הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 74-73: אוגוסט-ספטמבר 2004

צבועים אדום - האירועים הקשורים לצו השעה
צבועים כחול - הערות מערכת יומן אירועים "חופש"

במסגרת מופיעות ידיעות בעלות חשיבות מיוחדת

סייעו באיסוף החומר ליומן:
אוהד, אקו, דורון, דן, דפנה, נדב, ניצן, עודד, עירון, רוני, רונן, שחר, שי, שירה ושרון

קיצורים: (ה) הארץ, (י) ידיעות אחרונות, (מ) מעריב

יומן חופש

בשורת התקופה:

3.9 (ה): "הגאולה החילונית איננה הגאולה המשיחית. המדינה החילונית היא תפקיד גורלי" - מדבריו של ברוך קורצוויל, מבקר התרבות, שנפטר לפני 32 שנה בעיתון "הארץ" שנתיים לפני מותו.

שערוריית השנה:

7.9 (ה, חדשות וואלה!): שרון החליט: יימשך המונופול האורתודוקסי על הגיור בישראל.

איוולת מרושעת, החוזרת על עצמה מדי שנה:

10.9 (חדשות וואלה!): 600 אלף ליטר חלב יישפכו לים בראש השנה, משום שלא ניתן להוביל חלב מטעמי כשרות.

600,000 ליטרים חלב יישפכו לים, שעה שאלפים רעבים לאוכל. "חרפה" איננה המילה המתאימה: רישעות, אטימות-חושים וכניעה מבישה של מנהיגות לאומית לגחמות אוויליות של חרדים האוחזים במדינה בגרונה - זו ההגדרה הנכונה.

כללי:

15.7 (ה): משרד החינוך מודיע, שרוב בתי הספר החרדיים - 183 מתוך 196 - אימצו את תכנית הליבה.

השאלה היא מה מתוך תכנית הליבה המקורית אכן מיושם הלכה למעשה: ח"כ רוני בריזון (שינוי) מסופק: "נדמה שמשרד החינוך עשה מאמץ גדול מדי לפייס את המערכות החרדיות, ומאמץ קטן מדי ללמד את הילדים החרדיים מה שהם צריכים לדעת כדי להשתלב בחברה".

18.7 (ה): תושבי מודיעין פתחו במאבק נגד כוונת הארגון החרדי "לב לאחים" לפתוח בעירם בית-ספר. במודיעין שיעור האוכלוסיה שזקוקה לבית-ספר חרדי הוא אפסי - כך טוענת עו"ד גוטליב, מראשי המאבק, והחשש הוא שגורמים חרדיים יזרימו לעיר ילדים חרדיים הגרים ביישובים אחרים. "ניאבק ולא ניתן להם לפתוח בית-ספר", אומרים ראשי המאבק.

צוות אתר חופש ועמותת חופש מברכים את תושבי מודיעין ומחזקים את ידיהם על צעדם הנכון והאמיץ. כל מי שיקרא את המידע באתר חופש, בדבר ניסיונות השתלטות חרדית על יישובים ושכונות חילוניות וחופשיות ילמד, שרק התנגדות נחרצת והבלתי מתפשרת מבטיחה חיים חופשיים ללא כפייה וללא השתעבדות להגבלות דתיות וחרדיות.

1.8 (ה): המכינות החילוניות מתנתקות מהדתיות בגלל חדירתה של המחלוקת הפוליטית.

1.8 (י): מי צריך את חוק המזוזות? שואל אשר מעוז במאמרו, בו הוא תוקף את הצעת החוק של החרדי ליצמן, שמציע לקבוע מזוזה על משקוף דלת בכל מבנה ציבור.

4.8 (חדשות וואלה!): אושר החוק לפיו חיילים שלא הוכרו כיהודים יזכו באזרחות בזכות שירותם בצבא. יוזמי החוק הם חיים אורון, זהבה גלאון ורן כהן מ- יח"ד.

6.8 (ה): ההשקעה בתלמיד חרדי פי 3 מחילוני, פי 12 מערבי.

