הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה
מס' 45: אפריל 2002

סייעו באיסוף החומר ליומן:
בועז, דוד, דפנה, דרור, ניצן, עודד, שחר, שי ושירה

יומן חופש

יומן חופש בצל מלחמת המגן

1.4 - אחד באפריל. השנה זו איננה בדיחה. 30 באפריל - הסתיים חודש עצוב, מדכא וכואב בחיי העם בישראל. אתר חופש, יחד עם כל אזרחי המדינה, מייחל לחודש חדש, טוב מקודמו, ולאופק ורוד. הלוואי.

יומן חופש

4.4 (הארץ און-ליין): הרבנים שמואל אליהו ויובל שרלו מנהלים באינטרנט ויכוח בשאלת הטרנספר. הרב אליהו קובע, שהטרנספר הוא דרך האלוהים.
מעניין שהוא יודע מהי דרך האלוהים. האם הוא מבלה אתו בכל ליל ששי?

5.4 (י): בערב ליל הסדר הגיע לישראל מארה"ב גבר מעוטר זקן לבן ושיער ארוך, שטען שהוא אליהו הנביא, וכי בא לישראל לקיים את מצוות אכילת מצה ושתיית יין בבתי אנשים בליל הסדר. הוא גורש חזרה לארה"ב.
בצדק. החסרים משוגעים אנחנו?

8.4 (י): "הפתעה: בפסח נרשמו רק שני דו"חות חמץ".
בטח בגלל שהפקחים החרדיים התגייסו למלחמה.

10.4 (מ): אבטחה על ביתו של הרב רביץ כהגנה מפני חרדים אלימים. 10.4 (מ): חרדים זועמים בבני ברק התנפלו על עיתונאי מעריב וצעקו "חבל שאתה חי והנאצים לא חיסלו אותך". 29.4 (מ): הצעת חוק של ש"ס: השב"כ יאבטח את הרב עובדיה יוסף.

11.4 (העיר): בחמש השנים האחרונות חלה ירידה מתמדת במספר התלמידים המצטרפים למערכת החינוך החרדית בתל אביב. אודי נטע, סגן ראש העיר, תולה את הסיבה לכך במועדוניות שהקימה העירייה.

15.4 (מ): בית הדין הרבני קבע, שבני זוג, שנישאו בטקס רפורמי, הם למעשה רווקים, ואם הם מחליטים להתגרש, אין צורך בגט כי הם אינם נשואים.

16.4 (י, Y-net): משרד החינוך קבע: לימוד תורה - כבר מכיתה א'. למה מה, מדעים, מתימטיקה, לשון עברית, שפות זרות ואמנות הם כבר יודעים? ראה יום קודם: 15.4 (ה), 22.4 (מ): דו"ח על הוראת המתימטיקה יוגש למנכ"לית משרד החינוך: השכלת מורי מתימטיקה לא מספקת, הכשרתם לא יעילה. ישראל במקום ה- 26 בעולם במתימטיקה.
זה בגלל שהכסף הולך להכשרת מורים לתורה, וישראל תופסת את המקום הראשון כבר מכיתה א', ברוך השם.

יומן חופש

18.4 (מ): רחוב רבי עקיבא בבני ברק עמד מלכת בעת הצפירה ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. 22.4 (מ): אסירים חרדים שרו בבית כנסת ביום העצמאות שירים נגד המדינה.

19.4 (ה): האלוף דיין מציע גיוס אברכים למשמר האזרחי במקום לצה"ל, ישרתו שנה אחת ואחר כך יהיו פטורים משירות צבאי.
הכל טוב, אבל למה רק שנה אחת? למה לא כל מלוא כל שלוש השנים? למה לא שירות מילואים במשמר האזרחי עד גיל 45? האם דמם כחול יותר מדמנו?

20.4 (ynet): תלמיד ישיבה הורשע בבית משפט השלום במעשים מגונים בנערה בת 11. הרב, מורהו של אותו אברך, העיד בבית המשפט וניסה לסייע לתלמידו, בסיפור שסיפר לשופטים אודות ילד, שאביו סיפר לו שאם יראה אישה ברחוב שיאמר שראה את השטן. סיפור כזה לא התקבל, כמובן, ע"י השופטים

24.4 (מ): "אמנות השינאה: קריקטורות השיטנה נגד ישראל חוזרות בגדול ומזכירות את תקופת הנאצים האפלה".
אנא עיינו גם במדור "עיתונות חרדית" באתר.

26.4 (ה): הרב אלישיב, הנחשב בציבור החרדי כפוסק הדור, יצא למאבק ברפורמים בירושלים ואמר: העברת בית ספר (הכוונה לבית ספר עירוני שאמור לעבור לניהול מרכז ליאו בק) לרפורמים - שואה רוחנית.

29.4 (ה): בתי הדין הרבניים דורשים לקבל לידיהם את זהותם של תורמי-זרע, כדי לאפשר לילדים שנולדו מהתרומה להינשא בעתיד.

30.4 (מ): הפורום למען בחירה חופשית בנישואין מקיים כנס בכנסת ויגיש הצעת חוק, שתאפשר לכל איש ואישה בישראל להינשא על פי בחירתם.

יומן חופש