הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 102: נובמבר-דצמבר 2008

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

"שיאני הפסיכומטרי" החרדים יורקים דם להשלמת הפערים

סייעו באיסוף החומר ליומן:
דן, טל, יפתח, ירון, כפיר, ניצן, עדה, עודד, עירון, רון, רוני, רונן, רותם, שחר, שי, תומר, הפורום לשוויון בנטל ועוד חברים טובים

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

 

החרדים מנתיבות דורשים לסגור את מקומות הבילוי של הצעירים בעיר.

mynet mynet

03.11.08

 

אין דמוקרטיה: חרדי מירושלים טוען "אני מצביע למה שהרבנים מצווים".

mynet

04.11.08

גם אגד/רכבת הם מונופול הממומן ע"י המדינה. גם כאן יש צורך ברצון טוב כדי לאפשר תחבורה ציבורית לכלל האזרחים בישראל בשבת!

ועדת החינוך בראשות ח"כ הרב מיכאל מלכיאור קבעה כי יש להתחשב באלוף הסייף הדתי (ראו ב-ynet) ולא לקיים את התחרויות בשבת. מיכאל מלכיאור אמר כי הוא מתנגד לכפייה הדתית. בנוסף ד"ר אביעד הכהן אמר בשם העותר: "איגוד הסייף הוא מונופול הממומן על ידי המדינה, ועל כן חלה עליו חובה לאפשר לכל אדם להתחרות במסגרתו. את התחרויות ניתן לקבוע מתי שרוצים וכנראה שאנו זקוקים לקצת רצון טוב מכלל הגורמים. בעשרה ענפי ספורט כבר פתרו את הבעיה, מדוע הסייף שונה?"

ynet

04.11.08

נזכיר כי לשלוח גויים לעשות עבודה של יהודים בשבת - אסורה על הדתיים מן ההלכה, אבל הם עושים זאת בכל זאת. קראו ב-notes של אורה לב רון.

עוזי אורנן יוצא חוצץ כנגד האפליה הדתית בחוק, הקיימת במדינת ישראל כנגד היהודים. המדינה מכריחה את היהודים לא לעבוד בשבת אולם מאמיני דתות אחרות חופשיים לעבוד מתי שהם רוצים.

ynet

09.11.08

 

בג"ץ קבע כי על איגוד הסייף להתאים את זמני התחרויות ליובל פרייליך הדתי, כי הוא שומר שבת.

ynet

11.11.08

שבת שלום?

חרדים התגרו בסוחרים חילוניים כי החילוניים מוכרים את מרכולתם עד כניסת השבת ואוספים את סחורתם לאחר כניסת השבת. ההתגרות החרדית הפכה אלימה.

NEWS1

23.11.08

"לא יכול" או "לא רוצה"? כמה אירוני שעותרים דתיים נזעקים מ-"אפרטהייד".

איגוד המדרשות ליהדות עתר לבג"צ להעביר את צעדת בן גוריון ליום חול, "על מנת להתחשב ברגשות הדתיים" ש"מנועים" להשתתף בצעדה, וזאת למרות שהצעדה אינה נמנית על אירועי יום הזיכרון הרשמי. קיום הצעדה ביום שישי אינו פיתרון טוב לדתיים מכיוון שהשבת נכנסת מוקדם. כמו כן קיום שתי צעדות נפרדות מוגדרות אצל העותרים כ"אפרטהייד".

nrg

24.11.08

ארגוני הטרור הפלסטינאי, החמאס והג'יהאד האסלאמי ממתינים לשעות כושר כאלה לחטוף לנו עוד חיילים.

דן ביטלה את אוטובוס לפני השבת כי החברה קיבלה בקשה מקמ"ט יהודה ושומרון, נחום גבאי, שהלין כי מתבצעות נסיעות הגורמת לחילול שבת בגלל שעות היציאה של הקווים. לפיכך, הוא דרש מדן לשנות את לוח הזמנים. נוסעים ובניהם החיילים שהמתינו לאוטובוס שבוטל נאלצו להגיע לביתם בטרמפים.

mynet

26.11.08

אחלה של טיעון מעגלי.

חבר עמותת מתפללי "אחדות מודיעין" רצה לחגוג לבנו "עלייה לתורה" למהדרין. לחגיגה, שנערכה בימי שישי ושבת הוזמנו דתיים וחרדים רבים. לכבוד החרדים הוזמן קייטרינג עם הכשרת בד"צ יחד עם מקרר. המקרר חובר לרשת החשמל דרך גן ילדים ופעולתו הפריעה לתושבי השכונה החילוניים. התושבים הזמינו ניידת מוקד ומשטרה על מנת להפסיק את הרעש ואולם גורמי אכיפת החוק מסרו לתושבים שלא ניתן לעשות זאת מפני שהחוגגים הם דתיים.

סקופ

26.11.08

אגד האויב מספר 1 של החרדים? כנראה שה"ועד" הזה לא קורא חדשות.

ארגון עלום בשם "ועד המהדרין" מנסה להקים קו 2 חלופי 'למהדרין' אל הכותל המערבי. בפעולה זו הם מקווים להכניע את אגד להיכנע לדרישותיהם הבלתי הגיוניות. ה"ועד" הזה מסר עוד: "תחבורת הפריצות של חברת אגד הינה כיום האויב מספר 1 של היהדות החרדית, ורבים חללים כבר הפילה רחמנה ליצלן. כל גדולי הדור רואים במערכה זו עדיפות ועליונות ראשונה, כי בה תלוי עתידנו, ועתיד צאצאינו".

mynet

30.11.08

 

החרדים, ובראשם לופוליאנסקי הטילו מצור על תושבי שכונת גדרה רוממה בירושלים ולתושבים אסור (לדעת העירייה והתושבים החרדים) לצאת ולהיכנס בשבת ממקום מגוריהם ברכבים. מאגף לתחבורה ופיתוח תשתיות בעירייה נמסר כי "98 אחוז מתושבי רוממה הם חרדים, ומוסיפים כי ההחלטה על סגירת הרחוב בשבתות ובחגים באה במענה לדרישת רוב זה".

mynet

01.12.08

ב-youtube עלה סרטון הממחיש את ההתגרות החרדית הזו אך המקרה שונה.

בדומה לשבוע שעבר, שוב הגיעו חרדים שוק מחנה יהודה לפני כניסת השבת והחלו להתגרות בסוחרים.

NEWS1

01.12.08

חוצפה! שעון החורף הוא גחמה של הדתיים, כמו גם דרישת הרב.

הרב הראשי של ראש העין, עזריה בסיס רוצה שסוחרים בשוק המקומי יסגרו את עסקיהם שעתיים לפניה זמן כדי "למנוע חילול שבת". לטענת הרב בסיס, בגלל שעון החורף נגרם מדי שבוע חילול שבת.

mynet

04.12.08

 

בכיר לשעבר ברבנות הצבאית וכן "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" מתנגדים לתיקון פקודת מטכ"ל שתאפשר את שידורי גל"צ גם בשבת. ח"כ אורי אריאל אמר על כך שזהו "פיגוע המוני ביחסי צה"ל והציבור הדתי"

ynet

04.12.08

 

בית המשפט המקומי בגבעתיים הורה על סגירת סניף "טיב טעם" במהלך השבת כי יש באזור בתי כנסת ולדעת השופט: "בעלי רשת טיב טעם היו מודעים מראש לכך שהעירייה תאכוף עליהם את חוק העזר, ותדרוש את סגירת הסניף בשבתות, כלומר, אותם הפסדים היו ידועים וצפויים מראש, ולמרות זאת בחרה החברה לפתוח את הסניף".

ynet

08.12.08

אנו כבר יודעים כיצד "ההתחשבות" הסלקטיבית הזו מסתיימת.

האם המתנ"ס החדש בגבעת שמואל שנמצא בליבו הסכסוך הדתי-חילוני בעיר ייסגר בימי שבת ותמנע בו פעילות? "העירייה תפעל למציאת פתרון מוסכם לפעילות תרבותית בסופי השבוע בישוב והקצאת מקום מתאים לשם כך, תוך התחשבות בקהילות השונות בעיר".

mynet

11.12.08

נכון לתאריך ה-14.12.2008 אריה אגוזי מידיעות מדווח שהטיסות בשבתות ימשכו.

שדה התעופה דב בת"א עשוי להסגר בשל דרישת הרב הצבאי של חיל האוויר לאסור על פעילות התעופה האזרחית במקום בימי שבת וחגים, בניגוד למצב כיום.

הארץ

11.12.08

 

המפלגות הדתיות בתל אביב מבקשות להנציח את הכפייה הדתית: חולדאי התחייב להקים מערך אוטובוסים בלילות להורדת התופעה של נהיגה בשכרות אצל צעירים, אבל לא בשבת. בנוסף "הנהלת העירייה תנקוט בכל האמצעים עפ"י חוקי העזר העירוניים על מנת למנוע פתיחת בתי עסק, מסחר וחנויות (כולל רוכלים ובזארים) בשבתות ובחגי ישראל" ותקים עוד חוף נפרד לדתיים.

mynet

14.12.08

 

ראש עיריית אשקלון בני וקנין, ביטל את הופעתה של זמרת, תלמידת בית הספר לאמנויות, במהלך ישיבת מועצת העיר הראשונה לאור התנגדות חברי המועצה. החרדים איימו "אם הזמרת תעלה לשיר, חברי המועצה יקומו ויעזבו במחאה את הישיבה". ראש העיר נכנע לחרדים והפציר בנוכחים להישאר לשירת התקווה.

mynet

22.12.08

נוחי, את מה שבישלת, תאכל.

"ועד הרבנים למען קדושת השבת" מאיימים בחרם כנגד שופרסל על רקע הכוונה לרכוש 20% ממניות רשת הספרים סטימצקי, שחלק מסניפיה פועלים בשבת. הרב יצחק גולדקנופף, מזהיר את יו"ר שופרסל, איש העסקים נוחי דנקנר, "לחשוב פעמיים אם לעשות את העסקה הזו, שנותנת טעם לפגם". דובר השופרסל מסר תגובה תבוסנית: "...רשת שופרסל קיבלה החלטה חד משמעית, על פי הנחייתו של בעל השליטה נוחי דנקנר, לפיה לא תמכור מזון בשבת ולפיכך סניפיה סגורים בשבת".

ynet

22.12.08


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

תוכלו לקרוא את פסק הדין באתר Courts.