3.9 (י): קיימת אפלייה בולטת לטובת בתי הספר החרדיים - סקר מקיף של הלשכה לסטטיסטיקה. בתי ספר על-יסודיים חרדיים קבלו בממוצע ממשרד החינוך 5993 שקל לתלמיד. בבתי הספר העל-יסודיים הכלליים והדתיים-ממלכתיים: 2600-2500 שקל בממוצע לתלמיד.

כנראה כדאי להשקיע במי שאינו משרת בצבא, משום שזה יסייע בצמצום הצבא ויחסוך כסף, שיוזרם שנית לטובת החינוך החרדי. כך נצליח לבסוף לחסל את תקציב משרד הביטחון המיותר - הרי אלוהים יגן עלינו מכל צר וצרה.

10.8 (ה): הרבנות הראשית החליטה באחרונה לאסור פיתרון הלכתי, שאיפשר במשך שנים מתן תעודות כשרות "לימי חול בלבד" למסעדות הפתוחות בשבתות.

כאשר המסעדות הפתוחות בשבת תתאחדנה ותצפצפנה על הרבנות ועל החלטותיה, לא יהיה עוד צורך בתשלום אתנן חסר כל משמעות.

13.8 (ה): מחיר הנישואים לאזרחיים רוסים: 30 אלף שקל ערבות.

משערוריות המשטר הפגום, האפלייה וחוסר הצדק בישראל.

15.8 (Ynet): בני משפחה שהגיעו לנופש בים-המלח בפסח נדהמו לגלות, שהם החילונים היחידים במלון שכל אורחיו דתיים וחרדיים, וכי שירותי המלון הותאמו לקהל זה. בית המשפט פיצה אותם על החופשה שהוחמצה.

18.8 (י): שמונה תינוקות נדבקו בהרפס בגלל מוהלים שנשאו את הנגיף ומצצו את דם העורלה בפיהם.

עוד ראייה לפרי-הבאושים של עבודת-אלילים מטורפת, הזויה ומרושעת, שמזמן הגיעה שעתה לחלוף מן העולם.

18.8 (Ynet): מציצת הדם ע"י המוהל בזמן ברית המילה מקובלת מדורי דורות, והמקור לכך מופיע בגמרא, הסביר אתמול הרב יוסף שרעבי, המשמש בוחן מוהלים.

לא כל מה שהיה מקובל בימי קדם חייב להתקבל ולהתקיים גם היום!

20.8 (Ynet): בצה"ל מאיצים את תהליך הגיור, וראש אכ"א מגייס ליהדות 7,500 חיילים שאינם יהודים.

נבחר בראש אכ"א גם כאחראי לגיור במדינה כולה. הנה ראו:

26.8 (ה): היועץ המשפטי מזוז מציע לשנות את חוק השבות, לבטל את המונופול הקבוע בו שרק גיור אורתודוכסי מאפשר מתן מעמד אזרחי במדינה, ולאפשר אזרחות גם למתגיירים רפורמיים.

וגם למתגיירים חילוניים! ואפרופו גיור:

24.9 (י): מתוך דבריו של ב' מיכאל במאמר "מי בגיור ומי בשייגוץ", הדן בנושא הגיור והקמת "מנהלת גיור": "... דינה (של מדינת ישראל) ייחרץ סופית להיעשות עוד תיאוקטטורה קטנה וחשוכה, ששום בן-תרבות לא ירצה לגדל בה את ילדיו.

24.8 (י): לזה יש כסף ולזה אין כסף:

24.8 (מ): מאמר מאת מנחם בן: מלחמת ש"ס בציונות: "ש"ס, שנאבקת בעלייה, היא איום קיומי".

30.8 (ה, חדשות וואלה!): "רשת החינוך הישראלי" - אלטרנטיבה מצליחה לגני ש"ס, וילדים שלמדו בעבר ברשת החרדית עוברים לרשת החופשית.

