב ישראל אריאל מישיבת יצהר, לשעבר מספר שתיים ברשימת תנועת כ"ך לכנסת, ששמו נקשר בפרשיות של סירוב פקודה, חשד להסתה והמרדה ואף הרשעה בגין התנהגות פרועה במהלך ההתנתקות.

"How To Kill Goyim And Influence People -- Torat Ha'melech"‏ (YouTube) - האם יש מה להוסיף?

08.12.11

nrg

במסגרת אירוע של משרד החינוך ועיריית חיפה, נערכה הרצאה של הבלשן ד"ר אבשלום קור באולם המתנ"ס השכונתי "הדר-ביתנו". בהרצאה התבקשו הנשים לשבת בנפרד מהגברים, ומי שלא היה מוכן לשבת בנפרד, הורחק לשורות האחרונות.

בעתיד צריך לבקש מהבלשן שיקדיש את ההרצאה להסברת המושגים: "הדרה", "השפלה", "הרחקה" "אפליה" ודומותיהן.

11.12.11

כלכליסט

בג"ץ דורש מהמדינה לנמק מדוע אין לבטל את החלטת הממשלה בעניין הסדר קצבאות לאברכים לאור עתירה שהגישו התאחדות הסטודנטים, עמותת חדו"ש (חופש דת ושוויון) וארגונים נוספים נגד ההחלטה, המפלה לטובה, לטענתם, את ציבור האברכים ביחס למגזרים אחרים באוכלוסייה. החלטת הממשלה הגיעה בהמשך לקביעה התקדימית של בית המשפט העליון שקבע, כי מתן הבטחת הכנסה לאברכים מנוגד לעקרון השוויון.

 

14.12.11

נענע10

הציבור החרדי אינו נוסע עם חברת מוניות שמעסיקה נהגים ערבים ולכן תחנות מוניות רבות בבירה לא מוכנות להעסיק נהגים ממוצא ערבי.

 

15.12.11

נענע10

הרב עובדיה יוסף קובע, שרצוי שרופאים יהודים יתחמקו מחילול שבת, על מנת מלהעניק טיפול רפואי למטופלים גויים: "הרופא היהודי חייב לעשות כל מה שאפשר לו להשתמט, כגון שהוא מתנצל שהוא עסוק בטיפול בחולה יהודי אחר וכדומה".

 

18.12.11

nrg

מנהלי הסמינרים האשכנזיים מאיימים כי אם בג"ץ יתערב בתנאי הקבלה של התלמידות לא תיפתח שנת הלימודים הבאה, ו-30 אלף תלמידות חרדיות יישארו ללא בית ספר ללמוד בו.

 מי יפסיד משביתה כזאת? מדוע עלינו להיבהל מאיומים כאלה???


פינת הפשיעה והפינה האפלה - טרור יהודי נגד צה"ל

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

13.12.11

גלי צה"ל

רבנים ובניהם, רבה של קריית ארבע דב ליאור, רב ישיבת ההסדר "ברכת משה" הרב אליעזר נחום רבינוביץ', ורב השומרון אליקים לבנון דורשים להקל בהוראות פתיחה באש וגם דורשים עונש מוות למחבלים: "על-פי ההלכה ועל פי כל דין מותר ואנו מצווים על כך, להתגונן בכל האמצעים העומדים לרשותנו ועל כן אנו מבקשים לשנות את הוראות הפתיחה באש ולאפשר לכל מי שנקלע לסכנת חיים, כגון שנרגם באבנים או סכנה אחרת לירות לעבר המפגעים ללא חשש העמדה לדין או החרמת הנשק"

אין הרבנים הללו מתכוונים שיהיה מותר לירות ביהודים, חלילה, אבל המציאות חזקה מכל דמיון והדרישה הזו מתפרסמת על רקע התקיפה של פעילים דתיים נגד חיילי בסיס מפקדת החטיבה המרחבית אפרים ומפקדיו.

27.12.11

נענע10, ynet, הארץ

תלמידים בישיבת "מרכז הרב" בירושלים ולא נוער הגבעות כפי שחשבו בתחילה, הם כנראה אלה שעמדו מאחורי הפריצה האלימה לבסיס חטיבת אפרים. במשטרה מעריכים שזה לא סופם של המעצרים וצפויים מעצרים גם בישיבת "מרכז הרב" וגם במוסדות נוספים.

המון עשבים שוטים...


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.11.11

נענע10, nrg, וואלה!

17.5 שנות מאסר נגזרו על יאיר שיר מנגם, אב בית בישיבה, תושב הבירה חולה צהבת בן 47, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות מין בשבעה קטינים במשך 15 שנים אף על פי שידע על מחלתו תוך כדי כך שהוא ניצל את תמימותם. באחד המקרים הוא אף הזריק חומר לא ידוע לאחד הקטינים.

 

02.11.11

ynet,‏ nrg, גלובס, קשת, נענע10, הארץ, וואלה!

כתב אישום חמור הוגש נגד הרב מוטי אלון מהדמויות הבולטות בציונות הדתית, בעבירות של מעשה מגונה בכוח ומעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי מרות. בכתב האישום מסופר, כי הרב מוטי אלון חיכך את איבר מינו באחד הנערים לשם סיפוק מיני. הרב מכחיש את המיוחס לו ואף סירב לחתום על עסקת טיעון.

עורך דינו של הרב, יאיר גולן, סיפר בעבר כי "למעשים לא היה אופי פלילי, וכי כל שהיה מאחוריהם הוא אהבה תמימה לנערים, ללא כוונה מעבר לכך". אכן, שפשוף איבר המין בנערים הוא משהו "תמים" לחלוטין....

03.11.11

נענע10, קשת

מבקר המדינה חשף כי חברי הכנסת משתמשים בכספי הציבור למטרות אישיות, לדוגמה: ש"ס שילמה 20 אלף שקלים עבור אירוע פרטי - סעודת שבע ברכות לרגל נישואי בתו של השר אלי ישי בדצמבר 2009. המבקר העיר כי אירוע משפחתי אליו מוזמנים פעילי הסיעה אינו הופך בשל כך לאירוע של הסיעה ואין מקום לממנו מכספי ציבור.

אילו הם פרנסיך, ישראל. לך תבנה מדינה.

04.11.11

הארץ

נ', תושב אחת שכונות החרדיות בירושלים, נחקר בחשד שמסר מידע לחבריו בחסידות גור, כדי לחבל בחקירה שהמשטרה מנהלת נגדם בימים אלה. נושא החקירה הינו תקיפתו של אברהם הירשמן בשכונת גאולה בבירה בשבוע שעבר. נ' גם זומן ע"י המשטרה בחשד שהוא עצמו השתתף בתקיפתו של הירשמן.

 

04.11.11

נענע10

הסכסוך במאה שערים, בשכונת בתי וורשה: כתבת סקירה המתחקה אחר האלימות הקשה בין אנשי ועד בתי וורשה, המורכב מחרדים שלא מכירים במדינת ישראל לבין חסידי גור שהשתלטו על הועד. הכתבה מראה אלימות קשה מאוד ותיאורים מסמרי שיער.