עמותת "מבקשי פניך יעקב סלה" שהפעילה בית כנסת ובית מדרש נקנסה ב-21,000 שקלים כי הפריעה לתושבי השכונה.

ידיעות אחרונות

31.10.08

כפי שקורה עם עובדיה יוסף ופניני הלשון שלו, גם במקרה זה (ראו ב-ynet) מקורבי פורוש טוענים "לא הבנתם" או "מדוע החילונים נפגעים?".

דברים שאמר פורוש בכנס סגור לחרדים: "מוריי ורבותי לא יעבור הרבה זמן, 10 שנים, 15 שנה ובקרוב יצטרכו למצוא מועמד חילוני שיעמוד בראש עירייה או מועצה ... בירושלים היה ראש עירייה חרדי חמש שנים, ויהיה עכשיו ראש עירייה חרדי. גם בבית שמש יהיה תוך עשרה ימים ראש עיר חרדי. אנחנו הרי מתרבים בלי עין הרע. בעוד עשר שנים לא יועמד שום חילוני בראשות שום עיר. אולי בראשות כפר עלוב".

רשת nrg ynet

02.11.08

 

עמותת "מרכז להתיישבות בית שמש" שייסד ח"כ ליצמן תשלם פיצויי עתק למדינה. העמותה בנתה 378 יחידות דיור לחברי העמותה.

mynet

05.11.08

 

צעירי רחובות חוששים כי הדתיים יעלו לשלטון ויסגרו את החנויות בשבת.

mynet

05.11.08

הרבנים שהפעילו את הקורס לא חשבו על הנזק שעלול להיגרם לחיי אדם. באתר NEWS1 ניתן למצוא את רשימת הרבנים.

שוטר אשר למד ב"קורס רבנות" מזורז ומזויף ניסה להתאבד. הקורס המזויף פגע בפרנסת השוטר וגם גרם לו להיכנס לחובות מאחר והמדינה דורשת את כל התוספות בחזרה.

וואלה!

06.11.08

הדת היהודית אורתודוקסית מתנגדת לדמוקרטיה. החינוך שהם מקבלים: "ואנו תפלה להרבונו של עולם, אנא פטור אותנו מקללת הדמוקרטיה החדשה שנשלחה לעולם, שהיא ממש כמו מחלת הסרטן שנשלחה לעולם." הרב אלעזר מנחם מן שך, ספר מכתבים ומאמרים, חלק חמישי. עוד על דמוקרטיה וחרדים באתר חופש.

חרדים בירושלים התקהלו בקלפי ברחוב לפידות שבשכונת בית ישראל בבירה ומנעו מאזרחים לבוא ולהצביע.

וואלה!

11.11.08

 

מתחם אגן האיילות, הצמוד לגבעת זאב הוא יעד להשתלטות חרדית.

mynet

16.11.08

הרבנות הצבאית רוצה להחריד את החיילים החילוניים.

הרבנות הצבאית מתעקשת "להנחיל" ערכים בצה"ל למרות שזה בכלל לא תפקידה.

ynet

16.11.08

ההקצנה הדתית היא סממן נוסף לכך שהמקצינים בעצם לא החליטו מה אותו "אלוהים" רוצה מהחיים שלהם.

להקת הווי בני עקיבא הקליטה דיסק לציון שנה להקמתה ו-80 שנה לתנועת "בני עקיבא", אולם ההנהלה הארצית של "בני עקיבא" מתנערת מהלהקה ופועלה ודרשו כי "יוסר כל סממן המזהה את בני עקיבא עם הלהקה, כמו חולצות תנועה, סמלים ותמונות מהווי התנועה על עטיפת הדיסק". אביו של אחד החברים בלהקה מסביר ל-ynet: "צריך להיות עיוור כדי לא לשים לב שהעניין הוא הקצנה דתית שקשורה בשירת נשים...מה שמקומם אותי זו הכפייה...בני עקיבא בתקופתי לא הייתה כופה עמדות הלכתיות של קומונרים ומדריכים על החניכים".

ynet

24.11.08

נזכיר כי ראש אגף משאבי אנוש הפורש, אלעזר שטרן, הציע (ynet) לפטור את תלמידי הישיבות ש"תורתם אומנותם" באופן גורף משירות חובה וזאת כדי לא לבלוש אחריהם. אם אכן תתקבל הצעה כזו עבור הבחורים או הבחורות, אפשר כבר עכשיו לסגור את המדינה.

צה"ל מתאמץ לאתר צעירות המשתמטות משירות בצה"ל לאחר שהן נותנות הצהרה שקרית שהן דתיות. בין היתר, הצבא מעסיק חוקרים פרטיים, שעוקבים אחר נערות חשודות ואף בודקים כיצד הן מציגות את עצמן ברשת החברתית פייסבוק.

nrg

26.11.08

כלומר, במילים אחרות, חילוניים מוזמנים לבית הכנסת אך ורק כאשר הם סותמים את פיהם ושומעים מה שיש לאורתודוקסיים לומר. למרבה הצער, הכתבה מטעה: ארכיאולוגיה, תרבות, ועוד המון נושאים מגוונים קשורים ליהדות, יהדות אינה רק דת - למגנת לבם של האורתודוקסיים, יהדות היא העבר, הווה והעתיד של העם הישראלי, התרבות, השפה ועוד.

ראש המועצה הנכנס, סיוון יחיאלי, יזם הרצאות בחדרים הצדדיים שנמצאים במתחם בית הכנסת ביישוב הדנות בנושאים שאינם קשורים ליהדות, כמו ארכיאולוגיה, תרבות ועוד נושאים מגוונים. ראש העיר הסביר את המהלך בכך ש"נכון להיום, קיימת בכפר מצוקת מקום חריפה ולפיכך לא מקיימים אירועי תרבות, הגם שיש אוכלוסייה הדורשת זאת". חברי המועצה, חנן חן וויקטור חזיזה מתנגדים ליוזמה זו ומעדיפים כי בית הכנסת יישאר בית תפילה.

mynet

04.12.08

נשים! אולי המקרה הזה נגמר בטוב אולם ישנם סיפורים רבים, רבים מידי שהאישה סובלת ואין מי שישמע את קולה. הפיתרון: נישואים אזרחיים, או תעודת הזוגיות.

עוד משפחה התפרקה בגלל "התקרבות לדת". האיש התחרד ופנה לבית הדין הרבני עבור "שלום בית". האישה הודיעה לבית הדין הרבני: "אני חילונית ואין לי שום כוונה לנהל אורח חיים דתי". הצעד המפתיע חייב בית הדין הרבני את האיש לתת לאישתו גט.

mynet

08.12.08

 

סכסוך בין מתפללים בבית כנסת בגדרה הוביל, על פי החשד, כי אחד הניצים ניפץ מצבת זיכרון שבבעלות הנצה השנייה. הנצה הגישה תביעה כנגד האדם שלטענתה ניפץ את לוח הזיכרון על רקע ניסיון השתלטות על בית הכנסת וכספיו. המתפללים עברו להתפלל בינתיים במקלט ואחד המתפללים הוסיף כי: "התובעים מסוכסכים ביניהם, הם לוקחים את בית הכנסת כעסק, הם השתלטו עליו...".

mynet

09.12.08

בינתיים ניתן לנצל את הציבור ולגבות אלפי שקלים על קבורה,קראו עוד ב-nrg.

חברה קדישא מודיעה כי בתוך כשנה לא יהיו יותר מקומות קבורה פנויים בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

mynet

11.12.08

קראו ב-nrg מה יש לשבתאי קור לומר על קריאות "אתה אנטישמי".

חב"ד סימנו את רמת אביב כיעד להשתלטות. הוקמה שם ישיבת חב"ד והחבדניקים מגיעים לשם מבני ברק.

קשת

12.12.08

ואצלנו, יש הרוצים להקים את ה"סנהדרין" ו"להחזיר עטרה ליושנה". מפחיד.

החמאס בעזה מקדם הצעת חוק העונשין ברוח האסלאם הקיצוני.

ynet

24.12.08

 

פעילי חב"ד ממתינים לילדים מבית הספר אליאנס מחוץ לשערי בית הספר. אם מודאגת: "כתושבת השכונה וכאם מודאגת אני רואה בחומרה רבה את העובדה כי בכל יום שישי בצהריים אורבים אנשי חב"ד לנערים צעירים היוצאים מבית הספר אליאנס ומנסים לשכנע אותם בדרכים אגרסיביות להניח תפילין ולהקשיב לדרשה או שתיים". עיריית תל אביב טומנת ראשה בחול: "פעולותיהם של צעירי התנועה בשטח הציבורי אינה טעונה היתר, ואין בסמכות העירייה למנוע או לאשר אותה".

nrg

25.12.08

"מודרניזם" טהור בהתגלמותו.

רב השכונה ברמות פסק כי בצרכנייה לא יהיה עירוב בין נשים וגברים וקופות שונות ישרתו את הגברים והנשים כדי למנוע מגע מיותר בין שני המינים. "כחרדי מודרני לא מפריע לי שהדברים יתנהלו כך" אומר תושב חרדי בשכונה.

mynet

28.12.08

כסף, שררה ושלטון מעוור עיני חכמים, מה הפליאה, אם כן, שמאיר פרוש וארקדי גאידמק נפלו בסיאוב השלטוני הזה. חכמים, הם לא.

ידיעות חשף מסמך ובו מתואר הסכם של ג'ובים וטובות הנאה בין מאיר פרוש לארקדי גאידמק. מטרת ההסכם הוא לפצל את הקול החילוני בין ארקדי לברקת ובכך להגדיל את סיכויי פרוש לזכות בראשות ראש בעיר. לאחר חתימת ההסכם מאיר פרוש ארקדי גאידמק התנהלו כיריבים פוליטיים למרות שהם משתפים פעולה בפיצול הקול החילוני.

mynet

28.12.08


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

יפה מצידם, אולי הם דאגו שתצטנן.

