הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

במת חופש

התנשאות

 

והיתם לי סגלה מעל העמים (שמות יט5);
כי עם קדוש אתה ליהוה אלהיך בך בחר יהוה אלהיך להיות לו לעם סגלה מכל העמים אשר על-פני האדמה (דברים ז6, יד2);
רק באבותכם חשק יהוה לאהבה אותם ויבחר  בזרעם אחריהם בכם מכל העמים (דברים י15);
ויהוה האמירך היום להיות לו לעם סגלה... ולתתך עליון על כל העמים (דברים כו19-18);
ונתנך יהוה אלהיך עליון על כל גויי הארץ (דברים כח1);

חופש

תיבת הדואר של האתר ממשיכה לקלוט עשרות מכתבים בכל שבוע, בהם גם, כמובן, מכתבים מאת קוראים דתיים וחרדיים. את "פניני" הגסות, הבוטות  והשנאה העלינו בחודש יולי 2004 בשתי במות חופש יוצאות דופן:

http://www.hofesh.org.il/letters/bikoret/curses1.html

http://www.hofesh.org.il/letters/bikoret/hate1.html

גסות ואלימות מילולית מאפיינת עמדות קיצוניות בלתי-מתפשרות, הנובעות במקרים רבים מתחושת-עליונות שיש למבטאיה. בחברה היהודית הדתית יש להן ביסוס רעיוני-אידיאולוגי בתורה, בה חוזרים ונשנים ביטויים גזעניים ושתלטניים של "עליונותו" כביכול של העם היהודי על שאר העמים ובני-האדם בתבל. ילד יהודי המתחנך על אידיאולוגיה זו לבדה יונק רעיונות גזעניים אלו עם חלב-אימו, ולומד להתייחס אליהם כנכונים וצודקים גם בחברה הלא-דתית, המקדשת את ספר התורה במלוא הרטט הדתי - ראה טכסי "קבלת ספר התורה" הנערכים כמעט בכל בתי הספר במערכת החינוך הממלכתית-כללית, בכפר חב"ד ובבתי-כנסת אורתודוכסיים.

תחושת עליונות גזענית ומתנשאת זו מועברת מהטקסט המקראי הקדום דרך אנשי-רוח יהודים ידועי-שם אל עצם ימינו אלה, ונובטת מאוחר יותר בנשמותיהם של הקיצונים בחברה היהודית-ישראלית -

מודים אנו לך אתה בחרתנו מכל העמים (הרמב"ם, משנה תורה, ספר קורבנות, הלכות חגיגה, פרק ה');

מפני שאנחנו הסגלה מבני האדם (יהודה הלוי, הכוזרי, א' 27);

והיא חוזרת ומופיעה לא רק בתגובות לאתר חופש. האפיון בעמדות אלו נובע מהגישה הבלתי סובלנית לאחר ולדעותיו, מחוסר נכונות ולו גם להקשיב לדברי אחרים, והתפיסה השתלטנית-אדנותית של "אני ואפסי עוד", המוליכה לזלזול, ביטול וביזוי האחר שאיננו נמנה עם "החברה הייחודית שלי".

מעבר לאלימות המילולית ולתוקפנות הגסה שבאה לידי ביטוי  במכתבים ובעמדות הללו המגיעים לאתר חופש, מבצבצת תכונה מאוסה, ששום אדם בר-דעת, המגן על זכויות הפרט שלו, איננו מוכן לקבל, והיא ההתנשאות. כשראובן כותב " מקווה שהצלחתי לעורר ניצוץ של חכמה" הוא מתכוון לומר לנו, למעשה, שהוא חכם מאתנו; כשדויד כותב ש"איננו מבינים", הוא בא לומר לנו שהוא מבין טוב מאתנו; כשנחמה טוענת "לאחר חקירה מרובה מגיעים לאותה אמת מוחלטת", או כשמנשה כותב "והפירוש שהתורה קדושה הוא שלא כבספר רגיל מאחורי כל אות וכל תג בתורה הקדושה מסתתר ונמצא כוח אין סופי של הבורא!" הם מציבים עצמם כמי שיודעים אמת אבסולוטית ונצחית מהי, למול קבוצה נבערת שאיננה מבינה או איננה מסוגלת להבין את ה"אמת". המאמין הדתי כל-כך בטוח במושא אמונתו, שלא עולה כלל על דעתו שאפשר לחיות גם בלעדיה. אלא שלא בביטחון באמונתו בלבד מדובר, אלא בשלילת זכותו של האחר לחיות בלעדיה, בערעור על זכותו של הזולת להאמין בדבר אחר, או לא להאמין בשום אמונה דתית, אלא באדם ובזכותו לחיות כאדם.

