הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

כפר-יונה


תוכן העמוד:
מחאה של כפר יונה נגד החרדת הישוב
קרייה חרדית אזורית נכפית על תושבי כפר יונה
בית כנסת חדש בבית פרטי ברח' אלי כהן
כולל / בית כנסת לחסידי ברסלב


מחאה של כפר יונה נגד החרדת הישוב

דצמבר 2010 - לפי דיווח מאת תושבי כפר-יונה:

בליל שבת 27 בנובמבר נערכה פעילות נרחבת בכפר יונה, של פעילים המתנגדים להקצאת הקרקעות ל"פני מאיר", הפעילות כללה תלייה של מעל ל-200 שלטים בכל רחבי היישוב, כולל גבעת אלונים וכביש 57, וריסוס כתובות גראפיטי על גדרות.


קרייה חרדית אזורית נכפית על תושבי כפר יונה

ספטמבר-אוקטובר 2009 - לפי דיווח מאת תושבי כפר-יונה:

בכפר יונה מתנהל כיום מאבק על דמותו של הישוב. ביישוב החילוני בעל 17 אלף התושבים, מקדם ראש המועצה פרוייקט להקמת קריית חינוך חרדית, בניגוד לרצון התושבים וממה שמצטייר כסיבות פוליטיות.

קראו כאן בהרחבה על הנושא

האתר של תושבי כפר יונה


בית כנסת חדש בבית פרטי ברח' אלי כהן

פברואר-אפריל 2004 - לפי דיווח מאת בועז, תושב כפר-יונה:

בבית פרטי ברח' אלי כהן, לאחר תקופת אבלות, הפכו את המקום לבית כנסת. השטח נועד במקור לבית פרטי (והיה כך למעלה מעשר שנים). התושבים באזור מעידים על עצמם כי הם מפחדים לדבר ולהתנגד, ומפחדים מהקבוצה הדתית שהיתה מעורבת בתהליך. לדבריהם, ישנה גם מעורבות של איש דתי המקורב לראש המועצה. התושבים הזמינו גם צוות טלוויזיה והנושא שודר בערוץ המקומי. החומר הועבר לעיתונים וגם פורסם שם.

המכתב שצילומו מצורף נחתם ונשלח על-ידי רוב דיירי הרחוב אל הוועדה המחוזית תכנון ובניה, והועבר לראש המועצה וסגניתו, הועדה המרחבית לתכנון ובנייה, שר הפנים ושר התשתיות.

נכון לזמן קבלת החומר באתר, בית הכנסת ממשיך לפעול למרות כל האמור לעיל.

מצורפת גם כתבה שהפיעה בעיתונות בנושא.


כולל / בית כנסת לחסידי ברסלב

נובמבר 2003 - לפי דיווח מאת בועז, תושב כפר-יונה:

בכפר יונה יש כ-10,000 תושבים שרובם חילוניים. ראש המועצה אישר בניית כולל, לשימושם של חסידי ברסלב, בתוך שטח ציבורי מעל מקלט. השטח היה ציבורי מזה עשרים שנה, ואין שום שכונות דתיות באיזור. יתירה מזאת, יש כחמישה עד שבעה בתי כנסת ברדיוס של כ-500 מטר. בועז ועוד כמה אנשים שאיכפת להם נפגשו עם ראש המועצה, שהסכים בינתיים "להוריד" את הכולל לדרגת "בית כנסת" (?). ראוי לציין שבכפר יונה כבר יש כולל אחד. בעבר כבר היה מקרה דומה, ואז היתה הפגנה של תושבים וגם ח"כ יוסף פריצקי היה שם ועזר. בעקבות המחאות ראש המועצה הבטיח - בהודעה לעיתון - שהוא חוזר בו לגבי מיקום המבנה, אולם לא הביע כוונה להמנע מבניית הכולל במקום אחר ביישוב. מכתבים נשלחו לשר הפנים, ח"כ אברהם פורז, ולח"כ יוסף פריצקי.