ברמת גן מתלוננים כי יולי גולדשטיין, מועמדת מטעם מרץ, מופיעה בפרסומת ע"ג האוטובוסים ללא שרוולים.

mynet

02.11.08

ראו למה משווה הרב את המפנים: "ואלו שאין להן חלק לעולם הבא, אלא נכרתין ואובדין, ונידונין על גודל רשעם וחטאתם, לעולם ולעולמי עולמים: המינים, והאפיקורוסים, והכופרים בתורה, והכופרים בתחיית המתים, והכופרים בביאת הגואל, והמשומדים, ומחטיאי הרבים, והפורשים מדרכי ציבור, והעושה עבירות ביד רמה בפרהסיה כיהויקים, והמוסרים, ומטילי אימה על הציבור שלא לשם שמיים, ושופכי דמים, ובעלי לשון הרע, והמושך עורלתו." (הלכות תשובה פרק ג', יד')

הרב יעקב יוסף פסק מי שמפנה ישובים, אין לו חלק בעולם הבא.

nrg

04.11.08

בוקר טוב, הרב אלישיב, לקראת הבחירות מתעוררים? האתר "בחדרי חרדים" אף הגדילו לעשות והצמידו את הכותרת "נתיבות של שנאה" לכתבה.

בכירי הרבנים הליטאים תוקפים את הרנטגן. במכתב שנכתב ע"י הרב אלישיב הרב שטינמן והרב קניבסקי, ה"רנטגן" מואשם בעבודה זרה.

nrg

06.11.08

 

ארגון "המטה להצלת העם והארץ" מעודד סרבנות ומבטיח סכום כסף לכל חייל אשר יסרב פקודה לפנות מתנחלים.

נענע 10

16.11.08

עוד לא ממש הפנמנו את משמעותו של "רבנים קבעו שיש לסרב פקודה". כשנפנים כנראה יהיה כבר מאוחר מדי.

רבנים קבעו: אסור לפנות את בית המריבה בחברון, יש לסרב פקודה ומי שיסרב יקבל תגמול כספי.

ynet

18.11.08

אז באמת שנאת המן גדולה מאהבת מרדכי...

יאיר אטינגר: על האיבה לחסידות גור בגלל התמיכה בברקת. לאחר המזון שנזרק על פרוש ולאחר שבנו של פרוש הותקף בברוטאליות, החרדים קונים בשפע שוק (לאחר שהדירו רגליהם ממנה בגלל דודי ויסמן) רק בגלל שהרבי מגור אמר שאסור לקנות שם.

הארץ

19.11.08

יש להזכיר כי ישי טען בחודש שעבר (וואלה!) כי "מקורביה של לבני גזענים ומתנשאים". ש"ס היא מפלגה הגזענית ביותר שקמה בזכות הגזענות. קראו ב-ynet מה יש לאריאנה מלמד לומר על ש"ס, וקראו גם ב-וואלה! מה יש לרוני רוזמן לומר על הדברים.

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ מרגי, השתלח במפלגת קדימה: "לשיטתם של קדימה והאסטרטגים שלה מי שלא לבן הוא לא קיים. לבטח אם הוא שחור. אני שואל אתכם, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו בציבוריות הישראלית מפלגה שכזאת?". כמו כן הוא אמר "האסטרטגים של קדימה היו מתקבלים להיות חברי כבוד בכל מערכת עיתון באירופה בשנות ה-30 של המאה הקודמת".

וואלה!

23.11.08

 

חברת ועד מנהל הפורום לשוויון בנטל, זהרה ברגר-צור: "זה לא הוגן שחרדים משתמטים בכוח חוק - חוק טל הוא חוק שמפלה בין דם ודם - חלק יושבים ומשלמים בחייהם וחלק יושבים ולומדים תורה...". לפי תחזית העמותה בשנת 2015, כמחצית מהצעירים בגיל 18 בישראל אינם נושאים באחריות האזרחית שלהם כחלק מהשירות הצבאי או האזרחי על פי חוק.

ערוץ 7

28.11.08

נשים, מה לכן ולחברה החרדית?

גננות ברשת חינוך חרדית תובעות את העמותות "שערי ציון" ו"הרבצת תורה" שהעסיקו אותן כי הלינו את שכרן ואסרו עליהן להתאגד. אחת המתלוננות: "חנקו אותנו, ניצלו את העובדה שאנחנו מפחדות, שאנחנו חייבות לפרנס, שאנחנו לא יודעות את הזכויות שלנו ושהפרנסה בחברה שלנו לא מצויה בשפע". עו"ד ענת טהון אשכנזי הוסיפה שהעמותות ניצלו את העובדה שהנשים מפחדות לפנות לערכאות "אזרחיות" כלומר, חילוניות. הסכם ההעסקה אף אסר עליהן לפנות לבתי דין לעבודה ומחייב אותן לפנות לבורר מהקהילה החרדית כשבעיות מתעוררות.

הארץ

28.11.08

 

חייל ברבנות הצבאית התפרע, על פי החשד, בפינוי המאחז הבלתי חוקי עדי עד בעודו נושא נשק ולובש מדים. הוא חשוד כי יידה אבנים ואף דחף שוטר מג"ב. מדובר צה"ל נמסר: "הנושא הועבר לבדיקתו של פרקליט פיקוד מרכז, אשר הורה על פתיחת חקירת מצ"ח בנושא".

ynet

30.11.08

 

צה"ל מאשים את הרבנים באלימות: "מתנחלים יוזמים את רוב התקריות האלימות שבעקבותיהן החלה גם אלימות פלשתינית חריפה... רוב ההתקפות האלימות נעשו בידי בני נוער מההתנחלויות... רבנים ומנהלי בתי ספר מעלימים עין מבריחת תלמידיהם מהלימודים לחברון וחלקם אף מעודדים אותה".

הארץ

03.12.08

 

תפילה של מתנחלים: "מי שהעביר מן העולם את ממשלות הרשע של אחאב מלך ישראל ומנשה מלך יהודה, של נילוס המתייוון והורדוס הרשע, של רבין השיכור וברק הכסיל - הוא יעביר את ממשלת הזדון הגנבים והמהרסים הזאת, ויקים לנו ממשלת אנשים יראי שמיים ואוהבי העם והארץ".

וואלה

06.12.08

בחירת המילים "נפלה העיר" אינה מקרית ומעוררת בשומע את המילה "גלות".

צעירים חרדיים חיברו שיר תבוסה על בחרתו של ברקת לראש העיר ירושלים. החרדים מגדירים את הבחירה כ"נפלה העיר ירושלים וזאת התוצאה".

mynet

08.12.08

 

רבקה לוביץ זועקת את זעקת הממזרים.

ynet

09.12.08

 

לדעת אנשי נתורי קרטא הפיגוע בבומביי הוא עונש על כך שהם מתחברים לציונים. הציונים, כידוע הם אוכלי נבילות וטריפות, שקץ ועכבר.

ynet

14.12.08

 

אוכלוסיה דתית בצפת הזמינה את הרב אוריאל בלמס בהמלצת רב העיר שמואל אליהו על מנת להיות רב של בית כנסת חדש. הסכסוך, שלכאורה כולל חרמות ונידויים, החל בעקבות כוונת הרב אוריאל להקים עמותה לניהול המקווה של הגברים. ועד בית הכנסת חשש שבדרך זו לא תהיה להם שליטה על העניינים הכספיים של בית הכנסת. כמו כן עולה הטענה שהרב סילק את הבדלנית שניהלה את מקווה הנשים זה 10 שנים.

mynet

18.12.08

 

חרדים כבני 40 בבית שמש תקפו שלוש בנות דתיות בנות 15 אשר יצאו לאחר ארוחת ערב ביום שישי. שניים מהן הצליחו לחמוק והשלישית קיבלה מכות הגונות. לעזרתה נחלצו חרדי אשר עבר במקום ואישה חרדית אשר הסתירה את הנערה במשך שעה. נציג העדה החרדית טען שהדתיים הם "אלה שהתחילו" ובעצם האברכים הם שוחרי שלום עד שמעצבנים אותם עם מראות ומעשי "ערווה".

ynet

19.12.08

נזכיר כי חרדי ניגש לחברה הסלולארית "פלאפון" ודרש לקבל פרוט שיחותיה של אשתו לאחר ששיקר וסיפר שהיא עומדת ללדת ורוצה את פרוט השיחות. פלאפון מסרו לידיו את הפרוט והאישה הפכה למורדת (ynet). אלה התוצאות של הקלות הבלתי נסבלת של קבלת מידע אישי ע"י אנשים אחרים.

ארבעה תלמידים סולקו מישיבת 'תפארת ישראל' שבירושלים. הסיבה: התלמידים הוציאו רישיון נהיגה. הישיבה גילתה את זהות בעלי הרישיונות בבדיקה פשוטה במשרד הרישוי, כנראה ע"י התחזות. אחד התלמידים שסולקו הסביר כיצד ניתן לדעת להפר את פרטיותו של בעל הרישיון: "כל אדם יכול להתקשר למשרד, להציג מספר זהות ולדעת אם יש ברשותו רישיון נהיגה. הבדיקה הזו אינה מסובכת כלל, וכל אחד יכול לעשות אותה".

mynet

21.12.08

מטרת העצה ברורה, לקבור את ההומוסקסואלים הדתיים עמוק בארון תחת כיסוי של אישה וילדים. כך הרב מבטיח שהאדם לא יגלה את נטייתו המינית לאף אדם.

הרב שלמה אבינר נשאל בשיעור שנתן "אם אין בטענתו שעל הומואים להתחתן עם נשים משום מעשה שאינו הגון" וענה כי "מה זה מעניין את אשתו איזה יצר יש לו?...זאת שאלה שצריך לבדוק כל מקרה לגופו...אומרים שבני זוג צריכים להיות פתוחים וצריך לספר את הכול. איפה זה כתוב? צריך לספר כל מה שגורם שמחה, אבל לא צריך לספר כל מה שגורם צער".

nrg

22.12.08

החרדים אינם משתמטים. הכפייה הדתית בחוק מפלה אותם לטובה.