כשחרדים משתלטים על חילונים, החילונים הופכים להיות "אנטישמיים", מה קורה כשחרדים משתלטים על חרדים? צביעות קשה הן של חסידי גור והן של החרדים האנטי-ציוניים שפתאום מבקשים את סעד המשפט של הערכאות או את הגנת המשטרה הציונית.

06.11.11

כלכליסט

גורמים ממשלתיים חושדים שישיבות אינן מדווחות על חרדים שנושרים מהן, וממשיכים לקבל כספים על כל אחד מהם בסך אלפי שקלים בשנה. נוסף על כך, כלכליסט מספר, כי לעתים החרדים רשומים במספר מוסדות והמדינה מעבירה עבורם תשלום מלא לכל מוסד בנפרד.

 

08.11.11

nrg

המרכז הרפורמי לדת ולמדינה מציג דו"ח, לפיו רוב התלונות שהוגשו נגד רבנים מסיתים נסגרו עוד בטרם נפתחה חקירה או שלא ניתן לדעת מה ארע בעניינן, שכן, לא נתקבלה תשובה על התלונה. במילים אחרות, התלונות אינן נחקרות. האבסורד הוא, שאם הקריאות המסיתות הן "נגד התבוללות" הן מבטלות את ההסתה.

 

09.11.11

ynet

הנשיא לשעבר, משה קצב, שנחשד והורשע באונס, אמר, לפי הכרעת הדין בערעורו: "בקרוב תהיה החלטה, נתפלל לאלוהים שיעזור".

כנראה הוא לא התפלל חזק מספיק. חבל. באתר חופש עלה לאור כניסתו לכלא של קצב, מאמר הנושא את השם: "מה ילמד משה קצב באגף התורני בכלא".

10.11.11

News1

מאיר כהן, בן 50 מלוד, נחשד כי לא דיווח על עיסוקו ועל הכנסותיו בסך מיליוני שקלים במשך 7 שנים. החשוד הופיע במרשמי רשות המיסים כאדם שאינו עובד, למרות שביצע עבודות בנייה בבתי מגורים ובבתי כנסת, והפעיל מקווה בשכונת חב"ד בלוד. על כל עסקיו, לכאורה, הוא לא דיווח לרשות המיסים.

 

10.11.11

קשת

תחקיר של קשת מעלה כי בעמותת "אפרת" למניעת הפלות, משכנעים את הנערות לא לפנות לרופא ("אני לא ממליצה למהר לעשות בדיקות. לא צריך למהר עם זה") ולא לספר להורים ("ואת לא רוצה לספר, זה לטובתם גם כן. למה להכניס אותם למתח") כדי שלא ישפיעו על החלטתן, ומפחידים אותן עם מידע שגוי. בעמותת אפרת מודים כי "כדי למנוע לחצים על הצעירה שישפיעו עליה בניגוד לרצונה, הניסיון שלנו מלמד שעדיף לייעץ לה שההחלטה תהיה בלעדית שלה, מבלי לערב גורמים אחרים העשויים להשפיע עליה לעשות משהו בניגוד לרצונה, כולל רופא".

היענות להמלצות "אפרת" מחייבות קריאה לציבור הצעירות בזו הלשון: "לעמותת "אפרת" דרושות נערות בהריון, בורות מבחינה רפואית, ולא אינטליגנטיות במיוחד. כושר שיפוט עצמי מיותר לחלוטין"....

11.11.11

נענע10

ח', הבן הבכור של "אימא טאליבן", שנחשדה והורשעה בהתעללות בילדיה כתב ספר על חוויות ילדותו. נהוראי יאיר כתב ספר על המקרה בהשראות של ח', "ותהי לי אמי קברי" (שם הספר בהשראת ירמיהו כ' 17).

מאתר סטימצקי: "נהוראי מתאר את הקשיים הנפשיים העצומים של הילד הקרוע בין הצורך לציית ולכבד את הוריו, לאהוב אותם אפילו, לבין יצר ההישרדות והדחף הפנימי העמוק לסדוק ולברוח מתוך המציאות שבה הוא חי. ח', שהיה ילד רגיש ופגיע מאוד, בנה לעצמו עולם חלופי דמיוני, שאליו יכול היה לברוח כדי להמשיך לחיות, ובתוכו המשיך כל העת לחפש צידוקים להתנהגותה של אמו, על מנת שיוכל להמשיך לאהוב אותה. בשלב שבו נחשפה הפרשה ולכאורה נפתח צוהר שדרכו יכלו ח' ואחיו להשתחרר מאחיזתם של ההורים - מתברר, כך כותב נהוראי - שהם עצמם חשו שעולמם נחרב, והיו משוכנעים שלעולם לא יוכלו לבנות חיים אחרים."

14.11.11

כלכליסט

אורי חדאד בן 23, שסיים את לימודיו בישיבה נחשד כי ייבא במשך שנה טלפונים סלולאריים, שנרשמו על שמות אנשים אחרים תוך השתמטות מתשלום מסים. לפי החשד, החשוד קיבל מחשודים אחרים שמות של עשרות אזרחים ישראלים, אשר רכשו טלפון סלולארי באמצעות האינטרנט והוא השתמש בשמם, ללא ידיעתם, ליבוא האמור, וכך הונה את המכס ורשויות ממשלתיות נוספות.

אילו דברים לומדים בישיבה?

14.11.11

נענע10, וואלה!

ישראל בן זכריה בשארי תושב אילת בן 46, הואשם בביצוע מעשים מגונים בילדה בת שבע, בעת תפילות שהתקיימו בבית כנסת באילת בשנתיים האחרונות. הנאשם חשוד כי ביצע את המעשים בעזרת נשים בעת שאביה של הילדה התפלל. "הנה, תגעי במלפפון שלי. זה נעים", נהג לומר לה.

נעים למי???

15.11.11

ynet

אלחנן בוזגלו, פעיל במשמרות הצניעות של החברה החרדית מספר על הפעולות האלימות שלו, וכעת מצר על כך לאחר שאחיו נרצח.

בנענע10, אותו בוזגלו נשמע קצת אחרת (יותר מדושן עונג מפעולותיו). האם כך תיראה המשטרה של ישראל בעוד 30 שנה? אם הרוב הדומם לא יתעורר, אולי כן.

15.11.11

קשת

חשיפה: בעקבות חשיפת הבן של אימא טאליבן והספר שנכתב בהשראתו התגלה מקרה נוסף של הזנחה והתעללות ועבדות של ילדים במגזר החרדי. אישה ברחה מארה"ב עם תינוקת והסתננה לארץ בעזרת סייענים מהחברה החרדית. היא הרתה לחוזר בתשובה וכך נולד בנה. האם כלאה את ילדיה בבית ששימש כבית כלא והעבידה אותם, שטפה את מוחם והרעילה אותם נגד הציבור החילוני. בגיל 18, ביקש הבן להוציא תעודת זהות ומשנענה בשלילה חשף את הפרשה והאם ברחה.