מעל במה זו נביא לקט של ביטויי התנשאות, שנכתבו כלפי אתר חופש וצוותו. הדברים מובאים כלשונם, ללא הערות או תגובות של חברי הצוות. אלו נשלחו לכותבים במסגרת ההתכתבות השגרתית. כדרכנו, העלמנו את שמות הכותבים כדי שלא לחשוף אותם, הגם שלעתים "בא לנו" לצטטם בשמם, על-מנת שהציבור ידע ויכיר מיהם ומה תרבותם. אבל לא עשינו זאת.

הביטויים שנביא להלן מלווים לעתים ביטויי אלימות וגסות, תוקפנות וחוסר סובלנות -  קרוביה המכוערים של ההתנשאות, והם מלמדים על כותביהם שבאין-אונותם האנושית, החברתית, המוסרית והערכית הם עושים כל שביכולתם לחפות על החסר התרבותי-רוחני הקיים בנפשם.

 

הרי זה ברור שיש בורא לעולם ושהתורה היא אמת

בס"ד

מילא שאתם לא רוצים לשמור מצוות... אבל לשכנע אחרים?! כמה צער אתם גורמים בשמים בגלל זה! וכי אתם לא חוששים שאתם טועים? למה אתם עושים את זה? אתם בכלל יהודים??? הרי זה ברור שיש בורא לעולם ושהתורה היא אמת, ומי לא יירא מיום המשפט, בו יתגלה הכל... אנא תחזרו בתשובה על מעשיכם ובכך תקדשו שם שמים ותזכו לעולם הבא! ממני - היהודייה הדואגת לשלומכם ולשלום כל עם ישראל

מיהו יהודי? אתם?

מיהו יהודי? אתם? מאיפה באתם אם לא ממקומות שאביכם היה שם ושמר את כל מצוות התורה. מה קרה לכם פה? חברים של טומי לפיד? רק בשביל להיות בחברה? אה? למה השנאה הזו ליהודים שהם אחיכם בדם? איך יצרתם את זה? כולי מזועזעת מהאתר שלכם ואני מקווה שיבוא יום ומישהו יפיל אותו לטובתכם.

לילה טוב

תעשו לעצמכם ולנו טובה ותעופו לארה"ב

בס"ד

השנאה שנוטפת ממכם לא היתה מבישת אף נאצי. סמים הם אך ורק אצלכם. אני בתור אבא לשני ילדים בחידר משלם 1100 שח, בעוד שאתם לא משלמים כי יש לכם תקציב. ולסיום אם אתם לא מאמינים בבורא ובתורה למה אתם נמצאים בארץ המלאה פיגועים? תעשו לעצמכם ולנו טובה ותעופו לארה"ב

הפירוש שהתורה קדושה

בס"ד

הסיגנון שלי נובע מהארס והשנאה שצעקו מכל שורה באתר שלך. בורא זה מי שברא את כל היקום המקסים הזה. כשם שהבית מודיע על הבנאי והבגד מודיע על האורג והדלת על הנגר כך העולם מודיע על הקדוש ברוך הוא שהוא בראו. המילים מדברים בעד עצמם אם תתיקע באמצע מדבר סהרה עם איזה חירבה תגיד שהיה אבולציה... תגיד היו כאן בני אדם!!!!! אם תמצא שרוול של בגד או דלת עץ גם תגיד כנ"ל. מה זה בית או חירבה = מים ומלט. מה זה בגד =  משי  פשתן. מה זה דלת =חתיכת עץ. דברים כ"כ פשוטים ולא מורכבים וברור לנו שבן אדם עשאם אז את הבריאה כולה???