הורים, מה"פורום לשוויון בנטל" חילקו צווי גיוס בבני ברק. מהלך הסיור הגיעו למקום חרדים שניסו למנוע מהעיתונות בכוח ובאיומים לסקר את פעילות ההורים. ניידת משטרה הגיעה לאבטח את ההורים. גורם במשטרה אמר: "הם עשויים לנפץ לכם את שמשות הרכב אם חניתם בקרבת מקום ולהגיע לפה בכמויות גדולות מאוד".

mynet

28.12.08

אינכם חשמונאים, ואפילו לא חשבונאים. סתם מבלבל את המח.

עובדיה יוסף סובל מכאבים קשים בגבו אז בנו נתן דרשה במקומו. בדרשה, הרב דוד יוסף השווה בין המתייוונים ההיסטוריים לבין שופטי בג"ץ: "המתייוונים של אז זה בית המשפט של היום. כמו שהמתייוונים הייתה להם שנאה לתורת ישראל כך בית המשפט העליון היום... אנחנו הממשיכים האמיתיים של דרכם של החשמונאים".

nrg

28.12.08


פינת הפשיעה והפינה האפלה

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

מדוע המדינה בכלל צריכה לממן "תואר" שאינו נותן לאדם הלומד אותו דבר ואין קשר בין הלימודים בתואר למקום העבודה. כנראה ללמוד "רבנות" זה קל יותר מללמוד תואר אמיתי, שבו צריכים ממש להיבחן וללמוד.

אנשי צבא, משטרה ושב"ס למדו ל"תואר רבנות" מזורז. ה"תואר" הזה מעלה להם את המשכורת ב-2500-4000 ש"ח לחודש. כנגד האחראיים על ה"קורס" הוגשו כתבי אישום.

NEWS1 nrg

02.11.08

"וכי יגור אתך גר בארצכם, לא תונו אתו. כאזרח מכם יהיה לכם הגר הגר אתכם ואהבת לו כמוך כי גרים הייתם בארץ מצרים, אני ה' אלהיכם" ויקרא יט' לג ו-לד.

אישה ובנה הגרים בשכונה חרדית הונו עשרות עובדים זרים ע"י הבטחות שווא לארגן למשפחותיהם עליה לארץ. על כל "היתר" מפוברק גבו 4,000-3,000 דולר.

כלכליסט

03.11.08

 

עורך הדין אייל שפר הורשע בביצוע מעשים מגונים בנער שהכיר.

ynet

04.11.08

מישהו צריך להזכיר לו איזה דיבר.

יהודה ברקן המתחרד נעצר כי יש חשד שהעלים מס הכנסה. העלמת מס הייתה בין היתר אי דיווח על הכנסות בגין הרצאות להתחרדות מ"ערכים" ו"רדיו קול חי".

הארץ

04.11.08

 

סכסוך בין תומכי הרב אליעזר כהנמן ובין תומכי הרב שמואל מרקוביץ' הוביל שוב לקטטה המונית בישיבת פוניבז' בבני ברק. כשהשוטרים באו לעצור את המתפרעים, החרדים תקפו גם אותם.

ynet

09.11.08

 

אם מבני ברק התעללה בבתה ע"י כך שנהגה לנעוץ מזלגות בפניה או להכותה עם חגורה ונעל.

mynet

10.11.08

אנו מקווים שהחילוניים בירושלים למדו את הלקח מכהונתו של חרדי אחר כראש עיריית ירושלים ויצביעו ע"פ מצפונם ולא ע"פ ספינים כאלה ואחרים.

פורסמה רשימה שקרית של "תומכי פרוש". אדם בשם דני בונפיל שהורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים. מבדיקה שנערכה באיגוד האינטרנט עולה הישראלי עולה כי זו לא הפעם הראשונה שמוצגים נתונים שגויים בכוונה בתעמולת הבחירות של פרוש.

NEWS1

10.11.08

אין דבר כזה "ערכים דתיים". יש ציוויים והמוסר והערכים אינם קיימים אצל המאמין, ראו התייחסות מפורטת על כך בספרו של ירון ידען - "הדת קמה על יוצריה".

אב מתחרד, שאנס את בתו, צילם את המעשים, הקרין בפנייה סרטים פורנוגרפיים נשלח ל-20 שנה בכלא. אחיה, שגם התעלל בה נשלח ל-33 חודשים בכלא. הילדה מאושפזת כי ניסתה להתאבד שלוש פעמים. השופטים קבעו כי :"הוא ראה בבתו מכשיר לסיפוק צרכיו המיניים הסוטים, והשתמש בה בצורה מחפירה כתחליף לבת זוג, בלא שמצוקתה, אף לא ערכיו הדתיים, היוו עבורו מכשול או חסם".

רשת

10.11.08

 

תומכי ש"ס בבחירות המוניציפאליות הטרידו את הרב אוירבך.

mynet

11.11.08

לא מלמדים בש"ס שאסור לגנוב?

ח"כ לשעבר מש"ס, עופר חוגי, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בזיוף בנסיבות מחמירות ובשימוש במסמכים כוזבים לצורך גנבת כספים לרשת החינוך של ש"ס. הוא ערער על עונשו. לאחר הערר, הוא קיבל עונש מוגדל על העברות אותן ביצע. המאסר גדל משנתיים לשלוש שנים, והקנס גדל מ-12 אלף שקל ל-200 אלף שקל.

ynet

13.11.08

הדת היא גם אקסטזי להמונים.

כ-6000 כדורי אקסטזי נתפסו בבית כנסת ברחוב שבטי ישראל, ראשון לציון.

ynet

14.11.08

נזכיר כי בעבר הלא רחוק (ynet), עורך הדין אמנון דה-הרטוך, שסטר לח"כ יעקב כהן (יהדות התורה) סולק מהכנסת, לאחר שהח"כ אמר לעו"ד אמנון דה-הרטוך: "אתה יותר גרוע מהגרמנים, הם רצו להרוס את הגוף ואתה רוצה להרוס את הנפש". יש יסוד סביר להניח כי ליצמן לא יתלונן למשטרה - למרות שזו זכותו - בגין תקיפת איש ציבור.

פורוש הפסיד בבחירות בירושלים ולכן ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) הותקף בשבת בחסידות "סלונים" בשכונת מאה שערים בירושלים. המתפללים בבית הכנסת זרקו עליו קוגלים, אחרים החלו לבעוט ולקלל אותו, ואף העיפו לו את הכובע. המתפללים ככל הנראה זעמו בשל קלטת ובה נשמעת שיחה טלפונית שקיים חסיד גור עם רבי מאיר זילברשטיין, רבם של חסידי גור. בשיחה אומר הרב כי אין צורך להצביע לפרוש וניתן לבחור בניר ברקת.

ynet

15.11.08

לפחות הם שומרי מצוות ואנשים מאוד ערכיים.

מפעילי קזינו לא חוקי נתפסו כי שמו מזוזה על דלת הסתרים שלהם.

ynet

16.11.08

השופטים, מנחם פינקלשטיין, ד"ר אחיקם סטולר ובנימין ארנון כתבו על עטר "שכיבוד החוק בהקשר זה רחוק ממנו".

שמואל בן עטר, מפעיל הרדיו הפיראטי החרדי "כל האמת" הורשע בניהול תחנה פיראטית, שיבוש מערכות הקשר של נמל התעופה בן-גוריון תוך סיכון חיי אדם, ובשיבוש הליכי משפט ע"י עדויות שקר. בית המשפט גזר עליו 9 חודשי מאסר בפועל וקנס של 100 אלף שקלים. לאחר שערער עטר על פסק הדין הופחת הקנס ל-80,000 שקלים.

NEWS1

17.11.08

אנו לא יודעים באיזה שם הם שמים מבטחם, סביר שב"אלפרון".
מצד שני, בנו של הנרצח אמר: "אוריד לרוצח את הראש" (ynet).

זלמן אלפרון, ממשפחת הפשע לאחר הרצח במשפחתו: "יש לנו ביטחון בהשם...אנחנו ממשיכים לבטוח בהשם...ואין לנו על מי להאמין רק על אבינו שבשמיים...הקדוש ברוך הוא ישלם לכל מי שצריך לשלם לו...מבטחינו בהשם ואנחנו לא ארגון פשע...

רשת

17.11.08

 

התקשרו אלמונים אל ישראל פרוש אשר בימים הקרובים עומד להפוך לסגן ראש עיריית אלעד (ישראל הוא בנו של ח"כ מאיר פרוש) ובקשו להשמיע לו קלטת בו הוא לכאורה נשמע מגדף את חסידות גור. ישראל פרוש הכחיש והתרצה לשמוע את הקלטת. כשפגשו האלמונים, בעלי חזות חרדית, את ישראל פרוש הרביצו לו מכות.

mynet

18.11.08

 

נגד נחמן וינר, הוגש כתב אישום מחודש לבית משפט השלום בירושלים כי ביצע מעשה מגונה בקטין ותוך כדי ההליכים המשפטיים כנגדו הוא ביצע את אותו המעשה בילד נוסף.

ynet

18.11.08

קלות הדעת שמורה לשופטות שפוסקות לרוצחים עונשים מגוחכים.

שש שנות מאסר לרוצח, ישראל ולס, שרצח את בנו התינוק בגלל שהיה בו מום. שופטת בית המשפט המחוזי, חנה בן-עמי: "לא נשמע צער כן על מות הבן או חרטה על מעשיו וכל מעייניו היו נתונים בתדמיתו, בעתידו ובשיקום חייו...יש להתחשב בכך כי מדובר באדם צעיר בראשית דרכו שחי במסגרת מגוננת ולא התנסה באחריות או בחובה למטלות אחרות, לבד מלימוד תורה. הוא לא ביקש לקפד את חיי בנו ולא רצה במותו. הוא פעל מתוך פזיזות וקלות דעת".

ynet

18.11.08

 

אב מהישוב החרדי, אלעד, התעלל מינית בבנו בן ה-7. לאחר חקירה הוא קשר עצמו למעשים.