בכתבה נוספת של קשת, נחשף מידע חדש שקשור גם לאחות הכלואה (קשת).

15.11.11

ynet

בני 14, הלומדים בישיבה בכוכב השחר שבבנימין, נעצרו הערב על-ידי כוח צה"ל לאחר שיידו אבנים לעבר מכוניות חולפות באזור. על פי החשד, הם התכוונו לפגוע במכוניות של ערבים אך פגעו במכוניות של ישראלים.

 

16.11.11

nrg

גיל דבש, עובד ניקיון בבתי כנסת מירושלים, הורשע בביצוע עבירות מין ומעשי פדופיליה בכמה ילדים במהלך עבודתו. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו חמש שנות מאסר וחצי.

זה עונשם של הורים ששולחים את ילדיהם לבית הכנסת ללא השגחה!!!

21.11.11

NEW1

שמואל ויספיש, איש משמרות הצניעות של העדה החרדית בירושלים, נשלח, ע"י בית המשפט העליון, למאסר של שנתיים בעקבות שורה של עבירות אלימות שביצע. הוא הורשע בהתפרעות, סחיטה באיומים, תקיפה סתם ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות.

 

22.11.11

קשת

גבר בן 50 המעורער בנפשו אשר השתייך בעברו לפלג המשיחיסטים בחסידות חב"ד חשוד כי תכנן לרצוח את עובדיה יוסף. האיש הואשם בעבר בניסיון רצח ובדריסת רב העיר צפת, אשר אותו פצע באורח קשה כי "הרבי ציוה עליי לעשות זאת".

 

22.11.11

הארץ, הארץ, ynet, נענע10

נפתחה חקירה פלילית נגד הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, בחשד לפרסום הסתה לגזענות, בגין התבטאויות שונות שפורסמו בשם הרב בהן התייחס לערבים. לטענתו של שמואל אליהו, הוא יוצא נגד ניסיונות השתלטות של הערבים על קרקעות של יהודים והפיכת החיים של היהודים לבלתי נסבלים לאחר שהערבים "פולשים" לתחומם.

מעניין אם חייהם של ערבים שיהודים פולשים לתחומם ומשתלטים על קרקעותיהם - נסבלים יותר!

23.11.11

ynet

צה"ל מבקש להלחם בתופעת המשתמטות מ"טעמי דת" ולכן הכפיל את מספר חברות החקירה הפרטיות העוקבות אחר צעירות המצהירות כי הן דתיות.

הפיתרון הרבה יותר פשוט: לא לפטור נערות משיקולים דתיים. התשלומים לחברות החקירה היו הופכים אף הם למיותרים!

25.11.11

וואלה!

צעירה אפגנית בת 19 נאנסה לפני שנתיים על ידי בעלה של בת דודתה ואף ילדה לו תינוקת. היא הוכנסה לכלא כי עברה על "חוקי המוסר" בכך שקיימה יחסי מין עם גבר נשוי. בית המשפט הציב בפניה שתי אפשריות: להתחתן עם האנס, כאשתו השנייה, או לרצות עונש מאסר של 12 שנים.

נשמע לכם מזעזע, ההלכה (מצווה רי"ח - במשנה תורה לרמב"ם) פוסקת שזו מצווה לאנס לשאת את זו שאנס. מצווה, לא פחות.

27.11.11

הארץ

אנשי העדה החרדית מאיימים לפגוע בכת ה"טאליבן" ולכן אנשי כת הטאליבן פנו למשטרה, בצעד חריג כדי שזו תגן עליהם. אנשי העדה החרדית מסבירים כי "חוץ מהלבוש שלהם, שהוא משונה קצת, זה גורם למצב שהאישה כופה על הבעל אורח חיים כזה, ואז הנשים בעצם שולטות בבעליהן. זה מנוגד לציווי שאומר 'והוא ימשול בך'".

אכן, הגבר חייב לשלוט ולמשול באישה, כי הוא צריך להיות לה כמלך. ספר נשים -- הלכות אישות -- פרק ט"ז -- פסוק/ים כ: "וכן ציוו חכמים על האישה שתהיה מכבדת את בעלה ביותר מדיי, ויהיה לו עליה מורא, ותעשה כל מעשיה על פיו, ויהיה בעיניה כמו שר או מלך: מהלכת בתאוות ליבו, ומרחקת כל שישנא..."

28.11.11

וואלה!

תושב בני ברק בן 69 נאשם בביצוע מעשי סדום בנער בן 15 במשך כשנה, וכן מואשם במעשים מגונים ובהטרדה מינית של נער נוסף. אחד המעשים בוצעו בבית כנסת בבני ברק, שם הנאשם הכניס את ידו של הנער מתחת לטלית שעטה, ובהמשך הניח את ידו שלו על איבר מינו של הנער.

עכשיו אנחנו יודעים לאיזה צורך קיימות טליתות, ומה הן מאפשרות לגברים המתעטפים בהן...

28.11.11

קשת, ynet, וואלה!, ynet

האם החרדית מירושלים, שבמשך כמעט 20 שנה הצליחה להעלים את שני ילדיה מהעין הציבורית, הואשמה התעללות פיזית ונפשית בשני ילדיה, וכן שנהגה לאיים עליהם. הבת מבקשת טיפול באמה.

 

30.11.11

וואלה!

יהודה ברקן הורשע בארבע עבירות של מרמה, עורמה ותחבולה. ברקן הורשע בכך שבין השנים 2002-1999 העלים הכנסות בסכום של כ-1.6 מיליון שקל. בנוסף נגזר עליו קנס של 100 אלף שקלים.

היי, יהודה ברקן, זה לא זה שמטיף מאתר הידברות?

30.11.11

ynet

דב פישר, בן 34 מאלעד, נאשם בגין מעשה מגונה בבת משפחה קטינה ומעשה סדום בבן משפחה נוסף. פישר, לכאורה, נהג לבצע מעשים מגונים ומעשי סדום במתלוננת במקרים רבים. הנאשם אמר למתלוננת כי מעשיו נעשים מתוך חיבה ואהבה.

 

30.11.11

ynet

עשרות חרדים יידו אבנים לעבר אוטובוס אגד וכלי רכב של משמר הגבול ברחוב שבטי ישראל בירושלים. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לשמשת רכב. שלושה בני אדם נעצרו בחשד למעורבות בזריקת האבנים.

עשרות חרדים יידו... שלושה נעצרו? מה זה: סוג של פרס למתפרעים?

01.12.11

ynet,‏ ynet, הארץ

חרדי שמשתייך לזרם הסיקריקים בירושלים הואשם בתקיפה של אחד מיריביו וגם של שוטרים בנסיבות מחמירות, לאחר שלכאורה הוא השתתף בשריפת בית של חסיד גור, והפחדה בקרב שני ילדיו הקטנים של דייר.

 

03.12.11

ynet

תושב אלעד, בן 48, נעצר בחשד שאיים לרצוח בדקירות את בנו בן ה-12 באוזני עובדת סוציאלית בשל קטטה בין הבן לבת נוספת, בת 9. כשנחקר אמר שלא התכוון לכך באמת.