להאמין בתורה פירושו בדיוק הפוך מדבריך  שדברי התורה אינם ספר סיפורים אלא אמנם מילים שלפעמים פשוטים מאד בלי הרבה משמעות לכאורה. אבל הם צירופים של שמות ה'. והפירוש שהתורה קדושה הוא שלא כבספר רגיל מאחורי כל אות וכל תג בתורה הקדושה מסתתר ונמצא כח אין סופי של הבורא! דברי הם מיוסדים ע"פ מה שקראתי בספר התניא, תורה אור וליקוטי תורה...  [והמכתב נמשך הלאה בצורה זו על-פני 4 עמודים נוספים]

מקווה שהצלחתי לעורר ניצוץ של חכמה וריכוך ולתרום לבורותכם העצומה

שבוע טוב אנשים יקרים,

במקרה נכנסתי לאתרכם באינטרנט והייתי חייב להגיב עליו. ברצוני לציין בפניכם כי אני אדם מסורתי ויש הרבה יהודים מסורתיים במדינת ישראל ותדעו לכם שזה לא הוגן להכליל שהכול שטות כיוון שאתם פוגעים באמונתם של אנשים רבים. מסכים אני עימכם כי ישנם קהילות אותודוקסיות מסוימות שלוקחות בעלות על אלוקים ומנסות להציג דברים לשמירה על האינטרסים החברתים של החברה התורנית חרדית, אבל צריך להתייחס לדברים בפרופורציה הראויה. מציע לא להיות צבועים ואם כבר חופש, אז עד הסוף: מי שרוצה להאמין ולהיות מסורתי/דתי שיהנה ויחיה באמונתו. ושום גורם לא אותודוקסי וגם לא אתם נכבדיי תשנו זאת לכאן או לכאן. היהדות היא של כולם וכל אחר יקח ממנה מה שבא לו !

מקווה שהצלחתי לעורר ניצוץ של חכמה וריכוך ולתרום לבורותכם העצומה בנושא היהדות.

מה שאתם לא מבינים:  אנחנו כלום לידו

מה שאתם לא מבינים הוא שאינכם יכולים לבחור בה' גם אם הוא לא מתנהג או עושה מה שאתם מצפים ממנו. אי-אפשר להתעלם מהעובדות. אני אישית גם לא מבין את ההסבר לגבי השואה, אבל אני יודע שה' כן קיים  לכן עליי להישמע לו ולבטוח בו כי אחרי הכל הוא ה' הוא הבינה הכי חכמה והכי חזקה והכי מושלמת שיש  אחרי הכל הוא יצר אותנו. אנחנו כלום לידו אנחנו חייבם לו הכל גם אם לא נראה לנו הגיוני הוא עדיין ה'  ועלינו לסמוך עליו !!!

בארץ ישראל יתנוסס לתיפארת שלטון דתי, חרדי

תמותו מקינאה - הניצחון שלנו! האתר שלכם (שרובו שקרים, לדוגמא הסיפור על הרב אבינר) מראה לכולם את הדבר הניפלא ביותר: אתם מפחדים!!! מפחדים מהציבור הנפלא ביותר שיש בארץ. הציבור הדתי. אין לכם ערכים, החילונות מתפוררת לכם מול העיניים ואתם מקנאים. אז תמשיכו לקנאות, ואנחנו בקצב החזרה בתשובה ובקצב הילודה האדיר שלנו כובשים את השלטון, את המדינה, את החינוך. ואתם? תמשיכו לחיות בסרט ותקנו ואולי כמו הטרייד החדש של החילונים תירדו מהארץ ובארץ ישראל יתנוסס לתיפארת שלטון דתי, חרדי, ציוני שישליט סדר באיזור ואתם ממשיכים לקנאות ולהשמיץ כי סוף כל סוף גם אתם יודעים: ציונות חילונית.