הארץ

22.11.08

 

עמינדב קריספין (בן 75), רב העיר של קריית ביאליק, יואשם כנראה במעשים מגונים ובהטרדה מינית בשלוש נשים.

mynet

23.11.08

מיקום התלונה הוא אחד - במשטרה. מה מנסים הנער ורבו להסתיר?

לפני כשנה, על פי החשד, נהג אגד ביצע מעשה מגונה בנער חרדי. הנער והרב שלו הגישו תלונה לאגד אך חזרו בהם והתחננו שאגד לא יעבירו את התלונה למשטרה.

mynet

24.11.08

הדבר מזכיר את העונשים שניתנים לגנבים באירן. אלימות אינה פותרת דבר.

הרב הראשי לישראל יונה מצגר ציין כי ישנם פוסקים המתירים לקצוץ את ידם של הבעלים המכים את נשותיהם.

mynet

26.11.08

מדוע איתמר מרגיש צורך להשוות את הרב לבכיר מוסלמי המתסיס את צאנו?

הרב יגאל שנדרופי מישיבת "ישועת מרדכי" ביישוב נחליאל נעצר בחשד שהורה לצעירים לבצע הפרות סדר ביהודה ושומרון. במהלך אותם האירועים, מספר חיילים הותקפו ונגרמו נזקים לרכביהם. איתמר בן גביר פעיל הימין אמר לוואלה! חדשות: "זאת פשוט חוצפה...זאת עלייה מדרגה מצד המשטרה. לעצור כך ראש ישיבה? אני סבור שהמדינה לא הייתה כך אם היה מדובר בבכיר בדת המוסלמית".

וואלה!

26.11.08

אלעד, המזרח הפרוע.

בישוב החרדי אלעד התקבלו שתי קריאות למד"א. בקריאה הראשונה, צוות מד"א שהגיע למקום מצא את פצוע כשהוא סובל מחתכים בצווארו ובכתפו. הפציעות נגרמו בגלל שפושעים צעירים דקרו אותו. בקריאה השנייה, מד"א הוזעק לישיבה באלעד, לאחר שדווח על דקירה בישיבה. צעירים "סקרניים" מאלעד חיבלו ברכב מד"א כי רצו לראות מי הוא הנדקר בין היתר ע"י כך שדחפו מקלות לגלגלים של הרכב. המשטרה חושדת כי הנדקר השני היה מעורב בדקירה של הנדקר הראשון.

הארץ

29.11.08

זק"א, אין לכם אלוהים?

חברי זק"א הניחו טליתות על הנרצחים בבית חב"ד בבומביי אך למרות זאת לא תיקנו ואולי אף הטעו בכוונה תחילה את העיתונות כשזו פרסמה בטעות כי הטליתות הונחו ע"י הרב הולצברג. טעות נוספת נחשפה ובה נטען לכאורה שהתמונות צולמו ע"י שליח ידיעות אחרונות בעוד שבפועל הן צולמו ע"י זק"א. למרות הסילוף בעובדות לגבי הנחת הטליתות, תוקנה במהרה הטעות והקרדיט עבר לצלם זק"א.

nrg

30.11.08

 

המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, פנה למשטרה על מנת לפתוח בחקירה נגד עמותת "המטה להצלת העם והארץ". העמותה חשודה כי ארגנה כנס "הצדעה" לחיילים שסירבו לפקודה לפינוי השוק הסיטונאי בחברון באוגוסט האחרון. לפי החשד העמותה פרסמה מנשר ובו נרשם: "אנו מתחננים בפני חיילי ישראל, שנשבעו על ספר התנ"ך בכותל המערבי, להיות נאמנים לעם ישראל ולמולדת, שלא לחבור אל האויב, אלא לסרב פקודה, ולסייע בידי אנשי חברון שלא יגזלו מהם את רכושם... אנו מזכירים לכוחות הביטחון, את האירוע הנפלא, בו הענקנו להורי החיילים שנכחו בו, סך אלף שקלים עבור כל לילה של ישיבה בכלא, בעוון סירוב פקודה בפינוי משפחות בחברון...".

וואלה!

30.11.08

בכתבה מסופר על כך שגם העיתונות הואשמה ב-"אנטישמיות" ע"י המתפרעים. הבנתם? הפונדמנטליסטים הללו הם ה-"בסדר" וכל העולם עקום.

תושבים דתיים ובניהם פעילי ש"ס תקפו חילוניים בהפגנה אלימה בשכונת עין חמד שבמבשרת ציון. הרקע להתקפה האלימה היא חזיז שהתפוצץ על גדר ביתו של אמנון ליפצין, יו" ר ועד שכונת עין חמד, אולם הסיבה האמיתית היא כנראה התנגדות החילוניים להקמת בית כנסת לא חוקי. הרב החדש והרב הוותיק של בית הכנסת שפועל בשכונה וכן המשטרה שתקו לנוכח גילויי האלימות כנגד החילוניים. הגדיל לעשות רונן אברהם, חבר המועצה החדש מטעם ש''ס באומרו: ''את כל המדינה השגנו באלימות וגם את עין חמד נכבוש באלימות. אתם עוד תראו למה אנחנו מסוגלים''.

סקופ

30.11.08

ואם הוא לא היה מתחרד, האם אז הרבנים היו תומכים בחנינה?

הרוצח והמחבל היהודי, עמי פופר, המרצה 7 מאסרי עולם ואשר בחופשה מהכלא הרג את אישתו ובנו בתאונת דרכים עומד להתחתן שוב.פופר הגיע לבני ברק, לביתו של הרב חיים קנייבסקי, כדי לקבל ברכה לקראת נישואיו בחודש הבא ועל הדרך "דסקסו" שוב על חנינה. הרב חיים קנייבסקי חושב שראוי לחנון את הרוצח כי הוא "עשה תשובה שלמה", וכן הוא אלמן. אנשי ש"ס תומכים בחנינת הרוצח.

nrg

02.12.08

האם מלמדים את הילדים בתוכנית שלפי ההלכה, גבר האונס ילדה עד גיל שלוש (פסוק יג) או ילד עד גיל תשע, פטור מעונש (הפדופיל, במקרה של אינוס ילד, מקבל מלקות מרדות, פסוק יד')? האם מלמדים מה דינו של ילד בן 9 "הבא" על בהמה (פסוק יז') או מה דינם של איש או אישה אשר מקיימים יחסי מין עם בהמות "בטעות" (פסוק יח)?

אליעזר שמאיילוב מאור עקיבא, בן 38, נחשד ונעצר בגין מעשים מגונים בילדים בני 7-8 שבאו ללמוד תורה בבית כנסת בעיר. באותו בית כנסת פועל זה כשנה מפעל ללימוד ילדים בני 7-12 שבאים ממשפחות חד-הוריות. הרב שלום סוויסה, ממנהלי התוכנית: "אני שיתפתי פעולה עם החוקרת, כל מה שרצתה לקבל...המשטרה לא טרחה ליידע אותנו שמדובר בעבריין מין מסוכן...מי שבא להתפלל לא עובר ועדת קבלה והיה על המשטרה ליידע אותנו".

הארץ

02.12.08

 

ארבעה יהודים דתיים דקרו ערבי ממזרח ירושלים, כבן 31, באזור שער מנדלבאום - סמוך לשכונת מאה שערים.

ynet

03.12.08

האם נראה לאנשי בית הכנסת "פועלי צדק" שזה צודק להשתמש בחשמל שלא שלהם במשך שנים, אפילו אם, נגיד, חשמלאי מטעם מועצה חיבר אותם באופן זמני? היכן שיקול הדעת? ומדוע לא הלכו לשאול רב, כפי שמקובל כשמתעוררת בעיה?

אנשי בית הכנסת "פועלי צדק" בבית דגן צרכו חשמל פיראטי במשך שנים והדבר התגלה בבדיקה שגרתית. חבר ועד בית הכנסת, יואב עוזרי: "אנחנו לא התחברנו ללוח של המועצה, שלא בידיעתה. חיבר אותנו החשמלאי של המועצה באישור. הוא לא אמר לנו 'אני מחבר אתכם לשבוע, לחודש או לשנה'. הוא אמר שהוא מחבר לבינתיים והבינתיים הזה נמשך. אף אחד לא גנב חשמל ושלא יספרו סיפורים".

mynet

07.12.08

"לא תעמוד על דם רעך" (משנה תורה, הלכות רוצח ושמירת נפש, א).

הפרקליטות עתידה להגיש כתב אישום כנגד איציק "חישי" חדיף, שמוגדר ראש כנופיית פרדס כץ. כתב האישום כנגד חדיף הוא בגין הפקרת פצועה אשר הופקרה לאחר שהמכונית בה היו הפצועה וחדיף התנגשה בקיר בקניון אלרם.

mynet

11.12.08

הקטין ניסה לרצוח אנשים, כיצד זה השופט מתייחס אליו כ"שומר מצוות"?

קטין שנחשד בניסיון הצתה של דירות של ערבים (לכאורה בכוונה) ושל יהודים (לכאורה בשוגג) בתאריך 15.10.2008 שוחרר למעצר בית. השופט ששחררו למעצב בית קבע שלמרות "...שחומר החקירה החסוי שהוצג מבסס, על פניו, תשתית לכאורית למעורבותו של העורר לפחות בחלק מן העבירות הכרוכות בפרשה זו...", הקטין חווה מעצר קשה ובין היתר התפילין שלו נזרקו בטעות לפח. השופט קבע "אין ספק כי השלכתה לפח של ערכת התפילין, שהיא פריט אישי ואינטימי מאוד עבור אדם שומר מצוות כעורר".

NEWS1

14.12.08

זה נשמע מאוד "הגיוני" שאנשים חילוניים יכנו את הקורבן כ-"מוסר" במהלך התקיפה.

שלום סגל, חרדי, מבני ברק הותקף על ידי שני רעולי פנים באלימות וריססו את פניו בחומר צורב תוך כדי כך הם מכנים אותו "מוסר" (מלשין). לפני התקיפה נפרץ ביתו של סגל והוצת רכבו שלעורך דינו. הסיבה למעשה היא כול הנראה עיסוקו של הקורבן שהוא איתור בעלי צ'קים ללא כיסוי וגביית חובות ועבר עם ההוצאה לפועל. מנחם אייזנברג, ראש מוסדות ויז'ניץ: "... לפי מה שאני שמעתי יש לו סכסוך עם אנשים חילוניים".