רוצה להידמות לאברהם אבינו.

05.12.11

הארץ

שני גברים מחסידות ברסלב הורשעו ונענשו בעבודות שרות לאחר שסחטו חסיד ברסלב אחר. החסיד תקף מינית, לכאורה, בת 14 בשעה שהסיע אותה במכוניתו. הנערה ושני החסידים האחרים שתפו פעולה והקליטו את החסיד התוקף מודה לכאורה בתקיפה. הם הצליחו להוציא ממנו 40 אלף שקלים.

מהו העונש בהלכה על אונס נערה בתולה? קנס. מעניין מהיכן החסידים הגו את העונש היצירתי?

06.12.11

הארץ

בלחץ חברי כנסת חרדים, משרדי הממשלה הפסיקו לערוך ביקורת בישיבות ובכוללים המתוקצבים בידי המדינה. הפיקוח, שבוצע על ידי פקחים ורואי חשבון של משרד האוצר הופסק בחודש יולי, בהוראת החשבת הכללית, למרות שהתגלו גנבות כספיות בכוללים מהמדינה.

חילוניים בממשלה כנראה שייכים לזן של חסרי חוליות.

06.12.11

ynet

נער בן 17 מאזור המרכז, הורשע בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, לאחר שהודה בכתב אישום, שייחס לו ארבעה מעשי סדום וריבוי מקרים של מעשים מגונים, שביצע בילד בן 11. את המעשים הוא ביצע בשירותי בית כנסת ובחדר אשפה.

 

06.12.11

נענע10, ynet,‏ nrg, הארץ, וואלה!, כלכליסט

שני מנהלים בכירים במשרד החינוך ומנהל של בית ספר בירושלים חשודים כי מסרו דיווחים כוזבים למשרד החינוך על מספר התלמידים שלומדים בכיתות מקדמות בבית הספר, ובתמורה קיבלו מגורמים בבית הספר טובות הנאה. בית הספר המדובר הוא "עוז מאיר", מוסד חרדי בשכונת סנהדריה בירושלים. שני העצורים הם מנהל האזור וסגנו, החשודים, שבתמורה לרישום ותקצוב מאות תלמידים פיקטיביים, הם קיבלו טובות הנאה שונות ממנהל המוסד, שמואל וייספיש, וממורה המלמד בו, בהן נסיעות לחו"ל, מדפסת לייזר ומכשיר טלפון נייד משוכלל.

ובדיוק היום התבשרנו כי כבר מחודש יולי אין פיקוח על הכוללים (הארץ). אנו בוודאי מטומטמים.

08.12.11

נענע10, ynet,‏ nrg

עקב בטיטו, תושב נתיבות בן 61, חשוד בביצוע מעשה סדום בנער בן 13. כתב האישום מתאר כיצד פיתה בטיטו את הנער וביצע בו את זממו: בטיטו הגיע לבית כנסת בעיר מגוריו בה היה גם הנער, התיישב לידו והחל לשוחח עמו. בהמשך הוא גם הצטרף אל הנער ללימודי הגמרא. למחרת הציע לנער לצפות עמו בסרטים מיניים ואז ביצע בו מעשה סדום.

 

08.12.11

קשת

הסכסוך בבתי ורשה שבמאה שערים: תיעוד מצולם של תקיפתם של חרדים סיקריקים את ביתם של בני משפחה המשתייכת לחסידי גור.

נזכיר כי מי שגר במאה שערים אינו מכיר במדינת ישראל, אבל כנראה שכשהם מותקפים ונשקפת סכנה לחייהם מ"חבריהם ואחיהם" החרדים, פתאום מדינת ישראל, מוסדותיה ומוסדות אכיפת החוק שלה נגלים לנגד עיניהם. צביעות.

11.12.11

ynet

אנדרו גודמן, בן 27, נאשם בהתעללות מינית בשני ילדים חרדים במשך כמה שנים - באחד הילדים מגיל 11 עד 15, ובשני מגיל 13 עד 16. למרות שהוא שוחרר בערבות ולמרות שהסכנה שלו לציבור הייתה ידועה, החרדים צילמו ילדים חרדים ממשיכים להגיע לביתו בשעות הלילה המאוחרות.

איזה חינוך למופת! ילדים באים לאדם מסוכן מינית ועוד מרצונם.

12.12.11

קשת

עוד סרטון אלים עקב הסכסוך החרדי על "בתי ורשה". הפעם מי ששלח את הסרטון הם הסיקריקים בניגוד לפעם הקודמת שהיו אלה חסידי גור.

 

12.12.11

nrg

תלמיד ישיבה ירק על פרח כמורה ופרח הכמורה תקף אותו על כך. כתב אישום הוגש כנגד פרח הכמורה אולם השופט החליט לבטל אותו כי "יום אחר יום אנשי כמורה חשופים ליריקות על ידי קבוצות שוליות. היורקים אינם נתפסים ואינם נענשים על מעשיהם". במשפט סיפר בחור הישיבה כי יש לו בעיית ליחה קשה ולכן הוא ירק.

טוב שהשופט חשף את השקר.

14.12.11

נענע10

ניסים פינס, הודה והורשע באונס תוך גרימת חבלה גופנית ובביצוע מעשה סדום בקטינה בת 12 הסובלת מתסמונת דאון לאחר שאנס ילדה בשירותי בית הקפה "ארומה" במרכז הבירה.

כיפה לבנה לא עוזרת בהסתרת הבושה.

15.12.11

וואלה!

תשעה צעירים חרדים תקפו, ככול הנראה, ארבעה סטודנטים ערבים בסמוך לתחנה המרכזית בצפת. ארבעת הסטודנטים, שלושה גברים ובחורה גילאי 22 ו-21 יצאו לגן העיר של צפת. שני חובשי כיפה התקרבו אליהם והחלו לגדף אותם ולצעוק עליהם שיסתלקו מהגן, כשהסטודנטים רצו להסתלק, על פי החשד, קראו החרדים לשבעה חברים נוספים, שהצטיידו באבנים גדולות והחלו לעקוב אחרי הסטודנטים. חבורת הצעירים החלה ליידות אבנים בסטודנטים.

 

18.12.11

News1

דוד אלחנן ולדמאן, אדם דתי, הורשע בשמונה מקרים של גניבת ספרי תורה ממושבים שונים ברחבי הארץ. הוא הודה בשישה מן המקרים, הורשע בגניבת שניים נוספים.

 

18.12.11

ynet

חמישה חרדים שניסו לחסום את המעבר לאוטובוס אגד בתום הפגנה בכיכר השבת בעיר, עוכבו לחקירה על ידי משטרת ירושלים.