שיהיה בהצלחה! וכעת - להקים עוד ועוד מוסדות ומערכות חברתיות וציבוריות במסגרות חופשיות, ללא שליטה, הכוונה ומיסיונריות חרדית!

2.9 (Ynet): צוערים דתיים בקורס קצינים בבה"ד 1 סירבו לשרת עם בנות.

3.9 (ערוצים): "הדת לא שייכת רק לדתיים" גרס גיל קופטש, והזמין את שולמית אלוני למדורו כפרשנית לפרשות השבוע.

3.9 (י): אתמול נכנס לתוקף חוק הרעלה - "להגנה על החילוניות", והתלמידות המוסלמיות צייתו לו בלי יוצא מן הכלל.

זה בצרפת, לא אצלנו. כאן מחנכים את חובשי הכיפות להתנגד להוראות השלטון. אצלנו תופס נוהג אחר:

3.9 (י): משמרת הצניעות של העיר החרדית ביתר-עילות ראתה בחומרה את "פשעי" הזוג אסתר ואברהם פיטוסי: הוא נתפס קורא את "ידיעות אחרונות" והיא נראתה מעשנת. ועדת האיכלוס הכל-יכולה קבעה חד- משמעית: איש לא ישכיר להם דירה. הזוג וארבעת ילדיו גרים עתה ברחוב.

9.9 (ה): תושבים דתיים בבית שמש תובעים בחזרה כיתות שניתנו לחרדים.

20.0 (Ynet): שורת אנשי-רוח עתרו לבג"צ בדרישה לאפשר רישום כ"ישראלי" תחת סעיף הלאום במרשם האוכלוסין ובתעודת הזהות. בג"צ הציע להם לגשת עם עתירתם לבית המשפט המחוזי - ובכך יש עידוד מצד בית המשפט העליון לבקשתם. פרופ' עוזי אורנן: "רישום כזה יהיה צעד ראשון בדרך להתגבר על הקיטוב הקשה ועל האפלייה בארצנו".

22.9 (ה): "ואז התפוצצה הבועה" - כתבה מאת תמר רותם על הרב יחזקאל פוגל ועל שבירת הטאבו על הכשרה מקצועית, השכלה ועבודה בחברה החרדית. "בארה"ב ראיתי לראשונה חרדים לכל דבר הממלאים את בתי המדרש עד אפס מקום גם בשעות הלאנץ' המפורסמות ואחר כך רצים לעבודתם. בניו יורק ובפילדלפיה ראיתי רופאים ועורכי דין חרדים. זה עשה עלי רושם אדיר".

את הרושם האדיר הזה כבר גילינו לפני שנים רבות!.

23.9 (חדשות וואלה!): ועדת הכספים של הכנסת אישרה הקצבת 100 מיליון שקלים (100,000,000 שקלים!!!) למקוואות ובתי כנסת.

הבה ונחשב כמה ימי-אוכל ניתן היה לקיים לאלפי הרעבים במדינה בסכום האסטרונומי הזה של 100,000,000 שקלים! אבל ועדת הכספים של כנסת ישראל חושבת אחרת.

24.9 (ה): "כי לכל החילונים בשגגה" - מאמר מאת אלישע וולפין, רב בקהילה הקונסרבטיבית "ואהבת": הציבור החילוני ויתר על זכותו לפרש את היהדות ולהתאימה לרוח הזמן, לעולמו ולצרכיו, וכעת הוא בא בטענות על כפייה דתית.

הציבור היהודי החילוני לא ויתר מעולם על זכותו לפרש את היהדות ולהתאימה לרוח הזמן ולצרכיו. פרשנות יהודית חילונית התבצעה בתנועה הקיבוצית, וממשיכה להתבצע במכללות כמו בינה באפעל, אורנים ומית"ר, ובמסגרות חברתיות-תרבותיות רבות נוספות, שם היא ממשיכה ללא הפסק. "חילוניות יהודית" איננה מיקשה חברתית-תרבותית אחת מונוליתית, בדיוק כשם שה"דתיות" היהודית איננה מיקשה מונוליתית אחת. מי כרב וולפין יודע מהם ההבדלים, שלעתים קרובות הם חריפים וכואבים, הקיימים בין תנועתו הקונסרבטיבית לבין תנועות דתיות אחרות - הרפורמית, המפד"לית והכתות החרדיות למיניהן.

