הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

ראש העין


תוכן העמוד:
הפגנות של חרדים מול סניף מקדונלד'ס בשכונת גבעת טל
העירייה מקצה 6 גני ילדים לרשתות של עמותות חרדיות
ביהמ"ש ביטל הקצאת מבנה גן ילדים בשכונת נווה-אפק לש"ס
קומפלקס חרדי עלול לקום בשכונת גבעת טלהפגנות של חרדים מול סניף מקדונלד'ס בשכונת גבעת טל

בשבועיים האחרונים מתנהל מאבק סביב סניף "מקדונלד'ס" במרכז המסחרי בגבעת טל בראש העין. זוהי המסעדה הלא כשרה הראשונה בראש העין, והראשונה שפתוחה בשבת. היא נמצאת באזור חילוני לחלוטין, והציבור שגר בשכונות מסביבה תומך בפתיחה. בראש העין יש גם אוכלוסיה דתית גדולה שמתנגדת לפתיחה. בשבוע שעבר היתה הפגנה סוערת למדי של כ-300 חרדים שבאו מראש העין הותיקה, התפללו מול הסניף וניסו למנוע מאנשים להיכנס אליו. מולם עמדו מספר פעילי מרצ ושינוי. השבת הגיעו שוב מספר גדול של חרדים, אך מולם התייצבו עשרות תומכי מרצ ושינוי. ההפגנות היו ברובן שקטות, אך חילוני אחד נעצר, משום שצילם את ההפגנה ובכך "התסיס את הרוחות" לפי טענת המשטרה. המאבק ימשיך גם בשבתות הקרובות וישפיע למעשה על דמותה של ראש העין: עיר דתית כולה או שהחלק החילוני בה, שהוא למעשה החצי החדש של העיר, יוכל לחיות לפי דרכו.

מאת כתב חופש בראש העין 20.1.03העירייה מקצה 6 גני ילדים לרשתות של עמותות חרדיות

לפי דיווח שקיבלנו ממ. (הפרטים שמורים במערכת)

בשבוע האחרון פרסמה עיריית ראש העין מודעה לפיה היא מתכוונת להקצות מבנים של שישה מבנים של גני ילדים לעמותות המנהלות גני ילדים: שלושה מבנים לרשת גני הילדים של מעיין החינוך התורני, ושלושה גנים לרשת הגנים של אגו"י. המודעה פורסמה כדי לעמוד בהנחיות משרד הפנים בעניין הקצאת מבני ציבור ללא תמורה. כדי לעקוף את פסק הדין לגבי הגן ברחוב ברקן 2 (שמצויין בכתבה באתר שלכם), הם מתכוונים להקצות את המבנה שבו פעל הגן במהלך השנה הזו לרשת של אגו"י (במקום למעיין החינוך התורני...), ואז אין בכך משום הפרה של פסק הדין שקובע שהגן לא יופעל בשנה הבאה במתכונת כפי שהוא פעל השנה..... הם פועלים חכם מאוד....

יולי 2003ביהמ"ש ביטל הקצאת מבנה גן ילדים בשכונת נווה-אפק לש"ס

ביהמ"ש המחוזי בת"א ביטל את החלטת עיריית ראש העין להקצות לרשת מעיין החינוך התורני מבנה ציבור בשכונת נווה אפק, על מנת להפעיל בו גן ילדים. עוד קבע, כי על הרשת להחזיר את החזקה במבנה לעירייה בתוך שבועיים. השופט עוזי פוגלמן ציין, כי העירייה העניקה זכות שימוש בנכס ציבורי לגורם פרטי ללא מכרז וללא תמורה, זאת, מבלי ששמעה את נציגי התושבים, בחנה את דרישותיהם ואת האלטרנטיבות לשימוש המבנה. פוגלמן קבע, כי בהחלטת העירייה להעניק למעיין החינוך התורני זכות שימוש במבנה בלא שקוים ההליך המתחייב, נפל פגם מהותי וחמור. עוד קבע פוגלמן, כי מעיין החינוך התורני מנהלת את הגן במבנה ללא רשיון, והיא אף לא הגישה בקשה לקבלת רשיון. הוא הדגיש, כי מדובר במקרה יוצא דופן של הליך הקצאה שלא כדין, והדעת לא נותנת כי במצב דברים קיצוני זה לא יינתן סעד מתאים. בהתייחסו לטענת מעיין החינוך התורני על זכותם של הורים לבחור לילדיהם חינוך כרצונם וכרוחם, ציין פוגלמן, כי במסגרת חינוך קדם-חובה זכות זו אינה כוללת בחובה זכאות לקבלת מבנה ציבור בהליך שאינו שוויוני ואינו תקין.

עפ"י גלובס 7-8.10.02


עדכון קודם: העירייה מבקשת להעביר גן ילדים לידי ש"ס בשכונת נווה אפק

בעקבות עתירה של 15 דיירים מהשכונה לבית המשפט המחוזי בת"א, הוצא צו מניעה זמני כנגד העירייה והעומד בראשה, יגאל יוסף, להעביר את החזקה במבנה גן הילדים לידי ש"ס. העותרים טוענים כי מדובר בשכונה הכוללת 1,000 משפחות של יוצאי צבא קבע. כ-95% מתושביה חילוניים, והשאר מסורתיים. אי לכך אין כל צורך בהקצאת מבנה ציבורי למטרות חרדיות. לטענתם, הגן שימש במשך שנים רבות כגן עירוני ממלכתי עבור ילדי השכונה בלבד, והפעלתו הופסקה לפני כשנה, בניגוד לרצון תושבי השכונה.

עפ"י גלובס 26.7.01קומפלקס חרדי עלול לקום בשכונת גבעת טל

בלב השכונה החילונית (כ-90% ממנה) מנסים החרדים להקים קומפלקס חרדי שיכלול בית כנסת, בית מדרש, מקווה וכו'. הם מנסים להקים בשכונה את בית הכנסת הגדול בעיר, בית כנסת שיתווסף ליותר מ-200 הקיימים בעיר.

התארגן צוות פעולה בשכונה והוא התחיל לפעול. אם באפשרותכם לעזור פנו לאיציק בטלפון 03-9384076.

סוף 1999