 

22.12.11

ynet, הארץ

פעיל בארגון החרדי "אתרא קדישא", ארגון שהתעמת בשבועות האחרונים עם רשות העתיקות בנוגע לחפירות ארכיאולוגיות שערכה בצפון, אמר לאחר מקרה ההצתה של מכולה עם ממצאים ארכיאולוגיים: בתגובה על האשמת החרדים בהצתה אמר "אין לי שום בעיה עם זה. להפך, זה מצוין. זה מוכיח שאנחנו בסדר". "זה כלל גדול ביהדות, כמו שכתוב בספרים ובמדרשים, שדווקא במצב כזה אסור להתפשר. אם החילונים תוקפים אותנו זה אומר שאנחנו בסדר, שאנחנו עומדים רחוק מהם. כך אנחנו מחנכים. אוי ואבוי אם הם היו מנשקים אותנו".

 

23.12.11

ynet

חרדים תושבי שכונת מאה-שערים בירושלים יידו אבנים לעבר שני אוטובוסים של חברת אגד, וניסו לחסום את מעבר כלי הרכב בשכונה. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לאוטובוסים.

אגד חזרו רק לפני מספר ימים למאה שערים לאחר הפסקה של שנה וחצי. למה חזרו? אין לנו סיבה להשתתף בצערה של חברת אגד. מי שמאפשר הדרת נשים - ראוי שידירו גם אותו! וזוהי דרכם של חרדים להדיר. מה לעשות?!

23.12.11

הארץ

כתב אישום בגין יידוי אבן על אוטובוס שעבר בשכונה הוגש נגד קטין ממאה שערים. על פי האישום הוא יידה אבן לעבר אוטובוס שחלף בשכונה. הוא נתפס במקום ונלקח לחקירה, שבסופה החליטה המשטרה להגיש נגדו כתב אישום. זהו כתב האישום הראשון שמוגש עד כה על רקע הפרות הסדר במאה שערים סביב תנועת האוטובוסים בשכונה, מאז חזרו לנסוע במקום.

חינוך למופת.

24.12.11

nrg

דוד מלול, עבריין מין שהורשע במסגרת הסדר טיעון בשש עבירות של מעשים מגונים שביצע בנערים בבתי כנסת בעיר. יישלח לשש שנות מאסר. מלול תקף מינית נערים שהכיר בבית הכנסת. כאשר הם נותרו לבדם, הוא נהג לגעת באיבריהם המוצנעים, ובחלק מהמקרים ביצע הנאשם את המעשים בשעת תפילה בה על פי ההלכה אסור לזוז. הוא הורשע בעבר מעשה מגונה שלא בהסכמה בקטינה בת 13 ונידון לעונש מאסר על תנאי.

 

27.12.11

נענע10

גבר חרדי, תושב מרכז הארץ בן 35, הואשם בגין עבירות מין שביצע באחיותיה של אשתו בין השנים 2003-2010. הוא מואשם בעבירות של אינוס קטינה בת משפחה, מעשים מגונים בקטינות ומעשה מגונה בכוח. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו. בכמה מהמקרים המתוארים בכתב האישום, הנאשם אנס את אחת הבנות עוד לפני שמלאו לה 14, תוך שהוא נזהר לא לקרוע את קרום הבתולין שלה. במקרה אחר, הנאשם הוביל את אחת הבנות לשטח מבודד והכריח אותה לבצע בו מין אוראלי עד שהקיאה.

אנו מאוד מקווים כי החרדי נזהר שלא להכניס את איבר מינו כשהוא זקור. ההלכה פוסקת שגם אם הוא לא מערה בבוגרת (ילדה הגדולה מגיל 12.5): [פסוק י] ואחד הבא על האישה כדרכה, ואחד הבא עליה שלא כדרכה--משיערה בה--יתחייבו שניהן מיתה, או כרת, או מלקות, או מכת מרדות: בין שהיו שוכבין, בין שהיו עומדים--על הכנסת העטרה הוא החיוב. אבל בפסוק הבא: יא כל הבא ביאה אסורה בלא קישוי, אלא שהיה האבר שלו מדולדל כמו אבר המתים, כגון החולים, או מי שנולד כך, סריס חמה--אף על פי שהכניס את האבר בידו--אינו חייב לא כרת, ולא מלקות, ואין צריך לומר מיתה: שאין זו ביאה. אבל פוסל הוא מן התרומה; ובית דין מכין את שניהם, מכת מרדות. (משנה תורה - ספר קדושה - הלכות איסורי ביאה פרק א').

28.12.11

הארץ

ילד בן עשר, יוחזר לבית אמו, שהוגדרה על ידי שירותי הרווחה "לא מתפקדת". לאחר שהילד עבר התעללות מינית ופיזית קשה בפנימיית "אור שמחה" בכפר חב"ד, שאליה נשלח על רקע המצוקה בביתו. בפנימייה בוצע בו מעשה סדום ע"י אחד הילדים האחרים ולאחר ששיתף את אנשי הפנימייה, סיפר הילד כי אחד המדריכים החליט לבודד אותו, וכן - מדריך הטיח את ראשו בקיר כמה פעמים בחדר המקלחת. בעקבות תלונתו על המעשים, נפתחה חקירה במשטרה.

ואנחנו חשבנו לתומנו שבמוסדות חינוך חרדיים לא קורים דברים כאלה...

28.12.11

נענע10

תושבי נחלאות הדתיים בירושלים מתלוננים על פדופילים שמסתובבים בשכונתם באין מפריע. אחד הפדופילים, לכאורה, מת השבוע בשכונה. ג'ני וייסברג, אם לילדים המתגוררת בשכונה, מספרת כי זהותו של מנהיג חבורת הפדופילים ידועה, ואף רואים אותו מסתובב חופשי ליד ילדיהם.

 

29.12.11

ynet

תושבים חרדים בשכונת מאה שערים בירושלים יידו אבנים לעבר אוטובוס אגד וניקבו את צמיגיו של האוטובוס, כי הוא עובר בשכונתם. אין נפגעים, אך נזק קל נגרם לאוטובוס. המשטרה פתחה בסריקות אחר החשודים במעשה.

אולי הנהלת אגד תבין, סוף סוף, שמי שנכנע לחרדים בעניין הדרת נשים, חייב לקבל עליו את הדין גם בעניין יידוי אבנים וניקוב צמיגים! וכי מדוע רק על נשים לסבול את גחמותיהם של החרדים?


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.11.11

ynet

השר בלי תיק משולם נהרי (ש"ס) התלונן כי גלעד שליט הלך לים ביום שבת וזאת במקום לבוא אל עובדיה ולברך את "ברכת הגומל".

 

04.11.11

הארץ

חסיד ברסלב נפצע בינוני הלילה מיידוי אבנים בכפר כיף אל-חארס שליד אריאל לאחר שהוא וחבריו הסתננו למקום שהם קוראים לו "קבר יהושע בן-נון".

חבל שעזרו לו. אלוהים שיעזור לו. הוא היה מגיע רחוק.

13.11.11

nrg

יולדת חרדית ממאה שערים כרעה ללדת בביתה, אולם חלו סיבוכים בלידה ורק לאחר דין ודברים המשפחה פנתה לקבלת טיפול רפואי.