בתחום חשוב אחד אכן כשלה התנועה היהודית החילונית - עיצוב וייצוב "לוח השנה" - המסגרת המסורתית של מערכות-החיים בנוסח וברוח התרבות היהודית-החילונית. זוהי מטלה שעלינו לפתור בהקדם בעתיד הרחב שלפנינו.

והכפייה הדתית? על מה מלין הרב וולפין? הרי עליו ועל חבריו נכפית כפייה יהודית-דתית-חרדית לא פחות מאשר עלינו, היהודים החילוניים. מתי וכיצד התירו לו ולנשות תנועתו להתפלל ליד הכותל המערבי על פי דרכם ופרשנותם? כלום מכירה המדינה בנישואים שערך רב קונסרבטיבי או רפורמי?

את מחאתנו ומאבקנו בכפייה הדתית חשוב להבין נכון: אין לנו דבר וחצי-דבר כנגד יהודים דתיים כלשהם. מחאתנו ומאבקנו הם נגד נציגינו שלנו בשלטון - יהודים חילוניים, שנכנעים לגחמות ולחצים דתיים, לא משום אמונתם או העדר פרשנותם החילונית את היהדות, אלא משום שיקולים פוליטיים-קואליציוניים ורדיפת כס-השלטון.

27.9 (ה): הממשלה דחתה הצעת שינוי, ושעון הקיץ לא יימשך כל השנה.

מה זאת אומרת "דחתה"? פשוט נכנעה לדרישות גחמתיות של הדתיים.

29.9 (ה): ממצאים שנתגלו בקמיעות במערות קבורה בירושלים מעלים את האפשרות, שחומשי התורה היו קיימים כבר בימי בית ראשון. בדעה זו אוחז גם פרופ' הרן מהאוניברסיטה העברית בירושלים, הטוען: "היהדות כדת ממוסדת שמגדירה עם, נולדה לאחר חורבן בית ראשון".

מדע

2.8 (ה): באתר אהלו-2 שלחוף הכינרת התגלו 900 אלף זרעים מלפני 23 אלף שנה: חיטת-בר, שעורת התבור ומיני דגניים קטני-גרגיר. הימצאותם של הזרעים מספקת עדות לכך, שהצעדים הראשונים לקראת המהפכה החקלאית נעשו כ-10,000 שנה קודם למה שסברו עד כה.

8.8 (מ): ארס הנחש התפתח בנחשים באוסטרליה בתהליך אבולוציוני לפני 80-60 מיליון שנה. התפתחות מהירה מאב-קדמון הפכה את הנחשים האוסטרליים לקטלניים ביותר.

12.8 (ה): הציפורים הקדומות החלו לעוף כנראה מיליוני שנים מוקדם מכפי שחשבו. הארכיאופטריקס נחשב הציפור הקדומה ביותר, שהתפתחה מזוחל מסויים, כנראה דינוזאור.

  
ארכיאופטריקס מאובן וארכיאופטריקס משוחזר

17.8 (ה): הטורף המאיים ביותר בתקופת הדינוזאורים היה הטירנוזאורוס-רקס, שחי לפני למעלה מ-65 מיליון שנה. עיקר גדילתו היתה בגיל ההתבגרות, כשבמשך 4 שנים עלה 3,000 ק"ג במשקל. משקלו כבוגר היה 5,000 ק"ג, אורכו 13 מטרים וגובהו 4 מטרים, והוא חי לא יותר מ-30 שנה (מאמר מאת ג'ון וילפורד בניו-יורק טיימס).

  
טירנוזאורוס: שלד מאובן ושיחזור

2.8 (מ): שרידים של עיר פרה-היסטורית בת 15,000 שנה התגלו במערב מדבר סהרה בידי חוקרים רוסיים.

