הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

פתח תקוה


נסיון הקמת בי"ס של ש"ס בשכונה חילונית

בשכונת "אם המושבות" בפתח תקוה גילו לאחרונה כי עומד לקום בה בית ספר של רשת החינוך התורני של ש"ס.

השכונה הינה חילונית לחלוטין וכמובן שאין לדבר הצדקה או צורך ציבורי. תושבי השכונה שכתבו לנו מסרו שהמהלך מקודם ע"י סגן ראש העיר, מר סיני גלבוע מש"ס, וה"תרוץ" הרשמי הוא שיש דרישה מהתושבים. בפועל נראה שאכן קיימת דרישה של סה"כ 18 תלמידים מהשכונה מתוך אלפים, והכוונה היא להביא "נספחים" מבחוץ שיהוו את הרוב המכריע של התלמידים.

השכונה היא חדשה יחסית, ואין בה עדיין מספיק בתי-ספר. אין בה אפילו חטיבת ביניים. בשלב ראשון תוכננו בבית-הספר החדש שתי כיתות א', וזה אמור כמובן לגדול בשנה הבאה.

השכונה נחשבת ל"חזקה" (לאחרונה הצליחו התושבים תוך מאבק קצר לגרום לסילוקה של אנטנה סלולרית שמוקמה באחד הבתים). אנשי השכונה מתנגדים כמובן למהלך המתוכנן, וועד השכונה פועל בעניין מול העיריה.

עדכון מתוך אתר האינטרנט של שכונת "אם המושבות":

בתאריך 11 למאי נערך מפגש בין חברי ועד השכונה לבין חברי ועדי בתי הספר בר לב והדר המושבות.

הפגישה עסקה בעיקר סביב הסערה שקמה בעקבות הידיעה שפורסמה לאחרונה בדבר הניסיון להקים בית ספר חרדי תורני בשכונה.

לאחר דיון סוער והבעת מורת רוח פה אחד על הניסיון לפגוע בשמם הטוב של בתי הספר על ידי רמיזות כי קיימת בהם אלימות, גובשה דעה נחרצת וחד משמעית על ידי כל הנוכחים כי אין מקום להקמת בית ספר חרדי בשכונה שצביונה החילוני מובהק וברור.

הוחלט על מספר דרכי פעולה: חלוקת מנשרים בדבר ההתנגדות להקמת בית הספר.

קיום פגישה דחופה עם ראש העיר והצגת עמדה נחרצת בנידון.

הקמת ועד פעולה שיהיה מורכב מנציגי הועדים שמטרתו להיפגש עם ראש העיר ולעקוב אחר מהלך ההתרחשויות.

במהלך הישיבה הצטרף מר בן שמחון, ראש מנהל החינוך וסגן ראש העיר שהביא איתו מסמך מודפס וחתום על ידו המבהיר כי הוא לא ייתן יד למהלך כזה ויתנגד להקמת בית הספר בכל תוקף.

הנוכחים בישיבה דרשו ממר בן שמחון להיות תקיף מאוד בנושא וחיזקו את ידיו.

בינתיים קיבלו התושבים מספר אישורים מראש העיר וראש אגף החינוך, על כך שלא יפתחו בית-ספר חרדי בסופו של דבר. בכל מקרה נמצא ועד השכונה עם היד על הדופק, והבטיח שלא יתן לתכנית שכזו לקרום עור וגידים.

(מאי 2006)