וכי לא למדנו שפיקוח נפש דוחה (אפילו) שבת? אה! נפשה של היולדת אינה נחשבת, אמנם, אבל אולי היילוד הוא ממין זכר, ולכן חובה להצילו!

23.11.11

nrg

"מעריב" חושף כי הבחירות הממלכתיות למנהל הקהילתי של שכונת גאולה ושכונת הבוכרים יתקיימו תוך הפרדה בין גברים ונשים לראשונה בתולדות המדינה.

בחירות, ההליך הדמוקרטי, מוכתם ביד חרדית גסה.

24.11.11

הארץ

שמונה עצי פיקוס עתיקים נעקרו אתמול מרחוב הירדן שבלב העיר טבריה - לצורך "סלילת כביש הלכתי שיאפשר מעבר כוהנים" והכל בתקצוב של ממשלת ישראל.

 

30.11.11

גלי צה"ל, הארץ

חברת אגד חוזרת לעבור בשכונת מאה שערים לאחר הפסקה של שנה וחצי עקב התעמרות התושבים באוטובוסים שעברו בשכונה ועקב סירוב החברה להפעיל קווים מופרדים בין נשים וגברים. באגד ערכו נסיעות מבחן בשכונה בליווי משטרתי כבד ולמרות זאת, אתר כיכר השבת דיווח אמש כי מספר צעירים חרדים יידו אבנים לעבר האוטובוסים שנסעו בשכונה.

ככלב השב אל קיאו, כך כסיל שונה באיוולתו. למה לתת להם שירותים של הסעה אם הם לא רוצים בזאת? הרי התשלום על תיקונים מיידויי האבנים יתגלגל למשלם המיסים ועל הנוסעים שלא להזכיר את התקציב שייזרק על חקירות.

01.12.11

ynet

תעמולה חרדית משבחת את הלבוש הקיצוני של נשות כת הטאליבן.

מסתבר שנשים חרדיות "סתם" אינן מתות על זה. אחרת מדוע גם הן אינן מתעטפות, כמו נשות הטאליבן, מכף רגל ועד ראש בשחורים?

02.12.11

הארץ

"תורת חיים" ביד בנימין, שמנהיגה הרב שמואל טל מחנך את תלמידיו בקו אנטי-ציוני ,הרואה במדינה "טומאה" ואומר שצריך להתנתק ממנה קיבלה ממדינת ישראל כ-15 מיליון שקלים. לאחר ההתנתקות אמר: כלום נטרפה עלינו דעתנו? במדינה הזאת מערכת שלמה מגויסת למלחמה בנושאי שם ה'".

הפרסום נעשה על רקע הצעת חוק שהממשלה עשויה להעביר לפיו: "החוק יאסור כליל תרומות ממדינות זרות לעמותות השוללות את קיומה של מדינת ישראל; מסיתות לגזענות; תומכות במאבק מזוין נגד מדינת ישראל; תומכות בהעמדה לדין של נבחרי ציבור וחיילי צה"ל בפני ערכאות בינלאומיות; קוראות לסרבנות ותומכות בחרם על מדינת ישראל." (הארץ). כיצד מטומטמים יכולים להנהיג מדינה שלמה? - מילא, "חמור - שיאכל קש!" אבל מה אנחנו, משלמי המיסים, אשמים?

03.12.11

הארץ

חרדים ספרדים ואשכנזיים נלחמים האחד בשני כי אינם יכולים להסכים על זמן הפסקת הפעילות לפני כניסת השבת. המחלוקת כמעט הביאה לאלימות בין הניצים.

 

05.12.11

נענע10

חבר הכנסת נסים זאב (ש"ס) יזם דיון בכנסת ובו קריאה לאפשר לקצב לרצות את עונשו מחוץ לכותלי הכלא, בביתו או במקום אחר.

ח"כ זאב כנראה שיכור מכוח השררה. מדוע שלא יתמוך בכך שקצב ירצה את עונשו במלון חמישה כוכבים, על חשבון משלם המיסים? זה הרי מתאים להגדרה "מקום אחר".

07.12.11

כלכליסט, ynet, קשת

משרד התשתיות ובראשו אלי לנדאו מקדם הצעת חוק שתחייב את חברת החשמל ואת יצרני החשמל הפרטיים לייצר "חשמל כשר לפי חוקי ההלכה" בשבתות ובחגים. היוזמה, שיישומה צפוי לעלות עשרות מיליוני שקלים, באה מתוך רצון להיענות לדרישותיהם של גורמים חרדיים קיצוניים. לפי החוק, משגיחי "כשרות החשמל" ימנעו העסקת יהודים בשבת.

האם מותר ליהודי ליהנות מעבדתו של גוי בשבת ועוד לשלם לו על כך? בוודאי, תמורת תשלומי החסות המתאימים ויצירת "עבודות" לחרדים. ספר זמנים - הלכות שבת - פרק ו': אסור לומר לגוי, לעשות לנו מלאכה בשבת--אף על פי שאינו מצווה על השבת, ואף על פי שאמר לו מקודם השבת, ואף על פי שאינו צריך לאותה מלאכה, אלא לאחר השבת; ודבר זה, איסורו מדברי סופרים, כדי שלא תהיה שבת קלה בעיניהן, ויבואו לעשות בעצמן. גוי שעשה מלאכה מעצמו בשבת--אם בשביל ישראל עשה אותה--אסור ליהנות באותה מלאכה עד מוצאי שבת, וימתין בכדי שתיעשה: והוא שלא יהא הדבר בפרהסיה, עד שיידעו בו רבים שדבר זה בשביל פלוני הוא נעשה בשבת. ואם בשביל עצמו בלבד עשה, מותר ליהנות בה בשבת. לאחר לחץ ציבורי, ההצעה בוטלה (קשת, נענע10, הארץ).

21.12.11

קשת, ynet, גלי צה"ל, הארץ

מאות מפגינים חרדים הגיעו לכיכר השבת בירושלים, כשחלקם עונדים טלאי צהוב כדי למחות על מה שהם מכנים "ההתנהגות הנאצית" של הציבור החילוני ו"הסתה תקשורתית" נגדם בסוגיית הדרת הנשים. שני מפגינים אזרחי ארה"ב שלומדים בישיבה במאה שערים, אמרו כי הם יודעים שמדובר בפריט מהשואה, ואמרו כי הם משתתפים בהפגנה "בשביל הכיף".

הם מסיתים נגד עצמם יפה מאוד. לא צריכים הדרת נשים ולא תקשורת. החרדים עושים זאת בעצמם. אנשי ציבור ופוליטיקאים ואנשים מן הישוב יצאו נגד התנהגותם הבזויה והדוחה ואף יש כאלה שקראו לחרם על העדה החרדית ועל מוצרים שבהכשרתם (נענע10, ynet,‏ ynet,‏ nrg, וואלה!)