29.8 (מ): 3 חוקרות ישראליות גילו לאחרונה קשר מפתיע בין יונקים ליתושים בתחום אברוני החישה של החרקים.

ספטמבר 2004 (נשיונל ג'יאוגרפיק): מחנה דייגים-לקטים-ציידים בן 23,000 שנה נחשף בכינרת בעקבות ירידת מפלס האגם.

ספטמבר 2004 (נשיונל ג'יאוגרפיק): מענק בסך יותר ממיליון שקלים הוענק לחקר מערת מיסילייה בכרמל, שם נחשפו לאחרונה עדויות לנוכחות בני אדם מלפני 500,000 עד 130,000 שנה, שייתכן וישפכו אור חדש על מוצא האדם הנבון - הומו-סאפיינס.

קיראו כאן על ההומינידים במערות הכרמל.

6.9 (ה): תיאורית המפץ הגדול מקובלת היום כתיאוריה המסבירה את היווצרות היקום. קבוצת מדענים ממספר ארצות החלה לעבוד על פרויקט הדמייה המציגה את אופן התפשטות היקום מהתקופה שגילו היה כ-380 אלף שנה ועד היום.

6.9 (ה): נראה שאבות האדם החלו ללכת על הרגליים בלבד כבר לפני 6 מיליון שנה - תמצית מאמר מ-Science.

ראה סדרת הרצאותיו של פרופ' יואל רק באתר חופש.היצורים שהתפתחו מהשימפנזה הקדום לפני בערך 7 מיליון שנה קרויים הומינידים, והם אינם עדיין אדם, אלא בעלי-חיים בשרשרת התפתחותית, ממנה התפתח, בסיעוף מיוחד גם האדם, אבל לא רק הוא.

26.9 (מ): האבות הקדמונים של בני האדם החלו ללכת על שתיים כבר לפני 6 מיליון שנה - מסקנה מממצא של עצם ירך של הומיניד בקניה לפני 4 שנים. מסקנה זו סותרת הנחה קודמת, לפיה לוסי - מייצגת ההומיניד שהילך זקוף - חיה לפני 3 מיליון שנה.

ראה המאמר על לוסי באתר חופש

8.9 (ה): לפני 55 מיליון שנה היה חם ומתוק בים הקוטב הצפוני. משלחת משמונה מדינות שחקרה את האזור קדחה סלעי משקע לעומק 400 מטרים מתחת לקרקעית הים, וגילתה בסלע אצות מאובנות וחיות-ים, שהעידו שבעבר היתה טמפרטורת המים 20 מעלות צלזיוס. היום הטמפרטורה היא מתחת לאפס.

פסקי-הלכה, קללות, אמונות תפלות וסתם איוולת

15.8 (NRG מעריב): פסק-הלכה של הרב אלישיב: אסור להכניס לשירותים שטר של 100 שקל. ומדוע? משום שעל-גבי השטר מופיע פסוק מהתנ"ך.

23.8 (NRG מעריב): לפני שנה קילל עובדיה יוסף את יהודה אזרד, מאנשיו של דרעי, כי בתוך שנה ימות. הערב יחול יום השנה. אזרד ממתין בקוצר רוח.

23.8 (י): להיט חדש בירושלים: "כיסא אליהו הנביא בעל סגולות פלא", עובר מבית לבית ומחנות לחנות בשוק.

29.8 (י): אברהם יוסף, רב העיר חולון ובנו של עובדיה יוסף: "שופטים חובשי כיפות הם רשעים", "השופטים החילוניים הם מסכנים, תינוקות שנשבו בידי הגויים". (NRG מעריב): אברהם יוסף נגד שופטים ושופטות: שופטים הם אפיקורסים ואסור לצרפם למניין. לנשים אין יכולת שיפוטית: הקב"ה ברא את האיש עם שכל ואת האישה עם רגש".