שלום מאור שבתורה

אתם יודעים שעמוק שעמוק שבילבכם יש בורא עולם

או-קי קשה להחליט במה להתחיל חבל שאין לכם באתר אפשרות להגיב על כל מאמר כי הכל שטויות.  אני הייתי כבר ב-2 סמינרים וזה ממש לא נראה ככה אני לא מבינה איך חוצפה יש לכם לבוא ולהטעות אנשים עם מידע שקרי לחלוטין. אני לא דתיה והלוואי שבורא עולם יתן לי את הכוח לחזור בתשובה אבל הכל ממש שטויות פה איו שום בסיס לכל הטענות שלכם אתם כנראה אנשים מסכנים ששכלם לא יכול להבין את הדברים המתחבאים מההגיון או שאתם באמת משחקים אותה כאילו אתם לא מבינים הרי דרווין לדוגמא אמר בעצמו שכל התאוריה שלא היתה שגויה אז בואו תנסו לגלות קצת הבנה מאשר הרבה שטויות לקחתם לך אדם כמו ירון ידען לדוגמה שהאכיל אותכם הרבה זבל ואתם מאמינים לו. אני עברתי כמעט על  כל האתר שלכם וסלחו לי זה היה נשמע כמו בדיחה אחת גדולה. שוב - איני דתיה אבל חבל חבל על כל יום שעובר ואתם מעבירים את הזמן על הזבל הזה כי גם את או אתה שקוראים את האימל הזה יודעים שעמוק שעמוקשבילבכם יש בורא עולם שהוא אחראי לכל היקום שבו אנחנו שנמצאים והוא אבא שבשמים האמונה הזה קיימת בכל אחד מאיתנו אנחנו רק צריכים הרבה מאוד כוח להוציא אותה החוצה

אתם התשובה בהתגלמותה

לדפנה, אוהד, רוני, ניצן ושירה מאתר "עופש" שלום. כשאני קורא את מסר הטמטום והנאצה אצלכם באתר נפתרו לי כל השאלות והקושיות הקשות. מדוע העם שלנו התברך בכל כך הרבה סבל שואות ועלילות דם.

אתם התשובה בהתגלמותה.

לא רק יתברר לכם שטעיתם ויש לכם אחות

לעופש שלום!!

ואללה הזכרתם לי בכתבה האחרונה את אותו מכחיש שואה שראיתי בראיון טלוויזיוני לאחרונה, והוא עומד על דעתו שהכול שטויות ולא היו דברים מעולם, והמשרפות היו נגד כינים וכו'.. ולא משנה כמה הוכחות נתנו לו. אז חבורת בוקים יקרה שלי יבא יום בין סיגריה לסיגריה שלכם, לא רק יתברר לכם שטעיתם ויש לכם אחות, אלא למרבה הפליאה היא הייתה זונה ואפילו מקצועית.

מה המצאתכם? לאכול  ולשתות ולפנק את כל החושים לפני שנגיע לקבר?

חוץ מלהוכיח כמה דת ותורת ישראל  הם אבסורדיים מה אתם מציעים? לעבוד את האדם, את החומר? או לא לעבוד כלום, לשקוע בריקנות? מה המצאתכם? לאכול  ולשתות ולפנק את כל החושים לפני שנגיע לקבר? ואם כבר אתם מציעים משהו חכם למה  צריך להתעקש להסביר עד כמה זה לא חכם ללכת אחר תאוריה של מי שהוא אחר?? לא ברורה לי  השנאה הזו, אשמח שתאירו עיני!!

לאחר חקירה מרובה מגיעים לאותה אמת מוחלטת

שלום רב

בענין הכתבה על הסמינרים - מטרת הסמינר היא בסך הכל לפתוח צהר לעולם מדהים של יצירה, היסטוריה מפוארת ועושר ספרותי מדהים שמשם ההוכחות לקיום היהדות והאלקים. לפוקדי הסמינרים ניתנת הזדמנות להיכנס ולחקור עולם מופלא זה וברוב המקרים לאחר חקירה מרובה הם מגיעים לאותה אמת מוחלטת שלא יכול להיות שאין בורא ומכוון לעולם. באשר להשוואה בין יהדות לדתות האחרות, אנשים שיוצאים מסמינר נוצרי או מוסלמי עלולים לחשוב שזו דרך האמת רק אם יסתפקו בסמינר עצמו, היות וכל בר דעת ממשיך וחוקר גם אחרי הסמינר מיד יגיעו למסקנה מהי דרך האמת בעבודת השם  (היהדות) ומהו חיקוי עלוב (נצרות ואיסלאם) וזה אני כותבת מתוך חקירות שעשיתי בעצמי. בטוחני שאם מטרתך היתה רצינית ולא ניגוח הדת היית ממשיך לחקור ברצינות ואז לא היית יכול להתעלם מהאמת שצועקת מכל פינה וספר. מקווה שיום אחד תזכה גם אתה להתפקח כל טוב