הארץ

15.12.08

 

צעיר מאילת החליט להחביא את הסמים שלו בתוך התפילין. על נשיאת הסם הצעיר קיבל עונש של מאסר בפועל, מאסר על תנאי ושלילת רישיון.

mynet

17.12.08

הערעור נדחה (NEWS1)

ישראל ולס, האברך שטלטל את בנו התינוק למוות ערער לבית הדין העליון על הרשאתו.

nrg

17.12.08

 

כתב אישום הוגש כנגד מאיר פסנדי, (54), תושב ירושלים, חבר משותף של סגן השר לשעבר שלמה בניזרי ושל איש העסקים ובעל חברת כוח אדם משה סלע. החשד הוא שבמהלך שנת 1998 סיפק משה סלע לשלמה בניזרי, (סגן שר הבריאות, אז) שירותי ניקיון באמצעות עובדים זרים. סלע העסיק עובדת זרה ושילם את שכר עבודתה (לנקות את ביתו של בניזרי). בניזרי ביקש מפסנדי לגשת לסלע ולבקש ממנו להצהיר הצהרה שקרית בבית הדין לעבודה שלא שילם לעובדת שכר על עבודתה בביתו של בניזרי, כדי שבניזרי ואשתו יוכלו להעיד, כי הם אשר שילמו לה את שכרה.

mynet

18.12.08

 

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על שני בחורי הישיבה משה אהרון וייספיש ואברהם פרונמן, מאסר של 28 חודשים ו-32 חודשים בהתאמה על כך שהבריחו סמים מסוכנים מסוג אקסטזי לישראל. הרב אורי זוהר שעלה לדוכן העדים, העיד לטובת וייספיש. השופט משה רביד רשם בגזר הדין: "שמעתי מספר רב של רבנים, אשר העידו על מידותיהם הטובות של הנאשמים. ברם, לא שמעתי מפורשות מילות גנאי על המעשה הנפשע אשר שניהם היו שותפים לו...לולא נתפסו על ידי המשטרה היו "מעשירים" את השוק המקומי בסם מסוכן מסוג אקסטזי ומחלקים ביניהם את הרווח הכספי.

mynet

23.12.08

 

בית המשפט העליון דחה את ערעור ישראל ולס, האברך שרצח תינוקו.

NEWS1

23.12.08


איוולת

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

איזו חוצפה, איזו איוולת, איזו יוהרה יש בבקשה לשנות תאריך בחירות בגלל חתונה.

האדמו"ר מגור ביקש לשנות את מועד הבחירות לכנסת כי הם נופלות בסמוך לחתונת נכדתו. אך המהלך גרם למצב שבו לאחרים יש חתונה על התאריך החדש, והאורחים יעדיפו להגיע אל חתונת הנכדה של האדמו"ר.

mynet

03.11.08

כבוד הרב, אני גר בבית מספר 6, בקומה, 6, בדירה 6, מה אני עושה עם הקרניים שצמחו לי? באילו שטויות הרבנים מתעסקים..

הרב אבינר: "בית מספר 42 זה טוב".

nrg

05.11.08

הדבר היחידי שנרטב כאן זה מוחם של הילדים, שנרטב ונסחט בשטיפת מוח הזויה של אמונות הבל מטופשות.

1800 תלמידים מבתי ספר בצפון התכנסו, לכאורה, בקברו של "חוני המעגל" שבחצור הגלילית והתפללו לגשם ולמנוע שנה נוספת של בצורת.

nrg

05.11.08

ענבל בר-און: "החרדים הם נעלבים מקצועיים" (NEWS1)

במפלגת קדימה הצניעו את פניה של העומדת בראשה, ציפי ליבני, בפרסום בירושלים כדי לא לפגוע ברגשות הדתיים.

הארץ

15.11.08

אריאל צולם עם כובע ועליו הכיתוב "משיח בתל אביב". אם הוא בתל אביב אז הוא גם מתעלם מכם - תפנימו.

קבוצה של אנשים התקבצה לה ליד קניון עזריאלי בתל אביב וקראה ל"משיח" שיבוא. בין המשתתפים היה הזמר אריאל זילבר.

ynet

19.11.08

איזו "אזהרת רווח"? לא אמור להיות שום רווח מישיבה בכולל.

רשת הכוללים של הרב עובדיה יוסף במשבר כלכלי. הבן, דוד יוסף: "אפשר להגיד שמדובר במצב של 'אזהרת רווח' ".

mynet

22.11.08

כך מתחילות אמונות הבל - בהזיות. וזה גם כנראה רווחי, כל עוד ימשיכו הפתאים לרכוש קמעות וחפצים "קדושים" מהדוכן שבמקרה יוקם שם.

גביר יהודי מלונדון ראה "יהודי בעל צורה" בחלומו. בחלום אותו "יהודי" עם צורה הציג עצמו כ-"הבן של ר' שלומק'ה זעווילר" והתלוננן שאף אדם לא בא להשתטח על קברו. כאשר הסיפור נודע לחרדים, הם נסעו לקבר כדי להתפלל שם.

NEWS1

23.11.08

 

הרבנים הראשיים, שלמה עמאר ויונה מצגר, קוראים לציבור "להתפלל לשלום הבורסה".

ynet

23.11.08

אסף וול מסכים (בציניות) עם הרב ובד בבד מבקר קשות את ש"ס (ynet) ואומר שמי שמוכל לעבוד בתנאים ובשכר המורים הוא באמת חמור. באתר פרש תוכלו לקרוא את הבלדה על הגאון והחמור, שכתב עובד צור, מורה בבי"ס תיכון.

הרב עובדיה יוסף בפנינה לשונית ממוחזרת: המורים החילוניים חמורים. כשהתייחס לילדים הלומדים בבית הספר החילוניים אמר: "ילדים מסכנים שההורים שלהם שמו אותם בחינוך החילוני".

הארץ ynet גל"צ

23.11.08

האם הרב יעקב ליצמן מנסה לגזור קופון פוליטי מרצח מתועב בידיעה שדרישתו לא תענה? הלא זה ברור לכל אדם בר-דעת שההתקפה מכוונת ליהודים מכל הזרמים ולא רק כנגד חב"ד. המרצחים לא בודקים בציציות. ומי שאינו בר-דעת יכול לקרוא את הכתבות ב-גל"צ ו-nrg ולקרוא את ההצהרה באתר נענע10 של גורם רשמי בהודו שמדווח כי התוקפים תכננו לחסל לפחות 5,000 בני אדם במתקפה.

חבר הכנסת הרב יעקב ליצמן פנה לשרת החוץ, ציפי ליבני בדרישה לאבטח את בתי חב"ד ברחבי העולם.

nrg

30.11.08

שמעון פרס, נשיא המדינה, נאם בלוויה (הארץ).

אנשי העדה החרדית מזועזעים מפני שישראל מכירה בנרצח אריה לייב טייטלבאום ובאישתו כ"נפגע פעולות איבה". בשם המשפחה אמר שמואל פפנהיים: "אני מעביר מסר מהמשפחה. אנחנו לא רוצים עכשיו את המדינה בתוך האבל שלנו. פתאום יש לה אינטרס להראות לעולם שגם היא קורבן של הג'יהאד העולמי אז מחליטים לעשות טקס גדול עם ארון עטוף בדגל. אנחנו מתנגדים לזה. זה כואב לנו ופוגע בערכים שלנו... הוא לא נהרג כי היה שליח המדינה או אדם ציוני. הוא פשוט נסע לשם כמשגיח מטעם מערכת הכשרות מאמריקה. גם הוא עצמו אזרח אמריקני ולמרות שהוא תושב ישראל אין לו אזרחות. העובדה שהוא גר פה, בקהילה סגורה, לא אומרת שהמדינה יכולה לרקוד על הדם שלו".

ynet

01.12.08

ה"פטנט" הזה אינו חדש כלל וכלל והוא מצוי אפילו בשירותים על מנת להוריד מים. גם האייפוד עובד על שינויי הקיבול במעגל הגלילה שלו. כעת נותר לברר האם מותר כבר להוריד משחקים בשבת וגם לשחק בהם. יש מקלדת וירטואלית לגמרי ועליה יש לבקש את ברכת הרבנים.

הכירו את המקלדת הקיבולית. מקלדת העובדת על שינוי קיבול ולא סגירת מעגל חשמלי ולכן מותרת לשימוש בשבת.

mynet

02.12.08

צ'ופר על מה? על סילוף עובדות שנועדו לשימוש של "החזרה בתשובה"?

מתנדבי זק"א קיבלו "צ'ופר" לאחר שחזרו מזירת הפשע בבומביי. ה"צ'ופר" סופ"ש במלון בדרום.

mynet

04.12.08

לא יזיק גם לשים שום ובצל בנעליים וללבוש את סימן הצלוב וגם, רק ליתר ביטחון, לצעוק "אללה הוא אכבר" בתחילת המשחקים. ואולי לא יזיק להחליף את "הגורם בהנהלת הקבוצה".

קבוצת הכדורסל "עירוני נהרייה" הפסידה פעם שלישית ברציפות. גורם בהנהלת הקבוצה: "בתחילת העונה הבאנו רב שיחליף מזוזות בהיכל, אבל עכשיו, עם התוצאות האלה, זה לא יזיק אם נביא עוד פעם מישהו שיבדוק את המזוזות".

mynet

04.12.08

לא ברור מדוע ראשי הלמ"ס רצו אצו לרבנים על מנת שאלה יאשרו את ההשתתפות במפקד, הרי זה אינטרס מובהק של הציבור החרדי להשתתף במפקד כדי שקול החרדים "ישמע" וייוצג במפקד. את קולם בפוליטיקה - אנו שומעים היטב.