והאיש הזה מקבל משכורת ממדינת ישראל. לא יאומן כי יסופר.

2.9 (NRG מעריב): פסק הלכה של הרב הספרדי לשעבר מרדכי אליהו: אסור לחבוש מגבעת בשבת, משום שמגבעת היא כמו אוהל, ואסור לבנות אוהל בשבת.

8.9 (Ynet): איצ'ה מנחם, יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל שלח מכתב לחצר הרבי (המת) מלובביץ: "אנו מקבלים על עצמנו לפרסם בשילוט את הרב במשחקי הנבחרת ברמת גן. יחי אדוננו מורנו ורבנו לעולם ועד". ח"כ שריד: מצב הכדורגל בארץ הוא באמת נואש אם מצאת לנכון לבקש ברכת הצלחה לנבחרת מאדם מת."

15.9 (מוסף הארץ): כתבה מאת אביבה לורי על "קברי קדושים": "בשנים האחרונות נהפכו המקומות הקדושים, הקמעות וקברי הצדיקים בפרט, ללהיט עממי שמגלגל תעשייה של מיליונים, תחת כל עץ רענן שני ... מי קבור פה, הם יודעים? לא ממש ... במהלך היום מגיעה למקום מחלקה שלמה מחיל האוויר ... כחלק מימי העיון וההעשרה שמציע צה"ל לחייליו, נמסר מאוחר יותר מדובר צה"ל, ניתנת להם האפשרות לבחור בסיורי סליחות בקברי צדיקים, הסיורים מיועדים לאוכלוסיית שומרי מצוות וההשתתפות בהם היא על פי בחירה בלבד".

עם או בלי תירוץ, אסור שצבא הגנה לישראל יממן ויטפח אמונות-תפלות, המוליכות לשום מקום פרט להצטרפות לדת - אותה דת שאוסרת על רבים מבניה לשרת בצבא או את המדינה בכלל. הדרך מעמוקה לאור שמח קצרה מאד, וייתכן והנושא שווה בדיקה משפטית.

19.9 (י): התוקף הקבוע פתח שוב את פיו: "המורים החילונים רשעים ובועלי נידות", אמר עובדיה.

חלק נכבד מהמורים החילוניים הן מורות. את מי הן בועלות?

פשיעה, אלימות וחשדות לפשיעה ואלימות בחברה הדתית-חרדית

19.8 (י): בני משפחה שעלו לפני 10 שנים מטשקנט, מגלים בכל בוקר כתובות נאצה מרוססות על דלת דירתם בשכונת קרית הרצוג בבני ברק. בכתובות: "גויים החוצה", "זבלים", "זונה".

24.8 (י): חשד שכסף של רשת החינוך של ש"ס הופקד בחשבונו הפרטי של הרב משה יוסף, בנו של עובדיה. בעקבות דו"ח חמור על ניהול הקרן - הקרן תפורק.

ומה עם הכסף? יישאר בחשבונו של הבן של עובדיה?

25.8 (י): אליהו שבירו, סופר סת"ם מרחובות, נעצר לחקירה בידי שלטונות המס בחשד שהעלים מאות אלפי שקלים.

29.8 (י): ארבע וחצי שנות מאסר נגזרו על הרב וייספלד מחיפה, שהורשע בהכאה ובהתעללות מינית קשה בתלמידיו בני 4 עד 6. בבקשת המחילה טען הרב: כך חינכו גם אותי.

31.8 (חדשות וואלה!): הרב הראשי של אריאל נעצר בחשד לאונס. (ראה בהמשך)

1.9 (י): תושבת העיר אריאל התלוננה שהרב הראשי של אריאל, מר שלום נגר, אנס אותה במהלך פגישה ביניהם. הרב: "שלחו אותה כדי לפתות אותי ולטמון לי מלכודת". הרב נעצר בידי בלשי המשטרה. (ראה בהמשך)

3.11 (Nfc) (התווסף ליומן מאוחר יותר) לא נמצאו ראיות מספיקות להעמדתו של הרב שלום נגר לדין. מדובר במתלוננת סדרתית - הוכח שהרב לא אנס.