קיים פגם במוחכם, מעין דופי שכלי או אם תרצו פיגור קשה

הגעתי בטעות לאתר שלכם. כחילוני שלא מקיים את מצוות השבת והתפילה  רציתי לומר לכם כי כמיהתכם לחופש מבורכת ויפה. נכון יהיה כי כמיהתם של כולם תהיה כשלכם, אז נזכה אולי לטעום קצת נחת ושלום בעולמינו רדוף המלחמות והביקורות העוינות. אולם קיים פגם במוחכם, מעין דופי שכלי או אם תרצו פיגור קשה, הגורם לכם לתחושת חופש תוך ניהול מערכה מטופשת וילדותית במסגרות דת. אולי יהיה זה נכון יותר לחיות את חייכם בשלווה בלי לבזבז אנרגיה על שטויות אז תוכלו לטעום קצת מטעמו של חופש. הלוואי שתוכלו לקבל את עצתי או לפחות לחשוב עליה בהיגיון אני חייב לומר שמהצצה באתרכם מצבכם חמור ולא נראה כי תוכלו לתת דעתכם בצורה רציונאלית. אתם בושה לאינטיליגנציה האנושית.

צר לי עליכם יהודים יקרים!

צר לי עליכם יהודים יקרים!

הגעתם למצב שהתוכן של האתר מזכיר לנו את קורח ועדתו, ואפילו במידע מסוימת, את השנאה הנאצית כלפי היהודים רק שהשנאה שלכם מופנית כלפי עצמכם, כלפי מורשת אבותיכם. למה? מדוע? מה זה נותן לכם לחיות בהכחשה תמידית? חבל רבותיי... עם ישראל חי וקיים כבר למעלה משלושת אלפים שנה, אתם לא ראשונים שהבעתם את מורת רוחכם על האקט הדתי אך אני מקווה שאתם הדור האחרון שפשוט לא יבין את מהותו בעולם ושלאחר מכן יהיה דור שכלתני רוחני, ולא דור תהפוכות המה. אני חושש שהכיוון שאתם מייעדים את עצמכם רק תוליך לחורבן ולהרס עצמי, בשביל מטרה שלטעמי לא ברורה, ולא עניינית. אנחנו לא בנויים להיות כמו הגויים אנו שונים מהם בדרך הבסיסית של אמונתנו,

אנו לא מכריחים אף אחד להיות יהודי, אך לשכנע אנשים משלך מדמך לברוח מהאמונה האלוקית ,בצורה כזו גזענית ולא מתחשבת, למרות שאתם טוענים שהזרם הדתי מזלזל בכם, מה שהוא בדיוק ההיפך הגמור, אני רק יכול להגיד לכם, יהי רצון שהקדוש ברוך הוא ינחה אתכם בדרך המלך, הראויה והרצויה מבחינתו, בזמנו ובעיתו.

כאן צריך להיגמר הויכוח שלכם עם היהדות

אני מעוניין לשתף אתכם בדילמה שצצה במוחי שעה שאני מעיין באתרכם (אגב, אני עושה זאת רבות), אני תלמיד ישיבת הסדר, למדתי בתיכון דתי ברעננה, ואני מרגיש מבויש כשאני קורא את התכנים המוצגים באתרכם. אני חש בושה, וזילות כאשר אתם בטיעונכם הנדושים שעבר עליהם הקלח, אתם מנסים לנגח את היהדות, כביכול אתם חושבים שאתם בעלי החכמה היחידים, אני נשמע כדמגוג אך לא זאת כוונתי, מה אתם עושים אינו מטריד אותי אפילו כמלוא נימה, מה שמעניין אותי זה הבוז שאתם חשים, ותחושת העליונות שלכם. מעליב אותי שאתם חושבים לשכנע בכך, משהו אינטליגנט. זכותכם המלאה, לבחור להאמין במה שאתם חושבים, אך כאן צריך להיגמר הויכוח שלכם עם היהדות. כשם שאתם מוכיחים חזור והוכח שלא ניתן להוכיח שיש אלוהים או שניתנה תורה, כך לא ניתן לטעון אחרת אובייקטיבית. בשם השכל הישר, וההגינות אני פונה אליכם, הפסיקו ממעשיכם. זכותכם להלחם לחופש דת בישראל, וכל שאר הערכים החברתיים בהם אתם מאמינים. אך אם נהיה אמיתיים, כל אחד מכם שהיה נולד במקום אחר, אולי היה מאמין בישות כזו או אחרת. וגם אני ייתכן והייתי חושב אחרת. זה צד אחד של הדילמה, מאידך האם אני ראוי להיפגע בשם הדת היהודית, האם מוניתי לכך? הייתי שמח להיפגש עם אחד משלכם, לא כדי לשכנע אותו, ולא כדי לערוך וויכוח דעות אינני ראוי לכך, אלא לנסות להכיר אתכם, ולהראות לכם שאין הדברים פשוטים עד כדי כך. מצד שני אני לא בטוח שאני מעוניין לפגוש אתכם. אין לזה תכלית.