23.12.11

ynet

דירה באלעד נשרפה, לאחר שלדברי הכבאים בני המשפחה שמו את החנוכיות בלול תינוקות, כדי שהילדים יוכלו לראות אותם מקרוב. ייתכן שאחד הילדים נגע בלול ואז נפלו הנרות, שגרמו לשריפה. האש התפשטה מהר מאוד בכל הבית ועשן סמיך אפף את הדירה. בני המשפחה נמלטו מהלהבות ולא נפגעו.

זה באמת ראוי להיקרא: נס של חנוכה! השאלה היא רק, מדוע מלכתחילה שמירת המצוות צריכה להיות קיצונית עד כדי סכנת נפשות?

27.12.11

ynet, הארץ, וואלה!

הרב אלישיב קורא לציבור החרדי להחרים באופן גורף יוזמות ומסגרות המיועדות בעבורם בתחומי ההשכלה והשירות האזרחי והצבאי כי המסגרות הללו לטענתו כפופות "לפורקי עול, לשליטתם ולתרבותם". הוא מבקש למנוע חדירת "כל מיני שאיפות אחרות, לאומיות ומשכיליות, אשר לא שיערום אבותינו, ולעשות השתלבות והתחברות עם חיי החילוניות ועם תרבות אנשים חטאים".

אז בואו נפריד דת ומדינה ובא לציון גואל.


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.11.11

קשת

אישה כבת 37 מאזור המרכז הגיעה לפני מספר ימים ללידה בבית החולים בילינסון כשהיא בשבוע ה-27 להריונה, וברחמה שלישייה. לחדשות 2 נודע כי שני בני הזוג, שהינם שומרי מסורת, קיבלו ייעוץ בתחילת ההיריון ולפיו עדיף מבחינה בריאותית לבצע "דילול עוברים", אבל לאחר התייעצות עם רבנים - החליטו הבעל והאישה שלא לעשות זאת ולהסתכן בלידת שלישיה.

 

07.12.11

וואלה!

תינוק בן שנתיים מאריזונה נמצא ע"י אמו לאחר שהוא טבע בבריכה. ליבו הפסיק מלפעום במשך 40 דקות עד שחובר למכונת החייאה וטופל בהיפותרמיה. הוא הראה החלמה מלאה.

הקביעה ההלכתית על מותו של האדם לפי הלב היא שטות.


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

04.11.11

גלי צה"ל

16 שנים אחרי רצח רבין, לא מעט בתי ספר בחינוך הדתי בוחרים להתעלם מהנושא, וכלל לא מציינים את הדבר או לחילופין מציינים את מה שהם מכנים "מות רחל אימנו" ורצח רבין תופס מקום משני, אם בכלל. ממשרד שהחינוך נמסר בתגובה: "בהתאם לחוק, מחויבים כל בתי הספר לציין את יום הזיכרון בפעולות שבהן יועלו דמותו ופועלו של יצחק רבין וכן, בפעולות שתוקדשנה לחשיבות הדמוקרטיה בישראל ולסכנת האלימות לחברה ולמדינה. חובה זו חלה על כל בתי הספר, ללא הבדל השתייכות, מיקום או מעמד".

גם דתיים יכולים ללמוד על מורשת רבין, ובוודאי על ערכי הדמוקרטיה.

05.12.11

הארץ

הפרדה מגדרית נפוצה בבתי הספר הממלכתיים דתיים. לפני עשור רק 25 אחוז מבתי הספר הנהיגו הפרדה, כיום כ-65 אחוזים מפרידים. עלות ההפרדה היא כ-11 מיליון שקלים כי מנהלי בתי הספר פותחים כיתות רבות באופן לא תקין לשם קיום הפרדה מגדרית בין בנים לבנות.

 

05.12.11

גלי צה"ל, וואלה!

החינוך הממלכתי דתי הולך אל עבר הקצנה דתית. שמואל שטח, מנכ"ל תנועת נאמני תורה ועבודה, אמר "מערכת החינוך הממלכתית דתית מוצאת את עצמה מאוימת כל הזמן וחוששת מבריחת תלמידים לחינוך החרדי".

אם ההורים של התלמידים מקצינים מבחינה דתית - שום דבר לא יעזור. להקצנה יש תכונה של דינמיקה: היא לא תיעצר גם אם יהפכו לטאליבן, כי תמיד יהיה יותר קיצוני מהם!

07.12.11

הארץ, News1, כלכליסט

בג"ץ הוציא צו על תנאי המורה למדינה לנמק מדוע לא יבוטל הסדר הבטחת ההכנסה לאברכים, מאחר שהוא מפלה בין האברכים לסטודנטים ובני דתות אחרות. ההסדר מאפשר לאברכים להמשיך לקבל, במרבית המקרים, גמלת הבטחת הכנסה במקביל למלגה שהם מקבלים עבור לימודיהם בכולל - זכות שנשללת למשל מסטודנטים.

 

11.12.11

נענע10

המדינה מתקצבת במאות מילוני שקלים מוסדות חינוך חרדיים שאינם מלמדים את לימודי הליבה. על פי הצעת החוק שהונחה היום לבחינתם של השרים, המדינה תוכל לשלול תקציב מכל בית ספר שתוכנית הלימודים שלו לא תכלול לפחות 75% לימודי ליבה. שר החינוך גדעון סער התנגד כי "ההצעה מאפשרת תקצוב מלא לבתי ספר שמלמדים רק 75% לימודי ליבה וזאת, בניגוד לתקצוב הקיים, בו שיעור התקצוב מותאם לאחוז ביצוע הליבה".

גדעון סער? נשמע חשוד.

11.12.11

דה-מרקר

פרופ' דן שכטמן אמר בהתייחסו לתלמידים במערכת החינוך החרדית שאינם לומדים מקצועות ליבה. "הורה שמונע מילדיו לימודי ליבה, גורם להם עוול. הוא הופך אותם לפושטי יד, מקבצי נדבות ולכן מתעלל בהם. הורה שמתעלל בילדיו צריך להיענש על פי חוק", והזהיר מפני הבורות שעתידה לבוא.

 


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.11.11

דה-מרקר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר השיכון, אטיאס, החליטו כי פרויקט "מחיר למשתכן" לא יכיל בדיקה של השתכרות המבקשים וכך חרדים שאינם עובדים יכולים לקבל את המחיר למשתכן בהתאם לתוכנית וזאת בניגוד להמלצת ועדת טרכטנברג.

אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו?

09.11.11

כלכליסט

איזי בורוביץ', מבעלי כנפיים, בעלת השליטה באל על ויו"ר החברה לשעבר, במהלך כנס התעופה הבינלאומי השנתי של מכון פישר ושל רשות התעופה האזרחית אמר "אל על צריכה לטוס בשבת" אפילו אם החרדים ידירו את רגליהם.

שהחרדים ילכו לחברות תעופה זרות. נראה איזה יחס הם יקבלו. מזון כשר למהדרין מן המהדרין? שקיות זבל אם עוברים מעל בית קברות? או יתנו להם להתפרע בטיסה?

30.11.11

גלובס

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב טוענת כי קבוצת שטראוס מפלה לרעה את הציבור החילוני מאחר ומוצרי שטראוס בכשרות מהדרין זולים בצורה משמעותית ממוצרי שטראוס בכשרות רגילה.

