הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

רחובות


המאבק בתהליכי ההתחרדות בעיר רחובות

2011 - קיראו מסמך שנכתב ע"י אורי בן צבי מרחובות בנושא המאבק בתהליכי ההתחרדות בעיר רחובות. השאלות הן של תלמידי ביה"ס רוגוזין באשדוד עבור עבודה באזרחות.


מאבק תושבים נגד מקווה בשכונה חילונית ברחובות

מרץ 2010 - קיראו על המאבק הנוכחי של תושבי שדרות ח"ן והסביבה במקווה המוקמת בשכונה חילונית ברחובות.


לא לקרייה חרדית בשכונת היובל!

בשכונת היובל, שכונה חדשה ברחובות, ש- 85% מתושביה הינם חילוניים והיתר הינם דתיים מתונים החיים בהרמוניה עם שכניהם, אישרה העירייה הקמת קרייה חרדית של חב"ד על שטח של 12 דונם.

הקרייה כוללת שני גני ילדים, בית ספר, בית כנסת ופנימייה ל- 1200 תלמידים (שאינם תושבי העיר).

בשכונה חיים כיום 5,000 תושבים הזקוקים מאד למוסדות ציבור וחינוך, ואין.

(דיווח עמותת "עם חפשי", מרץ 99')

תושבי השכונה ותומכים מכל רחבי הארץ השתתפו בהפגנה נגד הקמת הקריה. העירייה מסרה בתגובה כי "האישורים כבר ניתנו" ולכן אין מה לעשות. לא מפתיע, בהתחשב בכך שלא שאלו את תושבי השכונה.

אתר "חופש" מאחל לכל העסקנים הקטנים בעירייה שעמלו על אישור הנטע הזר הזה שיצליחו גם למצוא את הדרך לבטל אותו, וכן שימצאו את דרכם החוצה מהעירייה.

אגב, נמסר לנו, שהקרייה אושרה על-ידי ראש העירייה הקודם של רחובות לאחר הבחירות, בהן הפסיד!


בג"צ מנע הקמת מוסד חרדי בשכונת רמת יגאל

בית המשפט העליון פסק לטובת "עם חופשי" בעתירתה לבג"צ כנגד העירייה, אשר הקצתה קרקע לגוף חרדי פרטי ללא מכרז וללא תמורה, לצורך הקמת מוסד חרדי בלב השכונה. בפסיקתו קבע בג"צ תקדים, לפיו הקריטריונים המנחים בעניין הקצאת קרקע ללא תמורה "חייבים להיות מיושמים לגבי כל פרויקט שלמטרת הקמתו מוקצית קרקע של העירייה. כך הוא אילו עמדו להקצות את הקרקע לצורך מגרש כדורגל.... וכך הוא בעניינינו". בג"צ פסק כי כשעירייה מקצה קרקע לצורכי ציבור לגוף פרטי ללא מכרז וללא תמורה עליה לברר "מהם צורכי הציבור באיזור בו מצויה הקרקע להקצאה". בכך נוצר תקדים לפיו אופי השכונה נקבע על פי מאפייני תושביה, ואין לפגוע בכך ע"י הקמת מוסדות המנוגדים לאופי זה.