הרבנים עובדיה ואלישיב מרשים לצאנם להשתתף במפקד האוכלוסין כי זה יכול להיחשב כ"סקר". השערה מעניינת: "ראשי הלמ"ס התחייבו בפני הרבנים כי לא ימסרו את נתוני הנסקרים למוסדות ממשלתיים אחרים כמו מס הכנסה וביטוח לאומי אלא רק כסיכומים סטטיסטיים, זאת ככל הנראה כדי למנוע פגיעה באלה שאינם מדווחים למדינה על הכנסותיהם".

ynet

07.12.08

 

סיעת "עוצמה לנהרייה" עתרה כנגד תנועת ש"ס בטענה כי היא עשתה שימוש בקמעות במהלך הבחירות. השופט שפירא דחה את הערער והסביר: "הטענה כי נאסר על רב בקהילה (שאינו משמש כדיין או בתפקיד ממלכתי אחר המונע ממנו פעילות פוליטית) להביע את תמיכתו בפומבי ברשימת מועמדים, או במפלגה, או במועמד בבחירות מחוסרת בסיס בחוק" כמו כן הוסיף כי גם "עוצמה לנהרייה" השתמשה בברכות לצורך זכייתם.

mynet

08.12.08

לא חידוש. ישוע הופיע על טוסט והבתולה מריה הופיעה על עוגיית קינמון. מה הגילוי הבא - מוחמד על עוגת אוכמניות? עבודת אלילים, לא יותר.

ראובן כהן מצפת גילה סיר שבתחתיתו בוא ראה דמות של "צדיק".

nrg

08.12.08

לא ברור האם זה יחסי ציבור או אולי הפניות הן אמיתיות. על פניו נדנה כי זה אכן תרגיל יח"צ אך מכמות הפניות שאנו מקבלים המכיל את הנושא "סיאנסים" (שאינו אלא הבל הבלים), ייתכן ובאמת החברה קבלה פניות מסוג זה.

חברת NMCהוציאה דיסק (שלישי בסדרה) שבו הוקלטו חזנים וקולותיהם שולבו עם ניגונים של תזמורות. הבעיה היא שהחזנים כיום מתים והחברה קבלה פניות מחרדים שתמהו האם החברה עשתה סיאנס על מנת להקליט את החזנים המתים. החברה הודיעה כי ההקלטות הישנות שולבו בעזרת מחשב עם ההקלטות החדשות.

ynet

08.12.08

כמה נחמד. נותר רק לקוות לביקור של תלמידי הישיבות בלשכת הגיוס - שלא לצורך קבלת פטור או החזרה בתשובה.

בכירים בחיל האוויר, יחד עם רב החיל, סא"ל משה ראב"ד ביקרו בישיבת פוניבז' בבני ברק. הרב אדלשטיין אמר בפגישה: "דעו לכם שכל אדם יכול להגיע למדרגת רוח הקודש - בין אדם שיש לו תפקיד רם דרג ובין אדם שהוא סנדלר... כל הצבא מתקיים בזכות לימוד התורה של עם ישראל, עד שכתוב בגמרא שתלמידי חכמים לא צריכים שמירה". סגן-אלוף הרב ראב"ד אמר ל-ynet: "חשוב מאוד להפגיש בין הקצונה הבכירה הזו לתלמידי הישיבות"... וחשוב שיכירו גם את הגמרא".

ynet

11.12.08

ולתת לקשישים ונשים בהריון לעלות 4 קומות ברגל, זה לא פיקוח נפש?

רבני בני ברק מתנגדים לשימוש במעלית שבת כי זה פריצות.

ynet

14.12.08

 

בכפר קדם, המשחזר את חיי היהודים במשנה שנמצא בהושעיה שבגליל, מוכר לתיירים גללי חמור כמזכרות. מקור לרעיון נמצא במסכת סנהדרין שם רבי יוסף קבע: "ייתי ואזכי דאיתיב בטולא דכופיתא דחמוריה", ובעברית, יבוא המשיח ואפילו אדרש לשם כך לשבת בצל גלליו של חמורו.

nrg

21.12.08

עובדיה מחלק ג'ובים?

הרב עובדיה יוסף לאריה דרעי: "אתה צריך להיות הרב הספרדי הראשי לישראל", לאחר שהתבטלה האפשרות של דרעי לתפקיד לכהן כיושב ראש ש"ס עוד לפני הבחירות הקרובות.

nrg

23.12.08

התורה מצווה על השמדת שמונה עמים, על כיבוש ושעבוד עמים שלמים, על עבדות גוי לנצח לעומת עבד עברי המשתחרר אחרי שבע שנים, על איסור לוותר לגוי במצוקה על החזר חוב, ואוסרת על נישואים עם גויים (ynet) וזה מזכיר תקופות חשוכות בשנות ה-30 באירופה.

א', שהיה חבר בכנופיית ניאו נאצים שפעלה בתל אביב ופתח-תקווה באלימות כנגד עובדים זרים, הומוסקסואלים, וכמובן יהודים אומר היום, לאחר שיחות עם רב בכלא שהוא הולך להפיץ יהדות.

נענע 10

25.12.08

בניגוד לפעמים רבות אחרות, הפעם, זה ב"אישור". אז הפעם ב"אישור" מסכנים את חיי חיילינו בגלל אמונות הבל.

תיעוד: חיילי צה"ל מסכנים את חייהם כשהם מובילים מתפללים ל"קבר יוסף" (או מה שזה לא יהיה).

נענע 10

25.12.08

 

הרב שרלו טוען כי אסור לצפות ב"ארץ נהדרת" "בגלל לשון הרע והטיית עמדות, בגלל ליצנות זולה וירודה, בשל העובדה שהיא מביאה לזילות וכדומה". על נושא חוסר הצניעות הרב נמנע מלדבר.

ynet

30.12.08

 

חברת אגד מפלה את החילונים בכך שהיא יוצרת מצב שבו קווים המיועדים לחרדים עולים פחות מקווים המיועדים לכלל האוכלוסייה.

NEWS1

31.12.08


ניסים ואסונות

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

מתי, בארץ הקודש, דברי הרופא יושמעו?
יומיים לפני הדיון בבית המשפט בתביעת הרופאים לנתקו, משפחתו של הילד הודיע כי הוא נפטר ולמרות זאת בבית החולים התקבלו שיחות נאצה (ראו גם nrg)

ילד למשפחה חרדית מניו-יורק חלה בסרטן המוח ומת מוות מוחי (מוחו החל להירקב) לאחר שישה חודשי טיפולים. המשפחה החרדית מסרבת לנתקו ממכשיר ההחייאה. בתגובה לכך אמר אחד הרופאים: "אינני חושב שאפשר לשעבד תרופה לתקווה דתית, רוחנית או מיסטית" ותומך בהפסקת פעילות המכשירים הרפואיים.

NEWS1

09.11.08

"נס", או סתם מקריות?

נס: מכונית סטתה על בית של רב והתאונה נגמרה ללא נפגעים.

mynet

18.11.08

 

שליח חב"ד במומביי, הרב גבריאל הולצברג ורעייתו רבקה נפגעו בפיגוע ירי בבית חב"ד בעיר. לפי הדיווח הם מוטלים חסרי הכרה.

nrg

27.11.08

 

אסון רודף אסון: בני הזוג גבריאל ורבקה הולצברג, המוחזקים כבני ערובה במומבאי. אבדו לפני כשנתיים את בנם הבכור וכעת הם נלחמים על חייהם.

ynet

27.11.08

על ההסבר האינפנטילי "הסתר פנים" שמעת?

חבדניקית שואלת: הקב"ה, איך פגעת בשלוחים?

ynet

02.12.08

 

אישה נכה מירושלים נשרפה בדירתה, על פי החשד בגלל נרות שבת.

וואלה!

12.12.08

הכל לטובה?

פלג מכת הברסלב מבקשים מרה"מ אולמרט להביא את עצמות נחמן מאומן לישראל כדי שיוכלו לעבוד את העצמות כאן בגלל החשש שהקבר ישמש מטרה למחבלים כפי שקרה במומביי.

nrg

14.12.08

רשע וטוב לו...

ה"רב" אליאור חן שעל פי החשד הורה לאם להתעלל קשות בילדיה שוחרר לאחר שברח לברזיל. השלטונות בברזיל אינם מקבלים את הטענה שהפשעים בהם מואשם הרב אליאור חן קרו בישראל.

nrg

14.12.08

אם לא היה נפגע איש, היו משתמשים במילה "נס". מסתבר שהכל מקריות..

14 בני אדם נפצעו, חלקם באופן קשה, לאחר שמכונית התנגשה בבית חב"ד בניו יורק. העת התאונה נערכה במקום מסיבת חנוכה לילדים. כנראה, הנהג איבד שליטה על רכבו והתנגש בחלונות הבניין.

וואלה!

26.12.08

הנס הגדול הוא שנותנים תרומת אברים למי, שכנראה, לא מוכן לתת.

"נס" חנוכה, (כהגדרת הכתבה), מזכיר המועצה הדתית בגדרה, הרב יחיאל גמליאל, עבר ניתוח חדשני להשתלת קרנית מתרומת אברים. הניתוח השיב את יכולת המנותח לראות.

mynet

28.12.08


חינוך

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

 

בבית הספר הדתי "נעם" בחדרה, 180 הבנות והמורות משתמשות בתא שירותים אחד. תנאי ההיגיינה מחפירים.

הארץ

06.11.08

 

מחדל בבית הספר הדתי "ניר עציון": ילדה בת 10 מצאה עצמה בפראדיס כאשר נרדמה באוטובוס במהלך טיול שנתי.

mako

16.11.08

 

מכות וגניבות בקריית החינוך הדתית "אמי"ת" כפר בתיה, הצמודה לשכונת "לב הפארק" ולפארק רעננה.

mynet

20.11.08

 

תחיה ברק: כתבה המתארת אלימות והתעללות בבית הספר התורני "דרכי תורה".

ידיעות אחרונות - שבע ימים

28.11.08

 

משרד הרווחה יפתח "בית חם" לנוער הגבעות. "נוער הגבעות" הוא נוער שבא מן המגזר הדתי לאומי ומוגדר כנוער שנמצאים במצבי סיכון כגון: שוטטות, פריצת גבולות, מעורבות בפלילים, ניתוק מהבית, ניתוק חלקי מהדת, קושי בקבלת סמכות ומרות, ועוד.