כנראה שאינכם שייכים לעם

היושב בציון תודה  שהוכחתם לנו כמה עולמכם אומלל. רשעות וטפשות חברו לאכסניה אחת ויעזבו ברית אלוהים ונפשם את שקוציהם חפצה ויחברו לכאן  כל איש רע ואיש  בליעל ויתבוססו בכל דבר רע ומיאנו לדעת את מי שבראם ומי שעתיד לדונם על כל מעלליהם הרעים רק שנאה וברות רשעות וגסות הבל  ורעות רוח כך לעולם לא תקום מדינה בצל הרשע והשנאה לא יאומן כי יסופר שיש אנשי רשע אשר כל מגמתם להרע ולהרשיע יתן אותכם עם ישראל. לאלה ובתוך עמינו אין לכם חלק ונחלה בעמינו וכנראה שאינכם שייכים לעם היושב בציון אלא קומץ פושעים הקוראים דרור לרשע וחופש לפשע... צר לי, צר  לי  עד למאד

האנטי יהודיות שלכם היא כמו חופש טמטום

הפצת שנאה יכולה להיות דרך טובה להוצאת תסכולים עצמיים. האנטי יהודיות שלכם היא כמו חופש טמטום. אני לא חרדי וגם לא ממש דתי - סתם אזרח ישראלי שנמאס לו משטיפת המוח של חבר'ה כמוכם. אבל אני בטוח שיש חרדים טובים לא פחות מחילוניים אפילו אם הם לא צועקים זאת ברחובות או ברשת. חופש הצביעות שלכם אינו מקנה לכם שום זכות להחזיק מעצמכם נאורים, משכילים או כל שטות אחרת שתבחרו לומר על עצמכם. אשמח לראות אתרים כמו שלכם נסגרים ומאמצים המופנים לחיבור ולא לפילוג. הרי זה  מה שאתם מבקשים מהמתנחלים לעשות עכשיו, לא ?

אתם אנשים מסכנים שמנסים לברוח מהאמת של דרך התורה

בס"ד

אתם אנשים מסכנים שמנסים לברוח מהאמת של דרך התורה, ב"ה תחזרו בתשובה

עם אפס מודעות, כמו עדר של שוטים

עם אפס מודעות, כמו עדר של שוטים, במקום לנסות למצוא משמעות אמיתית לחייכם בתוך עולם של כסף, חוסר משמעות והפקרות, אתם בוחרים להמשיך את דרכם של היוונים, הרומאים, הקומוניסטים והנאצים, אשר ניסו להכחיד את עם ישראל ומורשתו, כל אויב עם הדגשים שלו. לכו לשיעורים של רוחניות, אפילו בודהיזם, רק צאו מעדר השנאה הטיפש הזה, אשר מובילים אותו כנראה כמה עם נשמה אבודה מאד, או שאינה ישראלית כלל מובילים אותו למקום רע מאד. לכו חפשו חכמה אמיתית, רוחניות אמיתית, אהבה, שמחה. אני בטוח שרובכם נשמות הצמאות מאד למשמעות אמיתית ולכן הלהט רק מרוב מבול השקרים שהעולם הזה הרעיף עליכם -  אתה, את -  פשוט איבדתם קצת את הדרך. המלצות לשיפור איכות החיים - שיעורי רוחניות מכל סוג - ללכת !!!, כמה שיעורים באנגלית על רוחניות של איש הישראלי, והכי חשוב להתעורר !!! העולם הזה מבלבל אותכם, לברוח משקרים, משנאה, ממלחמה - רק לשמוח, רק להאמין, רק לאהוב...


מאי 2005