2.9 (ה): שחר דביר זלינגר, מתנחל שתכנן פיגועי ירי הורשע בחברות בארגון טרור. בצילום: זלינגר חובש כיפה, בעל זקן ופאות.

3.9 (ה): שמעון בן-טוב מקרית ארבע נחקר בחשד שהיה מעורב ב-40-30 מקרים של עבירות מין בילדים באשדוד.

7.9 (חדשות וואלה!): קבוצת רבנים מיהודה ושומרון קוראת לצה"ל להפסיק להקפיד על הימנעות מפגיעה באזרחים פלסטיניים.

8.9 (ה): "רבני ישיבות הסדר ויש"ע: מותר לפגוע באזרחי האויב. 14 רבנים פרסמו אתמול גילוי דעת ובו קריאה לממשלה לא להעדיף את חיי אויבינו על חיינו". זאב סגל: הרבנים מהלכים על החבל הדק שבין הסתה לחופש הביטוי. 12.9 (ה): לפיד: קריאות הרבנים לאלימות הן סכנה למדינה ולשלטון החוק.

האם רק זו, ורק כעת, היא הסכנה לשלטון החוק מצד רבנים? ומה עם ההסתה הכרונית נגד שופטים ומנהיגי-ציבור חילוניים?

9.9 (שתי ערים): מאיר אזולאי, אדם חרדי, בן 49, נשוי ואב, שהיה פעיל בשנים האחרונות בארגון לב לאחים, הורשע ביום שני בבית המשפט המחוזי בתל-אביב במספר עבירות של אונס, איומים והטרדות, אותן ביצע באישה תושבת האזור, עימה היה בקשר רומנטי שנשא אופי מיני בעיקרו.

13.9 (מ): מורה המלמד בכמה מוסדות תורניים ידועים תושב התנחלות בשומרון נעצר בחשד שעישן גראס עם תלמידו.

10.9 (י, ה): רב המשמש כמחנך בבית ספר בפתח תקווה ורכז שיכבה באותו בית ספר, נעצר אתמול בידי המשטרה לאחר שאחת מתלמידותיו התלוננה כי הוא מטריד אותה מינית.

13.9 (חדשות וואלה!): המשטרה תחקור מגזין חרדי על הסתה לגזענות. במגזין נכתב בעקבות מותם של 244 מוסלמים במכה: "הפעם באמת היה אפשר לקרוא לחאג' במכה חג הקורבן, כי היו שם כמה מאות יפות של קורבנות ולנו לפחות זה עשה קצת חג".

14.9 (מ): במשטרה יחקרו האם פעילי ימין קיצוני הפיצו "פסק הלכה" המתיר רצח חיילים חילוניים שייקחו חלק בפינוי ההתנחלויות, וקורא להכאת חיילים דתיים.

20.9 (חדשות וואלה!): הורים מבני ברק נאשמים שהתעללו בשבעה מילדיהם, נהגו להכותם בחגורות ובצינורות גומי, לנעול אותם בחדריהם לתקופות ארוכות ולא אפשרו להם לאכול.

21.9 (ה): כתבה מאת ראלי סער: המשטרה חוקרת חשד שאהרון אבו-חצירא, לשעבר שר הדתות, הונה את הרשויות ב"גיור" של מלכה גאנים, מוסלמית ממרוקו, כדי לאפשר לה לעבוד אצלו כמשרתת בתנאים מחפירים. אהרון אבו-חצירא: הכל שקר.

21.9 (ה): דוד ויינברג, דובר אוניברסיטת בר-אילן לשעבר, הורשע בהטרדה מינית כלפי אחת העובדות הכפופות לו באוניברסיטה.

23.9 (י): המשטרה עצרה אתמול רב של אחת החברות הגדולות במשק בחשד שהתעלל בבנו. "הבן: אבא זרק עליי כיסאות והרביץ כי אני לא רוצה להתפלל".

יומן חופש