פראיירים לא מתים, רק מתחלפים. כבר שנים אנחנו מציעים להחרים מוצרים של חברות המשלמות (מכספי הצרכן! אלא מה?!) שכר מאפייה לפקחי כשרות של בד"צים למיניהם! ובדרך כל - לכמה וכמה מהם!

04.12.11

גלובס

איש התקשורת יאיר לפיד כתב בטור שהעלה לפייסבוק כי "אטיאס רוצה לתת דירות לחרדים בלי שיעבדו". לפיד ציין כי אטיאס מבקש להוריד את הסעיף על כושר ההשתכרות במתן דיור בר-השגה, ולהחליף אותו בשני קריטריונים חדשים-ישנים: מספר הילדים ומספר שנות הנישואים, כך ששוב החרדים ייהנו מדיור בר-השגה ללא צורך בעבודה בניגוד להמלצות ועדת טרכטנברג.

 

15.12.11

כלכליסט

משרד החקלאות דורש להשוות את מחירי המוצרים המפוקחים אשר להם "כשרות מהדרין" עם אלה בעלי הכשרות הרגילה. במשרד החליטו כי המחלבות צריכות לספוג את עלות הכשרות. זאת, כדי למנוע מצב שבו צרכן שמחפש חלב בכשרות רגילה יקנה בטעות מוצר בכשרות מהודרת, ויגלה בקופה כי שילם מעט יותר על מוצר שאמור להיות תחת פיקוח מחירים.

באמת? המחלבות יספגו את העלות? הצרכן שלא זקוק לכשרות יחוייב בספיגת את העלות.

21.12.11

כלכליסט

ראש העיר רעננה נחום חופרי במהלך ועידת מרכז השלטון המקומי אמר כי "העובדה שבפתחה של שנת 2012 מגדירה מדינת ישראל ילודה מרובה כתנאי מוביל לקבלת זכאות לדיור בר-השגה היא אבסורד ועיוות מכוון. זוגות צעירים צריכים לקבל זכאות לדיור בר השגה על סמך קריטריונים של שמירת חוק, תשלום מיסים, שירות לאומי ושירות צבאי". "הילדים שלנו וגם הוריהם אינם מסוגלים לשאת עוד על גבם את יוקר הדיור במדינת ישראל - מגיע להם צדק חברתי ושוויון מלא בזכויות ולא רק בחובות".

 

28.12.11

דה-מרקר

אבי שמחון, יועצו הכלכלי של שר האוצר יובל שטייניץ כותב: משפחה עם 8 ילדים היא חטא.

לא אם הם מפרנסים את ילדיהם בכוחות עצמם! מדינה מתוקנת חייבת לדאוג לכך שזה יקרה. לא אצלנו, כמובן. אצלנו - הציבור מפרנס גם פרזיטים שאינם עובדים ואינם משרתים בצבא, ולא מטעמי בריאות, כמובן!

28.12.11

הארץ

שר הפנים אלי ישי הודיע על שורה של שינויים בטבלאות ההנחות בארנונה שיטיבו בעיקר עם האוכלוסיות החרדיות. הוא העלה את סף ההשתכרות להנחה בארנונה ב-25 אחוז ורוצה ליחס לילד עד גיל 5, מעמד של שתי נפשות. לעומת זאת, חיילי מילואים יהיו זכאים להנחה של 5% בלבד. הסטודנטים הגרים במעונות יזכו להנחה של עד 66%, כאשר שכר הלימוד ינוכה מהכנסתם.

 

29.12.11

נענע10

שר הפנים אלי ישי מתנגד לחלוקת בית שמש לאזור חילוני ולאזור חרדי כי, לטענתו עיר חרדית תהיה ללא הכנסות, ללא ארנונה, וציין כי בעיר חרדית 80% מהתושבים מקבלים הנחות בארנונה והעייריה לא תוכל להחזיק מעמד. כמו כן, האוכלוסייה החרדית יוצרת בינה לבין עצמה חיכוכים קשים יותר מאשר חיכוכים בינה לבין האוכלוסייה החילונית.

במילים אחרות, אלי ישי מודה שחרדים חיים על חשבון החילונים. לא שהיינו צריכים למוצא פיו כדי לדעת זאת. הכתב מתי גולן מצטרף לדעתנו וכותב: "אני תמה מה היה קורה אם חילוני היה אומר את הדברים האלה. יש לי הרגשה שהוא היה סופג קריאות כמו: אנטישמי ודומותיה. אבל אם אסור לחילונים לומר את מה שאומרים החרדים, נניח שמותר להם להסיק את המסקנות המתבקשות מדברים אלה: החרדים תלויים לחלוטין בחילונים, נקודה" (גלובס).


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

04.11.11

ynet,‏ nrg

ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי מודאג מההקצנה הדתית-חרדית בישראל: "הסכנה הקיומית על ישראל, יותר מהגרעין האיראני, היא ההקצנה החרדית שהולכת ומחמירה. לא מתקבל על הדעת שישראל תגיד שיש עליה איום קיומי כי זה לא נכון".

לא הבנו מה ראש המוסד לשעבר רוצה לומר, ישראל תחת איום על קיומה מצד החרדים או לא? בעצם, מה זה משנה? התשובה ברורה וההיסטוריה תחזור על עצמה.

11.11.11

ערוץ 7

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר בכנס בנתניה שדן כיצד תיראה ישראל בשנת 2025 כי "בעתיד התנועה הציונית דתית תאבד את הרלוונטיות שלה, היא תתחרד ותקצין התנהלותה, ותהפוך לסגורה ומתבדלת".

הבעיה היא, שזה אינו מדאיג אף אחד!

27.11.11

nrg

ראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי התריעה כי בשנת 2020 לא יתגייסו לצה"ל כ- 60 אחוז מחייבי הגיוס באוכלוסייה. ח"כ מאיר שיטרית (קדימה) אמר "את הקטסטרופה הזו שכל אזרח שני לא מתגייס חייבים וניתן לעצור רק באמצעות חקיקה שתגרום לכך שהחרדים יפסיקו להחזיק אותנו בגרון. התירוץ הזה של תורתו אומנותו אינו מקובל".

 

09.12.11

רשות השידור, nrg

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה תחזית על פי הזמנת אגף התקציבים באוצר וגלתה כי בעוד 50 שנה אחוז האוכלוסייה החרדית יהיה 30 אחוזים.

אם החילוניים יוסיפו לעצום עיניים - התופעה תתרחש הרבה יותר מוקדם.

13.12.11

קשת

דו"ח בינלאומי שבודק את חופש הדת במדינות העולם בשנת 2010 העניק ציון אפס לישראל, וממקם אותה לצד מדינות כמו אירן, פקיסטן וערב הסעודית.

אין ציון שלילי? זה יותר מתאים למה שקורה כאן.

21.12.11

קשת

יותר ויותר הורים מוותרים על הטקס הברברי של כריתת העורלה של בנם התינוק.

 

יומן חופש