הארץ

01.12.08

אנו מסכימים, די לתקצוב החרדים! די לקצבאות! די לשרותי הדת!

אלפי חרדים הפגינו בכיכר השבת בירושלים נגד פיקוח משרד החינוך על המוסדות החרדיים. בהפגנה הוצגה כרזה ובה נכתב "המעמד האדיר להצלת החינוך - הגיע העת לומר 'די' לתקציבי השלטון הכופר הממיטים שואה על החינוך החרדי המתוקצב".

ynet

09.12.08

 

חרדים אשר לומדים באוניברסיטה או אשר נמצאים במקום אקדמי מתנגדים לפרסום שטוען כי "שיאני הפסיכומטרי - חרדים שלא למדו אנגלית". לטענת החרדים, הכותרת הזו היא דמגוגית וגורמת נזק לציבור החרדי. הסיבה היא שמשתמע ממנה כי לא צריך את לימודי הליבה בעוד שבפועל אלה שהצליחו להיכנס למוסדות אקדמיים "יורקים דם" על מנת להשלים את הפערים. כמו כן, החרדים הללו טוענים כי "לציבור החרדי יש דוברים רשמיים שלא מייצגים אותו"...הח"כים החרדים אומרים שהשכלה כללית היא מחוץ לתחום, והממשלה מקבלת את זה. בפועל רואים שיש אלפי אנשים שמעוניינים ללמוד, ולמשק הישראלי כדאי - גם כלכלית וגם חברתית - לאפשר להם את זה. אך הממשלה, למרות זאת, מעדיפה לקבל את טענות הדוברים".

הארץ

17.12.08


כללי

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

 

ד"ר צביה גרינפילד, החרדית הראשונה שמצטרפת למרץ. צביה מתנגדת למסירת תיק החינוך לש"ס ומבקרת קשות את המפלגה הזו.

nrg

02.11.08

מה יש לפרוש, האיש שרוצה להיות ראש עיר בירה של ישראל, להסתיר?

פרוש הרחיק צלמים מפגישה שניהל.

וואלה!

04.11.08

האלוהים הוא מותג צריכה כאשר היצרנים של אותו מותג אינם מחויבים בשום אחריות כלפי ה"לקוח".

דעה - גינגי פרידמן: אלוהים הוא מותג צריכה.

ynet

10.11.08

 

דעה: שבתאי קור שואל את אלוהים מדוע הוא לא ברא את העולם ללא תעתועים ואז נזכר שאין למי לבוא בטענות.

nrg

11.11.08

 

בית דין לגיור חילוני, רפורמי וקונסרבטיבי יקום בישראל.

הארץ

16.11.08

 

ראיון עם ירון ידען.

נענע 10

16.11.08

עוד רעיון: הפסיקו את הקצבאות הפרועות.

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר: "נדרש שינוי הרגלים של המגזר החרדי כדי להרחיב את חלקו במעגל העבודה, אשר כיום מספק רק כ-25% מתרומתו הפוטנציאלית למעגל העבודה".

ynet

19.11.08

 

שרת החוץ ויו"ר מפלגת קדימה ציפי לבני הרגיזה את הדתיים: "ישראל צריכה לשמור על עצמה כמדינה יהודית ודמוקרטית ואין לרבנים או לממסד הדתי מונופול על יהדות וערכים. זה שייך להיסטוריה שלנו, למסורת, לערכים ולחינוך - ולא למה שכל אדם עושה בביתו. יהדות היא עניין לאומי ולא רק דתי, זה המכנה המשותף בין ישראל והיהודים מחוצה לה וזה עניין של צביון ועל בסיס מה נחנך את ילדינו". החרדים בתגובה: ציפי לא יודעת מהי מדינה דמוקרטית.

וואלה

19.11.08

ציפי, אילו היינו מאמינים לפוליטיקאים, היינו שמחים. אבל לא באלוהים ולא בפוליטיקאים, אנו מאמינים.

ציפי לבני: "קדימה תייצג את ישראל ותקבע את הזהות שלה כמדינה יהודית, בלי למכור את המדינה לחרדים בדרך. זה עניין לאומי ולא רק דתי".

ynet

20.11.08

 

אילן שחר: "המפלגה החדשה...תצטרך להקים לתחייה את האג'נדה החילונית ליברלית".

וואלה!

20.11.08

ארגוני המחבת"ים הפסידו תרנגולת המטילה ביצי זהב, מזל שיש להם את "אסתר".

מייקל ג'קסון התאסלם ועכשיו הוא נקרא מיכאיל שפירושו "מלאך האלוהים" אך סירב להיקרא מוסטפה.

עכבר העיר

22.11.08

כל הפוסל במומו פוסל - זה understatement. מילים אחרות, לאף אדם אין את היכולת הממשית לפסוק כגדול הדור כי "האמת לא ניתנה ביד אף אחד באופן מוחלט". 70 פנים לתורה, 7000 פנים להלכה ומי יודע כמה פנים לגמרא ולתלמוד. כל כך הרבה פנים, כל כך הרבה דעות עד שכבר אף אדם כולל "גדולי הדור" אינם יודעים כיצד אותו "אלוהים" רוצה שה"ברואים" שלו יחיו.

דעה: קובי נחשוני - "גדולי הדור יכולים לפסוק בעניינים "כלל ישראליים", כמו שאלת סירוב הפקודה אך כיוון שאין הסכמה על זהותם והיא נקבעת במאבקים מפוקפקים לא יכולה להיות הכרעה הלכתית מחייבת". בנוסף קובי נחשוני מדווח כי הרב שרלו נכשל בלשונו כשאמר "לגיטימי כי ישיבה תרצה לחנך לכיוון מסוים. ברם, ישיבה זו אינה הולכת בדרכם של חז"ל...זו גם הדרך להצמיח ענקי רוח בדרכו של הרב קוק זצ"ל, שדיבר על החובה להכיר את שני הכתובים המכחישים זה את זה... האמת לא ניתנה ביד אף אחד באופן מוחלט... על כן, חבל על תלמידים שלומדים במקום שלא הולכים בדרך זו. כך בדרך כלל לא צומחים ענקי רוח, וכך גם לא מסוגלים לתקשר עם הדעות המגוונות הקיימות בתורה... צר לי על ישיבות שבחרו בדרך צרה, ואני חושב שגם רואים את התוצאות המצומצמות".

ynet

26.11.08

 

ניסים נוטריקה, תסריטאי, מרצה ומורה לקולנוע באוניברסיטה הפתוחה, מסביר, לפי ראות עיניו כיצד ש"ס קיבלה את כוחה בעבר וכיצד היא מקבלת אותו היום. בנוסף הוא "סוגר חשבון" עם עובדיה יוסף על השתלחותו במורים.

NEWS1

28.11.08

 

סל הקניות של המגזר החרדי נמוך בכ-20 אחוז מסל הקניות החילוני.

NEWS1

03.12.08

מידע על היקף הכספים שעוברים ב"כח לתת" ניתן לקרוא ב-ynet, בכתבה אף נטען כי "מגיע צל"ש על מילוי השאלון" וכן ניתן לקרוא מה הן המשכורות הגבוהות ביותר של העובדים בעמותה. בעמותה מתלוננים על כך שהמצב הכלכלי קשה בגלל המיתון אולם לפני חמש, ארבע, או שלוש שנים לא היה מיתון.

מעקלים הגיעו למחסני העמותה "כוח לתת" הגישו להם קנס על סך 680 שקלים. העירייה בצפת טוענת כי החוב של העמותה של אי תשלום ארנונה עומד על כרבע מיליון שקל שהצטבר במשך חמש שנים.

mynet

15.12.08

תודה על האישור. אגב, הרב ריסקין, כמעט כולנו "חד-מיניים" (בניגוד למשפט "זכר ונקבה ברא אותם"). אנדרוגינוס הוא דו-מיני.

הרב ריסקין: מותר להורים חד-מיניים לקיים משפחה.

ynet

30.12.08

 

מפלגת אור הגישה עתירה לפסול את ש"ס ויהדות התורה מלרוץ לבחירות כי חברי המפלגות מתבטאים כנגד הדמוקרטיה.

פוליטיקו

31.12.08


מדע וספרים

הערת המערכת

תקציר או כותרת

מקור

תאריך

גם כיום יש נשים וגברים שעוסקים בפעילות דת רוחנית. הם מכנים את עצמם כ"דתיים".

שלד בן 12,000 שנה של אישה ("מכשפה") שעסקה בפעילות דת רוחנית התגלה בגליל.

ynet

04.11.08

מדהים אם יסתבר כי האתיופים הם היהודים הקדמונים ולא ה"גזע הלבן".

עפרי אילני: "ייתכן שתושבי ממלכת יהודה בתקופת בית שני היו בעלי מראה הקרוב לזה של אפריקאים שחורים".

הארץ

14.11.08

 

תערוכה המכילה 130 חפצים היסטוריים מימי מלכותו של המלך תות אנך אמון הגיעה לאטלנטה. הארכיאולוג והכותב ג'יימס הופמאייר טוען כי השמות משה, מרים ופנחס הם שמות מצריים וכן שיוסף נקבר כמומיה.

NEWS1

17.11.08

יש הגורסים כי ההסבר בכתבה אינו מדויק וההסבר הנכון הוא כאן. בכל מקרה קריאה נוספת בנושא: אל תאמינו להם 2.

הוסיפו שנייה אחת לשנת 2008, מדוע? יגאל פת-אל, האסטרונום מסביר שמהירות סיבובו של כדור הארץ קטנה בגלל מעבר תנע לירח, שמהירותו, עקב כך, גדלה. התהליך יגיע לשיווי משקל כאשר המהירות הזוויתית של הירח סביב כד"ה וסיבוב כד"ה סביב מרכזו יהיו שוות. כתוצאה מהגדלת מהירותו של הירח בסיב כדור הארץ, הירח מתרחק מכדור הארץ.

ynet

12.12.08

 

באירופה נלחמים כנגד תורת האבולוציה ומכנים זאת "תעמולה אנטי דתית".

הארץ

30.12.08

יומן חופש